The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Jam55
Senior Member

Od: 01.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.07.2018, 16:13
No to teraz nas czeka Nieciecza czy Chorzów? A co z karnetami? Tam też będą obowiązywać?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 05.07.2018, 16:25
rozarian napisał(a):Wyświetl post
Zacytowałeś Koalika, który suponował zarządowi pewien sposób myślenia o przyszłości:
"Nagle okazało się, że przeinwestowano, bo liczono, że ktoś przyjdzie z walizką i wyprowadzi klub na prostą?
Ja się odniosłem tylko do tego. Że aż trudno mi uwierzyć, że oni mogliby w ten sposób planować swoje wydatki pod tego typu potencjalne wpływy. Dlatego te skojarzenie z kabaretem. Tak więc odnosiło się to do części cytatu. Teraz rozumiesz?
Musisz w takim razie pisać logiczniej. Tak czy owak, tamten post był dość wielowątkowy, i mnie chodziło o cos innego.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 05.07.2018, 16:47
A propos Niecieczy/Chorzowa - poprawcie mnie, Ale przecież w tym roku zmienili przypisy i nie można grać poza swoim miastem. Czytałem o tym w kontekście Sandecji, dlatego tak bardzo nie płakali ze spadli, Bo mieli świadomość że i tak licencji nie dostaną, gdyż w nowym Sączu budowa stoi w miejscu...

Mylę się?
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 05.07.2018, 16:53
Z tego, co kojarzę, to te przepisy wchodzą w życie za rok.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 05.07.2018, 17:07
Pytanie, czy KTOKOLWIEK da nam stadion wiedzac, ze pieniedzy to u nas nie ma.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 05.07.2018, 17:22
Nie myślmy nawet o wyprowadzce, bo to będzie gwóźdź do trumny.
Poza tym co z umowami na VIP na obecnym stadionie - Tyskie i Max-Fliz? Nie mówiąc o kibicach, czy dzieciakach, które kiedyś miały budować frekwencję na R22.

Trzeba zrobić wszystko, żeby zostać.
Piłkarze możliwe, że będą musieli poczekać znowu na wypłaty. Może część będzie zmuszona odejść lub nawet rozwiąża kontrakty i zagramy tym co jest.
Ale jak nie daj Boże zaczniemy grać na wy....owiu, to już tego nie podniesiemy.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 05.07.2018, 17:47
Z tego co jest u naczelnego loveKrakow, to mysmy wlasnie poszli va banque..... . Grubo.
Odpowiedz cytując
Jam55
Senior Member

Stary 05.07.2018, 17:50
Rozmowy zostały zakończone. Nie będziemy grać na naszym stadionie trzeba się do tej mysli chyba przyzwyczaić.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 05.07.2018, 17:58
Nawet jesli jakims cudem znajdziemy stadion, wlasnie stracilismy klientow biznesowych - loze.
Reklamy na stadionie I wplyw z nich tez pojdzie sie pasc.
Ludzie kupili karnety na R22, a beda museli jechac zupelnie gdzie indziej. Pewnie pojawia sie zwroty.

Moim zdaniem to koniec, pytanie tylko czy bedziemy konac dlygo czy to bedzie szybki strzal ze strony wymogow licencyjnych.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 05.07.2018, 18:00
Widocznie jesteśmy przyparci do muru.

btw
Może miasto kupiłoby udziały w Wiśle S.A. (mniejszościowy pakiet). Mogliby wtedy ominąć wiele ograniczeń i obniżyć nam mocno opłaty za stadion, zwolnić z opłat wieczystego użytkowania itd.

Przecież tak własnie jest w parchovii. Miasto ma udziały w parchach i zwalnia ich z wielu danin i opłat. Płacą w sumie 5 razy mniej niż My!

Myślę że ta cała komisja to pic na wodę. Tak dla alibi że miasto niby chce pomóc. Taaa chce pomóc = dawać kasę na już!
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 05.07.2018, 18:03
Pisałem już na SB, napiszę i tutaj. Jeśli wszedł od tego sezonu przepis, że kluby z danego miasta muszą grać w tym mieście, to musimy dogadać się z miastem, inaczej nie otrzymamy licencji na grę. Z tego powodu Sandecja nie rozpaczała, że spadła, bo i tak nie otrzymaliby licencji na grę w e-klasie.

Poprawcie mnie jeśli nie wchodzi to od tego sezonu, tylko od następnego.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 05.07.2018, 18:06
Miasta robi nas ws wysokosci oplat. Prawda. Tylko, ze nie od wczoraj, jesli zarzad podpisal zobowiazanie splaty zaleglosci do konca czerwca to to sa poprostu niepowazni ludzie bo w miedzyczasie zatrudnili drogiego trenera wraz ze sztabem, kadra byla bardzo liczna, niby poplacili zaleglosci aby w razie co moc walczyc w pucharach. To co zapomnieli, ze tu jeszcze 5 baniek maja zaplacic.
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 05.07.2018, 18:27
siemstein - zawsze zostaje Hutnik

MB1906 - Żółtodzioby dostały do ręki biznes, a teraz przechodzą szkołę życia. Wydymali ich Hiszpanie, wydymali ich zawodnicy, wydymał ich Majchrowski, wydymała ich Legia. Teraz w klubie zatrudniają Wiślaków pod hasłem mierny, ale wierny (i pewnie niedrogi, może nic nie odpier...li). Ten klub to jeden wielki poligon.
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 05.07.2018, 18:28
eye63 napisał(a):Wyświetl post
siemstein - zawsze zostaje Hutnik
Hutnik też miasta
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 05.07.2018, 18:37
Sprawdziłem na stronie laczynaspilka, te nowe zasady wchodzą dopiero od sezonu 2019/2020.
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
Sevi
Senior Member

Stary 05.07.2018, 18:38
Hutnik dawno przestał spełniać wymogi Ekstraklasy.
Poza tym jest własnością miasta - a to nie wynajmie nam innego stadionu.
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 05.07.2018, 18:39
siemstein napisał(a):Wyświetl post
Pisałem już na SB, napiszę i tutaj. Jeśli wszedł od tego sezonu przepis, że kluby z danego miasta muszą grać w tym mieście, to musimy dogadać się z miastem, inaczej nie otrzymamy licencji na grę. Z tego powodu Sandecja nie rozpaczała, że spadła, bo i tak nie otrzymaliby licencji na grę w e-klasie.

Poprawcie mnie jeśli nie wchodzi to od tego sezonu, tylko od następnego.
To dopiero wchodzi od przyszłego sezonu, na sto procent.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Jak wy będziecie mieć moje lata, to będziecie o kiju srać chodzić.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 05.07.2018, 18:40
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Miasta robi nas ws wysokosci oplat. Prawda. Tylko, ze nie od wczoraj, jesli zarzad podpisal zobowiazanie splaty zaleglosci do konca czerwca to to sa poprostu niepowazni ludzie bo w miedzyczasie zatrudnili drogiego trenera wraz ze sztabem, kadra byla bardzo liczna, niby poplacili zaleglosci aby w razie co moc walczyc w pucharach. To co zapomnieli, ze tu jeszcze 5 baniek maja zaplacic.
Podejrzewam, ze wyszli zalozenia:"musza nam przedluzyc umowe, bez jaj". Byli pewni siebie i jak widac zbyt pewnii. Wspaniale zarzadzanie.

A co do wysokosci oplat ktos to podpisal umowe i porozumienie. Gdybysmy to splacali teraz mozna by negocjowac cos ale w takiej sytuacji...
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 05.07.2018, 18:48
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Podejrzewam, ze wyszli zalozenia:"musza nam przedluzyc umowe, bez jaj". Byli pewni siebie i jak widac zbyt pewnii. Wspaniale zarzadzanie.

A co do wysokosci oplat ktos to podpisal umowe i porozumienie. Gdybysmy to splacali teraz mozna by negocjowac cos ale w takiej sytuacji...
Skoro nie podpisujemy to widocznie nas nie stać. A miasto nie zrobiło słownie NIC. Na takich warunkach to w każdym momencie możemy spłacić i podpisać umowę. (czyli hoojowych)
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 05.07.2018, 18:56
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Z tego co jest u naczelnego loveKrakow, to mysmy wlasnie poszli va banque..... . Grubo.
Zupełnie jak w 2011 roku. Na już, na teraz.

bódyń napisał(a):Wyświetl post

Wyszli z założenia, że miasto poczeka. Miasto pokazało środkowy palec i teraz to Wisła jest w czarnej dupie. Zarząd zamiast spłacać to do czego się zobowiązał 2 lata temu, leciał w kulki i miarka się przebrała. Jeżeli nie stać nas było na spłatę umówionych kwot trzeba było wpłacać cokolwiek, aby miasto miało podstawy do zawarcia nowej umowy.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 05.07.2018, 19:09
Tak chujowo to dawno nie bylo... nawet po Levadii.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 05.07.2018, 19:13
Przyznam szczerze, że nie rozumiem działań miasta - oczywiście nie znam szczegółów tego sporu, ale generalnie miastu powinno zależeć, by to Wisła grała na Reymonta. Garbarnia przyciągnie tylu fanów na mecze 1. ligi co Wisła na klasyki z Legią czy Amicą?
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 05.07.2018, 19:16
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Przyznam szczerze, że nie rozumiem działań miasta - oczywiście nie znam szczegółów tego sporu, ale generalnie miastu powinno zależeć, by to Wisła grała na Reymonta. Garbarnia przyciągnie tylu fanów na mecze 1. ligi co Wisła na klasyki z Legią czy Amicą?
jebac miasto.
pytanie jaki my bedziemy mieli zysk z dnia meczowego, bo przeciez funkcjonujemy z dnia na dzien ..
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 05.07.2018, 19:16
Wyczuwam dobre cyrki z sobotę z tym meczem z Monaco. Nie zdziwi mnie jak miasto nas nie wpuści i będzie wstyd na całą Europę.

Ciekawy jestem na czym zarząd opiera optymizm, że mecz odbędzie się tak jak planowano.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 05.07.2018, 19:21
Moze na tym, ze Majchrowski zostal patronem meczu?
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 05.07.2018, 19:23
Jakiekolwiek próby konfrontacji z miastem są z góry skazane na niepowodzenie. Roczny budżet Krakowa to ponad 5 mld zł i nie zawali się przez nasze 2,5 mln zł opłaty za stadion. Wisła bez stadionu się "zawali". Od razu widać kto kogo może wziąć na przeczekanie.

Wyniesienie się do innego miasta to i tak tylko rozwiązanie tymczasowe (pomijając kwestie przepisów licencyjnych od sezonu 2019/20). Prędzej czy później i tak Wisła musi grać w Krakowie. Są więc 2 opcje: wynajem stadionu od miasta albo budowa własnego stadionu. Budowę własnego oczywiście można przemilczeć Zostaje więc tylko możliwość (konieczność) dogadania się z miastem.

Miasto zapewne byłoby skłonne do rozmów, ponieważ żaden racjonalny wierzyciel nie chce upadku swojego dłużnika. Tylko, że to musi być racjonalne i Wisła musi płacić ile może oraz pokazać plan na spłatę reszty zobowiązań.

Niestety, jeśli chodzi o zarząd, to wygląda na to, że Panią Sarapatę prezesowanie klubowi zwyczajnie przerosło. Co do Pana Dukata, to aż trudno mi się domyślić jakie on ma kompetencje do zasiadania w zarządzie dużej spółki akcyjnej, a kwestie wizerunkowe łaskawie przemilczę.
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 05.07.2018, 19:29
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Co ich to obchodzi? Ktoś będzie użytkował stadion, bo Garbarnia to dla nich wyjątkowy traf. Idą wybory i można się wykazać pryncypialnością jeśli chodzi o finanse miasta. Bez awansu Garbarnii raczej nie odwaliliby tego numeru. Wiesz gdzie oni mają to, ile byłoby osób na derbach i na Legii? Noo
Odpowiedz cytując
Jam55
Senior Member

Stary 05.07.2018, 19:33
Miasto przedstawiło propozycję ugody. Wpłata 4,9 mln i umowa zostaje natychmiast podpisana. Nie wierzę że teraz nagle miasto się ugnie skoro nasz prezes zerwała rozmowy. Jest jeszcze pewnie jakaś mała szansa mediacji. Może ktoś z znanych kibiców Wisły i powazanych Krakowian mógłby zacząć jakieś mediacje pomiędzy miastem a nami.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 05.07.2018, 19:36
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
btw
Może miasto kupiłoby udziały w Wiśle S.A. (mniejszościowy pakiet).
Nie może, ponieważ:
Cytat:
Miasto ma udziały w parchach i zwalnia ich z wielu danin i opłat.
a posiadanie przez ten sam podmiot akcji w dwóch różnych klubach w tej samej dyscyplinie jest zabronione przez prawo.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 05.07.2018, 19:40
Trzeba ruszyc pod UM a nie pierd bzdury o ktorych sie nie ma pojecia. Fakty sa takie, ze postawili stadion 2x tyle, nachapali sie kasy na lewo, zrypali euro a teraz robia problemy i chore sumy najmu....
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 05.07.2018 o godz. 19:46.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów