The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 31.05.2020, 13:54
Panowie tłumaczymy piłkarzy na wszelkie możliwe sposoby ale prawdę pisząc, to wczorajszym brakiem zaangażowania splunęli NAM KIBICOM prosto w twarze. Zrobiliśmy dwie akcje przez cały mecz, zablokowany strzał Kuby i koncertowo zepsuta główka Brożka.do tego kartki Sadloka i Savicevia , wszystkie 3 za głupotę. Można przegrać 4-0 ale po walce a nas wczoraj na boisku nie było 4/5 meczu.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 31.05.2020, 14:32
Chyba nasi zamiast ćwiczyć to wcinali chipsy i grali na PS

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 31.05.2020, 15:17
Zimny prysznic i realne zagrożenie ze strony Korony( a kto wie, czy zaraz też Arki) może co po niektórych grajków ogarnie.
Może i skład mamy lepszy na papierze, ale jak scyzory czy świnia wyczują krew i szansę utrzymania to w przeciwieństwie do naszych "asów" przymierzanych do Barcelony - będą zadupcać na 6 biegu..

Wyglądało to tak jakbyśmy mieli pewne utrzymanie i kopali sobie piłeczkę na treningu.
Sadlok tak jak był chujowy w formie, to teraz to jest jakieś nieporozumienie.

Napastników w cholerę, a nie ma kto grać. Buksa to w dalszym ciągu młodzieniec do ogrywania, Brożek już na drugim brzegu, Tupta to tylko chyba tupta, a Turgeman uj wie kiedy będzie i pytanie w jakiej formie.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 31.05.2020 o godz. 15:22.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 31.05.2020, 15:55
czy są tutaj jacyś koneserzy ekstraklasy którzy oglądali mecze innych druzyn i jest w stanie opisac jak wygladaja po lockdownie ?

Piast - już wiemy że dobrze

Korona chyba niestety też:
https://weszlo.com/2020/05/31/sto-pr...korone-kielce/
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 31.05.2020, 19:09
Straciliśmy przypadkową bramkę w 40 s i Piast mógł grać wyrachowaną piłkę, podobną jak my w pierwszych meczach rundy wiosennej. Stanęli na swojej połowie i rozbijali tam każdy nasz atak. Do tego wysoko i agresywnie podchodzili pressingiem, odbierali nam piłkę w środkowej strefie i mieli wtedy dużo przestrzeni do szybkiego ataku, co potrafili dobrze wykorzystać. A my musieliśmy od początku "prowadzić" atak pozycyjny, co przy ww pressingu kończyło się stratami w momencie gdy większość naszej drużyny była przed linią piłki. I nie mieliśmy szansy na szybki powrót i odbudowę ustawienia. Dlatego do złudzenia przypominało mi to losowy mecz na Stolarczyka, z poprzedniej jesieni.

Przegraliśmy wysoko i w marnym stylu, ale z wiceliderem, wciąż aktualnym mistrzem i drużyną mocniejszą od nas. Dlatego nie ma co rozdzierać szat i histeryzować. Najbardziej martwią mnie te żółte kartki, łapane w ostatnich 20 minutach, gdy mecz był już rozstrzygnięty. W dodatku, po faulach na środku boiska..
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 31.05.2020, 19:30
Cytat:
Korona chyba niestety też:
https://weszlo.com/2020/05/31/sto-pr...korone-kielce/
Do czasu wyrównania Korona niczego nie grała, za to Płock zaczął coś w deseń jak Nasi w Gliwicach.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 31.05.2020, 19:53
korony w gazie nam jeszcze brakowało ehh... emocjonująca końcówka sezonu się szykuje, szczególnie jeśli odwołaliby rundę finałową, jeszcze za tydzień na rozkladzie mamy legię... jesteśmy w takiej formie, że mogą powtórzyć scenariusz z poprzedniej rundy i zrobić nam z dupska jesień średniowiecza
Ostatnio edytowane przez Stelio : 31.05.2020 o godz. 19:55.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 31.05.2020, 22:23
Kto i dlaczego ma odwołać rundę finałowa?
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Stary 31.05.2020, 22:44
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Kto i dlaczego ma odwołać rundę finałowa?
a kto i dlaczego przerwał sezon?
Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 31.05.2020, 23:42
Ale spokojnie korona teraz też ma trudne mecze jeśli dobrze sprawdziłem to Piast, zagłębie Lubin i Lech więc spokojnie
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 01.06.2020, 08:18
TommyTSW napisał(a):Wyświetl post
a kto i dlaczego przerwał sezon?
Nie ma żadnych podstaw aby sądzić że prawdopodobieństwo przerwania ligi jutro czy za miesiąc jest większe czy mniejsze, dlatego sianie informacji o odwołaniu rundy finałowej tylko wprowadza w ludzi w błąd...

Widząc natomiast determinacja Bońka, ligi i reszty kwity w dokończenie sezonu nie sądzę że cokolwiek przerwą. Tym bardziej że ESA sprzedała prawa do transmisji do kilkunastu krajów w Europie.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Stary 01.06.2020, 08:37
oczywiście że jest, a kluczowe są najbliższe 2 tygodnie od poluzowania obostrzeń związanych z pandemią (bo tyle podobno rozwija się wirus)
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 01.06.2020, 08:43
Juz po wirusie sezon grypowy za parę miesięcy.

Co do meczu to pytanie czy słaba forma czy po prostu tak się nam źle mecz ułożył plus brak koncentracji.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 01.06.2020, 11:02
Ten mecz to była totalna kompromitacja w wykonaniu całej naszej drużyny. Od wyjścia z szatni głowy spuszczone na dół z rezygnacją i niechęcią. Szkoda sie tu pastwic nad każdym z osobna ale też przemilczec nie sposób. Buchal wpuścił wszystko co szło w bramke, jakby Parzyszek miał lepszy celownik to mogły by się powtórzyć statystyki z Legii bo chłop był jak sparaliżowany. Rafał Janicki spóźniony zawsze o dwa kroki i totalnie nie widoczny. Hebert chyba jeszcze słabiej niz Rafał, co mi sie rzuciło w oczy to to że był najgrubszy na boisku . Maciek Sadlok troche pobiegał na wachadle i to tak bardziej od połowy do lini pola karnego i tyle. Z przodu zero produktywności i zagrożenia a z tyłu zero bronienia, brak sił, nie wracał gdy Piast robił kontry. Bury pare razy coś tam wybił na ślepo i poprzeszkadzal Piastowi ale po co gość wychodzi do przodu i ustawia sie do rozgrywania skoro każdą piłkę jaką dostaje gra do tylu do stoperow w dodatku zajmuje mu to z 5 sekund czym skutecznie kończył każde nasze wyjście do przodu. O Zhukovie nie ma nawet co napisać bo widziałem go tylko jak podał do przeciwnika przed golem na 2:0 Vukan większość meczu na chodzonego a jak już coś próbował to nie wychodzilo. Do Bashy akurat nie mam pretensji z tego względu że chłop z tego co było widać i słychać w przerwie od ligi leczył jakiś uraz i dopiero niedlugo przed meczem wrocil do treningu. Wojo jak wszedł wyglądał dużo lepiej, przynajmniej jak wszedł to próbował coś szarpać. Dał sie sfaulowac kilka razy w okolicach pola karnego. Kuba na dziwnej pozycji ustawiony w dodatku co kamera na niego najechała to grymas bólu na twarzy, obym miał złe przeczucia ale tfu tfu. Olek Buksa pokazywał sie do podań, widoczny na boisku, zagrywal do przodu, co prawda sporo piłek poszło w las ale wg mnie tak trzeba grać. Tupta nieobecny totalnie. Mógłby wyjść za niego pan Kmiecik może by przynajmniej się pokazał do kilku podań a nie bawił w chowanego cały mecz. Trener hmm oglądałem trochę tej kolejki i ze wszystkich drużyn to my prezentowaliśmy sie po tej przerwie najgorzej to jedna ogólna uwaga a co do meczu to dla mnie niewytłumaczalna decyzja o wyjściu Bashy po takiej pauzie w pierwszym składzie gdy na ławce jest Wojo, Chuka, Pawłowski, o ile w obronie wiele możliwości rotacji nie było to w pomocy już tak. W dodatku całkowity brak lewego skrzydłowego i w sumie prawego też bo Kuba "grał" głównie w środku. A no i żółte kartki naszych pod koniec meczu to już jawny sabotaż chyba po to żeby nikt akurat pana xyz nie winił za najwyzszy wpier.. Z Legią u siebie w historii
Odpowiedz cytując
Don Donson
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 01.06.2020, 12:52
Gdybyśmy grali tak jak zbieramy kase to byłoby ok.
Mecz można przegrać - owszem. Ale nie można wychodzić na boisko i myśleć o niebieskich migdałach.
Straty i stracone bramki obciążają naszą drużynę a nie wyjątkowość Piasta.
Ja u Piasta widziałem tylko lepszą kondycję fizyczną i lepsze czucie piłki. To nie była drużyna z innego wymiaru.
Pierwsza bramka obciąża obronę i bramkarza dostającego w krótki róg bramkę. Druga to katastrofalna forma pomocników, którzy dali zdominować środek pola przeciwnikom. Brak wychodzenia na pozycję i przez to posiadający piłkę nie alternatyw i musi cofać co najmniej do połowy.

Mam nadzieję, że to jakiś zły dzień a nie przygotowana forma. Wiadomo, Legię też trzeba wkalkulować w plecy. Na całej reszcie trzeba zarabiać punkty.
Porażka to część sportu. Niestety czas wyjść z zimowego snu i zacząć walczyć jak mężczyźni. W takim obrazie jaki był w meczu Piastem za kilkanaście dni będziemy mieli kłopoty.

Liczę na kolektywną postawę opartą na walce i ambicji oraz skupieniu.
Nie ma co wyróżniać kogokolwiek - przegraliśmy wszyscy. Wszyscy możemy też wygrywać.
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 01.06.2020, 12:54
Ja bym nie dramatyzował, to tylko polska ekstraklapa, w następnej kolejce pewnie fuksiarsko wygramy z legią, a korona dostanie w doopsko u siebie z piastem, i to wysoko
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 01.06.2020, 13:55
Ostatnio podobne marzenie jak fuksiarska wygrana z Legią miało miejsce przed ostatnim meczem z Legią w Warszawie.

Jak już liczymy na fuksa, szczęście, bo to ekstraklapa to z nami jest źle. Tutaj trzeba wstrząsu bo za 6 tygodniu to już niczego nie będzie zbierać.

Chciałbym aby to był tylko problem fizyczny, który można szybko naprawić ale odstawiliśmy w kazdym elemencie gry, że wystarczy wspomnieć kiksy Buchalika, czy strzaly w kosmos Brożka. Wszystkie zabawy "integracyjne" w Arlamowie podeszły w zapomnienie.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 01.06.2020, 14:55
Zwrócę nieśmiało uwagę na stan murawy. Piłka często szła wolno, stąd starty Żukowa i Bashy przy odegraniach do stoperów. Według mnie było widać ogromny brak czucia piłki i odległości między sobą. Środkowi obrońcy grali daleko od siebie, Kuba praktycznie w środku, brakowało zgrania i zrozumienia. Nie wiem co to będzie w niedzielę - bez lewego obrońcy, nie wiadomo co z Bashą, do kadry ma wrócić Turgeman, więc możemy zobaczyć inny zespół. Pozostaje czekać i wierzyć, że Skowronek z Dyją zrobili robotę i w decydującej fazie będziemy grać jak do tej pory w 2020 roku.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 01.06.2020, 16:29
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
Zwrócę nieśmiało uwagę na stan murawy. Piłka często szła wolno, stąd starty Żukowa i Bashy przy odegraniach do stoperów. Według mnie było widać ogromny brak czucia piłki i odległości między sobą. Środkowi obrońcy grali daleko od siebie, Kuba praktycznie w środku, brakowało zgrania i zrozumienia. Nie wiem co to będzie w niedzielę - bez lewego obrońcy, nie wiadomo co z Bashą, do kadry ma wrócić Turgeman, więc możemy zobaczyć inny zespół. Pozostaje czekać i wierzyć, że Skowronek z Dyją zrobili robotę i w decydującej fazie będziemy grać jak do tej pory w 2020 roku.
No tak przegraliśmy przez murawę. Piast miał farta bo dostałem lepszą murawę.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 01.06.2020, 16:34
Wiecie co mnie najbardziej zdołowało? - można stracić 2 bramki w 11 i minut. i go zremisować/wygrać.Ponad 80 minut czasu. Liczyłem że rzucą się na niech a mecz wyglądał tak jakby Piast przegrywał. Pykali, robili akcje a my nic. Do przerwy katastrofa.

Jedyne może 10-15 minut po przerwie poderwaliśmy się.No ale to tyle.Po 3 wyłączyłem, bo widziałem że nic się pozytywnego dla nas nie zdarzy.

Legia, Raków i jesteśmy w dupie a tu trzeba pilnować tego 4 miejsca od końca , bo liga się może posypać i polecimy w dół.

Bardzo smutna inauguracja ale akurat ten mecz pokazał jak powinien grać obecny mistrz i 2 drużyna w tabeli, z przeciętniakiem będący blisko spadku.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 01.06.2020, 20:48
nero napisał(a):Wyświetl post
No tak przegraliśmy przez murawę. Piast miał farta bo dostałem lepszą murawę.
17 lat na forum jesteś i serio myślisz, że uważam, że przegraliśmy przez murawę? Nie usprawiedliwiam nikogo, nie tłumaczę, próbuję zrozumieć dlaczego tak było. Przy tym, co my próbowaliśmy grać - czyli Basha schodzący głęboko po piłkę, środkowi obrońcy w rozegraniu grający przy liniach bocznych i osamotniony Żukow czekający na futbolówkę w środku boiska - kończyło się niecelnymi podaniami i kontratakiem Piasta. To nie były 4 sytuacje, że po nich padły gole; groźnych strat było pewnie drugie tyle.
Piast był o wiele lepszy, ale jeśli mogę naiwnie poszukać powodów tego stanu rzeczy, to wskazałbym na szybko straconą bramkę i boisko, na którym nasi piłkarze czuli się fatalnie i nie potrafili podać piłki z odpowiednią mocą.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 02.06.2020, 14:00
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
Piast był o wiele lepszy, ale jeśli mogę naiwnie poszukać powodów tego stanu rzeczy, to wskazałbym na szybko straconą bramkę i boisko, na którym nasi piłkarze czuli się fatalnie i nie potrafili podać piłki z odpowiednią mocą.
Też na to zwróciłem uwagę.

Murawa była, co prawda taka sama dla obydwóch drużyn, ale od samego początku było widać, że jest bardzo "tępa" i wolna. Podania wymieniane po ziemi od samego początku przez naszych piłkarzy były przeraźliwie wolne, co wykorzystywali zawodnicy Piasta, dopadając do wolnych podań, przecinając je i odbierając toczącą się piłkę.
A stan tej murawy dobrze było widać w zbliżeniach, zwłaszcza w okolicy pola karnego.

Nie twierdzę, że Piast celowo tak przygotował murawę, choć wcale by mnie to nie zdziwiło, skoro wiadomo, że Wisła jest drużyną, która chce szybko wymieniać podania dołem.
Z drugiej strony, można było zapoznać się ze stanem murawy w trakcie rozgrzewki i ewentualnie pomyśleć o modyfikacjach taktyki.

Tak czy owak to Piast był lepiej przygotowany i do meczu i do jego warunków.

Nie cierpię "smutnego Waldka", ale trzeba przyznać, że potrafi dobrze pracować z drużynami, z którymi jest na co dzień. Repra to zupełnie inna sprawa.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 02.06.2020, 15:36
Miga w dzień meczu pisał, że w Gliwicach porządnie leje i boisko jest grząskie.
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 03.06.2020, 10:55
piotek napisał(a):Wyświetl post
Miga w dzień meczu pisał, że w Gliwicach porządnie leje i boisko jest grząskie.
a pilka jest okragla. Trzeba skonczyc z tym tlumaczeniem o zlym przygotowaniu do sezony, zlym interwale treningowym - to jest liga polamatorska, kolo zawodowcow to oni stali o ile udalo im sie wyjechac za granice lub zostac wylosowanym do gry w europejskich pucharach.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 03.06.2020, 12:52
Co tu dużo pisać, ten mecz ze strony naszych piłkarzy wyglądał jak sparing. Przykro pisać, ale brakło woli walki. Zdecydowanie 2 stracone bramki w 10 minut nie pomogły, po przerwie nawet próbowalismy złapać kontaktową bramkę, jednak 3 trafienie piasta zamkeło mecz. Wygladało to jak sparing.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 03.06.2020, 13:47
ciekawostka za weszlo.com
" wiślacy przebiegli w Gliwicach o dziesięć kilometrów mniej (104 kilometry z Piastem, 114 z Lechem)
wykonali o 71 mniej sprintów (65 z Piastem, 136 z Lechem)
wykonali o 133 mniej szybkich biegów (456 z Piastem, 589 z Lechem)
pokonany dystans sprintem był o ponad kilometr mniejszy (1,33 z Piastem, 2,55 km z Lechem)
pokonany dystans szybkim biegiem był o prawie trzy kilometry mniejszy (5,76 z Piastem, 8,32 z Lechem)
stoczyli o 40 pojedynków mniej, wygrali o 21 mniej (82/162 z Piastem, 103/202 z Lechem)"

regres w sprintach zatrwazajacy, pytanie czy wynika ze zniechęcenia po szybkich 2 strzałach czy z czego innego
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Stary 03.06.2020, 15:00
z wygasających kontraktów
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 03.06.2020, 15:09
do tej pory prawidłowość była taka że z tego powodu , nagle zaczynało im sie chcieć
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Stary 03.06.2020, 15:23
Liczę, że po prostu nie trafiliśmy z formą i już w tym tygodniu lub przyszłym wystrzelimy
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów