The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Reklama

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.07.2018, 09:29
1. kwestie formalne - konieczne jest jak napisał Witek powołanie stowarzyszenia "socios Wisły Kraków" jako organizacji z podstawowymi założeniami: finansowe wspieranie klubu, jak najniższe koszty funkcjonowania stowarzyszenia (zarząd, skarbnik, księgowy), ustalenie wysokości składek i ich zróżnicowanie może określać uchwała członków stowarzyszenia.....statut powinien określać wysokość minimalną....
2. rejestracja stowarzyszenia w KRS, nadanie numeru REGON i NIP, założenie rachunku bankowego do wpłat;
3. kwestie płatności składek o których mówi Coglin - wystarczy do deklaracji członkowskiej załączyć upoważnienie do potrącania z konta członka określonej kwoty - już nie ma hasła zapomniałem etc.

4. status pełnoprawnego członka (z mocą podejmowania decyzji i uczestniczenia w Walnych zebraniach) powinny mieć tylko osoby, które dokonują regularnych płatności składek za jakiś okres - np. 6-12 miesięcy - nie ma wówczas możliwości przejęcia stowarzyszenia z marszu przez inne osoby.....
5. W przypadku zebrania odpowiedniej ilości zadeklarowanych członków opłacających składki - a co za tym idzie uzyskaniem konkretnych kwot do wpłaty na rzecz klubu - dyskusja nad wprowadzeniem zmian do statutu Wisła SA, gdzie Zebranie stowarzyszenia miałoby mieć określone uprawnienia.....
6. niezależnie od tego członkowie stowarzyszenia powinni otrzymać jakiś pakiet zniżkowy na ofertę Wisły (oferta sklepowa, bilety) albo na przykład pierwszeństwo przy nabywaniu niektórych usług oferowanych przez klub dzisiaj i w przyszłości ......
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
pawkow
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2013

Stary 20.07.2018, 09:41
Podobnie jak sibalba uważam, że nie po to ktoś powinien brać odział w tej inicjatywie, żeby liczyc na zniżki.. A na pewno nie w tym momencie, kiedy klub musi liczyć każdą złotówkę. Niech "nagrodą" dla członka takiego stowarzyszenia, oprócz satysfakcji będzie spotkanie z drużyną, albo możliwość rozmowy przedstawicieli stowarzyszenie z zarządem nt. sytuacji w klubie. Taki głos doradczy na początek. Docelowo tez uważam, że takie stowarzyszenie mogłoby mieć członka w radzie nadzorczej lub zarządzie. Ale myślę, że to ma racje bytu o ile uda się dokładać do budżetu klubu ok 2-3 mln rocznie. Dopóki takiej kwoty stowarzyszenie nie będzie dostarczało, dopóty dla klubu ważniejsze będzie utrzymanie tajemnicy informacji w niektórych obszarach. Dlatego na początku widziałbym możliwość mniej formalnych rozmów z klubem, prawie na zasadach sponsora, z tą różnicą, że kwota pochodziłaby od wiernych kibiców, czyli osób, którym dobro klubu leży głęboko w sercu.
Odpowiedz cytując
rokfor
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2004

Stary 20.07.2018, 10:36
pawkow napisał(a):Wyświetl post
Podobnie jak sibalba uważam, że nie po to ktoś powinien brać odział w tej inicjatywie, żeby liczyc na zniżki.. A na pewno nie w tym momencie, kiedy klub musi liczyć każdą złotówkę. Niech "nagrodą" dla członka takiego stowarzyszenia, oprócz satysfakcji będzie spotkanie z drużyną, albo możliwość rozmowy przedstawicieli stowarzyszenie z zarządem nt. sytuacji w klubie. Taki głos doradczy na początek. Docelowo tez uważam, że takie stowarzyszenie mogłoby mieć członka w radzie nadzorczej lub zarządzie. Ale myślę, że to ma racje bytu o ile uda się dokładać do budżetu klubu ok 2-3 mln rocznie. Dopóki takiej kwoty stowarzyszenie nie będzie dostarczało, dopóty dla klubu ważniejsze będzie utrzymanie tajemnicy informacji w niektórych obszarach. Dlatego na początku widziałbym możliwość mniej formalnych rozmów z klubem, prawie na zasadach sponsora, z tą różnicą, że kwota pochodziłaby od wiernych kibiców, czyli osób, którym dobro klubu leży głęboko w sercu.
Zniżki to kolejne pieniądze dla klubu, wielu członków może nie planowac zakupu nowej koszulki a jak dostanie zniżkę, zdecyduje się ją kupić. Zresztą trzeba namówić jak najwięcej osób, a sam prestiż należenia do elitarnego grona dla wielu nie wystarczy.
Odpowiedz cytując
Hufsa
Junior Member

Od: 01.2017

Stary 20.07.2018, 11:29
Witam wszystkich. Chciałbym podlinkować swój post w innym temacie bowiem wypowiedziałem się tam też na ten temat:
https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=146

Idea socios bardzo mi się podoba tylko trzeba do tego podejść profesjonalnie, bo to nie jest łatwy temat
Fajnym pomysłem jest różna wysokość składek - każdy może sobie pozwolić na tyle na ile może.
Zgadzam się też że nie można dawać większych przywilejów za większą składkę bo to trochę słabe, ale:

Może jakieś karty członkowskie:
Srebrna, Złota, Platynowa? Przywileje były by takie same ale przynajmniej byłby jakiś fizyczny powód płacenia większej składki (obok tej 'metafizycznej' czyli większego wspierania klubu)
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 20.07.2018, 12:09
https://twitter.com/lelumpolelum84/s...47077178281984

Ludziska, retweetujcie, klikajcie w serduszko, komentujcie, hasztagujcie. Niech wiesc sie niesie i dotrze do jak najwiekszej liczby kibicow Wisly.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 20.07.2018, 12:32
Zobaczymy czy to wypali dużo osób się deklaruje,a wyjdzie jak zawsze....
"spokojnie ja tu dla ligi mistrzów przyszedłem"
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 20.07.2018, 12:34
Mam nadzieję, że ludzie dokładnie czytają temat - prosimy o deklarowanie się osób tylko w 100% zdecydowanych na wsparcie klubu w takiej formie.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 20.07.2018, 13:17
Jaką kwotę ktoś, kto to wymyślił, chce osiągnać na miesiąc ? Złoży się pewnie max z 300- 400 osób po 50zł.

20k pln na miesiąc poprawi sytuację klubu ? Bo widze jest robiony wielki projekt, ale jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić dużej i konkretnej kwoty z tego.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 20.07.2018, 13:25
Poprawi o 20k PLN miesiecznie, dokladnie. Rocznie to juz bedzie cwierc miliona. To tylko kilka razy mniej niz rocznie przeznacza na Wisle glowny sponsor... moze to byc na oplacenie dwoch spotkan przy R22, moze to byc pomoc naszej Akademii, moze to byc oplacenie innych zobowiazan, opcji jest niestety wiele....
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.07.2018, 13:27
A takie kwoty można osiągnąć z grupą 100-200 osób... Taki zresztą jest cel minimum na pierwszy rok
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 20.07.2018, 13:28
Nie od razu Kraków zbudowano.
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 20.07.2018, 13:35
Inicjatywa Socios to strzał w dziesiątkę i teraz, jak nigdy dotąd ma racjonalne podstawy!

Załóżmy, że odzew jest duży, każdy chcę być częścią transparentnego przedsięwzięcia - 1000 osób.

50 osób wpłaca 200 zł miesięcznie, bo ich stać = 10k
400 osób wpłaca 100 zł miesięcznie, bo chcą i ich stać = 40k
Finalnie 550 osób wpłaca po 50 zł, bo chcą i ich stać = 27,5k

Mozna przyjąć, ze brutto zbierać będziemy 77,5k miesięcznie! to był optymistyczny wariant

Tworząc pesymistyczny, dzieląc pieniądze na pół to jest 38,75k miesięcznie brutto. Odejmując wszelkie koszty i podatki, spokojnie powinno zostać około 25k miesięcznie - rocznie to 300k złotych. Mało?

Biorąc pod uwagę jeszcze potencjalne benefity płynące z przynależności do Socios i kolejne z tego tytułu wydatki na koszulki, bilety itd.

Brawo!
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
JarooP
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 20.07.2018, 13:45
Jestem jak najbardziej na tak ale fajnie by było jakby była opcja wpłaty całości z góry mysle ze kilka osób na pewno byłoby chętnych na takie rozwiazanie
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.07.2018, 13:49
Jak już ruszymy z tematem na pewno będziemy chcieli rozszerzyć możliwości, jeśli chodzi o płatność.
Odpowiedz cytując
JarooP
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 20.07.2018, 13:51
Brawo ty
Mnie raczej taka opcja by interesowała ale dostosuje się do wszystkich jeśli trzeba
Odpowiedz cytując
pawkow
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2013

Stary 20.07.2018, 13:52
Zniżki to kolejne pieniądze dla klubu, wielu członków może nie planowac zakupu nowej koszulki a jak dostanie zniżkę, zdecyduje się ją kupić. Zresztą trzeba namówić jak najwięcej osób, a sam prestiż należenia do elitarnego grona dla wielu nie wystarczy.

Nie będę polemizował, pewnie jest tak że niektóre osoby do bycia socios skłoni wizja zniżek. Mnie osobiście bardziej interesowałyby niematerialne formy "wyróżnienia", czyli głos (jako grupy) w podejmowaniu decyzji w jakim kierunku idzie klub, spotkania z piłkarzami, dedykowany wzór karty kibica, zaproszenie na sektor VIP czy loże na jeden czy dwa mecze w sezonie, możliwość zakupu dedykowanej dla socios koszulki w każdym sezonie czy też pierwszeństwo przy kupnie karnetu i tym samym wybór miejsca na stadionie. Ale trzeba byc otwartym na różne formy, które przyciągną jak najwięcej osób.

Osobiście widzę sens we wprowadzeniu różnych poziomów stawki członkowskiej, ale 19,06 zarezerwowałbym tylko dla uczących się. Myślę, że poziom przynajmniej 50 PLN miesięcznie jest takim progiem przyzwoitości dla zarabiającego. Tak jak ktoś wspomniał, to są 3-4 paczki fajek albo piwo dziennie. Albo ktoś jest kibicem naprawdę i chce faktycznie pomóc albo chce tylko się móc nazywać socios, bez poświęcenia ze swojej strony. Takie moje zdanie ale większość zdecyduje
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 20.07.2018, 13:55
Nie zaangażuję się w kwoty ok. 100 zł/mc bo zwyczajnie dziś mnie na to nie stać, jednak jeśli będzie jakaś opcja mniejszego-symbolicznego dotowania klubu to pewnie się włączę, jednak kibicuję akcji i trzymam za nią kciuki!
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 20.07.2018, 13:55
Symboliczne znizki, beda ok w szczegolnosci na uslugi premium typu skybox czy vipy.
Najfajniejsze jednak bylyby regularne spotkania w stylu 'tweetup' dla czlonkow 'socios', dogadane z klubem, z uczestnictwem zawodnikow, trenerow etc.

Duzo osob zaznacza 50zl i ja tez tak zaznaczylem (mimo, ze moge spokojnie placic te 100zl). Wlasnie z mysla o tych, ktorzy nie maja mozliwosci wplacac wiecej.
Jak pisalem wczesniej 50, 100, 200 wydaje sie dosc rozsadnymi kwotami + ewentualne wielokrotnosci.
Ostatnio edytowane przez Snow : 20.07.2018 o godz. 13:58.
Odpowiedz cytując
Yggdrasil
Member

Od: 10.2003

Stary 20.07.2018, 16:38
DeadOrAlive napisał(a):Wyświetl post
Inicjatywa Socios to strzał w dziesiątkę i teraz, jak nigdy dotąd ma racjonalne podstawy!

Załóżmy, że odzew jest duży, każdy chcę być częścią transparentnego przedsięwzięcia - 1000 osób.

50 osób wpłaca 200 zł miesięcznie, bo ich stać = 10k
400 osób wpłaca 100 zł miesięcznie, bo chcą i ich stać = 40k
Finalnie 550 osób wpłaca po 50 zł, bo chcą i ich stać = 27,5k

Mozna przyjąć, ze brutto zbierać będziemy 77,5k miesięcznie! to był optymistyczny wariant

Tworząc pesymistyczny, dzieląc pieniądze na pół to jest 38,75k miesięcznie brutto. Odejmując wszelkie koszty i podatki, spokojnie powinno zostać około 25k miesięcznie - rocznie to 300k złotych. Mało?

Biorąc pod uwagę jeszcze potencjalne benefity płynące z przynależności do Socios i kolejne z tego tytułu wydatki na koszulki, bilety itd.

Brawo!
Nie chce w żaden sposób studzić entuzjazmu - to piękna idea, ale dla kontrastu.
Czy w jakiś sposób potwierdzone lub zdementowane zostały pogłoski odnośnie tego, że P. Sarapata i P. Dukat zarabiają miesięcznie 30 tyś PLN ?
Taka luźna myśl tylko..
Bo bez sensu jest, jeżeli ktoś chce oszczędzić i myje się w brudnej wodzie z miski, oszczedzajac 50 zł miesięcznie, a w miedzyczasie traci na knajpy czy inne zabawy 5000 zł miesiecznie..
Odpowiedz cytując
letischoo
Member

Od: 11.2010

Stary 20.07.2018, 18:37
Zwróćcie uwagę jak działa Socios Górnika Zabrze. Nie przekazują klubowi pieniędzy, nie są w żaden sposób zależni od klubu, jest to oddzielna organizacja. Przekazali sprzęt sportowy klubowi, akademii, premię zawodnikom i organizacja działa i zbiera pieniądze pomimo tego, że klub nie chciał początkowo (nie wiem jak teraz, czy mają członka w zarządzie, umowę z klubem) z nimi współpracować i przyjmować pieniędzy.
Odpowiedz cytując
Olo
Junior Member

Od: 03.2017

Stary 20.07.2018, 22:28
Tylko forma oficjalna, wsparta przez klub podczas meczu może przynieść przyzwoity efekt. Tylko przy dużym nagłośnieniu tematu możemy zebrać 1000-2000 osób. Zakładając, że stać nas na 2 tyś osób które wpłaca po 100zl/mc stajemy się najwazniejszym sponsorem na poziomie 2,4 mln zł. Nie stawialbym tu na jakieś wielkie zniżki ale bardziej na taką elitę, widoczną żeby inni chcieli być socios. Typu mega koszulki/kurtki "Wisła Socios - jestem częścią tego klubu". Trzeba zacząć od 1000 ale bez oficjalnej akcji to będzie z 200 osób. Socios po 20 PLN albo 50 nie będzie miało siły przebicia w klubie. Lepiej mniejszą grupa ale efektywna i efektowna niż zbiórki po 20 dychy. Niech małolat walczy o siebie, uczy się i włączy w Socios jak zacznie pracować niż ściągać od niego 2 czy 5 dych. Większy smak dla tych co będą musieli poczekać na wejście niż "bierzemy jak leci".

Można zrobić to w taki sposób, że cały rok zbierana jest kasa na konto, docelowo jest 2 tyś ludzi (oczywiście, że potrzeba czasu, marketingu, zaufania itd.) zbieramy 2.4 mln i jak klub nie leci w chu... to w styczniu kasa leci do klubu. Robi się głosowanie i na 2 tyś osób 1600 musi być za, jak nie to negocjujemy. Grupa musi być niezależna nie związana z skwk, wislakrakow.com, wislaportal, r22 itd. Ponad wszystkim co do tej pory. Tylko tak zbuduje się zaufanie.

Zakładając że za 10 lat jest nas 10 tyś to mamy 12 mln + każdy kupuję karnet i mamy wszystko w ... wtedy sponsorzy się o nas zabijają i dokładają 12 baniek . Może to śmieszne ale wielkie rzeczy buduje się chęciami, energią, czasem. Nie od razu Kraków zbudowano... Chcecoe ligę mistrzów to podbijamy na 200 PLN i jazda . Warto jest marzyć.
Ostatnio edytowane przez Olo : 20.07.2018 o godz. 22:55.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 20.07.2018, 22:39
Kluczem do sukcesu będzie według mnie dobrze dobrana- zróżnicowana stawka, czasami suma małych wpłat może być podobna do tej z większych. Ciężko powiedzieć, popatrzyłbym też jak to wygląda na Zachodzie. Przydałby się też jakiś bonus ze strony klubu dla tej grupy, żeby poczuli się wyróżnieni, bo jak w zamian się nic nie dostaje to słabo z motywacją
Ostatnio edytowane przez heoij : 20.07.2018 o godz. 22:57.
Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze Ideały!
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 20.07.2018, 22:45
Pomoc ukochanemu klubowi juz sama w sobie powinna byc motywacja
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski

Odpowiedz cytując
zgrywus
Junior Member

Od: 08.2017

Stary 20.07.2018, 22:46
Założenie stowarzyszenia i OPP to konieczność. Podejrzewam, że jest sporo kibiców, które chętniej wesprą Klub niż fiskusa za pomocą corocznej darowizny.
Rozsądnym wydaje się stworzenie kilku poziomów wpłat.
Konieczne jest szersze rozpromowanie akcji i w obecnych okolicznościach warto podkreślić niezależność od SKWK i Zarządu.

W miarę możliwości pomogę finansowo i organizacyjnie.

Pozdro, Krzysiek
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 20.07.2018, 22:49
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Pomoc ukochanemu klubowi juz sama w sobie powinna byc motywacja
Różnie to wygląda, sam widzisz po ilości sprzedanych biletów na jutrzejszy mecz Nie każdy jest aż tak oddanym kibicem, a nam zależy raczej na jak największej liczbie uczestników.
Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze Ideały!
Odpowiedz cytując
spirit
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 21.07.2018, 00:12
Pomysł i inicjatywa świetne. Będzie dużo pracy, kłótni i sporów, ale wierzę, że uda się razem stworzyć coś miarodajnego i trwałego.

Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba rozgłosić akcję, aby informacja o niej dotarła do jak największej liczby osób (ogłoszenie na stadionie przed / w trakcie meczu, news na stronie oficjalnej, TWSD, WisłaPortal, mediach społecznościowych etc.). Jednocześnie / następnie musimy wypracować główne idee i założenia dotyczące naszej działalności.

Wg mnie początkowe założenia powinny być następujące:

- działalność w formie stowarzyszenia rejestrowego - taka forma organizacji prawnej jest w mojej ocenie adekwatna do naszych celów i potrzeb;

- działalność wszystkich osób zarządzających / organizujących pracę stowarzyszenia oparta na absolutnej bezpłatności wykonywanej pracy;

- maksymalne ograniczenie kosztów działalności;

- duże, aczkolwiek w granicach rozsądku, zróżnicowanie wysokości składek członkowskich (ktoś wcześniej bardzo słusznie zauważył, że dla jednego możliwą do regularnych wpłat będzie kwota 50 zł, dla innego 100 zł a jeszcze dla innego 1.000 zł - nie twórzmy sobie sami barier), względnie ustalenie tylko składki minimalnej; natomiast już w tym momencie będziemy musieli sobie odpowiedzieć / rozstrzygnąć pierwszy z kilku (jeśli nie kilkunastu) kluczowych problemów - czy stawiamy na egalitaryzm, czy na elitarność stowarzyszenia, o czym będzie świadczyć minimalna kwota miesięcznej składki. W mojej ocenie powinniśmy, przynajmniej na obecnym, początkowym etapie, postawić absolutnie na powszechność, tj. ustalenia kwoty minimalnej składki na kwotę np. 20 zł. Być może w przyszłości dojrzejemy do zmiany w tym zakresie, ale póki co nie powinniśmy się wzbraniać przed pomocą / uczestnictwem w projekcie kogokolwiek, kto chce nam (Klubowi) pomóc;

- absolutna równość wszystkich członków polegająca na kategorycznym zakazie różnicowania statusu poszczególnych członków ze względu na wysokość uiszczanej przez nich składki (żadnych pakietów typu brązowy, srebrny itd.) - nie, wszyscy razem mamy tworzyć to stowarzyszenie w jednym wspólnym celu - wspierania naszego Klubu;

- rozstrzygnięcie trudnej i kontrowersyjnej kwestii: czy niekaralność będzie warunkiem przystąpienia do stowarzyszenia, a jeśli tak to czy będzie to wymóg absolutnej niekaralności czy ograniczonej do pewnej kategorii przestępstw (ten punkt może się wydawać z powszechnością dostępu, ale dla mnie to tylko pozorna sprzeczność);

- ustalenie we współpracy z Klubem określonych bonusów dla socios - wejście na trening, kolacja, spotkanie z drużyną, zarządem, pierwszeństwo w zakupie biletów, karnetów, pamiątek, konferencje, eventy etc., a więc przede wszystkim w formie, która nie ma charakteru ulgi / zniżki majątkowej, przy czym takie finansowe bonusy również powinny funkcjonować, z tym zastrzeżeniem, że decyzja o skorzystaniu z nich powinna zostać pozostawiona do indywidualnej decyzji każdego członka (czym innym jest bowiem sytuacja, gdy ktoś ma węża w kieszeni - a pamiętajmy, że naszym celem powinno być w pierwszej kolejności wsparcie finansowe Klubu - a czym inna jest sytuacja, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na zakup meczówki za 200 zł, ale powiedzmy te 150 zł jeszcze, po kłótni z mężem / żoną / dziewczyną / chłopakiem itd., będzie w stanie uzbierać).

Zapomnijmy również póki co o podnoszonym postulacie wprowadzenia delegata do władz Klubu. Sami nie wiemy, co z tego wykiełkuje, skupmy się w tym momencie na kwestiach organizacyjnych i promocyjnych, a na rozmowy o wprowadzeniu przedstawiciela stowarzyszenia do Klubu (i jeśli już to do RN, a nie do Zarządu) przyjdzie czas.
Feci quod potui faciant meliora potentes
Odpowiedz cytując
Olo
Junior Member

Od: 03.2017

Stary 21.07.2018, 07:04
Spirit myślałem, że pojechałem za daleko... rozmarzyłem się ale to Ty jesteś prawdziwym fantastą. Nie jestem karany ale nie chcę być w takim tworze co papier trzeba przynosić... co to partia? Więcej ludzi to wysmieje w takiej formie niż się zapisze. Sam fakt już dzieli..

Jeżeli ktoś nie kupi koszulki za 200 ale po rozmowie z żoną kupi za 150 to nie oszukujmy się nie będzie wpłacał po 100/mc.

Niech będą ludzie o wpłacają spontanicznie 50 zl/kwartał bo wszyscy są potrzebni i ważni ale Socios musi mieć konkretny wkład bo to nie wypali...

Dajesz nie po to żeby odbierać w barterze...

Najpierw to trzeba się zorganizować i mieć 1000 osób a później negocjować a do tego daleka droga.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 21.07.2018, 10:51
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
, ustalenie wysokości składek i ich zróżnicowanie może określać uchwała członków stowarzyszenia.....statut powinien określać wysokość minimalną....

3. kwestie płatności składek o których mówi Coglin - wystarczy do deklaracji członkowskiej załączyć upoważnienie do potrącania z konta członka określonej kwoty - już nie ma hasła zapomniałem etc.

4. status pełnoprawnego członka (z mocą podejmowania decyzji i uczestniczenia w Walnych zebraniach) powinny mieć tylko osoby, które dokonują regularnych płatności składek za jakiś okres - np. 6-12 miesięcy - nie ma wówczas możliwości przejęcia stowarzyszenia z marszu przez inne osoby.....

5. W przypadku zebrania odpowiedniej ilości zadeklarowanych członków opłacających składki - a co za tym idzie uzyskaniem konkretnych kwot do wpłaty na rzecz klubu - dyskusja nad wprowadzeniem zmian do statutu Wisła SA, gdzie Zebranie stowarzyszenia miałoby mieć określone uprawnienia.....

6. niezależnie od tego członkowie stowarzyszenia powinni otrzymać jakiś pakiet zniżkowy na ofertę Wisły (oferta sklepowa, bilety) albo na przykład pierwszeństwo przy nabywaniu niektórych usług oferowanych przez klub dzisiaj i w przyszłości ......
1. Opłacanie składek jest obowiązkiem członka stowarzyszenia. Obawiam się, że prawnie niemożliwe jest wprowadzenie różnych obowiązków dla członków stowarzyszenia o tym samym statusie – członka zwyczajnego a więc takiego, który może podejmować decyzje na Walnym Zebraniu. Można wprowadzić tytuły typu członek honorowy, można wprowadzić też dodatkowe ciało opiniująco doradcze takie jak „Rada Szczególnie Hojnych Donatorów” ale obawiam się, że to będzie pierwszy krok do podzielenia ludzi na tych co dużo dają i mało. Z drugiej strony co tu dużo mówić tych którzy szczególnie dużo dają nie opłaca się nie słuchać. To będzie szczególnie trudna kwestia do rozstrzygnięcia ale konieczna

3. Nie wiem czy to byłoby możliwe rozwiązanie w którym stowarzyszenie obciąża rachunek z tytułu składek. Natomiast na pewno jest możliwe że ludzie dają zlecenie stałe w swoim banku co miesięczne zlecenie stałe zapłacenia składki które każdy robi albo jest powszechnym zwyczajem. Poza tym można zawsze pozwolić na to by składki zapłacić z góry za cały rok.

Istnieje tez po prostu zawsze też możliwość by wprowadzić brutalny ale bardzo użyteczny zapis w Statucie że w przypadku trzech nieopłaconych składek członkostwo wygasa… Nikt nie usuwa i nie podejmuje żadnej uchwały o usunięciu po prostu członkostwo wygasa a człowiek oczywiście zawsze po opłaceniu trzech zaległych może być przywrócony do stowarzyszenia.
Oczywiście po drugiej składce by się dostawało przypomnienie o takim zapisie w statucie i jego konsekwencjach….
Nie ma składek za dwa miesiące dostajesz informacje. Po trzech z automatu znikasz z listy socios

4. Zapis o wygasaniu członków którzy nie opłacili sprawę rozwiązuje problem. Ja natomiast proponuje zapis by człowiek po przyjęciu do stowarzyszenia miał okres kandydacki i przez 3 miesiące był członkiem kandydatem i automatycznie po tym okresie stawał się członkiem zwyczajnym uprawnionym do udziału w walnym.
5. Ciekawy temat. No bo jakie uprawnienia, której Władzy miałby mieć podmiot całkiem zewnętrzny…. Natomiast jest rzeczą do rozważenia to byśmy jako socios zaczęli zbierać pieniądze z przeznaczeniem na zakup akcji klubu. Wiadomo, że nie wszystkich ale to rozwiązuje kwestie tego jako kto mielibyśmy mieć wpływ…
6. Jeśli już mieliby otrzymywać to wyłącznie pod warunkiem, że nie odbywać się to będzie kosztem niższych wpływów dla klubu… Nie po to zbieramy pieniądze by klub zmniejszał wpływy za coś co my kupimy po niższej cenie bo jesteśmy w socios….

Hufsa napisał(a):Wyświetl post
Witam wszystkich. Chciałbym podlinkować swój post w innym temacie bowiem wypowiedziałem się tam też na ten temat:
https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=146

Idea socios bardzo mi się podoba tylko trzeba do tego podejść profesjonalnie, bo to nie jest łatwy temat
Fajnym pomysłem jest różna wysokość składek - każdy może sobie pozwolić na tyle na ile może.
Zgadzam się też że nie można dawać większych przywilejów za większą składkę bo to trochę słabe, ale:

Może jakieś karty członkowskie:
Srebrna, Złota, Platynowa? Przywileje były by takie same ale przynajmniej byłby jakiś fizyczny powód płacenia większej składki (obok tej 'metafizycznej' czyli większego wspierania klubu)
Tak jak napisałem. Różnicowanie obowiązku wobec tego samego typu członka jest niemożliwe. Możliwe natomiast jest by ktoś oprócz statusu członka zwyczajnego miał jeszcze status członka honorowego, członka donatora itp. Prawo o stowarzyszeniach wprowadza dwie kategorie członków. Członek zwyczajny ten który może wszystko i członek który nim nie jest może mieć wtedy różne nazwy. Członek honorowy, członek wspierający itp. Oczywiście Ci inni członkowie mogą mieć różne obowiązki i różne składki.
Swoją drogą konstrukcja na zasadzie „nie chce przywilejów ale wprowadźmy karty trochę jest niespójna

!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Nie zaangażuję się w kwoty ok. 100 zł/mc bo zwyczajnie dziś mnie na to nie stać, jednak jeśli będzie jakaś opcja mniejszego-symbolicznego dotowania klubu to pewnie się włączę, jednak kibicuję akcji i trzymam za nią kciuki!
Jeśli nie będziesz członkiem stowarzyszenia zawsze będziesz mógł zrobić raz na jakiś czas darowiznę na cele statutowe w dowolnej wysokości a potem jeszcze ją odliczyć od dochodu w swoim picie...

zgrywus napisał(a):Wyświetl post
Założenie stowarzyszenia i OPP to konieczność. Podejrzewam, że jest sporo kibiców, które chętniej wesprą Klub niż fiskusa za pomocą corocznej darowizny.
Rozsądnym wydaje się stworzenie kilku poziomów wpłat.
Konieczne jest szersze rozpromowanie akcji i w obecnych okolicznościach warto podkreślić niezależność od SKWK i Zarządu.

W miarę możliwości pomogę finansowo i organizacyjnie.

Pozdro, Krzysiek
Założenie stowarzyszenia też uważam za konieczność. Status OPP można „dostać” dopiero po dwóch latach działalności i choć to nie jest konieczność to w naszym przypadku byłoby głupotą gdybyśmy po to nie sięgali.
Warto przy tym zauważyć, że teraz byłby dobry czas na zakładanie stowarzyszenia ponieważ formalności potrwają około miesiąca – dwóch. Ponieważ jeśli zarejestrowalibyśmy je w listopadzie to mamy szanse za dwa lata w listopadzie dostać OPP i już dostawać 1% za dwa i pół roku. Jak się zarejestrujemy w styczniu a nie w listopadzie to dopiero 1% będzie za trzy i pół roku i stracimy rok.

spirit napisał(a):Wyświetl post

- działalność w formie stowarzyszenia rejestrowego - taka forma organizacji prawnej jest w mojej ocenie adekwatna do naszych celów i potrzeb;

- działalność wszystkich osób zarządzających / organizujących pracę stowarzyszenia oparta na absolutnej bezpłatności wykonywanej pracy;

- maksymalne ograniczenie kosztów działalności;

- duże, aczkolwiek w granicach rozsądku, zróżnicowanie wysokości składek członkowskich (ktoś wcześniej bardzo słusznie zauważył, że dla jednego możliwą do regularnych wpłat będzie kwota 50 zł, dla innego 100 zł a jeszcze dla innego 1.000 zł - nie twórzmy sobie sami barier), względnie ustalenie tylko składki minimalnej; natomiast już w tym momencie będziemy musieli sobie odpowiedzieć / rozstrzygnąć pierwszy z kilku (jeśli nie kilkunastu) kluczowych problemów - czy stawiamy na egalitaryzm, czy na elitarność stowarzyszenia, o czym będzie świadczyć minimalna kwota miesięcznej składki. W mojej ocenie powinniśmy, przynajmniej na obecnym, początkowym etapie, postawić absolutnie na powszechność, tj. ustalenia kwoty minimalnej składki na kwotę np. 20 zł. Być może w przyszłości dojrzejemy do zmiany w tym zakresie, ale póki co nie powinniśmy się wzbraniać przed pomocą / uczestnictwem w projekcie kogokolwiek, kto chce nam (Klubowi) pomóc;

- absolutna równość wszystkich członków polegająca na kategorycznym zakazie różnicowania statusu poszczególnych członków ze względu na wysokość uiszczanej przez nich składki (żadnych pakietów typu brązowy, srebrny itd.) - nie, wszyscy razem mamy tworzyć to stowarzyszenie w jednym wspólnym celu - wspierania naszego Klubu;

- rozstrzygnięcie trudnej i kontrowersyjnej kwestii: czy niekaralność będzie warunkiem przystąpienia do stowarzyszenia, a jeśli tak to czy będzie to wymóg absolutnej niekaralności czy ograniczonej do pewnej kategorii przestępstw (ten punkt może się wydawać z powszechnością dostępu, ale dla mnie to tylko pozorna sprzeczność);

- ustalenie we współpracy z Klubem określonych bonusów dla socios - wejście na trening, kolacja, spotkanie z drużyną, zarządem, pierwszeństwo w zakupie biletów, karnetów, pamiątek, konferencje, eventy etc., a więc przede wszystkim w formie, która nie ma charakteru ulgi / zniżki majątkowej, przy czym takie finansowe bonusy również powinny funkcjonować, z tym zastrzeżeniem, że decyzja o skorzystaniu z nich powinna zostać pozostawiona do indywidualnej decyzji każdego członka (czym innym jest bowiem sytuacja, gdy ktoś ma węża w kieszeni - a pamiętajmy, że naszym celem powinno być w pierwszej kolejności wsparcie finansowe Klubu - a czym inna jest sytuacja, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na zakup meczówki za 200 zł, ale powiedzmy te 150 zł jeszcze, po kłótni z mężem / żoną / dziewczyną / chłopakiem itd., będzie w stanie uzbierać).

Zapomnijmy również póki co o podnoszonym postulacie wprowadzenia delegata do władz Klubu. Sami nie wiemy, co z tego wykiełkuje, skupmy się w tym momencie na kwestiach organizacyjnych i promocyjnych, a na rozmowy o wprowadzeniu przedstawiciela stowarzyszenia do Klubu (i jeśli już to do RN, a nie do Zarządu) przyjdzie czas.
Jestem za tym by stowarzyszenie opierało swoją działalność na społecznej pracy członków ale dla realizacji celów mogło zatrudniać osoby…
Wierzcie mi znam się na stowarzyszeniach i jak będziemy mili tysiąc osób płacących składki to ktoś musi sprawdzać czy wszyscy płacą, później to księgować, sprawdzać czy wpłynęło na konto jak było polecenie zapłaty i przyjmować kwitki od nie wiadomo kogo.
Wiadomo jako się da coś zrobić za darmo niech będzie to podstawą ale bez porządku w finansach możemy się narazić na problemy finansowe, które pogrzebią naszą wiarygodność bez której nic nie zbierzemy. My musimy być przejrzyści i transparentni finansowo a nie za darmo robić wszystko… Nie opłaca się narażać wiarygodności w imię taniej pokazówki jacy jesteśmy społeczni. Bądźmy profesjonalni i wiarygodni a nie tani…
O zróżnicowaniu składek pisałem już. Darowizna na cele statutowe zawsze jest dobrowolna i każdy może… Możemy mieć listę darczyńców i im szczególnie dziękować. Możemy im nadawać tytułu członków donatorów bo płaca coś więcej ale członek zwyczajny zawsze płaci tyle samo. Zresztą ta równość polega na tym że wszyscy jesteśmy członkami zwyczajnymi.
Kwestia skazanych… Zarzut kogoś kto chce nam przywalić w stylu, „że przyjmujemy pieniądze od przestępców by potem przekazać to klubowi, którym rządzą kibole” mógłby stowarzyszeniu zaszkodzić a w szczególności naszej wiarygodności… Sprawa trudna do rozważenia….
Bonusy dla socios… Po pierwsze niech klub nie traci robiąc coś dla nas. Po drugie niech bonusy nas nie dzielą. Bo jeśli klub zaproponuje nam SKYBOX dla 10 osób a nas jest tysiąc to jak wybierzemy szczęśliwców ? Jedynie poprzez losowanie bym tolerował bo nic innego nie będzie sprawiedliwe i tez powinno być ono transparentne by nikt nie zarzucał nam, że losowanie losowaniem a i tak dostają CI co mają dostać.
Delegaci do klubu to przyszłość. Jak zobaczymy co my dajemy klubowi to wtedy będziemy coś myśleć co my od klubu chcemy…
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 21.07.2018, 12:01
Jak ktoś wcześniej napisał bycie socios dla zniżek na gadżety czy karnety to głupota. Podoba mi się pomysł z podziałem na 3 różne pakiety, ale absolutnie nie może się to wiązać z jakimiś większymi przywilejami dla tych co chcą lub mogą płacić więcej. Jak już to mogłoby to być pokazane np. w wyglądzie karty członkowskiej lub przy nazwie użytkownika na prywatnym forum( gdyby powstało). Czym klub by mógł się zrekompensować? W sumie niczym bo chęć bycia socios powinna pochodzić z serca, a nie kieszeni. Ale gdybu projekt się rozrusł to klub mógłby na przykład wyznaczyć na jednej trybunie jakiś sektor tylko dla członków socios (oczywiście bilety karnety opłacali by sobie sami członkowie i nie mieli by przymusu chodzić akurat na ten sektor) To pozwoliło by się jeszcze bardziej zintegrować. Raz w roku np. 19.06 można by zorganizować jakieś spotkanie członków na stadionie zrobić grilla czy coś w tym rodzaju. Powinny być profity z bycia w socios nie materialne ale wizerunkowe by ktoś kiedyś pomyślał - o tam siedzą tylko socios fajnie by było się tam znaleść kiedyś.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 21.07.2018, 13:56
Olo napisał(a):Wyświetl post
Nie jestem karany ale nie chcę być w takim tworze co papier trzeba przynosić... co to partia? Więcej ludzi to wysmieje w takiej formie niż się zapisze. Sam fakt już dzieli..
No, to zostają Ci darowizny i zakupy w Wiślackim Świecie.

Abstrahując od tego, że stowarzyszenie wydaje się jedyną formą właściwą dla tego przedsięwzięcia, jak chciałbyś wziąć udział w jakimkolwiek przedsięwzięciu a la socios bez formalizowania tego przedsięwzięcia? Jakby to miało wyglądać? Pieniądze zbierano by na tacę jak w kościele, a głosowanie przebiegałoby jak w teleturniejach: krzyczano by i taka śmieszna maszyna mierzyłaby poziom hałasu?

Dla uspokojenia Ciebie i innych osób ceniących sobie prywatność (rozumiem, że piszesz z tor, szyfrujesz ruch, internet z wifi od sąsiada i nawet szyk zdania zmieniasz) - w KRS będą wyświetlać się dane zarządu i komisji rewizyjnej, ew. pełnomocnika, a w aktach będzie leżał papier z członkami-założycielami. Ewidencja członków później to już zadanie stowarzyszenia.

Członkowie stowarzyszenia nie odpowiadają też za jego długi (majątek stowarzyszenia, a jeżeli nie starcza to członkowie zarządu solidarnie), więc i na tej płaszczyźnie nic Ci nie grozi.

petred napisał(a):Wyświetl post
Podoba mi się pomysł z podziałem na 3 różne pakiety, ale absolutnie nie może się to wiązać z jakimiś większymi przywilejami dla tych co chcą lub mogą płacić więcej.
Opcje są dwie: albo wprowadzi wprowadzi się dwie-trzy kategorie członków (członek wspierający/działacz etc.) z różną wysokością składki i różnym zakresem uprawnień, albo zarząd będzie gremialnie zwalniał z części bądź całości składek na wniosek członka stowarzyszenia. Inaczej się nie da, bo cala idea stowarzyszenia jest taka, aby tam było egalitarnie i demokratycznie. KRS nie rejestruje statutów, które nazbyt tę równość członkowską ograniczają.
Ostatnio edytowane przez czaro : 21.07.2018 o godz. 13:59.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów