The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Reklama

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.05.2019, 15:15
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jednocześnie wspomniał, że ma w głowie że już w poniedziałek gramy z Arką w Gdynii. Jeśli gdzieś ma zagrać Wasyl/Basha to lepiej aby byli gotowi na Gdynię. Tam Arka pojdzie na noże, natomiast z Koroną gramy sparingowo...

@tas de fleia
Osobiście ogladałem wiele razy Śliwę w meczach CLJ i kompletnie mnie chłopak nie przekonuje.. przychodził ze statusem gwiazdy Starachowic i oczekiwania miałem w stosunku do niego dużo większe..

Jeśli Słomki dzisiaj nie będzie w kadrze to znak, że Stolar faktycznie chce go odpalić. Ja akurat ubolewam, bo wierzyłem że jednak w końcu odpali. Nie zdziwię się zresztą jeśli znajdzie zatrudnienie w inny klubie ekstraklasy, choćby przez wymogi regulaminiowe.

Po słowach z konferencji Stolarczyka można się zresztą zastanawiac, kogo chce od nas odpalić, biorąc pod uwagę ze mamy tak szczupłą kadrę. Wojtkowski? Słomka? Tobiasz W? Tutaj nawet nie ma w kim przebierać.
Z drugiej strony wygrywając dzisiaj praktycznie zapewniamy sobie 9 miejsce. Tracąc dzisiaj punkty, nie mówiąc już o porażce robimy sobie mocno pod górkę i ryzykujemy spadek nawet na 11 miejsce.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 10.05.2019, 21:33
Wynik lepszy niż gra, ale w końcu mieliśmy trochę szczęścia. Cieszy gra młodzieży. Brawo Hoyo, brawo Grabowski, duże brawa dla Śliwy. I jeszcze jedno: BRAWO MATEUSZ LIS. Co spokojna głowa potrafi zrobić z bramkarzem... Dzięki za ten mecz, chciało się oglądać nasze młode wilki.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 10.05.2019, 21:39
O rany, dziś wszystko stanęło na głowie.

Lis zagrał kapitalny mecz, wreszcie BRONIŁ na poziomie, nie tylko kopał.

Super mecz Klemensa, dobry Hoyo. Poprawnie w defensywie Grabowski z Pietrzakiem, chociaż przy grze do przodu tylko młody coś dawał na plus. Pietrzak na prawej stronie pod względem gry do przodu zagubiony totalnie.

Savicevic i Basha byli odpowiedzialni za pierdyliard strat w naszym środku pola. Grali jak na Orliku, krytykowany na forum Plewka za straty we wszystkich swoich meczach nie zrobił tyle baboli co każdy z naszej kluczowej dwójki w tym jednym spotkaniu. Bashę można jeszcze próbować usprawiedliwiać brakiem rytmu meczowego, ale te straty Savicevica, wsadzanie innych na minę głupimi podaniami to był kryminał. Jak bardzo cenię tą dwójkę to za ten konkretny mecz należy się karny kutas za tak nonszalancką grę. Oczekuję po nich o wiele, wiele więcej.

Z ofensywy poprawnie i konkretnie jedynie Kolar - i nie chodzi tu o gola. Po prostu zagrywał celnie i pokazywał się do gry. Na grę reszty można spuścić zasłonę milczenia. Skrzydeł w dzisiejszym meczu nie było w ogóle, jak raz się Śliwie coś udało to potem to koncertowo spierdzielił.

Generalnie mieliśmy kupę farta, bo Korona nas czapką nakryła. Co prawda w prosty chamski rzeźnicki sposób, ale jednak.

Mecz do zapomnienia, punkty są, więc można zrzucić to na karb gorszego dnia i dużej ilości młodych graczy w składzie.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 10.05.2019 o godz. 21:41.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 10.05.2019, 21:45
Gracze meczu: LIS.
Minus meczu: BASHA.
Akcja meczu: kontra ŚLIWY - a la Messi.

KOLAR'a i KLEMENZ'a już dzisiaj można przedłużać na kolejne sezony
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 10.05.2019, 22:10
Klemenz kojeny mecz bardzo dobry, 90% górnych piłek jest jego a mieliśmy z tym ostatnio duży problem
Wg mnie powinien byc podstawowym stoperem w przyszlym sezonie
Grabowski niezle aczkolwiek przydalby mu sie 1 sezon w pierwszej lidze na otrzaskanie, 30 meczów w pierwszym skladzie duzo by mu dało
Sliwa na pewno ma potencjał ale to jeszcze nie jest zawodnik do grania co tydzien w seniorach
Basha dzisiaj najgorszy mecz w Wisle, masa strat widac bylo ze miesiac przerwy miał
Jakby sie udało utrzymać ten skład na kolejny sezon i dodac 3-4 nowych zawodników to...ech pomarzyc można
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 10.05.2019, 22:21
Beka ze scyzorów

Jakby dziś ten mecz trwał nawet 900 minut, to by oddali z 500 strzałów i przejebali
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 10.05.2019, 22:39
Jak my to wygraliśmy to ja nie wiem
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 10.05.2019, 23:17
Lis man of the match. Może na chwilę zamknie usta hejterow.

Jak się człowiek zastanawiał czemu Slovan pogonil Savicevica to dzisiaj dostał odpowiedź. Dramatyczny występ wspólnie z Basha. Jako ich fan liczę, że to jednorazowa wtopa.

Stefański cyrk. Karny z kapelusza, ale według mnie w pierwszej połowie powinna być czerwona dla tego dzieciaka z Korony. Druga żółta za faul na Savicevicu. To że najpierw trafił z pilke nie powoduje że może gościa połamac.

Hoyo wywiadem po meczu udowodnił że jest materiałem na mega piłkarza. Miło że powiedział że za parę lat zagra tutaj z bratem.

9 miejsce prawie pewne. Amen.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 10.05.2019, 23:53
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Lis man of the match. Może na chwilę zamknie usta hejterow.

Jak się człowiek zastanawiał czemu Slovan pogonil Savicevica to dzisiaj dostał odpowiedź. Dramatyczny występ wspólnie z Basha. Jako ich fan liczę, że to jednorazowa wtopa.

Stefański cyrk. Karny z kapelusza, ale według mnie w pierwszej połowie powinna być czerwona dla tego dzieciaka z Korony. Druga żółta za faul na Savicevicu. To że najpierw trafił z pilke nie powoduje że może gościa połamac.

Hoyo wywiadem po meczu udowodnił że jest materiałem na mega piłkarza. Miło że powiedział że za parę lat zagra tutaj z bratem.

9 miejsce prawie pewne. Amen.
Aha... Czyli temu pogonili Vukana że na 10 dobrych albo bardzo dobrych meczów zagrał jeden bardzo słaby....

Mają w kim tam wybierać w tej Slovanie, niema co.
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 10.05.2019, 23:58
wiertar napisał(a):Wyświetl post
Aha... Czyli temu pogonili Vukana że na 10 dobrych albo bardzo dobrych meczów zagrał jeden bardzo słaby....

Mają w kim tam wybierać w tej Slovanie, niema co.
Czego nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi? Do tej pory Savicevic wyglądał jak człowiek z innego świata przez co niezrozumiałe było to że Slovan go puścił na frytki. Dzisiaj pokazał ze jest "zwykłym śmiertelnikiem" i ma chwilę słabości. Widocznie w Slovanie miał ich więcej niz u nas ( do tej pory) i dlatego mu podziękowali.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 11.05.2019, 04:44
Lis dzisiaj bardzo dobry mecz, karny jak dla mnie do odgwizdania ale Stefański i tak .uj jego sędziowanie to kryminał. Taktycznie zagraliśmy podobnie jak z Górnikiem wyczekując na scyzoryków, szkoda że Peszkin zszedł z kontuzją bo wtedy plan taktyczny się posypał.

Grabowskiemu jak i Sliwie brakuje jeszcze ogrania ale widać, ze coś z nich będzie
Odpowiedz cytując
lukaszsz86
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 11.05.2019, 05:33
Przede wszystkim brawa dla młodych. W końcu mamy taką młodzież która wchodzi na boisko i gra z każdym jak równy z równym. Myślę że i w mistrzowskiej nie było by wstydu. Brawa dla Klemenza. Widziałem może że 3 jego mecze w Jagielloni i naprawdę dziwiłem się co on robi w Wiśle, ale naprawdę daje radę i Klemenz z Jagielloni a Klemenz z Wisły to dwóch zupełnie innych graczy.
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Od: 05.2013

Stary 11.05.2019, 05:36
Lis zagrał mecz poprawny ale chyba zachwyty się biorą z tego że praktycznie w co drugim (lub częściej) meczu robił babola. Dzisiaj wybronił kilka strzałów to prawda ale to nie były jakieś wymagające uderzenia. Większość na idealnej wysokości dla bramkarza gdzie miał sporo czasu na reakcję i to wszystko co miał było jego obowiązkiem wyciągnąć bo inaczej wylewała by się tu na niego fala krytyki. Chociaż oczywiście chwała mu za to że tego błędu nie popenił bo okazji do tego miał sporo.

Ja się modlę żeby Vukan od nas nie odszedł bo przerasta wszystkich o co najmniej półkę. Ok, zdarzyło mu się kilka strat dziś, ale ktoś tam niesłusznie porównywał te straty do Patryka Plewki po których zazwyczaj padały bramki dla rywala lub 100 procent sytuacja. Vukan to profesor, bierze na siebie ciężar gry, jest świetny technicznie ma dobry balans przez co łatwość wygrywania pojedynków i bardzo często super przyspieszy grę jednym zagraniem z czego wychodzi duża przewaga sytuacyjna, lecz niestety rzadko kto dalej potrafi to wykorzystać. Nie pamiętam tak dobrego ŚP u nas od dawien dawna. Dla mnie dużo lepszy niż Brlek

Cieszą 3 punkty i praktycznie zapewnione 9 miejsce. Nie wierzyłem w to z taką kadrą. Cieszy tym bardziej że zrobiliśmy to, dodatkowo ogrywając młodych. Brawo sztab, brawo drużyna.

PS. Co do karnego. Byłem mocno zdziwiony tą decyzja jak i reakcja większości SB że słuszny (chociaż pewnie gdyby takiego karnego dali koronie miałbym więcej zwolenników) . Tak jak tam pisałem po reakcji piłkarzy widać czy coś jest na rzeczy czy nie. Z reguły jest tak, że kiedy jest choćby cień szansy na karnego to piłkarze drą się, lecą, machają rękami, protestują. Tutaj, nic z tych rzeczy, każdy grał dalej, bo nikomu nie przyszło do głowy że może być z tego karny. Grając i oglądając tysięcy meczy nigdy za coś takiego nie widziałem karnego. Trafił go, jasne, ale takich sytuacji jest multum. Jak dwóch piłkarzy skacze do główki i sie zderzają głowami bo jeden jest ciut spóźniony to nikt nie daje karnego. Tutaj analogiczna sytuacja tylko ze trafił go ręką bo jest bramkarzem. Niemniej jednak dobrze ze dał i pewnie się wybroni, bo kontakt był, ale byłem zdumiony gdy wogole poszedl to sprawdzać
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 11.05.2019 o godz. 06:08.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 11.05.2019, 08:21
Co do sedziego. Stefanski sie pogubil i pozwolil na taka a nie gre. Dostal prosty mecz do sedziowaania. mecz o 9-10 miejsce. A jednak zgubil sie i nie podolal.

Karny? Wg mnie mogl dac. Klemenz zagrywa pilke a potem dostaje w twarz. Wegrzyn cos bredzi "ze juz po zagraniu". Moze nie wezmie przepisy wtedy sie dowie, ze nie ma znaczenia gdzie jest pilka w momencie faulu. Ma znaczenie czy jest w grze czyli czy jest na boisku i czy sedzia nie gwizdnal. Ale widac za trudne.

Co do samej anszej gry to bylismy gorsi ale wygralismy Kolejny mecz na ogrywanie mlodych. I oni bardzo pozytywnie.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 11.05.2019, 10:24
Cytat:
Lis zagrał mecz poprawny ale chyba zachwyty się biorą z tego że praktycznie w co drugim (lub częściej) meczu robił babola. Dzisiaj wybronił kilka strzałów to prawda ale to nie były jakieś wymagające uderzenia. Większość na idealnej wysokości dla bramkarza gdzie miał sporo czasu na reakcję i to wszystko co miał było jego obowiązkiem wyciągnąć bo inaczej wylewała by się tu na niego fala krytyki. Chociaż oczywiście chwała mu za to że tego błędu nie popenił bo okazji do tego miał sporo.

Ja uważam, że nie wszystko było na notę.

Przy strzale z dystansu tuż przy lewym słupku [prawym bramkarza] wysokość co prawda była dobra, ale siła i precyzja strzału mogłaby zaskoczyć nie jednego bramkarza, a on to ładnie sparował. Tutaj lekki plusik. To był jeden z takich strzałów do wyciągnięcia, ale jakby mu przeszło po palcach i wpadło nikt nie mógłby mieć pretensji. Minusem Lisa było to, że on sporo takich strzałów wpuszczał (i nie mówię o oczywistych babolach) - tutaj dał radę pomóc.

Interwencja pod koniec meczu, gdy złapał w zęby strzał idący w okolice okienka z bliska. Tutaj wyczuł strzelca i świetnie to zrobił.

Obronione sam na sam bodajże z Soriano.

No ni chuja nie wychodzi mi mecz 'na notę'. Sorry, ale nie.

Cytat:
Ja się modlę żeby Vukan od nas nie odszedł bo przerasta wszystkich o co najmniej półkę. Ok, zdarzyło mu się kilka strat dziś, ale ktoś tam niesłusznie porównywał te straty do Patryka Plewki po których zazwyczaj padały bramki dla rywala lub 100 procent sytuacja. Vukan to profesor, bierze na siebie ciężar gry, jest świetny technicznie ma dobry balans przez co łatwość wygrywania pojedynków i bardzo często super przyspieszy grę jednym zagraniem z czego wychodzi duża przewaga sytuacyjna, lecz niestety rzadko kto dalej potrafi to wykorzystać. Nie pamiętam tak dobrego ŚP u nas od dawien dawna. Dla mnie dużo lepszy niż Brlek

Vukan ma umiejętności bardzo wysokie. To jest typ gościa, który gra na dużym ryzyku i generalnie co mecz ma conajmniej jedną stratę typu Patryka (FAKT) i conajmniej dwie - trzy wypracowane dogodne okazje dla drużyny (FAKT).

W tym meczu zmienił proporcję z 1:3 na 10:2. Dlatego zagrał po prostu ŹLE. Nie ma co mu słodzić, gdy zagra wybitnie słaby mecz a ten taki był.

Cieszą 3 punkty i praktycznie zapewnione 9 miejsce. Nie wierzyłem w to z taką kadrą. Cieszy tym bardziej że zrobiliśmy to, dodatkowo ogrywając młodych. Brawo sztab, brawo drużyna.

Cytat:
PS. Co do karnego. Byłem mocno zdziwiony tą decyzja jak i reakcja większości SB że słuszny (chociaż pewnie gdyby takiego karnego dali koronie miałbym więcej zwolenników) . Tak jak tam pisałem po reakcji piłkarzy widać czy coś jest na rzeczy czy nie. Z reguły jest tak, że kiedy jest choćby cień szansy na karnego to piłkarze drą się, lecą, machają rękami, protestują. Tutaj, nic z tych rzeczy, każdy grał dalej, bo nikomu nie przyszło do głowy że może być z tego karny. Grając i oglądając tysięcy meczy nigdy za coś takiego nie widziałem karnego. Trafił go, jasne, ale takich sytuacji jest multum. Jak dwóch piłkarzy skacze do główki i sie zderzają głowami bo jeden jest ciut spóźniony to nikt nie daje karnego. Tutaj analogiczna sytuacja tylko ze trafił go ręką bo jest bramkarzem. Niemniej jednak dobrze ze dał i pewnie się wybroni, bo kontakt był, ale byłem zdumiony gdy wogole poszedl to sprawdzać

Tutaj też się nie zgadzam. Na powtórkach widać, że Klemens zagrał piłkę i dostał z pięści w pyjo od bramkarza. Jak uderzenie bokserskie to nie karny to ja nie wiem co nim jest. Bramkarz sam sobie winien, spóźnił się z interwencją. Pierwsze ujęcie pokazało, że nie dotknął piłki na drugim było złudzenie moim zdaniem, że ją musnął ale dlatego, że kamera była w złym miejscu.

A Stefański spieprzył mecz, bo powinien wcześniej kartki wyciągać. I czerwona za faul na Vukanie się należała. Nie potrafił uspokoić meczu i w pierwszej połowie to była rzeźnia z polowaniem na kostki. Jak w drugiej zaczął wyciągać kartki to się uspokoiło.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 11.05.2019, 11:49
ile ludzi tyle opini

Jeśli ktos narzeka, ze slaby mecz czy cos, niech spojrzy na Nasz sklad i sam niech sobie odpowie jaka to liga

rezerwowy z 1 ligi - Pietrzu (ligowiec) - Hoyo ( chłopak z CLJ) - Klemenz (odpada z Jagi) - Grabowski (chlopak z. CLJ)
- Basza (jakis Albanczyk z 3 ligi hiszpanskiej) Vukan (czarnogorzec z ławki Slovana) - Sliwa (chłopak z CLJ) - Drzazga (Typ z Puszczy Niepolomice - Kolar (Nikomu nie znany Chorwat z dupy) - Brozek (dziadek)

Imho takim skladem to dzis na Hutniku bysmy mogli grać, a z Korona bronilismy sie bardzo mądrze i kilka fajnych akcji wyszlo. Szacunek Panie Stolarczyk. Ulepił Pan coś z gówna.

Lis - Bardzo dobry mecze. Pewny.
Klemenz - tykał, ale nie wybuchł.
Grabowski - niby ma szybka nóżke, ale jakos jeszcze tak niemrawo
Hoyo - mądrze gra jak na to gdzie jest, co potrafi i ile waży
Basza, Vukan - 1 połowa dno dna, Vukan jakby głowa na lodach w Zadarze, głupie faule i straty. Środek pola w 1 połowienie zupelnie stracony. W drugiej polowie zupelnie inaczej, jakby suszarka w szatni zrobila swoje.
Drzazga - kurewskie dno. po raz kolejny. po raz ....a kolejny. jakbysmy mieli zmiennikow, dla mnie Dzaginho jest pierwszy do budy. Widac ze mu po prostu nie szło. I nie idzie mu tak od kilku spotkań, ten strzał z pseudo woleja pokazał ile był wczoraj wart. Tfu, to cos przypominające strzał.
Kolar - 10 bramek ma Marko. I teraz trzeba sobie przypomniec ze w tamtej rundzie to grał Zdenek, wiec jeszcze wiekszy szacunek dla Stópki (łukasz jak czytasz, ja wiem ze ty wiesz Przesuwanie do boku Marko to jakby Harremu Potterowi zabrac różdzkę. I tak ogólnie to wychodzi na to, ze ktokolwiek by u nas na kierownicy nie gral. to bramki wpadają. W sumie od kiedy Brozek nie gra w ataku, to nasze 9 maja dobre cyfry (Carlitos, Zdenek, Marko)!
Śliwa - szkoda ze Nasz mały Messi nie strzelił gola po swojej swietnej akcji Ogólnie, imho, Ślwikę puściła głowa. O co mi chodzi. Co innego trening z seniorami co innego mecz, jak ci obronca wejdzie lokciem pod zebro i powie ze nogi polamie jak go miniesz. Wczoraj, mam nadzieje widzialem jak mlody Sliwka poczuł luz, a to jest mega ważne, bo to jest takie odblokowanie się. Dlaczego wcześniej tego nie robił ? Bo jak wchodzisz to masz w glowie tylko, by nic nie s.......ić. dopiero po kilku meczhach gdy nic sie nie s.......i, mozna myslec co dalej, tzn czy kiwnac, zagrac pieta, oddac strzał, zrobić coś ryzykownego co do korzyść druzynie. i mam nadzieje ze wczoraj odblokował się Śliwa. Oby tak bylo, bo wielu juz bylo takich co na treningach byli kotami a na meczu 10% z tego.

Pawka Brozek - ok 40 minuty sobie przypomniałem ze chłop biega. I tak szacun ze biega.

jeszcze wczoraj ogladajac mecz tak mi sie przypomnialo pod koniec...jak to bylo ostatnimi latami, kiedy ostatnie 10 minut meczu, niezalezne od skladu jakim gralismy, to bylo sranie na potegi i czekanie az nam przeciwnik w.......i bramke. Teraz, Wisla Stolara to gra do konca i moze strzelic gola w ostatniej akcji nawet jak nas cisną tak że kwiczymy.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Stary 11.05.2019, 11:50
UP. (simeone)

Ok, uważasz, że Lis zagrał bardzo dobrze, ja że poprawnie, bezbłędnie (chociaż pierwszy strzał co poszedł w poprzeczkę powinien odbić bo w sam środek), ale żadna z tych interwencji nie wymagała kunsztu i ja np. bym go winił za puszczony jakikolwiek strzał z tych co miał. Dobrze, że mamy spór w takiej kwestii a nie, czy zagrał źle czy fatalnie.

Jeśli chodzi o Vukana, to mecz musiałem oglądać pilnując dzieciaka więc być może akurat miałem pecha i nie widziałem aż tylu wielu strat o których tu mowa, a za to widziałem kilka dobrych zagrań. Jeśli faktycznie tak się kształtowały proporcję o których piszesz to, ok zagrał słabiej.

Do decyzji o karnym mnie nikt nie przekona. Karny jak dla mnie byłby wtedy kiedy w momencie oddawania strzału z głowy dostał tego strzała na pysk. Tutaj sam twierdzisz że było to już po zagraniu totalnie bez znaczenia dla dalszych losów, bo przecież do piłki Klemenz nie miał szansy dojść. Tak jak mówię takich przypadków w meczu jest kilka - kilkanaście. Bramkarza ręka jest tak samo uprawniona do gry w polu karnym jak głowa piłkarza z pola. Jeśli by tak samo dostał z głowy od obrońcy o żadnym karnym nikt by nie myślał (zresztą tak jak tutaj nikt na boisku o tym nie pomyślał, oprócz Stefańskiego)

Również nie zgadzam się z czerwoną na Vukanie. Faul i żółta kartka, ale nie czerwień. Nie była to 100% okazja do bramki a nadmiernej brutalności tam nie widziałem, zgarnia najpierw piłkę. Natomiast tutaj wracamy do faulu Burligii i czerwonej z Płockiem co również było dla mnie jakąś abstrakcją, że zobaczył kartkę, a że czerwoną to skandal
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 11.05.2019 o godz. 12:01.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 11.05.2019, 13:49
Co do czerwonej za faul na Vukanie. Oczywiście nie chodziło o bezpośrednią. Typ miał już żółty kartonik na koncie i to powinna być druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka i zjazd do bazy.

Co do karnego to taka sama sytuacja jak bramkarz kopnie napastnika jak ten pierwszy dziubnie piłkę na aut. Takie karne właśnie się gwizda, niezależnie od tego gdzie jest piłka.
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Stary 11.05.2019, 14:09
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Co do czerwonej za faul na Vukanie. Oczywiście nie chodziło o bezpośrednią. Typ miał już żółty kartonik na koncie i to powinna być druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka i zjazd do bazy.

Co do karnego to taka sama sytuacja jak bramkarz kopnie napastnika jak ten pierwszy dziubnie piłkę na aut. Takie karne właśnie się gwizda, niezależnie od tego gdzie jest piłka.
Nie no nie porównuj walki w powietrzu do karnego chociażby na Marko w ostatnim meczu z Górnikiem który był ewident a też już nie miał szansy dojścia.

No właśnie się nie gwizda. Ile to razy bramkarz staranowal kogoś w polu karnym przy rzucie różnym i nic. Praktycznie w każdym meczu masz sytuację że dwóch gości skacze do głowy i się zderzaja i nic. Bandaż na głowę i żadnego faulu. Tu w tym przypadku było tak samo tylko ze bramkarz nie glowkuje tylko atakuje ręka bo jest do tego uprawniony. Powtarzam nikt tu nawet nie myślał o karnym bo piłkarze czują takie sytuacje i widać to po reakcjach. Ja co kopie się po czole w A klasie i moi koledzy z drużyny są zdziwieni tym karnym, ale podkreślam szczęśliwi!
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 11.05.2019 o godz. 14:14.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 11.05.2019, 15:14
Cytat:
No właśnie się nie gwizda. Ile to razy bramkarz staranowal kogoś w polu karnym przy rzucie różnym i nic. Praktycznie w każdym meczu masz sytuację że dwóch gości skacze do głowy i się zderzaja i nic.

1. Bramkarz może staranować, jeśli zagra piłkę lub złapię piłkę (dotknie jej).

2. Bramkarz jest chroniony dodatkowo w piątce, tu było poza nią.

3. Porównujesz zderzenie się głowami z fangą w gębę?

4. Bramkarz się spóźnił i zrobił karnego. Tyle w temacie.
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 11.05.2019, 15:22
Nie ma czegoś takiego jak specjalne przepisy dla bramkarza znajdującego się w piątce. To jest mit. W całym polu karnym bramkarz ma takie same prawa i obowiązki.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 11.05.2019, 15:25
W przepisach nie, ale tak się utarło i sędziowie też generalnie częściej gwiżdżą faul na bramkarzu w piątce niż poza nią.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 11.05.2019, 16:20
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ile ludzi tyle opini

Jeśli ktos narzeka, ze slaby mecz czy cos, niech spojrzy na Nasz sklad i sam niech sobie odpowie jaka to liga

rezerwowy z 1 ligi - Pietrzu (ligowiec) - Hoyo ( chłopak z CLJ) - Klemenz (odpada z Jagi) - Grabowski (chlopak z. CLJ)
- Basza (jakis Albanczyk z 3 ligi hiszpanskiej) Vukan (czarnogorzec z ławki Slovana) - Sliwa (chłopak z CLJ) - Drzazga (Typ z Puszczy Niepolomice - Kolar (Nikomu nie znany Chorwat z dupy) - Brozek (dziadek)

Imho takim skladem to dzis na Hutniku bysmy mogli grać, a z Korona bronilismy sie bardzo mądrze i kilka fajnych akcji wyszlo. Szacunek Panie Stolarczyk. Ulepił Pan coś z gówna.

Lis - Bardzo dobry mecze. Pewny.
Klemenz - tykał, ale nie wybuchł.
Grabowski - niby ma szybka nóżke, ale jakos jeszcze tak niemrawo
Hoyo - mądrze gra jak na to gdzie jest, co potrafi i ile waży
Basza, Vukan - 1 połowa dno dna, Vukan jakby głowa na lodach w Zadarze, głupie faule i straty. Środek pola w 1 połowienie zupelnie stracony. W drugiej polowie zupelnie inaczej, jakby suszarka w szatni zrobila swoje.
Drzazga - kurewskie dno. po raz kolejny. po raz ....a kolejny. jakbysmy mieli zmiennikow, dla mnie Dzaginho jest pierwszy do budy. Widac ze mu po prostu nie szło. I nie idzie mu tak od kilku spotkań, ten strzał z pseudo woleja pokazał ile był wczoraj wart. Tfu, to cos przypominające strzał.
Kolar - 10 bramek ma Marko. I teraz trzeba sobie przypomniec ze w tamtej rundzie to grał Zdenek, wiec jeszcze wiekszy szacunek dla Stópki (łukasz jak czytasz, ja wiem ze ty wiesz Przesuwanie do boku Marko to jakby Harremu Potterowi zabrac różdzkę. I tak ogólnie to wychodzi na to, ze ktokolwiek by u nas na kierownicy nie gral. to bramki wpadają. W sumie od kiedy Brozek nie gra w ataku, to nasze 9 maja dobre cyfry (Carlitos, Zdenek, Marko)!
Śliwa - szkoda ze Nasz mały Messi nie strzelił gola po swojej swietnej akcji Ogólnie, imho, Ślwikę puściła głowa. O co mi chodzi. Co innego trening z seniorami co innego mecz, jak ci obronca wejdzie lokciem pod zebro i powie ze nogi polamie jak go miniesz. Wczoraj, mam nadzieje widzialem jak mlody Sliwka poczuł luz, a to jest mega ważne, bo to jest takie odblokowanie się. Dlaczego wcześniej tego nie robił ? Bo jak wchodzisz to masz w glowie tylko, by nic nie s.......ić. dopiero po kilku meczhach gdy nic sie nie s.......i, mozna myslec co dalej, tzn czy kiwnac, zagrac pieta, oddac strzał, zrobić coś ryzykownego co do korzyść druzynie. i mam nadzieje ze wczoraj odblokował się Śliwa. Oby tak bylo, bo wielu juz bylo takich co na treningach byli kotami a na meczu 10% z tego.

Pawka Brozek - ok 40 minuty sobie przypomniałem ze chłop biega. I tak szacun ze biega.

jeszcze wczoraj ogladajac mecz tak mi sie przypomnialo pod koniec...jak to bylo ostatnimi latami, kiedy ostatnie 10 minut meczu, niezalezne od skladu jakim gralismy, to bylo sranie na potegi i czekanie az nam przeciwnik w.......i bramke. Teraz, Wisla Stolara to gra do konca i moze strzelic gola w ostatniej akcji nawet jak nas cisną tak że kwiczymy.

123456789
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 11.05.2019, 19:55
Generalnie sparing a te kutwy z Kielc wyszły z nastawieniem jakby graly o zlote gacie. Wiele chamskich fauli ktore bukiet z "Bydgoszczy" zamiast pietnowac szybko kartkami i powiedziec wprost: panowie bez spiny, zdrowie najważniejsze, doprowadzil do kompletnie chaotycznej 1 polowy z ciągłym przerywaniem gry. Dobrze ze ujebalismy ich po raz kolejny, tym lepiej ze po takim marnym karnym. Ostatnio w Kielcach przy 6:2 mielismy bardziej ewidentny faul gdzie sedzia pokpił sprawe.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 11.05.2019, 22:07
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Z drugiej strony wygrywając dzisiaj praktycznie zapewniamy sobie 9 miejsce. Tracąc dzisiaj punkty, nie mówiąc już o porażce robimy sobie mocno pod górkę i ryzykujemy spadek nawet na 11 miejsce.
I się udało wygrać i bez Wasyla w składzie na pewno się szykuje na Lechię, pytanie tylko czy bedzie chciał zagrać na prawej obronie? Przypomną mu się młode lata.

To że nie graliśmy piłka wynikało tylko z tego, że Korona zaczęła kopać i kosić naszych piłkarzy. Tak nie można grać i Stefański się skompromitował nie dając żadnej czerwonej kartki w pierwszej połowie. A miał ku temu co najmniej 3 sytuację : faul na Peszcze, wjazd w Vukana, wjazd w Kolara.

Cieszy dobry występ Lisa. Cieszy akcja meczu Śliwy oraz poprawny występ Hoyo i Grabowskiego. To że dowieźliśmy zwycięstwo takim składem tylko pokazuje, jaka robotę zrobil Stolarczyk z tymi graczami.
Odpowiedz cytując
zygi125
Junior Member

Od: 09.2006

Stary 13.05.2019, 06:31
Ja tylko dodam że karma wraca, ten kielecki f(i)utek który tak zaorał naszych w pierwszej połowie i nie dostał nawet jednej żółtej kartki sam się nabawił urazu. Dziwię się ze ludzie którzy żyją z gry nie potrafią szanować przeciwnika. Sorry za oftopa - taka myśl mnie naszła. Ogólnie cieszą 3 punkty i to jest najważniejsze. Brakło na takiego szczęścia w rundzie zasadniczej.
Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 13.05.2019, 11:49
Bardzo cieszy zwycięstwo nad kompleksiarzami kieleckimi ... To jedyny plus.. Gra na kompleksie jak za ojżyńskiego i tego kmiota z nowego sącza łysego z epizodem chyba w ległej...

Pierwsza połowa nie do przełknięcia, druga pierwsze 20 minut bdb i efektem brama.

Szkoda Slafka... ale i tak nie będę płakał za nim, jak będzie grzać ławę w Gdańsku.

PS: Nikt nie wspomniał o dziurze w stopie Slafka, o co b?
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 13.05.2019 o godz. 11:52.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów