The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.04.2017, 21:03
Pewnie do końca rundy zasadniczej tak. 0 punktów.
Ale w grupie spadkowej powalczą o premie. Czy to z Zielińskim czy z jakimś wynalazkiem.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Prezydentowa
Miodek

Od: 06.2004

Stary 03.04.2017, 22:15
Ja się boję, że oni nawet spaść nie potrafią...
Życzę im spadku, ale tylko na jeden sezon. Na dluższą metę szkoda derbów. Choć z drugiej strony perspektywa Cracovii gnijącej w takej np. III lidze też jest kusząca.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 04.04.2017, 03:49
Na jeden sezon?
Niech gniją garbate naplety do końca swoich parchatych dni na szczeblach MZPN... Ten klubik juz dawno powinien byc zdegradowany w....u za kierowanie precederem korupcyjnym w Polsce. Spotowo tez utrzymywany kilkukrotnie na powierzchni szamba wypełnionego gównem.

Derby? A po co komu jakieś zjebane derby w Krakowie? Atmosfera i klimat derbowego dnia umarły juz dawno, dawno temu. Kiedys to był pojedynek kibiców, miasto dzieliło się na pół a echa pojedynków nie milkły kolejny tydzień na miescie oraz w szkołach czy zakładach pracy.
A Obecnie? Miasto już jest całe nasze, więc no cóż...mamy z urzędu 2 dni w roku w których dla żydów wstaje z rana słonce...To jedyne 2 dni w roku kiedy dostaja szansę ekońcu poczucia dumy z klubu z kałuży i odegrania się na Wielkiej Wiśle za tysiąclecia prześladowań i okutny los jaki im podstępnie zgotowaliśmy...heh no ale jak to w garbatej doli, nawet w ten dzień okrutna Wisła pogodę im pier.......i.

Najwyższy czas wyjebać na śmietnik tą pseudo atmosfere, wymazać zabawne wspomnienie napinających się szczurów wagi ciężkiej (55kg) przy akompaniamencie przerzutów i rozjebusów. Dopakowac do wora tych andrusów, cygana przebranego za lajkonika, kompociarza Malenczuka - twórce legendarnego rodzynka, historycznego utworu klubowego, którego w pełnej wersji jak dotąd nie udało się nikomu odśpiewać . Nawet uczestnicy bezmyślnie bełkocząc i mrucząc dziwnie odpalają ostatnie chóralnie 2 zdania...dalszą cześć z szacunku pozostawiając do odśpiewania autorowi z kasety przez klubowy radiowęzeł.

Kilkunastoletnia nieobecność parchów w elicie wszystkim wyjdzie na zdrowie. Skończą sie donosy majstrowane przez kibicow zazdrosnej sąsiadki do wszelakich ligowych komisji, radnych sejmików, donosów na policjie , czy apelacji składanych na ręce urzędników miejskiego ratusza. Zresztą juz sami mieszkancy Krakowa wypowiedzieli się na ich temat. Pamiętajmy, to wlasnie mieszkancy głosując za usunięciem nazwy klubiku z fasad przystanku ...pokazali im środkowy palec, powiedział im stanowcze NIE!

Pora kvrwa uciąć tę spirale niegospodarności i wątpliwej rentowności kurnikowych festynów, gdzie juz obowiązkowe odpalenie oświetlenia przynosi miastu ogromne straty. I nie cierpią na tym cymbały którzy świadomie skazują sie na 2 godzinne męczarnie - jebac ich . Cierpią dzieciaki, którym mozna było wybudować za tą kasę te licznie brakujące żłobki. Tylko patrzec jak Wielki Marszałek wpadnie na swojej Kasztance i rozdupcy szablą równo te gówno, dowiedziawszy sie co firmuje swoim nazwiskiem...

Jżs!
Ostatnio edytowane przez Dariook : 04.04.2017 o godz. 10:15.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 04.04.2017, 07:52
A niech leca za to, ze sie tak z nas smiali na poczatku a teraz to oni sa w podobnej sytuacji. Oprocz nich niech leci Piast z Wdowczykiem a Smuda z Gornikiem niech sobie zostanie
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 04.04.2017, 08:08
Marzenia niestety
Tak jak bylo wyzej napisane, pojda po premie za utrzymanie i im sie przypomni ze potrafia prosta pilke kopnac
Poleci Nieciecza i mam nadzieje, ze Smuda
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 04.04.2017, 16:57
Zieliński jeszcze zostaje - ciągle jest szansa
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 05.04.2017, 07:50
Patrzac na ich dole i "piękno" trybun, to najodpowiedniejszym trenerem dla nich będzie Quasimodo.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Stary 05.04.2017, 13:16
Teraz Probierz narzeka na reforme ligi no bo przeciez teraz sa pierwsi a przy 7 dodatkowych miejscach jeszcze niczego pewni nie sa
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 06.04.2017, 11:29
No to wygląda na to, że przed nami jeszcze jeden, ostatni sezon z ESA37, a potem przechodzimy na 18 drużyn.

Szczerze? Nie jestem przekonany. Przyzwyczaiłem się już do tego aktualnego modelu i jestem zdania, że jest on idealny w naszych warunkach: tak sportowych jak i atmosferycznych. Sportowych, bo 16 drużyn gwarantuje brak większej ilości wynalazków - już teraz mam wrażenie, że nikt z 1.ligi nie pcha się do Ekstraklasy; atmosferycznych bo zima u nas generalnie coraz krótsza, a 37 kolejek to optimum by drużyny walczące o puchary jakoś się rozwijały. Uważam, że ten aktualny system gwarantuje właśnie dzięki swojej całej "niesprawiedliwości" emocje do końca sezonu.

W tej chwili walka toczyłaby się tylko na szczycie i na samym dole, drużyny od miejsc 5-11 grałyby już teraz o pietruszkę nie mając szans na puchary, a jednocześnie będąc pewnym lub niemal pewnym utrzymania.

Pokazuje to też, że generalnie trzeba GRAĆ cały sezon, nie można się prześlizgać przez dużą część rozgrywek, bo nawet 9 miejsce po 30 kolejkach nie gwarantuje utrzymania, a 7. nie zabiera szans na Mistrza czy puchary. Tą drogą poszły też inne ligi i tam też dzięki temu rozgrywki są atrakcyjniejsze.

Powrót do 34 kolejek i 18 drużyn zapewni nam obecność w lidze dodatkowych wynalazków pokroju Chojnice, Grudziądz lub Suwałki - PRZY CAŁYM SZACUNKU DLA TYCH EKIP - a sportowo z pewnością nie pójdziemy całościowo do przodu.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 06.04.2017, 11:43
System ESA37 jest niezłym rozwiązaniem, bo wymusza na rozleniwionych klubach/piłkarzach walkę o top8. Dosłownie rzecz ujmując drużyny są obsrane widmem spadku. Żeby liga 18 drużyn była równie interesująca trzeba by zwiększyć ilość spadkowiczów np. 3 + 1 baraż, lub ekstremalne 4 + 1 baraż.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 06.04.2017, 12:08
3 drużyny lecą i 1 baraże brzmi całkiem sensownie. Nie mam czasu szukać - czy Boniek podał szczegóły tej zmiany czy tylko to jakiś wyciek do prasy i nie wiadomo jeszcze co i jak?

Ps. Te zmiany wchodzą w życie juz teraz? To znaczy że znowu PZPN ratuje dupę garbatym
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Stary 06.04.2017, 12:30
Kocur napisał(a):Wyświetl post
3 drużyny lecą i 1 baraże brzmi całkiem sensownie. Nie mam czasu szukać - czy Boniek podał szczegóły tej zmiany czy tylko to jakiś wyciek do prasy i nie wiadomo jeszcze co i jak?

Ps. Te zmiany wchodzą w życie juz teraz? To znaczy że znowu PZPN ratuje dupę garbatym
Nie, od 17/18 bez dzielenia pkt, a od 18/19 - 18 drużyn.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 06.04.2017, 12:41
Najlepsze rozwiązanie dają jako okres przejściowy. Jaka drużyna sobie zrobi 21 pkt. przewagi?
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Stary 06.04.2017, 17:33
18 druzyn to mialo byc jeszcze przed ESA37 tak wiec nie jestem zdziwiony tym pomysłem Bonka. Mi to tam w sumie roznicy nie robi jak beda wygladały rozgrywki, jakie wynalazki beda grały w ekstraklasie
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 06.04.2017, 20:09
Cytat:
System ESA37 jest niezłym rozwiązaniem, bo wymusza na rozleniwionych klubach/piłkarzach walkę o top8. Dosłownie rzecz ujmując drużyny są obsrane widmem spadku. Żeby liga 18 drużyn była równie interesująca trzeba by zwiększyć ilość spadkowiczów np. 3 + 1 baraż, lub ekstremalne 4 + 1 baraż.
Tylko zobacz jaki wtedy będzie przemiał drużyn jeśli będą spadać 3-4 ekipy. Wiadomo, że są ekipy słabe, które co roku gdzieś tam się błąkają u dołu tabeli więc prędzej spadną jeśli spadkiem będzie objętych więcej drużyn. I zamiast stabilizacji jakiejś tam i warunków do rozwoju to będzie 1 sezon w e-klasie, drugi w I lidze czyli co roku przebudowa drużyny bo wiadomo, że jak ktoś spada to kadry nie utrzyma a takie beniaminki jak Chojnice, Grudziądz itp chętnie przygarną do siebie doświadczonych spadkowiczów.
Poza tym emocje, będą obejmowały kilka drużyn teraz praktycznie obejmują całą ligę.

Uważam, że poziom sportowy nie podniesie się od grania z Chojniczanką, ani też od grania 3 meczów w sezonie z Legią. Tu trzeba kasy i lat pracy żeby wszystko poukładać. I przede wszystkim kumatych prezesów klubów.
W związku z tym co daje ten pomysł 18 drużyn w e-klasie? Że szanse dostaną 2 drużyny więcej? Że sobie na mecz przyjdzie 2-3 tys ludzi w Chojnicach i Grudziądzu? Bez sensu.
Dlatego powinno zachować obecny system bo daje on emocje i liga jest do samego końca ciekawa. Nie ma nieważnych meczów.
Oczywiście ten system nie jest sprawiedliwy ale z drugiej strony to np jak np my w 1 kolejce zagramy z Legią, która może będzie miała słabą formę w tej kolejce a wystrzeli od 5 czy 10 kolejki to co? Czy to było sprawiedliwe? A jak na mecz z nami wykartkuje się gwiazda rywali albo kontuzję złapie najlepszy napastnik to to jest sprawiedliwe? Tak czy siak nigdy nie ma dwóch takich samych meczów więc można założyć, że samo rozgrywanie meczów przez 10 miesięcy, kartki, kontuzje itp to ogromna niesprawiedliwość. A czy ktoś kto zdobędzie PP i wejdzie do Ligi Europy dlatego, że może akurat miał łatwiejszą drabinkę do finału zasługuje na to?
Dlatego powinni już ten obecny system zostawić moim zdaniem.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 06.04.2017, 20:54
Jak to słusznie powiedział Stanowski, kluby i piłkarze będą optowały za 18 drużynami, bo siłą rzeczy będzie więcej miejsc pracy nawet dla przeciętnych kopaczy oraz mniej drużyn poleci z ligi.

Uwaga której nie zdaje się słuchać Boniek i jego podobni to opinia ludzi. W 70-80% kibicom podoba się system ESA37. Argumentów nie będę wymianiał, bo przedmówcy jak dla mnie zamknęli już temat.

A nawet i z punktu widzenia czysto finansowego. Szybciej będziemy się rozwijać, jeśli kasa od C+ będzie dzielona na 16, a nie na 18 drużyn i jeśli drużyny będą grały 18-19 spotkań u siebie, zamiast 17.
Odpowiedz cytując
Vuko
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 06.04.2017, 21:32
Jak byłem przeciwnikiem obecnego systemu, tak teraz uważam, że się sprawdził. Do końca sezonu mamy emocje. Dla mnie nie powinni nic zmieniać, skoro wszystko działa.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 06.04.2017, 22:22
Dla mnie prywatnie system z 37 meczami kojarzy mi się z jakimś "bantustanem". Właściwie grają tak tylko w Beneluksie. Wszyscy mają emocje - o to żeby nie spaść. O nic więcej. Bo o mistrzostwo gra tyle samo klubów co grałoby bez podziału punktów. Natomiast wszyscy walczą jak lwy o górną 8. To są te "ekstra" emocje.

Za to żaden trener (większość) nie zaryzykuje żeby postawić na młodych piłkarzy - bo przecież wciąż walczymy o górną 8. Stąd młodzi (poza wyjątkami) grają więcej po podziale w górnej 8 w tych zespołach które grają o nic. W dolnej znowu grają "stare wygi" bo walczymy o utrzymanie. W górnej część walczy o mistrzostwo/puchary wiec też grają "stare wygi".

Czy poziom takiej ligi jest wyższy. Wg mnie na pewno nie. Jest tylko więcej adrenaliny rodem z hazardu - spadnie/nie spadnie.
Ja wolę ligę z 18 zespołami. Nie jesteśmy Szkocją żeby błaznować z 10 zespołami w lidze. 36 mln ludzi i sporo miast gdzie kibice chcieliby zobaczyć ekstraklasę.

btw
Nie chce żyć w bantustanie
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 06.04.2017 o godz. 22:26.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 07.04.2017, 09:30
Argument o tym że trenerzy nie stawiają na młodych bo o coś grają jest całkowicie bez sensu .. przecież wszędzie tak jest że sie o coś gra - I jakoś stawiają na młodych zawodników.
Popatrz na skłądy czy w takiej Legi czy Lechu nie stawiają na młodych
albo taki Ruch na dole
to czy grają młodzi zależy od trenera I samych młodych zawodników a nie od tego jaki jest system rozgrywek!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 07.04.2017, 20:53
Cytat:
Czy poziom takiej ligi jest wyższy. Wg mnie na pewno nie. Jest tylko więcej adrenaliny rodem z hazardu - spadnie/nie spadnie.
To są właśnie podstawowe pytania, co chcemy, po co i dlaczego? Ja myślę, że żaden system nie poprawie poziomu ligi - no może ten obecny system trochę to robi bo masz właśnie cały czas mecze o coś czyli presje, masz na górze dodatkowy mecz z teoretycznie lepszymi rywalami więc więcej się nauczysz grając z Legią z LM niż z Łęczną. Ale nieważne. Tu nie ma co pisać, że poziom ligi się podniesie, że młodych więcej będzie grało itp

Mamy do wyboru ciekawą ligę, z większymi emocjami z 16 zespołami, albo smutniejszą ligę gdzie część klubów będzie ostatnie 2-4-5 kolejek grała o nic.

I takiego gadania, że Polska jest duża więc powinno grać więcej drużyn też nie kupuję. Jasne, jesteśmy dużym państwem, dla mnie to nawet liga by mogła liczyć 20 zespołów, tylko najpierw zobaczmy jaki my mamy poziom sportowy/organizacyjny w e-klasie i na zapleczu. Zobaczmy czy może chociaż medialnie mamy ciekawe zespoły w I lidze. Ile ludzi dzięki temu zobaczy na stadionie tę ekstraklasę lub będzie nią żyło (rozmowy w pracy itp).
I smutna prawda jest taka, że ta e-klasa trafiłaby do takich Chojnic, Grudziądza, Olsztyna (chociaż to akurat spore miasto), Suwałk itp tak samo jak wcześniej była w Wodzisławiu Śląskim, Bełchatowie czy też teraz jest w Niecieczy i Łęcznej.
Także niestety ten argument jest bez sensu bo na te kluby chodzi/lo będzie po 2-3 tys ludzi. I to "żeby liga była dostępna dla większej ilości kibiców", to już prędzej więcej o 5-10 tys ludzi będzie chodziło na Wisłę, Legię czy Lecha jeśli te kluby będą miały kasę, gwiazdy i będą dobrze grały.
Ten argument byłby dobry tylko wtedy gdybyśmy z urzędu ustalili, że w lidze mają grać obecne kluby minus np Łęczna i Nieciecza, plus ŁKS, Widzew, Górnik Zabrze i ewentualnie takie kluby jak GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec czy Polonia Wawa mogą sobie awansować i pograć sezon dla urozmaicenia. I wtedy mamy więcej emocji, kluby "markowe", derby Łodzi, WDŚ, mecz Widzew-Legia, ciekawe wyjazdy no i więcej ludzi na trybunach. Ale wiadomo, że taki system jest nierealny bo liczy się sport a poza te "markowe" kluby pokazały jak umieją się zarządzać i dziś grają po III-IV ligach.

Tymi 2 klubami więcej w e-klasie świata nie zbawimy a stracimy ciekawy, efektowny system, acz jak napisałes oczywiście nie do końca sprawiedliwy i na zasadzie hazardu bo czasami na prawde ten podział punktów i spadek/wzrost formy na jedynie ostatnie 7 meczów mogą namieszać.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 07.04.2017, 21:39
zawsze twierdzilem ze jedyna rzecza ktora moglaby troche podniesc poziom polskiej ligi - to liga 10 zespolowa i sezon 4 rundowy - .....skale trudnosci podnioslbym jeszcze zeby 3 druzyny lecialy z ligi - albo 2 i trzecia w barazach ,...wtedy KAZDY mecz sezonu bylby wazny i na wage zlota ......u nas bedzie niestety 18 albo i 20 zespolow i zadnych emocji w sezonie ....zbyt duzo jest kolesiostwa itp bo zbyt wielu dzialaczy - trenerow i skorokopaczy musi byc blisko extraklasy .... mysle ze liga 10 zespolowa i 4 rundy bylaby najlepszym rozwiazaniem ....to spowodowaloby ze zaplecze extraklasy tez nie byloby takie zle ...a spadek 3 druzyn powoduje ze co rok bylaby wieksza rotacja itp
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 07.04.2017, 22:06
Też uważam, że 18 drużyn to niewypał. Nawet jeżeli 4 będą spadać. Nie oszukujmy się. Te dwie dodatkowe drużyny, obniżą poziom tej ligi i tak już nie najwyższy w Europie. Będzie więcej meczy w kolejce, których na trzeźwo nie odważę się oglądać.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 08.04.2017, 08:50
Ja jestem niereformowalna konserwa - normalny sezon, 18 zespołów. Jestem za!
Odpowiedz cytując
d
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 08.04.2017, 09:29
A gdyby zrobić hybrydę, tj. 18 zespołów + system z trzecią rundą taki jaki jest?

Meczów rzeczywiście wtedy byłoby sporo, 34 + 8, no ale z drugiej strony mamy tylko jedne rozgrywki pucharowe w kraju, a większość naszych drużyn eksportowych odpada jeszcze w wakacje
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 08.04.2017, 11:25
Barti napisał(a):Wyświetl post
Też uważam, że 18 drużyn to niewypał. Nawet jeżeli 4 będą spadać. Nie oszukujmy się. Te dwie dodatkowe drużyny, obniżą poziom tej ligi i tak już nie najwyższy w Europie. Będzie więcej meczy w kolejce, których na trzeźwo nie odważę się oglądać.
O poziomie ligi w rankingach nie świadczy 16 średniaków ale bardziej 3 silne zespoły 5 średniaków i reszta słabiaków. Tak jest w Portugalii. Po co mnóstwo średniaków? Co ta Belgia w tych pucharach gra? Zawsze będą biedni, średniacy i kilku bogaczy.

A "cud 10 zespołowej" ligi widać na przykładzie Szkocji - dziadostwo z 1 klubem (Celtic) nudne jak flaki z olejem do oglądania. Szybko by się spauperyzowały mecze z legią czy derby (4 razy w sezonie). Ograniczanie ligi w tak dużym kraju do 10 miast to też samobój dla piłki w Polsce.

Dla mnie 18 zespołów. Wystarczy że część z tych zespołów będzie mocna finansowo (nie tylko cwelka) a reszta nawet słaba byle była wypłacalna i w pucharach więcej zdziałamy niż Szkoci.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Stary 08.04.2017, 14:23
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
O poziomie ligi w rankingach nie świadczy 16 średniaków ale bardziej 3 silne zespoły 5 średniaków i reszta słabiaków. Tak jest w Portugalii. Po co mnóstwo średniaków? Co ta Belgia w tych pucharach gra? Zawsze będą biedni, średniacy i kilku bogaczy.

(...)

Dla mnie 18 zespołów. Wystarczy że część z tych zespołów będzie mocna finansowo (nie tylko cwelka) a reszta nawet słaba byle była wypłacalna i w pucharach więcej zdziałamy niż Szkoci.
Bardziej chodzi mi o faktyczny poziom piłkarski i kibicowski meczów, niż poziom w rankingach. Na meczu z taką Chojniczanką, stadion będzie świecił pustkami. Czyli wizerunkowa i ekonomiczna kicha. Kolejna rzecz, czy 18 klubów będzie na tyle mocnych finansowo, żeby utrzymać się na poziomie ekstraklasy. Śmiem wątpić. Większe prawdopodobieństwo upadku w trakcie/po sezonie któregoś. Boniek kombinuje, żeby ekstraklasa trafiła pod strzechy. Według mnie, nie tędy droga.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Stary 09.04.2017, 13:52
d napisał(a):Wyświetl post
A gdyby zrobić hybrydę, tj. 18 zespołów + system z trzecią rundą taki jaki jest?

Meczów rzeczywiście wtedy byłoby sporo, 34 + 8, no ale z drugiej strony mamy tylko jedne rozgrywki pucharowe w kraju, a większość naszych drużyn eksportowych odpada jeszcze w wakacje
Kuerwa to już byłoby za dużo, bez przesady oni po 37 meczach mają już dość - przy naszym pojebanym klimacie jednak nie ma opcji aby grali również w styczniu... 34/37 kolejek przy naszej pogodzie to wystarczająco.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 09.04.2017, 14:25
Wiadomo o co chodzi... Pomysł rzucony, żeby spadkobiercy Bońka(Kożmiński, Sawicki) rządzili(już po jego kadencji) przez kolejne 5-10 lat. Coś za coś. My wam powiększymy ligę, a za to dozgonne wsparcie. Przypomina to stary PZPN.
Wiadomo, że 18 drużyn nie obniży poziomu... Tyle, że my nie mamy tyle drużyn gotowych na ekstraklasę(powinno być 26-28). Nie wyobrażam sobie Chojnic, GKSu Katowice w lidze, gdzie ich infrastruktura albo nie istnieje, albo jest z lat słusznie minionych. O finansach nie wspominam. Najpierw mała liga(i pompowanie kasy z C+ w jakiejś części w Iszą), a potem powiększenie.
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Stary 09.04.2017, 15:34
Będę obstawał przy swoim. Wiadomo, że z gustami się nie dyskutuje. Meczu pa...ów w piątek nie dało się oglądać. Czy chcesz jeszcze jednego takiego meczu więcej? Niechże ta ekstraklasa to będzie, na ile to możliwe, faktycznie ekstra. Co do reszty, pełna zgoda.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 09.04.2017, 17:21
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Wiadomo o co chodzi... Pomysł rzucony, żeby spadkobiercy Bońka(Kożmiński, Sawicki) rządzili(już po jego kadencji) przez kolejne 5-10 lat. Coś za coś. My wam powiększymy ligę, a za to dozgonne wsparcie. Przypomina to stary PZPN.
Wiadomo, że 18 drużyn nie obniży poziomu... Tyle, że my nie mamy tyle drużyn gotowych na ekstraklasę(powinno być 26-28). Nie wyobrażam sobie Chojnic, GKSu Katowice w lidze, gdzie ich infrastruktura albo nie istnieje, albo jest z lat słusznie minionych. O finansach nie wspominam. Najpierw mała liga(i pompowanie kasy z C+ w jakiejś części w Iszą), a potem powiększenie.
Musiałby zostać spełniony jeden z poniższych warunków

1. C+ wykupuje prawa do I ligi [ które ma Polsat, przyznam nie wiem do kiedy ]
2. Kluby z Ekstraklasy musiałyby się zgodzić na dzielenie się tortem z I ligą, a to jest niemożliwe, bo nikt nie odstąpi części, która mu się zwyczajnie należy.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów