The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Garret
Senior Member

Od: 04.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.08.2020, 19:46
Strzał był bardzo mocny, ale leciał prosto w Lisa. Prościutko! Wystarczyło wyciągnąć ręce w górę. Nietoperz wiszący na poprzeczce obroniłby ten strzał.

Babol i tyle.

Mecz słaby, punkt w Białymstoku nie jest zły, ostatnio dostawaliśmy tam regularnie w cymbał.
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 24.08.2020, 19:48
Cytat:
Jeśli miejsce Lisa jest w pierwszej lidze to miejsce @Jontka na forum Cracovii.

Patryk, to ty? Teraz wyganiasz kibiców na drugą stronę w internecie?

Wymień JEDEN klub w ekstraklasie, gdzie Lis byłby pierwszym bramkarzem. Moooże w Stali, ale tam stawiają na młodzieżowca w bramce.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 24.08.2020, 19:53
Nadal nie gramy nic swojego tylko ustawiamy taktykę pod rywala i czekamy na jego błędy. To jest mega dramat. Te niedokładnie podania i zgrania po dzidach... -.-"
Zero ambicji i zaangażowania w tej drużynie. Nie widać team spirit - ostatnio był za Kiko.
Nowych nabytków nie ma sensu indywidualne oceniać.
Buksa odbije się nam czkawką jeśli Go szybko nie sprzedamy.
Ostatnio edytowane przez Levis88 : 24.08.2020 o godz. 19:56.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.08.2020, 19:59
Asa niedokładnych podań, dziury między formacjami, nieumiejętność założenia pressingu
Savic bardzo słaby, powolny
Buksa jeszcze gorszy, w zasadzie nie ma co się rozpisywać żeby się nad Olkiem nie pastwic
Beciraj ociężały
Lepiej wyglądał Zukov niż ostatnio, nieźle Basha
Abramowicz myślę że zluzuje Sadlok za chwilę bo widać że ma chęci do biegania, szybkość i ciąg do ofensywy
No i największy plus to Mehremic, kurde muszę go przestać nazywać Szrotovicem chyba, jak tak dalej będzie gral
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
nieznajomy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 24.08.2020, 20:00
Z 17 letnim napastnikiem na "podbój" ekstraklasy... ktoś mu tu krzywdę robi...
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 24.08.2020, 20:06
My mamy w ogóle jakąś taktykę?

Lis nadal będzie pierwszym bramkarzem.

Buchalik już nie zagra za sprawę po meczu z KSZO w szatni. Chyba, że przeprosił albo Lis złapie kontuzję i nie będzie wyjścia.
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Stary 24.08.2020, 20:06
Cytat:
Z 17 letnim napastnikiem na "podbój" ekstraklasy... ktoś mu tu krzywdę robi...

Ojciec i menadżer? Jak w następnym meczu wyjdzie znowu w pierwszym składzie i zagra kichę to będzie oznaczało, że kontrakt za regularną grę
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 24.08.2020, 20:11
Jontek napisał(a):Wyświetl post
Patryk, to ty? Teraz wyganiasz kibiców na drugą stronę w internecie?

Wymień JEDEN klub w ekstraklasie, gdzie Lis byłby pierwszym bramkarzem. Moooże w Stali, ale tam stawiają na młodzieżowca w bramce.
Wymień JEDEN klub w Ekstraklasie,. gdzie Buchalik mieściłby się na ławce rezerwowych.
Kiedy Lis stoi w bramce przynajmniej nie muszę drżeć przy każdej wrzutce, rzucie rożnym, podaniu po ziemi od obrońcy.

No ale to już tak jest: jeden mądry inaczej wrzuci temat, że jakiś zawodnik to nieporozumienie i zaraz znajdzie się gromada potakujących i rozpowszechniających tę "wiedzę".

Prze lata rozmów na forum nauczyłem się, że nie warto dyskutować, bo wszyscy wszystko wiedzą, tylko jakoś za każdym razem się mylą.

Mógłbym podać sporo przykładów, kiedy spierałem się z większością tu obecnych na temat zalet i wad jakiegoś piłkarza i koniec końców okazywało się, że miałem rację. Problem w tym, że spierający się ze mną o tym w ogóle nie pamietają.
Pierwszy z brzegu przykład: kiedy grał u nas Alan wszyscy jechali po nim jak po burej suce. Nigdy nie twierdziłem, że to mistrz futbolu, ale należy mu dac się wykazać.
Od kiedy Alan poszedł do Płocka mędrcy na tym forum zaczęli płakać zwłaszcza kiedy ten zaczął jako środkowy obrońca strzelać bramki (w tym i nam).
Mógłbym takich przykładów podać więcej, ale po co?
Zawsze znajdzie się nowy mędrzec, który zgodnie z obowiązująca modą pojedzie po Boguskim czy, jak teraz zaczyna się robić modne - po Buksie (bo ten nie trafia w każdym spotkaniu) czy też po Janickim, żeby nagle w pewnym momencie się zdziwić: o, Janicki bez baboli. Janicki już dość długo jest pewnym punktem. Jasne, że to nie Boateng, ale na ekstraklasę wystarczy.

Ech.... szkoda pisać
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Garret
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 24.08.2020, 20:11
Cytat:
Nie widać team spirit - ostatnio był za Kiko.
Jeśli nie było go przed przerwą koronawirusową (a moim zdaniem był), to był w pierwszym sezonie za Stolarczyka, a już na pewno podczas pierwszej jego rundy.
Cytat:
Buchalik już nie zagra za sprawę po meczu z KSZO w szatni.
Tzn?
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 24.08.2020, 20:13
Cycu napisał(a):Wyświetl post
My mamy w ogóle jakąś taktykę?

Lis nadal będzie pierwszym bramkarzem.

Buchalik już nie zagra za sprawę po meczu z KSZO w szatni. Chyba, że przeprosił albo Lis złapie kontuzję i nie będzie wyjścia.
Co Buchal odwalił?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 24.08.2020, 20:16
Powiedzieć że mecz słaby z obu stron to jak nie powiedzieć nic.
Uważam że dosłownie każdy z naszych zawodników jest daleko w lesie z forma. Zresztą podobnie pewnie mogą powiedzieć kibice Jagielloni o swoich piłkarzach. Pytanie kiedy (i czy?) się obudzimy?

Wynik lepszy niż gra, choć te "momenty" gdy przyciskalismy Jage wyglądały dają mała nadzieję.
Po Skowronku jechać nie zamierzam, bo widziałem już wiele podobnych spotkań jak dzisiaj gdzie sromotnie przegrywaliśmy. Punkt trzeba szanować.

W każdym razie jeśli mielibyśmy zacząć krytykować naszych piłkarzy to trzeba niestety zacząć od Olka. Fatalny mecz w jego wykonaniu. Niestety ale zaczynamy sezon bez napastnika i bez młodzieżowca który sportowo wywalczyły skład w pierwszej 11.

Z nowych najlepiej Adi, najgorzej Beqiraj. Savic widać że potrzebuje czasu na wkomponowanie się w zespół. Na pewno jednak potrzebuje mniej czasu niż Chuca czy Silva którzy do tej pory się nie wkomponowali.

Od kolejnego spotkania Niepsuj, Basha i Yeboaha od początku za Burlige, Chuce i Silvę.
Odpowiedz cytując
orm
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 24.08.2020, 20:49
Nie rozumiem skąd ten zawód i narzekania. W poprzednim sezonie wyprzedziliśmy tylko 3 wyjątkowo słabych spadkowiczów. A drużyna raczej się osłabiła niż wzmocniła. No i nie za bardzo był czas na jakieś zgranie, popracowanie nad drużyną, bo przerwa króciutka. Niby dlaczego mielibyśmy zagać lepiej niż ostatnio?
Jaga to jest drużyna na pierwszą 8, a mecz na wyjeździe. Trzeba się cieszyć z tego 1 szczęśliwie zdobytego punktu.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 24.08.2020, 20:51
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Będę bronił Lisa.
Strzał był bardzo mocny, a Makuszewski miał wiele szczęścia. Za to w kilku innych sytuacjach Lis pokazał spore umiejętności.

Zdaje się jednak, że na tym forum zamiast osób choć trochę znających się na piłce mamy ludzi bezmyślnie powtarzające modne frazy typu: Boguski wszystko psuje, a Lis nie potrafi bronić...
Jeśli miejsce Lisa jest w pierwszej lidze to miejsce @Jontka na forum Cracovii.

Żal was czytać.

A Basha dostał kartkę chyba za to, że przy szybkim wybijaniu wolnego przez jagę nie odsunął się na przepisową odległości i jeszcze próbował sugerować, że to nie była jego wina.
Abramowicz nie zdążył niczego pokazać? Pokazał, że nie boi sie szybkich wejść i walki o pozycję.

Ale co ja tam wiem?
Wiesz, nie widziałem powtórki, ale mam wrażenie, że to szło w takim tempie, że kartka była totalnie z dupy. Był faul, oni postawili piłkę i z jeszcze toczącej starali się grać, na co widać, że chyba sędzia coś tam chrzaknął i piłkę cofnęli. I trwa ustawianie piłki, może z sekundę - dwie, a na lini ustawia się Basha. Zwykle kartki w takich sytuacjach są jak ktoś.stoi na linii dłużej niż dwie sekundy, a tam chyba to tyle trwało.

Poza tym jeszcze jedna obserwacja - oprócz tego, że wyglądali jakby mieli nogi z cementu, to momentami w pierwszej połowie widać było jakieś tam pogranie między pomocnikami i obrońcami. Mam nadzieję, żę jak w końcu wejdą w optymalną formę to to będzie normą.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 24.08.2020, 20:57
Budowanie ofensywy na 17-sto latku, nie ważne jak wielkim by był talentem to robienie krzywdy i jemu, i całej drużynie.
Zakontraktowanie skutecznego napastnika to powinien być priorytet. Z takim grajkiem jesteśmy w stanie powalczyć o środek tabeli. Jak zostaniemy z Olkiem i Fatosem to znowu będzie ostatnie bezpieczne miejsce. Kuba nam w każdym meczu dupy nie uratuje.
Młodzieżowca powinniśmy moim zdaniem ogrywać na prawej obronie. To podobno nominalna pozycja Szota, jest jeszcze Gruszkowski. Burliga niestety jest już po drugiej stronie rzeki, a Niepsuj niewiele lepszy. Za te 3 faule przy własnym polu karnym to Bury powinien się z kadra meczową pożegnać.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 24.08.2020, 21:05
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Wymień JEDEN klub w Ekstraklasie,. gdzie Buchalik mieściłby się na ławce rezerwowych.
Kiedy Lis stoi w bramce przynajmniej nie muszę drżeć przy każdej wrzutce, rzucie rożnym, podaniu po ziemi od obrońcy.

No ale to już tak jest: jeden mądry inaczej wrzuci temat, że jakiś zawodnik to nieporozumienie i zaraz znajdzie się gromada potakujących i rozpowszechniających tę "wiedzę".

Prze lata rozmów na forum nauczyłem się, że nie warto dyskutować, bo wszyscy wszystko wiedzą, tylko jakoś za każdym razem się mylą.

Mógłbym podać sporo przykładów, kiedy spierałem się z większością tu obecnych na temat zalet i wad jakiegoś piłkarza i koniec końców okazywało się, że miałem rację. Problem w tym, że spierający się ze mną o tym w ogóle nie pamietają.
Pierwszy z brzegu przykład: kiedy grał u nas Alan wszyscy jechali po nim jak po burej suce. Nigdy nie twierdziłem, że to mistrz futbolu, ale należy mu dac się wykazać.
Od kiedy Alan poszedł do Płocka mędrcy na tym forum zaczęli płakać zwłaszcza kiedy ten zaczął jako środkowy obrońca strzelać bramki (w tym i nam).
Mógłbym takich przykładów podać więcej, ale po co?
Zawsze znajdzie się nowy mędrzec, który zgodnie z obowiązująca modą pojedzie po Boguskim czy, jak teraz zaczyna się robić modne - po Buksie (bo ten nie trafia w każdym spotkaniu) czy też po Janickim, żeby nagle w pewnym momencie się zdziwić: o, Janicki bez baboli. Janicki już dość długo jest pewnym punktem. Jasne, że to nie Boateng, ale na ekstraklasę wystarczy.

Ech.... szkoda pisać

cos ostatnio masz widze gorszy okres Framat

wyluzuj

nie ma co pisać elaboratów że lepszy Lis w bramce od Buchala , bo to większośc widzi, ale ten gol to była komrpomitacja i tego nie wybronisz

gdyby nie podjął "interwencji" tylko stał w miejsce to dostał by piłką w łeb i gola by nie było

trzeba sie był postarać żeby wykonać paradę taka aby zrobić prosto_w_ciebie_lecącej_piłce droge do bramki
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 24.08.2020, 21:18
Staralem sie dostrzec plusy z tego meczu. Wiec najpierw beda one:

+ Mehremic nie jest takim drewnem jakim mial byc i widac ze w tej lidze sobie poradzi. Mysle, ze obecnie nasz najlepszy stoper.

+ Blaszczykowski na 10
+ potrafilismy kilka razy wymienic podania bez przyjecia (mniejsza ze w srodku pola! od czegos trzeba zaczac!)
+ zremisowalismy na trudnym wyjezdzie

+ stawiamy odwaznie na Bukse - brawo

Wiec plusow nie pamietam. Za wszystkie naciagniete serdecznie przepraszam.
Teraz minusy:

- kompletny brak pomyslu na gre zespolu. Z grubsza polegalo to na tym, ze poczekamy na Jage a jak uda nam sie pilke zabrac podamy do Kuby i on juz cos pomysli. Dopoki byl na boisku ladnie rozprowadzal akcje na boki. Jak go braklo to gra siadla.
- Burliga to jest jakies nieporozumienie. Zmarnowal dwie bardzo dobre pilki na poczatku meczu (jeden daaallleeeki cross od Mehremicia i jedno szybkie podanie od Kuby) na to zeby ofensywnie wejsc rywalowi w pole karne.

- nie gramy swojej gry, czekamy na rywala. To nie wrozy dobrze na przyszlosc. Tym bardziej, ze:
- odstepy miedzy formacjami to jakis kryminal. Tam lepiej poukladany zespol by nas porozstawial w 15 minut i byloby po meczu. Jesli juz chcemy czekac a nie prowadzic gre to musimy grac blizej formacjami! dopiero kiedy wszedl Basha za Kube te formacje w miare blisko siebie byly ale... za gleboko. Ja sie zastanawialem kiedy nam zaladuje Jaga bramke i sie zemsci ta obrona Czestochowy. Na szczescie sie nie stalo.
- Chuca, ktory gdyby nie ze dwie akcje w obronie i fakt, ze byl na tablicy z formacja to nie wiedzialbym, ze jest na boisku. Z zalozenia mial chyba byc lacznikiem miedzy obrona i Kuba a wyszlo co wyszlo.

- Buksa... wczesniej plus za to ze dostaje szanse, ale za gre minus. W takich meczach trzeba czegos wiecej niz tylko czekania. Bardzo zla decyzja przy zagraniu Silvy po przechwycie. Zamiast cisnac na bramke wycofal sie na 11 metr na wracajacych obroncow. Do tego zbyt malo presowal, a przeciez bylo wiadomo, ze nie zagra calego meczu.

- Silva... chlop sie za bardzo spina. Musi zlapac luz, to i zlapie inny rytm. Potencjal w nim jest bardzo duzy i oby to potrafil uruchomic. Glowa ewidentnie blokuje sie.

- Savic... spodziewalem sie duzo wiecej. Wolny jak furmanka zaladowana obornikiem! Oby to kwestia braku swiezosci a nie "stala cecha" bo sie okaze, ze mamy nadmiar 10tek a brak skrzydlowych.

Chcialbym w koncu widziec, ze gramy cos swojego, jest jakis pomysl na ta Wisle, nie bedziemy sie ogladac co robia inni tylko zajmowac sie soba i doskonaleniem swojego pomyslu na gre. Mysle, ze i Kuba zaczyna sie irytowac, bo o ile wczesniej Skowronek mial za cel utrzymac zespol za wszelka cene i ta zadaniowosc w taktyce mozna bylo zniesc, to dzis jest nowy sezon, nowa tabela i powinnismy zaczac w koncu cos sami od siebie pokazywac a nie dostosowywac sie do rywala.

Ale przy tym trenerze na to nie licze.

A szkoda bo widac ze ma kim grac, jest na kim budowac i to moglaby by byc stara krakowska gra polegajaca na utrzymywaniu sie przy pilce przez wiekszosc meczu, z przyspieszeniami po skrzydlach czy prostopadlych pilkach.

Ale... co ja sie tam znam Ja sie nie znam
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 24.08.2020, 21:29
Jeszcze dwa minusy:
- Lis
- Zhukov.

Pierwszy puscil taka bramke za jaka trampkarza je....ie sie od gory do dolu.
Drugi prowokowal niebezpieczne sytuacje, nie dawal druzynie niczego do przodu.

Takich bez formy mamy niestety w zespole wiecej :/
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 24.08.2020, 21:29
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
nie ma co pisać elaboratów że lepszy Lis w bramce od Buchala , bo to większośc widzi, ale ten gol to była komrpomitacja i tego nie wybronisz

gdyby nie podjął "interwencji" tylko stał w miejsce to dostał by piłką w łeb i gola by nie było

trzeba sie był postarać żeby wykonać paradę taka aby zrobić prosto_w_ciebie_lecącej_piłce droge do bramki
Akurat muszę się nie zgodzić bo mimo, ze strzał szedł "w środek" taka plomba bramkarza z nie jednej ligi by przytłumiła. Soryy no ale ta piłka też prosto nie leciała tylko lekko skręcała... Czy Lis lepszy? TAK! Przynajmniej bardziej pewny niż Michał, no sorry ale takie fakty.

Jontek napisał(a):Wyświetl post
Ojciec i menadżer? Jak w następnym meczu wyjdzie znowu w pierwszym składzie i zagra kichę to będzie oznaczało, że kontrakt za regularną grę
Nie ....... farmazonów bo ostatnimi czasy na forum to jedynie to potrafisz robić... Raptem zagra drugi mecz z rzędu w wyjściowym. Myślisz, że jak Beqiraj strzeli 2 dole lub przyjdzie Turgeman wyleczony to będzie dalej grać Buksa bo mu ojciec kontrakt załatwi!? Skończ się chłopie ośmieszać. Jeszcze mi powiedz, że Boguski został w Krakowie na indywidualny trening ob mamy genialny plan na Wrocław zaskoczyć ich i zamiast napastnika dać Bogusia na szpicę żeby ich zakręcił jak ruski termos...

dziki napisał(a):Wyświetl post
Wiesz, nie widziałem powtórki, ale mam wrażenie, że to szło w takim tempie, że kartka była totalnie z dupy. Był faul, oni postawili piłkę i z jeszcze toczącej starali się grać, na co widać, że chyba sędzia coś tam chrzaknął i piłkę cofnęli. I trwa ustawianie piłki, może z sekundę - dwie, a na lini ustawia się Basha. Zwykle kartki w takich sytuacjach są jak ktoś.stoi na linii dłużej niż dwie sekundy, a tam chyba to tyle trwało.

Poza tym jeszcze jedna obserwacja - oprócz tego, że wyglądali jakby mieli nogi z cementu, to momentami w pierwszej połowie widać było jakieś tam pogranie między pomocnikami i obrońcami. Mam nadzieję, żę jak w końcu wejdą w optymalną formę to to będzie normą.
Tak. W a klasie lub okręgówce za takie zagranie zawodnika jagi który zbyt szybko wznawia grę by tylko i wyłącznie nabić przeciwnika nie zyskując żadnej korzyści oprócz żółtego kartonika sędzie mówi teksty w stylu "nie cwaniakuj" i każe wznowić grę na nowo jak przeciwnik odsunie się od piłki... Niestety ale w tym wypadku sędzia się nie popisał.
Ostatnio edytowane przez Arek95 : 24.08.2020 o godz. 21:31.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 24.08.2020, 21:33
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Akurat muszę się nie zgodzić bo mimo, ze strzał szedł "w środek" taka plomba bramkarza z nie jednej ligi by przytłumiła. Soryy no ale ta piłka też prosto nie leciała tylko lekko skręcała... Czy Lis lepszy? TAK! Przynajmniej bardziej pewny niż Michał, no sorry ale takie fakty.
zwróć uwage że tego nie neguje

że taka luta by nie jednego przytlumiła, no fakt dwa lata temu coś takiego wpuścił ten z Liverpooli w finale Ligi Mistrzów...

... i to jest babol , tak wtedy jak i dzisiaj
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 24.08.2020, 21:35
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
zwróć uwage że tego nie neguje

że taka luta by nie jednego przytlumiła, no fakt dwa lata temu coś takiego wpuścił ten z Liverpooli w finale Ligi Mistrzów...

... i to jest babol , tak wtedy jak i dzisiaj
Ok, aczkolwiek na poziomie finału LM taki "babol" jest niemal niedopuszczalny ale w naszej lidze ogórkowej na porządku dziennym
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 24.08.2020, 21:48
oczy krwawią ..... gdzie był nasz trener?Dlaczego JCS w sparingach gra za napastnikiem a dziś na skrzydle?dlaczego zagrał tzn szlajał się po boisku Chuca?czy Niepsuj jest obecnie w żenującej formie, bo jego rywal- Burliga zagrał skandalicznie?czy jedyny pomysł na grę to zagranie do Kuby i czekanie co wymyśli?Buksa dziś nie dostał pół podania.... Savić był bo był.Szkoda, że Abramowicz wszedł tak późno bo ruszył grę do przodu.
Ogólnie szanuję punkt ale styl Żenada
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.08.2020, 21:57
Sprinty: 109-88
Sprint dystans (w km): 2.00-1.52
Szybki bieg dystans (w km): 7.54-6.63
Tak w ramach ciekawostki
Za Wisła portal
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 24.08.2020, 21:58
Savic wyglądał trochę jak Kirm w gorszych momentach.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 24.08.2020, 22:02
Czy Wy czytaliście wypowiedź naszego trenera po meczu? Można wywnioskować, że w drugiej połowie zagraliśmy tak dobrze, że natchnie nas to do dobrej gry w następnych meczach. Trener Skowronek wydaje się być dobrze przygotowany merytorycznie do zawodu (nie jest trenerem, który krzyczy tylko: długa, wyjazd, powrót, itd., ale potrafi dostrzec i wdrożyć taktyczne niuanse), ale osobowościowo jest dla mnie niestrawny. Za trenera piłkarze muszą dać pokroić jak za Kloppa, Simeone, Guardiolę czy Mourinho. Nie mam poczucia, że on potrafi porwać drużynę. Natomiast w kwestii tej wypowiedzi, to chyba nikt nie jest aż tak odklejony od rzeczywistości. Gramy źle. Wolno, statycznie, przewidywalnie, bez cienia polotu. Jak wóz z węglem. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że odpalimy wszak forma jest ulotna. I dobra i zła.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
kgain
Junior Member

Od: 03.2018

Stary 24.08.2020, 22:08
Zakładam, że on tak tylko gada, żeby gadać. Raczej nie jest idiotą, który zadowoliłby się tym co zobaczył na boisku.
Odpowiedz cytując
ślimak
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 24.08.2020, 22:13
Lis - babol ewidentny, nie ma co dyskutować. Ale i tak widzę go w bramce. Taki Raków czy Górnik i ich rożne. Buchal? Nie dziękuję, Lis wyjdzie do dośrodkowania, coś wybije i lepiej gra nogami.
Dzisiaj trudno o pozytywy. Zhukov może... Wskakuje na wyższy poziom powoli. Ale z kim on miał grać w tym środku? W tej lidze potrzeba dwóch drwali w formie w środku pola! Dla Zhukova przydałby się taki Nalepa ze świni. Toporny zpierdalacz. Bo w tej lidze trza zapierdalać. Nie umi tego ani Czuka ani Carlos.
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 24.08.2020, 22:15
kgain napisał(a):Wyświetl post
Zakładam, że on tak tylko gada, żeby gadać. Raczej nie jest idiotą, który zadowoliłby się tym co zobaczył na boisku.
Idiotą na pewno nie ale szybkiej reakcji i właściwego wyciągania wniosków póki co nie potrafi wyciągać. Dziś Chuca nadawał się do zmiany już po 30 min no po przerwie max.Jest możliwość aż 5 zmian, prosiło się dać Maka za Chucę a Bashę lub Kuveljicia do środka.Abramowicz dwa razy w końcówce potrafił się urwać, kto wie co zrobiłby szybszy od niego Mak
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 24.08.2020, 23:13
https://sport.interia.pl/klub-wisla-...689081,nPack,1

co jeszcze? Pierwszy test we wtorek, a potem po 5 dniach powtórka ....
Czy mogą mu zabronić wystepu w sobote?
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
D@mian
Member

Od: 03.2006

Stary 24.08.2020, 23:36
Musiałem ten mecz, który był straszny pod względem jakości naszego zespołu obejrzeć 2x i pokuszę się o opinię.
Lis - bramka na jego konto, poza tym poprawnie, nie pomógł drużynie. Niestety nadal mamy marazm na tej pozycji, bo Buchalik jeszcze gorszy, a skoro z przepisem młodzieżowca Broda nie dostał nawet 1 meczu pod koniec minionego sezonu to też o czymś świadczy.
Burliga - wychodzą wszystkie jego mankamenty jak na tacy: słaby technicznie, elektryczny, gubi krycie. Skoro lepszy motorycznie Niepsuj nie gra to "Huston mamy problem". Ale problem z bokami obrony mamy od dawna i każdy "piknik" to widzi. Tutaj niestety problemem są również kontrakty, bo mamy 3 zawodników na tej pozycji (jeszcze nasza nadzieja - kontuzjowany Gruszkowski), a przecież nikt nie kupi Burego lub Niepsuja.
Janicki - w miarę solidnie jak na jego możliwości. Razi niestety słabe wyprowadzanie piłki, lecz tego już nie nauczy się zawodnika w tym wieku. Braki w szybkości i zwrotności nadrabia ustawianiem i dość dobrze gra głową. W tym meczu jeden z lepszych.
Mehremić - dla mnie najlepszy zawodnik spotkania. Im dalej w mecz tym lepiej. Wreszcie stoper, który nie jest "klocowaty" jak Klemenz i Janicki, tylko dynamiczny i gra na wyprzedzenie. Piłka też mu nie przeszkadza, choć tu są jeszcze braki. Transfer "na papierze" najgorszy, a na boisku wypadł najlepiej - zgodnie z logiką ESA
Sadlok - na plus kilka strzałów i kilka ważnych odbiorów. Na tym pozytywy się kończą, bo jednak mnóstwo strat, niedokładności, czyli typowy Sadlok od 2 sezonów. Chciałbym zobaczyć Abramowicza na lewej obronie w następnej kolejce.
Kuba - nasz motor napędowy, jedyny facet z przodu, który jakość sprzedaje w każdym meczu. Nie było idealnie ale na plus przesunięcie Kuby do środka, bo niestety z metryką się nie wygra, a kontuzje mięśniowe będą częściej nawracać na pozycji skrzydłowego, który co chwilę musi się ścigać z obrońcami.
Chuca - jakoś mnie ten facet od początku nie przekonuje. Dzisiaj również chimeryczny. Widzę jednak sporą poprawę gry defensywnej, więc jakiś progres jest. Nie skreślam go ale od talentu Villareal powinniśmy oczekiwać dużo więcej, bo naprawdę nie trzeba być Santi Cazorlą, żeby się w naszej lidze wyróżniać.
Żukov - nie poznaję gościa. Od powrotu po pandemii regularnie robi straty na własnej połowie, które śmierdzą bramką. Uważam, że taki wpływ na niego ma nasz trener, bo wszedł "z kopyta", a im dłużej u nas tym gorzej.
Jean Carlos - myślę, że z odpowiednim podejściem i przygotowaniem mentalnym, on może grać bardzo dobrze. Dzisiaj średni występ ale i tak sporo lepiej niż jego ostatnie mecze, które pamiętam. Tutaj jest rola trenera, bo w jego przypadku problem tkwi w głowie, a nie umiejętnościach.
Savić - niestety najsłabszy na boisku. Złe decyzje, mnóstwo strat, kiepska motoryka. Uważam, że to wynika z fatalnego przygotowania motorycznego i braku pewności siebie. Widziałem jego kilka spotkań w Olimpii i to jest inny zawodnik. Mam nadzieję, że odbuduje się fizycznie i mentalnie, bo "papiery" na granie ma i to wiele razy pokazywał wcześniej.
Buksa - grą od początku robi mu się krzywdę. Z jego posturą nie ma szans na wygrywanie pozycji w tej siermiężnej lidze. Olek nie ma ani szybkości ani masy. Nie winię go za to, bo ma 17 lat i powinien być mądrze wprowadzany, a czysto piłkarsko to ogromny talent. Napastnik potrzebny na wczoraj!

Reszty nie oceniam, bo grali krótko. Pokuszę się jeszcze o opinię na temat gry zespołu. Taktyka ewidentnie ustawiona "pod przeciwnika". Brakuje nam jakiegokolwiek naszego "DNA". Zawsze broniłem trenera ale zamiast progresu, mamy regres. O ile w defensywie nie było tak źle, bo poza indywidualnymi błędami, było w miarę solidnie, to w ataku dramat. Brakuje pomysłu i wyuczonych schematów gdy "do przodu". Dalej jestem niepoprawnym optymistą ale źle to dzisiaj wyglądało i mamy wynik lepszy niż grę.

Dziękuję z góry, jeśli komuś się chciało przeczytać moje wypociny
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 25.08.2020, 01:30
czaro napisał(a):Wyświetl post
Savic wyglądał trochę jak Kirm w gorszych momentach.
Kirm to chociaż był naszym najlepszym zawodnikiem podczas debiutu w meczu z..... Levadią - pewnie dlatego , że nie brał udziału w letnich przygotowaniach. Później wiadomo nasze rodzime spece od przygotowania fizycznego przystosowały go szybko do poziomu ligowego.

Niestety Savic w tym meczu wyglądał po prostu fatalnie . Trudno powiedzieć czy to trema, niezgranie z zespołem czy nie ma jeszcze świeżości po przygotowaniach. Znamienite było ujęcie jak ściga się z Makuszewskim o piłkę i został zdemolowany fizycznie, odbił się jak od ściany. Oby z każdym meczem było lepiej.

Niemniej jednak uważam , że jak piłkarz jest dobry to pokazuje to od pierwszego meczu i gadanie o aklimatyzacji to brednie. Maor Melikson przyjechał do nas w zimie z ciepłego Izraela i już w pierwszym meczu przy minusowej temperaturze , w śniegu, który wcześniej widział pewnie w telewizji woził piłkarzy Arki Gdynia aż furczało.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów