The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.07.2018, 08:39
Lachy, dawaj do LM!
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 12.07.2018, 08:45
Jeżeli Majchrowski faktycznie jest w kontakcie z jakimś odłamem TSu i podkopuje pozycję zarządu, to świadczy tylko o jednym: On faktycznie chce nas dostrzętnie zniszczyć.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 12.07.2018, 08:50
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe jak ktoś wisiałby Wam kasę i zwodził różnymi tłumaczeniami ,a potem jak już nie miał wyjścia to dopiero chciał spłacić i to w jakiejś części(dodatkowo przez ten czas chwaląc się sukcesami do znajomych i koloryzując jak to jest dobrze).
Jak mnie irytują taki płytkie porównania...

Chłopie, Towarzystwo Sportowe, którego nierozerwalną częścią jest sekcja piłki nożnej, wychowuje tysiące dzieciaków, kształci wybitnych sportowców w przeróżnych sekcjach, działa na chwałę także Krakowa od ponad stu lat.

Zasługujemy na pomocną dłoń od miasta jak nikt inny. Nie chcemy umorzenia długów, tylko pomocy... Tobie jak ktoś wisi 1000 zł, to jest to dla Ciebie poważny % budżetu. Wisła wisi miastu 7 milionów - policz sobie jaki to jest % budżetu miasta i czy to wpłynie na jego kondycję, jak możliwość spłaty długu odsunie w czasie...
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 12.07.2018, 08:51
Вісла Краків. Jacek, Jacek, Jacek !!
To info o Ukraińcach jest tak samo inspirujące jak sensacyjna wiadomość o budowie nowego stadionu Wisły w latach osiemdziesiątych. To było jeszcze przed erą Cupiała. Czytałem stare gazety i w nich przez jakiś czas całkiem na poważnie wałkowano temat tajemniczego inwestora z Zachodu, który ponoć chciał wybudować stadion na 25 tysięcy z podnoszonym dachem-murawą
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 12.07.2018, 08:52
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post

...
Każdego może irytować co innego.Oczywiście Twoje jest do tego prawo.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 12.07.2018, 09:04
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post

Chłopie, Towarzystwo Sportowe, którego nierozerwalną częścią jest sekcja piłki nożnej, wychowuje tysiące dzieciaków, kształci wybitnych sportowców w przeróżnych sekcjach, działa na chwałę także Krakowa od ponad stu lat.

Zasługujemy na pomocną dłoń od miasta jak nikt inny. Nie chcemy umorzenia długów, tylko pomocy... Tobie jak ktoś wisi 1000 zł, to jest to dla Ciebie poważny % budżetu. Wisła wisi miastu 7 milionów - policz sobie jaki to jest % budżetu miasta i czy to wpłynie na jego kondycję, jak możliwość spłaty długu odsunie w czasie...
A mnie irytuje takie gadanie my jestesmy Wisła Kraków, mamy 100 lat i nam się należy.
To typowe patalogiczne podejście menela spod sklepu monopolowego.
W życiu nie ma nic za darmo, na wszystko trzeba zapracować i nie liczyć na innych.
Wychowujmey tych dzieciaków i czego ich uczymy - żebractwa i krętactwa ?
A gdzie honor i uczciwość ? Jesli z kimś się na coś umawiasz, dajesz słowo to wypadałoby się wywiązać.
I tu nie chodzi ile ta kwota stanowi dla kogos % tylko o wiarygodność. Jakby mi ktoś był winny chocby 100 zł ale zwodził mnie i kręcił mnie dwa lata to nie chciałbym z tymi kimś robić jakichkolwiek interesów.
Przesłanie na nowy sezon para-ekstraklasy znalezione na innym forum po występach pucharowiczow:

Cytat:
Polscy piłkarze powinni być wyszydzani, poniżani i szmaceni za takie akcje na każdym meczu ligowym przez cały sezon. (...)
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Stary 12.07.2018, 09:06
Nie rozumiem dlaczego właściwie bez echa przeszła tutaj kwota z operatu, który ktoś tutaj wkleił:

102 miliony złotych. Czyli ok 6x mniej niż uważano do tej pory.

Z tego co wiem nasz czynsz wyliczany jest procentowo właśnie od tej kwoty (ktoś kojarzy jaki to jest %?).
Wynika z tego, że przez te wszystkie lata ok 6-krotnie przepłacaliśmy za nasz stadion.
Czy wy naprawdę dalej dziwicie się, temu, że klub nie chciał tego płacić i poszedł do sądu?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 12.07.2018, 09:07
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
A mnie irytuje takie gadanie my jestesmy Wisła Kraków, mamy 100 lat i nam się należy.
To typowe patalogiczne podejście menela spod sklepu monopolowego.
W życiu nie ma nic za darmo, na wszystko trzeba zapracować i nie liczyć na innych.
Wychowujmey tych dzieciaków i czego ich uczymy - żebractwa i krętactwa ?
A gdzie honor i uczciwość ? Jesli z kimś się na coś umawiasz, dajesz słowo to wypadałoby się wywiązać.
I tu nie chodzi ile ta kwota stanowi dla kogos % tylko o wiarygodność. Jakby mi ktoś był winny chocby 100 zł ale zwodził mnie i kręcił mnie dwa lata to nie chciałbym z tymi kimś robić jakichkolwiek interesów.
Jakie "nam się należy"? Ty przeczytałeś mój post w ogóle?
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Stary 12.07.2018, 09:09
Cytat:

Jakby ktoś wystawił ci rachunek za usługę, który byłby 6 x większy niż to co ta usługa była warta - ty nie chciałbyś zapłacić i poszedł do sądu czy może pokornie byś zapłacił bo lubisz być frajerem?
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 12.07.2018, 09:13
Snow napisał(a):Wyświetl post
(ktoś kojarzy jaki to jest %?)
Kiedyś było to chyba 1 % wartości, a potem obniżono do 0,5%, ale nie jestem tego pewien.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 12.07.2018, 09:15
rozarian napisał(a):Wyświetl post
Kiedyś było to chyba 1 % wartości, a potem obniżono do 0,5%, ale nie jestem tego pewien.
Jeśli by tak było to powinniśmy płacić około 0,5mln rocznie w zaistniałej sytuacji... :(
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 12.07.2018, 09:28
Ale właśnie stąd się wzięła ta sraczka ze strony miasta.
Jeżeli to jest ten dokument, który ma być przedstawiony w sądzie jako dowód w sprawie.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 12.07.2018, 09:34
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Jeśli by tak było to powinniśmy płacić około 0,5mln rocznie w zaistniałej sytuacji... :(
Dokładnie.

Nawet jak będzie kolejna wycena metodą dochodową - nawet bardziej korzystna dla miasta niż ta - to i tak wychodzi że maksymalnie powinniśmy płacić 1 mln pln.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 12.07.2018, 09:44
Snow napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem dlaczego właściwie bez echa przeszła tutaj kwota z operatu, który ktoś tutaj wkleił:

102 miliony złotych. Czyli ok 6x mniej niż uważano do tej pory.

Z tego co wiem nasz czynsz wyliczany jest procentowo właśnie od tej kwoty (ktoś kojarzy jaki to jest %?).
Wynika z tego, że przez te wszystkie lata ok 6-krotnie przepłacaliśmy za nasz stadion.
Czy wy naprawdę dalej dziwicie się, temu, że klub nie chciał tego płacić i poszedł do sądu?
Czy to stadion tak szybko i tak bardzo stracił na wartości czy może jego budowa było niegospodarna?
Odpowiedz cytując
Raffaello89
Member

Od: 01.2015

Stary 12.07.2018, 09:45
Zbyt piękne żeby było prawdziwe, mielibyśmy miasto w szachu. Nie stawialiby takich warunków. Ps. Rozarian poprawiłeś mi humor swoim avatarem.
Wisła Kraków.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Stary 12.07.2018, 09:48
Raffaello89 napisał(a):Wyświetl post
Zbyt piękne żeby było prawdziwe, mielibyśmy miasto w szachu. Nie stawialiby takich warunków. Ps. Rozarian poprawiłeś mi humor swoim avatarem.
Może to właśnie dlatego jest sraczka miasta, bo to ostatni moment, żeby przymusem od Wisły wydusić tyle kasy.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 12.07.2018, 09:53
Wiem, że sprzedaż akcji to nie to samo co sprzedaż plakatów za 200 zł ale uważam, że TS powinien zaproponować sprzedaż pojedynczych akcji kibicom.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 12.07.2018, 09:54
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Wiem, że sprzedaż akcji to nie to samo co sprzedaż plakatów za 200 zł ale uważam, że TS powinien zaproponować sprzedaż pojedynczych akcji kibicom.
Jak najbardziej.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 12.07.2018, 09:58
Każdy stadion budowany pod kątem Euro (Narodowy, Amika, Lechia, Śląsk, Wisła Śląski) został przepłacony i to sporo w porównaniu z kosztorysem...
Stadiony Wisły i Śląska to stadiony, które słabo nadają się do zagospodarowania na cokolwiek innego niż mecze piłkarskie - olbrzymie przestrzenie kosztowne do utrzymania, ale niestety nie do zagospodarowania. i pod tym względem jest to bubel.....
Wartość stadionu wyceniona 100 mln zł, bo nie jest on więcej wart. Do tego brak praw autorskich do projektu, powoduje, że jest to bubel do kwadratu....
Oczywiście wszyscy wiedzą, że projektant stadionu nie miał dosłownie żadnego doświadczenia w tym zakresie, ale widocznie miał coś innego co zadecydowało o tym, że właśnie jemu powierzono wykonanie projektu....
Ciekawy jestem czy p. Sarapata wpadła na pomysł z pozwem o obniżenie czynszu dzierżawnego, ze względu na to, że wycena czynszu, który miała płacić Wisła zależna była od wartości stadionu.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Stary 12.07.2018, 09:59
Tymczasem Majchrowski na FB:

Jacek Majchrowski
7 min ¡
Wspólnie z zarządem Ekstraklasy znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli Wiśle Kraków S.A. nadal grać przy Reymonta. Ekstraklasa, która jest dla nas wiarygodnym i wypłacalnym partnerem, zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT. Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie. Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków SA podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności.
Żeby zrealizować ten pomysł potrzebna jest teraz zgoda zarządu Wisły Kraków. Mam nadzieję, że kibice, którym tak zależy na klubie, wpłyną na zarząd spółki, by przyjęła takie rozwiązanie.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 12.07.2018, 10:02
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Tymczasem Majchrowski na FB:

Jacek Majchrowski
7 min ¡
Wspólnie z zarządem Ekstraklasy znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli Wiśle Kraków S.A. nadal grać przy Reymonta. Ekstraklasa, która jest dla nas wiarygodnym i wypłacalnym partnerem, zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT. Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie. Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków SA podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności.
Żeby zrealizować ten pomysł potrzebna jest teraz zgoda zarządu Wisły Kraków. Mam nadzieję, że kibice, którym tak zależy na klubie, wpłyną na zarząd spółki, by przyjęła takie rozwiązanie.
Chyba w żadnej lidze, a przynajmniej ja go bądź nie pamiętam, bądź o nim nie słyszałem, nie było przypadku, że władze ligi spłacają dług za stadion klubu, który nim gra.

nesta napisał(a):Wyświetl post
Pytanie dlaczego jak pisze M. Miga Wisła nie odniosła się do tej propozycji od wtorku...
Może liczą, ze sami kibice zdziałają więcej? Spaliliby się ze wstydu, że muszą się na to godzić? My tak na prawdę nic nie wiemy i się prawdy zapewne nie dowiemy, a przynajmniej nie teraz.
Ostatnio edytowane przez PhantomRanger : 12.07.2018 o godz. 10:07.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 12.07.2018, 10:02
Pytanie dlaczego jak pisze M. Miga Wisła nie odniosła się do tej propozycji od wtorku...
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 12.07.2018, 10:04
Pytanie, dlaczego Miga pisze o tym fakcie jak juz wyplynal...

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
mesjasz
Banita

Od: 07.2018

Stary 12.07.2018, 10:06
Bo ważą sie losy pensji dukata i sarapaty
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Stary 12.07.2018, 10:08
Dla nas dobrze, natomiast jestem w stanie sobie wyobrazić jak czują się kibice Ruchu, Widzewa, Polonii, ŁKS-u itp., którym ekstraklasa nigdy nie pomogła, a też mają zasłużony klub i byli nad przepaścią.
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Stary 12.07.2018, 10:09
Jak to dlaczego ?
Bo za każdym razem władze chcą przeliczyć forsę i dopiero później przelać.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 12.07.2018, 10:09
Nie dajcie sobie mydlic oczu!

Ostatnie zdanie swiadczy o tym, ze chce zaagrac na waszych uczuciach.

Miasto wie, ze to przeplacony i nic nie warty bubel.

Cytat:
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Martinus
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 12.07.2018, 10:11
Pytanie brzmi jakie są realne warunki tej umowy i z czym się ona wiąże. Ale o tym powinien powiedzieć zarząd jeszcze przed dzisiejszymi ustaleniami Majchrowskiego z ESĄ. Bo tak, to po raz kolejny zostali medialnie rozegrani jak dzieci z piaskownicy. Którymi to na każdym kroku udowadniają, że rzeczywiście są...
Eppur si muove!
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 12.07.2018, 10:13
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Nie dajcie sobie mydlic oczu!

Ostatnie zdanie swiadczy o tym, ze chce zaagrac na waszych uczuciach.

Miasto wie, ze to przeplacony i nic nie warty bubel.
Niestety też tak to odebrałem. Teraz wychodzi ze ukrytym zamiarem miasta w całej tej szopce było po prostu utrzymanie wysokiej kwoty czynszu.

Czekamy na dalsze odcinki tej telenoweli.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Stary 12.07.2018, 10:13
Skoro taka propozycja (wg Migi) jest od wtorku to znaczy to, że jest pewnie analizowane każde za i przeciw. W moim odczuciu lepiej zostać na R22 i mimo wszystko budować przychody z dnia meczowego na możliwie największym poziomie. Jedyne pytanie jest takie: GDZIE JEST KRUCZEK?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów