The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Czy lubisz czytać książki?
Tak 478 79,53%
Nie 123 20,47%
Głosujących: 601. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
dostuffca
Senior Member

Od: 06.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.09.2008, 21:08
Arkas napisał(a):Wyświetl post
Ja ostatnio kupiłem "Powrót Ojca Chrzestnego" Marka Winegardener'a i po przeczytaniu 60 stron stwierdzam, że w porównaniu z "Ojcem Chrzestnym", ta książka nie dorasta nawet do pięt. Więc chyba wymienie w piątek w empiku na jakąś inną
Jaką byście polecali książkę Maria Puzo ( oprócz Ojca Chrzestnego)
Rodzina Borgiów i Omerta
Rodzinę polecam z czystym sercem, zaś Omertę zacząłem i ciągle mam nadzieję

Odpowiedz cytując
t1488
Junior Member

Od: 11.2007

Stary 24.09.2008, 21:22
Najlepszą książką Mario Puzo jest "Sycylijczyk" lepszą nawet od "Ojca Chrestnego" ,łatwo się domyślić żę akcja dzieje się na sycylji , opisuje losy dwojki przyjacół Guliano i Piscotty , Zdecydowanie polecam i myśle że ciężko ci się będzie od niej oderwać . pozdr
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 24.09.2008, 21:27
A ja Puzo bardziej od wymienionych wcześniej pozycji polecam Głupcy Umierają - podobała mi się bardziej od Omerty i Rodziny Borgiów, rewelacyjny jest podobno Sycylijczyk ale sam jeszcze nie czytałem, ale na pewno niebawem nadrobię ten grzech

A w temacie to ostatnio czytane przeze mnie pozycje:

Szatańskie przymierze Iversona - całkiem dobry horrorek w sam raz do czytania w zimne wieczory.

Dom szkieletów Mastertona - tego samego co o poprzedniej powieści o tej książce przy całej sympatii i sentymencie do Mastertona powiedzieć nie mogę. Jest kiepściutka, przewidywalna i niestety wtórna, nie polecam nawet fanom Mastertona do którego się zaliczam (sentyment z młodszych lat).
Koralina, Nigdziebądź i Dym i lustra Gaimana

Koralina - bardziej chyba dla młodszych czytelników ale pochłonąłem w jeden wieczór miło się czyta taka wariacja Alicji po drugiej stronie lustra.

Nigdziebądź - najbardziej póki co podobało mi się z książek Gaimana, bardzo wciągająca fajna historia i niesamowite dwie postacie pan Croup i pan Vandemar (ach uwielbiam takie szwarcharaktery ) polecam fanom fantasy, wg mnie pozycja obowiązkowa

Dym i lustra - zbiór opowiadań dość nierówny - świetne opowiadania (Załatwimy ich panu hurtowowo, złote rybki i inne historie, Zmiany, Szkło śnieg i jabłka) mieszają się z przeciętnymi i wręcz słąbymi, ale polecam warto choćby żeby poznac fantastyczne krotkie opowiadanie Załatwimy ich panu hurtowo, które wejdzie w kanon moich ulubionych opowiadań i to obok takich tuzów jak Gogol, czy Marquez więc zacne towarzystwo.

Kroniki Jakuba Wędrowycza Pilipiuka obecnie zacząłem 2 tom przygód Wędrowycza Czarownik Iwanow

Pilipiuka Wedrowyczem jestem zachwycony, opowiadania o przygodach pijaka łajzy domorosłego wiejskiego Egzorcysty podane w lekkiej bardzo zabawnej formie po prostu pochłania się w tempie ekspresowym, gorąco polecam bo kawał dobrej i bardzo zabawnej rozrywki

Pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez emsi : 24.09.2008 o godz. 21:35.
--Dezaktywacja-- Borys trzymaj się!
Odpowiedz cytując
mb_1906
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 26.09.2008, 11:25
Triumf śmierci - książka napisana przez Gabirele D'Annunzio, włoskiego poetę i prozaika z przełomu XIX i XX wieku, który wsławił się odwagą w czasie I wojny światowej i zajęciem Fiume w Chorwacji już po zakończeniu wojny, co w konsekwencji doprowadziło do wcielenia miasta do Włoch w 1924 roku, o ile mnie pamięć nie myli. Jest to proza psychologiczna, skupiająca się na przeżyciach głównego bohatera, którego przemyślenia odwołują się do filozofii Schopenhaeurea i Nietzschego. Porusza się w obrębie naturalizmu i psychologizmu. Fabuła polega na tym, że główny bohater zaczyna odczuwać nieuzasadnioną nienawisć do swojej kochanki. Irytuje go także zwykłe życie, można powiedzieć, że odczwa wolę mocy. Poza tym po głowie cały czas chodzą mu myśli o śmierci. Cała akcja dzieje się we Włoszech. Przeczytać naprawdę warto.
Odpowiedz cytując
63624
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 26.09.2008, 19:10
WzT napisał(a):Wyświetl post
Jednak bym wolał o polecenie jakiś książek które nie są fikcyjne. Chodzi mi o 99% prawdziwej historii.
Polecam "Wspomnienia Żołnierza" Heinza Guderiana- generała III Rzeszy, jednego z twórców doktryny Blitzkriegu. "
"Powstanie 44" Normana Daviesa o Powstaniu Warszawskim.
Wcześniej polecałem książki Stephena Ambrose- poszukaj na tej stronie tematu mój post.
O foncie wschodnim polecam "Największa Bitwa" Andrew Nagorskego- o bitwie pod Moskwą.
Z polskich wspomnień np. Kazimierz Sosnkowski "Cieniom Września", wspomnienia tego generała o Kampanii Wrześniowej.
"Jak rozpoznać komunistę? Cóż, jest to ktoś kto czyta Marksa i Lenina. A jak rozpoznać antykomunistę? To ktoś kto rozumie Marksa i Lenina." Ronald Reagan
Odpowiedz cytując
zawszewiernyts
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 30.09.2008, 20:09
Ja mam takie pytanie, dotyczące powieści "Mistrz i Małgorzata". Nie wiem czy na temat, ale nie znalazłem w google :|
Wie ktoś może kiedy odbywa się zjazd miłośników niejakiego kota Behemota?
Wiem , że to głupie ale potrzebne niestety
Pozdrawiam
Tradycja Nas zobowiązuje, Tradycja się nie zmienia.

Odpowiedz cytując
Ola7
Viva Mauro!

Od: 02.2005

Stary 24.10.2008, 21:16
Ja polecam książkę 'Biało-Zielona Solidarność', którą właśnie czytam. Jest to opowieść o kibicach gdańskiej Lechii walczących o wolną Polskę. Myślę, że każdy Wiślak powinien ją przeczytać. Świetna sprawa!
"Zawodnicy odchodzą, a miłość do klubu pozostaje na zawsze..." Ola7
Odpowiedz cytując
fcz1985
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 26.11.2008, 14:22
"Biało-zielona Solidarność czyli o fenomenie kibiców Lechii Gdańsk" czytałem zaraz po premierze, podobnie jak Ola7 gorąco polecam niezależnie od tego kto jakim jest kibicem.
Ostatnio pochłonąłem "Szyfr Szekspira" - do końca zaskakuje, dużo lepsze od "Kodu Da Vinci" i "My naród" Tomasza Lisa - taka przyjemna lekturka napawająca optymizmem jakim jesteśmy wspaniałym narodem, nie zabrakło oczywiście wątku o głupich kibicach - jakieś 2 strony. Generalnie spodziewałem się głębszych myśli, więcej konkretów i szerszego spojrzenia po T. Lisie, ale książke i tak i tak mogę polecić na poprawę humoru
Odpowiedz cytując
Baryl
Member

Od: 06.2003

Stary 29.11.2008, 06:10
Chcialem sie podzielic refleksjami z lektury ksiazek pana Wojciecha CEJROWSKIEGO.
"Gringo wsrod dzikich plemion" i "Rio Anaconda".

Pierwsza to poszatkowane opowiesci, anegdoty z roznych wypraw. Tytul troche mylacy bo jest tu bardzo duzo o administracji, biurach paszportowych Ameryki Pld i przygod z nimi zwiazanych, o socjalistycznych bojowkarzach. Slowem duzo historii ze swiata 'cywilizowanego'. Ksiazka bardzo krotka (zwlaszcza dlatego, ze polyka sie ja bardzo szybko) ale dosc intensywna i warta przeczytania co najmniej kilka razy.

Rio Anaconda zas to juz 430 stron w grubej oprawie, ktore czyta sie chyba jeszcze szybciej. Lepsza pod wzgledem warsztatowo-literackim, stanowiaca koherentna calosc. Tutaj juz same wyprawy do Dzikich. A raczej jedna: na granicy Kolumbii i Venezueli. Przyjaznie z szamanami i bardzo ciekawe rozmowy. Od glupich zartow po ocieranie sie o Arystotelesa i jemu podobnych (okazuje sie, ze szamani to nie matoly ktore pala jakies swinstwo i gadaja bzdury pod wplywem halunow). Czytalem pare recenzji tej ksiazki i wszyscy uwazali, ze Gringo... jest lepszy. Ja zdecydowanie bardziej polecam Rio a najelpiej obydwie.

Oczywiscie juz samo nazwisko CEJROWSKI prowokuje a u niektorych wzbudza agresje czy znudzenie. W jego ksiazkach podrozniczych nie ma za grosz polityki (w Gringo jest przedstawienie mechanizmu politycznego i obludy guerilli ale jest podane dosc obiektywnie a jak na WC- arcyobiektywnie).
Jak wiadomo z telewizji, z utube: to czlowiek ktory sie nie cacka z innymi. Ale tez ma odwage by nie cackac sie z samym soba. Przyznaje sie z reka na sercu jesli popuscil w portki, wyznaje tez tak intymne szczegoly jak przygotowanie sie do wlasnej smierci albo incydent z mrowkami ktorego spojlerowac nie bede.

Ksiazki (a glownie Rio) ktore zmieniaja sposob patrzenia na swiat. A jesli ktos nadal jest sceptyczny to napisze, ze WC jest entuzjasta tworczosci Pratchetta i pisze podobnie do niego! Bez obaw- nie traci tandetna kalka: ma swoj styl, bardzo podobny, ale jednak oryginalny.

Poza tym jesli ktos interesuje sie polska scena polityczna to polecam ksiazke Rafala Ziemkiewicza "Czas wrzeszczacych staruszkow". Co prawda jeszcze jej nie doczytalem, ale po 80% moge powiedziec ze to lektura warta uwagi.
Nalewa oleju do kazdego pustego lba, co to duzo gada o polityce, strasznie duzo "wie" a tak naprawde patrzy na wizerunek, pijar, na wszystko (czyli TYLKO) to co mozna zobaczyc w telewizji. Ksiazka traktuje o najnowszej historii IIIRP i prob stworzenia IVRP. Poswiecona jest glownie Jaroslawowi Kaczynskiemu (moze jakies 60% bo reszta dotyczy przelomu 80/90, POPISu, rzadow PiS i PO).
Nie jest to zadna laurka czy kilkuset stronicowa broszura wyborcza PISu. To dosc wnikliwy szkic sytuacji i postaci. Troche sygnalow o tym jak sie robi polityke tak naprawde, poza szkielkiem. Proba ukazania mozgu, ktory sporo namieszal w polskiej polityce w ostatnich latach (J.Kaczynski)- a nie tylko sapiacego koltuna-niziolka ktory wykrzykuje bzdury o tym kto stal tu a kto z ZOMO (a moze to byl jego brat? mimo wszystko wsio rawno).

Krotko: jesli ktos ma zwyczaj darcia sie o swoich pogladach, o polityce, o tym kto jaki jest- to niech przestanie. Dopoki nie przeczyta tej ksiazki i jej podobnych.
It's nothing four sticks of dynamite and a match can't fix
Odpowiedz cytując
mbw
Member

Od: 08.2007

Stary 17.12.2008, 14:46
Warto kupić na prezent fanowi pilki noznej i wisly książke Stefana Szczepłka
Moja historia futbolu tom 1 albo 2.
Nie czytalem a chce komus kupić.
Ciekawie napisane czy takie pierdo lamento?
Który tom lepszy?
Odpowiedz cytując
Ni_Ma
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 17.12.2008, 20:45
fcz1985 napisał(a):Wyświetl post
""My naród" Tomasza Lisa - taka przyjemna lekturka napawająca optymizmem jakim jesteśmy wspaniałym narodem,

kontra dla optymizmu, odważna krytyka - "Polactwo" Ziemkiewicza - "pozycja gorzka niczym lekarstwo ale odświeżająca jak dobra kawa"
niezależnie kto jaką opcję reprezentuje i za czym/kim się opowiada, lektura godna polecenia.
Odpowiedz cytując
laurence
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 08.01.2009, 16:54
trochę czasu podczas świąt i po Nowym Roku postanowiłem przeznaczyć na przeczytanie kolejnej ksiązki Kinga. Tym razem wpadło mi w ręce jego najnowesze dzieło pt. "Ręka mistrza". Początkowo podchodzilem sceptycznie do zapowidzie (---> lepsze niż Lśnienie i Masteczko Salem) ale po przeczytaniu kilku rozdzałów wszystkie moje wątpliowści zostały rozwiane.Ręka Mistrza to zdecydowanie najlpesza książka Kinga jaką czytałem. Przynajmniej nadłużej trzymająca w napięciu. Gorąco POLECAM!!
Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 26.01.2009, 13:55
Antony Burgess - Rozpustne Nasienie
Jacek Glebski - Kryminalista
Kirst - 08/15
Gnoj - Kuczok Wojciech
Szogun - Clavell
Tai-Pan - j.w.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
pietruch
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 26.01.2009, 22:27
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Antony Burgess - Rozpustne Nasienie
.
Lepsze to od Mechanicznej pomarańczy?
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 09.02.2009, 14:24
Lepsze, bo inne

Carlos Ruiz Zafon - Cien Wiatru. Wciagajaca bardzo, swietny jezyk.
Mario Llosa - Pantaleon i wizytantki. Paragraf 22 i 08/15 w Amazonii
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Pavay
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 09.02.2009, 14:35
Mogę polecić książkę M.Jaskulskiego "Impreza" Jest to książka przedstawiająca jak wygląda współczesny świat widziany oczami młodego mężczyzny.

Kobiety mają Grocholę, mężczyźni - Jaskulskiego!

Ja "łyknąłem" ją w dwa dni
„skoro środek pirotechniczny jest bezpieczny dla gumowej tratwy bez ryzyka jej uszkodzenia, to jest też bezpieczny na betonowej trybunie, w rozsądnej odległości od grup kibiców”
Odpowiedz cytując
luk02
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 09.02.2009, 14:41
"Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej" napisana przez Macieja Pisuka.
Hoolifan
Liga chuliganow,
nie znasz ktos moze innych ksiazek "kibicowskich" do kupienia/zamowienia na allegro ? bardzo bym prosil o tytuły i ew linki, najlepiej w jezyku polskim zeby byla
Odpowiedz cytując
sndr
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2008

Stary 09.02.2009, 15:15
Co polecicie, jeśli chodzi o fantastykę? Książka, może jakiś konkretny autor, seria?
Powód: błąd
Ostatnio edytowane przez sndr : 09.02.2009 o godz. 15:19.
Odpowiedz cytując
martinius028
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 09.02.2009, 15:27
Jeśli chodzi o fantastyke to poleczam Terrego Pratcheta. np .Straż nocna albo kosiarz .
Odpowiedz cytując
Ala1955
Czarownica

Od: 04.2008

Stary 09.02.2009, 16:56
sndr napisał(a):Wyświetl post
Co polecicie, jeśli chodzi o fantastykę? Książka, może jakiś konkretny autor, seria?
Ja mogę polecić Webera całą serię o Honor Harrington
"Jesteśmy dumą tego miasta..."
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 09.02.2009, 18:32
mam zamiar przeczytać książke Kinga...jeszcze żadnej nie czytałem...ktora najlepsza "na pierwszy ogień"?
Odpowiedz cytując
macko19
Member

Od: 08.2003

Stary 09.02.2009, 18:58
Proud napisał(a):Wyświetl post
mam zamiar przeczytać książke Kinga...jeszcze żadnej nie czytałem...ktora najlepsza "na pierwszy ogień"?
Ja właśnie czytam "Lśnienie", dobra książka, wciąga
Odpowiedz cytując
Bieluu
PNU '06

Od: 08.2004

Stary 10.02.2009, 10:07
Proud napisał(a):Wyświetl post
Zdecydowanie polecam tytuł "Ręka Mistrza". Najlepszy King jakiego czytałem.

7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Lepsze, bo inne
Carlos Ruiz Zafon - Cien Wiatru. Wciagajaca bardzo, swietny jezyk
I jeszcze "Gra Anioła" tegoż.
PNU '06

Małe deseczki robi się tak jak małe dziewczynki. Rżnie się duże
Nie zbadane są wyroki Słowiańskiej Duszy!
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 10.02.2009, 13:29
sndr napisał(a):Wyświetl post
To ja ci z polskiej fantastyki mogę polecic Pilipiuka.

Czytał ktoś "Kod Leonarda Da Vinci" Browna? Ostatnio oglądałem film i stwierdziłem, że jak film świetny to i książka musi byc przednia. A zatem pytanie, warto po nią sięgnąc?
Odpowiedz cytując
jachting
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 10.02.2009, 13:52
Arkas napisał(a):Wyświetl post
To ja ci z polskiej fantastyki mogę polecic Pilipiuka.

Czytał ktoś "Kod Leonarda Da Vinci" Browna? Ostatnio oglądałem film i stwierdziłem, że jak film świetny to i książka musi byc przednia. A zatem pytanie, warto po nią sięgnąc?
Film mi się nie podobał ,pewnie dlatego, że wcześniej tą książkę czytałem .
"Wspaniałość przejawia się nie w tym, gdzie jesteśmy, ale w jakim kierunku się poruszamy. Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani stawać na kotwicy."
Odpowiedz cytując
kms
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 02.03.2009, 11:54
A ksiazka calkiem fajna ;p
Co by temat rozruszac takie pytanie, poleci mi ktos ksiazke podobna wlasnie do Kod Leonardo, Objawienie ?
Szukam czegos w takim stylu bo nuda ostatnio ;p
WISŁA KRAKÓW !
Odpowiedz cytując
concedi
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 02.03.2009, 12:13
kms napisał(a):Wyświetl post
A ksiazka calkiem fajna ;p
Co by temat rozruszac takie pytanie, poleci mi ktos ksiazke podobna wlasnie do Kod Leonardo, Objawienie ?
Szukam czegos w takim stylu bo nuda ostatnio ;p
Anioły i Demony tego samego autora co Kod da Vinci, podobno to tak jakby pierwsza część Kodu, z tym samym bohaterem
(...)Kto Nie Ma Odwagi Do Marzeń Nie Będzie Miał Siły Do Walki...
Odpowiedz cytując
kms
Senior Member

Stary 02.03.2009, 12:46
nie jest to pierwsza czesc ;p czytalem juz dawno i podobalo mi sie bardziej niz kod
WISŁA KRAKÓW !
Odpowiedz cytując
Tiramisu
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 02.03.2009, 13:05
"Kod Leonarda da Vinci"? Dla mnie żenada i marketingowy lans. Przebrnęłam ledwo przez 100 stron, przejrzałam resztę i odłożyłam. Dla porównania polecam "Kielich" Łysiaka. Brown za Łysiakiem pióro może nosić.

Na zachętę : http://i42.tinypic.com/nmdg85.jpg

kms,, obie są z 2003 bodajże. poza tym rok wydania nie ma tu nic do rzeczy, jakby nie wielkie zachwyty mediów nad "Kodem" mało kto by to przeczytał. Tak już jest, że im o czymś ciszej tym bardziej wartościowe. JA tak myślę, więc mi nie pisz o czym mam mówić więcej, a o czym mniej . Gusta i guściki.

edit: nie zrozumiałam,, chodziło Ci o film i książkę "Kod". Filmu nie oglądałam i nie mam zamiaru, więc nie mogę nic powiedzieć. Książka jedna z niewielu przez jakie nie przebrnęłam.
Ostatnio edytowane przez Tiramisu : 02.03.2009 o godz. 13:31.
Odpowiedz cytując
kms
Senior Member

Stary 02.03.2009, 13:09
Ksiazka byla wczesniej wiec o lansie nie mow za duzo ;p
sa gusta i gusciki
WISŁA KRAKÓW !
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów