The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.01.2021, 09:41
Carlos ma dynamikę walca drogowego, zwalnia każda akcję, to chyba jakaś jego mania, z takim zachowaniem do gry zwłaszcza na skrzydle się nie nadaje. Tutaj potrzeba szybkiej gry w tempo i do przodu, a nie wstrzymywania i kręcenia kółeczek. Wczoraj Boguski kolejny raz pokazał forumowym znafcom, że gry się nie zapomina z wiekiem i w grającej w piłkę drużynie zawsze się przyda.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 17.01.2021, 15:57
Carlos i Chuca plus Abramowicz i Beci są pierwszymi do odstrzału ... a Klemenz wylatuje :/ Boguski więcej daje bo potrafi zagrać na każdej pozycji niż 4rej wymienieni panowie.

Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 18.01.2021, 14:59
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Carlos i Chuca plus Abramowicz i Beci są pierwszymi do odstrzału ... a Klemenz wylatuje :/ Boguski więcej daje bo potrafi zagrać na każdej pozycji niż 4rej wymienieni panowie.
I o czymś to ewidentnie świadczy ale to już pewnie zauważył Hyballa. Wspomnianych przez Ciebie piłkarzy najpóźniej w lecie br. nie powinno być na liście płac.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 19.01.2021, 20:51
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
I o czymś to ewidentnie świadczy ale to już pewnie zauważył Hyballa. Wspomnianych przez Ciebie piłkarzy najpóźniej w lecie br. nie powinno być na liście płac.
Plus jeszcze z 6-8 kolejnych... no chyba, że zrobią wiosną sensacyjny progres po treningach u Hyballi.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 20.01.2021, 15:31
Jak tam dzisiejsze meczycho, po wyniku sądząc nogi nadal ciężkie?!����
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 20.01.2021, 15:35
Jak co roku. Ciężki okres przygotowawczy; eksperymentalny skład; nowe ustawienie; forma szykowana na ligę.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 20.01.2021, 18:09
W pierwszej polowie calkiem niezle. W drugiej przede wszystkim murawa była zabawna, bo widać było ogromne problemy z tym, żeby zmieniać kierunek biegu i się nie wypierdzielić gdzieś. Poza tym zestawienie też mocno zabawne, szczegolnie w drugiej polowie.

Buksa na boku nieźle, bardzo fajnie Szocik i Starzynski. Savic nieźle wszedł w połowę, ale widać było, że z czasem coraz gorzej - zgaduje, że też go murawa zjadła, jak Zhukova, który co chwile lądował korkiem do połowy w ziemi. Hoyo miał pecha przy pierwszej bramce, drugiej nie dojrzałem co tam się podziało.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.01.2021, 22:13
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Jak tam dzisiejsze meczycho, po wyniku sądząc nogi nadal ciężkie?!����
Sparing jak sparing, dla mnie mogą przegrać wszystkie.

Wystarczy że Starzynski wykorzystałby swoją "patelnie" a byłoby 3-0 i po meczu .

W drugiej połowie linia obronną Szot, Hoyo, Szota, Abramowicz całkowicie zagubiona. Szczególnie Pawłowski, Małecki i ten nowy napastnik Zagłębia mocno dali się we skórę.

W ataku wszystko wskazuje na to że Beqiraj zaczyna wygrywać sobie 1 skład. I to nie będzie dla nikogo zbyt chwalebne.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 21.01.2021, 00:19
kiedy i z kim kolejne sparingi?
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
kpn
Senior Member

Stary 21.01.2021, 01:07
Szneka napisał(a):Wyświetl post
kiedy i z kim kolejne sparingi?
Spartak Trnava w sobote i juz nastepny mecz ligowy na Reymonta z Piastem.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Stary 21.01.2021, 12:00
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Sparing jak sparing, dla mnie mogą przegrać wszystkie.

Wystarczy że Starzynski wykorzystałby swoją "patelnie" a byłoby 3-0 i po meczu .

W drugiej połowie linia obronną Szot, Hoyo, Szota, Abramowicz całkowicie zagubiona. Szczególnie Pawłowski, Małecki i ten nowy napastnik Zagłębia mocno dali się we skórę.

W ataku wszystko wskazuje na to że Beqiraj zaczyna wygrywać sobie 1 skład. I to nie będzie dla nikogo zbyt chwalebne.
Beciraj przynajmniej ma nos z przodu. Fizycznie jest mocno w tyle, kiksy robi nieziemskie, jak strzela to na wiwat, ale te sytuacje widzi. Brown-Forbes i Olek póki co mniej. Przy czym Buksa wczoraj wyglądał nieźle w ustawieniu z boku. Ktoś pisał, że to po to, żeby się nauczył grać jeden na jeden i jeśli tak to duży przyklask dla trenera. Dokładnie w taki sam sposób Lewandowski zaczał być orgywany w Borussi za Kloppa.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 22.01.2021, 22:21
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15405070

Ciekawe jak skończy się sprawa. Przynajmniej wiemy, że ciężko trenują...
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 22.01.2021, 22:43
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15405070

Ciekawe jak skończy się sprawa. Przynajmniej wiemy, że ciężko trenują...
dadza mu aviomarin i bedzie Ok - wkoncu jeszzce 2,5 roku mamy amatorskiego hobbyste pilkarskiego na utrzymaniu
Odpowiedz cytując
orm
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 23.01.2021, 06:52
Hall tak mówił o swojej wydolności w jesienie " Kiedy pierwszy raz jeździłem na rowerku, musiałem się zatrzymać po piętnastu minutach. Byłem wycieńczony, brakowało mi tchu. Zadzwoniłem do naszego trenera od przygotowania fizycznego i go przeprosiłem. Stopniowo dochodziłem do siebie". Chłop jest do odbudowy po covidzie, sam to przyznawał. Może będzie do grania - ale to zajmie sporo czasu.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 23.01.2021, 14:30
Nasuwa mi się na myśl pytanie: jak Hall przeszedł POMYŚLNIE testy medyczne

[22/42]
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 23.01.2021, 14:46
Czy to Klemenz-Janicki czy Edi-Frydrych to i tak dostajemy bramy w kazdym meczu, nawet z drużynami z niższych lig.
Pisze to tylko po to by nie robić Boga z Frydrycha.

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 23.01.2021, 16:00
W opisie jest ze Lis instynktownie odbił wrzutkę ale piłka wylądowała pod nogami przeciwnika. Ergo w zawoalowany sposób opisali bramkę zawaloną przez Lisa... Obrońcy palców w niej raczej nie maczali....
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 23.01.2021, 20:03
https://www.youtube.com/watch?v=ksdTKg2bcrs
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 23.01.2021, 21:24
Jeśli tak mamy grać w ofensywie, to ja już odliczam godziny do meczu. Niewykorzystane okazje bolą, wiadomo. Hyballa po Sosnowcu o tym mówił, teraz też wspomniał, że nad tym trzeba popracować, bo go to denerwuje. Ale jak mają stwarzać 10 bardzo dobrych sytuacji w meczu, bo w okolicach pola karnego mamy 5-6 atakujących, to będzie wpadać.
Ja wiem, że studzimy emocje, że to byli pierwszoligowcy, że liga zweryfikuje, ale myślę, że można tego pierwszego meczu po przerwie po prostu wyczekiwać.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 23.01.2021, 22:09
CO nasi obroncy robili przy bramce Otoczyli tego z pilka jak dzieci a przeciwnik nieobstawiony na 5 m. Zawsze bedziemy tracic bramki?
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
tedyy
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 23.01.2021, 23:07
bódyń napisał(a):Wyświetl post
CO nasi obroncy robili przy bramce Otoczyli tego z pilka jak dzieci a przeciwnik nieobstawiony na 5 m. Zawsze bedziemy tracic bramki?
Zwłaszcza lewy
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 23.01.2021, 23:21
Po oglądnięciu skrótu to jak mamy na kims godziwie zarobić to będzie to Szot.Jak oczywiście dalej będzie się tak rozwijał i nic go nie zje
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 24.01.2021, 00:41
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Wpuścili go w pole karne i bali się faulować. Gdyby Lis wybił piłkę nad bramkę na róg, albo pięścią dalej od bramki to nic by z tego nie było. Najpierw źle się ustawił bo był przed krótkim słupkiem dlatego prawie ta wrzutka go zlobowała, a potem podał piłkę przeciwnikowi. Ten który krył strzelającego nie miał szans nic zrobić. Więc 70% tej bramki jest bramkarza a to i tak łaskawa ocena...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 24.01.2021, 01:06
Przy bramce zawalił też Mehremić, bo to chyba on zachowywał dystans społeczny do strzelca bramki
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 24.01.2021, 01:25
Gość strzelił bramkę z metra. Więc jedyna szansa żeby jej zapobiec to przeciąć podanie od Lisa, gdyby Adi chciał pokryć strzelca zgodnie z tym co pisze w książkach musiałby stać w bramce. Jego błędem było to ze zamiast patrzeć na piłkę to się rozglądał i ustawiał innych, a tu kuku...

Po kolejnym obejrzeniu, potwierdza się obserwacja z Legii. Lis ma problem z pracą nóg.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 24.01.2021, 09:39
Generalnie z Lisem już było widać od pierwszych meczów jeszcze za czasów WSH , że ma refleks itp , natomiast większość piłek odbija (i to przed siebie delikatnie) zamiast łapać. widać ten nawyk już jest u niego nie do wykorzenienia
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 24.01.2021, 09:46
Akurat w tej sytuacji źle się ustawił, dostał loba i musiał cokolwiek zrobić. W sytuacji jakieś się znalazł zrobił wszystko co się dało. Ale wzięło się to z tego że był źle ustawiony w tej akcji, pół kroku w drugą stronę i mógłby do piaskować lub łapać
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 24.01.2021, 10:07
To jest kwestia techniki. Natomiast tej piłki nie mógł złapać bo przez ślamazarność jego kończyn dolnych sięgał piłki w najwyższym punkcie jej lotu. U bramkarza jak u boksera podstawa to szybkie nogi, umiejętność błyskawicznego przesunięcia środka ciężkości, bez tego broni tylko to co ma w zasięgu rąk a co leci choćby cm dalej to wpuszcza. We wczorajszej sytuacji zamiast wyskakiwać z miejsca z obu nóg tracąc w dodatku czas na naskok, powinien zrobić zakrok lewą nogą odbić się lekko w tył i bez żadnego wysiłku opadającą już piłkę przenieść nad poprzeczką na róg lewą ręką, albo wypiąstkować daleko w stronę autu prawą pięścią.

Jest takie ćwiczenie dla bramkarzy w trampkarzach, rzuca się piłkę tak żeby przechodziła nad ćwiczącym lobem, a ten zamiast robić to co wczoraj zdobił Lis, robi to co opisałem. To jest trening schematów ruchowych, one muszą się wczytać. To samo z wybiciem z miejsca, przy padzie w którąś stronę wewnętrzna noga MUSI zrobić wykrok w kierunku w którym sięgamy, ćwiczy się to rzucając się po dojściu krokiem dostawnym, żeby nabrać nawyku. Nie wiem czy w przypadku Lisa na to wszystko nie jest za późno, ale trzeba to piłować do znudzenia.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 24.01.2021, 11:31
prawda co piszesz , z tymże nie wiem czy adekwatne akurat do Mateusza Lisa bo na przestrzeni ostatnich kilku sezonów , w meczach , raczej nie widziałem goli zawinionych tym że "broni tylko to co ma w zasięgu rąk a co leci choćby cm dalej to wpuszcza" , przeciwnie odniosłem wrażenie że jest szybki i skoczny , i dużo wyciągał trudnych strzałów które wymagały robinsonady

natomiast od pierwzego meczu problem widziałem w tym że te robinsonady prawie zawsze kończyły się wypluciem piłki , co nieraz skończyło się właśnie dobitką z bliska przez któregoś ze źle pokrytych przeciwników
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 24.01.2021, 12:03
Ostatnia Legia.

Wiadomo, że jak ma dużo czasu to potrafi rzucić się dobrze technicznie i wychodzi tzw robinsonada. Kłopot zaczyna się kiedy nogi muszą być szybkie, a wykroki minimalne. Karnego z Legią nie dostał, mimo że dobrze wybrał róg, bo wykroku nie zrobił. Jeszcze bardziej było to widoczne przy drugiej bramce. Nie było dużo czasu, ale wybicie z miejsca kończy się tak jak widzieliśmy, do piłki wpadającej 10 cm od słupka brakło mu duuużo. Wszystko przez brak wykroku, a wystarczyłoby przesunąć prawą stopę o 3 cm w kierunku padu. Jak to się robi? Przenosi się ciężar na nogę zewnętrzną, unosi wewnętrzną i w chwili kiedy środek cieżkości ciała przewraca nas w stronę w którą chcemy interweniować ponownie podpieramy się prawą stopą ale już bardziej ugiętą w kolanie i biodrze i minimalnie przesuniętą w przód i stronę w którą interweniujemy. To większe ugięcie w stawach daje właśnie zasięg, bo z tej wewnętrznej nogi idzie odbicie. Na to wszystko jest 0,3 może 0,5 sekundy nogi muszą być szybkie reakcja automatyczna bez tego dupa blada...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów