The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Galonek
Senior Member

Od: 05.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.10.2011, 18:33
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie tak.

Jest połowa rundy, a wy chcecie wy.......ić Maaskanta, za którym pewnie wskoczylibyście w ogień, gdyby nie 87.minuta meczu z APOELem.
Skończ z tym gdybaniem i zacznij analizować to co JEST. Reszta, jest zupełnie bez znaczenia.
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 02.10.2011, 18:34
a ile tracimy do vicelidera?
1 pkt

tak "dużo"

PS.

Trenera zapytano o dysproporcję w ilości obcokrajowców i Polaków w obu drużynach. - Pamiętajmy, że Legia swoją akademię założyła pięc lat temu - odparł trener Wisły.
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 02.10.2011, 18:34
mitmichael napisał(a):Wyświetl post
Zmiana trenera to najgorsze rozwiazanie w tym momencie. Niech klub zrobi jakies spotkanie Maaskanta z kibicami - trzeba sie zapytac czym sobie zasłuzył Jaliens wystawianiem go w pierwszym składzie
Jak nie teraz - przed przerwą na kadrę - to kiedy? W zimie, kiedy strata do czołówki z taką grą może być ogromna? A może po sezonie, który coraz bardziej przypomina słynne 8. miejsce. A z Maaskantem nie ma co rozmawiać, bo swoją słodką gadką naciągnąłby nawet beduina na zakup piasku lub eskimosów na lodówki.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 02.10.2011, 18:35
Semper Fidelis 1985 napisał(a):Wyświetl post
Broniłem go tu dzielnie, ale ...

Czas Maaskanta na R22 dobiega końca, już tu nic nie wymyśli, Wisła gra w tym sezonie tak (nie licząc pierwszych meczów w pucharach) że się rzygać chce.
Osobiście mam dość już Maaskanta i jestem za jego pożegnaniem, jak najszybciej...
Nie potrafimy zdominować kompletnie zadnej ekipy nawet na R22 NAWET takich potęg jak Zagłębie czy Ruch...

NIE MAMY KU.RWA ZADNEGO (ŻADNEGO!) STYLU.

Dziękuje za tamten sezon, w tamtym spisałeś się na medal.

Tak, Dariook (chyba tak się to pisze) miałeś racje a ja bredziłem.

Oby nie, najlepiej jakiś Niemiec
Szacun za zrozumienie... Pozdrawiam.

Do Framat:

No i jest znowu 5 strzalow w swiatlo bramki... Dokladnie tak jak pisalem. Ty cos bredziles ze to nieprwda, ze mamy sytuacji na potege! Jak sie teraz z tym czujesz?

Z tych 5 celnych strzalow tylko 2 byly zagrozeniem(Biton, Kirm).
Odpowiedz cytując
Semper Fidelis 1985
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2010

Stary 02.10.2011, 18:37
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Straty w tabeli są paradoksalnie bardzo małe mimo wielu wtop i wtopek.
Mi nie chodzi o straty w tabeli, chodzi mi o styl, a w zasadzie o brak stylu, pomysłu, czegokolwiek.
A jak popatrzyć ma terminarz Ligi do końca roku to poza Śląskiem mamy takich przeciwników że powinniśmy ich pokonać nawet Krzostką na ławce, w PP gramy z lll ligowcami a w pucharach i tak jesteśmy w dupie.

Każdy dzień z Maaskantem na ławce to dzień w plecy, to moje zdanie, a jeszcze nie dawno miałem zupełnie odwrotne.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Heero napisał(a):Wyświetl post
Jak nie teraz - przed przerwą na kadrę - to kiedy? W zimie, kiedy strata do czołówki z taką grą może być ogromna? A może po sezonie, który coraz bardziej przypomina słynne 8. miejsce. A z Maaskantem nie ma co rozmawiać, bo swoją słodką gadką naciągnąłby nawet beduina na zakup piasku lub eskimosów na lodówki.
Gdyby w Apoelu tak mysleli to by mieli na pewno LM
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

A SV niech zostanie, oczywiście, piłkarzy jak na naszą lige sprowadził bdb, nie on jest winny że niema ich kto nauczyć schematów jak atakować itp. SV nie jest od tego
Przejrzyj, człowieku, na oczy. Jakich piłkarzy sprowadził? Takie trafienia, jak Melikson, zdarzają się każdemu. Najważniejsze jest to, by osoba odpowiedzialna za transfery potrafiła dobrać solidnych graczy, którzy utworzą trzon drużyny (nie oszukujmy się - w Wiśle same gwiazdy grać nie będą). Tutaj dla Valcxka zaczynają się schody. Mamy 2 i 2 x1/2 katastrofalnych nieporozumień (te pełne to Branco i Lamey, te połówki to Boukhari i Jaliens). Mamy piłkarzy, których równie dobrze mógłby wygryźć ze składu jakiś jeszcze nieznany Polak - Diaz, Nunez. Mamy 1 połowicznie udanego (Genkow), jednego całkiem nezłego (Pareiko) i trzech, którzy jeszcze prezentują się nienagannie (Biton, Melikson i Iliev). Teraz wypadałoby przeanalizować, jak to dokładnie wyglądało z obserwacjami tych graczy.
Fakt faktem - przyjście Valckxa znacznie ożywiło nasze transfery i jego praca, jeśli porównać ją do letnich łowów Basałaja, wygląda nieźle.

Jeśli chodzi o bohatera tematu - Maaskanta - mam do niego olbrzymi żal za Jaliensa. Ten gość się NIE NADAJE. Robercie, zrozum, on się NIE NADAJE. Ma fajne CV, ale robi kichę. Nawet w polskiej piłce nożnej to nie przejdzie.

Wielu osobom żal włączył się po prestiżowym meczu. Szkoda, że tak się napalaliście. Bez Meliksona i Małego możemy wygrywać, ale u siebie i to po wielkich męczarniach. Czego Wy oczekiwaliście? Od kilku miesięcy jesteście niewidomi i nie widzicie gry naszej obrony? Najgorsze jest to, że w takim zestawieniu personalnym ta obrona nie zagra już lepiej. Tam nie chodzi o brak umiejętności. Moim zdaniem doszło do jakichś konfliktów między zawodnikami.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 02.10.2011, 18:39
szczebrzeszcz napisał(a):Wyświetl post
a ile tracimy do vicelidera?
1 pkt

tak "dużo"

PS.

Trenera zapytano o dysproporcję w ilości obcokrajowców i Polaków w obu drużynach. - Pamiętajmy, że Legia swoją akademię założyła pięc lat temu - odparł trener Wisły.
A jak Korona jutro tfu tfu wygra to będą 4 punkty.

A my kiedy założyliśmy swoją akademię? Za rok będzie odpowiedź Maaskanta - Pamiętajmy, że Legia swoją akademię założyła sześć lat temu

A u nas będzie po staremu
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Stary 02.10.2011, 18:40
Mój stan umysłu i moja ocena na dzień dzisiejszy jest taka, że Maaskant powinien wypełnić kontrakt. Radykalne ruchy są opłacalne w przypadku katastrofy, póki co nie mamy z nią do czynienia. Przegrana z Legią na jej terenie nawet w złym stylu jeszcze nie jest katastrofą. Przegrana w LE - ostatnio przegrywalismy z Karabachem.

Ale na tym koniec o przedłużeniu kontrakty w tym momencie nie ma mowy.

Nie wierzę, że jest to trener, który zapewni nam lepszą grę tego zespołu w dłuższej perspektywie czasu.

Jeżeli w następnych meczach negatywny obraz gry będzie się pogłębiał a wyniki bedą złe, wtedy będzie można pomyśleć o zmianie trenera.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 02.10.2011, 18:43
Mi nie chodzi o straty w tabeli, chodzi mi o styl, a w zasadzie o brak stylu, pomysłu, czegokolwiek.
A jak popatrzyć ma terminarz Ligi do końca roku to poza Śląskiem mamy takich przeciwników że powinniśmy ich pokonać nawet Krzostką na ławce, w PP gramy z lll ligowcami a w pucharach i tak jesteśmy w dupie.

Każdy dzień z Maaskantem na ławce to dzień w plecy, to moje zdanie, a jeszcze nie dawno miałem zupełnie odwrotne.
I dlatego zadziwia mnie, że mimo paru porażek, małej straty do lidera i meczów z cieniasami do końca rundy, chcecie zwalniać trenera. W gruncie rzeczy mamy do wygrania wszystko, poza meczem we Wrocławiu, gdzie w ciemno przynajmniej teraz biorę porażkę.

Zastanawia mnie też fakt, że macie pretensje do Maaskanta o dzisiaj, że nie robił zmian? A kogo on miał wpuszczać, skoro tak naprawdę na ławce byli sami obrońcy?

Poczekajmy do końca rundy. Jeśli po 17 meczach będziemy z 5-6 punktową stratą do podium, poprzegrywamy Derby i któryś z innych meczów ligowych, a do tego skompromitujemy się w pucharach - wówczas można będzie nie zwolnić, a wy.......ić Maaskanta.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.10.2011, 18:43
"Wierni po zwycięstwie, śmieszni po porażce".
Forumowe mózgi przystąpiły do burzy p.t. "Jak z gówna zrobić czekoladę, czyli bez kasy grać pięknie i skutecznie". Na razie przeważa wariant "Holendrzy go home, a potem się zobaczy".
Osobiście optuję za wariantem z zatrudnieniem Czesia M., przynajmniej "Weszło" będzie o nas dobrze pisać, co dla wielu - wydaje się - jest bardzo ważne.

Tymczasem - kiedy jebano Baszczyńskiego (i robili to nasi rodacy), to przez forum przeszła falka orgazmów.
Kiedy jebano Małeckiego - pamiętamy...
Niedawno próbowano tez dojebać Sobolewskiemu, ale tu akurat już zabrakło entuzjazmu.
Dzięki polityce Basałaja mamy teraz klub, którego piłkarzom kompletnie zwisa i powiewa. Nie ma rezerw mentalnych, bo co takiego Jaliensa obchodzi Wisła? Drugie mistrzostwo za Skorży tym właśnie wygraliśmy, a teraz - po pozbyciu się "Małego" i "Sobola" cel Janusza zostanie wykonany - zero identyfikacji z klubem.

To jest jedna sprawa, ale nie najważniejsza. Większość najlepszych klubów buduje się na najemnikach, ale - na dobrych. U nas nikt nie ma zamiaru inwestować w piłkarzy, stąd też jakości brak. Jak się okazuje - nie tylko nie mamy dwóch równorzędnych składów, nie mamy nawet pełnej jedenastki. Kiedy o tym pisałem, to był szok i niedowierzanie, ale niestety - cudów nie ma.

Tyle, że Legia też gra wielkie nic: czasem szarpnie na ambicji i umiejętnościach dwóch - trzech piłkarzy, ale równie dobrze mogą dostać w cymbał od Podbeskidzia. U siebie...

Obwinianie Maaskanta jest bardzo polskie. Problem w tym, że to jest trener mając najlepsze wyniki w pucharach od ładnych kilku lat. Konkretnie - od czasów Okuki. Zastanawiam się - jakim trzeba być debilem, żeby nie zauważyć, że u nas nie gra mnóstwo rzeczy nie od przyjścia Holendrów, ale o wiele, wiele dłużej?

Ale spoko - produkujcie się do woli. Na pewno pomoże.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 02.10.2011, 18:44
Do zwalniających trenera: Nie widzę zdanego polskiego trenera który dałby poukładać tą zgraję beznadziejnych piłkarzy.
Trener z zagranicy, wiadomo nikt z sukcesami i z nazwiskiem tu nie przyjdzie to po pierwsze.
Obiecujący trener z zagranicy zanim zapozna się z realiami, zanim ogarnie to wszystko, zanim zacznie ściągać swoich piłkarzy do swojej koncepcji to minie masa czasu i stracimy masę punktów.

Jest jeszcze jedna opcja jest taki człowiek w dalekiej Rosji który zna ten klub, zna realia, ma sukcesy i mógłby chwycić to za mordę. Dan Petrescu. Jednak jeśli chodzi o mnie to najpierw baza treningowa, akademie piłkarska dopiero potem trener. Jestem jak najbardziej za Maaskantem.
Dziwi mnie to co zrobił Valckx w tym okienku, zamiast ściągnąć dwóch, trzech konkretnych zawodników naściągał hurtowo piłkarzy jak się teraz okazuję w większości słabych.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy jak domek z kart. Wyciągniesz Meliksona i już się ropz**.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 02.10.2011 o godz. 18:59.
Odpowiedz cytując
czesiu
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 02.10.2011, 18:54
No to nasz książe ma teraz sporo do myślenia, bo jednak kryzys jest. Daleki jednak jestem od zwalniania trenara, dopiero po sezonia przyjdzie czas na ocenę.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 02.10.2011, 18:55
wolfy napisał(a):Wyświetl post
"Wierni po zwycięstwie, śmieszni po porażce".
Forumowe mózgi przystąpiły do burzy p.t. "Jak z gówna zrobić czekoladę, czyli bez kasy grać pięknie i skutecznie". Na razie przeważa wariant "Holendrzy go home, a potem się zobaczy".
Osobiście optuję za wariantem z zatrudnieniem Czesia M., przynajmniej "Weszło" będzie o nas dobrze pisać, co dla wielu - wydaje się - jest bardzo ważne.

Tymczasem - kiedy jebano Baszczyńskiego (i robili to nasi rodacy), to przez forum przeszła falka orgazmów.
Kiedy jebano Małeckiego - pamiętamy...
Niedawno próbowano tez dojebać Sobolewskiemu, ale tu akurat już zabrakło entuzjazmu.
Dzięki polityce Basałaja mamy teraz klub, którego piłkarzom kompletnie zwisa i powiewa. Nie ma rezerw mentalnych, bo co takiego Jaliensa obchodzi Wisła? Drugie mistrzostwo za Skorży tym właśnie wygraliśmy, a teraz - po pozbyciu się "Małego" i "Sobola" cel Janusza zostanie wykonany - zero identyfikacji z klubem.

To jest jedna sprawa, ale nie najważniejsza. Większość najlepszych klubów buduje się na najemnikach, ale - na dobrych. U nas nikt nie ma zamiaru inwestować w piłkarzy, stąd też jakości brak. Jak się okazuje - nie tylko nie mamy dwóch równorzędnych składów, nie mamy nawet pełnej jedenastki. Kiedy o tym pisałem, to był szok i niedowierzanie, ale niestety - cudów nie ma.

Tyle, że Legia też gra wielkie nic: czasem szarpnie na ambicji i umiejętnościach dwóch - trzech piłkarzy, ale równie dobrze mogą dostać w cymbał od Podbeskidzia. U siebie...

Obwinianie Maaskanta jest bardzo polskie. Problem w tym, że to jest trener mając najlepsze wyniki w pucharach od ładnych kilku lat. Konkretnie - od czasów Okuki. Zastanawiam się - jakim trzeba być debilem, żeby nie zauważyć, że u nas nie gra mnóstwo rzeczy nie od przyjścia Holendrów, ale o wiele, wiele dłużej?

Ale spoko - produkujcie się do woli. Na pewno pomoże.
W gruncie rzeczy zgoda gdyby nie dwie rzeczy. Chłop odpływa w samouwielbieniu i to od niego bije, razi, promieniuje.

Druga kwestia to dochodzące z różnych stron jego uwielbienie dla Jaliensa i Lameya.

Lameya dziś nie było ale Jaliens to jest dramat. Naprawdę gość jest tak fatalny że trudno przypomnieć mi sobie równie fatalnego środkowego obrońcę. To nawet nie jest poziom.... Jopa. A on ma plac. Cały czas. Może niech usiądzie, pójdzie do ME i się zastanowi nad sobą. A nie stawianie gościa jako przykładu a tak ponoć jest.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
..DRAGON..
Banita

Od: 06.2004

Stary 02.10.2011, 18:56
Boukhariego zostaw w spokoju strzelil bramę żydom, zdobyliśmy 3 pkt? transfer spłacony.Ta Wisła nie ma pomysłu na grę!Pierwszy raz drżę przy każdym stałym fragmencie(20,30,40metrów od bramki,rożne).Nie mozna opierać gry druzyny mistrza Polski na jednym zawodniku(Melikson).
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 02.10.2011, 19:00
Heero napisał(a):Wyświetl post
Dag Maaskant...

Zero schematów gry ofensywnej i stałych fragmentów, ZERO wniosków po porażkach, nieumiejętność przeprowadzania zmian, ultra-defensywna taktyka, niczym niepodparta pewność siebie, zaklinanie rzeczywistości - to 7 grzechów głównych.

Zaraz i tak zostanę skrytykowany w stylu: "to idź na drugą stronę Błoń", "nie jesteś kibicem Wisły" - takie osoby oszukują same siebie i padły ofiarą PR Maaskanta.

Kto za niego? Nie wiem, ale na pewno są dostępni trenerzy, którzy z tych zawodników potrafiliby zrobić coś więcej.

No widzisz, tak czasami bywa ze komus sie to niepodoba , ze nie pasuje komus ze my dostrzegamy ze dzieje sie zle!

Na druga strone blon to moga zawijac sie wszyscy slepi wyznawcy Maaskanta...im nie zalezy na Wisle, im zalezy tylko i wylacznie na tym by w zaparte bronic swojego wizerunku na tym forum.
Odpowiedz cytując
Szarny
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 02.10.2011, 19:01
Bez Meliksona i bez farta Pareiki z poprzedniej rundy jesteśmy po prostu przeciętnym ligowym zespołem. Praca Maaskanta ogranicza się chyba tylko do powtarzania wszystkim kopaczom "jak masz piłke to podaj do Maora". Jak Melksona brakuje to cały misterny plan złotoustego idzie się j...ć.

Po meczu z Legią przydałoby się jakieś wietrzenie szatni. Jeżeli dalej w 1 składzie będą wybiegały takie panienki jak Kirm, czy Kew ("po pierwsze - ZWIĘKSZ MASĘ!") ŻALiens to zastępczym rozwiązaniem powinno być pożegnanie Maaskanta. Zresztą powinno się to zrobić od zaraz i mógłby też coach zabrać ze sobą Stasia, bo naściągał nam chłop zawodników na "tu i teraz", którzy pod wodzą tego trenera wyglądają na mocno przepłaconych przeciętniaków. To nie jest zła polityka transferowa o ile:

- w klubie liczą się z tym, że takie budowanie drużyny może potrwać i przez 3-4 lata trzeba będzie niemało dokładać na kontrakty solidnych, doświadczonych zawodników (przykład pierwszy, lepszy z brzegu - Apoel).
- drużynę prowadzi trener, który potrafi to wszystko poukładać, nadać zespołowi styl, a nie liczyć jedynie na indywidualności.

Brakuje jednego i drugiego, więc właściwym rozwiązaniem powinna być rezygnacja z opcji holenderskiej. Po co się oszukiwać i łudzić, że Cupiał przejrzy na oczy i zacznie co okienko transferowe inwestować w ten zespół pieniądze adekwatne do jego oczekiwań (LM), skoro nawet wysokie kontrakty dla poszczególnych piłkarzy ściągniętych przez Valcxa nie gwarantują nam wyraźnej poprawy w grze. Zresztą odnoszę wrażenie, że pod wodzą Maaskanta zawsze będziemy przeciętnym zespołem, którego oblicze zaciemnia kilka indywidualności. Wątpię czy nawet z piłkarzami Apoelu, czy Twente zrobiłby solidny, "grający w piłkę" zespół. Koło się zamyka i zostaje tylko jedna opcja.
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 02.10.2011, 19:03
Nie no jak jeszcze raz przeczytam, że Maaskant jest najlepszym trenerem Wisły od Okuki bo awansował do pucharów i zdobył MP to mnie rozsadzi. Wolfy, okey przyjmuje w części Twoją argumentację ale nie jestem w stanie pojąć w jaki sposób oceniasz tak pozytywnie Maaskanta ? On dla mnie jest ZEREM !!! Trenerskim ZEREM !!! Gość się zna na marketingu ale nie na trenerce! Mistrza zdobył w lidze gdzie wicemistrz miał 11 czy 12 porażek na dwadzieścia parę kolejek. To jest dobry trener ? No weź mnie nie rozśmieszaj. Każdy dzień z nim spędzony jest czasem jako takiej egzystencji. My jesteśmy WISŁA a nie Ruch Chorzów ! My mamy w każdym meczu zdobywać 3 pkt`y a nie srać w portki przed KAŻDĄ drużyną przyjeżdżającą na niegdysiejszą TWIERDZĘ przy REYMONTA.
Ostatnio edytowane przez adam_09 : 02.10.2011 o godz. 19:08.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.10.2011, 19:06
MatMario napisał(a):Wyświetl post
W gruncie rzeczy zgoda gdyby nie dwie rzeczy. Chłop odpływa w samouwielbieniu i to od niego bije, razi, promieniuje.
Nie, jest to po prostu wymysł "weszło". Trener stara się utrzymać dobrą atmosferę, bo gnojenie teraz piłkarzy niczego nie poprawi. Słabych trzeba pożegnać, ale do następnego okienka i tak będą musieli grać, bo nie ma komu.

MatMario napisał(a):Wyświetl post
Druga kwestia to dochodzące z różnych stron jego uwielbienie dla Jaliensa i Lameya.
Kolejny wymysł prasy. Pisze się o Bunozie, ale on jest po prostu chujowy. Większość miejscowych mózgów formułuje swoje żale następująco: "Nie wiem, czy Bunoza zagrałby lepiej, ale...".
Gordan może zagrać przeciętnie z Koroną, a Jaliens chujowo z Legią i Twente. Problem z tym, że to wcale nie oznacza wyższości Gordana.
Zresztą, o czym Wy tu piszecie? Bunoza może, podkreślam - może zagrałby nieco lepiej, ale na pewno nie uratowałby nas od pogromu z Holendrami. Tu do wymiany jest niemal cała linia obrony włącznie z ławką: oto skutki polityki Sprytnego Bogdana.

Czekaj? Pomijając kontuzję, to on powinien grać, ale na początku z takimi Koronami właśnie. Choćby po to, żeby chronić go przed takimi frustratami jak Ci na tym forum właśnie.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Semper Fidelis 1985
Socios Wisła Kraków

Stary 02.10.2011, 19:07
"Zdaniem trenera Roberta Maaskanta Wisła nie rozegrała dziś złego meczu."

I już po tym nie wiem czy się śmiać czy płakać?

Tylko tych mi szkoda...

Odpowiedz cytując
junior1906tsw
Senior Member

Od: 02.2010

Stary 02.10.2011, 19:11
"Zdaniem trenera Roberta Maaskanta Wisła nie rozegrała dziś złego meczu."

jedyny myślę adekwatny komentarz do tej sytuacji: :O!
` Tylko jeden Klub kocham aż po grób... `
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 02.10.2011, 19:12
Dobry Trener to nie ten, który osiąga dobre wyniki bo ma dobrych piłkarzy.
Dobry Trener to taki, któremu nie można zarzucić, ze mógł wycisnąć więcej.
Dobry Trener to taki, który wyciska maksimum tego co można wycisnąć.
Gdy nie ma z czego wycisnąć to po prostu nie wyciśniesz.
Odpowiedz cytując
pikey
Senior Member

Od: 09.2008

Stary 02.10.2011, 19:21
Pamięć ludzka jest zawodna i bardzo krótka. Zwolennikom wywalenia Maaskanta proponuję przypomnieć sobie jak wyglądało ostatnie okienko transferowe w Wiśle.
Brak kasy sprawił, że pojawili się znów gracze za darmo, że targowaliśmy się zażarcie o Chaveza, że nie było za co wykupić Cikosa, że wrócil Diaz, że wzieliśmy Nuneza.
No i los się do nas uśmiechnął, bo pojawił się Biton ( na wypozyczenie). Gdzie bylibysmy bez niego w tabeli ligowej- chyba nie musze pisac. I to miala byc drużyna na LM.
Robert wycisnął z tego ile się dało- wystarczyło na 5 zwycięstw w Pucharach z rzędu, ogranie Skonto i Litexu.
Czyli kompromitacji w Europie nie bylo.Na więcej czyli LM, granie na powaznie w LE, czy seryjne wygrywanie w lidze to ZA MAŁO.
Mamy szeroką ławkę, ale ilość nie przechodzi w jakość. Tak potęgą nie będziemy.
Czas zainwestować w REALNE wzmocnienia a nie zwalniać trenera.

Oczywiście widzę błędy Maaskanta. Dla uporczywego i niezrozumiałego wystawiania do skaladu Jaliensa nie ma żadnego usprawiedliwienia. Ale to nie jest tak, że mamy na papierze dream team, a Robert jest za slaby, żeby to poukładac.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 02.10.2011, 19:22
Urocze to jest. Baaardzo bardzo niedawno temu 90% gotowa była zrobić zbiorową laskę trenerowi. Dzisiaj po w zasadzie planowanej wtopie z Legią zwalniamy go w ....u. Trochę dystansu. Aktualnie brakuje nam: Meliksona, Genkova, Małego. Co chwilę dodatkowo wypadają nam na jeden mecz inni kluczowi zawodnicy. Odpowiedzmy sobie kto nam w zeszłym sezonie mistrza załatwił na boisku.
Kim ten Maaskant ma grać? Nie twierdzę, że jest cudowny. Twierdzę tylko, że na efekt składa się trochę więcej niż jeden składnik. Paradoksalnie przy tej całej naszej nędzy mamy dość przyzwoitą sytuację w lidze. Najmocniejsi za nami ( w dodatku zazwyczaj na wyjeździe). Ok, zostaje jeszcze Śląsk ale to też do przeżycia. Bez specjalnie dużej dozy szczęścia możemy być na dowolnym miejscu w pierwszej trójce po rundzie jesiennej.
Zwalnianie trenera w tej chwili to czysta głupota. Gdzieś ktoś wcześniej napisał złotą myśl - w Legii mieli cierpliwość i zostawili Skorżę. Ja bym akurat polemizował czy ze Skorżą oni mają szanse na mistrza. Natomiast sama idea zwalniania trenera po 2-3 porażkach była już u nas przerabiana wiele razy. Zazwyczaj z tym samym skutkiem.

Ps - nie jest nieprawdopodobna sytuacja, że znów będziemy się cieszyć z kolejnego mistrzostwa. Chciałbym z czystej ludzkiej ciekawości i przekory siedzieć na meczu koło wielu zwalniających aktualnie Maaskanta jak będą się opluwać z wrażenia wrzeszcząc: Rooobert Maaaaaskant...
Ostatnio edytowane przez rafkur : 02.10.2011 o godz. 19:28.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 02.10.2011, 19:22
Koncepcja budowy zespołu jest fatalna - zmiana trenera w tym wypadku spowoduje jedynie to że za kilka miesięcy będziemy musieli zwolnić następcę Maaskanta. Co my tak na prawdę ugraliśmy w pucharach pokonując zespoły z Łotwy i Bułgarii, z których wylosowania każda drużyna na tym poziomie by się cieszyła (my sraliśmy w gacie po wylosowaniu Litexu). Myślicie, że za rok w pucharach nie przydarzy się kolejna Levadia? przy takim stylu zarządzania klubu to jest bardzo prawdopodobne. Żaden trener z nazwiskiem nie przyjdzie pracować do tak słabej drużyny jaką obecnie jesteśmy. Jedyna nadzieja to zmiana na stanowisku właściciela klubu bo w jego przemianę już nie wierzę.
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes

Od: 11.2002

Stary 02.10.2011, 19:24
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Dobry Trener to nie ten, który osiąga dobre wyniki bo ma dobrych piłkarzy.
Dobry Trener to taki, któremu nie można zarzucić, ze mógł wycisnąć więcej.
Dobry Trener to taki, który wyciska maksimum tego co można wycisnąć.
Gdy nie ma z czego wycisnąć to po prostu nie wyciśniesz.
No i brawo.
Od dawna o tym pisze.
Pytanie zasadnicze, czy inny trener mógłby wycisnąć z tych piłkarzy więcej?
Jasnowidzem nie jestem nie mniej sądzę, że zdecydowanie tak.

Druga sprawa: Stan
Ja rozumiem, że dostał tyle kasy, ile dostał. Ale jestem pewien, że w ramach tej kwoty mógł ściągnąć lepszych grajków, niż Lamey, Jaliens czy Diaz.

Trzecia sprawa: Basałaj.
To chyba on jest autorem koncepcji budowania przyszłości Wisły na zagranicznych emerytach z rocznymi kontraktami.

Czwarta sprawa: Cupiał
Podobno (z pewnego źródła) wyciągnął z Wisły w ciągu ostatniego roku 7 mln Euro.
Niby jego święte właścicielskie prawo, ale...

Przydałoby się wrzucić na Reymonta jakąś małą atomówkę tak, żeby zahaczyła przy okazji o Myślenice i zacząć budować wszystko od zera.

Przeżyłbym bez problemów 2-3 lata w środku tabeli gdybym widział, że budowa rośnie na solidnych fundamentach.
A Wisła jak dla mnie to zamek na piasku.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great

Od: 06.2003

Stary 02.10.2011, 19:24
Dobry trener to jest taki, który jest dobry i tani. Podobnie z piłkarzami i owocowymi winkami.

Trenerze, trening, trening i jeszcze raz trening + nałóż sam na siebie zakaz kontaktów z mediami.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
Tenzen
Senior Member

Stary 02.10.2011, 19:25
Pytanie czy Maaskant potrafi coś wyciągnąć z tych chłopaków. Przez ostatni rok nie potrafił. Cała taktyka jak dotąd opierała się na Meliksonie i będących w genialnej formie w tamtym sezonie Pareice i Osmanie oraz na założeniu "autobus i kontra".

Skoro Maaskant nie potrafi grać bez Meliksona to może inny trener będzie potrafił?

Moje minimum do trenera to to że przegrać można, ok. Ale po walce i mając jakiś styl. Ta drużyna żyje już ciągle tylko tymi trzema minutami od Ligi Mistrzów.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 02.10.2011, 19:26
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Nie, jest to po prostu wymysł "weszło". Trener stara się utrzymać dobrą atmosferę, bo gnojenie teraz piłkarzy niczego nie poprawi. Słabych trzeba pożegnać, ale do następnego okienka i tak będą musieli grać, bo nie ma komu.

Kolejny wymysł prasy. Pisze się o Bunozie, ale on jest po prostu chujowy. Większość miejscowych mózgów formułuje swoje żale następująco: "Nie wiem, czy Bunoza zagrałby lepiej, ale...".
Gordan może zagrać przeciętnie z Koroną, a Jaliens chujowo z Legią i Twente. Problem z tym, że to wcale nie oznacza wyższości Gordana.
Zresztą, o czym Wy tu piszecie? Bunoza może, podkreślam - może zagrałby nieco lepiej, ale na pewno nie uratowałby nas od pogromu z Holendrami. Tu do wymiany jest niemal cała linia obrony włącznie z ławką: oto skutki polityki Sprytnego Bogdana.

Czekaj? Pomijając kontuzję, to on powinien grać, ale na początku z takimi Koronami właśnie. Choćby po to, żeby chronić go przed takimi frustratami jak Ci na tym forum właśnie.
To nie są wymysły. Jedno potwierdzam organoleptycznie, o drugimi piszą nie tylko gazety ale i inne osoby.

Jasne że Bunoza nie uzdrowi sytuacji, jasne że nie jest lepszy o klasę, czy o cokolwiek innego, jasne że nie jest powtarzalny. Ale jest teraz taki moment żeby chłopa odstawić na ławkę, niech usiądzie, zastanowi się nad sobą. Raz, drugi na konto wejściówka nie wpadnie to może pomyśli żeby nie tylko obserwować jak nam bramki ładują ale może wziąć czynny udział w grze, coś od siebie dać. Że tak niby coś od niego wymagamy, że fajnie, że emeryturka taka w sam raz ale oprócz działki to jeszcze czasem w piłkę zagrać.

Jeszcze do poprzedniego twojego posta. BEZSPORNA jest tutaj główna rola basałaja. Chodź tego nie widać dla mnie gość jest największym ps()ujem w ostatniej dekadzie. Za jego przyzwoleniem poszły Brożki, teraz uwalony będzie Małecki, stawiam na nie przedłużenie Sobola. Plus kilka krzywych akcji i kierunek wyprania klubu z "kibicowskich" emocji będzie na wyciągnięcie ręki.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 02.10.2011, 19:27
Nie jestem Maaskantem ale w kolejnym meczu tak bym ustawił druzyne. Jezeli gramy zle to trzeba probowac innych wariantow - szkoda, ze Nasz trener o tym nie wie.

Pareiko - Jovanovic, Czekaj, Chavez, Paljic - Iliev, Sobolewski, Melikson, Kirm - Biton, Genkov
Ostatnio edytowane przez mitmichael : 02.10.2011 o godz. 19:30.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów