The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,02%
osłabi 80 63,49%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,49%
Głosujących: 126. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.08.2010, 16:49
Ale gosciu pzrestan ze ciagnac ten temat.

Mieli trzymac Glowe na sile to takie mieli widzimisie

Otrzasnij sie ..
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 14.08.2010, 16:49
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
To ma sens, jesli 50%(przynajmniej) z uzyskanych transferow idzie na nowych zawodnikow(mowie tylko o pozycjach na ktorych dokonaly sie oslabienia). Bo z obecna polityka, po sprzedazy Pawla Brozka i Diaza(i zakupie kolejnych slabych pilkarzy), nie pozostanie w zespolu juz nikt wartosciowy...z kim o sukces w pucharach(dla nas to abstrakcja), ale przede wszystkim kim zdobywac MP ? I na kim zarobimy kolejne $? Zamknieta uliczka, jesli tych pieniedzy sie nie reinwestuje.
a dlaczego 50% a nie 30,albo 80? nim ktos powie ile należy przeznaczyć na zakupy,po sprzedaniu zawodników to proponuję aby najpierw policzyć ile idzie na kontrakty,ile na trenerów,panów od koszenia trawy,ZUS,podatki,ile pochloną obozy przygotowawcze i Bóg jeden wie co jeszcze.nastepnie trzeba policzyć wpływy z biletów,telewizji sponsorów itd.wtedy dopiero okaże się czy i ile zostaje po sprzedaniu zawodnikow.
ja tych liczb nie znam,więc nie piszę ile nalezy przeznaczyć.dziwi mnie tylko,że innym przychodzi to tak łatwo.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
koyoot
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 14.08.2010, 16:51
For fun, Poki co Cupial nie polozyl raczek na pieniadzach ktore Wisla zarobila w ostatnich 6 latatch.

63.5 kg - do kogo to skierowales?
Ostatnio edytowane przez koyoot : 14.08.2010 o godz. 16:53.
Odpowiedz cytując
Awe
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 14.08.2010, 16:55
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Dobra, skończmy dyskusje - ja tylko zaznaczę że zawodnik nie może negocjować kontraktu gdy ma ważny kontrakt z klubem(chyba że jest pół roku do jego zakończenia).Wisła musiała się zgodzić na to.
Ale może negocjować jego agent... Głowa na pewno znał ofertę na kontrakt dla niego przed złożeniem ostatecznej oferty dla Wisły. I skoro Arek nalegał na transfer, to Wisłą miała odmówić? Zgoda, mogła ale czy nawet taki profesjonalista jak Głowacki grałby na 100% mając świadomość, że taka kasa przeszła mu koło nosa? Niby oficjalnie nie można negocjować z innym klubem jak ma się podpisany kontrakt ale jak sobie to wyobrażasz? Wisła i Turcy się targują o każde euro przez miesiąc, w końcu jest porozumienie a Arek mówi: "Na co to wszystko jak i tak nie jestem zainteresowany przejściem do was". To nie Football Manager.
Po burzy słońce wychodzi zza chmur,
i nad Krakowem zaświeci znów.
O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,
Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem.
Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem
O jakże bym chciał

Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Stary 14.08.2010, 16:56
koyoot napisał(a):Wyświetl post
For fun, Poki co Cupial nie polozyl raczek na pieniadzach ktore Wisla zarobila w ostatnich 6 latatch.

63.5 kg - do kogo to skierowales?
Do tego goscia co tak strasznie placze ze wytransferowano Glowackiego...
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 14.08.2010, 17:19
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Do tego goscia co tak strasznie placze ze wytransferowano Glowackiego...
Tak to mozesz zwracac sie do swojego taty. Jak sie nie ma argumentow...

P.S - Powinien byc tutaj wymog tych 18 lat, a nie podskakuje mi jakis 15 - latek.
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 14.08.2010, 17:33
[QUOTE=tormenthor;960443]T Niemniej jednak należy całość środków uzyskanych z transferów przeznaczyć na nowych zawodników. Wisła zarobiła już ok. 4,5 mln E ,a za Diaza oferta podobno opiewa na 1,5 mln E. Za taką kasę można od zera zbudować drużynę, która będzie faworytem do zdobycia MP.

strasznie słabą pamięć ma kolega, czy porażka z Levadią nie kosztowała nas jakichś 2 mln EUR (dziura w budżecie), czy w trakcie sezonu nie straciliśmy sponsora dzięki ustawie antyhazardowej? (ile ? chodziły informacje o 4 mln zł). Te wszelkie dziury zasypią się same? A bieżące wydatki są zbilansowane? Chyba nadal musimy płacić za wynajem stadionu, na który przychodzi znikoma ilość kibiców? A nowy stadion? Nie tylko nie wiadomo kiedy będzie oddany ale też nie wiadomo ile będzie kosztowało używanie go. I może są też inne problemy czy pilne kwestie, o których zapomniałem albo nie mam pojęcia. Ale na pewno wydanie wszystkich pieniędzy z transferów na nowe "wzmocnienia" nie wydamy.
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Stary 14.08.2010, 17:37
Tak to mozesz zwracac sie do swojego taty. Jak sie nie ma argumentow...

P.S - Powinien byc tutaj wymog tych 18 lat, a nie podskakuje mi jakis 15 - latek.
Kolego ten 15-latek dziala na tym forum od 7 lat .
Ma 26 lat ,zone i dziecko wiec zastanow sie nad tym co pisesz

A jakich chcesz argumenty
Glowa nie chcial juz grac to poszedl do Trabzon u i juz ,co chcesz wiecej
Odpowiedz cytując
K4millo
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 14.08.2010, 17:42
Nie ma co bronić decyzji o sprzedaży obu zawodników, bo było ona jak pokazały ostatnie mecze była strasznie niefortunna. Od początku perspektywa sprzedaży Głowackiego i pozykanie w zamian Sadloka nie wzbudzała we mnie zachwytu. Ale myślałem sobie, ok klub zarobi pieniądze przyjdze młody zdolny zawodnik i jakoś to będzie. Sprzedano Głowackiego, miał być następca w tydzień, nie było go. W lipcu przyjeżdża Bunoza, a za dwa dni sprzedają najlepszego naszego zawodnika Marcelo. Wierzyłem, że Bunoza był solidnie obserwowany w wielu meczach, jednak po tym co zaprezentował dotychczas mam co do tego wątpliwości. Również Chavez jest sporą niewiadomą, bo jest zatrudniony tylko na podstawie CV, czyli gry w reprezentacji Hondurasu. Podsumowując można było sprzedać i Marcelo i Głowackiego, ale tylko wtedy jeśli miało się perspektywy zastąpienia tych graczy, zawodnikami wcześniej obserwowanymi, do których było duże przekonanie że dadzą sobie radę. Nie można również zapomnieć że odszedł stoper nr. 3 Jop.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 14.08.2010, 17:45
To ma sens, jesli 50%(przynajmniej) z uzyskanych transferow idzie na nowych zawodnikow(mowie tylko o pozycjach na ktorych dokonaly sie oslabienia). Bo z obecna polityka, po sprzedazy Pawla Brozka i Diaza(i zakupie kolejnych slabych pilkarzy), nie pozostanie w zespolu juz nikt wartosciowy...z kim o sukces w pucharach(dla nas to abstrakcja), ale przede wszystkim kim zdobywac MP ? I na kim zarobimy kolejne $? Zamknieta uliczka, jesli tych pieniedzy sie nie reinwestuje.
Sugerujesz że te pieniądze z transferów ktoś sobie do kieszeni zabiera?
Wyobraź sobie że klub piłkarski to masa przeróżnych wydatków, nie tylko kupowanie piłkarzy... Choć może w Football Managerze wygląda to prościej.
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.08.2010, 18:13
Awe napisał(a):Wyświetl post
Niby oficjalnie nie można negocjować z innym klubem jak ma się podpisany kontrakt ale jak sobie to wyobrażasz? Wisła i Turcy się targują o każde euro przez miesiąc, w końcu jest porozumienie a Arek mówi: "Na co to wszystko jak i tak nie jestem zainteresowany przejściem do was". To nie Football Manager.
Człowieku, nie masz pojęcia - nie pisz! Mało to było takich przypadków, że kluby się dogadały, a zawodnik się nie zgodził? Choćby w samej Wiśle w obecnym okienku: Milinkowić, Manikwa. Gdyby Wisła postawiła veto, nie byłoby tematu.

Ale, jak to "dyplomatycznie" ujął koyoot: "Wisła była neutralna".

Zawsze transfer zagraniczny wiąże się z kilkukrotną podwyżką.
Zdarzało nam się wielokrotnie blokować takie transfery.

Takie są fakty. Reszta to dorabianie ideologii do wyprzedaży i zapowiedzi w stylu: "co mi zrobisz jak mnie złapiesz". Ja podobne teksty o jechaniu Azerów słyszałem przed trzecią rundą eliminacji.

Sieć skautów której szefem będzie Zdzisiu Kapka.
Mityczna akademia która powstaje już dziesięć lat. Ciekawe tylko, kto zbuduje system szkolenia, skoro u nas za dyletanctwo działaczy pierwsi płacą trenerzy.
No i rzecz jasna marketing, który nie wiem czym skusi nowych kibiców, bo na pewno nie poziomem sportowym.

Pieprzenie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.08.2010 o godz. 18:15.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 14.08.2010, 18:29
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Kolego ten 15-latek dziala na tym forum od 7 lat .
Ma 26 lat ,zone i dziecko wiec zastanow sie nad tym co pisesz

A jakich chcesz argumenty
Glowa nie chcial juz grac to poszedl do Trabzon u i juz ,co chcesz wiecej
Ale kultury jednak troche brakuje, skoro do osoby starszej od siebie zwraca sie per gosciu...racja?

Ja mam zupelnie inne informacje nt. Glowackiego. Juz nie mowie o tym, ze mozna bylo mu zaproponowac nowy kontrakt(do konca kariery) z niewielkim kominem placowym i wyszloby taniej, niz zatrudnienie Bunozy(+ jego kontrakt).

Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
Sugerujesz że te pieniądze z transferów ktoś sobie do kieszeni zabiera?
Wyobraź sobie że klub piłkarski to masa przeróżnych wydatków, nie tylko kupowanie piłkarzy... Choć może w Football Managerze wygląda to prościej.
Zadalem pytanie, co sie dzialo z zyskami generowanym w kolejnych latach przez Wisle Krakow(mowie o bilansach rocznych, gdzie bylismy na duzym plusie)... A jesli przyjmiemy twoja wersje, to bedzie to znaczlo, ze Cupial doprowadzil Wisle do upadku(skoro transferami z klubu i ciaglym obnizaniem jakosci sportowej latamy dziury). Ja przyjmuje wersje, gdzie splacamy co roku dlug wobec Telefoniki(co jest absurdalne samo w sobie).
Ostatnio edytowane przez For_FuN_ : 14.08.2010 o godz. 18:34.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 14.08.2010, 18:38
t ale jak sobie to wyobrażasz? Wisła i Turcy się targują o każde euro przez miesiąc, w końcu jest porozumienie a Arek mówi: "Na co to wszystko jak i tak nie jestem zainteresowany przejściem do was". To nie Football Manager.

Powinno być zielone światło, co nie musi oznaczać że kluby są dogadane ani nawet że się dogadają.Powinna być chęć, Wisła ją miała, Głowa najpierw nie ale później jak najbardziej i być może nawet naciskał gdy toczyły się negocjacje i ciężko było dojść klubom do porozumienia

Zresztą bardzo podobną sytuacje mieliśmy z Cleberem, tyle że wtedy była inna sytuacja w zespole.
Mi chodzi o to by nie lansować sytuacji że oni są bez winy, a winni to są Głowa i Marcelo którzy wymusili prawie gwałtem
Oni wymusili, inny chciał za dużo, kolejny miał menadżera któremu trzeba było płacić, inny był niespełna rozumu itp.

Trzeba tez oddzielić kibicowanie Wiśle od usprawiedliwiania ciągłego zarządu.To jest trochę tak jak z Polską - każdy kibicuje temu krajowi i chce by tu było jak najlepiej ale nie oznacza to że nie ma krytykować rządzących.

Szczególnie że krytyka tego co się w klubie dzieje nie jest w stylu - 'gdzie są ****a pieniądze' , albo 'Boguś odkręcaj kurek' - tu bardziej jest piętnowane brak wizji, brak polityki długofalowej, zatrudnianie amatorów,chaotyczne działania, marnowanie dużych sum pieniędzy,słabe szkolenie,brak marketingu,skautingu.

Do tego dochodzi - obiektywnie rzecz biorąc - pogarszająca się sytuacja finansowa Wisły.Spółka jest coraz mniej warta, bo w zasadzie sprzedano wszystkich których można było(jedynie chyba na dziś Diaz i Mały są coś tam warci).Transfery...jedyni którzy coś rokują są wypożyczeni a Chaves jest tu na rok...Dług domyślam się że jest jaki był czyli 80-120 mln.
Stadion już jest nie nasz a miasta więc z tymi przychodami to też trzeba ostrożnie.
Sytuacja nie jest za ciekawa ogólnie rzecz biorąc, do tego konkurencja wolno bo wolno ale jednak się wzmacnia.
Odpowiedz cytując
Awe
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 14.08.2010, 18:44
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Człowieku, nie masz pojęcia - nie pisz! Mało to było takich przypadków, że kluby się dogadały, a zawodnik się nie zgodził? Choćby w samej Wiśle w obecnym okienku: Milinkowić, Manikwa. Gdyby Wisła postawiła veto, nie byłoby tematu.
Akurat. Nie dogadali się bo nie, czasem tak bywa. Czyli wg twojej teorii Wisła negocjuje z Lazio nie mając wcześniej w ogóle kontaktu z Makinwą? Zielonego pojęcia czy on w ogóle przez sekundę rozważy ofertę z naszego klubu? My się nanegocjujemy a potem taki gracz mówi, że on w ogóle nie ma ochoty na granie w Polsce? Jestem pewien, że przed fazą negocjacji pomiędzy klubami już dawno są ustalone wstępne warunki pomiędzy klubem a jego menadżerem. Oczywiście nie pomiędzy klubem a zawodnikiem bo to zabronione. Ale na jedno wychodzi.

1q2 -> No jak gdzie? Ja piszę, że oficjalnie nie można negocjować, czyli w domyśle: nieoficjalne negocjacje już były. A wolfy mi wyskakuje z tekstem, że nie mam pojęcia jak to jest. Czyli on uważa, że klub przed złożeniem oferty nie zna nawet nieoficjalnych, wstępnych warunków jakich oczekuje piłkarz. W życiu nie uwierzę w taką uczciwość. Rozumiem, że wolfy uważa, że Real negocjuje przez niemal pół roku z ManU nie wiedząc czy Ronaldo w ogóle rozważa taki transfer. Na pewno byli dogadani wcześniej, choć oficjalnie nie wolno.

Żeby nie było, ja nie pochwalam sprzedaży Głowackiego. Tylko uważam, za bardzo prawdopodobną sytuację, że Głowa będąc wstępnie dogadany z Turkami, powiedział, że chce odejść. Oczywiście Wisła mogła odrzucić ofertę, nikt by nie mógł mieć pretensji. Ale trochę inaczej to wygląda jak przychodzi wieloletni, zasłużony zawodnik i mówi, że jest już wstępnie ugadany i chce odejść.
Ostatnio edytowane przez Awe : 14.08.2010 o godz. 19:10.
Po burzy słońce wychodzi zza chmur,
i nad Krakowem zaświeci znów.
O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,
Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem.
Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem
O jakże bym chciał

Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 14.08.2010, 19:01
Akurat. Nie dogadali się bo nie, czasem tak bywa. Czyli wg twojej teorii Wisła negocjuje z Lazio nie mając wcześniej w ogóle kontaktu z Makinwą? Zielonego pojęcia czy on w ogóle przez sekundę rozważy ofertę z naszego klubu?
A gdzie on tak napisał?
Odpowiedz cytując
dzollo
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 14.08.2010, 19:09
W temacie ekstraklasa przeczytałem zabawna wypowiedz jednego z userów - w tym wypadku człowieka zupełnie neutralnego, mianowicie kibica Legi zarejestrowanego na naszym forum.

Stwierdził:
"Macie tutaj jednego ciekawego gościa, mianowicie Pablo84, facet zna sie na wszystkim...."

Ja dodał bym od siebie. że chyba nie czytał postów koyoota...ten to dopiero pozjadał wszystkie rozumy.

Spieranie sie czy sprzedaż Głowy i Marcelo była słuszna czy nie pokazały mecze z Azerami. Tyle na ten temat.
Czy wygrywasz czy nie.... <3
Odpowiedz cytując
SpoXsteR
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 14.08.2010, 19:11
nikt nie twierdzi ze byla sluszna, po prostu byla nieunikniona..
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 14.08.2010, 19:42
dzollo napisał(a):Wyświetl post
W temacie ekstraklasa przeczytałem zabawna wypowiedz jednego z userów - w tym wypadku człowieka zupełnie neutralnego, mianowicie kibica Legi zarejestrowanego na naszym forum.

Stwierdził:
"Macie tutaj jednego ciekawego gościa, mianowicie Pablo84, facet zna sie na wszystkim...."

Ja dodał bym od siebie. że chyba nie czytał postów koyoota...ten to dopiero pozjadał wszystkie rozumy.

Spieranie sie czy sprzedaż Głowy i Marcelo była słuszna czy nie pokazały mecze z Azerami. Tyle na ten temat.
Znaczy dla Ciebie liczyła się tylko Liga Europy w sezonie 2010/2011? Nic poza tym nie miało dla Ciebie żadnego znaczenia? Możemy awansować w przyszłym sezonie do LM dzięki kasie z transferów (ok, ciężkie do wyobrażenia ale nie niemożliwe) ale to nieważne bo odpadliśmy z Azerami?

Śmieszne jest to że ludzie którzy gadają że trzeba zainwestować w młodzież, w ośrodki treneingowe, w skautów jednocześnie płaczą że sprzedaliśmy Marcelo i Głowackiego. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Przyszły nowe władze i powiedziały co jest najważniejsze. Akademia Piłkarska i Ośrodek Treningowy. To pokazuje że nie najważniejsze jest to co teraz tylko to co będzie za rok, dwa, za 5 lat. Dajmy im czas i dopiero będziemy rozliczać.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
czolg
Member

Od: 07.2006

Stary 14.08.2010, 20:22
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Znaczy dla Ciebie liczyła się tylko Liga Europy w sezonie 2010/2011? Nic poza tym nie miało dla Ciebie żadnego znaczenia? Możemy awansować w przyszłym sezonie do LM dzięki kasie z transferów (ok, ciężkie do wyobrażenia ale nie niemożliwe) ale to nieważne bo odpadliśmy z Azerami?

Śmieszne jest to że ludzie którzy gadają że trzeba zainwestować w młodzież, w ośrodki treneingowe, w skautów jednocześnie płaczą że sprzedaliśmy Marcelo i Głowackiego. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Przyszły nowe władze i powiedziały co jest najważniejsze. Akademia Piłkarska i Ośrodek Treningowy. To pokazuje że nie najważniejsze jest to co teraz tylko to co będzie za rok, dwa, za 5 lat. Dajmy im czas i dopiero będziemy rozliczać.
wlasnie. a jeszcze widzialem ludzie placza w komentarzach pod newsem o 18stce meczowej bo sie Jirsak i Guła nie zmieslili a Rado jest - a chca mlodzi zeby grali. wedlug mnie bardzo dobra i odwazna decyzja Kuli, daje chłopakom z ME bodziec do pracy, 'skoro Rado mogl zagrac w 1skladzie to czemu oni nie?'
gadanie ze 'wielki Gula' sie nie zalapal czy wieczny talent Jirsak i 'nieopierzony' Rado tak - i bardzo dobrze, nazwiska nie graja u Kuli tylko pilkarze, to cieszy. na treningu trzeba zapier... widocznie Rado to robi skoro wygryzl w/w dwojke [nieobecnosc Guly mozna uspawiedliwic niedawna kontuzja, no ale zeby nie zlapal sie do 18stki, cos w tym jest ]
moze i Rado nie ma jakis powalajacych statystyk w ME ale Mały tez nie mial
poza tym przypominam ze inaczej bedzie gral np Rado posrod ziomkow z ME a pierwsza druzyna.
Moze mi ktos przyblizyc gre Rado z ME i postawe na treningach ?
Licze jutro na Riosa
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.08.2010, 20:23
1q2 -> No jak gdzie? Ja piszę, że oficjalnie nie można negocjować, czyli w domyśle: nieoficjalne negocjacje już były. A wolfy mi wyskakuje z tekstem, że nie mam pojęcia jak to jest. Czyli on uważa, że klub przed złożeniem oferty nie zna nawet nieoficjalnych, wstępnych warunków jakich oczekuje piłkarz. W życiu nie uwierzę w taką uczciwość. Rozumiem, że wolfy uważa, że Real negocjuje przez niemal pół roku z ManU nie wiedząc czy Ronaldo w ogóle rozważa taki transfer. Na pewno byli dogadani wcześniej, choć oficjalnie nie wolno.

Żeby nie było, ja nie pochwalam sprzedaży Głowackiego. Tylko uważam, za bardzo prawdopodobną sytuację, że Głowa będąc wstępnie dogadany z Turkami, powiedział, że chce odejść. Oczywiście Wisła mogła odrzucić ofertę, nikt by nie mógł mieć pretensji. Ale trochę inaczej to wygląda jak przychodzi wieloletni, zasłużony zawodnik i mówi, że jest już wstępnie ugadany i chce odejść.
To jak wytłumaczysz fakt, ze nie jesteśmy się w stanie dogadać z takimi graczami?
Najpierw negocjuje się z klubem, bo robiąc to za jego plecami ryzykuje się bardzo poważne sankcje. To raz. Dwa - bez zgody klubu na transfer nie ma sensu nawet rozmawiać z zawodnikiem.

Po to powstał ten przepis, żeby uniemożliwić bogatszym klubom wywieranie nacisku poprzez zawodników.

Naprawdę, przeczytaj post koyoota jeszcze raz. "Wisła była neutralna". Gdybyśmy się nie zgodzili na negocjacje, to by do nich nie doszło. Głowacki walnął sumę na odwal się i poszło.

A w co Ty wierzysz - to już nie mój problem. Wisła nie była ofiarą ani Głowackiego, ani Trabzonu - co najwyżej ofiarą krótkowzroczności i dyletanctwa Basałaja i spółki.

Raz - zgodzono się na transfery obu stoperów.
Dwa - ściąganie ich następców to prawdziwi kabaret.

Koszty sportowe tego ruchu będziemy długo odczuwać. Nie dlatego, że Głowacki jest nie do zastąpienia, ale - ponieważ Basałaj poszedł po linii najmniejszego oporu (Kowalski, Bunoza) licząc, że "jakoś to będzie".
I jest. Chujowo.

Tyle, że takie dywagacje nie mają sensu.
Z Arką uratował nas Pawełek. Na farcie jednak daleko nie zajedziemy, więc albo Bunoza nagle zacznie grać kilka razy lepiej niż dotychczas ( nauczy się skakać do górnych piłek, stanie się mniej drewniany, zacznie się poprawnie ustawiać i kryć jak przystało na stopera ), albo będzie bardzo źle.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.08.2010 o godz. 20:30.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Forza
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 14.08.2010, 20:30
Żegnamy Tomka Jirsaka.

Wg mnie szkoda. Zwłaszcza że zaczął wreszcie grać lepiej.

Czy to dobra polityka? Wg mnie nie.
Odpowiedz cytując
konik28
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 14.08.2010, 20:35
panowie spokojnie dopiero się liga zaczęła,o trafności transferów możemy pomówic za pół roku.najważniejsza jest przyszłośc profesjonalna baza treningowa dla wszystkich kadr [zwłaszcza młodzieżowych].No i wreszcie będziemy mieli stadion to powinno zwiększyc budzet kilkukrotnie.to wiąże sie w przyszłosci z transferami lepszych piłkarzy.
Odpowiedz cytując
koyoot
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 14.08.2010, 20:49
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post

W identyczny sposob mysli dzial finansowy Wisly. Tutaj macie odpowiedz na to gdzie czesto podziewaja sie pieniadze z transferow.
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 14.08.2010, 20:54
Forza napisał(a):Wyświetl post
Żegnamy Tomka Jirsaka.

Wg mnie szkoda. Zwłaszcza że zaczął wreszcie grać lepiej.

Czy to dobra polityka? Wg mnie nie.
Masz jakies info telefoniczne, ktorym bys chcial sie podzielic z reszta klasy?

To, ze nie zalapal sie do kadry meczowej nie oznacza od razu, ze odchodzi. Ale trzeba powiedziec sobie wprost - nie sprawdza sie, jego zakup niestety nie byl przemyslany.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 14.08.2010, 20:56
Cytat:
Najpierw negocjuje się z klubem, bo robiąc to za jego plecami ryzykuje się bardzo poważne sankcje. To raz. Dwa - bez zgody klubu na transfer nie ma sensu nawet rozmawiać z zawodnikiem.
Mylisz się. W 99% menago klubu pyta zazwyczaj menago zawodnika [przeprowadza tzw. sondowanie]
, czy zawodnik byłby zainteresowany graniem w X klubie. O żadnych negocjacjach nie może być jednak mowy.

Cytat:
Żegnamy Tomka Jirsaka.
Jak to żegnamy? Nie ma go w 18, przecież to nic nie znaczy.
Może pod nowym trenerem się odbuduje

Cytat:
Tutaj macie odpowiedz na to gdzie czesto podziewaja sie pieniadze z transferow.
Na razie nic nie powstało, żeby mówić, gdzie podziały się pieniądze.
Mam nadzieję, że teraz zarząd brakiem transferów nie będzie się tłumaczył budową ośrodka treningowego...
Ostatnio edytowane przez JrQ- : 14.08.2010 o godz. 20:58.
Odpowiedz cytując
junior1906tsw
Senior Member

Od: 02.2010

Stary 14.08.2010, 21:29
Jak to żegnamy? Ja tam wyczytałem tylko : "W autokarze zabrakło miejsca dla Tomasa Jirsaka i Łukasza Garguły." ze strony wislakrakow.com co mnie osobiście rozwaliło
` Tylko jeden Klub kocham aż po grób... `
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 14.08.2010, 21:29
wp.pl
Cytat:
Przed sezonem trener Borussii Niemcy Jürgen Klopp obiecywał, że będzie ustawiał Polaka za napastnikami, ale wygląda na to, że Lewandowski przegrał rywalizację o miejsce w pierwszym składzie z Japończykiem Shinji Kagawą. 21-letni pomocnik kosztował Borussię 350 tysięcy euro i dobrze prezentował się w przedsezonowych sparingach.
350 tysięcy euro - tyle kosztuje lepszy grajek niż Robert '4,5mln euro' Lewandowski'. Widać jak daleko jesteśmy za Niemcami w dziedzinie skautingu.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 14.08.2010, 21:32
to tylko dowód na to, że nasze rodzime gwiazdeczki są przepłacane! ale przecież to wiadomo nie od dziś... tylko głupie szwaby jeszcze tego nie skapowały
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 14.08.2010, 21:38
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
wp.pl

350 tysięcy euro - tyle kosztuje lepszy grajek niż Robert '4,5mln euro' Lewandowski'. Widać jak daleko jesteśmy za Niemcami w dziedzinie skautingu.
Tylko nie popuść z podniecenia

I pewnie naiwni Niemcy zamiast kupić 15 Japończyków po 350 tysięcy euro wywalili całe 4,5 mln euro od razu na jednego Polaka. Ale jakoś jestem spokojny o to że nie zrobili złego interesu. Nadejdzie jego czas.

Bardziej to my okazaliśmy się leszzcami że nie kupiliśmy Lewandowskiego za te 400 tysięcy euro 2 lata temu. Pewnie cieszylibyśmy się teraz z kolejnego mistrzostwa a Amica była by gdzieś za nami....
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
marian paździoch
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 14.08.2010, 21:42
Trzeba Zdzicha wysłać do Japonii
Od kołyski ,aż po grób w sercu tylko jeden klub WISŁA
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu