The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.06.2008, 21:06
Tak, obie trybuny będą 2-poziomowe. Dzięki temu Pojemność stadionu zwiększyła się o około 5 tys. miejsc. Więc dzięki temu, stadion będzie mial około 35000 miejsc.
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
klusek106
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 17.06.2008, 21:06
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Powiem szczerze, że mało z tych wizualizacji widze.
Więc obie trybuny nowe wschodnia i zachodnia będą 2 poziomowe?
taaak !. byl nawet film z wizualizacji i bylo dokladnie widac ze A i B oraz C beda pietrowe
"Mnie na razie czekać będzie siedzenie na ławce. Ale oczywiście nie będę chciał długo na niej siedzieć, zamierzam powalczyć o miejsce na boisku." - Tomáš Jirsák (1906 % szacunku)

"Gwiazdkom" bez ambicji - STOP !

Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 17.06.2008, 21:25
http://pl.youtube.com/watch?v=hj-8hOf3EsE

tej wizualizacji nie widziałem.
Bardzo fajnie to wygląda.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 17.06.2008 o godz. 21:31.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
misiek088
Member

Od: 04.2008

Stary 17.06.2008, 21:48
Łezka w oku jak się patrzy na te ruinki ;|

Ostatnio edytowane przez misiek088 : 17.06.2008 o godz. 21:51.
"Domyśl się, że rzeczy nie układały się ...
To niedługo zniknie i będzie daleko, daleko stąd.
Kiedy duże drogi rozpadają się,
i myślisz, że uczucie pozostanie,
Musisz skądś zacząć

Ja będę w tym miejscu! "
Odpowiedz cytując
Zwierze
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 17.06.2008, 22:51
Z innej beczki coś się stan murawy poprawił, może faktycznie nie była potrzebna wymiana...
MISTRZ, MISTRZ, WISŁA MISTRZ!!!!!!!
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Od: 11.2002

Stary 18.06.2008, 00:27
Cytat:
Bardzo wysoka ocena Krakowa wynika natomiast głównie z widocznych praktycznie z dnia na dzień postępów prac na Stadionie im. Henryka Reymana. W kwietniowym raporcie w rubryce stadion, Kraków otrzymał kolor żółty. Z naszych informacji wynika jednak, że w następnym tego typu dokumencie, który będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca, ocena będzie jeszcze wyższa i krakowski obiekt dostanie kolor zielony. Najlepiej wygląda w Krakowie również baza noclegowa, obliczana na podstawie stosunku miejsc w hotelach do liczby miejsc na stadionie
Całość w Gazecie Krakowskiej
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 18.06.2008, 11:42
Ja w ogóle teraz dopiero zauważyłem, że projekt modernizowanego stadionu Wisły odwołuje się (chyba ) do znanego logo Krakowa:

Tu z prawej na dole to "okrąglak"
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Stary 18.06.2008, 12:29
.....ale o co chodzi

O to, ze jeden kawalek ma inny kształt niz inne czy co, bo nie zabardzo łapie....

Aaa....to sorka...nie załapałem
Ostatnio edytowane przez rafalek : 18.06.2008 o godz. 13:55.
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 18.06.2008, 13:39
o to chodzi ze kolega ironizuje...
Odpowiedz cytując
impArt (konto usuniete)
Banita

Od: 09.2005

Stary 18.06.2008, 18:25
Cytat:
Twórcy Stadionów: Nikt nie wygrał

O co chodzi? Szczegóły jeszcze dziś wieczorem, kiedy opublikujemy wyniki konkursu. Zobaczycie wizualizacje wszystkich prac, a gwarantujemy, że jest na co popatrzeć.

Znamy już werdykt jury konkursowego, w składzie którego znaleźli się czołowi polscy specjaliści od architektury sportowej. Kto zwyciężył? Nikt. Jak to możliwe? Przekonacie się jeszcze dziś. Opublikujemy wizualizacje wszystkich prac, a najlepsze na stałe zagoszczą na Stadiony.net.

stadiony.net

także czekamy na projekty...
Odpowiedz cytując
Pawko
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 18.06.2008, 20:08
już są , robią wrażenie O.o http://stadiony.net/tworcy_stadionow/final
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Stary 18.06.2008, 20:46
Naprawdę, te projekty robią wrazenie....

Popatrzcie...większość osób biorących udział w tym konkursie nie ma wielkiego doświadczenia architektonicznego, a zrobili pińćset()razy lepsze projekty od naszego nadwornego architekta pana O.
W głowie sie nie miesci..
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
jaszczur90
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 18.06.2008, 20:54
przepiękne wizualizacje.. niech pan O. włączy jutro swego laptopa i oglądnie te wizualizacje.. niech się nauczy jak należy pokazywać wizualizacje i projektować stadion...
Ostatnio edytowane przez jaszczur90 : 18.06.2008 o godz. 21:55.
Odpowiedz cytując
P.e.c.h
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 18.06.2008, 21:49
Raczej wizualizacje, a nie projekty.

Poza oglądaniem przeczytajcie też opinie jury, połowa z tych stadionów by sie po prostu zawaliła.

Internet wszystko przyjmie.
Odpowiedz cytując
jerry1990
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 18.06.2008, 21:57
Mam pytanie.Kiedy bedzie przetarg na budowe trybuny C ? Chyba jakos teraz mieli ogłaszac a nie ogłaszają...
Odpowiedz cytując
radekogi
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 18.06.2008, 22:03
Moim zdaniem projekt hvk świetny, nowoczesna architektura dodaje uroku stadionowi i trybuny za bramkami przestają być klockami. Owszem nie są to dokładne projekty, ale chciałem zaznaczyć że szanowny pan O. dalej nie pokazał nam porzadnej wizualizacji na której byłoby widac wszystkie szczegóły i takiej żeby rozwiała wszystkie wątpliwośći. Wizualka hvk pokazuje dokładnie cały stadion i udowadnia że amatorzy mają często lepsze pomysły od "wybitnych" arhcitektów.
Odpowiedz cytując
Mishuh
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 18.06.2008, 22:03
P.e.c.h napisał(a):Wyświetl post

Poza oglądaniem przeczytajcie też opinie jury, połowa z tych stadionów by sie po prostu zawaliła.

Wyobraź sobie, że nie każdy człowiek ma umiejętność liczenia obciążeń, itp. A to są w większości amatorzy, więc nie mierz tą samą miarą, co architektów i konstruktorów.
Odpowiedz cytując
LooNatyk
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 18.06.2008, 22:22
Pierwszy projekt strasznie mi sie podoba. Naprawde jak dla mnie wspanialy. Co do szczegolow to wiadomo, ze tutaj nie wszystko jest policzone etc. przecierz to bylo robione dla zabawy i nikt nie poswieci kilku miesiecy zeby ladnie wszystko policzyc.
Odpowiedz cytując
Wichar87
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 18.06.2008, 22:39
http://www.wisla.krakow.pl/galerie/2...etr_losowy=197
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Stary 18.06.2008, 23:45
P.e.c.h napisał(a):Wyświetl post

jak wspomniał już kolega wyżej nie wszyscy mają zdolności do robienia bardzo skomplikowanych obliczeń, stąd zapewne najzwyklejszy w świecie podział na architektów i inżynierów. Jedni i drudzy ściśle ze sobą współpracują. Architekt odpowiada przed Bogiem, inżynier przed prokuratorem )

Otóż połowa stadionów by się nie zawaliła bo taka wizualka i opis, mają trafić do inżyniera, konstruktora i ten ma wyliczyć wszelkie obciążenia. Jeśli coś nie gra i są zbyt duże i konstrukcja nie wytrzyma musi poinformować o tym architekta by inaczej zaprojektował i zmienił niektóre swoje założenia. Co wcale nie oznacza, że cały projekt należy wyrzucić do kosza. Ot łuk "Wembley" zastąpić innym rozwiązaniem.

Siedzący w temacie wiedzą, że istnieją projekty koncepcyjne budowlane itp itd więc zanim powstanie finalna wersja to wszystko poddawane jest sporej obróbce.

Oceny jury jakie są każdy widzi. Wg mnie świadczy to o tym, że oceniali je fachowcy. Skoro to była tylko zabawa i wiedzieli że robią to amatorzy mogli nawet nie wspominać o obciążeniach jednak wszyscy chcieliśmy by było profesjonalnie.
Ostatnio edytowane przez PvD : 18.06.2008 o godz. 23:55.
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując
Kuba
Senior Member

Stary 19.06.2008, 02:36
radekogi napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem projekt hvk świetny, nowoczesna architektura dodaje uroku stadionowi i trybuny za bramkami przestają być klockami. Owszem nie są to dokładne projekty, ale chciałem zaznaczyć że szanowny pan O. dalej nie pokazał nam porzadnej wizualizacji na której byłoby widac wszystkie szczegóły i takiej żeby rozwiała wszystkie wątpliwośći. Wizualka hvk pokazuje dokładnie cały stadion i udowadnia że amatorzy mają często lepsze pomysły od "wybitnych" arhcitektów.

Szkoda ze pewnie za pare lat bede patrzyl na ten projekt z konsternacja i plakal, ze nie zostal zrealizowany :/
Odpowiedz cytując
TSNH
Senior Member

Stary 19.06.2008, 07:27
Tylko że co te nowe wizualizacje dadzą? Projekt już jest wybrany przez miasto więc i tak nic się nie zmieni:(
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 19.06.2008, 07:29
Pan T już poszedł przymusowe wakację, wcale bym się jakoś specjalnie nie zdziwił, gdyby, gdyby i do niego za jakiś czas dołączył pan O

Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 19.06.2008, 09:53
A co Pan O. robi nielegalnego? To najwyżej pan M. mógłby pójść siedzieć, a to nierealne...
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 19.06.2008, 10:21
Jedno jest pewne, obydwaj panowie dobrze się znają - nie jedną wódkę już razem wypili.Powszechnie wiadomo, że sprawa przy przetargu była jakaś niejasna.Obydwaj panowie liczyli, że wybudują stadionik, każdemu coś wpadnie do kieszeni i sprawa ucichnie.
Na nieszczęście Obtułowicza, los chciał, że Polska zgłosiła kandydaturę do Euro i ją wygrała, więc sprawa została nagłośniona.
Podejrzewam, że gdyby Obtułowicz wiedział, co go w przyszłości czeka, nie zdecydował by się na ten projekt- o było by z korzyścią dla nas wszystkich.
Ewenementem na skalę światową jest to, że projekt ewoluował 10 lat i wkoncu w bólach się urodził,\.

Do tej pory nikt nie potrafił nam wyjaśnić, jakim cudem okrąglak kosztował takie monstrualne pieniądze (pół trybuny D), a to przecież, tylko balon z małej ilości stali i szkła.
Zamontowali tam już gniazdka do połączenia z internetem?
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 19.06.2008 o godz. 10:24.

Odpowiedz cytując
barthok
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 19.06.2008, 10:41
wizki pana O. są słabe to fakt, ale według mnie jeśli nie zrypie połączenia łuków z D i E to jego projekt mi się bardziej podoba..
Odpowiedz cytując
12345q
Member

Od: 05.2005

Stary 19.06.2008, 10:52
dj_ibutti napisał(a):Wyświetl post
A co Pan O. robi nielegalnego? To najwyżej pan M. mógłby pójść siedzieć, a to nierealne...
Jedno jest pewne, obydwaj panowie dobrze się znają - nie jedną wódkę już razem wypili.Powszechnie wiadomo, że sprawa przy przetargu była jakaś niejasna.Obydwaj panowie liczyli, że wybudują stadionik, każdemu coś wpadnie do kieszeni i sprawa ucichnie.
Na nieszczęście Obtułowicza, los chciał, że Polska zgłosiła kandydaturę do Euro i ją wygrała, więc sprawa została nagłośniona.
Podejrzewam, że gdyby Obtułowicz wiedział, co go w przyszłości czeka, nie zdecydował by się na ten projekt- o było by z korzyścią dla nas wszystkich.
Ewenementem na skalę światową jest to, że projekt ewoluował 10 lat i wkoncu w bólach się urodził,\.

Do tej pory nikt nie potrafił nam wyjaśnić, jakim cudem okrąglak kosztował takie monstrualne pieniądze (pół trybuny D), a to przecież, tylko balon z małej ilości stali i szkła.
Zamontowali tam już gniazdka do połączenia z internetem?
A może umówicie się na wódke i porozmawiacie sobie o tym we własnym gronie

Wiecie coś To idźcie do prokuratury i to zgłoście!!!! Przecież to za nasze(publiczne) pieniądze jest wszystko budowane!!!!

P.S.
Czy to nie wy ukradliście księżyc Bo faktów( i mitów ) u was tyle ile u tych co są podejrzani o tą kradzierz...

P.S.2
Nie jestem z żadnego układu
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 19.06.2008, 11:36
Powiedz mi mistrzu, w takim razie, dlaczego do wglądu publicznego nie została przekaza a ekspetyza tej Holenderskiej fimy badająca stadion- przecież to inwestycja z pieniędzy publicznych.

Wytłumacz mi , jakim cudem okrąglak kosztował 15 mln złotych, skoro rok wczesniej był wyceniany na 6-7 mln zlotych?
Aż tak podrożało szkło? '

Ogromny walec z pustym wnętrzem,parkietem, dobrym projektorem oraz światłem za 15 mln złotych.Do śmiechu jakoś mi specjalnie nie jest, bo m.in ja za to zapłaciłem
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 19.06.2008 o godz. 11:41.

Odpowiedz cytując
damianol1991
Member

Od: 06.2007

Stary 19.06.2008, 11:53
znalazłem to w domu w starej teczce zobaczcie
http://www.krasek.ugu.pl/11.jpg
http://www.krasek.ugu.pl/2.jpg
Odpowiedz cytując
Mishuh
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 19.06.2008, 12:00
Wytłumacz mi , jakim cudem okrąglak kosztował 15 mln złotych, skoro rok wczesniej był wyceniany na 6-7 mln zlotych?
Aż tak podrożało szkło? '
Wycena do oferty przetargu nie ma aż tak wiele. Ale Budimex mógł sobie pozwolić na walnięcie takiej sumki, bo był jedynym oferentem. Jeśli o cokolwiek, to można się pytać czemu zawsze stadion Wisły chce budować tylko Budimex? To jakaś indiańska ziemia, czy jak?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów