The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Gunner1906
Member

Od: 05.2013

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.04.2019, 09:09
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
LODU !

Ludzie... Za bardzo się niektórzy rozochocili po derbach (które rządzą się swoimi prawami) i po ostatnim meczu, gdzie graliśmy z klubem zatrudniającym sabotażystę... Przyszedł słabszy mecz i od razu zawodzenie.
Wszystkie powody, dla których przegraliśmy zostały podane we wcześniejszych postach. Tak - macie rację.
A teraz wspólnie cofnijmy się pamięcią parę miesięcy wstecz i wspólnie odpowiedzmy sobie na pytanie: czy wczorajsza porażka to coś niespodziewanego ? Dla mnie nie bardzo. Owszem, chciałbym, żebyśmy pocisnęli znowu 4:0, albo ze stanu 3:1 zrobili 3:5 dla nas, tak jak w poprzedniej rundzie. Chciałbym, żeby rezerwowi stanęli na wysokości zadania. Ale stało się i nie ma co rozdzierać szat - cieszmy się, że w sezonie, w którym przeszliśmy największą burzę w historii klubu, mamy tyle sportowych emocji. Nie mamy drużyny sprzed 17 lat i trzeba brać na klatę (bosszszzz.... to już tyle czasu?), że zdarzą nam się takie mecze jak wczoraj. Bez napinki, bez ciśnienia - mamy w sztabie szkoleniowym inteligentnych ludzi , którzy też czasem popełniają błędy, ale mam dziwne przeczucie, że potrafią wyciągać logiczne wnioski - dajmy im pracować w spokoju. Jak to brzmiało? "Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce". W sobotę widzimy się na R22.
Oczywiście, że tak. Przecież z obecną kadrą jaką posiadamy, żadna porażka nie powinna dziwić. Nawet by mnie nie dziwiła z drużynami pierszoligowymi (Sosnowiec właśnie taki poziom prezentuje). Mamy w miarę solidną 11 (ale bez szału), ale wypadnięcie z gry jednego ogniwa już jest ogromnym osłabieniem, bo nie ma godnego następcy na ławce. Ja już tydzień wcześniej pisałem, że w Sosnowcu pewnie przegramy, bo od kilku sezonów zazwyczaj dostajemy w dupę na wyjazdach z outsiderami. Jak dowiedziałem się, że nie gra Wasyl i Błaszczu, to remis brałem z pocałowaniem ręki. I tak byliśmy o krok o zwycięstwa, szkoda, że Krzysiu nie wykorzystał chociaż 1 z 3 setek które miał.... Klemenz to padaczka owszem, ale jak dla mnie większym osłabieniem był Palcic na boku pomocy. Gościu jest po prostu słaby i chyba nawet Stolar nie zrobi z niego dobrego piłkarza. Nie było z niego zupełnie żadnego pożytku w tym meczu, zresztą w poprzednich też. Wszedł Burliga na jego pozycję i od meczu z Koroną nasza gra ofensywna na skrzydłach wygląda o niebo lepiej.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 04.04.2019, 09:16
Tu nie chodzi o to czy porażka dziwi czy nie. Z przebiegu meczu wnoszę, że możemy być bardzo rozczarowani i co gorsza, może nam braknąć punktu do ósemki, jeśli nie wygramy dwóch ostatnich spotkań. Niezależnie od tego, że w obronie popełnialiśmy błędy, drużyna cały mecz ambitnie goniła wynik i potrafiła wyrównać pomimo, iż dwukrotnie przegrywaliśmy w tym meczu różnicą dwóch bramek. Kiedy wydawało się, że tego meczu nie przegramy i będziemy mieć co najmniej punkt, dostajemy karnego z dupy i zostajemy z niczym. Jesteś już blisko nagrody za twój trud, a tu dostajesz obuchem w łeb. Mam nadzieję, że to wyzwoli pokłady sportowej złości.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 04.04.2019, 09:59
Wehrmacht napisał(a):Wyświetl post
Sadze, ze sie nie myle, wroce tu jutro po meczu Zaglebia z Korona, kiedy mysle wszystko juz bedzie jasne. Wygrana z Zaglebiem bez wzgledu na reszte wynikow da nam awans.
W temacie statystycznym napisałem, że jest możliwy awans do top8 przy zdobyciu punktu i nie ma znaczenia czy z Zagłębiem czy z Piastem.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 04.04.2019, 10:04
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
LODU !

Ludzie... Za bardzo się niektórzy rozochocili po derbach (które rządzą się swoimi prawami) i po ostatnim meczu, gdzie graliśmy z klubem zatrudniającym sabotażystę... Przyszedł słabszy mecz i od razu zawodzenie.
Wszystkie powody, dla których przegraliśmy zostały podane we wcześniejszych postach. Tak - macie rację.
A teraz wspólnie cofnijmy się pamięcią parę miesięcy wstecz i wspólnie odpowiedzmy sobie na pytanie: czy wczorajsza porażka to coś niespodziewanego ? Dla mnie nie bardzo. Owszem, chciałbym, żebyśmy pocisnęli znowu 4:0, albo ze stanu 3:1 zrobili 3:5 dla nas, tak jak w poprzedniej rundzie. Chciałbym, żeby rezerwowi stanęli na wysokości zadania. Ale stało się i nie ma co rozdzierać szat - cieszmy się, że w sezonie, w którym przeszliśmy największą burzę w historii klubu, mamy tyle sportowych emocji. Nie mamy drużyny sprzed 17 lat i trzeba brać na klatę (bosszszzz.... to już tyle czasu?), że zdarzą nam się takie mecze jak wczoraj. Bez napinki, bez ciśnienia - mamy w sztabie szkoleniowym inteligentnych ludzi , którzy też czasem popełniają błędy, ale mam dziwne przeczucie, że potrafią wyciągać logiczne wnioski - dajmy im pracować w spokoju. Jak to brzmiało? "Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce". W sobotę widzimy się na R22.
A najważniejsze, że mając 41 punktów nie musimy się martwić o spadek.
Co w naszej sytuacji 3 miesiące temu nie było takie oczywiste.

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 04.04.2019, 10:49
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
A najważniejsze, że mając 41 punktów nie musimy się martwić o spadek.
Co w naszej sytuacji 3 miesiące temu nie było takie oczywiste.
I tutaj dochodzimy do punktu gdzie niezależnie czy awansujemy do 8 czy nie, gramy owszem, o najwyższe miejsce w tabeli ale i również o przyszłość tej drużyny. Przyjdzie czas na testy dla młodych, Morysa, Szota, Balickiego, może Kumah dostanie jakąś minutę. Trzeba kiedyś tych chłopaków zweryfikować. Tym bardziej, że ten na którego liczy większość - Wojtkowski, znowu się rozsypał gdy miał dostać miejsce w składzie.

Puchary nam nie grożą i z peletonu o 3 miejsce możemy bardzo szybko wypaść. W tym sezonie zresztą 4 miejsce może nie dać pucharów. A widać gołym okiem kto ma największą chrapkę na podium ekstraklasy. I oczywiście możliwości. Bo u nas chęci są , momenty są, ale krótkiej ławki i licencji możemy nie przeskoczyć.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 04.04.2019, 10:54
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
ahahhahahaah DOBRE !!!
Jeżeli twierdzisz, że przy takich błędach w obronie zasłużyliśmy na zwycięstwo to nie mam pytań
Zagłębie od początku grało jak o życie, u nas determinacja pojawiła się dopiero jak przegrywaliśmy różnica dwóch goli.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 04.04.2019, 11:10
Dobrze zauważyłeś, błędy indywidualne nie decydują o tym kto zasłużył, a kto nie. Jeśli rozważamy absurdalne zasługi (bo to wiadomo, że liczy się co w sici) to byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, a bramki były wynikiem NIE super składnej gry zagłebia,a INDYWIDUALNYCH błędów, zagłębie prócz tych BABOLI nie miało NIC.

Natomiast my mieliśmy 3 setki Drzazgi w zasadzie 4 bo nie wiem czy pamietacie ale szła kontra pod koniec 1 połowy i ktoś z zagłebia się przerócił, Kolar wychodizł na czystą pozycję ino Krzysiek zagrał mu lekko na plecy...

Reasumując: jedyną drużyną, która ZASŁUŻYŁA w 100% na wygraną byliśmy MY :] ale taki jest sport.

W ostatnich latach źle nam wychodziły mecze o wszystko np: chyba ze Smudą mecz o wejście z zagłebiem l przegrany 0:1 po główce czy przegrany wyjazd w zabrzu o awans do pucharów...

EDIT:

Aha... chciałbym nadmienić, iż statystyki też przemawiają za nami. 2xwięcej podać, miażdząca przewaga w posiadaniu - to świadczy o aktywności zespołu + dystans przebiegniętych km.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 04.04.2019 o godz. 11:18.

Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 04.04.2019, 11:26
Aha... chciałbym nadmienić, iż statystyki też przemawiają za nami. 2xwięcej podać, miażdząca przewaga w posiadaniu - to świadczy o aktywności zespołu + dystans przebiegniętych km.
"Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać" ~Andrea Pirlo
Rafał Boguski nie lubi tego!

Prawda jest taka, że pomimo większej ilości km to Drzazga, Peszko i Palcić mieli sporo pustych przebiegów z których nie za wiele wynikało
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 04.04.2019, 11:29
Boguski głupio biega?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 04.04.2019, 11:38
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ode mnie za wczoraj laurka dla Peszkina
Lucek pisał ze chłop chaotyczny Proponuje prześledzić cały jego mecz, szczególnie wczorajszą gre bez piłki. Można sie ze Sławka śmiać, i prawdą jest ze od czasu do czasu odetnie mu prąd. (tylko odcięcie prądu u niego polega na tym ze sie wpierdala w typow, ferwor walki, niczym bojka szybka na osiedlu, a nie że stoi i przechodzi obok gry.)
Ale wczoraj kręcił aż miło tym swoim pachołkiem, do tego pare razy uratował straty kolegów np. straty baszy na srodku pola po ktorej moze isc kontra w przewadze, ale peszkin widział to i chlopa sfaulował przerywając im akcje, Możdzenia też raczej brał pod kartkę.) Jakby po drugiej stronie boiska biegał taki drugi Peszkin wczoraj, 3 punkty jechaly by do Krakowa.
Imho progres widac u niego z meczu na mecz.

A co do Klemenza. Skoro Lisu sie zastanawia 2x czy mu podać to juz nie świadczy dobrze o tym.
Serio, wczoraj oglądałem mecz czułem sie jak na betonowym boisku pod blokiem, kiedy brakuje jedego do gierki i łapiemy chłopa z ulicy na sztuke by stał.
Z Klemensa mogą być ludzie. Był taki moment że kilka(naście?) razy oddawał piłkę bo bał się zagrać do przodu i ta do niego wracała, bo drużyna chciała mu pomóc. Zaczynał z poziomu mentalnego zera, bojąc się popełnić błąd (i seryjnie je popełniając), kończył mecz grając na linii środkowej i asekurując. Widać jak wielki dół psychiczny miał na początku meczu, na koniec dawał radę.

I tak mecz zawalił Sadlok, ale też trzeba powiedzieć uczciwie że ewidentnie nie zregenerował się po Legii albo miał jakiś uraz. Był za wolny, piłka mu uciekała, złe podania. Basha też nie był zdrowy i było to widać. W sumie obaj grali bo nie mamy ławki.

Dlatego właśnie pisanie o pucharach było głupie - pierwsza drużyna jest w stanie pojechać każdego (może przydałby się bramkarz), ale składa się ona z wiekowych graczy na kluczowych pozycjach. Każdy kto wchodzi z ławki (może poza Boguskim w formie) jest kilka poziomów słabszy.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 04.04.2019, 11:41
Gunner1906 napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że tak. Przecież z obecną kadrą jaką posiadamy, żadna porażka nie powinna dziwić. Nawet by mnie nie dziwiła z drużynami pierszoligowymi (Sosnowiec właśnie taki poziom prezentuje). Mamy w miarę solidną 11 (ale bez szału), ale wypadnięcie z gry jednego ogniwa już jest ogromnym osłabieniem, bo nie ma godnego następcy na ławce. Ja już tydzień wcześniej pisałem, że w Sosnowcu pewnie przegramy, bo od kilku sezonów zazwyczaj dostajemy w dupę na wyjazdach z outsiderami. Jak dowiedziałem się, że nie gra Wasyl i Błaszczu, to remis brałem z pocałowaniem ręki. I tak byliśmy o krok o zwycięstwa, szkoda, że Krzysiu nie wykorzystał chociaż 1 z 3 setek które miał.... Klemenz to padaczka owszem, ale jak dla mnie większym osłabieniem był Palcic na boku pomocy. Gościu jest po prostu słaby i chyba nawet Stolar nie zrobi z niego dobrego piłkarza. Nie było z niego zupełnie żadnego pożytku w tym meczu, zresztą w poprzednich też. Wszedł Burliga na jego pozycję i od meczu z Koroną nasza gra ofensywna na skrzydłach wygląda o niebo lepiej.
Hola hola, na wiosne Sosnowiec punktuje identycznie jak my. Byłbym daleki od stwierdzeń, że prezentują poziom pierwszoligowy.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.04.2019, 11:44
Dokładnie, jeśli ktoś na wiosnę prezentuje poziom 1 ligowy to Płock (4 punkty) i Arka Gdynia (2 punkty). Wcale się nie zdziwię jak i Miedź (7 pkt), jak i Sosnowiec (12 pkt) się utrzymają a poleci w/w dwójka.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Stary 04.04.2019, 11:53
Dobrze zauważyłeś, błędy indywidualne nie decydują o tym kto zasłużył, a kto nie. Jeśli rozważamy absurdalne zasługi (bo to wiadomo, że liczy się co w sici) to byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, a bramki były wynikiem NIE super składnej gry zagłebia,a INDYWIDUALNYCH błędów, zagłębie prócz tych BABOLI nie miało NIC.

Natomiast my mieliśmy 3 setki Drzazgi w zasadzie 4 bo nie wiem czy pamietacie ale szła kontra pod koniec 1 połowy i ktoś z zagłebia się przerócił, Kolar wychodizł na czystą pozycję ino Krzysiek zagrał mu lekko na plecy...

Reasumując: jedyną drużyną, która ZASŁUŻYŁA w 100% na wygraną byliśmy MY :] ale taki jest sport.

W ostatnich latach źle nam wychodziły mecze o wszystko np: chyba ze Smudą mecz o wejście z zagłebiem l przegrany 0:1 po główce czy przegrany wyjazd w zabrzu o awans do pucharów...

EDIT:

Wg mnie pisanie "byliśmy zdecydowanie lepsi" po meczu, w którym straciliśmy 4 gole jest bardzo ryzykowne. Pozostanę przy swoim zdaniu.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 04.04.2019, 12:13
prezes napisał(a):Wyświetl post
Mit Sadloka, czyli rzekomo solidnego ligowca zdaniem co poniektorych, to jedno z najwiekszych falszerstw w historii futbolu. Dla mnie to niemal identyczna historia jak w przypadku Piotra Brozka. Brozek gdy gral w pakiecie z Cleberem, Marcelo, Glowa czy Baszczem to przy ich asekuracji jakos uchodzil w tlumie, ale gdy ci pilkarze pododchodzili i jako szefowi obrony przyszlo mu grac z Bunoza, Cikoszem czy Kowalskim, to jego prawdziwa wartosc szybciutko zostala obnazona. Na domiar zlego nie podzielam opinii, jakoby Maciek na lewej stronie obrony wygladal znacznie lepiej. Przypuszczalnie bierze sie ona z tego, ze bledy popelniane na boku czesciej uchodza na sucho, a do tego brak powrotu do obrony i zostawienie stoperow bez wsparcia czesto uchodzi uwadze.
Wasyl moze stary, ale jary. Bez niego nie ma mowy o obronie przy tej kadrze jaka mamy.
Za walke do konca duzy szacunek, bo ze strasznie chcieli potwierdzaja wszelkie statystyki.

wysokie notowania Sadloka (jako BOCZNEGO obrońcy) biorą się z tego że umie zrobić sporo w OFENSYWIE a to w dzisiejszym futbolu jest kluczowe

w DEFENSYWIE ZAWSZE był elektryczny , a na stoperze to jest niedopuszczalne

iamironman napisał(a):Wyświetl post
Postawa treneiro i jego zmiany - tragiczne
#STOLAROUT
Ostatnio edytowane przez Arkadiusz.Czerepach : 04.04.2019 o godz. 12:18.
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Stary 04.04.2019, 12:33
Przyłączę się do głosów mówiących, iż Klemenz nie powinien już wybiegać na boisko w barwach tego klubu...... Byle kto, powtarzam, ktokolwiek ...jest w stanie zaprezentować poziom równy lub wyższy od niego. To już naprawdę nie mamy nawet woźnego? ;-)
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 04.04.2019, 12:36
Szanse druzyn na 8
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.04.2019, 12:41
Pomimo tych 70% to jednak wg wyliczeń do niej nie awansujemy.
Nigdy nie ogarnę wyliczeń Mogielnickiego i jego algorytmów.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 04.04.2019, 13:06
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Pomimo tych 70% to jednak wg wyliczeń do niej nie awansujemy.
Nigdy nie ogarnę wyliczeń Mogielnickiego i jego algorytmów.
Można mieć 99% szans, a mimo to nie awansować. Co w tym dziwnego, że mamy 70% szans, ale 8 zespół tych procentów ma więcej. Suma procentów wszystkich drużyn musi być 800% co się zgadza.

Bukmacherzy bardzo podobnie wyceniają nasze szanse. Niby 1.50 więc bardziej prawdopodobne, że wejdziemy niż nie wejdziemy. Ale jednak według szans jesteśmy dopiero na 9 miejscu.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 04.04.2019, 13:17
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Hola hola, na wiosne Sosnowiec punktuje identycznie jak my. Byłbym daleki od stwierdzeń, że prezentują poziom pierwszoligowy.
Dokladnie, pisalem to przed meczem ze oni maja wiecej strzelonych bramek niz pasiasta sasiadka co jest wrecz szokujace patrzac na ich miejsce w tabeli ale tak wlasnie jest jak sie nie ma obrony, a oni jej nie maja. Szkoda, bo troche wiejcej skutecznosci i moglismy ten mecz wygrac no ale wlasnie taka jest pilka. Z drugiej strony za bardzo chyba odlecielismy po ostatnich trzech meczach i zapomnielismy ze tak naprawde celem bylo spokojne utrzymanie sie bo po pierwszych trzech meczach to nie bylo takie oczywiste gdzie ofensywa nie istniala.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 04.04.2019, 13:35
Karherop napisał(a):Wyświetl post
I tutaj dochodzimy do punktu gdzie niezależnie czy awansujemy do 8 czy nie, gramy owszem, o najwyższe miejsce w tabeli ale i również o przyszłość tej drużyny. Przyjdzie czas na testy dla młodych, Morysa, Szota, Balickiego, może Kumah dostanie jakąś minutę. Trzeba kiedyś tych chłopaków zweryfikować. Tym bardziej, że ten na którego liczy większość - Wojtkowski, znowu się rozsypał gdy miał dostać miejsce w składzie.

Puchary nam nie grożą i z peletonu o 3 miejsce możemy bardzo szybko wypaść. W tym sezonie zresztą 4 miejsce może nie dać pucharów. A widać gołym okiem kto ma największą chrapkę na podium ekstraklasy. I oczywiście możliwości. Bo u nas chęci są , momenty są, ale krótkiej ławki i licencji możemy nie przeskoczyć.
Tylko pan trener i wszyscy pozostali mam nadzieję wiedzą, że takie eksperymenty to od 31 kolejki. A w tej to był to efekt "zmęczenia materiału" po Craxie i L.

Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 04.04.2019, 13:51
Klemenz wyszedł posrany, ale imho mogą z niego być ludzie. Za jakieś kilkanaście meczów najwcześniej.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 04.04.2019, 14:16
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Można mieć 99% szans, a mimo to nie awansować. Co w tym dziwnego, że mamy 70% szans, ale 8 zespół tych procentów ma więcej. Suma procentów wszystkich drużyn musi być 800% co się zgadza.

Bukmacherzy bardzo podobnie wyceniają nasze szanse. Niby 1.50 więc bardziej prawdopodobne, że wejdziemy niż nie wejdziemy. Ale jednak według szans jesteśmy dopiero na 9 miejscu.
Mam nadzieję, że Piast nie będzie robił problemów i po najbliższej kolejce będziemy mieć min. 93%.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.04.2019, 14:34
crux.a napisał(a):Wyświetl post
Klemenz wyszedł posrany, ale imho mogą z niego być ludzie. Za jakieś kilkanaście meczów najwcześniej.
Śledząc poniekąd jego wypowiedzi po rozstaniu z Jagiellonią można się spodziewać, że przede wszystkim potrzebuje ogrania aby pokazać pełnię możliwości, a jednocześnie będzie bardzo niezadowolony jeśli nie będzie miał pierwszego składu. Słabe występy w Jadze tłumaczył brakiem regularnej gry, jednakże taka rola rezerwowego by być zawsze na usługi trenera i być w 100% przygotowanym do gry.
Treningi nie zastąpią oczywiście gry, jednakże najbardziej co u niego martwi to koordynacja, szybkość i fatalne wyprowadzanie piłki. Pocieszeniem jest wygrywanie większości pojedynków 1 na 1 oraz gra w powietrzu.

Stolarczyk coś w nim widzi (albo widział), więc albo faktycznie potrzebuje tego ogrania, albo przecenia jego możliwości.
Odpowiedz cytując
prezes
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.04.2019, 15:40
Arkadiusz.Czerepach - mysle ze teza jaka stawiasz jest dosc dyskusyjna. W zeszlym sezonie M.Sadlok zanotowal 3 asysty, co nie jest zlym wynikiem biorac pod uwage ze znacznie czesciej gral jako stoper. Ale juz sezony 16/17 i 15/16 czyli gra na jego nominalnej pozycji, to odpowiednio 3 i 1 asysta. Powiedzialbym ze szalu absolutnie nie ma jak na pilkarza uchodzacego za wplywowego w ofensywie.

Podobnie rzecz ma sie jesli chodzi o gole, gdzie Maciek blysnal w swoim pierwszym sezonie zaliczajac dwa trafienia, po czym juz na stale skoncentrowal sie na waleniu w trybuny, tudziez prosto w bramkarza.
Dla jasnosci dodam jedynie, ze o ofensywe nie mam do niego pretensji, bo dla mnie lepiej gdyby boczny obronca byl nawet przyspawany do linii pola karnego, byle tylko nie zostawiac dziur w obronie i nie popelniac bledow na poziomie juniora.
WISŁA ZAWSZE PANY
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 04.04.2019, 16:19
Czytając niektórych to można się zastanawiać czy ten mecz oglądali. Klemenz nie potrafi grać w piłkę, ale wczoraj to Sadlok był głównym aktorem tego widowiska. Wyprawiał jakieś dziwne rzeczy i tak się skończyło. Dodać do tego Lisa i ogólnie całą organizację gry obronnej naszego zespołu, i mamy przegraną. Niektórzy chyba nie zauważyli, że nasza drużyna ma jedną z najgorszych defensyw w lidze(5 wynik od końca pod względem straconych bramek...). Wiadomo, że będziemy tracić bramki i to raczej nie 1 na mecz. Mamy słabego bramkarza(Buchal jest lepszy), dwóch niezbyt ruchawych stoperów(w dodatku jeden pod 40-stkę) i bocznych, którzy za dobrze nie bronią. Oczywiście, zdarzą się takie mecze jak z Legią(że zachowamy czyste konto, a Sadlok z Wasilewskim będą wyczyniać cuda), ale nie należy z nich wyciągać daleko idących wniosków.
A wczorajszy mecz bardzo wyrównany(o czym mówią statystyki strzałów, strzałów celnych). Wygrała strona, która była bardziej skuteczna pod bramką przeciwnika. U nas ławka nie istnieje, więc raz będziemy wygrywać, raz przegrywać, a kiedy indziej remisować. Puchary nam nie grożą. Dostać się do ósemki i myśleć już co będzie latem(bo pewnie ten zespół kadrowo będzie inaczej wyglądał w przyszłym sezonie).
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 04.04.2019, 16:45
No i niestety stalo sie to czego sie obawialem podswiadomie,mialem jakies zle przeczucia co do tego meczu

chlopaki chyba zbyt rozluznieni ,i szkoda ze ten mecz byl w tygodniu bo dluzsza przerwa wyciszyla by ich mentalnie po Legii,a Sosnowiec ktory wcale nie jest taki slaby zagral jak mogł ,choc jakby sie skonczylo 4;3 dla nas to tez bylo by sprawiedliwie,brak Kuby cholernie widoczny ,on tam trzyma to wszytsko w ryzach.
a tak czeka nas nerwowka do konca,choc teraz juz trzeba wygrac z Piastem,choc zapowiada sie ciekawie bo oni tez nie beda sie murowali a my lubimy taka gre.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 04.04.2019, 18:37
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Z Klemensa mogą być ludzie. Był taki moment że kilka(naście?) razy oddawał piłkę bo bał się zagrać do przodu i ta do niego wracała, bo drużyna chciała mu pomóc. Zaczynał z poziomu mentalnego zera, bojąc się popełnić błąd (i seryjnie je popełniając), kończył mecz grając na linii środkowej i asekurując. Widać jak wielki dół psychiczny miał na początku meczu, na koniec dawał radę.

I tak mecz zawalił Sadlok, ale też trzeba powiedzieć uczciwie że ewidentnie nie zregenerował się po Legii albo miał jakiś uraz. Był za wolny, piłka mu uciekała, złe podania. Basha też nie był zdrowy i było to widać. W sumie obaj grali bo nie mamy ławki.

Dlatego właśnie pisanie o pucharach było głupie - pierwsza drużyna jest w stanie pojechać każdego (może przydałby się bramkarz), ale składa się ona z wiekowych graczy na kluczowych pozycjach. Każdy kto wchodzi z ławki (może poza Boguskim w formie) jest kilka poziomów słabszy.
Do tego Klemenz może 1-2 głupie straty do 10 minuty, a później już tylko strach przy rozgrywaniu i też do czasu. Jak zagrał jedną dobrą długą piłkę, to później już całkiem przyzwoicie wrzucał. Żadna bramka nie padła po jego błędzie przy podaniu lub kryciu. Ale większość zapamiętała te dwa podania z początku meczu i to jak oddawał rozegranie Lisowi, co ustawiło opinię na temat tego zawodnika na cały mecz.

Osobiście byłem przekonany, że będzie to wyglądać gorzej, że nie podołamy fizycznie... ale fizycznie daliśmy radę. 117 km przy prawie braku zmian i jednym dniu mniej na odpoczynek + kontuzjowany Basha.
Ostatnio edytowane przez raindog : 04.04.2019 o godz. 18:43.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 04.04.2019, 18:54
Raindog jak to zadna bramka... spojrz gdzie byl Klemenz przy 1 bramce, przy 3 zamiast ustawiac sie w lini z Lisem, i zasłaniać obszar bramki, który juz zasłaniał Lis... miał leciec na prawy słupek (przy ktorym wpadła bramka), bo do lewego dolatywał juz po stracie Sadlok. Zagrał absolutnie beznadziejnie.
Ostatnio edytowane przez Wehrmacht : 04.04.2019 o godz. 18:57.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 04.04.2019, 19:41
Wehrmacht napisał(a):Wyświetl post
Raindog jak to zadna bramka... spojrz gdzie byl Klemenz przy 1 bramce, przy 3 zamiast ustawiac sie w lini z Lisem, i zasłaniać obszar bramki, który juz zasłaniał Lis... miał leciec na prawy słupek (przy ktorym wpadła bramka), bo do lewego dolatywał juz po stracie Sadlok. Zagrał absolutnie beznadziejnie.
Akurat przy trzeciej to nie możesz oczekiwać od gościa grającego pierwszy raz na stoperze o punkty żeby się rozumiał z Sadlokiem gdzie ma kryć na linii. No bez jaj...
Wychodzi na to że z Piastem też zagra, bo Wasyl chyba się nie wykuruje.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Od: 04.2014

Stary 04.04.2019, 21:30
Czy któś mógłby wyjaśnić dlaczego nawet na ławce nie było naszego Kamila oraz Tobiasza (tego nowego bramkarza). O kontuzji nic nie słychać... Czyżby coś zabalowali?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów