The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 36 24,32%
osłabi 87 58,78%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 25 16,89%
Głosujących: 148. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.01.2022, 21:16
Oby podpisanie Ondraska oznaczało pożegnanie z człapakiem Forbesem. Kliment jeszcze się rozkręci...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
konrad
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 07.01.2022, 21:22
Na dziś wiadomo, że Zdenek ma te cechy charakteru, które ewidentnie nam się przydadzą. Jest tutaj lubiany, czuje to, więc zakładam,.że będzie wzmocnieniem, a przynajmniej solidnym uzupełnieniem sportowym.
Co będzie, zobaczymy, w każdym razie zapisuję ten temat później
Tylko Wisła.
Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić, tu trzy punkty można zdobyć, tutaj Legię można ubić.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 07.01.2022, 21:25
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Tak, poczekamy. Tego wymaga elementarna uczciwość.

Ale sam przyznasz - falstart niezły. Naprawdę jeśli idziemy w doświadczenie może Paweł Brożek też by trochę mógł formy u nas złapać? Chyba nie napiszesz że grałby gorzej od czeskiego asa?
Nie no już nie przesadzajmy z tym Brożkiem Jeśli odejdzie Forbes, na wypożyczenie pójdzie Sobol, to Zdenek na sensownym kontrakcie będzie dobrym uzupełnieniem, który dodatkowo może swoim charakterem trochę tę drużynę rozruszać. Jak będzie - zobaczymy. Najważniejsze, że to nie jest ostatnie słowo klubu jeśli chodzi o wzmocnienie ofensywy. Gdyby było inaczej, wtedy bym się martwił
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 07.01.2022, 21:36
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Ten transfer żadnego świadectwa nie wystawia - ważne będzie całe okienko, a nie jeden kontrakt (pomijam już, że nie znasz okoliczności ani warunków finansowych tego kontraktu). Jak pisałem wyżej - poczekajmy na kolejne ruchy i ocenimy całościowo.
Ja zakładam że Ondraszek nie będzie u nas dużo zarabiał, w innym wypadku mamy do czynienia z wielopoziomową kompromitacją.

Czy to nie Pasieczny przed przyjściem tutaj opowiadał w wywiadach że lepiej nie zatrudnić taniego piłkarza który jest za słaby sportowo, mimo że to małe ryzyko? I jak to ma się do transferu Ondraszka - gościa który ma 34 lata i super sezon w Norwegii za sobą: 1 gol i 1 asysta?

No ....a, tak jakby co innego opowiadał w wywiadach, a zupełnie co innego robił...
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.01.2022, 21:40
Dlatego wcześniej dopytywałem czy Pasieczny miał w tym transferze coś do powiedzenia.
Bo jeśli miał to to faktycznie stoimy w miejscu. Jeden strzelający głownie w PP odchodzi, drugi strzelający w takiej sobie lidze 1 gola przychodzi.
To już lepiej było przeprosić się z Videmontem
https://gazetakrakowska.pl/hugo-vide...ar/c2-15954361
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 07.01.2022, 21:48
Umówmy się, że Ondrasek nie przychodzi tutaj grać pierwszych skrzypiec, pewnie bez problemu pogodzi się z niewysoką (tak mniemam) pensją i rolą rezerwowego. Zna swoje statystyki i wie, że to nie on rozdaje tutaj karty.
Odnoszę wrażenie, że on wiąże z tym miastem swoją przyszłość, zawsze w bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o Krakowie.

[26/42]
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.01.2022, 21:48
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ja zakładam że Ondraszek nie będzie u nas dużo zarabiał, w innym wypadku mamy do czynienia z wielopoziomową kompromitacją.

Czy to nie Pasieczny przed przyjściem tutaj opowiadał w wywiadach że lepiej nie zatrudnić taniego piłkarza który jest za słaby sportowo, mimo że to małe ryzyko? I jak to ma się do transferu Ondraszka - gościa który ma 34 lata i super sezon w Norwegii za sobą: 1 gol i 1 asysta?

No ....a, tak jakby co innego opowiadał w wywiadach, a zupełnie co innego robił...
Z tego co wiem to nie będzie zarabiał kokosów. Co do słów Pasiecznego - widocznie inaczej od Ciebie oceniają jego przydatność sportową i dla nich jest odpowiedni w stosunku do ceny i roli, jaką ma w drużynie spełniać. Meczów Ondraska w Norwegii nie widziałem, więc ciężko, bym formę oceniał, choć same statystyki jakie są każdy widzi.

Czekam jak się rozwinie sytuacja z Forbesem - jeśli odejdzie, to podpisanie Ondraska jako uzupełnienie składu wg mnie się broni, "na papierze" oczywiście.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 07.01.2022, 21:57
Z tego co wiem to nie będzie zarabiał kokosów. Co do słów Pasiecznego - widocznie inaczej od Ciebie oceniają jego przydatność sportową i dla nich jest odpowiedni w stosunku do ceny i roli, jaką ma w drużynie spełniać. Meczów Ondraska w Norwegii nie widziałem, więc ciężko, bym formę oceniał, choć same statystyki jakie są każdy widzi.

Czekam jak się rozwinie sytuacja z Forbesem - jeśli odejdzie, to podpisanie Ondraska jako uzupełnienie składu wg mnie się broni, "na papierze" oczywiście.
Wytłumacz mi w jaki sposób wymiana Forbesa który strzelił 2 gole w lidze i kilka pierwszoligowcom w PP na 34 letniego Ondraszka który ma gola i asystę w lidze Norweskiej "się broni na papierze". Wymieniamy słabego napastnika na jeszcze słabszego emeryta. Jasne, może wydarzyć się cud i Ondraszek przeżyje u nas drugą młodość, ale na papierze akurat to jest katastrofa. Typowy transfer na "odwal się", żeby kibice nie pyskowali bo Ondraszek fajny, herb całował i kiedyś u nas gole strzelał.
Napastników nie zatrudnia się za charakter tylko żeby strzelali gole. FBF ma tragiczne statystyki, Ondraszek ma jeszcze gorsze...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.01.2022 o godz. 22:01.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.01.2022, 22:02
Ja Ci niczego nie wytłumaczę, bo nie jestem specem w kwestiach sportowych (podejrzewam, że podobnie jak Ty ) - zaznaczyłem tylko, że widocznie widzą to inaczej od Ciebie i tyle.

Transfer, żeby kibice nie pyskowali? Totalna bzdura, ma przyjść kolejny zawodnik do ofensywy.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 07.01.2022, 22:07
Jeśli to jest transfer 0,5 + 1, to w razie totalnego braku formy, rozstanie w lecie będzie proste.

[26/42]
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 07.01.2022, 22:07
Ja Ci niczego nie wytłumaczę, bo nie jestem specem w kwestiach sportowych (podejrzewam, że podobnie jak Ty ) - zaznaczyłem tylko, że widocznie widzą to inaczej od Ciebie i tyle.

Transfer, żeby kibice nie pyskowali? Totalna bzdura, ma przyjść kolejny zawodnik do ofensywy.
Pisałeś że na papierze to się broni, chciałem wiedzieć - jak.

Przyjdzie pewnie kolejny koleś z rozjebującymi system statystykami (4 gole w 20 meczach ligi litewskiej, od pół roku bez klubu, 8 lat temu obserwował go skaut Chelsea etc.), a Ondraska przynajmniej kibice znają i lubią (znaczy, Ondraska sprzed kilku sezonów) i mimo że ma dramatyczne liczby (serio) to będzie lepiej przyjęty. Tak to sobie tłumaczę, bo sportowo to sensu nie ma.
Zobaczymy, IMHO ten transfer - porażka.

Patryko napisał(a):Wyświetl post
Jeśli to jest transfer 0,5 + 1, to w razie totalnego braku formy, rozstanie w lecie będzie proste.
To nie jest problem. W przypadku spadku z ligi kontrakt zostanie i tak automatycznie rozwiązany.
Problemem jest to że się osłabiliśmy, mamy tragiczny skład a warto byłoby się jednak utrzymać.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.01.2022 o godz. 22:18.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 07.01.2022, 22:30
A pisałem, że przyjdzie stary Słowak, którego nazwają napastnikiem mimo dramatycznych statystyk? (Czech czy Słowak mała różnica).

Ten zarząd po trzech latach błazenady nie jest w stanie mnie w niczym zaskoczyć.

Tak samo jak różnej obrońcy Marzeny, teraz obecnych. Te dwie rzeczy są pewne - błazenada zarządu i klakierstwo.

Tak samo jak pisaliście, że nie da się zarobić na młodych Polakach. Faktycznie, Kozłowski, za chwilę Kamiński. Pogoń i Lech pokazują, że da się i to zarobić jakieś masakryczne kwoty.

Dawid oddałby Kozłowskiego za grosze. Za max 500 tys. euro.

Wisła potrzebuje 7-8 transferów i to na już. Nie odpadów. Tylko transferów.

Choć i tak lepiej, że przyszedł Ondrasek (przypominam, że on i tak był często krytykowany za słabą grę, dopiero pod koniec zaczął coś grać), bo zawsze można byłoby przebrać Dawida w piłkarza i kazać mu zagrać w Ekstraklasie.
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 07.01.2022, 22:33
Kliment- Forbes - Ondrasek

i chyba już nie musimy szukać nikogo za YY, bo i tak się nie zmieści.

W ciagu ostatnich 6miesięcy Ondrasek był 3x do wziecia, dobrze że w końcu nam się udało
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 07.01.2022, 22:36
Forbsa chcemy sie pozbyć. Zostaje tylko Ondrasek, Kliment i nowy szykowany na główne działo.
Zdybowicz i Sobol na wypożyczenie, a później cholera wie.

Także wcale bogactwa nie ma..

Pytanie kto przyjdzie na skrzydło, bo granie Młyńskim i Piotrkiem to średni pomysł. Do tego stoper potrzebny na wczoraj - ciekawe co będzie z Sadlokiem bo były ploty, że wiosne już gdzie indziej spędzi.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 07.01.2022, 23:01
Nie znamy planu transferowego. Nie wiemy czy będzie nowy napastnik. Rzekłbym nawet, ze bez transferu Forbesa lub Klimenta nowy napastnik brzmi niedorzecznie, szczególnie taki, który miałby posadzić ich na ławce i zarabiać jeszcze więcej. Chyba, że w Wiśle się coś zmieniło i nagle sramy kasą. Niezależnie od tego, co wydarzy się w kwestii napastników, Ondrasek jest dobrą opcją uzupełnienia składu. Lepiej mieć 3 opcję, niż jej nie mieć.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 07.01.2022, 23:11
Zwróćcie uwagę, że Ondrasek w poprzednim sezonie miał 6 bramek w Fortuna Lidze strzelonych i jedną w europejskich pucharach. Co ciekawe grał wtedy u Guli. Rok temu jeszcze strzelał bramkę w reprezentacji.

W tej rundzie zagrał 3 mecze u tego dziwnego właściciela FCSB, podpadł i w jeszcze pod koniec okienka transferowego musiał szukać klubu na poratowanie, nic dziwnego, że rewelacji nie było i skończyło się na bramce i asyście przy rozegranych 400 minutach. W przeliczeniu na minuty w lidze, to ma lepszą średnią od obydwu naszych asów mimo tego całego zamieszania.

Ja nie mówię, że to wypali, ale na drugiego napastnika nie załamuje mnie ten transfer.
Odpowiedz cytując
konrad
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 07.01.2022, 23:15
Wydanie części kasy z ostatniego transferu na kogoś konkretnego w ataku brzmi racjonalnie i zakładam taki ruch ze strony decyzyjnych.
Tylko Wisła.
Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić, tu trzy punkty można zdobyć, tutaj Legię można ubić.
Odpowiedz cytując
Cymes
Member

Od: 07.2004

Stary 07.01.2022, 23:29
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Zwróćcie uwagę, że Ondrasek w poprzednim sezonie miał 6 bramek w Fortuna Lidze strzelonych i jedną w europejskich pucharach. Co ciekawe grał wtedy u Guli. Rok temu jeszcze strzelał bramkę w reprezentacji.

W tej rundzie zagrał 3 mecze u tego dziwnego właściciela FCSB, podpadł i w jeszcze pod koniec okienka transferowego musiał szukać klubu na poratowanie, nic dziwnego, że rewelacji nie było i skończyło się na bramce i asyście przy rozegranych 400 minutach. W przeliczeniu na minuty w lidze, to ma lepszą średnią od obydwu naszych asów mimo tego całego zamieszania.

Ja nie mówię, że to wypali, ale na drugiego napastnika nie załamuje mnie ten transfer.
Dodałbym jeszcze, że w FCSB to była jakaś totalnie pojebana akcja.
Chłop za 110 min grania wziął 200 tys. euro.
Albo Rumunom coś się kompletnie pomyliło, albo ktoś coś komuś wyprał.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 08.01.2022, 00:10
Kolejny raz, kibice pokazują jakimi (sorry) są chorągiewkami.

Przychodzi napastnik z założenia jako zmiennik, numer 2 lub nr 3, lub nawet numer 4, być może jako ten 18 czy 22 zawodnik w kadrze, a oni chcą wieszać psy na dyrektorze? Przecież to dopiero początek ruchów transferowych (w obie strony). Może trochę cierpliwości?

Pokażcie mi ilu zawodników godziło by się na podobną rolę jak teraz Ondrasek, za podobną kase (podobno dość rozsądną) i było już wdrożonym w taktykę trenera (zerowy okres adaptacyjny)?

W tym wieku albo chcesz jeszcze zarobić, albo chcesz grać albo z sentymentu ciągniesz karierę. Ten trzeci typ to w zasadzie wymiera, lub kopie na poziomie amatorskim.

A i osobiście sądzę że jako zadaniowiec Ondrasek swoje zadanie spełni jeszcze w tym sezonie. Pobicie wynikow Klimenta czy FBF będzie i tak bardzo nisko powieszona poprzeczką (2 bramki).
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 08.01.2022, 00:22
za dużo tych 'podobno' , poczekajmy do końca okienka
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 08.01.2022, 00:35
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Oby podpisanie Ondraska oznaczało pożegnanie z człapakiem Forbesem. Kliment jeszcze się rozkręci...
Chyba odwrotnie, oby cyrkowiec stojanow Kliment jak najszybciej wrócił do Bańskiej Bystrzycy, może zabrać ze sobą Hugo Videmonta, tzn Hugiego...

Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 08.01.2022, 02:00
Jak to dobrze, że niejakiego Czerepacha i Lucjusza niewielkiego mam na liście ignorowanych. Nie muszę czytać wynurzeń błaznów. Witaj w domu Zdenek! Daj nam dużo radości.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 08.01.2022, 02:02
Piotr777 napisał(a):Wyświetl post
Jak to dobrze, że niejakiego Czerepacha i Lucjusza niewielkiego mam na liście ignorowanych. Nie muszę czytać wynurzeń błaznów. Witaj w domu Zdenek! Daj nam dużo radości.
Najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem klaunie, a później udawaj, że masz kogoś w ignorowanych.

Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 08.01.2022, 02:08
Lucjuszu niewielki, nie sprowokujesz mnie, abym Cię odblokował. Ban na wieki...Gdy do mnie piszesz, widzę tylko tyle: Ta wiadomość jest ukryta ponieważ LucjuszWielki jest na twojej liście ignorowanych.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 08.01.2022, 03:39
Ło matko Ondrasek przychodzi? Noooo to mamy kasy w pytę! Zarząd sprzedał akcje, zgarnął 5 baniek by zakontraktować starego Ondraska który będzie grał za frytki czyli za jakieś 50 koła. Czy leci z nami pilot czy małpa z brzytwą?
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 08.01.2022, 06:00
Jescze mu dali kontrakt na półtora roku tam chyba komuś mocno sufit na głowę spadł
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 08.01.2022, 07:59
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
za dużo tych 'podobno' , poczekajmy do końca okienka
Podobno tez jakikolwiek forumowicz widział choćby jeden mecz Ondraska w 2021 roku. Podobno. Skreślony już i tak został. I to nie podobno.

W listopadzie 2020 roku gra ostatni mecz w kadrze narodowej Czech. Kończy mecz z bramka. Czy myślicie że Ondrasek zanotował aż taki zjazd by nie być wzmocnieniem dla 13 drużyny ekstraklasy?
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 08.01.2022, 08:08
byleby Ryśka nie ściągali, bo kobita znów będzie miała problem
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 08.01.2022, 08:19
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Podobno tez jakikolwiek forumowicz widział choćby jeden mecz Ondraska w 2021 roku. Podobno. Skreślony już i tak został. I to nie podobno.

W listopadzie 2020 roku gra ostatni mecz w kadrze narodowej Czech. Kończy mecz z bramka. Czy myślicie że Ondrasek zanotował aż taki zjazd by nie być wzmocnieniem dla 13 drużyny ekstraklasy?
Tak bo to nie jest gość który sam coś wykreuje. Trochę podobny do pekharta z cwelki. Jak się piłka dobrze odbije to coś wpadnie. Walczak a my potrzebujemy spryciarza. Wiem wiem kasa ale sumując kontrakty naszych łamag w ataku wyszłaby sumka na pensje dla kocura jak na nasza ekstraklape a tak będziemy mieć kolejnego barana. Ale to tylko pokazuje, że Pasieczny nie będzie żadnym zbawca a w Arsenału po zawirowaniach został tylko dla tego ze był tani a nie ze wiązali z nim jakieś nadzieje.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 08.01.2022, 08:54
A jak dla mnie w przypadku pozyskania jeszcze jednego napastnika i odejścia FBF to ten transfer jak najbardziej na +.
Z TT oraz kilku wywiadów można wywnioskować, że w tej drużynie nie tylko brak umiejętności jest problemem. Myślę, że ściągając Ondraska Wisła chce trochę podbudować szatnię. A co by nie mówić, Czech ma ku temu predyspozycje charakterologiczne. Dodatkowo zna Gulę i język czeski co powinno pomóc w naszej szatni.

Czyli widzę to tak:
- nowy napastnik do I składu + odejście FBF + Zdybowicz lub Sobol na wypożyczenie = uzupełnienie Ondraskiem na plus.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.