The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.07.2022, 14:48
Czy to już pora na koniec eksperymentów i krystalizację 1 składu?

Bieganski- Jaroch, Łasicki,Mehremic, Wachowiak- Pereira, Balic, Szywacz, Duda, Starzyński - Fernandez,

Tak obstawiam na jutro. Gdyby to była liga, pewnie wyszedłby w środku Plewka za Dudę, ale coś czuję że Brzęczek chce zobaczyć jak na tle czołowej drużyny 1 ligi spisza się młodzi. Na pewno go kusi aby na nich postawić w podstawie, choc doświadczeniem przegrywają z kolegami.
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 08.07.2022, 15:28
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Czy to już pora na koniec eksperymentów i krystalizację 1 składu?

Bieganski- Jaroch, Łasicki,Mehremic, Wachowiak- Pereira, Balic, Szywacz, Duda, Starzyński - Fernandez,

Tak obstawiam na jutro. Gdyby to była liga, pewnie wyszedłby w środku Plewka za Dudę, ale coś czuję że Brzęczek chce zobaczyć jak na tle czołowej drużyny 1 ligi spisza się młodzi. Na pewno go kusi aby na nich postawić w podstawie, choc doświadczeniem przegrywają z kolegami.
Kto to Balić?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 08.07.2022, 21:46
IncognitoTSW napisał(a):Wyświetl post
Kto to Balić?
Na potrzebe chwili stworzyłem akronim Jelic Balty
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 09.07.2022, 19:12
Bardzo dobry wynik z PBB.

Prawie przez cały mecz kontrola meczu, w końcówce dwa babole obrońców. Moim zdaniem taki zimny prysznic się przyda drużynie. Bardziej bym się niepokoił, gdybyśmy wygrali 4 mecz z rzędu. To są młode chłopaki, mogliby się poczuć za mocni. A tak dostali plaskacza w pyj i nauczkę, że gra się do końca i trzeba być skoncentrowanym przez pełne 90 minut.

Dziwią mnie te płacze na wislaportal pod meczówką, jakby nas conajmniej PBB piątką pogoniło.

Generalnie Górale są jedną z drużyn aspirujących do awansu, a przewaga w kulturze gry po naszej stronie była aż nadto widoczna. Na pewno zabrakło z przodu Fernandeza.

Dobrze, że nie mamy problemów ze stwarzaniem sobie okazji podbramkowych. Koncentracja obrońców w pierwszym meczu powinna być na wysokim poziomie. Czekam na mecz z Sączersami.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 09.07.2022, 20:12
Wypisz, wymaluj poczatki za Guli
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 09.07.2022, 21:04
Niektórzy zapominają, że 2 punkty w meczu to praktycznie pewny awans. Wystarczy raz wygrać, raz zremisować albo dwa razy wygrać i raz przegrać. My oczywiscie bedziemy mecze w pierwszej lidze też przegrywać i remisować. Ważne żeby proporcje się zgadzały. Wpadanie w lament, bo przegraliśmy jeden mecz sparingowy jest niepoważne. Tym bardziej, że przez większość meczu wyglądaliśmy lepiej od przeciwnika, który też aspiruje do ekstraklasy.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 09.07.2022, 21:12
Lament to dopiero bedzie jak nas ta ogorkowa liga zacznie weryfikowac. Nie moj na szczescie
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 09.07.2022, 21:20
Zobaczymy jak będzie, ja obstawiam awans w drugim sezonie. Jak w pierwszym o niego powalczymy to będzie to dla mnie fajny bonus.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 09.07.2022, 21:38
Wysłanniku zarządu, awans w pierwszym sezonie jest obowiązkiem i to bardzo wyraźny. Przestańcie się ośmieszać.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 09.07.2022, 22:11
Basha grał? Kompletnie niewidocznym babol na 2-3 Gruszkowskiego? Fajny mecz Starzyńskiego i Dudy/ Brak napastnika bardzo widoczny.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 09.07.2022, 22:17
Mam totalnie inne odczucia po meczu. To Podbeskidzie miało zdecydowanie lepsze okazje do goli, lepiej poruszali się z piłką i kilkoma klepkami niejednokrotnie wchodzili w nasze pole karne. W przeciągu meczu dla nas naliczyłem dwie akcje gdzie wymieniliśmy 10 podań na połowie rywala. Podbeskidzie takich akcji miało więcej. Problemem jest to, że to że w 5 minut przegrywamy mecz to nie jest wypadek przy pracy, tylko zależność która ciągnie się co najmniej cała rundę. Te mityczne wnioski nie są chyba wyciągane skoro non stop to się dzieje.

Nie liczę na awans, w tym sezonie. Radzę się nastawiać na mierność nad miernościami. Choć serce kibicuje i chce awansu to głowa moja jeszcze pracuje i widzi to co się dzieje na boisku i wokół klubu.
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 09.07.2022, 22:31
Uważam, że wyglądaliśmy słabo. Mocno niewyraźny środek, szarpana i dość chaotyczna gra, mało celnych strzałów i okazji bramkowych, mało składnych, dynamicznych, kilkupodaniowych akcji. Podbeskidzie grało dojrzalej i pewniej. Obawiam się, że jeśli nic się nie zmieni, to w meczu o stawkę dostaniemy w Bielsku w........ I w paru innych miejscach też. I kilka razy na R22.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 09.07.2022, 23:07
Zagraliśmy tak jak graliśmy w eklapie. Wygrywaliśmy 2:1, a mimo to przegraliśmy 2:3. Oczywiście bramka na 2:2 to parodystyczne zagranie Mehremicia, do przeciwnika... Ogólnie cała obrona pod koniec grała kabaret... bo przecież przed wyrównaniem na 2:2... nasi stracili bramkę, która nie została uznana, z uwagi na pozycję spaloną, któregoś zawodnika Podbeskidzia.

Przegraliśmy ze średniakiem I ligi, który pokazał lepszą jakość i zgranie. Gdyby mecz trwał dłużej to tracilibyśmy kolejne bramki... Jak dla mnie ten mecz to zły prognostyk, tym bardziej ze Podbeskidzie grało na pół gwizdka, dopiero pod koniec włączając wyższy bieg... który wyglądał jak walec... Końcówka przypomniała dlaczego spadliśmy z eklapy! Zrobiliśmy rewolucję kadrową a powtarzamy te same grzechy... Zagranie Mehremicia zasługuję na nagrodę Sadloka... Autentycznie jak zobaczyłem to zagranie to wiedziałem, że przegramy ten mecz... w sumie to zanosiło się to od momentu nieuznanego gola na 2:2 dla Podbeskidzia.

Ne rozumiem na co czekamy jeśli chodzi o ściągnięcie napastnika... Jak historia uczy, gra bez napastnika to prosta droga do spadku... A przydałby się również ogarnięty obrońca i pomocnik...

Kto powie, że to tylko sparing? W sumie racja ale ten sparing grało i wygrało Podbeskidzie... Poza tym warto zwrócić uwagę, że Podbeskidzie pokazało z czym nasze gwiazdy bedą musiały zmierzyć się w pierwszej lidze... Pod koniec byliśmy klepani w taki sposób, że aż się przykro na to patrzyło...
Ostatnio edytowane przez kopaczoholik : 09.07.2022 o godz. 23:09.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 10.07.2022, 07:30
Nawet w pierwszej połowie którą wygraliśmy Podbeskidzie wyglądało dużo lepiej piłkarsko i stworzyło więcej sytuacji więc do przerwy mieliśmy szczęśliwy wynik.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 10.07.2022, 08:45
Bo Brzęczek to trener tylko na papierze. Zaraz się okaże że nie ma "materiału". Kolejny raz trzy razy tańszy materiał z Niepołomic, Bielska czy Nowego Sącza będzie nam kopał rajtuzy, a my wymagania będziemy mogli mieć za trzy lata. Do tego czasu kupować karnety i siedzieć cicho...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 10.07.2022, 09:22
To forum jest nie do podrobienia. Histeria po przegranym sparingu - nowe, nie znałem
Utrata koncentracji pod koniec meczu może wynikać z ciężkich treningów, a zmiany nie miały za zadanie wygranie meczu tylko przetestowanie zawodników. Jak to w sparingu. Oczywiście fajnie byłoby wygrać, ale nie po to ten mecz został rozegrany.

Na pewno wielkim pozytywem jest Duda, chłopak wywalczył chyba pierwszy skład. Miejmy nadzieję że ten nowy napastnik przyjdzie i okaże się warty tego czekania. Chociaź (i to będzie niepopularna opinia) o wiele ważniejsze IMO jest sprowadzenie lewego obrońcy. Aktualnie Wachowiak to nie jest gracz nawet na pierwszą ligę.

Tak jak napisałem wcześniej - po pierwszych dziesięciu meczach sezonu będzie wiadomo więcej. Oczywiście na forum po każdym zwycięstwie będzie walka o awans, a każda porażka i remis to będzie koniec Wisły, ale tak naprawdę nie wiemy nic. Nowy skład, nowa liga.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 10.07.2022 o godz. 09:42.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
pi0tr3k94
Member

Od: 02.2019

Stary 10.07.2022, 09:43
Z tym napastnikiem ludzie mają sraczkę ogromną, a moim zdaniem Fernandez na szpicy i Duda za jego plecami wygląda bardzo dobrze. Również skupiłbym się bardziej na lewym obrońcy.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.07.2022, 09:52
pi0tr3k94 napisał(a):Wyświetl post
Z tym napastnikiem ludzie mają sraczkę ogromną, a moim zdaniem Fernandez na szpicy i Duda za jego plecami wygląda bardzo dobrze. Również skupiłbym się bardziej na lewym obrońcy.
Z napastnikiem do pierwszej ligi z naszymi pieniędzmi to jest niestety jest tak, że to czy będzie regularnie strzelał to loteria. Za to z dziurą z lewej strony ciężko będzie nam punktować.
Oczywiście, forum i ogólnie internet będzie srał się o napastnika, tak jakby miał naprawić wszystkie nasze problemy, przy czym wyobrażają sobie pewnie drugiego Żurawskiego a nie kolesia który strzeli 5-10 goli.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 10.07.2022, 10:07
Trudno liczyć na 1 czy 2 miejsce w lidze bez napastnika który w miarę regularnie strzela bramki.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.07.2022, 10:14
Lemoniadowy Joe napisał(a):Wyświetl post
Trudno liczyć na 1 czy 2 miejsce w lidze bez napastnika który w miarę regularnie strzela bramki.
Jest to jak najbardziej realne, pod warunkiem że reszta będzie funkcjonować dobrze.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Stary 10.07.2022, 10:48
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jest to jak najbardziej realne, pod warunkiem że reszta będzie funkcjonować dobrze.
Nieśmiało zwrócę uwagę, że ten sparing przegraliśmy w obronie, gdzie cała drużyna pomyliła stadion z cyrkiem, proponuje obejrzeć co nasi wyprawiali pod koniec meczu...

Sparing? A czy przypadkiem Podbeskidzie też nie grało sparingu i czy przypadkiem też nie testowało zawodników? Może kibice powinni dziękować zawodnikom, za to jak dali się ośmieszyć pod koniec meczu?
Końcówka to był walec. To powinno martwić, że pomimo zmiany zawodników popełniamy te same idiotyczne błędy w obronie. Warto może wreszcie wyciągnąć wnioski? w poprzednim sezonie zagraliśmy kilka takich samych meczy.

Przypomnę również, że w jednym ze sparingów zagrał Savić i Zukow, a trener Brzęczek argumentował to m. in tym, że potrzebował zawodników do gry (choć wiedział, że odchodzą), a co istotniejsze sam mówił, że w meczach kontrolnych walczy o zwycięstwa bo chce zbudować drużynę. Z eklapy spadliśmy bo kompromitowaliśmy się w ten sam sposób co w tym sparingu.

Napastnik? Nie mam wielkich wymagań i wystarczyło ściągnąć np. Drzazgę, który oczywiście wczoraj strzelil nam bramkę. Zawodnik ten ma kruche zdrowie i nie jest bogiem futbolu... ale historie kontuzji nas nie interesują patrząc na nasze obecne transfery (Basha, Żyro, Łasicki).

Opieranie ataku na Fernandezie to głupota i proszenie się o problemy. Wystarczy, że wypadnie ze względu na kartki, kontuzje albo nasi mędrcy uznają że warto go sprzedać... Tym bardziej, że on grywa fajnie pod napastnikiem.... Już raz zlekceważyliśmy eklape... teraz drużyna jest wyraźnie słabsza a mimo to lekceważymy I ligę i podchodzimy do niej, że jakoś to będzie....
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.07.2022, 14:13
@kopaczoholik - chcesz histeryzować albo rozpływać się nad wielką wiktorią PBB. W porządku. Ja ze wstępną oceną wstrzymam się do pierwszych 10 meczy.
Wstępną. ŁKS wygrał pierwsze 10 meczy i nie awansował, o ile pamiętam, liczba jest arbitralna.

Liczę że Mehremić nie będzie robił podobnych baboli w meczach o punkty, zakładam też że Gruszkowski który zawalił bramkę na 3-2 przegrał z Jarochem, który (jak Balta) wydaje aię być bardzo solidnym transferem.

Nasza lewa obrona to poważny problem, widać to było podczas sparingu. Nie możemy polegać na Wachowiaku już dziś, pewnie nigdy nie będziemy mogli - chociaż nie chcę go skreślać. Potrzebujemy tam kogoś solidnego - przede wszystkim w obronie.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
manson777
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 10.07.2022, 15:08
moim skromnym zdaniem Wachowiak to skrzydłowy, a nie obrońca. Dlatego trzebaby go przesunąć wyżej.
Nie wiem jak gra Niewiadomski, bo nie widziałem go na oczy, ale skoro tak mało grał to raczej lepszy od Wachowiaka to on nie jest
więc poza mitycznym napastnikiem na już potrzebny jest lewy obrońa
La tierra giró para acercarnos, giró sobre sí misma y en nosotros,
hasta juntarnos por fin en este sueno, como fue escrito en el Simposio.
Pasaron noches, nieves y solsticios; pasó el tiempo en minutos y milenios.
Una carreta que iba para Nínive llegó a Nebraska. Un gallo cantó lejos del mundo, en la previda a menos mil de nuestros padres. [...]

Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Stary 10.07.2022, 16:48
wolfy napisał(a):Wyświetl post
@kopaczoholik - chcesz histeryzować albo rozpływać się nad wielką wiktorią PBB. W porządku. Ja ze wstępną oceną wstrzymam się do pierwszych 10 meczy.
Wstępną. ŁKS wygrał pierwsze 10 meczy i nie awansował, o ile pamiętam, liczba jest arbitralna.

Liczę że Mehremić nie będzie robił podobnych baboli w meczach o punkty, zakładam też że Gruszkowski który zawalił bramkę na 3-2 przegrał z Jarochem, który (jak Balta) wydaje aię być bardzo solidnym transferem.

Nasza lewa obrona to poważny problem, widać to było podczas sparingu. Nie możemy polegać na Wachowiaku już dziś, pewnie nigdy nie będziemy mogli - chociaż nie chcę go skreślać. Potrzebujemy tam kogoś solidnego - przede wszystkim w obronie.

W którym miejscu histeryzuje? Przedstawiam jedynie obraz tego meczu, który jak żywo przypominał mecze w eklapie, które wiemy czym się skończyły.

Chciałbym wierzyć, że awans jest naszym obowiązkiem, ale jestem realistą. Awans trzeba wywalczyć na boisku, a wczorajszy sparing obnażył nasze słabości i pokazał, że jest nad czym pracować.

Tak czy inaczej zobaczymy jak zweryfikuje nas I liga.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.07.2022, 17:16
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
W którym miejscu histeryzuje? Przedstawiam jedynie obraz tego meczu, który jak żywo przypominał mecze w eklapie, które wiemy czym się skończyły.

Chciałbym wierzyć, że awans jest naszym obowiązkiem, ale jestem realistą. Awans trzeba wywalczyć na boisku, a wczorajszy sparing obnażył nasze słabości i pokazał, że jest nad czym pracować.

Tak czy inaczej zobaczymy jak zweryfikuje nas I liga.
"Może kibice powinni podziękować", "to był walec" etc. po sparingu w którym testowaliśmy różnych pilkarzy to nie histeria tylko rzeczowa ocena? Pomijam na ile rzeczowa może być ocena po sparingu.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
pi0tr3k94
Member

Od: 02.2019

Stary 10.07.2022, 17:24
Czytając niektóre komentarze to nie dziwię się że początkowo klub nie chciał transmitować sparingów.... Przeżywanie pechowej porażki z Podbeskidziem .... Jak prędzej czy później przegramy mecz w I lidze to mam wrażenie, że niektórzy nerwowo nie wytrzymają.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 10.07.2022, 19:50
W sumie racja w.......e mamy wypisane na czole od paru sezonów, więc nie trzeba się przejmować jak się przegrywa.
Każdy ma prawo do własnej opinii, każdy może się z nią podzielić. Jeden powie ze to pechowe, a drugi powie, że jak coś się powtarza często to pechem nie jest.
W sparingach mi na wynikach nie zależy, bardziej chciałem zobaczyć czy jesteśmy w stanie kombinacyjnie rozgrywać akcje, jak się ustawiamy w obronie, czy panikujemy jak jest presing itd. I głównie to co widziałem nie napawa mnie optymizmem. Przypominam sobie taki oboz przygotowawczy za Kiko ramireza, gdzie w sparingach wyglądaliśmy chyba jeszcze gorzej a w lidze potem było znośnie. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 10.07.2022, 20:09
CzerpiącyPiachu MECZOWY PLX

Wracając do sparingów, wygraliśmy 3 mecze 1 przegraliśmy.

Patrząc na skład, bardzo młodziutki, rozwojowy, oparty na Polakach. Ja jestem dobrej myśli, czekam na napastnika.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 10.07.2022 o godz. 20:13.
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 10.07.2022, 20:39
Jakiegokolwiek który coś potrafi strzelać typu Biliński Drzazga Śpiączka przecież takie asy nie kosztują kokosów. Nie wiem o co chodzi, dlaczego jeszcze nie ma napadziora
Odpowiedz cytując
fran23
Senior Member

Stary 10.07.2022, 20:41
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
bardziej chciałem zobaczyć czy jesteśmy w stanie kombinacyjnie rozgrywać akcje
Przy takim przemiale grajków to raczej długo tego nie zobaczymy.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów