The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.06.2014, 11:03. OFE vs ZUS
Jak tam ludu pracujący miast i wsi? Jaki wybór sugerujecie - poparty mocnymi argumentami

Czasu na wybór już nie zostało zbyt wiele i rudy już dostaje orgazmu ze nie ma chętnych na OFE.

Ja wybrałem OFE:

1. Dla mnie najgorszy kapitalista i tak jest bardziej wiarygodny niż niewypłacalne państwo.

2. 1 zł w ZUS dzisiaj równa się 1 zł w ZUS za 20 lat, rewaloryzacja dotyczy już wypłacanych emerytur

3. Nawet najgorsze OFE oferuje jakikolwiek procent powyżej zera wiec 1 zł dzisiaj <= 1 zł za 20 lat

4. Nie toleruje kurewstwa i nieudolności obecnego rządu i wybrałbym OFE nawet z przekory
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 10.06.2014, 11:11
Jak dla mnie, młodego człowieka, który do emerytury ma 40 lat jest to rozmowa typu "Lepiej potargać czy spalić pieniądze".
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 10.06.2014, 11:14
Po części racja

Ja od 3 lat (szkoda że tak późno zacząłem) wpłacam sobie co miesiąc na IKE. Zawsze będzie na waciki.
Odpowiedz cytując
Zwierze
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 10.06.2014, 11:23
Najlepszą radą będzie chyba rzut monetą. I nie jest to żart z mojej strony.
MISTRZ, MISTRZ, WISŁA MISTRZ!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Kroq
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 10.06.2014, 11:29
ZUS - bo nie nawidzę wypełniać jakiś jebanych deklaracji czy innych papierków. Gdyby do ZUSu trzeba było coś wypełniac to byłbym w OFE. Ślepy los.
A osobiście odkładam na IKE. Bo żadne państwowe instytucje nie wierzę. Jak sam nie odłożę to nie będę miał nic. Bardzo chętnie w tym momencie zrzekłbym się całej przyszłej emerytury i środków które juz tam na moim koncie są i innych świadczeń zusowskich w zamian za brak konieczności oddawania im jakichkolwiek składek.
Odpowiedz cytując
zelek
Junior Member

Od: 12.2013

Stary 10.06.2014, 13:55
http://mises.pl/blog/2014/05/12/sier...at-emerytalny/
Polecam dla wszystkich zainteresowanych tematem.
Prawda jest taka, że jeśli sami nie zadbamy o swoją emeryturę to nikt za nas tego nie zrobi. I już dobrze mieć choćby IKE, choć to również nie jest pozbawione wad.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 10.06.2014, 14:02
To że trzeba samemu odkładać to jasne, ale zostawać w ZUS'ie mając wybór to woda na młyn rudego.
Odpowiedz cytując
palikot
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 10.06.2014, 14:57
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Jak tam ludu pracujący miast i wsi? Jaki wybór sugerujecie - poparty mocnymi argumentami

Czasu na wybór już nie zostało zbyt wiele i rudy już dostaje orgazmu ze nie ma chętnych na OFE.

Ja wybrałem OFE:

1. Dla mnie najgorszy kapitalista i tak jest bardziej wiarygodny niż niewypłacalne państwo.

2. 1 zł w ZUS dzisiaj równa się 1 zł w ZUS za 20 lat, rewaloryzacja dotyczy już wypłacanych emerytur

3. Nawet najgorsze OFE oferuje jakikolwiek procent powyżej zera wiec 1 zł dzisiaj <= 1 zł za 20 lat

4. Nie toleruje kurewstwa i nieudolności obecnego rządu i wybrałbym OFE nawet z przekory
Błąd! Za 20 lat 1 zł będzie równał się 0 zł, bo nie będzie ZUSU, to już jest bankrut!
Nie wiem ile ci pozostało do emerytury, ale uwzględnij mały przyrost naturalny i coraz większe wypłaty z tym związane z OFE i mniejsze przychody, więc fundusze inwestycyjne z czasem będą traciły na wartości... więc ci co zaczną odkładać no 25-30 lat przed emeryturą, mogą wyjąć mniej niż włożyli.
Moim zdaniem najlepiej olać ten burdel i kupić złoto!
Pozdrawiam

Po części racja

Ja od 3 lat (szkoda że tak późno zacząłem) wpłacam sobie co miesiąc na IKE. Zawsze będzie na waciki.
Podnieś sobie składkę
Każdy ekonomista, nie będący z systemu powie ci, że najważniejsza jest dywersyfikacja.
Czyli:
Dzieci najlepiej czwórka, Złoto, Dzieła sztuki, IKE, a Zus OFE? Jak musim, to musim
Ostatnio edytowane przez palikot : 10.06.2014 o godz. 15:04.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 10.06.2014, 15:02
Z OFE zostaną strzępy. To co zostanie wywiezione będzie przez obcy kapitał z Polski (bo OFE to zagraniczne firmy). Wiekszość zostanie zmuszona do przejścia do ZUS aby miec jakąś jałmużnę.
Odpowiedz cytując
Amptiq
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 10.06.2014, 16:01
Przy obecnych przepisach (przeniesienie całości obligacji do ZUS i zostawienie dla OFE tylko akcji) jest to pytanie w sensie czy wole mieć pieniądze zapisane (z chwilą zapisu wydane przez polityków) na koncie w zus czy pieniądze zainwestowane w akcje (w bardzo dużej mierze na akcje polskich spółek).

Na OFE opiera się GPW w Warszawie i 80% prywatyzacji z ostatnich lat. Więc nawet jeśli ktoś twierdzi, że są to obce firmy (a nie wszystkie bo np. 3 co do liczby członków PZU, PKO BP lub Polsat są polskie) to są one w dużej mierze zarządzane przez polaków a środki przez nie zarządzanie inwestowane w Polsce.

Pamiętajcie też o tym że polski system emerytalny już ledwo zipie, a wedle wszelakich prognoz demograficznych sytuacja ta się będzie tylko pogarszała i to w szybkim tempie. Tak więc prawdopodobna jest sytuacja w której ZUS zbankrutuje (skoro Grecja mogła to czemu nie zus) i środki które teoretycznie będą odłożone na kontach w ZUS będą warte tylko tyle ile zadrukowany nimi wyciąg lub mocno zredukowane.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 10.06.2014, 16:19
i jedno i drugie
gowno warte
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 10.06.2014, 19:27
Tak się tu rozwodzicie, jakby środki przekazywane do OFE to miało być 100% składki
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 10.06.2014, 20:56
I dlatego patrz mój punkt 4

Już czytam że rudy idiota ogłasza sukces zawłaszczenia mojej kasy i mnie przysłowiowy .... strzela.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 10.06.2014, 21:03
I dlatego patrz mój punkt 4

Już czytam że rudy idiota ogłasza sukces zawłaszczenia mojej kasy i mnie przysłowiowy .... strzela.
gdzie byśmy nie dali tej kasy i tak nas z większej czy mniejszej jej części okradną. tak się tu dzieje od zawsze i obawiam się, że tak będzie na wieki wieków amen
najlepiej byłoby nie płacić nigdzie ani grosza, a zamiast choćby wpłacać co miesiąc te kilkaset czy więcej zł. do banku na jakiś tam procencik albo np. w obligacje.
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 10.06.2014, 21:26
Wpłacając kasę do banku dajesz zarobić bankowi, a obligacje to czysty zarobek dla państwa i przedsiębiorstw (kredyt za pół darmo), więc to też nie jest takie proste
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 11.06.2014, 06:10
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Wpłacając kasę do banku dajesz zarobić bankowi, a obligacje to czysty zarobek dla państwa i przedsiębiorstw (kredyt za pół darmo), więc to też nie jest takie proste
wpłacam pieniądze i wiem ile i kiedy dostanę bo jest na to ogólnie rzecz biorąc umowa - są określone zasady gry.
do zus-u mi zabierają i dostanę czapkę gruszek nie wiadomo kiedy (o ile w ogóle)
Odpowiedz cytując
julo
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 11.06.2014, 06:14
https://www.youtube.com/watch?v=AvUl-kJpyrU

A myślicie że dożyjemy ?
Zapraszam do obejrzenia w/w filmiku na YT
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 18.06.2014, 10:16
Byłem w poniedziałek złożyć deklarację o zostaniu w OFE - babka w Zusie mi mówi "słusznie Pan zrobił" - ja takie oczy robię, a ona mówi że wszyscy pracownicy w Zusie co mają wybór wybierają OFE
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 11.07.2014, 11:30
Jeszcze 2 tygodnie żeby zaprotestować przeciwko złodziejskiej polityce rudego!

Na razie dostają orgazmu ze deklarację podpisało tylko 500 tys osób.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 11.07.2014, 12:14
Jeden ..... W sumie to wszystko jedno skąd nie dostane emerytury
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów