The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.11.2016, 15:03
Dobrze wolfy niech będzie,

Moje teksty to brednie - twoje to prawda objawiona. Zadowolony? Poprawiło ci się? A teraz idź "trawić" dalej i szukać innego do udowadniania mu że jesteś najmądrzejszy.

Mnie takie rozmowy już dawno nudzą. Strata czasu.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 03.12.2016, 23:10
Przyznam szczerze, że nie sądziłem że Sobolewski tak szybko odciśnie swoje piętno na drużynie, ale po czterech ostatnich meczach widać nie tylko jazdę na dupach, ale też świetne rozpracowanie taktyczne rywala.
Zwłaszcza ostatnia taktyka pod Lechię, gdzie wisłą grała bardzo mądrze w obronie, prawie zawsze 9-ciu zawodników za linią piłki i błyskawiczny doskok do rywala na 30-tym metrze od naszej bramki. Lechia była straszliwie sfrustrowana grą Wisły (kilka złośliwych fauli), próbowali górnych piłek które padały łupem Głowackiego i Urygi. I to wszystko mimo obiektywnej przewagi piłkarskiej rywala (moze poza Brożkiem i Mączyńskim, profesura).
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 03.12.2016, 23:33
Dzisiaj utwierdza nas , ze przygoda ze sprzedawczykiem to bylo koszmarne nieporozumienie.

Teraz jest godnie. Brawo Sobol !!!
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 03.12.2016, 23:37
Aż się prosi żeby Sobolowi utrzymać ten skład + 2-3 rozsądne wzmocnienia i naprawdę można o cos powalczyć w tej lidze.
Ja jestem pod wrażeniem.. Dyscyplina taktyczna, trzymanie ustawienia, ale tez jaka dynamika, taki ogień w nogach. Te odbiory, szybkie wyjścia - palce lizać.
Oby przyszła jakaś kasa, bo kto wie czy nie mamy trenera na lata.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 03.12.2016, 23:49
Jestem dumny z gry piłkarzy i z ustawienia zespołu. Zagęszczony środek pola, mocne krycie i asekuracja w obronie. Wisła wyglądała dziś jak Atletico Simeone

Nie z każdym da się grać "otwartą" piłkę. Na Lechię najlepsza była dzisiejsza taktyka. Brawo Sobol i Kmiecik
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 03.12.2016, 23:55
nesta napisał(a):Wyświetl post
Aż się prosi żeby Sobolowi utrzymać ten skład + 2-3 rozsądne wzmocnienia i naprawdę można o cos powalczyć w tej lidze.
OK, żeby nie byo potem płaczu - marne są widoki na utrzymanie składu. Raczej będą oferty na kilku wyróżniających sie piłkarzy i tych którym kończą sie kontrakty (Guzmićś, Mączyński, Sadlok).

Ważne żeby to później sportowo ogarnąć.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 03.12.2016 o godz. 23:58.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 04.12.2016, 00:04
Tak, ja też jestem dumny, to najlepsze podsumowanie.

Widać, że potrzeba tylko solidnego zestawienia w defensywie i w tej marnej lidze możemy wygrać z każdym. Wrócił Sadlok i Arek, wrócił spokój w obronie.

Powiem może coś kontrowersyjnego: Sobol jak dla mnie powinien zostać na wiosnę już w tej chwili, bez względu na wynik derbów.
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 04.12.2016, 00:16
Spokojnie , narazie jest prawo serii w kratke - i jesli by w to wierzyc to boje sie o derby , jestem za radkiem calym sercem ale ludzie, jedna jaskolka wiosny nie czyni , jesli sie okaze ze za tydzien znow sie skompromitujemy to juz nie bedzie takiego hurra optymizmu choc o zwalnianie trnerow nie wierze bo to juz nie czasy komornika Cupiala , ktos napisal o wzmocnieniach ? ja sie obawiam ze zima takie Ondraski , Jovice , Sadloki , Guzmicze nas popie..lą z braku kasy a i Krzyska sie opchnie za czapke sliwek ...dzisiejszy mecz pokazal jak wazna w pilce jest skutecznosc i szczescie ....pomimo fantastycznegho wyniku jakos nie jestem mega optymista ....zwlaszcza jesli chodzi o sytuuacje po zimie- bo w jakiegos szejka sponsora juz od dawna przestalem wierzyc ....obym sie mylil ...ale z optymistycznego punktu widzenia- to zdobycie teraz 6 pkt daloby duzo spokoju przed wiosna
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 04.12.2016, 01:27
Sobol = właściwy człowiek na właściwym miejscu (i czasie)
bo w sytuacji braku środków na wzmocnienia czy nawet utrzymanie składu potrzeba nam trenera który odpowiedni wzmocni aspekty wolicjonalne , a co do tego że Radek na odpowiednia charyzme do tego , raczej nikt tu nie ma wątpliwości ?
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 04.12.2016, 02:45
Sobol jest zajebisty. Brlek jest zajebisty. Mąka jest zajebisty. Wisła jest zajebista. Reszta to chooj.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 04.12.2016, 07:51
AntyMod napisał(a):Wyświetl post
Spokojnie , narazie jest prawo serii w kratke - i jesli by w to wierzyc to boje sie o derby , jestem za radkiem calym sercem ale ludzie, jedna jaskolka wiosny nie czyni , jesli sie okaze ze za tydzien znow sie skompromitujemy to juz nie bedzie takiego hurra optymizmu choc o zwalnianie trnerow nie wierze bo to juz nie czasy komornika Cupiala , ktos napisal o wzmocnieniach ? ja sie obawiam ze zima takie Ondraski , Jovice , Sadloki , Guzmicze nas popie..lą z braku kasy a i Krzyska sie opchnie za czapke sliwek ...dzisiejszy mecz pokazal jak wazna w pilce jest skutecznosc i szczescie ....pomimo fantastycznegho wyniku jakos nie jestem mega optymista ....zwlaszcza jesli chodzi o sytuuacje po zimie- bo w jakiegos szejka sponsora juz od dawna przestalem wierzyc ....obym sie mylil ...ale z optymistycznego punktu widzenia- to zdobycie teraz 6 pkt daloby duzo spokoju przed wiosna
Tak racja, ale nawet garajac w kratkę - tak grając ! ja jestem bardzo zadowolony widząc taką Wisłę. W naszej lidze, zdobywając połowę możliwych punktów można się bić o najwyższe cele. Jeszcze raz zaznaczam, że chodzi o styl i formę futbolu jakią raczą nas chłopaki pod wodzą Sobola.

Żal tylko tych straconych punktów w serii 7 porażek. Ja do tej pory nie potrafię zrozumieć jak szmaciaż mógł do tego doprowadzić, przecież to jest po prostu nie logiczne. Swoją drogą był chyba pierwszym trenerem na świecie, który utrzymał posadę po tak hańbiącej serii...Wstyd Dariuszu.W! - ale z tym chyba radzi sobie sprzedawczyk o wiele lepiej niż z wywoływanymi przez siebie kryzysami.

Przypadkowo ominąłem pana Kmiecika, który wydaje mi się, też powinien spijać śmietankę. Brawo Sobol, brawo Kmiecik, brawo chłopaki! Dać szansę !
Ostatnio edytowane przez Dariook : 04.12.2016 o godz. 07:59.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 04.12.2016, 08:43
Wydaje się, że Sobol ogarnia temat. Szkoda tego Szczecina. Mimo wszystko prawdziwym testem dla Sobola będzie zima i to, jak zdoła poprowadzić przygotowania wydolnościowe do rundy wiosennej. To jest dla polskich trenerów prawdziwa sztuka i nie jeden błyskotliwy szkoleniowiec na tym poległ. Nawet nie wiemy jeszcze, w jakich warunkach przyjdzie im pracować w okresie przygotowawczym. Czy będzie to w Polsce czy za granicą...

A jeszcze większy test dla zarządu. Te wygasające kontrakty są jak bomba zegarowa. I pewnie pod tym kontem do gry w pierwszym składzie szykowany jest Bartosz. Oby mu się udało ogarnąć na tyle, by wprowadził na boisku trochę więcej spokoju.
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 04.12.2016, 09:08
Vinci napisał(a):Wyświetl post
Te wygasające kontrakty są jak bomba zegarowa..
Tu jest największy problem.Mamy skład emerytów, którzy już długo nie pociągną,kilku niezłych grajków, których baardzo ciężko będzie utrzymać i nieudaczników. Wcale nie szkoda Szczecina.Szczecin pokazał co będzie w następnym sezonie kiedy wahadło przesunie się do tych ostatnich.
Słabo to widzę bo jak Cupiał nie znalazł nikogo(no znalazł pana M.- analogia do Wojciechowskiego i pana K. aż kłuje w oczy), to kogo znajdzie 'TS'.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Milan!!!
Junior Member

Od: 07.2011

Stary 04.12.2016, 09:26
Wczoraj zdecydowanie czuć było na murawie duch Sobola - walka, determinacja, zdecydowanie ale jednocześnie jakość. Brawo Panowie, takie zwycięstwa smakują najlepiej.
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Stary 04.12.2016, 10:33
Sobol ma nie tylko szacunek swoich piłkarzy ale i rywali. Wczoraj podczas meczu wyściskał się z Peszko, natomiast przy wznowieniu piłki z autu w meczu z Arką któryś z piłkarzy przyjezdnych przybił piątkę z Radkiem. Widać, że każdy podchodzi do niego z wielkim szacunkiem. Tyle lat w lidze, w reprezentacji też ładna karta. Mam nadzieje, że będzie to trener na lata.
Odpowiedz cytując
Samuraj
Junior Member

Od: 04.2016

Stary 04.12.2016, 10:54
Wczoraj chłopaki zagrali bardzo, bardzo skuteczną piłkę. Zgadzam się ze wszystkimi że taktyka była dobrana idealnie. Bardzo chciałbym aby Sobol był trenerem na lata. Chcę jednak zaznaczyć że wczorajsze zwycięstwo to w równym stopniu zasługa świetnej taktyki jak i SZCZĘŚCIA. Trzeba patrzeć obiektywnie i dostrzec to że Lechia miała swoje szanse i to takie które powinna wykorzystać. Mimo wszystko chłopakom należała się ta wygrana.
Po pierwszym meczu w Szczecinie byłem negatywnie nastawiony na dobór taktyki pod to spotkanie, ale rozumiem tą wysoka porażkę z kilku względów: brak połowy podstawowej jedenastki, Moskal znający doskonale Wisłę i gra nieszczęsnego Mojty....

Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony praca jaką wykonuje duet trenerski. Gramy dobrze i jeśli dojdzie w zimie 2-3 zawodników: boczny pomocnik, ŚO i napastnik oraz utrzymamy kadrę ( wypożyczyć jedynie Drzazgę i pozbyć się jakoś Mójty) to wierzę że będziemy spokojnie w TOP 4.

Co do samych meczów prowadzonych przez Sobola:
1. Pogoń - porażka (brak połowy składu, porażka do zaakceptowania)
2. Arka - zwycięstwo
3. Lech - porażka (sędziowie wydrukowali mecz i ta porażka jakoś mnie nie boli i nie dziwi)
4. Lechia - zwycięstwo (po prostu profesura w taktyce i trochę szczęścia)
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 04.12.2016, 10:59
Kazdy potrzebuje czasu, nawet ten duet. Z kazdym meczem bedzie lepiej, juz jest lepiej. Z Lechem tez niebyloby zle gdybysmy grali najmocniejsza obrona bez Mojty i bez tego patałacha z gwizdkiem. To samo z Pogonia w Szczecinie. Przynajmniej oni nas nie zostawi i nie oleje jak Wdowczyk, ktory nasciemniał z tym, ze nikt nie dostal wypłat o czym sam Maczynski wczoraj poinformował. Ja za nich trzymam kciuki, nikt nie powiedział, ze bedzie w 100% kolorowo.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 04.12.2016, 12:11
Biorac pod uwage ze wyszlismy na ten mecz dwoma sredniej predkosci stoperami, cofnięcie się i przyjmowaniu u siebie Lechii to mistrzostwo. Idealnie rozegrane, Głowa i Uryga nie musieli latać na napastnikami tylko na nich czekać. Brawo.
Do tego kilka akcji ktore widac było ze sa wypadkowa cwiczeń.
Tego oczekuje od zespołu. Szczelna defensywa i zabójcza kontra. Brawo.
Zagrali wszyscy. Kazdy po kolei, każdy dolozył cegiełke.

p.s.
Jakby to wczoraj Legia zagrała tak jak my to dzis by gazety sie nie zamykały od peanów pochwalnych...
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 04.12.2016, 13:37
Sobol z Kmiecikiem z zespołu bardzo ograniczonego kadrowo wyciskają, moim zdaniem, maksa.
Pozostaje modlić się, żeby zimą Wisła kadrowo raczej się wzmocniła niż osłabiła.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 04.12.2016, 13:57
Trzeba dać czas Sobolowi. Trudno go oceniać po 3 meczach. Niektórzy po meczu w Szczecinie chcieli go zmienić, po dwóch wygranych jest euforia. Czasem mam wrażenie, że to jest forum dla ludzi chorych na chorobę afektywną dwubiegunową Poczekajmy do końca sezonu, zobaczymy jak przygotuje drużynę w zimie, jak będziemy grali na wiosnę. Na dzień dzisiejszy i tak nas nie stać na dobrego trenera, więc nie ma sensu daleko szukać. I cały czas trzeba mieć świadomość jak wąską kadra dysponujemy. W zasadzie nie mamy zmienników dla podstawowych obrońców. Jak wygląda nasza gra przy przemeblowanej obronie widzieliśmy chociażby w meczu z Lechem. Jak będzie plaga kontuzji/kartek to żaden trener nas nie uchroni przed kolejną serią porażek. Dlatego podchodźmy do tego ze zrozumieniem i cierpliwością. Osobiście głęboko wierzę, że z Sobola będzie świetny trener i że to jest właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 04.12.2016, 14:35
Wg mnie jeśli Sobol wygra derby to ma posadę na wiosnę w kieszeni. Widać że drużyna też stoi za nim murem. Co po Pogoni wydawało się nierealne, po Lechii jest już bardziej niż prawdopodobne.

A jeśli zdobędzie 6 punktów to będzie to naprawdę przepiękna jesień. Realne 6 miejsce w tabeli przed wiosną to teoretycznie będzie wynik ponad stan. Ale co najzabawniejsze, gdyby nie ta fatalna seria z początku sezonu.... to my bylibyśmy w tabeli na miejscu Lechii czy Termaliki.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 04.12.2016, 17:32
Dajmy Radkowi przepracować okres przygotowawczy a będzie dobrze,jak piszecie oby nie osłabić drużyny a ją wzmocnić
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 04.12.2016, 18:40
z reguły okresy przygotowawcze w Polsce koncza sie tym ze trenera wypierdalaja po 4 kolejkach a zespoł trybi po 8

Z tym co mamy, o to o co gramy - tylko i wyłacznie Sobol. Wczoraj było widac jad. I mimo iz Sobolescu jest spokojnym człowiekiem to on im ten jad wpaja i ja taka Wisłe chce ogladać.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 04.12.2016, 20:04
Sobol moze i jest spokojnym człowiekiem ale jak on im wpoi to co sam grał to ,juz nic innego nie chcę.

takiego walczaka to nie ma,nie bylo, chyba juz nie bedzie.A taka Wisle jak wczoraj az sie chce ogladac.Czyli czekającą ,myslalcą i punktującą.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 04.12.2016, 20:23
szprotson napisał(a):Wyświetl post
z reguły okresy przygotowawcze w Polsce koncza sie tym ze trenera wypierdalaja po 4 kolejkach a zespoł trybi po 8

Z tym co mamy, o to o co gramy - tylko i wyłacznie Sobol. Wczoraj było widac jad. I mimo iz Sobolescu jest spokojnym człowiekiem to on im ten jad wpaja i ja taka Wisłe chce ogladać.
Dobrze piszesz, Sobolescu.

Wczoraj to był creme de la creme tego co mogły zaproponować drużyny Petrescu i Kaspeczak.

Skutecznie w obronie, z pełnym zaangażowaniem, wyrachowaniem i pięknie w ataku, z magicznymi zagraniami w tempo i na luzie.

Jeśli taka będzie filozofia tego zespołu, jestem na tak.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
abcabc
Senior Member

Od: 02.2014

Stary 04.12.2016, 21:09
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Wczoraj było widac jad. I mimo iz Sobolescu jest spokojnym człowiekiem to on im ten jad wpaja i ja taka Wisłe chce ogladać.
"Sobolescu"? "Jad"?
Czy ty próbujesz Sobolewskiego obrazić, czy kalekie komplementy niezdarnie klecisz?
Jeżeli robienie z niego Rumuna Petrescu (od kopaniny, okopywania sie i dzid do przodu) jest komplementem, to jest gorzej niż myślałem.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 04.12.2016, 22:28
Bardzo mnie cieszy gra Wisły, jest na co popatrzeć.

Dla Sobola mam ogromny szacunek i życzę mu, żeby był trenerem u nas na lata!

To jest Wiślak z krwi i kości, jeśli zatem aspekt sportowy będzie w porządku to nie ma dla Wisły lepszego rozwiązania.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 05.12.2016, 00:13
abcabc napisał(a):Wyświetl post
"Sobolescu"? "Jad"?
Czy ty próbujesz Sobolewskiego obrazić, czy kalekie komplementy niezdarnie klecisz?
Jeżeli robienie z niego Rumuna Petrescu (od kopaniny, okopywania sie i dzid do przodu) jest komplementem, to jest gorzej niż myślałem.
Czy ty oglądałeś chociaż jeden mecz kiedy trenerem był Rumun?Nie sądzę.Więc się od......., grzecznie proszę.
"Sobolescu" podoba mi się i będę za nim niezależnie od wyniku w derbach bo nie ma bata żebym zobaczył Wisłę grającą na pół gwizdka, natomiast jest niestety szansa że drużyna bandy meneli pokona nas piłkarsko
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
abcabc
Senior Member

Od: 02.2014

Stary 05.12.2016, 00:23
@1q2
Czy ty negujesz to, co napisałem o Petrescu (notabene to właśnie mówili o geniuszu Karpat piłkarze Wisły - zero krakowskiego futbolu, tylko dzida do przodu i wybieganie)? Czy tylko niemerytorycznie wyrażasz emocje sprzeciwu?
Miłośnicy kopaniny jak u Ojrzyńskiego powinni chyba kibicować Kielcom. Kibicowanie Wiśle oznacza kibicowanie krakowskiemu futbolowi.

Sobolewski i Kmiecik pokazali powrót do stylu Wisły w meczu z Arką. I z Lechią też, chociaż taktyka była defensywna.
Nie ma tu zauralskiej młócki, więc ty i "szprotson" nie powinniście się tak cieszyć.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 05.12.2016, 10:52
No skoro tak mowili pilkarze Wisly, kttorzy przyczynili sie do jego wyjebania to musi byc prawda Szczegolnie jak sie popatrzy na wyniki jego druzyn, ktore przejmowal po odejsciu z Wisly.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów