The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Reklama

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WiateritoTSW
Junior Member

Od: 03.2019

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.04.2019, 13:32
Na ten moment, to każdy były Wiślak przydałby się przy takiej kadrze, nawet Chrapek czy by odpalił czy nie i tak przy zakontraktowaniu załóżmy w styczniu, kilka dni temu trenował by w zespole Stolarczyka, aby dziś wyjść w jedenastce. Co do meczu, o 18 godzinie u siebie gramy dość przyzwoicie, jeśli wierzyć przesądom. 3 punkty raczej nasze
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 28.04.2019, 13:37
Pamiętam jak u nas przy Smudzie grał bdb, mógłby się u nas odbudować, fajnie byłoby.

Zaraz, zaraz, to z matematyki możemy jeszcze spaść

Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 28.04.2019, 14:05
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Pamiętam jak u nas przy Smudzie grał bdb, mógłby się u nas odbudować, fajnie byłoby.

Zaraz, zaraz, to z matematyki możemy jeszcze spaść
Jeszcze możemy ale jak Ara wdupi z Kielcami to już nie nasz remis też nam gwarantuje utrzymanie
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 28.04.2019, 14:28
Chrapek to taka sama abstrakcja jak Mączyński. Pomijając już aspekty sportowe (są aktualnie bardzo słabi) oni patrzą na pieniądze, a nas ani nie stać, ani nie są takich pieniędzy jakie zarabiają warci.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 28.04.2019, 18:54
Tym składem, gdzie w zasadzie graliśmy CLJ, bardzo dobry wynik. W drugiej połowie tradycyjnie brakło już siły, stąd taka, a nie inna gra.
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 28.04.2019, 19:02
Szkoda zmarnowanych sytuacji w 1. połowie. Tak słabego Śląska dało się pokonać nawet tym czym obecnie dysponujemy.

Mam nadzieję, że Lis w przyszłym sezonie pogra najwyżej w rezerwach, bo niestety z takim bramkarzem nie ma żadnych szans na górną ósemkę. Hoyo gra na alibi ale nic nie zawalił a to najważniejsze. Grabowski dziś niestety najgorszy. Mnóstwo strat, niedokładności i krycie Robaka przy bramce to kryminał. Ale jakoś wierzę, że jeszcze będą z niego ludzie.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 28.04.2019, 19:04
Ale o co chodzi z Lisem? Bardzo dobrze dzisiaj zagrał. Masa piłek szła przez niego, murawa trudna do gry po ziemi, a on dawał radę.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 28.04.2019, 19:12
Ja też nie wiem o co pretensje do Lisa. Wybronił co było do wybronienia.
Klemenz dzisiaj jak profesor, Brożek asysta. Szkoda tej sytuacji z Peszko.
Utrzymanie już pewne.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 28.04.2019, 19:15
Najważniejsze, że nie mamy już matematycznej szansy na spadek. Bo pragnę przypomnieć, że utrzymaliśmy się (przekroczyliśmy 40 punktów) po wygranej z Legią.

Słucham komentarzy w C+ i chwalą Wisłę, że grając młodymi gra jednak schematy. Czyli trener ma wizję do której wdraża młodych piłkarzy.

Że młodzi robią błędy (pierwsza bramka) ... mój Boże, jak chcemy wprowadzać młodych to to jest "koszt uzyskania".
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Stary 28.04.2019, 19:21
Te trojkaciki, które co parę minut chłopaki grają bądź chociaż próbują, to nie ulega wątpliwości, że nie przypadek. Ja mam do Stolara szczery szacunek za to jaki ma pomysł na piłkę. I teraz porównajmy to do Stokowca... przyznaje, że dawno nie pomyliłem się tak jak w kwestii naszego trenera jak do nas przychodził.
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 28.04.2019, 19:26
Dziś najlepiej u nas wg mnie Pietrzak i Klemenz i Broziu dopóki ma siły to widać że to gość z innej lepszej ligi, fajnie też Hoyo 15 letni dzieciak a nic nie zawala umie przechwycic, umie podać oby grał już do końca rundy. Bardzo ładny gol Kolara i obrona Częstochowy od 60 minuty. Jeden punkt mnie cieszy po tylu porażkach. W Śląsku najlepiej Chrapek
Odpowiedz cytując
maro500
Junior Member

Od: 12.2018

Stary 28.04.2019, 19:34
Ostatnio na forum się wypowiedziałem podczas zimowych przesileń... Ale jak dla mnie, skoro już się utrzymaliśmy - zacznijmy już do końca sezonu ogrywać jak najwięcej młodych. Cel minimum już uzyskaliśmy, z okrojonym składem i tak czeka nas ciężka walka o każdy punkt, więc może warto dać odpocząć Peszce czy Boguskiemu, może warto na spokojnie wprowadzać piłkarzy świeżo po kontuzjach. Ogrywanie w ekstraklasowej piłce Szota, Hoyo-Kowalskiego, Kumaha, Balickiego, Słomki, Plewki, Grabowskiego, niechby nawet Brody może przyśpieszyć ich rozwój, dać Wiśle długofalowe korzyści.
A co do dzisiejszego meczu, no moim zdaniem wynik lepszy niż gra. Mimo to jestem zdania, że to kolejny pozytywny kop dla naszych młodych piłkarzy. Tak wyszarpany remis (bo za taki go uznaję) może też podbić w górę morale zwłaszcza młodych zawodników, pozytywnie ich nastawić na kolejny mecz
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 28.04.2019, 19:42
maro500 napisał(a):Wyświetl post
Ostatnio na forum się wypowiedziałem podczas zimowych przesileń... Ale jak dla mnie, skoro już się utrzymaliśmy - zacznijmy już do końca sezonu ogrywać jak najwięcej młodych. Cel minimum już uzyskaliśmy, z okrojonym składem i tak czeka nas ciężka walka o każdy punkt, więc może warto dać odpocząć Peszce czy Boguskiemu, może warto na spokojnie wprowadzać piłkarzy świeżo po kontuzjach. ...
Z tym odpoczynkiem to bez przesady. Ale fakt, nie ma sensu forsować zawodników po kontuzjach.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
tomytom
Member

Od: 11.2014

Stary 28.04.2019, 19:43
Ja się mało nie udławiłem, jak podali statystyki prędkości max i Paweł był na 2 lub 3 miejscu najszybszych!!!

Trzecia młodość?!

Daj Boże!!!

A co do Lisa, może ktoś podać co dzisiaj zawalił? Jakoś nie kojarzę wielkich baboli a lało jak nie wiem co i pole bramkowe nie było idealne ...
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 28.04.2019, 19:50
Nie wiem czemu Węgrzyn taki osąd o Hoyo-Kowalskim wydał, że grał do najbliższego i tyle. Szczególnie w pierwszej połowie świetnie wprowadzał piłkę, nie panikował, nie wybijał na oślep, potrafił nawet wejść w drugą linię, no i nikt nie wspomniał o nim w kontekście akcji bramkowej, kiedy kapitalnie podał na prawo do Pietrzaka. Po tym meczu jestem fanem jego talentu jeśli chodzi o grę piłką i wyszkolenie - nawet pod presją potrafił dokładnie podać i pchnąć akcję do przodu. Nie miał okazji się wykazać grą obronną, czyli tym, co jest najważniejsze, ale jeśli Sado i Wasyl nie wyleczą się, to Hoyo pewnie dogra sezon do końca.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 28.04.2019, 19:51
Kamson napisał(a):Wyświetl post
. Hoyo gra na alibi ale nic nie zawalił a to najważniejsze.
16 lat - ilośc podań do Klemenza ewidentnie pokazuje, że taki miał przykaz, by grać do starszego kolegi, który w inicjowaniu akcji radził sobie poprostu lepiej. Poza tym, czy to nie on wypuścił w ruch Pietrzaka przy akcji bramkowej i tym samym nie zawiązał ataku? Poprawcie mnie, jeżeli się mylę..
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 28.04.2019, 19:57
^Naprawde bierzesz na serio co Wegrzyn gada?
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 28.04.2019, 20:01
Wyjebać tego 16 latka bo nie strzelił nawet bramki.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 28.04.2019, 20:24
Hoyo-Kowalski akurat nie grał ciągle do najbliższego co pokazuje rozpoczęcie akcji do skrzydła do Pietrzaka i zainicjowanie akcji bramkowej i kilka dłuższych podań do skrzydłowych. Moim zdaniem na najbardziej odpowiedzialnej na boisku pozycji zagrał dzisiaj bardzo dobrze. Jeżeli pogra trochę u boku Klemenza, Wasyla lub Sadloka będzie z niego bardzo solidny zawodnik, a nie drugi Czekaj.

Co zawinił Lis? Teoretycznie nic. Praktycznie jego szybkie wyprowadzanie piłki i MEEEGA niecelne wybicia z ręki są tragiczne. Gość nie potrafi wybić daleko piłki. Nie mówiąc o tym, że przy kilku wrzutkach Wrocławia zamiast wyjść i łapać piłkę to stoi robi dwa kroki w przód i następnie wraca na linię! To jest kryminał bo przez takie zachowanie bramkarzy i błędy pada najwięcej bramek po wrzutkach z bocznych sektorów. Moim zdaniem jeśli już mamy zapewnione utrzymanie to powinniśmy spróbować tego Weinzettela. Chyba, że promujemy na siłę Lisa żeby go sprzedać latem albo Tobiasz jest taki słaby?

Poza tym irytujące są zmiany Stolarczyka. Brożek kolejny mecz gra słabo (asysta go nie usprawiedliwia) bo w Sosnowcu już w 18 minucie Kosa mówił, że Brożek zgłaszał sztabowi zmęczenie i truchta po tym boisku po 60 minut... Z całym szacunkiem do niego, ale po tym sezonie powinniśmy mu już podziękować bo to tylko w....ia. Wpuszczanie Kumaha na ostatnie 6 minut sprawiło, że chłopak zrobił jeden sprint i raz dotknął piłki. Faktycznie ogra się jak mało który! Skończy jak Valencia, ze pogra 4/5 meczów, skończy się wypożyczenie i kasa za niego w błoto. Balickiego kupiliśmy po to żeby trenował z zespołem i tyle bo na CLJ się nie łapie, a na pierwszy szansy dłuuugo jeszcze nie dostanie. Dawanie nawet 10 minut zawodnikowi to czasami po prostu za mało bo ten nawet nie zdąży "wejść" w mecz, a co dopiero młody który uczy się grać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Szkoda, że wygrać się nie udało bo były ku temu dogodne okazje, ale goście tez mieli poprzeczkę i kilka groźnych strzałów. Obiektywnie remis dobry, bo w pewnym momencie pachniało wynikiem 1:2...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.04.2019, 20:26
Śląsk tak grając, w dodatku pod kroplówka miasta nie zasługuje na ekstraklasę. To najsłabsza drużyna jaka w tym sezonie grała na Reymonta.

Fajnie że Hoyo nic nie zawalił. Solidny występ. Gorzej Grabowski. Miał co najmniej kilka okazji do szybkich wrzutek w biegu a w każdej zachował się jak.... junior. Musi szybciej myśleć jeśli chce grać na tym poziomie.
Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member

Stary 28.04.2019, 20:33
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Ja się mało nie udławiłem, jak podali statystyki prędkości max i Paweł był na 2 lub 3 miejscu najszybszych!!!
We wcześniejszym meczu był najszybszy...
rrr
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 28.04.2019, 20:40
Podobał mi się Boguski, zasuwał ładnie, jeszcze sezon pogra spokojnie, jak wino

Brożek tez przyzwoicie. Klemenz dobrze czyścił, grał za dwóch co zrozumiałe.

Nie kumam dlaczego Stola wpuszcza innych kosztem Plewki, który grał w pierwszych meczach rundy. Tak siadł?

Nie kumam też dlaczego nie dostał szansy Balicki, ściągamy kolesia, który coś tam grał w Ruchu i wchodzą inni.

Odpowiedz cytując
piotrek06
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 28.04.2019, 21:10
Cytat:
Nie kumam dlaczego Stola wpuszcza innych kosztem Plewki, który grał w pierwszych meczach rundy. Tak siadł?
I to głównie przez niego te mecze przegrywaliśmy. Plewka jest młody i w żadnym wypadku go nie skreślam, ale jak do tej pory nie pokazał nic co miało by go stawiać przed naszymi innymi juniorami.
Cytat:
Cel minimum już uzyskaliśmy, z okrojonym składem i tak czeka nas ciężka walka o każdy punkt, więc może warto dać odpocząć Peszce czy Boguskiemu, może warto na spokojnie wprowadzać piłkarzy świeżo po kontuzjach. Ogrywanie w ekstraklasowej piłce Szota, Hoyo-Kowalskiego, Kumaha, Balickiego, Słomki, Plewki, Grabowskiego, niechby nawet Brody może przyśpieszyć ich rozwój, dać Wiśle długofalowe korzyści.
A moim zdaniem nie powinniśmy za wiele zmieniać względem ostatnich meczy. W danym momęcie powinno przebywać na boisku 2 młodych a pod koniec meczu można wpuścić ewentualnie następnych (i tak nie mamy nikogo doświadczonego na ławce). Żeby móc realnie ocenić wartość tych zawodników to trzeba pozwolić im grać w towarzystwie doświadczonych partnerów i zobaczyć jak wyglądają na ich tle, jak grają kombinacyjnie, jak z nimi współpracują itp. A nie tak jak w poprzednich sezonach gdzie jak już dawaliśmy szansę młodym (zazwyczaj w pucharze) to nagle wymienialiśmy połowę składu na juniorów i byliśmy zdziwieni że nic specjalnego nie pokazali. Taki jeśli wpuszczamy zawodnika na skrzydło (np. Słomka) to łatwiej będzie mu pokazać co potrafi mając za plecami doświadczonych Burligę czy Pietrzaka niż Grabowskiego który sam się dopiero uczy.

Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 28.04.2019, 21:22
W lidze plus extra stwierdzono iż należał się karny za faul Brozia na Brożku. Var nas nie lubi :(
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 28.04.2019, 21:23
Hoyo-Kowalski w swoich dwóch pierwszych meczach w wieku niespełna 16 lat zagrał więcej dobrych, odważnych piłek do przodu niż Uryga przez całą swoją karierę u Nas.
Słomka wygląda całkiem obiecująco pod względem fizycznym i technicznym.
Całkiem dobry mecz nawet Lisowi się trafił oczywiście oprócz gry nogami.

Co do VARu na Pawle to Lasyk na wozie...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.04.2019, 21:24
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Podobał mi się Boguski, zasuwał ładnie, jeszcze sezon pogra spokojnie, jak wino

Brożek tez przyzwoicie. Klemenz dobrze czyścił, grał za dwóch co zrozumiałe.

Nie kumam też dlaczego nie dostał szansy Balicki, ściągamy kolesia, który coś tam grał w Ruchu i wchodzą inni.
Można polemizować z wyborami trenera ale to jednak on ich widzi na treningu , więc tak po prostu albo są bez formy albo po prostu są słabsi od tych którzy wchodzą na boisko. Nie ma w co wierzyć w teorie że lepsi zawodnicy grający ławę bo trener ich nie lubi...
Też się dziwię że Balicki nie dostaje minut , ale jednocześnie nie wierze w "niesprawiedliwość" Stolarczyka.

Kadra dochodzi do zdrowia i cos mi się wydaje że z Górnikiem zagra max 1 junior i będzie nim Hoyo.
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 28.04.2019, 21:27
Do tych co gadają na Brożka.
Otóż Brożek ma tą umiejętność, że potrafi przyjąć piłkę, przytrzymać ją i celnie odegrać. Jak dla mnie to jeden z najlepszych jak nie najlepszy zawodnik naszych 2 ostatnich meczów.

I wydaje mi się, że między innymi dlatego nasze pierwsze połowy w tych meczach wyglądały dobrze bo właśnie graliśmy z Pawłem. Niestety sił ma tylko na 60 min.

Co do Hoyo-Kowalskiego - chłopak ma 15 lat - nie musi robić fajerwerków na boisku, na razie wystarczy, że będzie grał poprawnie i będzie się uczył, ustawiać, walczyć, rozgrywać. To wszystko zaprocentuje.

Po dzisiejszym meczu zdecydowanie na plus: Savicevic, Brożek, Klemenz, Pietrzak. Fajne zmiany daje też Słomka.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 28.04.2019, 22:04
Ogólnie mecz na duży plus. Zresztą, od meczu z Zagłębiem, mimo iż przegraliśmy prawie wszystkie mecze, to trudno jest krytykować drużynę. W zasadzie cała obrona i pomoc przebudowana, gdzie, jeśli pojawia się ktoś z I czy II składu, to najczęściej z drobną kontuzją, na środkach przeciwbólowych. Grają młodzi i dopóki są siły, gra wygląda naprawdę ciekawie. Przede wszystkim widać pomysł - są schematy rozegrania, szybkie przemyślane kontry.

BRAWO TRENER STOLARCZYK!
Zauważcie, że w drugiej połowie, chociaż są sytuacje do wyprowadzania kontry, to jednak tego nie robimy. Ot, bardziej doświadczeni piłkarze po prostu wstrzymują grę, bo widzą, że na dłuższa metę, takiego tempa nie wytrzymamy i rywal wyjdzie z kontrą.
Odpowiedz cytując
WiateritoTSW
Junior Member

Od: 03.2019

Stary 28.04.2019, 22:04
Przy bramce Robaka myślę, że bardziej można obwiniać Grabowskiego niż Klemenza, który swoją drogą rozgrywał chyba mecz życia. Racja - Robak mimo wieku jest szybki, w tej akcji to pokazał, przechytrzył Grabowskiego po profesorsku. Na drugi raz musi bardziej się rozglądnąć. Lis mógł to wyjąć, bo przeszło między nogami, ale z takiego bliska ciężko wyczuć piłkę przy takiej pogodzie.

Wniosek z tego taki, że Grabowski średnio ograny póki co, mimo kilku już meczów. Burliga musi wrócić.

Pietrzak dobrze próbował, bardzo dobry wolej puszczony przez chyba zmrożoną defensywę wks-u. Za to udało mu się rozpocząć akcję bramkową, brawa. Brożka dużo skreślało, a popisał się dobrą asystą. Zdziwiłem się w sumie, że Marko z takiego kąta to zmieścił, uratował nam punkt.

Czy aby na pewno Brożek tam nie był faulowany przy podaniu Sławka?

Narzekanie na Lisa przestało być na miejscu, dzisiaj gdyby nie on skończyłoby się 1-3 albo nawet 1-4 po eksperymentach Hoya i Grabowskiego.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.04.2019, 22:09
grzesiek632 napisał(a):Wyświetl post
Do tych co gadają na Brożka.
Otóż Brożek ma tą umiejętność, że potrafi przyjąć piłkę, przytrzymać ją i celnie odegrać. (...)
Co do Hoyo-Kowalskiego - chłopak ma 15 lat - nie musi robić fajerwerków na boisku, na razie wystarczy, że będzie grał poprawnie i będzie się uczył, ustawiać, walczyć, rozgrywać. To wszystko zaprocentuje.
To fakt, Brożek ciągnie tę drużynę. Jednak gdybyśmy grali z mocnymi rywalami a nie beznadziejnym Śląskiem i Zagłębiem to mógłby już "sztycha" nie zrobić. Szczególnie gdy rywale tak pozorują grę jak w pierwszych połowach.
Szacunek Brozu za te wszystkie lata, ale dajmy już mu spokój w czerwcu

Z Hoyo nie można się podpalać, bo jak ktoś słusznie zauważył on i za 5 lat będzie jeszcze młody, a w młodzieżówce to może grać i 7 (!!!) Jeśli teraz usiądzie na ławce, albo będzie na jesień naszym czwartym środkowym to dobrze żeby mu sodówka nie odbiła, bo ma dużo czasu by wejść do seniorskiej piłki. Oczywiście życzę mu aby już teraz wygrał rywalizację z Wasylem i Sadlokiem, ale jednak ... bądźmy realistami
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów