The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Czy lubisz czytać książki?
Tak 478 79,53%
Nie 123 20,47%
Głosujących: 601. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Lord of WC
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.06.2008, 16:49
Arteka1906 napisał(a):Wyświetl post
no tak tego w M1
Dobra sprawa.

Niektóre książki już nieco zniszczone, ale jak poszukać to można trafić całkiem fajne perełki.
Ja ostatnio kupiłem Łysiaki dwa "Milczące psy" i "Cena" w twardej okładce za 19 zł/sztuka.

Pozdrawiam
"Nie zawsze mamy wiarę - aby uwierzyć..
Nie zawsze jest nadzieja, że coś się jednak spełni..
Ale prowadzi nas siła, z którą idziemy przed siebie..
Nic nas nigdy nie zatrzyma na ziemi ani w niebie!!"
Odpowiedz cytując
sndr
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2008

Stary 28.06.2008, 17:05
MaG* napisał(a):Wyświetl post
Prosiłbym o tytuły filozoficzno-psychologiczne .Coś co wymaga od czytelnika myślenia.
"Filozofia głupoty" - Jacek Dobrowolski, sama jestem w trakcie czytania.
Odpowiedz cytując
Paweł FC Ngd
Junior Member

Od: 01.2007

Stary 28.06.2008, 17:15
Ostatnio "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya. Świetna, acha i "Stąd do wieczności" Jamesa Jonsa też się dobrze czyta.
Każdy z nas ma takie miejsce na ziemi
Co przylądkiem zielonej zwie nadziei
W moim sercu sprawa tak wygląda
Ja mam takie swoje miejsce na Reymonta!
Odpowiedz cytując
W.Star
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 29.06.2008, 10:25
Ja obecnie czytam sobie "100 Największych Filozofów" Philip Stokes'a A w kolejce jeszcze druga ksiązka nt. filozofii.

"Filozofia głupoty"? Trzeba się będzie zapoznać
Odpowiedz cytując
lodecki
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 29.06.2008, 11:06
a ja polecam "Poletko Pana P" Janusza Palikota, a wlasnie zaczynam czytac ksiazke Kazia Marcinkiewicza.
Odpowiedz cytując
Firo
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 30.06.2008, 04:19
Oglądajcie te ksiazki, kiedys kupilem taka za 30% ceny bez 40 stron w środku
Chyba że ktoś lubi szybkie zwraty akcji.
Odpowiedz cytując
qazwsx123
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 30.06.2008, 13:20
a jakieś ksiazki historyczne o 2 wojnie ciekawie napisane ? i poleccie mi jeszcze ksiazki oparte na faktach historycznych
Odpowiedz cytując
concedi
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 30.06.2008, 13:43
Arteka1906 napisał(a):Wyświetl post
Wlasnie przeczytalem "Króla szczorow" swietna pozycja, opowiada o jencach angielskich, amerykanskich i australijskich w obozie na Singapurze. POLECAM.
ja również nie dawno raczyłem się tą książką, którą teraz z czystym sumieniem mogę POLECIĆ
(...)Kto Nie Ma Odwagi Do Marzeń Nie Będzie Miał Siły Do Walki...
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 05.07.2008, 23:13
Jaka polecacie ksiazke Stephena Kinga
I czy faktycznie warto przeczytac trylogie "Mroczna wieza" Czy naprawde jest ona dobra
Odpowiedz cytując
Oxydrene
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 05.07.2008, 23:23
Książki Ryszarda Kapuścińskiego. Przeczytał ktoś może jakieś polecić? albo lepiej, gdzie je można dostać
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 06.07.2008, 00:36
Cytat:
I czy faktycznie warto przeczytac trylogie "Mroczna wieza" Czy naprawde jest ona dobra++
1. Smętarz dla zwierząt
2.TO!
3.Desperacja, Misery

kiedyś juz cos tu polecałem, wiec posuzkaj moze co innego
Mroczna wieża?
na poczatku mnie zainteresowała,ale przy drugim tomie jakoś mnie znudziło i do dzis nie ruszyłem dalej
Tak samo mi nie przypadło do gustu Miasteczko salem i lśnienie, gdzie film jest zdecydowanie lepszy.

po ok 10 pozycjach King nudzi masakracznie i choć pisze fajnie, to jednak pisze na ilośc a nie jakość i gdyby nie inne okolicznosci/zdarzenia to pewne zdania mogłyby sie znaleźc w innych ksiażkach. Wszystko jest podobne(oczywiście z pewnym marginesem)

Cytat:
Książki Ryszarda Kapuścińskiego. Przeczytał ktoś może jakieś polecić? albo lepiej, gdzie je można dostać
Czytałem Cesarza, Heban obecnie jadę z Imprerium.

Heban bardzo przekrojowy i obrazowy, jako uzupełnenie polecam "Rowerem i pieszo przez Afrykę" Kazimierza Nowak, polskiego podróżnika który w latach 30. przejechał afryke z pn napd i z powrotem rowerem, miejscami łodzia, koniem, wielbładem...
to Afryka oczami prostego człowieka, wg mnei łądnie z Hebanem sie łączą
Sam Heban: na pewno wielu rzeczy o Afryce wcześniej sie nie wiedziało, bardzo ...dydaktyczna książka
Jako taki wstęp do zgłębienia wiedzy o tym kontynencie

Do tego opis Liberii został wg mnei wykorzystany w dobrym(tak na marginesie) filmie "Pan życia i śmierci(lord of war). Pewne sceny w filmie do dokładne wizualizacje książki Kapuścińskiego

Cesarz: ksiażka o cesarzu Etiopii oczami jego służby
podobno uważana za wielce uniwersalną, mi cos się nei wydaje. NIesamowite opowieści.....

Imperium które czytam, to jak na razie świetny wstęp do b. krajów ZSRR, jak skończe napisze wiecej.

Mi kapuściński sie 'podoba' bo pisze fajnie ze swojej perspektywy, bardzo dobrym jezykiem. Nie ma jakiejs sztucznej przyczajki co do poglądów autora itp
dla mnie ok. Cejrowski go nie lubi, szczególnie Hebanu... Warto jednak sprawdzic samemu
KSiążki kupisz bez problemu na allegro
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Od: 11.2002

Stary 06.07.2008, 01:03
"Tropami zagrabionych skarbów" Jean-Paul Picaper

Cytat:
Jedna z największych tajemnic XX wieku!

Trzecia Rzesza była nie tylko wielką machiną zbrodni ale także swoistym przedsiębiorstwem prowadzącym na ogromną skalę grabież, na której wzbogaciło się kilkudziesięciu nazistowskich dygnitarzy. Ich losy po roku 1945 przypominają często powieść sensacyjną. Jean-Paul Picaper udał się tropem nazistowskich skarbów rozproszonych po całym świecie podczas wojny i w okresie powojennym.Śledził losy złota ukrytego przez SS w kopalniach Turyngii i odnalezionego w roku 1945 przez armię amerykańską.

Autor nakreślił portrety grabieżców - Bormanna, Himmlera i wielu innych. Nie zapomniał o ich ofiarach i nie pominął roli, jaką odegrały w tym procederze działające do dziś banki oraz wielkie firmy niemieckie i europejskie.
Poruszane ciekawe wątki udziału w różnych sprawach państw neutralnych jak Szwajcaria,Szwecja. Podział odnalezionego złota,kto komu dlaczego dał albo nie dał, zwrócił albo i nie zwrócił.

Polecam

-----------------------------------

Jeśli ktoś posiada książki w formacie pdf, rtf i doc o tematyce wojennej (nie ważny okres historyczny) proszę o priv
Ostatnio edytowane przez PvD : 06.07.2008 o godz. 01:13.
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując
zuraw9
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 06.07.2008, 08:01
qazwsx123 napisał(a):Wyświetl post
a jakieś ksiazki historyczne o 2 wojnie ciekawie napisane ? i poleccie mi jeszcze ksiazki oparte na faktach historycznych
Jeśli chodzi o nie oparte na faktach z wciągającą akcją to polecam Tylko dla Orłów, Działa Navarony, Igła (wiem że to klasyka i dużo ludzi je zna ale może nie czytałeś a warto)

Arkas napisał(a):Wyświetl post
I czy faktycznie warto przeczytac trylogie "Mroczna wieza" Czy naprawde jest ona dobra
Z książek Kinga poleciłbym zdecydowanie Miasteczko Salem i Lśnienie.
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 09.07.2008, 10:29
trombczanin napisał(a):Wyświetl post
CZŁOWIEK ISTOTA SPOŁECZNA Aronson Elliot

klasyka na wszystkich kierunkach, kursach związanych z psychologią

p.s.
książki nie kupuj można znaleźć pdfa na torrencie i forach studenckich
to ja polecę ksiązki wydawnictwa moderator, zwłaszcza "Przepływ" szkoda że tylko 500str :(
i te mniej popoularne Golemana (tak jakoś mi bestselery do gustu nie przypadły ;P )
Poza tym Cialdni też tam coś fajnego napisał
Ostatnio edytowane przez szczebrzeszcz : 09.07.2008 o godz. 10:33.
Odpowiedz cytując
Gordian
Senior Member

Stary 09.07.2008, 20:49
Otóż moja była dziewczyna zainteresowała mnie pewną książką. Autora nie pamiętam. W każdym razie Powieść ta miała kilka tomów. Tematyka jej to fantasy, bardziej w stronę s-f. W tytule każdego tomu było coś o stalowych szczurach. Miałby ktoś takie ebooki? Najbardziej interesowałby mnie ostatni tom. O ile się nie mylę tytuł brzmiał: "I ty możesz zostać stalowym szczurem". Można jakieś bliższe informacje na ten temat?

Odpowiedz cytując
Blacha92
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 09.07.2008, 20:58
Polecicie jakieś ksiązki o tematyce typowo piłkarskiej?
Odpowiedz cytując
Arteka1906
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 09.07.2008, 21:44
Blacha92 napisał(a):Wyświetl post

"Do przerwy 0:1"
Odpowiedz cytując
Szymek_R22
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 09.07.2008, 21:53
,,Futbolowa Gorączka" - Nick Hornby
Odpowiedz cytując
Plastman
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 09.07.2008, 22:00
Jan Otałęga „Za lotem piłki”
- książka redaktora „Dziennika Polskiego” - ciekawe opowiadania o historii polskiej piłki noznej a szczególnie o Wisle, Cracovii, Garbarnii, Lwowie i Tarnowie - bardzo polecam

Paweł Pierzchała „Z Białą Gwiazdą w sercu” - tej pozycji chyba nie muszę szczególnie rekomendować

Nick Hornby „Futbolowa gorączka”
bardzo zajmujaca historia fascynacji czy wręcz miłości autora do zespołu „Arsenalu” Londyn, dowcipna, celna analiza tego czym jest bycie kibicem. Polecam ją zawsze osobom nie związanym z kibicowaniem, żeby zrozumiały ... Polecam również kibicom

A.Reksza, M. Strzelecki „Wielka gra”
- powieść o tematyce piłkarskiej. Przedwojenne połączenie książki o piłce z powieścią o miłości, ale ... zajmujące. Idealne pod scenariusz holywoodzkiego filmu, tyle, że posiada niezwykły klimat przedwojennej polskiej piłki !!! . Powieść może nie najwyższych lotów, ale coś w niej jest. Mało znane , niemniej zachęcam, czasem można ustrzelić na allegro. (Reksza pisywał głównie książki o boksie)

Z historii krakowskiego piłkarstwa pozycje:
Stanisław Chemicz „Piłka nożna w okupowanym Krakowie”
Janusz Kukulski „Pierwsze mecze, pierwsze bramki”
ale to juz książki ściśle dokumentalne

I jeszcze coś ... dla dzieci (jeżeli ktoś posiada)
Zeszyty z cyklu „Piłkarskie łamigłówki“ - zbiór ciekawostek i łamigłówek o tematyce piłkarskiej dla dzieci w wieku 7-10 lat. Polecam dla tatusiów chcących zainteresować swoje pociechy piłka nożną
Odpowiedz cytując
zuraw9
Senior Member

Stary 09.07.2008, 22:53
Franklin Foer - Jak futbol wyjaśnia świat

Ciekawe spojrzenie na współczesny świat przez pryzmat piłki.
Odpowiedz cytując
Jachcik
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 20.08.2008, 21:48
A czy znacie moze jakies ksiązki o chuligaństwie stadionowym? niekoniecznie polskim? Duzo na necie czytam artykułów ale na ksiązke nie trafiłem jeszcze....... Zainteresowałem sie ksiązeczką tego typu po przeczytaniu tematu ktory założył cygan
... To My Młoda Wiiara Domniemani Przestępcy Pierwsi Do Życia A Ostatni Do Śmierci...
Odpowiedz cytując
zuraw9
Senior Member

Stary 20.08.2008, 22:37
Jachcik napisał(a):Wyświetl post
A czy znacie moze jakies ksiązki o chuligaństwie stadionowym? niekoniecznie polskim? Duzo na necie czytam artykułów ale na ksiązke nie trafiłem jeszcze....... Zainteresowałem sie ksiązeczką tego typu po przeczytaniu tematu ktory założył cygan
Książka "Football Factory" na podstawie której został nakręcony film, autorstwa Johna Kinga. Niestety jeszcze się z nią w Polsce nie spotkałem.
Odpowiedz cytując
laurence
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 21.08.2008, 06:30
polećcie jakąs dobrą książke w tematyce II wojny światowej a najlepiej coś o lądowaniu w Normandii.

Z góry dziękuje
Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera
Odpowiedz cytując
63624
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 21.08.2008, 08:42
Gordian napisał(a):Wyświetl post
Otóż moja była dziewczyna zainteresowała mnie pewną książką. Autora nie pamiętam. W każdym razie Powieść ta miała kilka tomów. Tematyka jej to fantasy, bardziej w stronę s-f. W tytule każdego tomu było coś o stalowych szczurach. Miałby ktoś takie ebooki? Najbardziej interesowałby mnie ostatni tom. O ile się nie mylę tytuł brzmiał: "I ty możesz zostać stalowym szczurem". Można jakieś bliższe informacje na ten temat?

Autorem cyklu o Stalowym Szczurze był Harry Harrison. To pastiszowe powieści sf, a ostatnia część o której wspominasz, to rodzaj książki-gry.

PS. Polecam "Przestrzeni! Przestrzeni!" tegoż autora. To chyba jego najlepsza książka. Powstał nawet film na jej motywach z Charltonem Hestonem.

PS.2. Laurence poszukaj coś z Stephena Ambrose, "D-Day: 6 czerwca 1944: Przełomowa bitwa II wojny światowej", lub "Kompania Braci".
Powód: Poscriptum
Ostatnio edytowane przez 63624 : 21.08.2008 o godz. 08:48.
"Jak rozpoznać komunistę? Cóż, jest to ktoś kto czyta Marksa i Lenina. A jak rozpoznać antykomunistę? To ktoś kto rozumie Marksa i Lenina." Ronald Reagan
Odpowiedz cytując
WzT
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 21.09.2008, 20:24
Warto przeczytać książkę - "Ponad Ludzką Miarę"
Książka jest zbiorem wspomnień operowanych doświadczalnie kobiet w niemieckim obozie koncentracyjnym.
Niektóre opowiadania przyprawiają o gęsią skórkę, że takie sytuację w ogóle miały miejsce.

A tak swoją drogą to podbijam prośbę laurence i proszę o polecenie jakiejś książki o tematyce II wojny światowej.
"NIECH ŻYJĄ ŻOŁNIERZE POLSKIEJ ARMII PODZIEMNEJ"

Odpowiedz cytując
PauL
Senior Member

Stary 23.09.2008, 14:02

Magazyn To My Kibice napisał(a):
Książki o chuliganach stadionowych, pisane przez nich samych, to w Wielkiej Brytanii prawdziwy przemysł. Wydaje się ich dziesiątki i cieszą się dużą popularnością, wykraczającą szeroko poza granice Wysp Brytyjskich. Najpopularniejsi autorzy, tacy jak Dougie Brimson i Cass Pennant, rozpoznawalni są także w Polsce, ale żadnej z angielskich książek do tej pory u nas nie wydano! Ten stan zmienił się wiosną tego roku, wraz z jedną z najpopularniejszych pozycji na rynku "Hoolifan" autorstwa Martina Kinga i Martina Knighta-chuliganów Chelsea. Trzeba przyznać, że 200-stronicową książkę czyta się jednym tchem, wciągające wspomnienia obu fanów, którzy są z klubem już od lat 70-tych, wprowadzają nas w sam środek legendarnej grupy "Headhunters", przedstawiając całą prawdę o „angielskiej chorobie“, jak nazywano kiedyś angielskich fanatyków.
Niedawno przeczytałem tę książkę i zdecydowanie mogę polecić ją każdemu kibicowi. Autorzy, "emerytowani" chuligani Chelsea opowiadają o swoim życiu, zadymach w których brali udział, a także o tak prozaicznych rzeczach jak choćby zmieniająca się moda stadionowa. Duet Knight & King doskonale ukazują angielskie realia oraz to, jak na przestrzenii lat zmieniał się ruch kibicowski na Wyspach.
Na polskim rynku oprócz wspomnień kibica Śląska, Romana Zielińskiego, historii kibiców ŁKS-u napisanej przez Galernickiego jest niestety bardzo mało pozycji dotyczących kibiców. Ta jest naprawdę dobra i warto po nią sięgnąć.

Z książek ocierających się o tematykę kibicowską mogę polecić także książkę... Amerykanina, F. Foera "Jak futbol wyjaśnia świat..." Autor udowadnia, że futbol i to co dzieje się na trybunach często przenika do naszego codziennego życia, a także ingeruje w religię, czy politykę. Ciekawy tytuł.
Odpowiedz cytując
zuraw9
Senior Member

Stary 23.09.2008, 15:16
WzT napisał(a):Wyświetl post
A tak swoją drogą to podbijam prośbę laurence i proszę o polecenie jakiejś książki o tematyce II wojny światowej.
Jeśli jeszcze nie czytałeś to obowiązkową lekturą są Działa Navarony, Tylko dla Orłów i Igła.
Są to jednak książki fikcyjne, które jednak świetnie oddają klimat II wojny światowej.
Odpowiedz cytując
WzT
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 24.09.2008, 20:28
Jednak bym wolał o polecenie jakiś książek które nie są fikcyjne. Chodzi mi o 99% prawdziwej historii.
"NIECH ŻYJĄ ŻOŁNIERZE POLSKIEJ ARMII PODZIEMNEJ"

Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 24.09.2008, 20:38
Ja ostatnio kupiłem "Powrót Ojca Chrzestnego" Marka Winegardener'a i po przeczytaniu 60 stron stwierdzam, że w porównaniu z "Ojcem Chrzestnym", ta książka nie dorasta nawet do pięt. Więc chyba wymienie w piątek w empiku na jakąś inną
Jaką byście polecali książkę Maria Puzo ( oprócz Ojca Chrzestnego)

Edit: Thank's
Powód: edicziczek:)
Ostatnio edytowane przez Arkas : 24.09.2008 o godz. 21:25.
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 24.09.2008, 20:54
Jeśli chcecie fikcję to mógłbym polecić dużo pozycji typu "Klucz do Rebeki",wszelkie McLeany itp. Z realnych książek o drugiej wojnie polecam prawie wszystkie pozycje Wołoszańskiego, Dawiesa , a z konkretów : kończę właśnie WOJNĘ IWANA armia czerwona 1939-1945 -autorki Caterine Merridale,o prawdziwym obliczu sowieckiej armii od góry do dołu. po prostu super i szok!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów