The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MichuuBB
Junior Member

Od: 12.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.04.2019, 13:31. Doping
Chodzę na Wisłę 14 lat, czegoś takiego na meczu ligowym nie pamiętam.
Koledzy z pracy którzy nie byli na meczu a oglądali w TV byli pod wrażeniem tego co się działo na trybunach.
Widać, że grajki Legi też to czuły, a Cieznika? błąd za błędem..
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 01.04.2019, 15:36
Lepszego prezentu na urodziny nie mogłem dostać Piękny mecz z naszej strony, wypada tylko pogratulować drużynie i Stolarczykowi.

Co do wiadomej flagi, to mam nadzieję że to tylko jednorazowy incydent. Nie powinno być żadnej taryfy ulgowej dla bandytów z WSH.

[19/39]
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 01.04.2019, 15:53
MichuuBB napisał(a):Wyświetl post
Chodzę na Wisłę 14 lat, czegoś takiego na meczu ligowym nie pamiętam.
Koledzy z pracy którzy nie byli na meczu a oglądali w TV byli pod wrażeniem tego co się działo na trybunach.
Widać, że grajki Legi też to czuły, a Cieznika? błąd za błędem..
W sumie to podobny klimat z identycznym wynikiem był za Maaskanta, jak Brozio Legie u nas masakrował
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 01.04.2019, 16:07
Wehrmacht napisał(a):
A mnie nigdy nie przestanie zadziwiac nazywanie Petro-Orlenu-Petrochemii Plock “Wisla”. To, ze akurat teraz tak wiatr zawial i przypadkowo od tygodnia, przez nastepne 5 miesiecy wpisali sobie w nazwe “Wisla” nie znaczy, ze mamy i tak nazywac. Zwlaszcza my. W lidze jest tylko jedna Wisła i tylko jeden Płock.
Oni jako Wisła grają od lat 50-tych. Jak na klub założony pod koniec lat 40 to praktycznie od początku.
Nie ma co się czepiać i okazywać brak szacunku. Ty ich pamiętasz z szalonych czasów tytularnych sponsorów jak Legia Deawoo Warszawa. Z resztą Wisełek na mapie piłkarskiej Polski jest dość sporo, w końcu to największa rzeka w kraju i przepływa przez nie jedno miasto.

Nie ma co się z tego powodu gorączkować. Wiadomo, że my byliśmy pierwsi i mówiąc Wisła - 90 % ludzi ma na myśli tą z Krakowa.
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 01.04.2019, 16:09
Vinci napisał(a):
W sumie to podobny klimat z identycznym wynikiem był za Maaskanta, jak Brozio Legie u nas masakrował

https://www.youtube.com/watch?v=1Syhoj6UX3M&

Deja vu
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 01.04.2019, 18:27
Nagralem sobie powtorke dzis z C+ ,bede sobie ogladal na zly humor ,cos pieknego ,chwilo trwaj....

Co do nazw to Wisła mimo ze wiele =Kraków,Górnik mimo ze wiele=Zabrze.Tradycja, marka,historia,kibice robią swoje.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 01.04.2019 o godz. 18:34.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 01.04.2019, 18:40
Don Donson napisał(a):Wyświetl post
Dziejowy zaszczyt żyć w czasach Kuby Błaszczykowskiego.
Bardzo dawno nie przeczytałem czegoś tak dobrego.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 01.04.2019, 19:32
[URL="https://wislakrakow.com/forum/member.php?u=34914" napisał(a):
TommyTSW[/URL]]to będą zbierać i nawet jak trochę to potrwa hajs wyląduje w kasie klubowej po zakończeniu zbiórki a informację od klubu (potwierdzenie) trudno będzie.a ty to pierwszy pewnie do wpłaty, widać jak bardzo się martwisz hehe
Po pierwsze: może uzbierają, a może nie. Wisłą karę będzie musiała zapłacić w całości, pzpn nie będzie czekał na przebieg zbiórki...

Po drugie: tu nie chodzi o samą karę - 10, 20 tys? A o zamknięcie trybuny. To prawie 5 tysięcy miejsc mniej!

[URL="https://wislakrakow.com/forum/member.php?u=34914" napisał(a):
TommyTSW[/URL]]za tydzień na meczu z Piastem pewnie będzie 2x mniej kibiców w większości pewnie tych teraz płaczących o race, to większe plecy finansowe niże odpalenie piro przy pełnym stadionie hehe
Gówno prawda, już dziś karnetów + biletów jest sprzedanych 16 tys...

Kibiców będzie spokojnie powyżej 20 tys, jest nawet szansa na komplet...

Dramat będzie jak nam zamkną to trybunę, dla 20 rac...

Nie można już innych opraw robić? Kartoniady, sektorówki?
21312
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.04.2019, 19:48
Nie sądziłem że kiedyś to napiszę, ale w interesie Wisły są zakazy stadionowe dla UW, a na pewno dla tych debili z racami. Sądziłem że potrafią się wykazać minimum zrozumienia i intelektu w sytuacji klubu, byłem w błędzie.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Szelu_BRW
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2018

Stary 01.04.2019, 19:48
Ostatni raz taką atmosferę czułem w 2011:
https://www.youtube.com/watch?v=AXW_UaN18r8

Niesamowity mecz! Gratulację należą się całej drużynie, a zwłaszcza TRENEROWI!
Mądra, przemyślana gra. Taką Wisłę chce zawsze oglądać i czuć taką atmosferę na trybunach.
To był dla mnie szok że przez prawie 90min, niemalże 3/4 górnego E stało i normalnie prowadziło doping razem z C i D.

Co do rac:
- Z jednej strony trochę głupio, ze względu na kary
- Z drugiej strony ja osobiście je lubię ze względu na atmosferę i klimat.
Dlatego zawsze w tych sytuacjach stoję między młotem, a kowadłem
Odpowiedz cytując
Now
Member

Od: 08.2016

Stary 01.04.2019, 19:53
@wolfy
Szczerze mam nadzieje że nigdy takie debile jak ty się na Wiśle nie pojawią
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 01.04.2019, 20:05
Stolar pamięta Wisłę Kasperczaka, i wiele z jej elementów przeniósł do zespołu z jesieni, jak i tego, w zasadzie przebudowanego od nowa przez zimowe odejścia. Już nie widać braku Imaza, Kostala, Ondraska, Korta i pary innych.

Z tym trenerem i odpowiednia polityką transferową zajdziemy daleko. Oby Stolar na lata.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 01.04.2019, 20:06
Now napisał(a):Wyświetl post
@wolfy
Szczerze mam nadzieje że nigdy takie debile jak ty się na Wiśle nie pojawią
Ty dziękuj Bogu, że tacy "debile" jak to nazywasz kupują karnety, robią coś w Socios, zbierają kasę na Wisłę, zapełniają stadion podczas gdy takie "tuzy intelektu" w liczbie kilku setek, co najwyżej - jak Ty - myślą tylko o tym, żeby coś spalić, coś wrzasnąć, komuś jeb..ąć, Wiśle ukraść...

Mam nadzieję, ze wasz czas się kończy.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 01.04.2019, 20:14
Kamson napisał(a):Wyświetl post
Vinci napisał(a):Wyświetl post
https://www.youtube.com/watch?v=1Syhoj6UX3M&

Deja vu
Ale jednak oglądając tamten mecz a ten z wczoraj, to wrażenie jest takie, że wtedy 8 i pół roku temu grały ze sobą drużyny gołym okiem o 2 klasy lepsze niż te z 2019 roku. Małecki co przebiegł pół boiska i przedryblował pięciu, Brożek strzelający 1 gola jak napastnik światowej klasy - Drzazga by w życiu czegoś takiego nie zmieścił. Technika, dynamika - wtedy w 2010 roku dużo wyższa w obu zespołach niż teraz. Ale fakt - klimat teraz był coś jak wtedy.
Odpowiedz cytując
Now
Member

Stary 01.04.2019, 20:16
Dopiero się zaczyna
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.04.2019, 20:24
Dopiero się zaczyna
Na pewno. Tolerancja dla patoli mających w dupie klub kończy się i u nas, i u sąsiadki.
Nie po to ja i wiele innych osób wydaliśmy kilka - kilkadziesiąt tysięcy złotych ratując Wisłę żeby jakiś szczeniak topił i tak tonący klub, bo to jego święte prawo narobić bydła i puścić z dymem 20 tys.

Na stadionie jestem pewnie wiele dłużej niż Ty i to raczej ja zostanę.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.04.2019 o godz. 20:35.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 01.04.2019, 20:26
Dopiero się zaczyna
Mam nadzieję, że jednak nie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 01.04.2019, 20:28
Jednej nadziei w tym że nam nie zamkną trybuny upatruje w tym że macze z Piastem jest znowu w TVP i ekstraklasa sobie strzeli w kolano psując widowisko zamknięta trybuna.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Stary 01.04.2019, 20:45
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
Ale jednak oglądając tamten mecz a ten z wczoraj, to wrażenie jest takie, że wtedy 8 i pół roku temu grały ze sobą drużyny gołym okiem o 2 klasy lepsze niż te z 2019 roku. Małecki co przebiegł pół boiska i przedryblował pięciu, Brożek strzelający 1 gola jak napastnik światowej klasy - Drzazga by w życiu czegoś takiego nie zmieścił. Technika, dynamika - wtedy w 2010 roku dużo wyższa w obu zespołach niż teraz. Ale fakt - klimat teraz był coś jak wtedy.
Całkowicie się zgadzam. Dość powiedzieć że obie ekipy wyszły później z grup ligi Europy...no ale to już zamierzchła przeszłość.Paradoksalnie z punktu widzenia tabeli i przy ewentualnej wygranej z Sosnowcem możemy zacząć bajdurzyc szansach na puchary p:
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 01.04.2019, 20:50
Całkowicie się zgadzam. Dość powiedzieć że obie ekipy wyszły później z grup ligi Europy...no ale to już zamierzchła przeszłość.Paradoksalnie z punktu widzenia tabeli i przy ewentualnej wygranej z Sosnowcem możemy zacząć bajdurzyc szansach na puchary p:
A ja mam całkiem inne zdanie. Brożek urwał nogę na początku meczu, ten drybling Małeckiego to biegnięcie przed siebie, wpadnięcie na dwóch rywali i czystym fartem przejście dalej. No i w czym niby bramka Kolara gorsza od bramki Brożka?

Nie, nie twierdze, że teraz grali lepiej, ciężko to porównać. Po prostu śmieszy mnie gadanie, że "kiedyś to było" jak futbol idzie mocno do przodu i jestem przekonany, że obecna drużyna tamtą by pewnie pyknęła. Futbol idzie do przodu, szczególnie pod względem intensywności. Problem, że u was wolniej niż na zachodzie i dlatego nam Europa ucieka.

Jak był ten program na TVP Sport, co pokazywali mecze z przeszłości i oglądałem Lazio - Wisła to jakby grali w slow motion.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 01.04.2019 o godz. 20:52.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 01.04.2019, 20:54
Widzę, że w internetach bez zmian
Race be, kibice na trybunie C be, pozdrowienia dla Warszawy be.
Flagi były, race były, wszyscy to przeżyli, bawili się, kręcili komórką.
Fajnie, że internet swoje, a rzeczywistość swoje bo już się bałem, że tylko WSH i UW zostaną na meczu, gdy czytałem internety.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie, a przejdziesz na aukcję allegro.

Odpowiedz cytując
jacob
Junior Member

Od: 08.2011

Stary 01.04.2019, 21:53
To było niesamowite widowisko, genialnie było przeżywać coś takiego.

A jakie były minusy?
1. Obecność flag ze złodziejskimi symbolami.
2. "Świeczki", jak to się wyraził prezes Wisłocki, i w konsekwencji kara finansowa.

3. Pozdrowienia dla pseudozgód.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 01.04.2019, 21:55
kreseq napisał(a):Wyświetl post
Świetny mecz Wisły na tle zblazowanej Legii. W Legii dzisiaj nie działało nic. Absolutna dominacja drużyny z grodu Kraka. W Legii dzisiaj jedynie machanie łapami, holowanie piłki, dyskusje z sędziami.
Do tego dramatyczne dziury w środku pola.
Siedząc na stadionie czekałem na 70 minute licząc, że Wisła spuchnie, i Legia zagra lepiej niż Cracovia w meczu z Wisłą.
Z minuty na minute było z Legią coraz gorzej. Zero pomysłu, zero taktyki, zero jakości.
Wygraliście zasłużenie, i życzę Wam, byście zagrali w tabeli mistrzowskiej.
W pucharach nie zagracie, ale zaoracie te wszystkie minimalistyczne ....y.
Lechia,Jaga,Legia z tymi klubami macie fajne statystyki indywidualne.
PS: Sa Pinto jest debilem, i obawiam się, że Miodek za chwilę zechce Nawałkę i zacznie się kolejny cyrk.
Gratulacje z Warszawy.
Byłeś na VIP Tyskie ? Akurat w 1 rzędzie siedziało kilku Warszawiaków. Pozdrawiam
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 01.04.2019, 21:57
nero napisał(a):Wyświetl post
Widzę, że w internetach bez zmian
Race be, kibice na trybunie C be, pozdrowienia dla Warszawy be.
Flagi były, race były, wszyscy to przeżyli, bawili się, kręcili komórką.
Fajnie, że internet swoje, a rzeczywistość swoje bo już się bałem, że tylko WSH i UW zostaną na meczu, gdy czytałem internety.
Race były będą
Kara będzie
Kasy już nie mamy

Nero znasz fajniejsze sposoby na wydanie 150 tys? Ja sobie wyobrazam.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 01.04.2019, 22:09
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nero znasz fajniejsze sposoby na wydanie 150 tys? Ja sobie wyobrazam.
Pewnie, nawet kilka.
Podwyżka dla Sarapaty i Dukata. Magazyn meczowy. Firma sprzątająca. Złotówka dla SKWK...
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 01.04.2019, 22:37
W niedziele byliśmy świadkami czegoś niesamowitego. Zresztą ostatnie miesiące, to coś niesamowitego. Kilka miesięcy niesamowitej karuzeli emocjonalnej - rozpacz, euforia, rozpacz, euforia. ...a gdy wydawało się, że to bezsprzecznie koniec, zaczęliśmy nieśmiało budowę drużyny od nowa.

Przypomina mi się mecz z Lechem w grudniu. Z jednej strony przekonanie, że kasa, którą wydam na bilet pójdzie na pasożytów, ale z drugiej strony przeświadczenie graniczące z pewnością, że na następny mecz na R22 przyjdzie poczekać kilka lat. Do tego postawa drużyny - grają z ogromnym zaangażowaniem, mimo iż nie dostali wypłaty od prawie połowy roku. Pamiętam, że cieszyłem się każdą chwilą wchodzenia na stadion i na nim przebywania.

Ogromnie cieszy to, że mamy wynik, ale przede wszystkim to, że mamy drużynę, która najzwyczajniej czuje się częścią tego Klubu. Nie tylko "Sadloki czy Brożki" widzą w Wiśle coś więcej niż kolejnego pracodawcę, ale również takie osoby jak Basha, Kolar czy Pietrzak i Lis, którzy od niedawna są z drużyną. Wystarczy choćby wspomnieć o Ondrasku, który odchodził z ciężkim sercem, czy Martinie, który był na niskim kontrakcie, jeszcze mu nie płacili i odchodzić nie chciał.

Co do niedzieli. Takiej atmosfery jak w pierwszych 30 minutach dawno nie widziałem. Dopingował cały stadion i doping był w dużej mierze był spontaniczny. Jak Carlitos wykonywał wolnego, cały stadion dosłownie drżał od buczenia i gwizdania. W drugiej połowie nie popisali się ci narcystyczni onaniści, którzy musieli dać o sobie znać kosztem klubu.

Koniec koców, wczoraj miało się wrażenie, że na naszych oczach znów piszę się historia. Jeśli tego nie zepsujemy, może to być początek drużyny, którą zapamiętamy na lata (chociaż i tak do tej pory zrobili wszystko, by zapisać się w historii klubu złotymi głoskami.
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Od: 05.2013

Stary 01.04.2019, 22:42
Szacunek dla piłkarzy. Dla mnie, mega jakość wprowadził Savicevic i Burliga. Chociaż w tym meczu Vukan, miał dwa zle podania które spowodowały kontrę Legii to jednak widać jakość w tym grajku. Nie wiem czy to przypadek ale Basha odkąd obok siebie ma Savicevica gra dużo lepiej. Bury natomiast może sobie koślawo biegać, ale i tak daje nam bardzo dużo dobrego. Jeśli chodzi o ofensywę to Palcic przy nim to jakieś 3 półki niżej. Świetny ruch że sprowadzeniem go tu i jeszcze Jaga dopłaca . Cała drużyna gra świetnie i oby tak było jeszcze coś najmniej przez dwa tygodnie (plus ew. Derby)
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 01.04.2019, 23:17
Poza oczywistymi pieknymi momentami bylo jeszcze kilka innych truskaweczek na torcie: wedka Stolarskiego w 40 min, Skastrowany Carlitos schodzacy przy 3-0 i zamrozony Ciezniak w bramce na 3-0. Karma is a bitch.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.04.2019, 23:40
Miałem nic nie pisać, bo żeby napisać wszystko to, co chciałem, musiałbym wysmażyć mały esej. Ale spróbuję.

Myślę, że ten wczorajszy mecz będziemy wspominać przez dziesięciolecia. Bo był naprawdę nieźle zagrany i skończył się doskonałym wynikiem, a przede wszystkim przez wszystkie podteksty, które mu towarzyszy. Ja na pewno będę.

Jakkolwiek nie skończy się przygoda tego składu i tego trenera z Wisłą, będę ich wspominał tak, jak wspominam pierwszego Kasperczaka i wczesnego Skorżę.

Jeśli chodzi o podteksty i medialność tego spotkania, to spotkały się drużyna najbogatsza i drużyna, która istnieje dzięki kroplówce. Klub, który dominuje i klub, który kiedyś dominował a dziś żyje wspomnieniami. Trener arogant i naciągasz oraz trener otwarty i pnący się w górę. Zmanierowane i przepłacane gwiazdki na wypożyczeniach oraz starzy wyjadacze wzmocnieni skreślonymi gdzie indziej chłopakami, którzy gryzą trawę i mają coś do udowodnienia. Nawet taka głupota, jak to, że jeden klub jest ze stolicy, a drugi z historycznej stolicy - z tego można zrobić kapitalny przedmeczowy materiał wideo. Dzieciaki przed telewizorami skakałyby na dywanie jak po 3 espresso, gdyby ktoś wpasował to w oprawę z NBA czy NFL.

Musimy zdać sobie sprawę, że te i inne podteksty oraz styl gry drużyny sprawiają, że Wisła jest w tej chwili najbardziej medialnym klubem w Polsce. Jest wizytówką tej ligi. Warto przypominać to dziennikarzom, warto to przekuć na PR, a PR na kapitał.

Jestem naprawdę szczęśliwy. Mam nadzieję, że uda się finansowo spiąć ten sezon z następnym, a najbliższy maraton meczowy nie wpłynie negatywnie na tę intensywną grę drużyny.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 02.04.2019, 03:41
przy ewentualnej wygranej z Sosnowcem możemy zacząć bajdurzyc szansach na puchary p:
a szanse są zerowe, bo, poza wynikiem sportowym, trzeba dostać odpowiednią licencję.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów