The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,20%
osłabi 79 63,20%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,60%
Głosujących: 125. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.05.2012, 20:42
Piłkarsko, charakterologicznie bez zarzutu. Pytanie jak ze zdrowiem i formą.Nie obędzie się bez indywidualnego planu treningowego. Jak mocniej mu dać w kość to się sypie.
..
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 17.05.2012, 20:47
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem jak Merkury, ale jak dla mnie to świetnie pamietam mecz z Vittorią Guimares na wyjeździe:
Do tego Tottenham u siebie. Coś jeszcze by się znalazło?
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 17.05.2012, 21:00
To nie jest personalnie kwestia jedynie Głowackiego ale sensu sprowadzania do Wisły zawodników mało perspektywicznych, którzy jednak nie sprostali celowi stawianemu przed nimi będących częścią tego zespołu w kontekście europejskich pucharów. Tak na prawdę Bednarz idzie po najmniejszej linii oparu - powroty, powrotami tylko co dalej. Nie rozumiem czy nie da się poszukać utalentowanych zawodników na Węgrzech (np. Alves, który teraz strzela bramki dla Omonii), Rumunii - skupiamy się na rynku bałkańskim a prawda jest taka że najlepsi trafiają tam albo do drużyn z Belgradu bądź Zagrzebia gdzie Wisła nie ma szans z nimi konkurować.
Ja chce zobaczyć jakiś konkretny plan, strategię działania żeby za pół roku znowu nie było tak jak jest teraz. W Wiśle w podstawowym składzie powinni występować zawodnicy maksymalnie do 26 roku życia uzupełnieni 1-2 zawodnikami doświadczonymi wiekowo - klub musi na siebie zarabiać czy na takim Głowackim, Pareiko, Jirsaku, Sobolewskim, Brożku zarobimy - w kadrze mamy już nie tak młodych Genkova, który notabene też wielkim napastnikiem nie jest - Franek w tym wieku strzela więcej od niego albo niewiele mniej. Przyszedł Bednarz i znów zaczynamy testować zawodników z dvd - praktycznie każdy może do Wisły przyjechać na testy, a selekcja jest prawie żadna.

Głowacki grał z Dinamo Tibilisi i z Grekami?
Ostatnio edytowane przez Merkury : 17.05.2012 o godz. 21:04.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 17.05.2012, 21:09
Cytat:
Węgrzech (np. Alves, który teraz strzela bramki dla Omonii), Rumunii
Cytat:
W Wiśle w podstawowym składzie powinni występować zawodnicy maksymalnie do 26 roku życia uzupełnieni 1-2 zawodnikami doświadczonymi wiekowo
Andre ALves 28 lat. Pewnie dostał do tego mega kontrakt na Cyprze.

Co do Rumuni to ja nie wiem czy chcialbym się pchać do Polski mają do nie dawna dwa miejsca w Cl, w tym jeden bez eliminacji. Do tego Steua czy Rapid pewnie płacą więcej od Wisły. Dlatego młody utalentowany rumun będzie w pierwszej kolejności marzył o trafieniu do 9 lig w europie lepszych sportowo i finansowo niż polska, do tego raczej będzie wolał zarabiać dobre pieniądze u siebie w kraju( blisko rodziny itp) niż pchać się w nieznane. A zgodzisz się chyba że jeśli ktoś jest dobry to będzie miał oferty z innych klubów. Zgadzam się z Bednarzem że polityka Wisły powinna bazować na szukani okazji, tylko żeby niej bazować trzeba mieć jakie kol wiek rozeznanie w ligach a nie bazować na rekomendacjach managerów.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 17.05.2012 o godz. 21:22.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 17.05.2012, 21:21
Odpowiedzmy więc sobie na pytanie w jaki sposób mamy zbudować silny zespół nie tylko pod kątem ligi bez zaplecza w postaci akademii piłkarskiej, bazy treningowej. Jeżeli tego nie ma to muszą znaleźć się pieniądze na transfery, jeżeli i tych nie ma to pora zamknąć ten biznes. Nie ma trzeciej drogi albo jedno albo drugie wszystkie inne drogi na skróty prowadzić nas będą donikąd.
Od 2004 roku stoimy w miejscu nic się na lepsze nie zmienia, co najwyżej pionki.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 17.05.2012 o godz. 21:24.
Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 17.05.2012, 21:24
Wisła to chyba najwięcej powrotów robi:

lato 2004 - Marcin Kuźba
lato 2007 - Kamil Kosowski
lato 2009 - Mariusz Jop
zima 2010 - Cleber (+ Henryk Kasperczak jako trener)
lato 2010 - Maciej Żurawski
lato 2011 - Junior Diaz
lato 2012 - Pa. Brożek, Arek Głowacki (+ Jacek Bednarz i ew. Piotrek Brożek)

Możliwe, że kogoś pominąłem. Można dodać do tego zainteresowanie Baszczyńskim.

Oprócz Kosy to żaden powrót raczej na dobre nie wyszedł (choć to też był jakby powrót z wypożyczenia, tak więc coś może w tym jest ).
Ostatnio edytowane przez R33 : 17.05.2012 o godz. 21:26.

orzeu napisał(a):
Wyrażanie radości poprzez śpiewanie o tym, ze inni są do dupy to jest nic innego jak kompleks. Tak robi tylko ktoś kto w głębi duszy uważa sie za gorszego.

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 17.05.2012, 21:29
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Andre ALves 28 lat. Pewnie dostał do tego mega kontrakt na Cyprze.

Co do Rumuni to ja nie wiem czy chcialbym się pchać do Polski mają do nie dawna dwa miejsca w Cl, w tym jeden bez eliminacji. Do tego Steua czy Rapid pewnie płacą więcej od Wisły. Dlatego młody utalentowany rumun będzie w pierwszej kolejności marzył o trafieniu do 9 lig w europie lepszych sportowo i finansowo niż polska, do tego raczej będzie wolał zarabiać dobre pieniądze u siebie w kraju( blisko rodziny itp) niż pchać się w nieznane.
Ani Steaua ani Rapid, ani żadna inna drużyna w Rumunii nie płaci więcej.
Jest coś innego. Ten rynek jest penetrowany przez kluby włoskie i łatwiej do Włoch trafić z Rumunii niż z Polski
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Zwierze
Senior Member

Stary 17.05.2012, 21:30
Reksio33 napisał(a):Wyświetl post
Wisła to chyba najwięcej powrotów robi:

lato 2004 - Marcin Kuźba
lato 2007 - Kamil Kosowski
lato 2009 - Mariusz Jop
zima 2010 - Cleber (+ Henryk Kasperczak jako trener)
lato 2010 - Maciej Żurawski
lato 2011 - Junior Diaz
lato 2012 - Pa. Brożek, Arek Głowacki (+ Jacek Bednarz i ew. Piotrek Brożek)

Możliwe, że kogoś pominąłem. Można dodać do tego zainteresowanie Baszczyńskim.

Oprócz Kosy to żaden powrót raczej na dobre nie wyszedł (choć to też był jakby powrót z wypożyczenia, tak więc coś może w tym jest ).
99 Kazek Moskal
MISTRZ, MISTRZ, WISŁA MISTRZ!!!!!!!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 17.05.2012, 21:33
Merkury napisał(a):Wyświetl post
To nie jest personalnie kwestia jedynie Głowackiego ale sensu sprowadzania do Wisły zawodników mało perspektywicznych, którzy jednak nie sprostali celowi stawianemu przed nimi będących częścią tego zespołu w kontekście europejskich pucharów. Tak na prawdę Bednarz idzie po najmniejszej linii oparu - powroty, powrotami tylko co dalej.
Dokładnie jestem tego samego zdania. Sprowadzanie Głowackiego czy Brożka zdradza pewien brak pomysłu i pójście po najmniejszej linii oporu.
A Głowacki raz gra dobrze, raz tragicznie. W Trabzonie rzeczywiście miał świetny sezon. Jego gra w LM była naprawdę na wysokim poziomie. Obawiam się jednak, że to nie wróci, a Głowacki szybko się posypie

Odpowiedz cytując
przemek1902
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 17.05.2012, 21:35
Odpowiedzmy więc sobie na pytanie w jaki sposób mamy zbudować silny zespół nie tylko pod kątem ligi bez zaplecza w postaci akademii piłkarskiej, bazy treningowej. Jeżeli tego nie ma to muszą znaleźć się pieniądze na transfery, jeżeli i tych nie ma to pora zamknąć ten biznes. Nie ma trzeciej drogi albo jedno albo drugie wszystkie inne drogi na skróty prowadzić nas będą donikąd.
Od 2004 roku stoimy w miejscu nic się na lepsze nie zmienia, co najwyżej pionki.
Aby zbudować solidny klub potrzeba stałej plynnosci finansowej. Z raportu Deloitte za rok 2011 jasno wynika, ze Wisła nawet bez Lameyów i Bitonów znacząca przekraczała wskaźnik dotyczący pensji na przychody bez wpływów trasnferowych. U nas wynosił on coś ponad górną granicę 0,7. Dla przykładu w Widzewie ta granica osiągnęła astronomiczny wolumen na poziomie 3! Pokłosie tego stanu rzeczy widzieliśmy stosunkowo niedawno, gdy rozwiązano kontrakty z ich 5 kluczowymi zawodnikami.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 17.05.2012, 21:41
Cytat:
Dokładnie jestem tego samego zdania. Sprowadzanie Głowackiego czy Brożka zdradza pewien brak pomysłu i pójście po najmniejszej linii oporu.
Brak pomysłu czy może brak pieniędzy. To nie jest pójście po najmniejszej lin oporu lecz najbardziej racjonalne rozwiązanie jak na nasze możliwości. Naprawdę już pisałem wielu z was fruwa ostro nad ziemią gardząc Głowackim czy Brożkiem parząć na naszą obecną kadrę, sytuacje finansową oraz małą podaż dobry piłkarzy na polskim rynku. Zresztą żadnego z nich jeszcze nie podpisaliśmy. Jak przyszedł podstarzały napastnik z Bułgarii który analogicznie do Brożka strzelał tylko w Bułgari i miał nieudaną wojaż w Rosji oraz reprezentant Holandii to było święto jacy to magowie przychodzą. Sam zresztą byłem zwolennikiem tych transferów. Teraz wszyscy widzimy że było to pudło. Nie wiem za jaką łączną sumę wyszły trasnfery Bitona, Genkova, Jaliensa, Lameya, Ileiva, Pareiki itp Fakty są takie że nie mamy teraz zespołu a strzelam, że kosztowało to wiele i wszyscy widzimy że przyszłości to nie ma żadnej nawet tej najbliższej.

W pewnym okresie narodził się u nas taki pogląd że to co zagraniczne jest bardziej profesjonalne. Wszyscy widzieliśmy że 37 letni Sobol jest w lepszej formie po Kontuzji od o kilka lat młodszego Jaliensa czy Lameya. Nie wiem czy to się zrodziło wtedy kiedy Petrescu zjechał polskich piłkarzy w mediach czy to taka ogólna fascynacja tym co obce. Z automatu przyjmuje się, że doświadczony zawodnik z Holandi siedzący pól rundy na ławie jest lepszy od zawodnika z polski, który w ostatnim okresie grał więcej od niego.

Sam niestety też myślałem że piłkarze wychowani w zachodniej kulturze są bardziej profesjonalni... z rzeczywistością ma to nie wiele wspólnego. Tak na marginesie Petrescu pościnał kilku piłkarzy ale o Brożkach i Głowackim miał pozytywne zdanie.

edit: Vuko też uważa że Melikosn w przeciwieństwie do Genkova mógłby z Brożkiem zagrać kilka fajnych klepek do tego nareszcie mógłby podać komuś prostopadłą piłkę.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 17.05.2012 o godz. 22:22.
Odpowiedz cytując
JOSE 841
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 17.05.2012, 21:48
Reksio33 co do Kosowskiego to jeszcze możliwe że dojdzie ten rocznik jeśli Bełchatów pójdzie na dno 1 ewentualnie 2ligii .A wszystkie znaki wskazują na to że przed sezonem do Bełchatowa zawita widmo degradacji.Ciekawe gdzie wtedy Kosowski zawitaZwłaszcza że w Wiśle jest dalej aktualna moda na powroty
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 17.05.2012, 21:58
To nie jest personalnie kwestia jedynie Głowackiego ale sensu sprowadzania do Wisły zawodników mało perspektywicznych, którzy jednak nie sprostali celowi stawianemu przed nimi będących częścią tego zespołu w kontekście europejskich pucharów.
To jest kwestia jedynie Głowackiego, bo tylko w jego przypadku sytuacja jest klarowna. Przypominam, że Brożki wciąż mają kontrakty w Turcji i raczej nic nie wskazuje byśmy byli skłonni ich wykupić. To "nie sprostanie celowi", czy inne "dawanie ciała", to puste slogany. Złe mecze Głowackiego w pucharach można policzyć na palcach jednej ręki. Przez lata ten człowiek był ostoją naszej defensywy i liderem zespołu. Liderem tak sportowo, jak i pod względem profesjonalizmu i mentalności. Odszedł podczas wyprzedaży, w okresie, gdy klub sprzedawał każdego zawodnika, na którym dało się zarobić, a nie dlatego, że był słaby, pechowy, czy podatny na kontuzje. Jego wady i błędy nigdy nie były na tyle poważne, by przysłoniły olbrzymie korzyści, które wynikały z jego gry w Krakowie.
6 mistrzostw, 1/8 Pucharu UEFA, Saragossa, Porto, Barcelona, Inter, Parma, Schalke, Lazio i Real... "Nie sprostał celowi", k***a mać... Obyśmy dożyli jeszcze wielu zawodników, którzy będą "dawać ciała" jak Głowacki.

Tak, Głowacki brał udział w słabych meczach Wisły, ale obarczanie go winą za błędy kolegów jest kretyńskie. Dlatego pytałem, które mecze on nam zawalał, a nie o to w jakich, zawalonych przez drużynę, meczach brał udział.
Tak na prawdę Bednarz idzie po najmniejszej linii oparu - powroty, powrotami tylko co dalej.
Dowiesz się w sierpniu, gdy będziemy zamykać kadrę. Wtedy będziemy wiedzieli kogo sprowadziliśmy i za ile, kto odszedł, ilu mamy perspektywicznych graczy, ilu wypożyczyliśmy, ilu testowaliśmy, itd. itp.
Podsumowywanie naszej polityki transferowej w połowie maja jest po prostu, delikatnie rzecz ujmując, bezsensowne.
Odpowiedz cytując
Vuko
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 17.05.2012, 22:00
Brożek, który nie jest takim drewnem jak Genkov mógłby sobie ładnie popykać z Maorem, o ile Melikson zostanie.
Odpowiedz cytując
delukas96
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 17.05.2012, 22:51
jova napisał(a):Wyświetl post
Minęło 3,5 roku i ja nadal twierdzę, że był faulowany przy tej bramce...
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 17.05.2012, 22:59
Zdrowy Głowacki to piłkarz klasy zdecydowanie takiej, jakiej potrzebujemy. Umiejętności ma zdecydowanie większe od każdego innego środkowego obrońcy. Jest jeden szkopuł, pierwsze słowo mej wypowiedzi. O formę jestem spokojny, jednak jego transfer wiąże się z ryzykiem, że przez jakąś część sezonu nie bd zdatny do gry.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 17.05.2012, 23:03
Zgadzam się z jednym, że ocenianie okienka transferowego w maju jest lekkim przegięciem.
Należy cierpliwie czekać na to, co Bednarz z błogosławieństwem Cupał wyczaruje.
Ja jednak, osobiście, po prostu nie widzę żadnych podstaw, żeby być optymistą. Jak zauwazył westersyl wszystko może sprowadzac się do braku kasy, chociaż i tak w medialną nagonke na Holendrów, ktorzy przepili całą kasę Wisły na wzmocnienia, nie wierzę.
Nie widzę też, jak na razie, żadnej wizji budowania drużyny. Hasło: Teraz Polska, albo Teraz Młoda Polska to tylko ruchy medialne nie mające pokrycia w rzeczywistości. Nie da się dzisiaj, z naszymi możlwiościami finansowymi zbudować drużynę oparta na najlepszych Polakach, a budowanie jej na mlodych, nieopierzonych Polakach może zagwarantowac miejsce jakie Wisla miała w ME.
Takie działania na dłuższą metę są dla Wisły szkodliwe.
Mam nadzieję, że to tylko hasła dla mediów, a Bednarz nie pojedzie nurkować, tylko zajmie się sprowadzeniem przygotowanych już transferów piłkarzy, ktorzy nie będa spełniali medialnych oczekiwań (że tylko Polacy i to młodzi Polacy), ale będą po prostu dobrymi pilkarzam. I że trener, ktoremu tez jak na razie nie ufam, będzie umiał z tego zrobić coś więcej niż drużynę srodka tabeli.
Ostatnio edytowane przez FraMat : 17.05.2012 o godz. 23:06.

Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 18.05.2012, 02:15
FraMat napisał(a):Wyświetl post
A Głowacki raz gra dobrze, raz tragicznie. W Trabzonie rzeczywiście miał świetny sezon. Jego gra w LM była naprawdę na wysokim poziomie. Obawiam się jednak, że to nie wróci, a Głowacki szybko się posypie
Zgadzam się z Wami w 100%. Poza tym, nawet jeśli Głowacki miałby grać sezon życia, to nic nie zapowiada się na to, by Wisła w przyszłym sezonie zdobyła MP. Po tak głębokiej rewolucji kadrowej jaka nas czeka nie ma co się spodziewać rewelacji.

Sprowadzanie zawodników, którzy kiedyś stanowili o sile Wisły(choć z Brożkami to trochę przesada, bo nie osiągnęliśmy z nimi tyle, co za ery naszej złotej jedenastki w pierwszej dekadzie XXI wieku) to takie odgrzewanie starych kotletów. To też pokazuje brak kompetencji ze strony naszego działu sportowego.

Wisła powinna zaryzykować i miast Brożka do ataku znaleźć jakiegoś fajnego młodego napastnika by się ogrywał. Podobnie w pomocy. Wisła potrzebuje trochę nonszalancji w grze, a przy doświadczonych punktach zespołu, jak Iliev, Sobolewski czy Pareiko nowa Wisła może sobie całkiem nieźle poradzić.

Należy spojrzeć na problem głębiej - jeśli chcemy stanowić silną drużynę, to zbudujmy ją od podstaw. Od pewnego czasu - właściwie to od około 2007 roku widać, że ta Wisła się trochę sypie. Brakuje stabilnej kadry, jest zbyt duża wymiana zawodników. I zbyt częsta.

Należy przyjąć, że niestety pożegnamy się z Meliksonem. Pytanie co zrobić za te pieniądze? Moim zdaniem należy zalepić dziury w obronie. Do obrony potrzebujemy dwóch solidnych skrzydłowych, zwłaszcza lewego obrońcę z prawdziwego zdarzenia plus kogoś do środka, ale nie zawodnika, który będzie "porcelanowy" tylko zdrowego fizycznie. Najlepiej pieniądze z Meliksona zainwestować w dwóch naprawdę solidnych graczy.

Dopiero potem powinniśmy myśleć o ściągnięciu kogoś do ataku, np. takiego Kupisza czy Makuszewskiego.
Odpowiedz cytując
Leh71
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 18.05.2012, 07:43
jova napisał(a):Wyświetl post
Na każdego obrońcę na świecie coś by się znalazło.
Na przykład Terry z Chelsea-ostatni mecz z Liverpoolem to jedna wielka katastrofa w jego wykonaniu-co nie zmienia faktu że jest jednym z najlepszych obrońców na świecie.
Odpowiedz cytując
cancer
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 18.05.2012, 07:47
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Zgadzam się z Wami w 100%. Poza tym, nawet jeśli Głowacki miałby grać sezon życia, to nic nie zapowiada się na to, by Wisła w przyszłym sezonie zdobyła MP. Po tak głębokiej rewolucji kadrowej jaka nas czeka nie ma co się spodziewać rewelacji.

Sprowadzanie zawodników, którzy kiedyś stanowili o sile Wisły(choć z Brożkami to trochę przesada, bo nie osiągnęliśmy z nimi tyle, co za ery naszej złotej jedenastki w pierwszej dekadzie XXI wieku) to takie odgrzewanie starych kotletów. To też pokazuje brak kompetencji ze strony naszego działu sportowego.

Wisła powinna zaryzykować i miast Brożka do ataku znaleźć jakiegoś fajnego młodego napastnika by się ogrywał. Podobnie w pomocy. Wisła potrzebuje trochę nonszalancji w grze, a przy doświadczonych punktach zespołu, jak Iliev, Sobolewski czy Pareiko nowa Wisła może sobie całkiem nieźle poradzić.

Należy spojrzeć na problem głębiej - jeśli chcemy stanowić silną drużynę, to zbudujmy ją od podstaw. Od pewnego czasu - właściwie to od około 2007 roku widać, że ta Wisła się trochę sypie. Brakuje stabilnej kadry, jest zbyt duża wymiana zawodników. I zbyt częsta.

Należy przyjąć, że niestety pożegnamy się z Meliksonem. Pytanie co zrobić za te pieniądze? Moim zdaniem należy zalepić dziury w obronie. Do obrony potrzebujemy dwóch solidnych skrzydłowych, zwłaszcza lewego obrońcę z prawdziwego zdarzenia plus kogoś do środka, ale nie zawodnika, który będzie "porcelanowy" tylko zdrowego fizycznie. Najlepiej pieniądze z Meliksona zainwestować w dwóch naprawdę solidnych graczy.

Dopiero potem powinniśmy myśleć o ściągnięciu kogoś do ataku, np. takiego Kupisza czy Makuszewskiego.
Zgadzam się z Tobą

Tylko za co ich mamy kupić? Z jednej strony Wisła jest taką marką, że samo granie dla niej jest zachętą, bo ale niektórym to nie wystarcza...

Jeżeli chodzi o przekonywanie kontraktami to znów będą zawodnicy z za wysokimi kontraktami, którzy gdy się nie sprawdzą będą tylko na nas żerowali :/

Choć słyszałem o składanych ofertach za tego Honduranina, Kupisza i Makuszewskiego... Każda z nich opiewała chyba na kwotę +500 tys. €

Pożyjemy, zobaczymy
Powód: Narodowość zawodnika podana z małej litery :/
Ostatnio edytowane przez cancer : 18.05.2012 o godz. 07:48.
Odpowiedz cytując
marcin19876
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 18.05.2012, 08:03
A co z Zarządem w sprawie łukasza g.? Kiedy ma być? Wiadomo coś?
Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 18.05.2012, 09:27
Według Przeglądu Sportowego Wisła chce Olkowskiego, a Górnik 1,5 mln euro. Bierzmy, bo to najlepsza krajowa opcja i to w niewygórowanej cenie.
Odpowiedz cytując
haldir_sgn
Member

Od: 02.2009

Stary 18.05.2012, 09:31
1,5 mln ZŁOTYCH nie ojro
Czy ciemno czy jasno, Wisła płynie przez Miasto.....Bo to Miasto jest Nasze! ^^
Odpowiedz cytując
SharksiK
Senior Member

Stary 18.05.2012, 09:33
marcin19876 napisał(a):Wyświetl post
A co z Zarządem w sprawie łukasza g.? Kiedy ma być? Wiadomo coś?
Zarząd podał się do dymisji ... w całości
Odpowiedz cytując
fanfan
Senior Member

Od: 09.2008

Stary 18.05.2012, 10:02
Towarzysz Generał napisał(a):Wyświetl post
Według Przeglądu Sportowego Wisła chce Olkowskiego, a Górnik 1,5 mln euro. Bierzmy, bo to najlepsza krajowa opcja i to w niewygórowanej cenie.
No jeśli wg Ciebie 1,5 mln euro za Polskiego kopacza który jeszcze nic wielkiego nie osiągnął , nawet w reprezentacji nie zagrał , który jest dopiero po pierwszym sezonie gry w Ekstraklasie to niewygórowana cena to gratuluję poczucia humoru . Na szczęście chodzi prawdopodobnie o taką kwotę tylko w złotówkach (choć tego też nie można być pewnym) a to już rozsądniejsza cena i uważam że Olkowski byłby ciekawym wzmocnieniem dla Wisełki jeśli chodzi o prawą obronę . Uważam że właśnie takich bocznych obrońców potrzebujemy ,dobrych w ofensywie a z czasem grę defensywną też można poprawić , zresztą teraz wśród najlepszych bocznych obrońców świata przeważają byli skrzydłowi . Jakiś czas temu były tutaj osoby które na prawą obronę proponowały Celebana który w defensywie jest dobry ale w ofensywie kiepski i nie ma tego zmysły do rozgrywania pod presją i już tej gry kombinacyjnej się nie nauczy dlatego uważam że ten piłkarz byłby dobrym kandydatem na stopera a nie prawego obrońcę ( podobnie wg mnie jest z naszym Marko). Co innego jest z zawodnikami umiejącymi grać w ofensywie , rozgrywać , do tego jeśli są wybiegani z dobrą szybkością to spokojnie można z nich zrobić klasowych bocznych obrońców jeśli odpowiednio wcześnie zaczną uczyć się tej pozycji ponieważ gry defensywnej można się nauczyć a rozgrywania i skutecznej gry do przodu już w pewnym wieku nie . Jako przykład spokojnie można podać Alabę z Bayernu , w ofensywie już jest bardzo dobry , defensywę z czasem będzie skutecznie poprawiał i za jakiś czas Niemcy będą mogli sobie za niego krzyknąć dwucyfrową cenę... Dlatego zakładając że Wisła będzie musiała w niedalekiej przyszłość ściągnąć kilku bocznych obrońców ( 3 -4) to wg mnie powinna szukać "tylko" wśród zawodników z inklinacją do gry ofensywnej , którzy w ofensywie dają drużynie równie wiele jak w defensywie .
Ostatnio edytowane przez fanfan : 18.05.2012 o godz. 10:10.
Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Stary 18.05.2012, 10:32
Oczywiście chodziło o złotówki
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 18.05.2012, 10:38
bonawentura napisał(a):Wyświetl post

Dlaczego mamy nie zdobyć mistrza 2013?
Będzie Głowa, Paweł jeśli jest jeszcze w stanie biegać plus LO - wystarczy ten Dudu albo Magiera plus zamiana Kirma na gracza typu Kupisz plus okiełznanie i zagonienie do pracy Małego i już jest dobrze. Jakby jeszcze został Melikson to MP to jedyny możliwy cel.
Ci co nas wyprzedzili w tym sezonie: Dysko, Korona - regres; pucharowicze - jak pograją dłużej niż jedną rundę - też regres bo braknie sił Jeśli tylko jedna runda - to i tak Legia z tym składem nic więcej niż wiosną nie zagra, Śląsk - osiągnął swoje optimum, a pieniędzy na przebudowę brak, Amica - kto zamiast Rudnevsa, Stilica, Wojtkowiaka, Ruch-chyba tym razem nie będą musieli sprzedawać, ale kogo pozyskają żeby być mocniejsi? Z drużyn niżej od nas progres powinien zanotować Lubin, pytanie jak duży.
Inna sprawa to kwestia sprowadzenia i rozwoju graczy młodych, których można by odsprzedać.
Dlatego fajnie byłoby pozyskać za rozsądne pieniadze takiego Kupisza, Olkowskiego (ale max 1m pln); Gajosa, Nowaka plus Uryga, Chrapek - żeby z 4 ostatnich coś wyrosło za 2-3 lata. Daj Boże żeby Honduranin coś potrafił. No i Mały żeby się wziął w garść - potencjalnie on też jak gra, a nie robi jaja może i powinien być wart ze 2m euro.
Ostatnio edytowane przez arti : 18.05.2012 o godz. 11:02.
Odpowiedz cytując
SWEET_83
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 18.05.2012, 10:39
"Jeśli jesteśmy przy rozstaniach, to Wisła przedstawiła propozycję rozwiązania umowy Kew Jaliensowi. Holender, którego kontrakt jest ważny jeszcze przez rok, ma przemyśleć sprawę i udzielić odpowiedzi czy zgadza się na warunki rozstania, zaproponowane przez klub. Przy podejmowaniu decyzji zawodnik powinien wziąć pod uwagę fakt, że w drużynie Michała Probierza grać nie będzie "

Oby się zgodził !

Z Wisłą rozstają się również Dragan Paljić, Dawid Biton, Gervasio Nunez i Michael Lamey. Wszystkim wygasają umowy z końcem czerwca, ale Wisła rozmawia z tymi piłkarzami na temat skrócenia kontraktów jeszcze o miesiąc, co przyniosłoby klubowi oszczędności, sięgające kilkudziesięciu tysięcy euro. Takie porozumienie udało się już wynegocjować z Paljiciem. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w przypadku pozostałej trójki. Nastąpić to powinno na początku przyszłego tygodnia, ale już teraz obie strony są blisko polubownego rozstania.

Sprawy nabierają tempa !

Wiecej :
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...akty,id,t.html
Ostatnio edytowane przez SWEET_83 : 18.05.2012 o godz. 10:41.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 18.05.2012, 10:43
Nie wiem czy jest sens inwestowania akurat w Olkowskiego tak dużej kwoty 1,5mln zł ~~350 tys euro . Prawy obrońca/ pomocnik to nie jest pozycja z jaką mamy największą bolączkę w naszej drużynie .

Trzeba też zobaczyć jak będzie się prezentował Burliga po powrocie do Wisły ( rozegrał nie najgorszy sezon w Ruchu , a mimo wszystko jest wciąż zawodnikiem rozwojowym ) , a nie zapominajmy że za podobne pieniądze jak za Olkowskiego sprowadziliśmy też Jovanovicia .

Jeśli Olkowski byłby lewym obrońcą to ok - ciężko u nas z piłkarzami na tą pozycję .
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 18.05.2012, 10:50
powiem tak brać tego chłopaka w ciemno, świetny prawy obrońca do tego może grać na skrzydle, 340 tyś euro to śmieszne pieniądze jak na tak perspektywicznego, polskiego zawodnika... do tego jakiegoś solidnego lewego obrońcę (np Magiera) i mamy silną defensywę na przyszły sezon.

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów