The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pikey
Senior Member

Od: 09.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.08.2010, 11:51
tofik napisał(a):Wyświetl post
Raz realizm, a dwa, to jednak wypada znać język kraju, do którego się wyjeżdża. Wg mnie to obcokrajowcy w drużynie powinni chodizć na polski, a nie Polacy na angielski. Chociaż im też by nie zaszkodziło. Ale w pierwszej kolejności obcokrajowcy muszą rozumieć polski, wtedy można zbudować na tym jakąś jedność.
Zgoda, ale teraz mamy taką sytuację w drużynie, że jest tygiel językowy, więc wszyscy powinni dołożyć starań, żeby
jak najszybciej móc się dogadać. Polski należy do trudniejszych języków w nauce, więc trener będzie jednak potrzebował trochę czasu, żeby opanować więcej, niż tylko podstawowe zwroty.

No ale nie ma o co kruszyć kopii- dzisiaj trening się odbył i wszyscy się jakoś porozumieli
Odpowiedz cytując
Gradzik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 24.08.2010, 12:04
Po mojemu to powinno wyglądać tak:

Jovanić
Cikoś Bunoza Chavez Pietia
Sobol Wilk
Małecki Garguła (Żurawski) Kirm
Rios

i niech się Brożek bije o miejsce w Iszym składzie

Jeżeli Maaskant zmieni mentalność naszych kopaczy, a dyrektor sportowy nada polityce transferowej jakąś długofalową rozwojową strategię, będzie dobrze
NA ZAWSZE WISŁA
Odpowiedz cytując
SpoXsteR
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 24.08.2010, 12:18
Pierwszy trening z Maaskantem (foto)

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._z_maaskantem/

jutro i w czwartek tez trening o 10:30 (nie ma treningu o 16;00-to plotka) info za oficjalna..
Ostatnio edytowane przez SpoXsteR : 24.08.2010 o godz. 12:27.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 24.08.2010, 12:40
4-3-3 oznacza, że będziemy musieli dokupić 2 mocnych środkowych pomocników, kreatorów gry, co niezmiernie mnie cieszy. Zobaczymy jak ta gra będzie wyglądała, ale mam nadzieję, że przyzwoicie już w rundzie jesiennej. Nie wymagam przez pierwszy miesiąc od Maaskanta jakiejś wspaniałej gry drużyny, trzeba go będzie ocenić po dłuższym jego pobycie pod Wawelem.
Odpowiedz cytując
junior1906tsw
Senior Member

Od: 02.2010

Stary 24.08.2010, 12:45
Z oficjalnej: "
Co prawda ani trener, ani zawodnicy nie chcieli mówić o szczegółach rozmowy, ale możemy zdradzić, że Robert Maaskant swoją pierwszą odprawę zakończył po polsku słowami: „Do roboty!” Po tym zdaniu piłkarze i sztab szkoleniowy wyszli na trening."

Mam nadzieję, że piłkarze wezmą sobie te słowa do serca.
` Tylko jeden Klub kocham aż po grób... `
Odpowiedz cytując
fcb4
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.08.2010, 12:46
Ja mam nadzieje że przedłuża z nimi te krótkie 2 letnie kontrakty bo przez 2 lata nie da się nic solodnego zbudować tylko podstawy powinna być praca długo falowa.A oto opis 1 trenengu na oficjalnej stornie http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._z_maaskantem/ .Najbardziej cieszy mnie akademia piłkarska w polsce musi być tego coraz wiecej bo chce ogladać polaków w Wisełce a nie 11 obcokrajowców :/
Odpowiedz cytując
BRTS39
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 24.08.2010, 12:49
Mozna sie dowiedziec jakis szczegolów? z treningu? Widze po zdjeciach ze z bahrem i Mosklem sie porozumiewali. Krzyczał cos ciekawego Robert M? oprócz no fly, only grass
Jovanovic - masz plusa.
Odpowiedz cytując
Manson33
Senior Member

Stary 24.08.2010, 12:59
czera84 napisał(a):Wyświetl post
umie mentalnie nastawić piłkarzy do gry,sam z resztą napisał o tym książkę.
Może się zdecyduj w końcu czy sam czy z resztą ?

Engel też pisał książki, także może poczekajmy niech sobie chłopina rozgryzie tą paczkę Zefirów,
a za jakiś czas dopiero próbujmy go oceniać.
Myślenie nie boli !
Odpowiedz cytując
Borinho
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 24.08.2010, 13:13
heeheheh Śmiech na sali z tym językiem rozjechaliście mnie teraz

To ja mam pytanie jak stworzyć drużynę jak cały czas grupki bedą
Dla obcokrajowców Polski za trudny .
Polacy nie chcą się uczyć angielskiego śmiech na sali.
Skoro mamy trenera z zagranicy to wszyscy obowiązkowo Angielski mają umięć na dobrym poziomie.
Wszystko będzie im Maskant tłumaczył na Polski przez tłumacza no cóż tak też można . Po prostu zawiewa profesjonalizmem u naszych piłkarzy. To samo obcokrajowcy w Krakowie spokojnie po Angielsku wszystko sobie załatwią nie muszą koniecznie uczyć się Polskiego . Trzeba się zdecydować albo robimy drużynę 7 Polaków +12 obcokrajowców albo 13 Polaków + 6 obcokrajowców i wtedy można innymi realiami pomyśleć.
Borinho
Odpowiedz cytując
JacobusTSW
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 24.08.2010, 13:45
Moje obserwacje z porannego treningu:
- Zaczął się równo o 10:30 co nie zawsze było normą.
- Maaskant próbował się porozumiewiać praktycznie z każdym zawodnikiem na różne sposoby. Z tego co widziałem w kontakcie z Riosem pomagał mu Cleber. Z polskimi zawodnikami głównie poprzez Moskala, który w moim przekonaniu bardzo pobieżnie tłumaczył zawodnikom to, co trener miał im do przekazania. Ale to kwestia czasu chyba.
- W końcu znalazł się trener, który zaczął poganiać nasze gwiazdeczki przy ćwiczeniach, co wyraźnie momentami nie podobało się Małeckiemu, i Piotrkowi Brożkowi. Ten pierwszy ogólnie nie bardzo rozumiał co jest mówione toteż chyba kilka rzeczy tłumaczył mu Krzoska. Ogólnie trener wydaje się naprawdę charyzmatycznym i konkretnym człowiekiem.
Zobaczymy co będzie się działo na popołudniowym treningu ale póki co, piłkarze będą w końcu musieli się przyzwyczaić do ćwiczeń wykonywanych w dużo szybszym tempie, grając piłką dużo po ziemi.
Odpowiedz cytując
wiślak1906forever
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 24.08.2010, 13:49
Popołudniu nie ma treningu ...
Odpowiedz cytując
tomo
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 24.08.2010, 13:52
Manson33 napisał(a):Wyświetl post
Może się zdecyduj w końcu czy sam czy z resztą ?

Engel też pisał książki, także może poczekajmy niech sobie chłopina rozgryzie tą paczkę Zefirów,
a za jakiś czas dopiero próbujmy go oceniać.
Zefirów?! toż to profanacja. Co najwyżej paczkę Radomskich od Stopczyka z... Psów

Porażką jak dla mnie jest to że tylu naszych polskich kopaczy w drużynie ani me ani be po angielsku. Jedyne zdanie które może któryś wyduka to chyba shopping after training.. . Chociaż po dłuzszym zastanowieniu Jeleń gra tyle lat we Francji i też jakoś ostatnio w wywiadzie przyznał że... nie miał czasu na to (sic!) No ale po treningu najważniejsze ot .......nąć się przed tv, laptopem i pierdzieć w eter.
Odpowiedz cytując
SpoXsteR
Senior Member

Stary 24.08.2010, 13:53
JacobusTSW napisał(a):Wyświetl post
- W końcu znalazł się trener, który zaczął poganiać nasze gwiazdeczki przy ćwiczeniach, co wyraźnie momentami nie podobało się Małeckiemu, i Piotrkowi Brożkowi. Ten pierwszy ogólnie nie bardzo rozumiał co jest mówione toteż chyba kilka rzeczy tłumaczył mu Krzoska.
to nie podobalo mu sie, czy nie rozumial co ma mu do przekazania, bo to dwie rozne kwestie.. to pilkarz, a nie jezykoznawca i nie kazdy z nich musi znac obce jezyki
Odpowiedz cytując
Mistel
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 24.08.2010, 13:54
Gradzik napisał(a):Wyświetl post
Po mojemu to powinno wyglądać tak:

Jovanić
Cikoś Bunoza Chavez Pietia
Sobol Wilk
Małecki Garguła (Żurawski) Kirm
Rios

i niech się Brożek bije o miejsce w Iszym składzie
Ja bym postawił na:
Jovanić
Cikos Cleber Chavez Cygal
Małecki Sobol Garguła Paljić
Żurawski
Rios

Jovanić - wiadomo.
Piotr Brożek - kiedyś dobry lewy obrońca, dziś słabiutki. O Diazie nie ma nawet co mówić bo ja z niego w ogóle nie widzę pożytku. Proponuję przetestowanie Wojtka Cygala z Młodej Wisły.
Bunoza niech wystąpi, jak się nauczy że stoper musi też grać głową. Póki co, doświadczony środek Cleber - Chavez.
Sobol niech walczy o miejsce w składzie z Wilkiem.
Kirma dawać na skrzydła zamiennie z Małeckim i Paljicem. I pokazywać mu nagrania z Levadią jak potrafił grać kiedyś.
Żurawski za Riosem - bo niby czemu na szpicy, skoro on jest słynny z tego że cofa się do rozgrywania?
Gargułę zamieniać z Jirsakiem który jest w całkiem dobrej dyspozycji.
I na szpicy Rios - aż Brożek się nauczy że startować trzeba do każdej piłki, a nie tylko tej idealnie podanej.

Ogólnie skład prezentuje się ciekawie:
Bramkarze: Jovanić - Pawełek
Młodzi stoperzy: Bunoza - Kowalski
Doświadczeni stoperzy: Chavez - Cleber
Lewi Obrońcy: Piotr Brożek - Diaz
Prawi obrońcy: Czikosz - Singlar
Rozgrywający: Garguła - Jirsak
Prawoskrzydłowi: Łobodziński - Małecki
Lewoskrzydłowi: Paljić - Kirm
Defensywni pomocnicy: Sobolewski - Wilk
Cofnięci napastnicy: Boguski - Żurawski
Wysunięci napastnicy: Paweł Brożek - Rios

Teraz każdemu uświadomić że w zespole nie ma przyjaźni, że jeden drugiemu może zabrać miejsce w składzie, jeśli nie będzie zapier****ł. Niech jeden czuje na plecach oddech drugiego, to może wezmą się do roboty.
Odpowiedz cytując
Lechista69
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 24.08.2010, 13:55
SpoXsteR napisał(a):Wyświetl post
to nie podobalo mu sie, czy nie rozumial co ma mu do przekazania, bo to dwie rozne kwestie.. to pilkarz, a nie jezykoznawca i nie kazdy z nich musi znac obce jezyki
Co ty pierd***, bez jezykow obcych nieda rady za granica a chyba takie aspiracje ma malecka... co to za kraj ze taki pilkarz jak malecki nie zna angielskiego ?!?! Do szkoly nie chodzil czy jak ? Bo przepraszam bardzo ale od 8 lat angielski to PODSTAWOWY JEZYK OBCY W SZKOLACH!
"Ciągle powtarzam to piłkarzom: Lechia to nie imienny u cioci Jadzi. To symbol daleko wykraczający poza sport." - Bobo K.
Odpowiedz cytując
Domello
Senior Member

Od: 05.2003

Nie potrzebnie tlumaczono FIFE na jezyk polski, tak to nasze gwiazdy znalyby podstawowe zwroty w swiecie pilkarskim po angielsku ;P
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Pewnie, broń go. Jak piłkarz, to już może być idiota, tak? W zachodnim klubie jak nie zrozumie treningu to nawet do rezerw się nie załapie. Ale o czym ja mówię... Małecki na zachodzie?
Odpowiedz cytując
SpoXsteR
Senior Member

Stary 24.08.2010, 13:56
uwierz, ze kazdy kto chodzil do szkoly i mial Angielski zna go perfekcyjnie.. no dobra, chociaz troszke.. tak z 20%, nie fantazjuj.. "malecka'.. wiec sie nie dziwie takiego nastawienia
maxx304 , aha , czyli kazda osoba ktora nie zna Angielskiego jest idiota? ..to tak z 3/4 kraju jest idiotami, ja jestem idiota, wielu moich znajomych, pani Barbara u ktorej kupuje swieze bulki i 3/4 rodziny, dzieki podziekowal za rozmowe wyznacznikiem inteligencji nie musi byc obeznanie sie w jezykach obcych.. i pilkarz nigdzie nie ma zapisane ze musi sie jakichs jezykow uczyc, zna? fajnie, nie zna? bywa, ja tez nie znam i nikt mi od idiotow nie cisnie z tego powodu,
Ostatnio edytowane przez SpoXsteR : 24.08.2010 o godz. 14:03.
Odpowiedz cytując
badyll1906
Member

Od: 08.2010

Stary 24.08.2010, 14:00
Mistel napisał(a):Wyświetl post
Ja bym postawił na:
Jovanić
Cikos Cleber Chavez Cygal
Małecki Sobol Garguła Paljić
Żurawski
Rios
Wiecie co, nie rozumiem tego ciągłego pieprzenia o składzie jaki byście wystawili, kurde widze że wy wiece wszystko najlepiej, to może zgłoście swoje CV do Wisły, napewno was przyjmą bo przeciez jestescie znawcami i wiece jaki skład powinien grać.
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 24.08.2010, 14:02
uwierz, ze kazdy kto chodzil do szkoly i mial Angielski zna go perfekcyjnie.. no dobra, chociaz troszke.. tak z 20%, nie fantazjuj..
maxx304 , aha , czyli kazda osoba ktora nie zna Angielskiego: http://www.angielskie.republika.pl/callana.html jest idiota? ..to tak z 3/4 kraju jest idiotami, podziekowal za rozmowe
Brawa za dedukcję... Nie stwierdziłem że jak nie zna angielskiego to idiota, tylko stwierdziłem, że skoro napisałeś "to piłkarz, a nie językoznawca", czyli wychodzisz z założenia, że nie musi znać choćby podstaw angielskiego. Stąd moje stwierdzenie - że jak piłkarz, to już może być idiotą? Bo tylko na piłce ma się znać? Mając trenera z zagranicy i połowę kolegów w klubie którzy są obcojęzyczni, przyzwoitością byłoby, żeby potrafił choćby to i owo na boisku krzyknąć i żeby go zrozumieli (oprócz "kur**" oczywiście)

Nie dziękuję za rozmowę. Bez odbioru.

Edit: nie napisałem że JEST idiotą, tylko że MOŻE BYĆ. Subtelna różnica.
Ostatnio edytowane przez maxx304 : 06.03.2015 o godz. 12:34.
Odpowiedz cytując
iq1000
Senior Member

Od: 07.2007

Kulawikowi jedno się udało (oprócz 6 punktór ) - dzięki niemu Rado został włączony do pierwszej drużyny, gdyby nie Kulawik to Rado pokopałby w ME i odszedł
Odpowiedz cytując
czera84
Senior Member

Od: 06.2010

Jak sam trener powiedział to był taki pierwszy leciutki trening na rozpoznanie a więc jeśli dla Małeckiego i Piotrka były to ciężkie treningi to nie wiem co będzie jak Maaskant będzie przeprowadzał normalne treningi.A to,że każe grać dużo piłką po ziemi jest dobre bo mam już dość Wisły która gra brzydko tylko żeby wygrać.Sorry za OT ale jeśli chcemy grać 4-3-3 to ja widzę tylko takie ustawienie:
--------------------------Paweł Brożek----------------------------
--------Rios---------------------------------Małecki/Kirm---------
-------------Garguła---Sobolewski----Kopunek-----------------
Biorę pod uwagę to,że wg.zbymaka Kopunek jest dogadany,ale jeśli on nie przyjdzie to Jirsak by tam grał bo niestety kto oprócz niego może tam graćNo może Wilk.
Ps.Na szczęscie nie ja jestem trenerem
Odpowiedz cytując
tomo
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 24.08.2010, 14:03
Spoxster a powiedz mi jeśli chcesz uzyskać awans zawodowy to jakoś się doszkalasz w swojej dziedzinie prawda ? czy takie kopacze nie mogliby poświęcić 3 razy w tygodniu swojego cennego czasu na naukę języka, chociażby po godzinie ? co oni takiego robią po JEDNYM treningu dziennie że nie mogliby tego właśnie robić?
Transfer zagraniczny jest uznawany jako zawodowy/sportowy awans, a w dzisiejszych czasach bez języka ani rusz, więc tłumaczenie w tym przypadku piłkarzy dlaczego nie potrafią chociaż jednego słowa zrozumieć jest co najmniej śmieszne.
Odpowiedz cytując
Lysy
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 24.08.2010, 14:03
Mistel napisał(a):Wyświetl post
Prawoskrzydłowi: Łobodziński - Małecki
Małecki to NAPASTNIK! Czy wy w końcu zrozumiecie, że przesuwanie
Małeckiego na skrzydło to autorski pomysł Skorży który się NIE SPRAWDZIŁ? Poza tym to temat o trenerze Robertcie Maaskant'cie a nie "wizje waszych wymarzonych składów" .
Odpowiedz cytując
SpoXsteR
Senior Member

Stary 24.08.2010, 14:04
maxx304 napisał(a):Wyświetl post
Brawa za dedukcję... Nie stwierdziłem że jak nie zna angielskiego to idiota, tylko stwierdziłem, że skoro napisałeś "to piłkarz, a nie językoznawca", czyli wychodzisz z założenia, że nie musi znać choćby podstaw angielskiego.
a musi? POKAZ MI TAKI ZAPIS, ktory mowi ze pilkarz musi znac jezyki obce?
powtarzam, zna ? fajnie.. nie zna? tragedii nie ma, nie kazdy musi znac.. zacznie sie go uczyc? super.. nie zacznie? tragedii nie ma.. w razie czego tylko on na tym traci, bo jak sami piszecie "kariery nie zrobi, zadnego awansu itp" wiec jak sobie poscieli tak sie wyspi, kropka
Ostatnio edytowane przez SpoXsteR : 24.08.2010 o godz. 14:10.
Odpowiedz cytując
Fuks
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 24.08.2010, 14:13
a musi? POKAZ MI TAKI ZAPIS, ktory mowi ze pilkarz musi znac jezyki obce?
powtarzam, zna ? fajnie.. nie zna? tragedii nie ma, nie kazdy musi znac.. zacznie sie go uczyc? super.. nie zacznie? tragedii nie ma.. w razie czego tylko on na tym traci, bo jak sami piszecie "kariery nie zrobi, zadnego awansu itp" wiec jak sobie poscieli tak sie wyspi, kropka

wg mnie nieznanie ani jednego jezyka obcego w dzisiejszych realiach (a w przypadku piłkarza ma to dodatkowe znaczenie) absolutnie JEST tragedią, i raczej nie świadczy najlepiej o człowieku. Zaznaczam ze mowimy tutaj o ludziach w wieku ~18 - 35 lat.

Zresztą - ilość wolnego czasu piłkarze mają ogromną, nauka języka to nie jest sprawa tak czasochłonna, zeby przy ODROBINIE chęci i samozaparcia nie była wykonalna. Wystarczy chcieć (no chyba ze jest się debilem, ktory nie jest sie w stanie niczego nauczyc). W dodatku angielskiego wystarczającego do komunikacji boiskowej i w szatni mozna sie nauczyc w tydzień. Nikt im kontraktów po angielsku negocjować nie każe.
Odpowiedz cytując
BronekTS
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 24.08.2010, 14:17
Taka uwaga z dzisiejszego treningu. Przechodząc koło Pana Ochalika który rozmawiał przez telefon, usłyszałem jak mówił do swojego rozmówcy że on musi zweryfikować co Patryk Małecki miał powiedzieć i dopiero wyciągną z tego konsekwencje. Chyba nasza gwiazda znów dała o sobie znać. Poza tym, widać było dzisiaj na treningu ewidentnie jak cały czas coś mówił pod nosem. Bardzo mi się nie spodobało jak raz odpyskował do Żurawia gdy ten zwrócił mu uwagę że czekał na podanie. No cóż. Nie jestem jakimś przeciwnikiem Patryka, wręcz przeciwnie, wierze w jego ponadprzeciętny talent, ale musi go ktoś wkońcu utemperować i ustawić do pionu, a on musi zrozumieć że chce się dla niego dobrze, bo jeśli nie to nic z projektu Patryk Małecki gwiazdą Wisły nie będzie.
Odpowiedz cytując
pawelo84
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 24.08.2010, 14:21
BronekTS napisał(a):Wyświetl post
Taka uwaga z dzisiejszego treningu. Przechodząc koło Pana Ochalika który rozmawiał przez telefon, usłyszałem jak mówił do swojego rozmówcy że on musi zweryfikować co Patryk Małecki miał powiedzieć i dopiero wyciągną z tego konsekwencje. Chyba nasza gwiazda znów dała o sobie znać. Poza tym, widać było dzisiaj na treningu ewidentnie jak cały czas coś mówił pod nosem. Bardzo mi się nie spodobało jak raz odpyskował do Żurawia gdy ten zwrócił mu uwagę że czekał na podanie. No cóż. Nie jestem jakimś przeciwnikiem Patryka, wręcz przeciwnie, wierze w jego ponadprzeciętny talent, ale musi go ktoś wkońcu utemperować i ustawić do pionu, a on musi zrozumieć że chce się dla niego dobrze, bo jeśli nie to nic z projektu Patryk Małecki gwiazdą Wisły nie będzie.
Z Małeckim jest cholerka ten problem że to obecnie najlepszy piłkarz Wisły. W każdym meczu biega, walczy, stara się i robi masę wiatru. Żuraw obecnie przy nim to przeciętniak jedynie drący się na kolegów z drużyny. Chociaż Małecki mnie wkurza, swoim zachowaniem, to dla Wisły jest obecnie bezcenny.
Odpowiedz cytując
BronekTS
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 24.08.2010, 14:26
Dokładnie, wkurza swoim zachowaniem. Ale drogi pawelo84, powiedz mi, czy uważasz za fair odpyskowanie do Żurawia, bądź co bądź jakiejś tam ikony tego klubu, przez tak naprawdę zupełnego młokosa, jeżeli chodzi o osiągi w Wiśle czy gdziekolwiek indziej to jest niemal tabula rasa, za w porządku ? Trochę szacunku do siebie nawzajem. Ja osobiście bym sobie nie pozwolił na takie coś. Bo to że Mały wyróżnia się na tle mizernie prezentujących się kolegów to jest nic. Co się stanie jeśli kilku zawodników złapie mistrzowską formę, a Patryk będzie w tym miejscu w którym jest teraz? Wtedy pojawi się problem dla niego i dla jego kariery!
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 24.08.2010, 14:26
To, że szybkość treningu nie podoba się Piotrowi Brożkowi vel wieczna maruda nikogo nie może dziwić.
A Małecki jak nie rozumie poleceń na treningu, tym bardziej nie zrozumie taktyki = nie będzie grał.
Jego sprawa, ja mam to gdzieś kto będzie grał. Ważne, żeby to jakoś wyglądało.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów