The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.12.2018, 06:49
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Dla niektórych pisanie o 4 lidze zalatuje nieco 2 stroną Błoń i to nawet w przypadku statusu "Senior Member". Oczywiście jest to najlepsze wyjście i zyskać statut Amico-Lecha lub Groclinu-Polonii. O ile jest to możliwe trzeba próbować sił, jeżeli nie o Ekstraklasę to chociaż o I ligę. Jak pamiętamy z historii Wisła nigdy nie grała niżej niż I liga. W przeciwnym razie Sarapata razem z TS "zapisze się złotymi zgłoskami" w najnowszej historii Wisły. Mam jednak wielką nadzieję, że bardziej majętni kibice przy wsparciu reszty sympatyków oraz kibiców nie pozwolą Wiśle stoczyć się w niebyt historii. O zaufaniu do obecnego zarządu pisać nie zamierzam, bo jasnym jest, że wśród obecnych jest ono zerowe.
Znowu wycieczki do forumowiczów ? Daruj sobie senior memberze insynuacjami o drugiej stronie błoń. W sumie za takie pomówienie to powinien być ban.

A jak pijesz do mnie to od wczoraj jestem członkiem Socios (formalnie dopiero będę ale deklaracja i przelew poszedł). Wszystkie dane osobowe są w ich posiadaniu. Jestem transparenty. A Ty co powiesz o sobie ? Jak wspierasz Wisłę. Pochwal się.

Kolejna kwestia. Porównujesz sytuację Wisły do Amico-Lecha lub Groclinu-Polonii.. To zadam Tobie pytanie. Z kim przeprowadzamy fuzję lub od kogo odkupujemy albo komu sprzedajemy licencję na grę w ekstraklasie bo chyba coś mnie ominęło.

A Lechię Gdańsk jakim przydomkiem opisałbyś bo oni również zaczynali "od zera" ?
Ostatnio edytowane przez krakus76_ : 01.12.2018 o godz. 06:57.
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 01.12.2018, 07:42
Barti napisał(a):Wyświetl post
@PhantomRanger
I to jest właśnie niesprawiedliwość historyczna. Do Sarapaty można mieć pretensje, że pozyskani sponsorzy tj. LVBet i klub biznesu nie byli w stanie zabezpieczyć potrzeb klubu. Jednak winowajca kryzysu jest gdzie indziej. Prawdziwy winowajca próbował nas wcisnąć Meresińskiemu i Stechertom...
Przykre, ale prawdziwe .

Sarapata popełniła multum błędów i złych decyzji, ale przecież to wszystko nie dzieje się od 2 lat.
Pamiętacie UFA ? Jedną z najgorszych umów ever? A przecież już wtedy Wisła miała nie uzyskać licencji na ekstraklase. To za rządów TS rozwiązano tą fatalna umowę a wiązało się to z dodatkowymi kilkoma milionami do spłaty (nie znam dokładnej kwoty ). Oficjalnie jest to "nowy dług", którego księgowe nie widziały przed przejęciem klubu. I ktoś później powie że za TS dług wzrósł od 12 do 20 milionów. Gówno prawda.
TS pierwszego dnia po przejęciu wiedział że nie będzie w stanie prowadzić klubu, a tylko ambicje kilku osób sprawiły że wynik sportowy na chwilę przykrył problemy klubu.
Odpowiedz cytując
No_look_Pass
Member

Od: 10.2009

Stary 01.12.2018, 08:09
Czytam te rozważania i nie wytrzymuję ze śmiechu. Obecny zarząd TS powiększył zadłużenie tak przemyślanymi działaniami, jak zatrudnienie Carillo czy poniesienie pensji z niespełna 300 tysięcy rocznie do 700 tysięcy. Jak sądzicie, że to nic, to was informuję, że dzięki temu puściliśmy Lloncha za darmo, zamiast na nim zarobić, a Carlitosa za czapkę gruszek. Niegospodarność goni niegospodarność.
Wy myślicie, że z nimi u steru odnajdujemy się w czwartek lidze? Bredzicie o jakiejś walce, ale wpłaty czy bilety wciąż przechodzą w którymś okresie przez niegospodarny zarząd, nic dziwnego, że nie ma chętnych do finansowej pomocy, skoro u steru wciąż są nieudacznicy.
Jeśli chcecie walczyć, skrzyknijcie ludzi i wywieźcie Sarapatę z sharksami na teczkach, zamiast ich usprawiedliwiać.

4 liga to będzie sportowa śmierć. Łodzi widocznie nie znacie i nie wiedzie, że tam jest większa mobilizacja kibicowska niż u nas. Głównie dlatego, że nie ma zbytnio co tam robić. W Krakowie na każdym kroku znajdziesz coś, co pozwoli wypełnić tę pustkę.
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 01.12.2018, 08:16
@No_look_Pass
Tak czytam Twoje rozważania i nie mogę powstrzymać się od śmiechu...Czym było zatrudnienie Holendrów w Wiśle, Mandziara, Kapka UFA i inne hity...może mi wytłumaczysz?
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 01.12.2018, 08:38
No_look_Pass napisał(a):Wyświetl post
4 liga to będzie sportowa śmierć. Łodzi widocznie nie znacie i nie wiedzie, że tam jest większa mobilizacja kibicowska niż u nas. Głównie dlatego, że nie ma zbytnio co tam robić. W Krakowie na każdym kroku znajdziesz coś, co pozwoli wypełnić tę pustkę.
Tu akurat masz 100% racji.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 01.12.2018, 08:56
Trzeba też zauważyć, że łódzkie ,,bum" na piłkę i Widzew w dużej mierze było/jest spowodowane nowym obiektem który też przyciąga.

Trzeba walczyć o Wisłę, przynajmniej próbować.
Odpowiedz cytując
No_look_Pass
Member

Od: 10.2009

Stary 01.12.2018, 09:23
Barti napisał(a):Wyświetl post
@No_look_Pass
Tak czytam Twoje rozważania i nie mogę powstrzymać się od śmiechu...Czym było zatrudnienie Holendrów w Wiśle, Mandziara, Kapka UFA i inne hity...może mi wytłumaczysz?
PILNE!! W niewyjaśnionych okolicznościach, dzięki odwołaniu się do wcześniejszej niegospodarności innych decydentów, w magiczny sposób zmalały długi, Sarapata i Carillo zwrócili wynagrodzenie, Llonch podpisał nowy kontrakt, Legia przelała nam 2 mln euro, a miasto umorzyła długi za stadion.

Możesz nie stosować argumentów z przedszkola? Zarejestrowałeś konto w 2011 roku, a więc można założyć, że masz przynajmniej 7 lat.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 01.12.2018, 09:43
Ehh używanie jeszcze w tych dyskusjach argumentem ad holendrum jest idiotyczne. Sarapata miała jedno proste zadanie, siedzieć na dupie i powoli niwelowac zadłużenie a zaczęła szaleć i szastać sianem. Nie wspomnę już o niezliczonej ilości kłamstw...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 01.12.2018, 11:06
poprawcie mnie jeśli się mylę , ale w Łodzi zdaje sie oba kluby padły w podobnym czasookresie , więc rywalizacja w tempie "odbudowania" była dodatkowym czynnikiem napędzającym jego tempo ?

ergo nie było w mieście drugiego klubu który jest w najwyższej klasie rozgrywkowej i tylko czycha na przejęcie wpływów ?
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.12.2018, 11:25
Tak też coś kojarzę. Sytuacja Wisły jest w przypadku resetu nieporównanie gorsza. Casus Polonii Warszawa. I zgadzam się z tym, że w przypadku resetu problemem będzie brak resetu w zarządzie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
graficiarz
Member

Od: 05.2004

Stary 01.12.2018, 11:50
A dla czego wzrosło. Bo nagle władze miasto upomniały się o kasę. Do tego program w uwadze który obciążył Wisłę. Pomijając czy misiek miał jakiś wpływ czy nie. W każdym klubie są powiązania. Myślicie że w Lechu czy Legi jest inaczej?
ZABIERZÓW WIERNY WIŚLE
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 01.12.2018, 11:53
graficiarz napisał(a):Wyświetl post
A dla czego wzrosło. Bo nagle władze miasto upomniały się o kasę.Do tego program w uwadze który obciążył Wisłę. Pomijając czy misiek miał jakiś wpływ czy nie. W każdym klubie są powiązania. Myślicie że w Lechu czy Legi jest inaczej?
No nie do końca. To zarząd olewał sprawę i potem było wielkie zaskoczenie
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 01.12.2018, 11:59
graficiarz napisał(a):Wyświetl post
A dla czego wzrosło. Bo nagle władze miasto upomniały się o kasę. Do tego program w uwadze który obciążył Wisłę. Pomijając czy misiek miał jakiś wpływ czy nie. W każdym klubie są powiązania. Myślicie że w Lechu czy Legi jest inaczej?
a miasto upomnialo sie o kase ot tak, z dupy czy moze z jakiego powodu? (podpowiem - mieli powód, tak samo zachowala by sie kazda jednostka majaca dluznika)
program w uwadze nie powiedzial niczego nowego dla ludzi obezanych w temacie. najprosciej jednak jest zwalić na ten materiał....
ale skoro na to zwracasz uwage to znaczy ze do ukazania sie materialu wszystko szło fajnie i w dobrym kierunku ? (np. strona internetowa --> błacha sprawa...)

wiec tak, w Legii czy w Lechu jest inaczej. (powiązania między "firmami " są, niemniej jednak te firmy tam wykonują usługi za ktore biora kase, a to jest ogromna różnica
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.12.2018, 12:02
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Ehh używanie jeszcze w tych dyskusjach argumentem ad holendrum jest idiotyczne. Sarapata miała jedno proste zadanie, siedzieć na dupie i powoli niwelowac zadłużenie a zaczęła szaleć i szastać sianem. Nie wspomnę już o niezliczonej ilości kłamstw...
Acha. No banał. Spłacić długi Cupiała jednocześnie spłacając miasto i płacąc gigantyczne opłaty za wynajem stadionu.
Nie ośmieszaj się.
Chociaż w jednym masz rację - nie ma co winić mitycznych holendrów tylko Cupiała. To on chciał mieć Ligę Mistrzów na już po niespodziewanym mistrzostwie.
Może więc sam usiądź na dupie i nie pisz bzdur? Albo chociaż oszacuj sobie ile procent długów to Carillo i Hiszpanie a ile wujek Cupiał.

Problem Wisły polegał na tym że nawet idąc minimalistycznie i tak nie starczałoby na długi, a było realne ryzyko spadku wtedy. Zresztą pamiętam histerię rozpętaną w internecie przeciw Kiko, bo gra brzydka i to jest Wisła, ma przecież walczyć o puchary. Na tym forum też. Mam wymieniać nicki?

Ja pisałem że to błąd, żadne puchary tylko zaciskanie pasa, byłem obrażany przez lemingi na forum, oskarżany o brak ambicji (sic!) etc. Tylko wiesz co? Z Kiko i mniejszym składem wszystko to by się i tak rozsypało na koniec sezonu. Za duże długi, za małe przychodzy, a frekwencja ledwo wystarcza na utrzymanie stadionu.

Fajnie jest pokazywać paluszkiem Sarapatę, Dukata, ale przejęli oni trupa którego reanimują od ponad dwóch lat.12 milionów długu nie brało pod uwage tragicznej umowy z UFA (de facto dług, tylko zrolowany), przegrane procesy m.in. z Mandziarą, Jovaniciem etc. A UFA, Meresiński i Mandziara to jest 100% głupoty Cupiała.

TL;DR: 95% winy po stronie Cupiała, 5% po stronie TS.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.12.2018 o godz. 12:05.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 01.12.2018, 12:19
Ja myślę, że każdy ma trochę racji i po prostu należy unikać skrajności. TS dostał niesamowicie trudne zadanie i ciekawą dyskusją byłoby, czy w ogóle mógł na dłuższą metę prowadzić Wisłę. Niemniej, wydaje się, że błędy ludzi, których akurat TS wyłoniło do zarządzania klubem spowodowały, że klub poszedł na dno nieco wcześniej niż nieco później. I to właśnie to mam na myśli, mówiąc, że brak zmian u sterów/polityki TS byłby problemem w tej ewentualnej IV lidze. Jeśli Wisła miałaby z tego piekła wrócić do żywych, potrzebowałaby kogoś wybitnego, kto robiłby miesiąc po miesiącu coś z niczego, a do tego miał szczęście jak cholera. Inaczej będziemy Polonią.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 01.12.2018, 12:27
Wydaje mi się, że największym błędem TSu było uwierzenie, że deal z Bargielem jest klepinięty. Trochę popuścili pasa i teraz się to odbija czkawką. Mniejszym błędem, ale też błędem było zatrudnienie Carillo. Pieniądze jak na nasze warunki absurdalne. Ale to pewnie był wynik pierwszego błędu.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Mar85
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 01.12.2018, 12:29
Nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta jak że to wina Cupiała. To idź mądry oddaj wszystkie mistrzostwa za jego czasów!! Żaden inny przedsiębiorca w Polsce nie ma, nie miał i prędko takich sukcesów mieć nie będzie. Proszę wskazać mi który inny klub miał takiego właściciela. Polonia? Gdzie jest teraz? Widzew gdzie jest teraz? Legia, Lech? Gdzie mają 7 mistrzostw Polski, który właściciel? Oczywiście zostawił Wisłę z długami ale to co dał, nikt się nie może z nim równać! Tyle razy próbował zaatakować LM, który inny właściciel miał tyle cierpliwość Nie zostawił klubu po nożu Miśka, mimo tego że nas z Pucharów wyrzucili. Pisane że 95% winy Cupiała to jest absurd. Obecne władze pomnożyły dług który nasz Boss wygenerował w 20 lat mając na koncie mistrzostwa! Skoro nie umieli, nie wiedzieli było szukać kompetentnych osób a nie bawić się w 30 grajków na kontrakcie, 3 trenerów. Jak ktoś oczernia Cupiała oczernia wszystkie jego zasługi. Lepiej się zastanowić bo w Polskie piłce klubowej większego dobrodzieja z takim wynikiem nie ma!
Ostatnio edytowane przez Mar85 : 01.12.2018 o godz. 12:32.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 01.12.2018, 12:34
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Wydaje mi się, że największym błędem TSu było uwierzenie, że deal z Bargielem jest klepinięty. Trochę popuścili pasa i teraz się to odbija czkawką. Mniejszym błędem, ale też błędem było zatrudnienie Carillo. Pieniądze jak na nasze warunki absurdalne. Ale to pewnie był wynik pierwszego błędu.
skad informacja o tym ze ktos uwierzyl w to ze deal z Bragielem jest klepniety, i na jakiej podstawie uwierzyl?
Bo ktoś z kimś rozmawiał ?

jesli ktos uwaza (nie bede wymianil nickow forumowiczow bo kazdy wie co pisał np. rok temu...) ze to nie z winy MS i spółki klub upada, to rozumiem ze zostawiamy ich przy władzy?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
_al3x
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 01.12.2018, 12:34
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Acha. No banał. Spłacić długi Cupiała jednocześnie spłacając miasto i płacąc gigantyczne opłaty za wynajem stadionu.
Nie ośmieszaj się.
Chociaż w jednym masz rację - nie ma co winić mitycznych holendrów tylko Cupiała. To on chciał mieć Ligę Mistrzów na już po niespodziewanym mistrzostwie.
Może więc sam usiądź na dupie i nie pisz bzdur? Albo chociaż oszacuj sobie ile procent długów to Carillo i Hiszpanie a ile wujek Cupiał.

Problem Wisły polegał na tym że nawet idąc minimalistycznie i tak nie starczałoby na długi, a było realne ryzyko spadku wtedy. Zresztą pamiętam histerię rozpętaną w internecie przeciw Kiko, bo gra brzydka i to jest Wisła, ma przecież walczyć o puchary. Na tym forum też. Mam wymieniać nicki?

Ja pisałem że to błąd, żadne puchary tylko zaciskanie pasa, byłem obrażany przez lemingi na forum, oskarżany o brak ambicji (sic!) etc. Tylko wiesz co? Z Kiko i mniejszym składem wszystko to by się i tak rozsypało na koniec sezonu. Za duże długi, za małe przychodzy, a frekwencja ledwo wystarcza na utrzymanie stadionu.

Fajnie jest pokazywać paluszkiem Sarapatę, Dukata, ale przejęli oni trupa którego reanimują od ponad dwóch lat.12 milionów długu nie brało pod uwage tragicznej umowy z UFA (de facto dług, tylko zrolowany), przegrane procesy m.in. z Mandziarą, Jovaniciem etc. A UFA, Meresiński i Mandziara to jest 100% głupoty Cupiała.

TL;DR: 95% winy po stronie Cupiała, 5% po stronie TS.
Broniłeś TS od początku i dalej bronisz.

Cupiał przez prawie 20 lat - 12mln długu (ile jeszcze podarował tego nie wie nikt) a Ty mówisz o winie Cupiała. Wiesz w jakich warunkach przejmował Wisłę czy za młody jesteś ?
Zastanów się bo drugiej takiej ery już nie będziemy mieć.
Po co TS brało Wisłę jak nie umieją zarządzać.
Pieniądze są w sieci tylko trzeba wiedzieć jak po nie sięgnąć!!!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 01.12.2018, 12:40
_al3x napisał(a):Wyświetl post
Naprawdę zadałeś to pytanie?

Nie wierzę.

Ludzie, nikt nie neguje dokonań Cupiała i tego, że dał kibicom wiele radości, nikt nawet nie próbuje podejmować rozmowy na temat tego, że mógł swoje pieniądze przeznaczać na Wisłę lepiej (bo to nie ta dyskusja), ale wskazuje tylko, że zostawił Wisłę w bardzo trudnej sytuacji (choć mógł w dużo gorszej), w której jedynymi chętnymi na przejęcie Wisły byli: TS i rowerzysta. Cupiał najpierw oddał Wisłę rowerzyście, a gdy wyszło na jaw, że daleko byśmy z nim nie zajechali, oddał ją TS-owi.

Edit: przepraszam, sprzedał.
Ostatnio edytowane przez czaro : 01.12.2018 o godz. 12:43.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 01.12.2018, 12:41
szprotson napisał(a):Wyświetl post
skad informacja o tym ze ktos uwierzyl w to ze deal z Bragielem jest klepniety, i na jakiej podstawie uwierzyl?
Bo ktoś z kimś rozmawiał ?

jesli ktos uwaza (nie bede wymianil nickow forumowiczow bo kazdy wie co pisał np. rok temu...) ze to nie z winy MS i spółki klub upada, to rozumiem ze zostawiamy ich przy władzy?
Z tego co wiem to była tam podpisana wstępna umowa, ponadto pamiętne wpisy Dukata na twitterze o krokach, zablokowanie sprzedaży Carlitosa w zimie, heroiczny atak na europejskie puchary, opowiadanie o tym, że Wisła nie szuka inwestora bo nie jest na sprzedaż itd. Dla mnie to wszystko wskazuje, że zbyt szybko uwierzyli, że już klepniete.

Zażartuje, że przecież według Sarapaty temat dalej jest na tapecie.

_al3x napisał(a):Wyświetl post
...
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
goodbay
Junior Member

Od: 09.2017

Stary 01.12.2018, 12:49. reanimacja wolfy
wolfy pisza o wytykaniu palcem Sarapaty i twierdzenie ze przez dwa lata reanimowali trupa przejetego po Cupiale jest niezbyt zgodne z prawda , a po drugie to po ch... obejmowali funkcje w zarzadzie wiedzac ze nie sa w stanie nic zrobc, zrobic znaczy sie wyprowadzac Wisle w miare na prosta jak to wyprowadzanie przebiegalo dzis tego mamy efekty, znaczy ze przyszli tylko dla stolkow i kasy..........bo kur nic innego rozsadnego do glowy mi nie przychodzi
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 01.12.2018, 12:53
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Trzeba również przypominać, że ktoś "sprzedał Cupiałowi liścia" w budynkach Wisły. Miejmy nadzieję, że siedzą.
Oraz to, że za rządów Miska/Sarapaty zadłużenie w klubie wzrosło.

Polecam też ten felieton Kowala o klubach i pieniądzach
http://weszlo.com/2018/11/30/gdyby-p...bylaby-potega/
o czym ty piszesz?

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie, a przejdziesz na aukcję allegro.

Odpowiedz cytując
rokfor
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2004

Stary 01.12.2018, 12:56
Z tym casusem Polonii to bym nie przesadzał. Może gdyby parchy upadły to by był casus Polonii. Czy uważacie, że gdyby zamiast Polonii upadła Legia, czarne koszule nagle stały by się najpopularniejsze w Warszawie?
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 01.12.2018, 12:58
Mar85

Chwilo trwaj. 7 MP. I gdzie teraz jesteśmy ? I nie mów że BC to jest ideał. Końcówka jego działalności zniweczyła jego zasługi. Zostawił klub z długami. W zasadzie doprowadził do całkowitej katastrofy sprzedając klub Jakubowi M. I Ty mu bijesz pokłony ? Za takie coś to Pan BC powinien być uznany za persona non grata na Wiśle. Zrobił wszystko w tamtym momencie żeby zaszkodzić Wiśle. A mógł z klasą się pożegnać. Nie zrobił tego.

TS w tamtym momencie widząc co się dzieje że klub jest nad krawędzią to porwał się trochę z motyką na słońce. Porwał się tak jak teraz Wy chcecie żeby tego trupa (SA) za wszelką cenę reanimować. Bez inwestora z zewnątrz będzie coraz gorzej i klub będzie się staczał jeszcze bardziej (sam z długów nie wyjdzie i nie zaklinajcie rzeczywistości proszę). Jeśli SA będzie trwało jakimś cudem to pójdziemy drogą Ruchu. Gdzie oni teraz są ? W II lidzie bez szansy na awans z opcją spadku.

Zakładając że SA będzie trwała a klub będzie spadał i wylądujemy w II czy w III to warto funkcjonować w takiej beznadziei z milionami długu bez żadnej szansy na poprawę ?

No chyba że satysfakcjonuje Was funkcjonowanie SA na poziomie II cy III ligi (zawsze to lepsze niż IV). Ale czy to nie będzie również upadek klubu ?

W innym temacie. Porównanie sytuacji Wisły do Polonie W (klub dzielnicowy). Więcej obiektywizmu. Gdyby zamiast Polonii była to Legia to taki przykład można byłoby przytaczać. A tak to proszę ...

Ps. I nie jest to nawoływanie do wycofania klubu z rozgrywek Takie spojrzenie z drugiej strony dla tych optymistów co zakładają że z tego wyjdziemy a zarzucając jednocześnie że w IV lidze klub sobie nie poradzi.
Ostatnio edytowane przez krakus76_ : 01.12.2018 o godz. 13:21.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 01.12.2018, 13:07
Cytat:
Chwilo trwaj. 7 MP. I gdzie teraz jesteśmy ? I nie mów że BC to jest ideał. Końcówka jego działalności zniweczyła jego zasługi. Zostawił klub z długami. W zasadzie doprowadził do całkowitej katastrofy sprzedając klub Jakubowi M. I Ty mu bijesz pokłony ? Za takie coś to Pan BC być persona non grata na Wiśle. Zrobił wszystko w tamtym momencie żeby zaszkodzić Wiśle. A mógł z klasą się pożegnać. Nie zrobił tego.
Ty jesteś nienormalny?

Cupiał dał nam Mistrzostwa Polski, Puchary Polski, Superpuchar, mecze w Europie.
Nawet gdybym mógł cofnąć czas i wiedzieć, jak ta historia się skończy to zrobiłbym to.

Cupiał wiele dla Wisły zrobił, należy mu się szacunek, a nie persona non grata.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 01.12.2018, 13:16
Cupiał zrobił co mógł, łatwo bałwanom pisać, że powinien być persona non grata... takie myślenie jest zero jedynkowe na poziomie pięciolatla bez uwzględnienia wszelkich okoliczności, które towarzyszyły u schyłku jego kariery w Wiśle.

Bez wątpienia osoby takie zasługują na naplucie w twarz, niewdzięczne, bezmyślne, ale to norma tutaj.

Pisałem to 15 lat temu, napisze i teraz: weź jeden z drugim pomórz klubowi, kup chociaż KARNET, wydaj kilkadziesiąt złotych na pół roku, ZAINWESTUJ choć częśc majątku, a potem pierd... takie bzdury.

Chcesz kogoś obwiniać za taki stan rzeczy, najpierw spójrz na siebie co zrobiłeś dla Wisły prócz pierd bezmyślnego na forum.

Poza tym wole 15 lat chwały i sukcesów niż 50 marazmu.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 01.12.2018 o godz. 13:19.

Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 01.12.2018, 13:32
Nie mam zamiaru spierać się tutaj i bilansować tego co zrobił Cupiał...mam tylko nadzieję, że nie spełni się scenariusz z wiersza Brzechwy :

A kapusta rzecze smutnie:
Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!

P.S.
Cieszcie się pejsaci...tylko pamiętajcie, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni...
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 01.12.2018, 14:34
Nie będzie już litości będą bany naprawdę jak nie umiecie dyskutować bez obrażania innych to nie dyskutujcie
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 01.12.2018 o godz. 14:54.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 01.12.2018, 16:01
Cupiła to by szanujcie co zrobił dla klubu fakt,że nie powinien tak sprzedawać Wisełki byle komu....
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów