The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Co zrobić gdy kanary wejdą do autobusu?
Uciekać gdzie pieprz rośnie 224 29,20%
Udawać Cudzoziemca 176 22,95%
Wdawac się w przepychanki 153 19,95%
Przyjąć karę jak mężczyzna i poprostu zapłaćić 214 27,90%
Głosujących: 767. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
rafiABG
Senior Member

Od: 02.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.03.2009, 21:36
odświeżam temat,bo kvrwa moja frustracja sięgła dzisiaj zenitu !
kanary dorwały mnie dzisiaj trzeci raz w przeciągu 2 miesięcy i tu pojawiaja sie moje pytania :
-czy jest jakas możliwość 'obejścia sie ' bez zapłacienia kary ?
- czy można np.przez 7 miesiecy wpłacać tych chujkom po 10 zł ?
- i czy bawią się w pościgi za uciekającymi ?

Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 01.03.2009, 21:37
Chlopie wyczules klimat czytalem juz chyba 2 raz caly temat od poczatku skonczylem dokladnie z 5 min temu
Malvivente napisał(a):Wyświetl post
Powodem były skargi młodych kibiców cracovii o prowokacje tych malowidel
cracovia 1906 krakow napisał(a):
Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.
Odpowiedz cytując
Kamil
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2006

Stary 01.03.2009, 22:06
rafiABG napisał(a):Wyświetl post
odświeżam temat,bo kvrwa moja frustracja sięgła dzisiaj zenitu !
kanary dorwały mnie dzisiaj trzeci raz w przeciągu 2 miesięcy i tu pojawiaja sie moje pytania :
-czy jest jakas możliwość 'obejścia sie ' bez zapłacienia kary ?
- czy można np.przez 7 miesiecy wpłacać tych chujkom po 10 zł ?
- i czy bawią się w pościgi za uciekającymi ?
w jakim sensie? ze jak uciekniesz z autobusu'? bo jezeli o to ci chodzi to wszystko zalezy od kanarów, raz w zyciu widzialem goniacych goscia, ale bardzooo szybko zrezygnowali, a sam osobiscie nigdy nie uciekam, tylko krotka rozmowa, i nawet obchodzi sie bez lapowek, albo mnie poszczaja i pozwalaja dalej jechac, albo wysiadam z nimi w wsiadam w nastepny autobusa jesli ci chodzi o kary, niezaplacone, to tez trudno powiedziec, np: moj kumpel mial sprawe o niezaplacony mandat sprzed 2 lat, a ja znow za mandat sprzed 2,5 roku, dostalem jedno przypomnienie i chyba sie zagubily papiery
w ciągu ostatnich 12 miesiecy zlapali mnie tak, noo tennn, ze 15 razy i ani razu nie spisali,trzeba miec swoje metody na nich
takze nie rozumiem jak mozna dac sie spisac trzy razy w ciagu 2 miesiecy
Ostatnio edytowane przez Kamil : 01.03.2009 o godz. 22:08.
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
rafiABG
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 01.03.2009, 22:10
Kamil napisał(a):Wyświetl post
w jakim sensie? ze jak uciekniesz z autobusu'? bo jezeli o to ci chodzi to wszystko zalezy od kanarów, raz w zyciu widzialem goniacych goscia, ale bardzooo szybko zrezygnowali, a sam osobiscie nigdy nie uciekam, tylko krotka rozmowa, i nawet obchodzi sie bez lapowek, albo mnie poszczaja i pozwalaja dalej jechac, albo wysiadam z nimi w wsiadam w nastepny autobusa jesli ci chodzi o kary, niezaplacone, to tez trudno powiedziec, np: moj kumpel mial sprawe o niezaplacony mandat sprzed 2 lat, a ja znow za mandat sprzed 2,5 roku, dostalem jedno przypomnienie i chyba sie zagubily papiery
w ciągu ostatnich 12 miesiecy zlapali mnie tak, noo tennn, ze 15 razy i ani razu nie spisali,trzeba miec swoje metody na nich
takze nie rozumiem jak mozna dac sie spisac trzy razy w ciagu 2 miesiecy
o skubany to co ty tam do nich mówisz ?

Odpowiedz cytując
Zieniu17
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 01.03.2009, 22:36
mnie złapali w życiu 2 razy, i raz dostali w łapę 15zł, a raz 20zł. wychodze dużo na plus bo przez 5 miesięcy nie kupowałem miesięcznego 44,20zł, a w tym czasie dałem w łapę te 20zł. to się nazywa przedsiębiorczość

PS: dobrym sposobem ponoć jest udawanie dziecka ze szkol specjalnej, bo one mają przejazdy za free
Ostatnio edytowane przez Zieniu17 : 01.03.2009 o godz. 22:44.
Już za chwile, za chwileczke Broziu strzeli pod poprzeczke!

Fundacja #1 - Wiezi Muzyki
Fundacja #1 - Nie mysl sobie ze
Firma krk - Zamiast szukac podzialow
Fundacja #1 - Uwazaj dzieciak
Peja - (Z)robie szmal
Odpowiedz cytując
haeno
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 01.03.2009, 23:02
a potem wszyscy narzekają czemu nie mamy lepszych tramwajów, dróg etc...

tak mi się nasunęło
suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności wzrasta
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 01.03.2009, 23:17
Zieniu17 napisał(a):Wyświetl post

PS: dobrym sposobem ponoć jest udawanie dziecka ze szkol specjalnej, bo one mają przejazdy za free
Hahahhaah padłem

Przypomniala mi sie sytuacja jak znajomy kumpla nie mal biletu i udawał włoskiego turyste ,czekajac na kontrole wyciagnał atlas na geografie(akurat w ten dzien mial Geografie w liceum),a ze uczyl sie wloskiego to zaczal cos nawijac.kanar zmieszany ...puscił go.

Co za historia
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
PauL
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 02.03.2009, 10:00
Wojtas napisał(a):Wyświetl post

Przypomniala mi sie sytuacja jak znajomy kumpla nie mal biletu i udawał włoskiego turyste ,czekajac na kontrole wyciagnał atlas na geografie(akurat w ten dzien mial Geografie w liceum),a ze uczyl sie wloskiego to zaczal cos nawijac.kanar zmieszany ...puscił go.

Co za historia
Faktycznie, historia z serii "nie do wiary"

Włoski turysta korzystający na wycieczce z polskiego atlasu szkolnego, ciekawe. Albo spotkany przez kolegę kanar to wybitny cieć, co wydaje się wręcz niewiarygodne, albo zrobiono cię w chu.ja.
Odpowiedz cytując
Jarza
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 02.03.2009, 10:13
A ja byłem świadkiem jak laska obok mnie dała kanarowi nieważną kartę autobusową.
Ten mówi, że nie ważny, a laska z pyskiem na niego, że jak to!! Ona wczoraj kupowała! Co to ma być?
Kanar niezmieszany prosi ją o dowód. Ta wkurzona na całego daje mu papier, ten ją spisuje. Oddaje dowód i podaje kwit do podpisania. A laska tak: ale ja Panu nie podpisze! Panie ja mam ważną kartę. Nie będę nic podpisywała.

No i kanar jej odpuścił Na bezczelnego poszła

A gdzie to było? Oczywiście tramwaj nr 4 odcinek Plac Inwalidów - Biprostal -> Kanarkowy standard w tych rejonach
Odpowiedz cytując
AbdulTsw
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 02.03.2009, 10:32
To jak jesteśmy na bezczelności to moja kuzynka w tramwaju kiedyś :

-Kanar:
Bilecik do kontroli poproszę
-Kuzynka:
Nie mam
-Jak to pani nie ma jadąc środkiem komunikacji miejskiej musi pani mieć bilet.
-Przecież muwię że musi pani mieć.
-KUR** NIE MAM A PAN MA?

No i sobie poszedł a ja i ludzie koło mojej kuzynki umieraliśmy ze śmiechu
Wisła Dla was to pięć liter dla NAS to całe ŻYCIE!!

Kompot [*] Będziemy pamiętać!
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 02.03.2009, 10:32
Jarza napisał(a):Wyświetl post
A ja byłem świadkiem jak laska obok mnie dała kanarowi nieważną kartę autobusową.
Ten mówi, że nie ważny, a laska z pyskiem na niego, że jak to!! Ona wczoraj kupowała! Co to ma być?
Kanar niezmieszany prosi ją o dowód. Ta wkurzona na całego daje mu papier, ten ją spisuje. Oddaje dowód i podaje kwit do podpisania. A laska tak: ale ja Panu nie podpisze! Panie ja mam ważną kartę. Nie będę nic podpisywała.

No i kanar jej odpuścił Na bezczelnego poszła

A gdzie to było? Oczywiście tramwaj nr 4 odcinek Plac Inwalidów - Biprostal -> Kanarkowy standard w tych rejonach
Bida. Jak złapali to coś zapłacić trzeba, a nie udawać idiotę. Co niektórzy honoru nie mają za grosz. Dla mnie jazda bez biletu jest obciachem.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
diablo885
Senior Member

Stary 02.03.2009, 10:40
mnie jak lapia to mowie ze tylko jeden przystanek podjerzdzam i po sprawie raz moze jak mnie zlapali dalem po fajce i po problemie
Odpowiedz cytując
puchaty1906
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 02.03.2009, 10:52
Tak wam tylko powiem, że w myśl prawa, kanar nie ma możliwości zażądania od was dowodu osobistego (nazywa się to legitymowaniem), gdyż do tego prawo mają tylko służby mundurowe. Kanar się do nich nie zalicza. Po odmowie wydania dokumentu, będzie chciał dzwonić na policje, niech sobie dzwoni, na następnym przystanku wychodzicie i idziecie w świat. Będzie próbował was zatrzymać siłą to jest to równoznaczne z napadem. Przetestowane wielokrotnie!
"Dla mnie Wisła to koledzy z którymi piję, jeżdżę na mecze i którzy się za mną wstawią, a nie jakiś 11 grajków z boiska..." by M....r
Odpowiedz cytując
SpongeBob
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 02.03.2009, 12:47
problem w tym ,że czasem nie wypuszczą Cie na chama z autobusu na nastepnym przystanku. zwłaszcza jeśli jest to pętla. mnie tak trzymali w zamknietym tramwaju
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła

Od: 11.2002

Stary 02.03.2009, 12:51
puchaty1906 napisał(a):Wyświetl post
Tak wam tylko powiem, że w myśl prawa, kanar nie ma możliwości zażądania od was dowodu osobistego (nazywa się to legitymowaniem), gdyż do tego prawo mają tylko służby mundurowe. Kanar się do nich nie zalicza. Po odmowie wydania dokumentu, będzie chciał dzwonić na policje, niech sobie dzwoni, na następnym przystanku wychodzicie i idziecie w świat. Będzie próbował was zatrzymać siłą to jest to równoznaczne z napadem. Przetestowane wielokrotnie!
Tak samo nie ma prawa brac "do reki" biletu miesiecznego (na karcie KKM, a tym bardziej na legitymacji studenckiej). Mozecie pokazac, przylozyc do jego czytnika, on nie ma prawa brac do reki.
Odpowiedz cytując
Zieniu17
Senior Member

Stary 02.03.2009, 13:27
Czekaj....hehe...zapisze sobie to. I wypróbuje nastepnym razem

Peja - (Z)robie szmal
Odpowiedz cytując
jurukuru
Senior Member

Od: 09.2008

Stary 02.03.2009, 13:56
Jest taki autobus z Azorów jedzie i wysiada m.in ludzi koło miasteczka studenckiego AGH, bliziutko stadionu, na pewno kojarzycie ;P
Więc jak jechałem z kumplem z Azorów na mecz Wisełki z Odrą miałem kupować bilet, po czym kumpel mi powiedział żebym się nie wygłupiał bo nigdy tam jeszcze kanara nie widział (zawsze tam kibiców mnóstwo w nim przed i po meczu ) więc w obie strony na gape.....więc sie pytam, czy złapali was tam kiedyś, nie wiem kurde jaka to linia 168,160 czy coś takiego....kurde nie pamiętam jaki tam jeździł

a w 15 tramwaju ostro sprawdzają
Armia Białej Gwiazdy- z nią się liczy każdy, honoru Wisły i Krakowa strzeże
ta sławna brygada!

Odpowiedz cytując
Zieniu17
Senior Member

Stary 02.03.2009, 14:15
jurukuru napisał(a):Wyświetl post
Jest taki autobus z Azorów jedzie i wysiada m.in ludzi koło miasteczka studenckiego AGH, bliziutko stadionu, na pewno kojarzycie ;P
Więc jak jechałem z kumplem z Azorów na mecz Wisełki z Odrą miałem kupować bilet, po czym kumpel mi powiedział żebym się nie wygłupiał bo nigdy tam jeszcze kanara nie widział (zawsze tam kibiców mnóstwo w nim przed i po meczu ) więc w obie strony na gape.....więc sie pytam, czy złapali was tam kiedyś, nie wiem kurde jaka to linia 168,160 czy coś takiego....kurde nie pamiętam jaki tam jeździł

a w 15 tramwaju ostro sprawdzają
Z Azoroów pod miasteczko to tylko 173. Mnie tam nigdy nie złapali, ani nigdy nie sprawdzali. A zdarza mi się jeździć często

Peja - (Z)robie szmal
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 02.03.2009, 18:34
Powiem tylko że masz szczęście do niekumatych kanarów

Bo zgodnie z prawem kumaty kanar staje Ci na drodze i jeśli chcesz się przepchać to już Ty w tym momencie jesteś napastnikiem - też wielokrotnie przetestowane Nie osobiście ale kumple się już nacięli. Koleś Cię zastawia jak rasowy koszykarz w trumnie i jeśli próbujesz go wyminąć i wysiąść to na 99% go szturchniesz i koleś ma prawo Cię spacyfikować. Takie prawo.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła

Stary 02.03.2009, 18:39
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Powiem tylko że masz szczęście do niekumatych kanarów

Bo zgodnie z prawem kumaty kanar staje Ci na drodze i jeśli chcesz się przepchać to już Ty w tym momencie jesteś napastnikiem - też wielokrotnie przetestowane Nie osobiście ale kumple się już nacięli. Koleś Cię zastawia jak rasowy koszykarz w trumnie i jeśli próbujesz go wyminąć i wysiąść to na 99% go szturchniesz i koleś ma prawo Cię spacyfikować. Takie prawo.
Gowno prawda. Nikt nie ma prawa zmuszac Cie "sila" (czyt. wbrew Twojej woli) abys gdzies byl. Przejdziesz kolo niego, jezeli bedzie chcial Cie zatrzymac to musi uzyc sily. Chcesz wysiasc to wysiadziec i tyle.
Jezeli ktos Cie szturchnie to mozna wybic pol autobusu ?
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 02.03.2009, 18:47
imo puchaty ma racje, tyle ze jak jest sie samemu i trafi na kanarska bande zakapiorow, to czasami cziezko jest taki wariant wprowadzic w zycie
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Kamil
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2006

Stary 02.03.2009, 20:37
rafiABG napisał(a):Wyświetl post
o skubany to co ty tam do nich mówisz ?
K: poprosze bilet do kontroli
ja: nie mam
k:napewno? moze jednak, poszukaj
j: napewno nie mam, mialem w portfelu a go zapomnialem
k: no to daj jakis dokument, inaczej dzwonie na policje(tutaj na ogol w trakce wyglaszania mowy, wyjmuja telefon, i udają ze wykrecają numer)
j:no przeciez mowie ze portfela nie mam, a tam wszystkie dokumety i karte mialem
k:jestes pewnien?(tu na ogol zaczynaja mowic jakie kary bede mial jak policja przyjedzie)
j: tak jestem pewien
w tym momencie, albo odchodza i pozwalaja dalej jechac, albo mowia ze wysiadamy na przystanku, jezeli ta druga opcja, to na ogol po wysiadnieciu juz jest luzna gadka dlaczego bez biletu jezde, albo poprostu odchodze lub oni.
I tak od dluzszego czasu, zawsze ten sam tekst, nawet jak trafiam tych samych kanarow
Powód: mi się udaje ;)
Ostatnio edytowane przez Kamil : 02.03.2009 o godz. 20:38.
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
PauL
Senior Member

Stary 03.03.2009, 08:49
Masz bilet - roczny niewidoczny.

Jedyny myk jaki udało mi się parokrotnie zrobić, to jazda na wszystkich liniach posiadając ważną kartę tylko na jedną. Zapewne teraz po wprowadzeniu KKM nie przeszłoby, ale można próbować.
Odpowiedz cytując
JacaTS
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 03.03.2009, 09:15
Puchaty masz racje. Kanary nie sa prawem umocowane do zarzadania od ciebie wylegitymowania sie. I jesli bedzie chcial Cie na przystanku zatrzymac do czasu przyjazdu policji, wtedy mowisz, ze przy okazji skladasz zawiadomienie o bezprawnym pozbawieniu wolnosci i ewentualnie o naruszeniu nietykalnosci cielesnej jak cie chocby zlapie za reke.

Po takiej gadce zdecydowana wiekszosc sobie daruje. Wiem, z autopsji.
Tylko Wisła
Ukochana Wisła
Odpowiedz cytując
puchaty1906
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 03.03.2009, 10:01
Chciałem tylko zwrócić uwagę, bo dokształciłem się (hehe), że regulamin przewozu MPK mówi:

"Osoba kontrolująca ma prawo żądać okazania dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamości pasażera w celu dochodzenia roszczenia w razie nieuregulowania opłaty gotówką."

Tylko, że w przypadku nie okazania dowodu kanarowi, nie jest to wykroczenie! Czyli w myśl prawa, jest to nasza dobra wola, że pokazujemy kanarowi dowód Jedynie nie okazanie dowodu policji jest wykroczeniem.

Aha i to się ma nijak do zasad panujących w PKP. Tam są Sokiści i oni mają duże uprawnienia.
Ostatnio edytowane przez puchaty1906 : 03.03.2009 o godz. 10:09.
"Dla mnie Wisła to koledzy z którymi piję, jeżdżę na mecze i którzy się za mną wstawią, a nie jakiś 11 grajków z boiska..." by M....r
Odpowiedz cytując
microsystem
Junior Member

Od: 02.2009

Stary 03.03.2009, 10:19
Ciekawe pytanie:
czy kontlorerzy biletow maja prawo zatrzymac mnie siła
w tramwaju, do przyjazdu policji. jak sie nie myle jest to ograniczenie wolnosci.
Odpowiedz:

Zgodnie z art. 243 kodeksu postępowania karnego każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości . Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.
W myśl art. 45 § 2 kodeksu postępowania w sprawach wykroczeń art. 243 kodeksu postępowania karnego stosuje się odpowiednio w postępowaniu dotyczącym wykroczenia. Jeśli pasażer odmawia okazania biletu, to zachodzi podejrzenie popełnienia wykroczenia z art. 121 § 1 kodeksu wykroczeń, który przewiduje, że „Kto, pomimo nieuiszczenia dwukrotnie nałożonej na niego kary pieniężnej określonej w taryfie, po raz trzeci w ciągu roku bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza przejazd koleją lub innym środkiem lokomocji, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”
Zatem w moim przekonaniu kontrolerze mogą uniemożliwić pasażerowi wydostanie się z autobusu i pozbawić go w ten sposób wolności do chwili przyjazdu policji.

cztery miesiące bez biletu, raz uciekałem - troche obiach i wstyd, no ale cóż zrobic ...
Powód: jeszcze raz taki numer i cię nie ma
Ostatnio edytowane przez pan_premier : 03.03.2009 o godz. 10:38.
Odpowiedz cytując
spoko_pies
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 03.03.2009, 10:23
Kilka lat temu też miałem przygodę z kanarami, chciałem postapić wg scenariusza: nie mam biletu, wysiadamy, ja odchodze w swoja stronę i jest po sprawie. Na moje nieszczescie na następnym przystanku przypadkiem była policja. Oczywiście się wyparłem, ze wogóle byłem w autobusie i twierdziłem, ze facet mnie z kims myli i mnie akurat na ulicy złapał. Gadka była dość szybka i prosta - policja stwierdziła, ze nie wie kto ma racje, wiec są dwa wyjscia: albo przyjmuję mandat i po sprawie, albo jedziemy na 24h na komisariat gdzie ustalimy tożsamość a być może nawet sobie przypomnę, ze jednak jechałem autobusem.
Odpowiedz cytując
Jery
Senior Member

Stary 03.03.2009, 10:31
Microsystem - a widzisz różnicę między przestępstwem, a wykroczeniem? Nie może Cię zatrzymać siłą...

Edit: A no to zwracam honor . Mój błąd , jednk może zatrzymać...
Ostatnio edytowane przez Jery : 03.03.2009 o godz. 10:58.
Odpowiedz cytując
WRzŚ
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 03.03.2009, 10:54
PauL napisał(a):Wyświetl post
. Zapewne teraz po wprowadzeniu KKM nie przeszłoby.
zaraz po wprowadzeniu KKM to nikt nie miał czytników, i mozna było spokojnie z poł roku pokazywać KKM a oni "dziękuje"

Cytat:
Jedynie nie okazanie dowodu policji jest wykroczeniem.
a nie jest tak że dowód musisz posiadac, tylko podczas stanu wojennego lub jakiegoś tam innego?
Ostatnio edytowane przez WRzŚ : 03.03.2009 o godz. 10:57.
Odpowiedz cytując
microsystem
Junior Member

Od: 02.2009

Stary 03.03.2009, 10:58
no tak jazda bez biletu to nie przestępstwo z punktu widzenia prawa, a z moralnego to juz inna sprawa
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów