The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.07.2018, 16:20
Zabawna sprawa.
Babsztyl będący "Wiceprezydentem do spraw edukacji i sportu" wydzwania do PZPN błagając ich o nie przyznawanie nam licencji. To jest tak bardzo absurdalne jak to, że Boniek wydzwaniający do UEFA, żeby wykluczyli Górnik Zabrze z pucharów. Na dodatek PZPN ma gdzieś durną babe i przedłuża Wiśle czas na znalezienie stadionu.

Tylko mnie podejście PZPN nie dziwi. Oni już mieli doczynienia z tą kretynką, co zresztą kilka stron wcześniej wypunktował Virusman:

Cytat:
Z powodu ogromnych zaniedbań urzędników ZIS, 26 marca w Krakowie nie zagra reprezentacja Polski. Miasto wiele straciło na i tak nie najlepszym wizerunku w PZPN-ie. Wiceprezydent skłamała, odpowiadając nam, że nie było zarządzenia prezydenta w sprawie wymiany murawy. Tymczasem dotarliśmy do pisma Jacka Majchrowskiego z 14 stycznia, w którym gospodarz miasta nakazuje dyrektorowi ZIS rozpoczęcie procedury.

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/pub...nas_12526.html
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 11.07.2018, 16:28
nesta napisał(a):Wyświetl post
Czy ja wiem? Bardziej to chyba kwestia priorytetów teraz niż zapomnienia win. A sądząc po opiniach to czas na rozliczenie zarządu i TS-u przyjdzie po ugaszeniu tego pożaru. Oni nie mają już żadnego zaufania wśród kibiców, aby na dłuższą metę było możliwe zbudowanie czegoś.
Gra Wisły przy Reymonta to nie będzie sukces zarządu tylko kibiców
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 11.07.2018, 16:47
Po ugaszeniu tego pożaru trzeba po prostu usiać i jeszcze raz zdefiniować jaki to ma być klub. Im szybciej dojdzie się do wniosku że trzeba się otwierać na innego rodzaju kibica, definitywnie rozłączyć te wszystkie sprawy poza sportowe związane z TSem przynoszące negatywny PR, wyplewić pewne zachowania z trybun tym będzie większa szansa że uda się przywrócić normalność sportową oraz finansowa. Jest to związane z długą pracą u podstaw ale kluczem jest w końcu przebudzenie się i świadomość tego że nie da się wszystkiego pudrować bo jak zaczyna padać deszcz to widać co jest ukryte za makijażem.

Jako przykład można sobie postawić tą Panią z z Ber Shevy co kiedyś kupowaliśmy od nich Meliksona. Gdzie oni a gdzie my. Wydobyć klub z II ligi i zdobyć 3x mistrzostwa z rzędu jest wyczynem godnym zauważenia niezależnie w jakiej lidze to się odbylo.
https://youtu.be/OEYerQT--mc
Odpowiedz cytując
rafaello56
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 11.07.2018, 16:49
Może trochę nie w temacie ale z oświadczenia majątkowego Pani Król za rok 2017 wynika, że posiada Dom i mieszkanie o wartości ok. 1.550000zł a na dzień 31.12.2017 posiadała jeszcze do spłaty kredyty hipoteczne o łącznej wartości
1.381 004,39zł co dziwi bo łączna wartość kredytów jest niemal identyczna do wartości jej posiadłości, a więc w przypadku niewypłacalności p. Król to bank miałby spory problem z odzyskaniem pieniędzy przy sprzedaży tych nieruchomości, bo ich wartość spada z biegiem czasu a zapas mały.
Zarobki Pani Król w skali roku są również bardzo imponujące na sumę 248753,56zł- z czego z tytułu wynagrodzenia z pracy w urzędzie pani zarobiła 199718,19zł.
https://www.bip.krakow.pl/oswiadczenia/osw_15509.pdf

W 2017 Cała miejska armia urzędników kosztowała 296395570zł a zadłużenie na koniec roku to 2308986004 zł, to o 89 408 458zł więcej niż w roku 2016 więc moje pytanie za co oni biorą pieniądze. Nic dziwnego, że szukają kasy na już.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 11.07.2018, 16:50
Jak na mój gust wszyscy są siebie warci... zarówno zarząd jak i władze miasta. Gra Wisły na innym stadionie niż przy Reymonta to bedzie turbo skandal. Strzał w klub i jego finanse... ale także wizerunkowy strzał w miasto jak i finanse miejskie... pusty stadion i bezdomna Wisła będzie ekstra reklamą dla urzędników miejskich... Wybudować horrendalnie drogi i nie funkcjonalny stadion a następnie pozbyć się drużyny dla której był on budowany! Zaiste pomysłowość godna Krakowa.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 11.07.2018, 16:54
wyar napisał(a):Wyświetl post
Nie ,zarzad ma zarabiac ale nie kosztem nie splacania dlugow - rozumiem,ze nie widzisz problemu w tym,ze dlugi firmy rosna,a zarzad dostaje podwyzke ? No to mamy roznice zdan.

Poza tym wiem,co odziedziczyl zarzad - problem w tym,czy to sa odpowiedni ludzie. Ty twierdzisz ze tak,i ze nie ma problemu z tym,aby ich za wszystkie dzialania wynagradzac,ja - odwrotnie. Uwazam,ze olewajac miasto 2 lata musieli sie spodziewac,ze moze doprowadzic to do sytuacji w jakiej sie znajdujemy. Chcesz,zebym za to wystawil im laurke ?

Na ocene i wyciaganie wnioskow czas jest zawsze. Jeslibys czymkolwiek zarzadzal,to bys to wiedzial. Ale jako laik potrafisz(nastepny,wiec nawet niezbyt oryginalnie) tylko zbierac wzywac do gaszenia pozaru,rozdajac tu i owdzie zlosliwe razy,zamiast najpierw dzieciom zabrac zapalki,albo nauczyc ich uzywac. Tu sie roznimy,na moje szczescie.

Ale ze niby kto ma rozliczyc ten zarzad ? Przeciez Nasz Ci On ! Poza tym priorytetem jest dogadanie sie przez Zarzad z miastem,a nie zbiorka kibicowska na pokrycie dlugu,ktory moim zdaniem mozna bylo zredukowac bardziej. Mnie 100 zlotych nie zaboli,bardziej boli to,ze daje je aby ktos dalej pierdzial w stolek i dawal sobie podwyzki,a pozniej takich jak ja nazywa sie populistami. A wydawalo sie,ze to zdrowy rozsadek,nie populizm...
Wszystko spoko, ale jakbyś wiedział, że ekonomia związana jest z ZARZĄDZANIEM OGRANICZONYMI ŚRODKAMI to może takich oklepańców byś nie pisał... Kasa dla miasta to tylko CZĘŚĆ wydatków i długów... a co jeśli sąd orzecze, że Wisła ma zapłącić mniej niż miasto nakazuje ? Zarząd zrobił sobie podwyżkę 4mln zł w dwa lata? Skąd masz akie info?

Jest jak jest, mogę klub poratować to tak działam, nie widzę sensu głoszenia postulatów w stylu pani król, weź zadzwoń do pzpnu może co? Lepiej dojebać Wiśle w myśl zasady niegospodarności zarządu.. :/

Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 11.07.2018, 16:56
Jak trzeba zebrać pieniądze, to SKWK pierwsze. Gdzie byliście przez ostatni miesiąc?
AH:"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.... "
Odpowiedz cytując
dawiss
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 11.07.2018, 16:59
wiśnia napisał(a):Wyświetl post
Jak trzeba zebrać pieniądze, to SKWK pierwsze. Gdzie byliście przez ostatni miesiąc?
Przeciez na piwo nie zbieraja...
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 11.07.2018, 17:08
wyar napisał(a):Wyświetl post
Nie ,zarzad ma zarabiac ale nie kosztem nie splacania dlugow - rozumiem,ze nie widzisz problemu w tym,ze dlugi firmy rosna,a zarzad dostaje podwyzke ? No to mamy roznice zdan.

Poza tym wiem,co odziedziczyl zarzad - problem w tym,czy to sa odpowiedni ludzie. Ty twierdzisz ze tak,i ze nie ma problemu z tym,aby ich za wszystkie dzialania wynagradzac,ja - odwrotnie. Uwazam,ze olewajac miasto 2 lata musieli sie spodziewac,ze moze doprowadzic to do sytuacji w jakiej sie znajdujemy. Chcesz,zebym za to wystawil im laurke ?

Na ocene i wyciaganie wnioskow czas jest zawsze. Jeslibys czymkolwiek zarzadzal,to bys to wiedzial. Ale jako laik potrafisz(nastepny,wiec nawet niezbyt oryginalnie) tylko zbierac wzywac do gaszenia pozaru,rozdajac tu i owdzie zlosliwe razy,zamiast najpierw dzieciom zabrac zapalki,albo nauczyc ich uzywac. Tu sie roznimy,na moje szczescie.

Ale ze niby kto ma rozliczyc ten zarzad ? Przeciez Nasz Ci On ! Poza tym priorytetem jest dogadanie sie przez Zarzad z miastem,a nie zbiorka kibicowska na pokrycie dlugu,ktory moim zdaniem mozna bylo zredukowac bardziej. Mnie 100 zlotych nie zaboli,bardziej boli to,ze daje je aby ktos dalej pierdzial w stolek i dawal sobie podwyzki,a pozniej takich jak ja nazywa sie populistami. A wydawalo sie,ze to zdrowy rozsadek,nie populizm...
Bełkoczesz chłopie - wyżej srasz niż dupę masz. Nie znasz mnie, nie wiesz nic a pierdzisz bzdury.

Masz problem żeby przyjąć elementarną krytykę. Odziedziczyłeś gen nieomylności?
(Nie zdziwiłbym się gdybyś banował tych którzy mają inne poglądy - nie lubisz krytyki - to cecha słabych intelektualnie ludzi)

Tak, teraz nie jest pora na rozdrapywanie ran mędrku. Jesteś jak żołnierz podczas wojny który rozlicza polityków że doprowadzili do wojny. Najpierw trzeba odeprzeć atak, potem rozliczać, inaczej zginiesz. Jest pewna kolejność.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
cudlaty
Senior Member

Stary 11.07.2018, 17:14
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Bełkoczesz chłopie - wyżej srasz niż dupę masz. Nie znasz mnie, nie wiesz nic a pierdzisz bzdury.
..
Tak, teraz nie jest pora na rozdrapywanie ran mędrku. Jesteś jak żołnierz podczas wojny który rozlicza polityków że doprowadzili do wojny. Najpierw trzeba odeprzeć atak, potem rozliczać, inaczej zginiesz. Jest pewna kolejność.
Tak! Masz rację! teraz zwieramy szyki, ratujemy Wisłę, ale po załatwieniu sprawy Zarząd rozliczyć i OUT!
Trzeba nowych ludzi, którzy podołają zadaniu zarządzaniu tym klubem.
WISŁA TO JEST POTĘGA, WISŁA NAJLEPSZA JEST!
FRANEK 21, NIGDY JUŻ NIE BĘDZIE TAKIEGO JAK TY!
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 11.07.2018, 17:15

(Nie zdziwiłbym się gdybyś banował tych którzy mają inne poglądy - nie lubisz krytyki - to cecha słabych intelektualnie ludzi)

Olej go, to jest przygłup. Poblokował pół forum.

Ciekawy poniedziałek się zbliża, nawet bardzo ciekawy.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
dawiss
Senior Member

Stary 11.07.2018, 17:16
cudlaty napisał(a):Wyświetl post
Tak! Masz rację! teraz zwieramy szyki, ratujemy Wisłę, ale po załatwieniu sprawy Zarząd rozliczyć i OUT!
Trzeba nowych ludzi, którzy podołają zadaniu zarządzaniu tym klubem.
Po co chcesz kogoś rozliczać skoro już wiesz, że trzeba ich wyrzucić?
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 11.07.2018, 17:24
A co wy się tak dopierdalacie do zarządu? To mieli piłkarzom nie płacić co po trzech miesiącach by umowy rozwiązywali, kosztem spłaty stadionu? O chyj wam chodzi, Sarapata z Dukatem wyrwali od Meresia oszusta klub, a także nie pozwolili przejąć jakiemuś niemieckiemu bankrutowi. Mało razy wam udowadniali, ze dla nich liczy się dobro Wisły?

Czy wam ....a nie zależy na Wiśle? Teraz jest czas próby. Kto nie pomoże klubowi ten niech nie waży się nazywał kibicem Wisły i niech wypierdala z forum i z wiślackiego świata.

Proponowałbym na miejscu moderatorów nie pieścić się z żadnym użytkownikiem na tym forum i dać ultimatum. Kto nie kupi do piątku karnetu, plakatu lub nie wpłacić minimalnie rozsądej kwoty do SKWK na spłate zadłużenia to dożywotni BAN.
Odpowiedz cytując
jendrus
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 11.07.2018, 17:34
A Wisła ma jakieś tereny w tej wartości które mogła by dać miastu w zabezpieczeniu na nową umowę? A gdyby mieli kase to np do 5-10 lat w zależnosci od umowy odkupić je za ta samo cone lub z malym procentem?
lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 11.07.2018, 17:40
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post

Proponowałbym na miejscu moderatorów nie pieścić się z żadnym użytkownikiem na tym forum i dać ultimatum. Kto nie kupi do piątku karnetu, plakatu lub nie wpłacić minimalnie rozsądej kwoty do SKWK na spłate zadłużenia to dożywotni BAN.
Ty to jesteś łeb nie od parady
Odpowiedz cytując
cudlaty
Senior Member

Stary 11.07.2018, 17:43
dawiss napisał(a):Wyświetl post
Po co chcesz kogoś rozliczać skoro już wiesz, że trzeba ich wyrzucić?
efekt działalności tego zarządu widać, wiec OUT za całokształt, co chyba jest zrozumiałe. Rozliczyć, czy aby czegoś nie przytulili prywatnie wbrew prawu.. Tyle. Nie uważam, ze w jakiejkolwiek średnio zarządzanej firmie prywatnej, taki zarząd, z takimi efektami pracy utrzymał by się po pierwszym lepszym NZW. Najlepiej dla nich by było wg mnie, gdyby sami ustąpili w odpowiednim czasie.
Powód: lit
Ostatnio edytowane przez cudlaty : 11.07.2018 o godz. 17:47.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 11.07.2018, 17:50
I kogo mają powołać na stanowiska, kogoś kogo wskażesz Ty? Żeby ich ocenić, musielibyśmy mieć odpowiednią wiedzę, wgląd w finanse spółki, wiedzieć dlaczego były podejmowane pewne decyzje.

Dla mnie ze względu na wizerunek jest potrzeba ustąpienia Dukata, i tyle.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 11.07.2018, 17:55
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Wszystko spoko, ale jakbyś wiedział, że ekonomia związana jest z ZARZĄDZANIEM OGRANICZONYMI ŚRODKAMI to może takich oklepańców byś nie pisał...
I w tym Lucjuszu cały problem, gdy zamiast myśleć o rozwoju zasobów, koncentrują się na swoich ograniczonych środkach...

Zarządzanie ma różne odmiany. Jedna z nich to zarządzanie operacyjne, które polega na zarządzaniu tymi środkami,które w danej chwili są.
Ale jest też zarządzanie strategiczne, które polega na podejmowaniu takich decyzji by z czasem ilość środków i możliwości zwanych ładnie"zasobami" pozwalała na robienie DZIŚ rzeczy niemożliwych a które stają się możliwe dzięki zwiększeniu możliwości.

Te dwa lata pokazały że szczytem możliwości tego zarządu jest ADMINISTROWANIE OGRANICZONYMI ŚRODKAMI (i późniejsze tłumaczenie się, że nie mogliśmy wiele bo mieliśmy ograniczone środki)a nie rozwój, którego skutkiem jest to że ma tych środków więcej...
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 11.07.2018 o godz. 17:58.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 11.07.2018, 17:59
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Wszystko spoko, ale jakbyś wiedział, że ekonomia związana jest z ZARZĄDZANIEM OGRANICZONYMI ŚRODKAMI to może takich oklepańców byś nie pisał... Kasa dla miasta to tylko CZĘŚĆ wydatków i długów... a co jeśli sąd orzecze, że Wisła ma zapłącić mniej niż miasto nakazuje ? Zarząd zrobił sobie podwyżkę 4mln zł w dwa lata? Skąd masz akie info?

Jest jak jest, mogę klub poratować to tak działam, nie widzę sensu głoszenia postulatów w stylu pani król, weź zadzwoń do pzpnu może co? Lepiej dojebać Wiśle w myśl zasady niegospodarności zarządu.. :/
Naprawde ? Oklepancow ?
Ekonomia zwiazana jest z ograniczonymi srodkami ? No tak,to nie oklepaniec,to prawda objawiona przez Ciebie

Do jakichs dziwnych tez o podwyzce dla zarzadu o 4 mln nawet sie nie bede odnosil - skad to wnioskujesz,nie wiem,ale nawet gdybym podazyl za Twymi skrotami myslowymi,to i tak dalej tego nie lapie...

Ale teraz zdradze Ci kolejnego oklepanca

Otoz w kazdej firmie PIERWSZYM krokiem do redukcji dlugow jest ciecie kosztow. Zawsze i wszedzie - jesli chcesz uratowac firme,ktora jest zadluzona,i nie masz na to srodkow od bogatego wujka lub nie podejmujesz ryzka kredytu bankowego (z reguly i tak juz nie masz takiej mozliwosci) - to TNIESZ KOSZTY.

Zaloze sie,ze tak zarzad,jak i Ty o tym nie wiedzieliscie.

Dlatego dzisiaj konczy sie to pod rada miasta. Ty po prostu o tym nie wiesz,jak zarzad. Co nie przeszkadza Ci w wyszydzaniu innych. Dlatego jak zaplacisz raz drugi i trzeci,to moze sie nauczysz. Chociaz nie,takiej nadzieji nie mam,ale za to moze jak zbiedniejesz,to naucza Cie tego inni.

Pisalemo tym wiele lat temu. Ale mimo oklepancow tacy jak Ty dalej popierali rozne dziwne pomysly i gotowi byli pozniej ,ba ! dalej sa gotowi brac za to finansowa odpowiedzialnosc,niewazne w jakim stopniu.

Nie trzeba byc ekonomista,aby stwierdzic,ze to raczej glupie,prawda ?

Tym sie roznimy - ja pisalem,ze popieram Sarapate w starciu z miastem i wydaje mi sie,ze jednak polityka zwyciezy i miasto sie z klubem dogada. Ty wolisz biec i wydawac pieniadze na kazdego nieudacznika,byleby Ci tylko wydyszal jak bardzo kocha Wisle,i ze Wisla to My !

Mnie z takim tozsamosciowym podejsciem do pieniedzy kojarzy sie tylko nowoczesna lewica - dziekuje,nie popieram,raczej gardze.

Nie ,nie przeszkadza mi wiele wojenek,jakie toczylem z takim jak ty na tym forum - szczerze mnie one bawily,bo po waszych reakcjach mozna bylo wyczuc,ze to jak rzucanie perel przed wieprze. Ciagle tylko o tym,jakie kto klepie banaly. Ale te banaly zaprowadzily mnie tam,gdzie jestem,a Ciebie - pod Magistrat. Bog z Toba czy takimi jak Ty - Wisly,klubu mi szkoda.

Wiec nie utozsamiaj,z laski swojej klubu z krytka zarzadu,bo nie,nie jest to TO SAMO. A reszte tanich chwytow stosuj sobie do woli - wisi mi to i powiewa.

Nie znam Cie - na szczescie - bo Twoja "krytyka" to stek bzdur i pustoslowie.Odnosi sie do osoby,a nie do pogladow,ktore ona wyglasza. Nie mam nic przeciwko,ale ta cala ironia o Sedzim,Medrku czy to Twoj sposob na "krytykowanie" ? Podpowiem Ci - to sposob ktorym zyskasz posluch u chlopcow w wieku 12-15 lat,lub starszych co sa na podobnym etapie rozwoju. Zaloze sie zreszta,ze nie masz nic innego do powiedzenia,jak tylko kolejny post o "nieodpowiednim" czasie do krytyki. Ale to Ty i tacy panikarze jak Ty zakladaja,ze nie ma juz czasu na nic. Ja tego nie zakladam. Poza tym nie napisales niczego rozsadnego. Ale mozesz miec takie mniemanie. To cecha ludzi mocnych,a raczej mocno ograniczonych.

Zadnego genu nieomylnosci nie odziedziczylem - ale wiem,ze geny takich jak Ty nie odziedziczyly niczego,nad czym warto sie pochylic. Uzywajac Twoich metafor,Kochasiu,to dla Ciebie najwazniejsze w 21 w. rzucac sie z bagnetem przeciw czolgom. A ja wole do wojen sie przygotowac,niz je wywolywac nie majac szans na wygrana.

I masz racje - banuje chamow i idiotow.mam paru na sumieniu. Nie,nie kojarze tego z innymi pogladami - jak ktos nie odnosi sie do postu czy jakichs tez,a tylko do mojej skromnej osoby,to kojarze go z chamem i idiota. Zawsze mi slabo,kiedy widze ich bazgranine. Nie sa w stanie mnie obrazic,czasem smiesza,czasem mecza. Chcesz sie zalapac to nie bede mial z tym problemu, Jak widzisz,odpowiadam czasem nawet chetnie w podobnym tonie. Ale poniewaz czytalem sporo Twoich postow a wiekszosc -nie powala,to jeszcze jeden glupi i agresywny - i kolejny fru !! na smietnik. Przyniesie to obopolne korzysci,Mopanku,Panisko,daruj mnie,ze tak mowie,Jasnie Grafie Panie,to jest moj zwyczaj,nie zas nieuszanowanie...
You'll never know...
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 11.07.2018, 18:02
rav napisał(a):Wyświetl post
Obawiam się, że to może być dobry trop.

W sferze medialnej Wisła dla Majchrowskiego i Krakowa wieczny problem. Problem ze stadionem, problem z derbami, problem z ulicznymi potyczkami, treningami sportów walki, trenerami zmienianymi jak rekawiczki, wirtualnymi inwestorami, długami itd...

Garbarnia ma czystą kartę. Oni i Majchrowski mogą być dogadani z jakimś inwestorem i czyszczą teraz przedpole = usuwają Wisłę ze stadionu i jednym cięciem doprowadzają do upadku.

Testowe pół roku przy Reymonta a od wiosny jazda po ekstraklasę. Z pięknie urządzoną strefą vip i odnowionymi biurami, ktore juz za rok mogą być Garbarni.

A my w czarnej d...
Rav, problem jest tylko taki, że na Garbarnie nie przyjdzie tyle osób by zapełnić stadion. Z czegoś trzeba płacić za media.
Inna sprawa, że robiąc operat Wisłą wykazała, że miasto (kto wtedy był prezydentem? ) nieźle popłynęło na budowie stadionu. i jakoś się trzeba będzie z tego rozliczyć. Nie wiem czy się to już przedawniło.
Odpowiedz cytując
cudlaty
Senior Member

Stary 11.07.2018, 18:06
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
I kogo mają powołać na stanowiska, kogoś kogo wskażesz Ty? Żeby ich ocenić, musielibyśmy mieć odpowiednią wiedzę, wgląd w finanse spółki, wiedzieć dlaczego były podejmowane pewne decyzje.

Dla mnie ze względu na wizerunek jest potrzeba ustąpienia Dukata, i tyle.
od tego są audyty firm zewnętrznych, decyzje właścicieli, do zarządzania np. kompetentne osoby z zewnątrz, niekoniecznie znajomi królika... To wszystko jest naprawdę proste i nie trzeba tu wymyślać prochu. Wystarczy tylko wola właścicieli niepodszyta strachem przed..... i tu zawieszę swój głos
Jak TS sam tego nie ogarnie to przyjdzie miasot, sąd albo kto tam jeszcze może z nadania prawa przyjść i "oni" to zrobią za nich. Pytanie tylko, w którym miejscu będzie wtedy jeszcze Wisła i czy w ogóle będzie?
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 11.07.2018, 18:16
Jeszcze w temacie Wisła-Miasto proponuję to przeczytać> Sprawa robi się dość głośna i jeśli ktoś w mieście liczył, że umowa nie wypłynie to chyba się przeliczył.
http://www.dziennikpolski24.pl/sport...dion,13329852/
http://weszlo.com/2018/07/11/wisla-c...je-ponad-stan/
http://weszlo.com/2018/07/11/pytania...-wisle-krakow/
Odpowiedz cytując
Virusman
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 11.07.2018, 18:20
Odpowiedzmy sobie na pytanie - czy na ten moment obecność Sarapaty i Dukata w zarządzie Wisły działa na korzyść klubu?

Dwa scenariusze:
1. Sarapata i Dukat zostają na stanowiskach. Cokolwiek się stanie, bez względu na to, czy sprawiedliwie, czy nie, są kojarzeni ze współpracą ze środowiskiem przestępczym. I tak samo jest kojarzona Wisła.
2. Sarapata i Dukat odchodzą, w ich miejsce przychodzi ktoś nowy. Na początku nowy zarząd ma większe pole manewru, może np. zrobić nowe rozdanie i odciąć się od środowiska Miśków i niemiśków. Co się dzieje zależy już wybranej osoby i jaką drogę obierze.

Nie wiem co się dzieje za kulisami. Ale powiedzmy sobie prawdę. Jeśli zarządowi (Sarapacie i Dukatowi), TSowi, SKWK, jak to kiedyś często było powtarzane, leży na sercu dobro Wisły Kraków, powinno dojść do zmian personalnych. Wasz wizerunek może być wkrótce lepszy niż teraz, ale całkowicie go nie wyratujecie. Wisła potrzebuje kogoś innego, kogoś kto będzie odbierany jako osoba niezależna z wyższą wiarygodnością. Czasami najlepsze co można zrobić to po prostu odejść. I znaleźć kogoś godnego w zamian.

Druga strona medalu to władze miasta. Aż mi wstyd, że jako Krakowianin, mimo że większość czasu przebywam gdzie indziej, nie wiedziałem o aferach osób zarządzających Krakowem. Sprawa stadionu Wisły może, ale raczej nie będzie związana z jakąś nielegalną działalnością osób wchodzących w skład władz miasta. To nie znaczy, że jako kibice Wisły nie mamy powinności żeby to zbadać, jeżeli zachodzi taka możliwość. Oprócz tego duża część z nas jest Krakowianami. Zamiast krzyczeć na meczu "Majchrowski spier****" (absurdalnie on jest naszą ostatnią nadzieją), robiąc mu tak naprawdę reklamę, a nie antyreklamę, może czas w końcu pokazać mieszkańcom naszego miasta co się dzieje? Niektóre rzeczy przebijają się do mediów, ale nie nabierają rozgłosu, o czym świadczy to, że Katarzyna Król wciąż piastuje swoje stanowisko. Przypomnę Wam, że afera reprywatyzacyjna w Warszawie była sprawą apolityczną i wyszła na jaw dzięki oddolnej, jeśli dobrze pamiętam internetowej, inicjatywie społecznej.

Wiadomo, sprawa priorytetowa to zebrać pieniądze na stadion. Natomiast dokładniejsze posprawdzanie aferek w mieście i zbadanie sprawy stadionu Wisły jest też ważne nie tylko dla nas kibiców, ale dla całego Krakowa. To ostatni dzwonek, bo wkrótce wybory. Jeśli ktoś byłby zainteresowany współpracą, proszę o danie znać na priv. Od razu mówię, nie jestem związany z żadną opcją polityczną.

P.S. Nie wchodzę tu regularnie, czasami raz na godzinę, czasami raz na miesiąc, więc pewnie odpowiem po paru dniach.
ABG ABG ABG
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Stary 11.07.2018, 18:22
cudlaty - jak tam twoj Stechert Gruppe? Bo z tego co pamiętam to byłeś wielkim fanem i twoja osatatnia aktywność poza dzisiejszą to było napierdalanie na zły zarząd który nie chcę sprzedać klubu cudownej firme z Niemiec.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 11.07.2018, 18:29
Oczywiście każdy może zrobić jak uważa, ale ja proponuję rozliczanie zarządu i dłuższe dywagacje na temat zarządzania klubem piłkarskim, a tym bardziej epickie wywody na temat własnej osoby odłożyć do czasu wyjaśnienia sytuacji. Skoro nakręca się akcję kupowania karnetów i cegiełek, to szkoda byłoby tę mobilizację rozładowywać.

Skoro nie wiadomo, czy Wisła - przynajmniej w tym kształcie - za chwilę nie umrze, bardziej mnie interesuje sprawa wypadku i akcji ratunkowej niż scenariusze lepszego życia, które mógł prowadzić pacjent.

Mi nie jest obojętne, czy Wisła gra w I czy w IV lidze, ani tym bardziej, czy Wisła istnieje czy nie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 11.07.2018, 18:29
Do 11 lipca, czyli do dzisiaj mieliśmy poinformować PZPN, gdzie będziemy grali, pod rygorem braku licencji.

Coś wiadomo?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Stary 11.07.2018, 18:32
@FraMat - Przedłużono ten okres do poniedziałku.
A jutro spotkanie Boniek, Animucki (prezes Ekstraklasy) vs Majchrowski.
Niesamowite jest to, że PZPN próbuje ratować Wisłę na przekór miastu.
Ewenement na skale światową.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 11.07.2018, 18:34
Snow napisał(a):Wyświetl post
dzięki....
niech to się już skończy jakoś pozytywnie. Czy my nigdy nie możemy już mieć normalnych wakacji i denerwować się tylko tym, czy Gimenez dojechał?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 11.07.2018, 18:38
i jeszcze to:
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...prawie/y8kbsl7
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 11.07.2018, 18:38
Snow napisał(a):Wyświetl post
A jutro spotkanie Boniek, Animucki (prezes Ekstraklasy) vs Majchrowski.
Niesamowite jest to, że PZPN próbuje ratować Wisłę na przekór miastu.
Ewenement na skale światową.
Czy chca ratowac Wisle to nie bylbym taki pewny, raczej chca zrozumiec o co w tym wszystkim chodzi.

Swoja droga jezeli PZPN / EKSTRAKLASA uratowalby nam jakos dupsko to limit szczescia wlasnie zostalby wyczerpany i nastepnym razem sie nie uda.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów