The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.11.2020, 22:22
Pisalem we wrzesniu ze bedzie ciagla degrengolada, ze bedzie co raz gorzej.

Ale to jeszcze nie jest dno, moze byc jeszcze gorzej.

Kiedy ....a nasze trio sie opamieta?
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 28.11.2020, 22:24
dzisiejszy mecz to dramat Kuveljicia i Burligi .Byłem za tym żeby zagrał na lewej zamiast Abramowicza. Niby źle nie było ale to w jakim tempie wracał za Chodyną przy bramce na 1-2 to istny kabaret.
Yeboah dziś też pokazał, że praca z trenerem Skowronkiem mu nie służy. Tydzień temu sięgnęliśmy dna , dziś zaczynamy się w tym dnie osadzać.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
ciastek88
Member

Od: 12.2018

Stary 28.11.2020, 22:27
Jeżeli w tym sezonie nie spadniemy - a to nie jest takie pewne to za rok na bank spadamy. Jeżeli Trio nie zrozumie pewnych rzeczy i nie zatrudni ludzi , którzy znają się na piłce to tak się to skończy. Pora schować dumę i butę do kieszeni .
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 28.11.2020, 22:28
Ktoś może wie czy Savic w Słowenii również grał na skrzydle? Bo z tego co pamiętam to przychodził do nas jako rozgrywający... chyba że coś popieprzyłem...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.11.2020, 22:30
To teraz tylko pytanie czy Jop czy Kmiecik. I czekać na kogoś poważnego kto wyciągnie po zimie Wisle z ostatniego miejsca w tabeli. Lekkie deja vu mam.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 28.11.2020, 22:36
Moim zdaniem jednakowoż:

1. Zostały zaje.bane transfery. Nie mamy 8mki z prawdziwego zdarzenia. Mamy albo stricte defensywnych pomocników albo 10tki. Odeszli między innymi: Savicevic, Turgeman, Brożek, Hebert, Hołownia, Wojtkowski, Tupta, Drzazga, Pawłowski, Wasyl, a ci co przyszli są od nich najwyraźniej piłkarsko gorsi. Osłabiliśmy poszczególne pozycje. Beciraj < Brożek < Turgeman. Nie przyszedł nikt na pozycję Savievicia. Hołownia > Abramowicz, itd.
2. Nie mamy skrzydłowych. Yeboah to przeciętny przeciąg. Czasem coś mu wyjdzie, ale na pewno nie zrobi różnicy. Po lewej stronie nie ma skrzydłowego. Gra tam z konieczności Silva albo Savić. Mak kontuzja, zmiennika nie ma.
3. Nie mamy trenera. Mamy gościa, który ma głowę nabitą schematami, ale nic z tego nie wynika. Nie ma charyzmy, nie ma komunikacji z drużyną, nie ma planu B, nie ma motywatora, nie ma stratega, nie ma fuksiarza. Idealny typ na głównego analityka, a nie na głównego trenera.
4. Nie mamy liderów. Nie ma gości, którzyby w trudnych momentach wzięliby grę na siebie. Mamy przeciętny skład i brak cech przywódczych w drużynie poza Kubą, który po zagraniu jednego meczu cztery pauzuje.
5. Chaos kadrowy. Poza Lisem, Frydrychemvi Forbsem nie wiadomo kto jest w pierwszej drużynie. Rotacja przypomina karuzelę w lunaparku. Ja się .....a zastanawiam czy nasz trener gra w bingo przy losowaniu pierwszego składu?
6. Przygotowanie fizyczne (mityczne). Nie mamy siły biegać po 65 minucie. Może to COVID, a może zjeb.ani trenerzy przygotowania fizycznego. Snujemy się po boisku. Nie ma zmiany tempa gry. Nie ma przyspieszenia. Bo nie mamy z czego depnąć.
7. Postępuje sportowy regres piłkarzy. Jak Frydrych do nas przychodził, przypominał piłkarza, a teraz upodobnił się do tej bezkształtnej masy piłkarskiej tworzącej kadrę Wisły Kraków.

Więc zmiana trenera Skowronka problemu nie rozwiąże, ale z pewnością kilka problemów powstało dzięki trenerowi. Mam jeszcze wrażenie, że
8. Atmosfera w drużynie jest słaba. Nie ma sportowej złości. Niewielu piłkarzy naprawdę się utożsamia z Białą Gwiazdą. A ci, którzy to robią, np. Bury, już sportowo nie są w stanie pomóc.

Wniosek: Wisła Kraków musi przechodzić trzęsienia ziemi co sezon, jakby przez środek boiska przechodziła płyta tektoniczna.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 28.11.2020, 22:37
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Ktoś może wie czy Savic w Słowenii również grał na skrzydle? Bo z tego co pamiętam to przychodził do nas jako rozgrywający... chyba że coś popieprzyłem...
Savic to nominalny AM - a MOZE grać na skrzydle. Ale nasz trener woli ustawiać zawodników wg własnej wizji...
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 28.11.2020, 22:41
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem jednakowoż:

1. Zostały zaje.bane transfery. Nie mamy 8mki z prawdziwego zdarzenia. Mamy albo stricte defensywnych pomocników albo 10tki. Odeszli między innymi: Savicevic, Turgeman, Brożek, Hebert, Hołownia, Wojtkowski, Tupta, Drzazga, Pawłowski, Wasyl, a ci co przyszli są od nich najwyraźniej piłkarsko gorsi. Osłabiliśmy poszczególne pozycje. Beciraj < Brożek < Turgeman. Nie przyszedł nikt na pozycję Savievicia. Hołownia > Abramowicz, itd.
2. Nie mamy skrzydłowych. Yeboah to przeciętny przeciąg. Czasem coś mu wyjdzie, ale na pewno nie zrobi różnicy. Po lewej stronie nie ma skrzydłowego. Gra tam z konieczności Silva albo Savić. Mak kontuzja, zmiennika nie ma.
3. Nie mamy trenera. Mamy gościa, który ma głowę nabitą schematami, ale nic z tego nie wynika. Nie ma charyzmy, nie ma komunikacji z drużyną, nie ma planu B, nie ma motywatora, nie ma stratega, nie ma fuksiarza. Idealny typ na głównego analityka, a nie na głównego trenera.
4. Nie mamy liderów. Nie ma gości, którzyby w trudnych momentach wzięliby grę na siebie. Mamy przeciętny skład i brak cech przywódczych w drużynie poza Kubą, który po zagraniu jednego meczu cztery pauzuje.
5. Chaos kadrowy. Poza Lisem, Frydrychemvi Forbsem nie wiadomo kto jest w pierwszej drużynie. Rotacja przypomina karuzelę w lunaparku. Ja się .....a zastanawiam czy nasz trener gra w bingo przy losowaniu pierwszego składu?
6. Przygotowanie fizyczne (mityczne). Nie mamy siły biegać po 65 minucie. Może to COVID, a może zjeb.ani trenerzy przygotowania fizycznego. Snujemy się po boisku. Nie ma zmiany tempa gry. Nie ma przyspieszenia. Bo nie mamy z czego depnąć.
7. Postępuje sportowy regres piłkarzy. Jak Frydrych do nas przychodził, przypominał piłkarza, a teraz upodobnił się do tej bezkształtnej masy piłkarskiej tworzącej kadrę Wisły Kraków.

Więc zmiana trenera Skowronka problemu nie rozwiąże, ale z pewnością kilka problemów powstało dzięki trenerowi. Mam jeszcze wrażenie, że
8. Atmosfera w drużynie jest słaba. Nie ma sportowej złości. Niewielu piłkarzy naprawdę się utożsamia z Białą Gwiazdą. A ci, którzy to robią, np. Bury, już sportowo nie są w stanie pomóc.

Wniosek: Wisła Kraków musi przechodzić trzęsienia ziemi co sezon, jakby przez środek boiska przechodziła płyta tektoniczna.
To nie temat o transferach więc nie chc komentować naszych nabytków, ale czy to nie powinno być tak, że jak trener ma zawodników jakich ma to ustawia tak formację i taktykę, żeby dopasować ją pod predyspozycję kopaczy? A my uparcie gramy tym samym schematem testując coraz to nowe pozycję dla zawodników, byle tylko nie ruszyć ustawienia formacji....
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 28.11.2020, 23:05
No a Stal cyk cztery punkty w dwóch meczach z Ojrzyńskim, którego bardzo sobie cenię. Ciekawe, ciekawe. Pożyjemy, zobaczymy, może to tylko jednorazowy wyskok, ale może się okazać, że ci którzy kręcili nosem na ludzi typu Ojrzyna z czasem pożałują że nie grają oni z nami tylko przeciw nam... Tanich zamordystów już prawie nie ma na rynku, pozostały nam już tylko szczęśliwe strzały i książęta z bajki... Stal i Podbeskidzie już tylko punkcik za Wisełką, a kalendarz wręcz wymarzony do rehabilitacji (!).
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 28.11.2020, 23:13
Kuvelijć po meczu z Wartą w ogóle nie powinien wyjść dzisiaj na boisko. A tu proszę nie dość, że wyszedł to jeszcze czytam, że wedlug AS-a zagrał przyzwoite zawody. Może ja nie jestem z wykształcenia trenerem ale nie wiem czy w kadrze mamy bardziej surowego technicznie piłkarza od niego... no może prócz Abramowicza.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 29.11.2020, 07:18
Jesteśmy w tym samym punkcie co rok temu czyli w praktyce się cofnęliśmy. Cały zarząd do dymisji plus trio jeżeli myśli o prowadzeniu klubu niech zatrudni profesjonalistów.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 29.11.2020, 07:26
Sportowo jestesmy i za rok pewnie tez bedziemy. Nic w tym nadzwyczajnego.
Najbardziej rozjebal mnie komentarz jakiegos lba na tt, cytuje:
"Sezon nie do uratowania, maks 10-11 miejsce w tym sezonie"
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 29.11.2020 o godz. 07:29.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 29.11.2020, 09:51
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
No a Stal cyk cztery punkty w dwóch meczach z Ojrzyńskim, którego bardzo sobie cenię. Ciekawe, ciekawe. Pożyjemy, zobaczymy, może to tylko jednorazowy wyskok, ale może się okazać, że ci którzy kręcili nosem na ludzi typu Ojrzyna z czasem pożałują że nie grają oni z nami tylko przeciw nam... Tanich zamordystów już prawie nie ma na rynku, pozostały nam już tylko szczęśliwe strzały i książęta z bajki... Stal i Podbeskidzie już tylko punkcik za Wisełką, a kalendarz wręcz wymarzony do rehabilitacji (!).
Możesz sobie cenić nawet dziewczyny na roksie. To kawał uja. a nie człowieka to raz, a dwa gra po pograniczu urestwa i oszustwa. Dzięki za takie dno moralne, wole Smude. Weź se druknij wizerunek ojrzyńskiego i powieś na ścianie. Choćby zdobył MP to nic to nie zmieni, kawał bydlaka, który przekłąda swój charakter na grę drwali, koksa, kosa, wrzuta itd - było tutaj wałkowane.

Trzeba mieć honor, zachować minimum przyzwoitości, a nie myślec o kimś takim.

Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 29.11.2020, 10:03
Co takiego Ojrzyński zrobił, że go od chuji i bydlakow wyzywasz?
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 29.11.2020, 10:13
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Możesz sobie cenić nawet dziewczyny na roksie. To kawał uja. a nie człowieka to raz, a dwa gra po pograniczu urestwa i oszustwa. Dzięki za takie dno moralne, wole Smude. Weź se druknij wizerunek ojrzyńskiego i powieś na ścianie. Choćby zdobył MP to nic to nie zmieni, kawał bydlaka, który przekłąda swój charakter na grę drwali, koksa, kosa, wrzuta itd - było tutaj wałkowane.

Trzeba mieć honor, zachować minimum przyzwoitości, a nie myślec o kimś takim.
Kawał uja czy nie, jest to odpowiedni gość do rzeźbienia w ... powiedzmy nie najlepszym materiale. Zresztą tym bardziej pasuje bo "moralnie", to znaczy w sensie morale i motywacji, to generalnie piłkarze Wisly w ostatnich meczach to też dno. Czyli nie za słaby, nie za dobry, a więc w sam raz do tego bałaganu. Nie przeszkadza mi nawet traktowanie jego pracy jak pracy dziewczyny z roksy. Byle była to rzetelnie i z poświęceniem wykonana praca.

A co do ludzi honoru czyli moralności, naprawdę nie wiem czy jest jakaś reguła że byli i aktualni trenerzy/piłkarze/działacze Wisły są jakimś szczególnym wzorem? Probierz, Kapka, Kału Uche to takie przykłady pierwsze z brzegu. J.. się ich na funty, ale albo coś Wiśle dali od siebie jak wielokrotny król strzelców Zdzisław K., albo odeszli zrzekając się kasy (jak obecny trener icków, czego nie można powiedzieć o Smudzie czy świeżo zwolnionym wynalazku, a i pewno nie można byłoby powiedzieć o Nawałce znając jego miłość do pieniędzy ).
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 29.11.2020, 10:24
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Co takiego Ojrzyński zrobił, że go od chuji i bydlakow wyzywasz?
Oglądnij mecze ekstraklapy 10 lat wstecz, szczegołnie korony, zoabcz na zachowanie ojrzyńskiego, sposób gry jego drużyny, zachowanie przy linii i wypowiedzi.

Zatrudnienie Wdowczyka przy nim to byłby pikuś, jak dla mnie. Na szczęście nie ma tematu tego kogoś, więc tylko upominam, abyście nei zatracali resztki godności człowieczeństwa.

Poza tym, to że gdzieś tam się sprawdzał nie oznacza, że w klubie z zasadami i honorem potrafiłby sobie poradzić.

Adenalix napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem jednakowoż:

1. Zostały zaje.bane transfery.
Abramowicz i Beciraj zgadza się, reszta jest w miare ok. Zasadnym jest twierdzenie iż im dłużej grają tym szybują w dół, min: Zukov, Yeboah, Frydrych, poczekajmy więc na ich grę pod okiem innego szkoleniowca. Forbes np wczoraj bardzo łądnie wykończył sytuację, taki Brożek daję głowę, że albo nie dobiegłby do 16stki lub zostały zablokowany/strzał w bramkarza.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 29.11.2020 o godz. 10:48.

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 29.11.2020, 14:06
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Forbes np wczoraj bardzo łądnie wykończył sytuację, taki Brożek daję głowę, że albo nie dobiegłby do 16stki lub zostały zablokowany/strzał w bramkarza.
Chcesz porównać Brożka 35 letniego emeryta po kontuzjach z Forbesem czy Brożka 29 letniego z sezonu mistrzowskiego Wisły kiedy był królem strzelców. Bo ten 29 letni Brożek nie dałby szansy powąchania murawy takiemu Forbesowi.

Szanujmy nasze legendy. Brożek akurat jest naszą legendą
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 29.11.2020, 14:12
"że albo nie dobiegłby do 16stki lub zostały zablokowany/strzał w bramkarza"

Lucjusz zawarł w jednym zdania charakterystyke obydwu przypadków Ogryzku
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 29.11.2020, 14:21
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Chcesz porównać Brożka 35 letniego emeryta po kontuzjach z Forbesem czy Brożka 29 letniego z sezonu mistrzowskiego Wisły kiedy był królem strzelców. Bo ten 29 letni Brożek nie dałby szansy powąchania murawy takiemu Forbesowi.

Brożek był królem strzelców w wieku 25 i 26 lat.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 29.11.2020, 14:24
kbr napisał(a):Wyświetl post
Brożek był królem strzelców w wieku 25 i 26 lat.
Ok, ale w wieku 29 lat grał w taki razie za granicą Trabzon albo Celtic, w każdym razie nie był jeszcze "połamany".. Nie o to mi chodziło. Chodziło mi o porównanie nie fair. Weterana emeryta w szczytowej formie i wieku młodego byka Forbesa.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 29.11.2020, 14:34
Jak Paweł był w szczycie formy , to walił przeważnie w bramkarza , dlatego znany był z tego że wykorzystuje co 3 setke , nie pamietasz juz ?
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 29.11.2020, 14:47
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Jak Paweł był w szczycie formy , to walił przeważnie w bramkarza , dlatego znany był z tego że wykorzystuje co 3 setke , nie pamietasz juz ?
Pamiętam, ale jak był w szczycie formy to był ponad przeciętnie mobilny i dzięki temu kreował sobie 3 razy więcej sytuacji bramkowych niz taki Forbes. I tym niwelował niską skuteczność. Nie pamietasz już?
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 29.11.2020, 16:06
Cytat:
kreował sobie 3 razy więcej sytuacji bramkowych

Ja to pamiętam inaczej, no, chyba, że na starość zapomniałem, że przebiegał z piłką połowę boiska jak Maradonna.
Może, po prostu miał mu kto te sytuacje wykreować?
Dla porównania, Forbes wczoraj około 42 minuty pierwszą piłkę sensowną dostał ...
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 29.11.2020, 16:09
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Ja to pamiętam inaczej, no, chyba, że na starość zapomniałem, że przebiegał z piłką połowę boiska jak Maradonna.
Może, po prostu miał mu kto te sytuacje wykreować?
Dla porównania, Forbes wczoraj około 42 minuty pierwszą piłkę sensowną dostał ...
Ale ja nie mam nic do Forbesa. Akurat cieszyłem sie jak do nas przychodził, bo na tle reszty przynajmniej przypomina napastnika
Forbes nie jest tak szybki i nie ma takiego startu do piłki jaki miał młody Brożek. Za to jest silniejszy i mocniej stoi na nogach.

Brożek miał łatwość (przynajmniej za Skorzy) na wychodzenie na wolną pozycję, gdzie dostawał piłkę. Nie, nie dryblował, ale był szybki i trudny do upilnowania. Tyle i aż tyle.
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 29.11.2020, 16:13
No to sorki, źle zrozumiałem Twoje posty, tyle tu teraz emocji, że nie trudno o pomyłkę ;-)
W takim razie: pełna zgoda.

I żeby nie było: absolutnie mam szacunek dla Pawła za to co nam dał przez te wszystkie lata.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 29.11.2020, 16:19
Akurat gry tyłem do bramki wielu mogłoby się od Brożka uczyć. Gdybym miał charakteryzować Pawła to wspomniane wyżej mobilność, przyspieszenie, gra bez piłki oraz gra tyłem do bramki, zastawka. Wykańczanie akcji gdzieś na szarym końcu

W podobnych sytuacjach Fatos tracił głowę, Forbes z zimną krwią wykorzystał, choć to przełożenie obrońcy i zejście na prawą nogę też mocno ryzykowne.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 30.11.2020, 00:34
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post

Przecież do tej pory wspominano Brożka w kontekście zamiany za Beciraja... Brożek sprzed 2-3 lat zachowałby się tak jak opisałem powyżej, gdyż wielu w tym Czerepuch chcący Marca na trenera coś tam przebąkiwał o pozostawianiu Pawła :/

Szanuję Brożka i to bardzo, nie chodziło mi o porównanie jego całej kariery do tego jednego zagrania..

Forbes nie jest takim ogórem za jakiego uważano go jak przychodził. Lepszy od Beciraja, ale dużo słabszy od Turgemana, co nie zmienia faktu, że przy średnim trenerze taki skład powinien coś więcej ugrać niż doły tabeli.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 30.11.2020 o godz. 00:44.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów