The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.03.2021, 22:37
Reser napisał(a):Wyświetl post
Dwa zwycięstwa z rzędu i forum walczy o mistrzostwo. Dwa gorsze mecze i pół kadry do wymiany. Jeden dobry mecz Starzyńskiego i sprzedajecie go za 50 mln euro. Dwa słabsze mecze Starzyńskiego i wysyłacie go do 3 ligi. Ja rozumiem emocjonalne podejście, ale to już zakrawa o idiotyzm.
Dzieki za ten post!

Gornik postawil trudne warunki - to dobra druzyna - ale z czasem szala przechylala sie na nasza korzysc. Gramy adekwatnie (z lekkim plusem) do aktualnego stanu personalnego.
Cieszy, ze Hyballa reaguje na to, co dzieje sie na boisku.

Raczej sie utrzymamy. i to moze na miejscu miedzy 8 a 10.
Ostatnio edytowane przez speedfashion : 05.03.2021 o godz. 22:39.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
ciastek88
Member

Od: 12.2018

Stary 05.03.2021, 22:46
speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Dzieki za ten post!

Gornik postawil trudne warunki - to dobra druzyna .
Zgraliśmy słaby mecz ale Górnik też większego żalu nie powinien mieć , że wyjechali z 1 pkt. - nie rozumiem tych pochwał po meczu komentatorów skoro ich taktyka to była długa na koszykarzy albo walka o rzuty rożne i wolne cały meczu. Strasznie irytujące było to , że ich "odbiór" piłki w meczu polegał na ciągłych faulach - ciężko się ogląda takie widowisko. Nie było u nich chęci czystego odbioru piłki tylko od razu sfaulować przeciwnika.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 05.03.2021, 22:51
Co do meczu, gry i minusów chyba wszystko zostało powiedziane Dodałbym tylko Szota - straszny kloc z gościa, to jest w ogóle boczny obrońca ?

Z plusów:
- Generał Żukow!
- Frydrych dalej trzyma całą obronę
- Mawutor może być sporym wzmocnieniem
- Savic powoli lepiej, ale dalej tylko z przebłyskami
- może Medved wykorzysta szansę z Lechią ( oby)
- Chuca jest już na wylocie

Trzeba zbierać punkty na bezpieczne miejsce w środku - a przy odrobinie szczęścia może i 8 będzie.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 05.03.2021 o godz. 23:38.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 05.03.2021, 22:52
Hyballa po meczu z Górnikiem sprowadził na ziemię by nie liczyć na 3,4 miejsce. Bardzo rozsądnie. Bez czarowania również że to był dobry mecz, bo pochwalić można nas co najwyżej w destrukcji (a i to na wyrost).

Mamy sprawę jasna. Nasz sufit to w tym sezonie 6-8 miejsce, co i tak byłoby najlepszym wynikiem od 3 lat. Wyżej z tymi piłkarzami nie podskoczymy. Wszystko ponad te 9 miejsce to powinien być sukces tej drużyny, w takim składzie personalnym.

Gdyby dzisiaj było okienko to by jutro już w klubie nie było Chuki i Szoty. Grają bo muszą, ale za nic nie zasługują obecnie na 1 skład, o ile w ogóle na grę.

Oby Urosa postawili na nogi, bo trzeba poukładać obronę, aby nie łatać dziur Sadlokiem, Burligiem.czy Zukovem. Cała trójka zasługuje by grać na swoich pozycjach.

Z Lechią tak to widzę: Lis- Burliga, Frydrych, Uros, Sadlok - Plewka, Zukov, Savic, Yeboah, Silva- Medved i myślę że tego nie przegrany. A może wygramy na farcie jak w Płocku.

Dograć ten sezon, wyczyścić szatnie, dokonać wzmocnień i zacząć grać w piłkę. Bo to co dzisiaj było to paraolimpiada.
Odpowiedz cytując
Marek96
Junior Member

Od: 09.2019

Stary 05.03.2021, 23:00
Niektórzy to naprawdę nie widzą jaki mamy skład i o co możemy walczyć. Jeszcze parę kolejek temu mattwilibysmy się o utrzymanie, teraz spadek nam raczej nie grozi ale nie jesteśmy i nie byliśmy ani przez chwilę faworytem w grze o puchary. Trzeba walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli oraz w PJS zeby zbierać hajs i spłacić długi. 5 meczy bez porażki cieszy, gdyby zGdańska udało się wywieźć 1 pkt to będzie super bo tam nie wygraliśmy od dobrych kilku lat. Byle wygrać derby i się utrzymać.
Za Nasz TS !
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 05.03.2021, 23:10
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Zgraliśmy słaby mecz ale Górnik też większego żalu nie powinien mieć , że wyjechali z 1 pkt. - nie rozumiem tych pochwał po meczu komentatorów skoro ich taktyka to była długa na koszykarzy albo walka o rzuty rożne i wolne cały meczu. Strasznie irytujące było to , że ich "odbiór" piłki w meczu polegał na ciągłych faulach - ciężko się ogląda takie widowisko. Nie było u nich chęci czystego odbioru piłki tylko od razu sfaulować przeciwnika.
Masz oczywiscie racje. Na tym tez w jakims stopniu polegaly te trudne warunki. Gornik dobrze przeszkadzal. Do tego sedzia byl dzisiaj troche nadgorliwy - jesli sie nie myle, to gwizdnal ponad 40 fauli. W meczu z Pogonia (na przyklad) bylo mniej niz 30.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 05.03.2021, 23:20
Zgodnie z moimi oczekiwaniami mecz mógł pójść w każdą stronę.
W tej chwili mamy 13-14 gości do gry, wypada 3-4 i robi się kłopot.
Dobrze że w tych dwóch ostatnich meczach mamy 4 pkt.
Dzisiaj słabo ale to pokłosie właśnie kontuzji, słabej jakości i tego, że rywale wiedzą już czego się spodziewać. Dlatego bez optymalnego obecnie składu jest i będzie ciężko.
Nie będę specjalnie odkrywczy jak napisze, że dzisiaj skonczyla się przygoda z Wisła dla Chuki, Szoty. Basha już odpalony, Bury i Silva jeszcze walczą.
Mimo wszystko brawo za walkę, bo tego nie zabrakło
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Od: 09.2018

Stary 06.03.2021, 05:29
Minusy:

Jakości z przodu! W kolejnym okienku transferowym mus sprowadzić ze dwa bulteriery do pomocy/ataku. Słusznie piszecie o Yeboahu - ten gość byłby zupełnie innym piłkarzem, gdyby myślał. Starzyński dziś zagubiony, drwale z górnika zjedli go na śniadanie. Dużo złych decyzji. Co do Chuci, mam nadzieję, że to ostatni mecz w barwach Wisły, chyba że trzeba będzie kogoś oszczędzać w meczu ze Stalą Mielec przy wyniku 3:0, to może wejść na 20 minut. Naprawdę, z nim w składzie gramy w 10tkę.

Na poziomie całej drużyny - czemu my ciągle graliśmy górą, skoro graliśmy przeciw koszykarzom? Rozumiem nawet granie długą lagą do przodu, ale czemu ciągle podnosiliśmy piłkę? W 1 połowie aż się prosiło tym drwalom zarzucić kilka szybkich, dokładnych podań po ziemi, zrobić z nich kilka razy wiatraki i mecz mógłby wyglądać inaczej. Problem w tym, że do tego trzeba myślących i dobrze wyszkolonych zawodników. Pytanie jednak, czy to nie był zamysł trenera na mecz. Jeśli był, to kompletnie absurdalny.

Z plusów błyskawiczne reagowanie Hyballi na sytuację na boisku, szybkie zdjęcie Chuci i Szoty dało trochę spokoju. No może poza tą jedną sytuacją z 55tej kiedy... no, nie wiem jak ten chłopak z Górnika tego nie strzelił. Gdyby weszło, byłoby po nas. Ogólnie taki Mawutor zbawcą nie będzie, ale coś wnosi, Hyballa powinien znaleźć mu miejsce na boisku obok Żukowa na stałe.

Tyły w miarę zabezpieczone. Jak się jeszcze wykuruje Uros i Szot to ta linia będzie wyglądać całkiem dobrze. Może jeszcze jednego zawodnika na tą pozycję, jeśli Kone nic nie wniesie.

Jak się nie da wygrać, to trzeba zremisować. Tyle się udało. Nie wiem jak będzie wyglądał mecz z Lechią, powodów do optymizmu z każdym meczem mniej. Może tym razem uda nam się wydusić w końcówce zwycięstwo, who knows. We will say what time will tell.

Na razie, zgodnie z najbardziej oczywistymi przewidywaniami lecimy na "dolną połowę górnej połowy", koło 7-8 miejsca. Jak będziemy mieć farta, to pofruniemy wyżej. Do czwartego miejsca aż tak daleko nie jest. Jak dalej będziemy grać taką pytę z przodu, to się może nawet skończyć 11-12.
Radosław Sobolewski "Odmieniło ten mecz wejście na boisko Rafała Boguskiego, który tak naprawdę sam przesądził o losach tego spotkania. Rafał zasługuje na niesamowity szacunek i takim szacunkiem powinien być otaczany"
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 06.03.2021, 05:43
Pierwsza polowa dramat. W drugiej polowie lepiej a koncowka nasza.
Chucka chyba nie zagra juz w Wisle, To byl sabotaz.Dopoki byl na boisku nie istniala pomoc.
Zaskakuje mnie Mawutor. W statystykach razem z Plewka najwiecej odbiorow(10) a gral od 46 minuty.

i widac ze Hyballa to trener. reagowal przestawial i jakos na koncu to funkcjonowalo. No i remis sprawiedliwy
Statystyki meczowe

Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 06.03.2021, 08:02
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Remis ze wskazaniem na NAS, za 2 połowę, szczególnie za końcówkę, gdzie z każda minuta górnik puchł, a Savic jak to było we wcześniejszych meczach grał z coraz większą swobodą.

1 połowa okrutna rąbanka, dopiero po wejściu Zukova, a następnie Mawutora Górnik przestał nas tłamsić fizycznie (pojedynki 1 na 1). W tej części meczu Górnik też dużo lepiej operował piłką, my natomiast za szybko pozbywaliśmy się jej w sytuacji, kiedy był czas aby spokojnie dopieścić podanie, a nie walić na pałę. U nas gra piłka leżała.

MINUSEM meczu jak dla mnie YEBOAH - masa piłek, które zmaścił, multum, proste zagrania partolił. Widać, że ma swobodę w prowadzeniu piłki, ale ten gośc po prostu nie myśli, często nie w tej sekundzie wykonuje to co mogłby zrobić chwilę później lub wcześniej :/ Masakracja około 75 minuty kiedy na prawej stronie z Burligą próbowali (tzn Burliga próbował) coś wykreować w przodzie, a Yeboah stał jak krowa, bez chęci do czegokolwiek. O zmianę prosił się zdecydowanie wcześniej, minimalnie 10 minut przed zejściem. Irytują mnie jego wrzutki ze skrzydła , tak jakby zawsze źle uderzał i sflaczała na takie dolne podania.

Bardzo słabo Starzyński, ale tutaj wydaje mi się, że wieżowce z Zabrza nie dały mu pograć, wiec nie będę się nad nim pastwił, bo swoją głupotą i nieporadnością Yeboah przebił go 10 razy.

Plewka miał sporo głupich i groźnych strat - według mnie dużo słabiej niż w poprzednich spotkaniach. Szota - wiadomo, zupełnie inaczej wyglądała defensywa w 2 połowie.

W obronie najlepszy Frydrych - dużo czyścił i mimo wszystko, wbrew ogólnym zwyczajom bardzo podobał mi się Burliga - w 1 połowie popełnił pare błędów (szczególnie jak wybił piłkę pod nogi rywala), ale nadrobił jak dla mnie w przodzie aktywnością i dużą chęcią. Mobilizował drużynę poganiał, miał większe parcie i chęć, niż BEZNADZIEJNY dziś YEBOAH (swoją drogą uważam, że gdyby Yeboaha bozia obdarowała rozumem to byłby dużo lepszym zawodnikiem).

Najlepszy jak dla mnie Zukov - gość jak zwykle haruje, nie traci BEZMYŚLNIE i nie podaje głupio, tak jak inni (wiadomo, że błędy zdarzają się każdemu, ale nie jest to spowodowane bezmyślnością jak u Savica i Yeboah).

Savic stosunkowo dobrze(dużo lepiej niż ostatnio), ale ogromny MINUS za 3 bardzo dobre okazje, które koncertowo spartolił. Podobnie jak Yeboah ma dużą swobodę, ale również podejmuje beznadziejne decyzje. Dziś wyjątkowo pojazdu po nim nie zrobię, doceniam, że bardzo dużo biega, pewnie dlatego trener zawsze stawia na niego.

Chuca wiadomo DRAMAT, choć nie aż takie dno jak z Płockiem, ale chyba nie miał okazji do zaprezentowania dna - nie bez powodu zszedł bo Górnik robił z nami co chciał.

No i wiadomo Mawutor - walczak, gladiator, trochę przypomina mi Chaveza, ale z dużo lepszą motoryką bo Osmana pamiętam jako mało zwrotny czołg, co nie oznacza, że Dawid jest super skrętny. Trochę mam wrażenie, że idzie na raz , nie jest za szybki, ale na pewno dużo lepszy niż Mitrovic Podoba mi sie ten zawodnik jako DESTRUKTOR w środku boisku u boku Zukova. Ciężki zawodnik, nie wiem jakby wyglądał mecz bez niego.

Reasumując mimo najlepszej JEDNEJ sytuacji Górnika, remis jest stosunkowo sprawiedliwy - też mieliśmy jakieś tam okazje. Górnik postawił się mocno, no cóż, chyba już nauczyli grac się na nas- twarda postawa na pograniczu faulu. Póki co widać, że jak rywal próbuje dorównać nam to puchnie w okolicach 70 minuty.

Podobała mi się reakcja trenera - widział, że z Chuca w środku przeciwko drwalom jest dramat to go ściągnął i wstawił wiadomo kogo. Manewr z Mawutorem też mi się podobał. Mam jedynie trochę żalu, że za długo trzymał Yeboaha i stosunkowo późno wpuścił Bogusia.

Mam podobne odczucia - szkoda, ze Boguski nie wszedl z 10 min wczesniej.

Wg mnie b. dobry debiut Davida Mauwatora

Zukov tez pokazal klase

Bardzo slabo dla mnie zagral caly przod - Forbs tez mascil wiele podan do bokow, lub prostopadlych do wychodzacych skrzydlowych (tez slabych w tym meczu)

Szanujmy ten punkt w walce o utrzymanie. Jesli kogos boli strata puntkow - niech pomysli o innych meczach jak np. ten z Piastem.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 06.03.2021, 08:44
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Hyballa po meczu z Górnikiem sprowadził na ziemię by nie liczyć na 3,4 miejsce. Bardzo rozsądnie. Bez czarowania również że to był dobry mecz, bo pochwalić można nas co najwyżej w destrukcji (a i to na wyrost).

Mamy sprawę jasna. Nasz sufit to w tym sezonie 6-8 miejsce, co i tak byłoby najlepszym wynikiem od 3 lat. Wyżej z tymi piłkarzami nie podskoczymy. Wszystko ponad te 9 miejsce to powinien być sukces tej drużyny, w takim składzie personalnym.

Gdyby dzisiaj było okienko to by jutro już w klubie nie było Chuki i Szoty. Grają bo muszą, ale za nic nie zasługują obecnie na 1 skład, o ile w ogóle na grę.

Oby Urosa postawili na nogi, bo trzeba poukładać obronę, aby nie łatać dziur Sadlokiem, Burligiem.czy Zukovem. Cała trójka zasługuje by grać na swoich pozycjach.

Z Lechią tak to widzę: Lis- Burliga, Frydrych, Uros, Sadlok - Plewka, Zukov, Savic, Yeboah, Silva- Medved i myślę że tego nie przegrany. A może wygramy na farcie jak w Płocku.

Dograć ten sezon, wyczyścić szatnie, dokonać wzmocnień i zacząć grać w piłkę. Bo to co dzisiaj było to paraolimpiada.
Trzeba by się było w końcu określić czy mamy słabych piłkarzy czy słabych trenerów no i ciekawe jak na wypowiedzi Hybali że gramy o utrzymanie zareaguje Drozd.Skończył się "miodowy miesiąc"teraz zobaczymy jakim trenerem jest Peter.Z piastem super początek potem wiemy co się stało(sędzia ,Buchalik)potem mecze z jagą i śląskiem (przeszkadzać miały warunki )z pogonią szału nie było ale to w końcu był lider płock i żabole to już typowa rąbanka .
Na ten moment przeważamy przygotowaniem fizycznym .Za Skowronka od 60-70 minuty nas przyciskano teraz my od tego momentu meczu przyciskamy.Ilość kiksów w meczu z górnikiem chyba grubo ponad średnią ekstraklasy.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 06.03.2021, 08:56
Problemy w tym meczu mielismy z timingiem i podejmowaniem wlasciwych decyzji. Jak juz byly podjete wlasciwe to czesto o tempo za pozno. Z tego wynikaly straty i problemy w ataku.

Takie problemy wynikac moga z roznych rzeczy. Czesto z ciezkich nog, ale z drugiej strony tak od 80 minuty to mocno pachnialo bramka dla nas. Gornik ewidentnie oslabl i mielismy ich na tacy, ale wlasnie przez powyzsze braklo tej kropki nad i.

Czasem tez przyczyna jest nadmierna ambicja, jak zawodnik za bardzo chce, to sie gotuje i nie wychodzi nic. Czy chlopaki poczuli ze zaczynaja gre o cos wiecej i sami na siebie nalozyli presje? Niewykluczone, bo te slowa Hyballi o grze o utrzymanie niby od czapy, ale chyba maja podloze w tym co sie dzieje w szatni.

Juz wczesniej pisalem, ze do kazdego meczu trzeba podchodzic z ambicja wygranej, bez patrzenia w tabele i zobaczymy co nam przyniesie przyszlosc. I podtrzymuje to co mowilem. Za tydzien byc moze wygramy z Lechia i znowu sie zacznie liczenie punktow

Mawutor to bedzie kozak i wbrew temu co ktos napisal nie debiutowal. Debiut mial tydzien temu.

Za tydzien gramy bez Forbesa i jestem bardzo ciekaw jak to trener pouklada. Medved? A moze Boguski? Zarcik

Mocno sie zdziwilem jak zobaczylem Chuce w pierwszym skladzie. Bylem prawie pewny ze zaczniemy Mawutorem i Plewka w srodku a przed nimi Savic. No i Chuca w spektakularny sposob zakonczyl swoja kariere w Wisle. Dostal druga szanse od Hyballi po Legii i jak widac nie zawsze druga szansa sie nalezy. Slusznie go Hyballa zdjal bo jestem pewny ze gralibysmy w 10 jeszcze przed przerwa i ogolnie gra Chuci to byl jakis sabotaz.

Liga juz sie opatrzyla na gegenpressing i sie przystosowuje. Do tego dochodza nasze problemy z pauzami i wyglada to tak jak wyglada czyli srednio.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 06.03.2021, 08:59
Mam niejasne podejrzenie, że z taką Lechią może być, wbrew pozorom lepiej.
To nie jest drużyna drwali/koszykarzy.
A wczoraj Górnik zgniótł nas fizycznością. I nie chodzi o przygotowanie do biegania, ale o zwykłą przewagę wzrostu i wagi. Do tego, póki mieli siłę szybko reagować w środku ( a nie było to trudne, bo brakowało im tam godnego rywala) panowali niepodzielnie w środku i przechwytywali większość górnych piłek. Kiedy zaś nie przechwycili, dopadali naszych koncentrując się na presowaniu w środku pola.
Dlatego pozytywnie odbieram reakcje Hyballi i narzucające się zmiany.
Niestety, gra tylko jednym napastnikiem przy takich umiejętnościach, jakie ten posiada, nie sprawi, że będziemy mieli więcej okazji do strzelenia bramki. Z drugiej strony, na dwóch przy takim Górniku nie możemy sobie pozwolić.
Podobnie jak z Górnikiem będzie wyglądało za miesiąc z takim Rakowem.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 06.03.2021, 09:19
Koszykarze to rozumiem ale drwale?Mają dobre warunki fizyczne ale potrafią też operować dobrze piłką .Drwale bo co ?Bo FBF kładł sie przy każdym kontakcie z obrońcami górnika?Przecież dokładnie tak samo grał Frydrych czy Sadlok.Sam gegenpressing nie wystarczy.Trzeba tez jeszcze umiec rozegrać szybko piłkę kiedy przeciwnik jest równie wybiegany i się postawi a na razie to rozegranie pod przesingiem u nas leży.Zaczynamy coraz częściej grać lage i jakies wysokie przebitki
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 06.03.2021, 09:21
Jakbys gral drugi mecz z rzedu z Chuca w srodku pola to tez bys sie bal grac po ziemi ;-)
Odpowiedz cytując
Reser
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 06.03.2021, 09:25
Mam wrażenie, że niektórzy zapominają jakim materiałem piłkarskim dysponujemy. Owszem, jest kilka jasnych punktów, jest kilka punktów, które czasami błysną, ale większość jest przeciętna, albo nawet poniżej przeciętności. Czym to jest spowodowane? Ano należy wrócić do punktu wyjścia, czyli pieniędzy, a raczej ich braku.

Każdy nasz mecz to wydzieranie kolejnych punktów, a to, że mamy 5 mecz bez porażki to nie lada sukces. Jeżeli zajmiemy 8 miejsce na koniec sezonu to będzie bardzo duży sukces całego zarządu i całego zespołu, z doskonałą prognozą na przyszły sezon. Oczywiście mając na myśli doskonałą prognozę na przyszły sezon nie mam na myśli walki o mistrzostwo, co pewnie już niektórym chodzi po głowie.

W tej chwili jesteśmy piłkarskim średniakiem, który czasami zaskoczy, ale najczęściej gra w kartkę. Dajcie tym ludziom spokojnie krok po kroku odbudować Wisłę bez swoich ułańskich fantazji, które tylko w tym przeszkadzają.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 06.03.2021, 09:29
Już się zaczyna narzekanie na piłkarzy, zaraz będzie jazda po Hyballi. Wyciaganie wniosków po 1-2 meczach, trzeba mieć łeb żeby tak robić. Najpierw okrzykneliście chłopa najlepszym trenerem świata, a teraz juz się zaczyna pisanie, że gramy jak za Skowronka hehe
Dajcie popracować jeden, dwa sezony i oceniajcie. Ale jak widać żadnych cudów nie będzie i tyle. Po prostu zawsze jest nowy trener to jest spina i efekt nowej miotły, patałachy zaczynają grać bo drżą o kontrakty, premie. Później przechodzi się do szarej rzeczywistości i my borykamy się z tym marazmem od dekady już prawie.
Póki nie bedzie piłkarzy na poziomie, kasy w klubie to i wyniki będą na takim poziomie jak piłkarze i finanse. Cudów nie ma, a sam trener nic nie zrobi bo jest jedynie jednym z puzzli w tej całej układance
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 06.03.2021, 09:34
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Koszykarze to rozumiem ale drwale?Mają dobre warunki fizyczne ale potrafią też operować dobrze piłką .Drwale bo co ?Bo FBF kładł sie przy każdym kontakcie z obrońcami górnika?Przecież dokładnie tak samo grał Frydrych czy Sadlok.Sam gegenpressing nie wystarczy.Trzeba tez jeszcze umiec rozegrać szybko piłkę kiedy przeciwnik jest równie wybiegany i się postawi a na razie to rozegranie pod przesingiem u nas leży.Zaczynamy coraz częściej grać lage i jakies wysokie przebitki
Drwale bo każda jakaś nasza próba gry piłką kończyła się zderzeniem o ściane jak w futbolu amerykańskim, do tego grali prosta piłkę nei czarowali, bez dryblingu tylko na wprost. Koszykarze bo wysocy i ich przewagą na boisku nie była jakość, a warunki fizyczne połączone z nastawieniem, czyli nie przeszli obok meczu a walczyli.

Ja się nie napalałem na żadne puchary, nie wiem skąd i po co to niepotrzebne bicie piany. Każdy dobry mecz i wygrana in plus, nie nastawiam się na szaleńcze ściganie czołówki z taką ławką jaką mamy.

Po pierwsze mieliśmy za dużą strate, aby nadrabiać tyle punktów z taką kadrą jaką mamy. 3-4 absencje jak zwykle i już są jakieś problemy, wiadomo, że zawsze są urazy czy kartki, ale u nas ciężko kogoś zastąpić: co najwyżej mamy przeciętnych - CO NAJWYŻEJ - zmienników.W lecie dodatkowe odkurzanie, czyli CHUCA, być może Carlos (choć chłopak się stara, chociaż tyle).
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 06.03.2021 o godz. 09:44.

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 06.03.2021, 09:53
Drwale, bo w pierwszych 15 minutach kosili naszych równo z trawą. Ja rozumiem presing. Ale ten nie polega na ustawicznym faulowaniu.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 06.03.2021, 10:11
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Drwale, bo w pierwszych 15 minutach kosili naszych równo z trawą. Ja rozumiem presing. Ale ten nie polega na ustawicznym faulowaniu.
Pytanie gdzie był sędzia? Szota za swój pierwszy faul od razu żółta, Wiśniewski i Koj powinni mieć żółtko po 20 minutach
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 06.03.2021, 10:17
Tam byly ze 3-4 wejscia na kartke. Ta kartka dla Chuci tez troche dyskusyjna. Niby z tylu, ale uciekal z noga a gorol czul ze jest we wslizgu to sie polozyl.
Zlotka zawsze lubilem, ale wczoraj nie mial najlepszego dnia, ze tak powiem. Choc raczej nie wypaczyl w zaden sposob meczu.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 06.03.2021, 10:35
Podsumowanie wystepu Chucki
https://sport.tvp.pl/52649683/wisla-...trzecia-szanse
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 06.03.2021, 10:39
Trzeba by się było w końcu określić czy mamy słabych piłkarzy czy słabych trenerów no i ciekawe jak na wypowiedzi Hybali że gramy o utrzymanie zareaguje Drozd.Skończył się "miodowy miesiąc"teraz zobaczymy jakim trenerem jest Peter.Z piastem super początek potem wiemy co się stało(sędzia ,Buchalik)potem mecze z jagą i śląskiem (przeszkadzać miały warunki )z pogonią szału nie było ale to w końcu był lider płock i żabole to już typowa rąbanka .
Na ten moment przeważamy przygotowaniem fizycznym .Za Skowronka od 60-70 minuty nas przyciskano teraz my od tego momentu meczu przyciskamy.Ilość kiksów w meczu z górnikiem chyba grubo ponad średnią ekstraklasy.
Jak masz drużynę do bólu przeciętna (jak my obecnie), to stawiasz na przygotowanie fizyczne, gegenpressing, długie piłki i szybkie ataki. Gdyby nawet Hyballa chciał grać jak Guardiola to niby kim? Silva, Chuca? Tutaj nie ma absolutnie nikogo kto by rządził i dzielił w środku pola i rozdzielał piłki w ofensywie. Nie mamy nawet zawodnika pokroju Brleka (w formie) czy Garguly (wyżej niż nawet nie patrzę).
Ciężko mieć obecnie o cokolwiek pretensje do Hyballi.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 06.03.2021, 10:41
Klincz był z obu stron.Jak to się mówi trafiła kosa na kamień.Jak my po 4-5 faulach na początku meczu zamiast grać swoje to dostosowujemy się do przeciwnika no to sorry ale to juz było...Mieliśmy grać swoją piłkę .Sam Hyballa na konferencji widac był mocno wqrwiony że tak to wyglądało
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 06.03.2021, 10:43
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jak masz drużynę do bólu przeciętna (jak my obecnie), to stawiasz na przygotowanie fizyczne, gegenpressing, długie piłki i szybkie ataki. Gdyby nawet Hyballa chciał grać jak Guardiola to niby kim? Silva, Chuca? Tutaj nie ma absolutnie nikogo kto by rządził i dzielił w środku pola i rozdzielał piłki w ofensywie. Nie mamy nawet zawodnika pokroju Brleka (w formie) czy Garguly (wyżej niż nawet nie patrzę).
Ciężko mieć obecnie o cokolwiek pretensje do Hyballi.
To wróć teraz do swoich wypowiedzi za póżnego Skowronka kiedy mówiłeś że kadra wcale nie jest taka zła i jak przyjdzie dobry trener to chłopaki się rozkręcą
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 06.03.2021, 10:57
Ja nie wiem czy to ja jestem ślepy czy widzę co innego niż inni? Od 3 meczów gramy lagę, nic więcej i generalnie poza przebłyskami nie da się na to patrzeć. Przecież wczoraj Górnik organizacją ataku to nas zjadał i nie rozumiem gadania o jakichs drwalach z Górnika. W pierwszych meczach na wiosnę graliśmy z polotem, próbowaliśmy kreować akcję i wychodziło to bardzo fajnie. Nie wiem co się nagle Hyballi odmieniło. I nie przyjmuję tłumaczeń, że z takim materiałem piłkarskim to czego ja oczekuję skoro ten materiał wcześniej był ten sam. Paradoksalnie od kiedy gramy gorzej punktujemy lepiej. Oddać trzeba świetne przygotowanie fizyczne. O puchnięciu koło 60 minuty nie ma mowy.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 06.03.2021, 11:04
To wróć teraz do swoich wypowiedzi za póżnego Skowronka kiedy mówiłeś że kadra wcale nie jest taka zła i jak przyjdzie dobry trener to chłopaki się rozkręcą
Kadra nie jest zła pod warunkiem że zawodnicy są zdrowi i spełniają oczekiwania. Kto mógł przewidzieć że Kuveljic się połamie, Basha wywiesi białą flagę, Chuca już nawet nie udaje że jest Oldboyem, a Savic z każdym kolejnym meczem rozczarowuje? Do tego odchodzący na emeryturę Kuba i już naprawdę nie ma kto u nas kreować gry. Nie mamy natomiast problemów by " czasami" ograć Jage czy Pogoń, co porównując do kompromitacji z Wartą czy w meczach u siebie pozostaje na szczęście już tylko złym wspomnieniem.

A to że Hyballa i tak z niej wyciska wiecej niż Skowronek tylko świadczy o tym że kadra choć do bólu przeciętna nie zasługuje na miejsce 12-16 do czego zmierzała za Skowronka.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 06.03.2021 o godz. 11:09.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 06.03.2021, 11:08
Dopóki graliśmy naszym aktualnie najlepszym składem, czyli Lis-Szot, Frydrych, Adi, Sadlok- Żukow, Plewka, Savic, Yeboah, Silva- Forbes to wyglądało to całkiem dobrze.
Ale wypadlo dwóch obrońców i Żukow no i jest sporo gorzej. Na ławce nie mamy jakości i takich dziur nie ma kim uzupełnić.
Zwłaszcza w środku osamotniony Plewka nie jest w stanie utrzymać i rozegrać piłki.
Niech wrócą Szot, Radakovic i Kuba jako zmiennik na skrzydło i znowu powinno być lepiej
Inna sprawa że skład jest praktycznie taki sam jak.za Arcziego Skowronka...
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 06.03.2021, 11:22
Kadra jest słaba .To że Hyballa notuje dobre wyniki to brawa dla niego ale gra w ofensywie nie wygląda dobrze.Fizycznie świetnie mamy siły by zabiegać przeciwnika.W defensywie cały zespół(no poza wyjątkami z hiszpanii)pracuje dobrze natomiast i z płockiem i z górnikiem to była taka typowa kopanina.Długie piłki dużo niedokładnych zagrań i nieporozumień.Oby z lechią było lepiej.
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Od: 09.2018

Stary 06.03.2021, 11:47
No odpowiedź na to dlaczego gra wygląda gorzej i dlaczego narzekamy jest prosta: bo zaczęliśmy grać lagę do przodu.

Przeciwnicy się nie bawią w wyprowadzanie piłki z nami tylko nastawiają się na walkę. Z racji, że często mają silniejszą fizycznie ekipę, to się udaje. My z kolei posypaliśmy się kadrowo i jest jak jest.

Po pierwsze - upadł środek pola. Jak fatalnie to wyglądał z Chucą zamiast Żukowa, nie trzeba gadać. Oddaliśmy środek i już.

Górnik nas zdominował siłą i intensywnością, my ich wytrzymałością. I tak można ich nazwać drwalami. Jeśli twoja drużyna nie trafia z 4 metrów, na każdy niemal kontakt z piłką przeciwnika reagujesz faulem (ponad 40 w meczu?!?) to wybaczcie. Jak to nie jest metoda na drwala to nie wiem co nią jest. A to, że z fizycznej dominacji, zwłaszcza tej w środku, brały się u nich szanse na rozegranie, to już nic dziwnego.

Czepiamy się nie-wiadomo-kogo przede wszystkim ze względu na to uporczywe granie górą. Cholera wie, czyja to wina. Może rzeczywiście chłopakom się głowy zagrzały i chcą "za bardzo"? Może takie były - niepotrzebnie - założenia? Może wychodziło na treningach ale w meczu nijak nie zatrybiło? Wiemy przecież, że ta drużyna i ci zawodnicy są w stanie wymienić parę podań po ziemi. Dlaczego nie byli w stanie z górnikiem nie wiemy, poniekąd tajemnica szatni, oby było lepiej z Lechią. Nie wiem jak to będzie bez Forbesa, obawiam się że ani Medved ani Boguś czy ktokolwiek inny nie będzie w stanie go zastąpić. Pół roku temu wydawałoby się, że naturalnym kandydatem byłby pan AB, ale zdaje się, że wszyscy łącznie z Hyballą o tej personie zapominają.

Mecz z Lechią może niekoniecznie będzie lepszy ale na pewno zupełnie inny. Spodziewam się, że od początku wyjdą Żukow z Mawutorem i środek pola tym razem my weźmiemy, ale za to będziemy jeszcze gorsi pod bramką Lechii bez Forbesa. Możemy się frustrować. Oby coś wpadło, jakieś 1:0 po byle farfoclu i będę szczęśliwy.
Ostatnio edytowane przez Tantal : 06.03.2021 o godz. 11:49.
Radosław Sobolewski "Odmieniło ten mecz wejście na boisko Rafała Boguskiego, który tak naprawdę sam przesądził o losach tego spotkania. Rafał zasługuje na niesamowity szacunek i takim szacunkiem powinien być otaczany"
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów