The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Crusi
Senior Member

Od: 09.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.11.2008, 18:27
Dopuki sie naszym chcialo gralismy znakomicie. Mam nadzieje ze Cantoro dluzej posiedzi na lawie, bo srodek z Jirsakiem i Sobolem funkcjonowal bardzo dobrze Fajnie zagral Malecki i Niedzielan, na duzy plus takze Diaz, ten pilkarz moze byc jednym z naszych kluczowych pilkarzy w niedalekiej przyszlosci. Zienczuk i Lobo po przerwie znowu padlina.
"WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER"
THE WHITE STAR DIVISION
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.11.2008, 18:32
Bardzo dobra pierwsza polowa i poczatek drugiej. Pozniej gra sie kompletnie posypala.
Szkoda iz Skorza nie zdazyl sie zorientowac, ze Piotr Brozek jest bardzo slaby jako pomocnik. Diaz grajacy na obronie, zrobil w ofensywie trzy razy wiecej od niego i nawet wypracowal mu swietna sytuacje, jednak Piotr ja spartolil.
W obronie obylo sie bez wiekszych bledow, pomimo sporych zmian kadrowych. Gra w srodku pola pod nieobecnosc Cantoro, podobala mi sie bardziej anizeli z Mauro w skladzie. Wejscie Lobodzinskiego niestety nie wnioslo niczego dobrego. Ten czlowiek to prawdziwy dramat Wisly. Kazdy jego kontakt z pilka konczyl sie w kiepskim stylu. A to wyjechal z nia na aut, a to podal wprost pod nogi rywala, a to oddal slaby strzal wprost w rece bramkarza. Istny szkodnik.

O Niedzielanie tez nie da sie napisac niczego dobrego. Niby sie staral, niby probowal, ale tak naprawde poza beiganiem nie mial nic do zaoferowania. Zaliczal sporo strat, pilka odskakiwala mu na kilka metrow, a do tego dolozyl kilka kompletnie nieudanych podan, ktore nie przystoja pierwszoligowemu pilkarzowi. Skorza niedawno powiedzial, ze Wtorek jest coraz blizszy strzelania gola, ale ja to odbieram jako zarcik i probe slownej amortyzacji brutalnej dla Andrzeja rzeczywistosci.
Dobrze, ze juz w nastepnej kolejce wraca Boguski, gdyz jego brak jest widoczny. Z nim w skladzie, z cala pewnoscia bedziemy grozniejsi niz z Niedzielanem.

Na pilkarza meczu typuje Diaza. Tyle kilometrow co on, nie przemierza chyba zaden inny zawodnik. Dobitnie udziela sie i w defensywie i w ofensywie, a do tego doklada kolejna swietna bramke. Czego chciec wiecej ?
Odpowiedz cytując
M.C (nowy kleparz)
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 02.11.2008, 18:33
Dla mnie na plus:
Brożek,Diaz,Niedzielan
Na minus:
Łobodziński,Zieńczuk,Małecki(!)
W życiu przeczytałem tylko jedną książkę, bo miała tylko osiem stron. To była" Nasza szkapa". Chyba coś o jakimś wychudzonym koniu----Mariusz Piekarski
Odpowiedz cytując
szlaQ
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 02.11.2008, 18:42
Na Plus:
Brożek,Diaz,Małecki
Na Minus:
Łobodziński,Zieńczuk,Niedzielan
Odpowiedz cytując
3rider
Senior Member

Od: 02.2003

Stary 02.11.2008, 18:55
WYBORNE PIERWSZE 45MIN, dawno nie widzialem tak kombinacyjnie grajacej Wisly. Pilka chodzila pomiedzy naszymi tak, ze Ruch nie wiedzial gdzie prawa strona a gdzie lewa. Brawo dla Skorzy za przetasowania w skladzie, ladnie ozywily poczynania Wisly. In plus w koncu Wtorek, ktory zatrybil i z Brozinho kilka akcji mieli naprawde fajnych. W drugiej polowie juz troche wiecej szachow, ale prawda jest taka, ze Ruch w tym meczu zagral cokolwiek dopiero jak zluzowalismy nasz zelazny uscisk. Dwie piekne bramki!!!
HENRYK TOMASZ REYMAN (1897-1963) – piłkarz (środkowy napastnik), podpułkownik Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie powstań śląskich, uczestnik kampanii wrześniowej, ranny w bitwie nad Bzurą. Dowódca I batalionu 37. pułku piechoty z Kutna. W latach 1910-1933 występował w Wiśle Kraków, w barwach której w latach 1927-33 grając w lidze zdobył 109 goli. 9-krotny reprezentant kraju, w 1924 kapitan reprezentacji na Olimpiadzie w Paryżu.
Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 02.11.2008, 19:10
pierwsza połowa ok, super ta akcja po ktorej Jirsak zamiast sypnąc to podawał. Jirsak slaby ogolnie. Wojtek "znam tylko jeden zwod" Lobodzinski tez mogl lepiej grac. Druga polowa w odczuciu byla jak zjezdzanie po nieheblowanej desce do wody z solą. Mały, wozisz wozisz i na koniec nie podajesz !!! Graj zespolowo do nędzy !!!
Odpowiedz cytując
Snakes
Banita

Od: 07.2008

Stary 02.11.2008, 19:10
Pierwsza polowa rozegrana koncertowo. Brawo dla Niedzielana przy bramce Brozka ,swietnie odwrocil uwage obroncow. 4-4-2 lepiej nam sluzy od 4-5-1 .Na przyszlosc Jirsak z Sobolem w srodku ,Cantoro ława.Druga polowa niestety juz fatalna ,ale wynik byl korzystny. Na plus tez Malecki ,szkoda ze nie strzelil dzis gola bo zasluzyl.ŁAPY PRECZ OD MACIEJA SKORŻY !
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 02.11.2008, 19:16
Nie mogłem się nadziwić jak piła elegancko chodziła kiedy na boisku nie było Cantoro. Tomas wykonał kawał dobrej roboty, przede wszystkim, bardzo dobrze grał z pierwszej piłki, zabrakło mu w końcówce sił i miał kilka strat. Mecz był naprawdę dobry, według mnie wynikło to z tego powodu, że na boisku nie było Cantoro, Łobo i Zienia niż ze zmiany systemu. Nareszcie Andrzej Niedzielan pokazał nam się z dobrej strony, Patryk Małelcki również choć czsami podejmował nie najlepsze decyzje, mimo tego udowodnił, że jest o wiele bardziej pożytecznym zawodnikiem niż Łobo. Marcelo za dużo na lagę, trochę nie po brazylijsku ale w drugiej połowie się opanował. Według niektórych zapchaj dziura, piłkarz za czapkę gruszek, Junior Diaz znowu trafił do siatki i był jednym z najlepszych zawodników meczu, w końcówce to on wziął na siebie odpowiedzialność i uspokoił grę. Singlar w obliczu słabej formy Baszcza gra naprawdę solidnie i zasługuję na to aby dać mu szansę w kolejnych meczach. Nasz Paweł jest w takiej formie że nie robi mu różnicy to czy gra na szpicy czy wraca się po piłkę. Trzeba także kogoś zjechać tak więcej Łobo podawał dzisiaj do przeciwnika.
Odpowiedz cytując
e
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 02.11.2008, 19:18
Bramki
http://pl.youtube.com/watch?v=WPeSZrqnDjs
Interwencja Pawelka
http://pl.youtube.com/watch?v=ds4gugINfYw
Odpowiedz cytując
witorik
Member

Od: 10.2007

Stary 02.11.2008, 19:22
Wszystko ładnie pięknie, druga połowa może trochę gorsza, ale wynikało to z tego, że Ruch musiał gonić wynik. Jednego, czego nie rozumiem to wejście Dawida :/, on Wiśle już nic dobrego nie da. Wg. mnie za Jirsaka powinien wejść Barreto, lepszy-młodszy-niesamowite dojście do piłki. Ale i tak ufam Skorzy
Nowodworek
Odpowiedz cytując
Arturo Qr2nów
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 02.11.2008, 19:27
Jak wszyscy tak i ja uważam, że pierwsza połowa niemal koncertowa. Kapitalnie by było gdyby jeszcze trochę szybciej operowano piłką. W drugiej raziły akcje Ruchu, który stosunkowo łatwo dostawał się w nasze pole karne. Jak się okazuje mamy sporo możliwości ustawienia drużyny (o ile ustawienie z Zieńczukiem i Cantoro ktoś traktuje jako w ogóle ustawienie i alternatywę), a dzisiejsza była chyba optymalna z tym, że za Małeckiego grał będzie Boguski.

EDIT: Nie potrafię znaleźć uzasadnienia wpuszczenia na boisko Dawidowskiego... Zieńczuk też całkowita padaka. A przecież na ławce był np. Barreto czy Mączyński.
Ostatnio edytowane przez Arturo Qr2nów : 02.11.2008 o godz. 19:31.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 02.11.2008, 19:54
Cytat:
Nie potrafię znaleźć uzasadnienia wpuszczenia na boisko Dawidowskiego... Zieńczuk też całkowita padaka. A przecież na ławce był np. Barreto czy Mączyński.
Dokładnie jak widzę że Dawidowski wchodzi na boisko, a Mączyńskich jest na ławie to się cały gotuje. Wogóle wolałbym aby na ławie był jakiś junior niż Dawidowski.
Odpowiedz cytując
Mrsnh
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 02.11.2008, 20:04
Arturo Qr2nów napisał(a):Wyświetl post
Jak wszyscy tak i ja uważam, że pierwsza połowa niemal koncertowa. Kapitalnie by było gdyby jeszcze trochę szybciej operowano piłką. W drugiej raziły akcje Ruchu, który stosunkowo łatwo dostawał się w nasze pole karne. Jak się okazuje mamy sporo możliwości ustawienia drużyny (o ile ustawienie z Zieńczukiem i Cantoro ktoś traktuje jako w ogóle ustawienie i alternatywę), a dzisiejsza była chyba optymalna z tym, że za Małeckiego grał będzie Boguski.

EDIT: Nie potrafię znaleźć uzasadnienia wpuszczenia na boisko Dawidowskiego... Zieńczuk też całkowita padaka. A przecież na ławce był np. Barreto czy Mączyński.
Nie zgodze sie. Boguski za Niedzielana, a Małecki zostaje na prawej . Jezeli chodzi o Dawidowskiego to tutaj sie zgadzam. Zastanawialem sie dlaczego nie wszedl Mączyński. ehh...
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.11.2008, 20:16
Czym silniejszy przeciwnik, tym Maczynski slabszy i moze to wlasnie Skorza mial na uwadze. Moim zdaniem Maczynski jest mocno przereklamowany. Zapamietalem go z kilku wystepow, gdzie wyraznie odstawal na niekorzysc i od tamtej pory zbytnio za nim nie tesknie. Z drugiej strony stawianie na Dawidowskiego, to rzeczywiscie nic dobrego...
Odpowiedz cytując
madenn
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 02.11.2008, 20:18
Baretto nie było na ławce

mecz dobry , choć druga połowa pozstawia wiele do życzenia , nasi zawodnicy gaśli w oczach , na pochawałe zasluguje Małecki , pokazał ze to on powinien grać w pierwszej 11
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 02.11.2008, 20:24
w 2 połowie jakby nieco pary brakowało, dobrze że Zającowi zabrakło zimnej krwi w tej 100 % sytuacji.Obrona z Głową i Baszczem wydaje mi sie pewniejsza mimo że dzisiaj nie straciliśmy gola.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 02.11.2008 o godz. 20:32.
Odpowiedz cytując
Crusi
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 02.11.2008, 20:33
Niekoniecznie Boguski muszi grac za Malego. Ja widzialbym Rafala na prawej, a Malego na lewej, bo jest obunozny. Na obrone lewa Diaza, a Pi. Brozek niech dychnie ze 2 mecze, bo ostatnio ma slabsza forme. Ustawienie naszej ofensywy Maly - Jirsak - Sobol - Rafal i atak Brozek - Niedzielan i mysle ze nasza gra wygladala by jeszcze lepiej niz w pierwszej polowie dzisiaj.
"WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER"
THE WHITE STAR DIVISION
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 02.11.2008, 20:38
Przecież Boguski też może grać na lewej stronie. Swój najlepszy mecz w barwach Wisły (z Beitarem) rozegrał właśnie jako lewoskrzydłowy
Odpowiedz cytując
jasnyGwint
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 02.11.2008, 20:43
AYALA napisał(a):Wyświetl post
w 2 połowie jakby nieco pary brakowało, dobrze że Zającowi zabrakło zimnej krwi w tej 100 % sytuacji.Obrona z Głową i Baszczem wydaje mi sie pewniejsza mimo że dzisiaj nie straciliśmy gola.
Obrona z Głowackim i Baszczyńskim pokazała jaka jest pewna w meczu w Warszawie ...
Odpowiedz cytując
donPedro23
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 02.11.2008, 20:59
Głowacki rzeczywiście ostatnio gra słabo i popełnia proste błędy w kryciu, poza tym kilka razy zauważyłem, że po prostu odpuszcza, co np. Cleberowi się nie zdarza. Ale co do Baszcza to się nie zgadzam. On ma najlepszą rundę od dawna, wreszcie jest widoczny w ataku, stara się, walczy i widać, że znowu mu się chce.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 02.11.2008, 21:15
Szkoda ze trener zrazil sie do Barreto, wg mnie powinien dostac szanse, ładnie grał tylko żółtych kartek za duzo lapie, jakby nie ta jego agresywnosc, to taki lepszy Cantoro. Bo Jirsak to całkiem inny typ piłkarza.

Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Stary 02.11.2008, 21:57
I jednak mozna bylo pomieszac skladem, zagrac tak jak sugerowalo od jakiegos czasu wielu kibicow. Przeciez Malecki, a Lobodzinski to roznica klas na korzysc mlodszego Wislaka. Zienczuk tez sobie dluzej posiedzi. Oni w porownaniu do Diaza, Piotra Brozka czy Maleckiego prezentuja sie teraz duzo gorzej.

Slowa uznania po raz kolejny dla Jirsaka. Znow pokazal, ze pilki uczyl sie nie w Polsce, ale na rownych jak stol boiskach, u trenerow, ktorzy nie ganiaja cie po gorach, ale szlifuja technike do bolu.

Kilka kombinacyjnych akcji z 1 polowy i generalny obraz gry byl swietny. Drugie 45 min to efekt rozluznienia prowadzeniem dwoma bramkami i slabiutka postawa przeciwnika, ktora nie mobilizowala do wysilku. Ruch mnie mocno rozczarowal.
Odpowiedz cytując
e
Senior Member

Stary 02.11.2008, 22:02
Okazja Jirsaka (27 min)
http://pl.youtube.com/watch?v=KY8E3ruwonM

Okazja Sobolewskiego (47 min)
http://pl.youtube.com/watch?v=WOnD1rSew2k

Okazja Maleckiego (60 min)
http://pl.youtube.com/watch?v=ZP4z_AtjsgA

Okazja Maleckiego (63 min)
http://pl.youtube.com/watch?v=Hp7zgMtgCCQ
Odpowiedz cytując
czesiu
Senior Member

Stary 02.11.2008, 22:06
Wreszcie kur... zagrali dobry mecz. Wystarczyło mnie poczytać (wykluczyć Baszcza, Głowe, Cantoro i Łobo) i pojawiła się płynna, szybka gra. Niech już ten Skorża nic nie psuje i dograjmy tę rundę do końca w tym składzie - no może plus Barreto.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 02.11.2008, 22:14
pierwsza polowa na bardzo wysokim poziomie

druga połowa - nawet nie zastanawiam się czy to zmęczenie czy raczej nonszalancja i minimalizm

oczywiste, że zmęczenie - nasi piłkarze to profesjonaliści i nawet jak po pierwszej połowie prowadzą 2:0 to i tak na drugą wychodzą bardzo zmotywowani marząc o dobiciu słabego przeciwnika i strzeleniu jeszcze przynajmniej dwóch goli.
Odpocznijcie sobie, drodzy Panowie, ten Ruch strasznie was dziś zmęczył

To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
donPedro23
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 02.11.2008, 23:28
Piłkarsko Wisła wypadła dobrze, a jak wypadli kibice, ,można się przekonać oglądając filmiki
http://pl.youtube.com/watch?v=bObywUAPc-A
http://pl.youtube.com/watch?v=5d7o0F8kQ-o
Powód: bo tak
Ostatnio edytowane przez donPedro23 : 03.11.2008 o godz. 11:12.
Odpowiedz cytując
Bnn
Member

Od: 03.2003

Stary 03.11.2008, 00:06
mecz na plus, jednak wg mnie coraz bardziej brakuje strzałów z dystansu. Gol Pawła - wpadło, ale nie był to soczysty strzał w stylu Żurawia, raczej taki szczur

najbardziej to widać było tydzień temu w Warszawie - Mauro miał takie 2 patelnie na 18-20 metrze, że dobry strzelec mógłby coś więcej zrobić niż podać do bramkarza. A Mauro 2 x podał z passówki - jak dla mnie dla piłkarza od kilkunastu lat grającego profesjonalnie, to straszny wstyd.

Łobo - tego faceta nie kumam. Gra w najlepszym polskim klubie, zarabia naprawdę potężne pieniądze nawet jak na piłkarza I-ligowego... i chłop sprawia wrażenie, że mu się nie chce. Nie mówię tu już że nie idzie, że traci piłkę, że ciągle wszystko na 1 zwód i że ciągle odgrywa do tyłu (mało? ). On zupełnie odpuszcza, 0 wślizgów, 0 pressingu, 0 walki... i jak tylko gra to gramy 10 na 11.

to ja już wolę jakiegokolwiek piłkarza z ME (byle nie Dawid), który coś poszarpie, pobiega, choćby wiatru narobi
Powód: dopisek
Ostatnio edytowane przez Bnn : 03.11.2008 o godz. 00:08.
There is only one Dennis Bergkamp
Odpowiedz cytując
pawelos84
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 03.11.2008, 02:01
Najlepsi byli Małecki i Jirsak i Brożek. Praktycznie cała ofensywa się opiera na tej 3. Małecki prawie w każdej akcji ofensywnej uczestniczył. Aż dziwi mnie że potrafi grac tak dobrze. A jesli tak, to dziwne czemu nie gra od dawna ... Jirsak, bardzo dużo gry do przodu, dużo prostopadłych piłek, cięzko go docenic, bo może mało efektowny, ale wykonał kawał dobrej roboty. Brożek cały czas był grozny.

Generalnie to wszyscy zagrali niezle. W porównaniu do Wisły Dana czy Okuki ten zespół jest naprawde dobry.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 03.11.2008, 07:22
Przed meczem miałem pewne obawy co do wyniku, niemniej zostały rozwiane w trakcie bardzo dobrej pierwszej połówki w wykonaniu Wisły.
Generalnie Sobol z Jirsakiem to zdecydowanie najlepszy układ w środku pola - szkoda tylko że Tomas ma siły na góra 70 minut, niemniej w tym czasie ma do zaoferowanie znacznie więcej niż Mauro. Również Diaz z Małeckim prezentują się znacznie lepiej niż Zieniu z Łobo - Małeckiemu, pomimo szans, brakuje jednak bramki, która znacznie umocniłaby jego pozycję w zespole.

Tak jak kilka osób piszących wcześniej nie rozumiem tylko wpuszczania na boisko Dawidowskiego. Każdy, tylko nie on. Bo po co?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów