The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.02.2012, 14:40
willow napisał(a):Wyświetl post
Otóż nie, nie wolno. Firmy pozbywają się takich ludzi bo straty niewymierne, nie przeliczalne mogą być większe, niż straty wynikające ze zwolnienia takiej osoby.

I to podaję jako analogię do sytuacji Małeckiego. Z tą różnicą, że Małecki gwiazdą nie jest.
Błędna analogia. Jak już pisałem - karta zawodnicza jest majątkiem klubu piłkarskiego. Handlowca nie sprzedasz, możesz co najwyżej outsorce-ować, a piłkarza tak. I jest to bardzo ważna kolumna po stronie przychodów klubu. Zyski z pikarza to nie tylko jego praca, ale też przede wszystkim - towarem jest on sam (a raczej jego kontrakt).

Jesteś developerem, masz koparkę która jest trochę popsuta. Oddajesz ją za darmo?

Gwiazdorstwo i sodówka jest w tym biznesie czymś normalnym, nie tylko wśród młodych zawodników.

willow napisał(a):Wyświetl post
Pamiętaj wolfy, ludźmi niezastąpionymi są cmentarze usłane. Nie życzę Ci źle, bo nic do Ciebie nie mam, ale przydałoby Ci się więcej pokory w życiu, bo kiedyś sobie zęby połamiesz.
Martw się o siebie, ja będę pilnował własnych pleców. Trafię na cmentarz kiedy Bóg zadecyduje i wiem że świat się przez to nie zawali. Ale nie potrzebuję lekcji pokory od anonimowych kolesi w internecie którzy zbierają się tu tylko po to, żeby zbiorowo kogoś opluć.

Jak to się wszyscy zaczęli nagle o mnie martwić. Wyczuwam w tym jednak nieszczerość, choć może to tylko moja paranoja?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.02.2012 o godz. 14:46.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 20.02.2012, 14:41
co do różnic w zarobkach między wychowankami a kimś zza granicy. hmm. czy to nie jest tak, że masz wyższą płacę za to jakie masz CV, jak grasz? wychowanek, młodzież klubowa - to jest start kariery, zawsze sie im płaci najmniej. jeśli porównując z ludźmi zza granicy, no to sorry, ale oni już są bardziej doświadczeni, mają czy mieli jakieś sukcesy, czy nawet grę w podstawowym składzie bardziej prestiżowego klubu niż Wisła i tam zarabiali więcej. czyli jeśli chcą przyjść do nas, to musimy ich jakoś skusić, a nie tym, że będą zarabiali mniej niż wychowankowie. oni by sie czuli jak amatorzy, niedoceniani piłkarze bez umiejętności, a te umiejętności jednak wcześniej potwierdzali za granicą. kogo byśmy nie ściągnęli to prawdopodobnie w każdej lidze nawet niższej zarabiałby równo lub więcej niż w Wiśle, więc musimy płacić tyle samo lub więcej, albo dodać bonusy w postaci np zdobycia mistrzostwa. a wychowankowie krok po kroku będą dostawać więcej, za swoją grę, a nie za to że są wychowankami i trzeba im bulić nie wiadomo jakie pieniądze. wtedy naprawde zostalibyśmy drużyną, która ma samych Polaków i nie wiem czy byśmy się utrzymali, bo przecież Sobolewski czy Wilk (i tak dalej) też nie są wychowankami a że nie przyszli zza granicy - i tak muszą zarabiać więcej. w koncu jakąś tam ligę naszą zawojowali, czy też epizody w reprezentacji. żeby takie proste rzeczy tłumaczyc? Nie wiem jakie są płace w Wiśle, ale jeśli ktoś miałby dostać podwyżkę, to ci co grają najwięcej i grają dobrze. A Małecki? 20 meczów, 4 bramki, chyba jedna asysta. Sie pytam za co ta podwyżka? Za poprzednie sezony? ok, to miał dostać ileś tam więcej i ok. Starczy. Za kolejną dobrą grę dostałby jeszcze więcej i tak powoli by dochodził do poziomu na jaki zasługuje. Na razie nie zasługuje, bo nie wyróżnia się na tle innych, chyba że negatywnie.

wolfy nie ma pokory, bo uważa się za nie wiadomo kogo, lepszego od innych, zawsze ma racje?. syndrom Małeckiego. przewartościowanie, zaślepienie w postaci nie dostrzeganiu swoich wad, egocentryzm, zbyt wielka pewność siebie, irracjonalizm? straszne jest z takimi ludźmi się zadawać czy rozmawiać. zawsze będziesz sprowadzony do poziomu gnoja, nie ważne jakie byś miał argumenty i jakbyś się zachowywał, zawsze będziesz gorszy.
Ostatnio edytowane przez HEDu : 20.02.2012 o godz. 14:47.

Odpowiedz cytując
Ciastek1
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 20.02.2012, 14:46
Rooney grając już w pierwszym zespole Evertonu miał pensję na poziomie kilkuset funtów tygodniowa co w tamtych realiach jest niczym ochłap a mimo to strzelaj aż miło. Dopiero po dobrej grze dostał profesjonalny kontrakt ale nie słyszałem żeby go wywalczył w sposób w jaki Małecki chce dostać podwyżkę .
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 20.02.2012, 14:46
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Błędna analogia. Jak już pisałem - karta zawodnicza jest majątkiem klubu piłkarskiego. Handlowca nie sprzedasz, możesz co najwyżej outsorce-ować, a piłkarza tak. I jest to bardzo ważna kolumna po stronie przychodów klubu. Zyski z pikarza to nie tylko jego praca, ale też przede wszystkim - towarem jest on sam (a raczej jego kontrakt). .
Tak nieśmiało zapytam - na ile Ty tego przeciętnego kopacza wyceniasz? Piłkarz ponoć jest tyle wart ile za niego dadzą. Jakie miał Patryk ostatnio oferty? Jakież to straty poniesie Wisła, gdyby ta gwiazdka kilku prostych kopnięć odeszła na zasadach prawa Webstera? Przecież kasa za wyszkolenie sięga kilkuset tysięcy Euro... Ktoś da w chwili obecnej więcej za takiego sobie grajka jakim jest Małecki, do tego tak "lojalnego"?
Odpowiedz cytując
Lechista69
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 20.02.2012, 14:47
W poniedziałek chodził po klubie, a gdy zobaczył czekających dziennikarzy szeroko się uśmiechnął i podniósł do góry kciuk. Wkrótce klub ma wydać oświadczenie, co zrobi z Małeckim.

http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...iechniety.html

Niby gazeta ale... chyba nie wszystko wymyslaja ? Dzis jakas konferencja jest planowana ?
"Ciągle powtarzam to piłkarzom: Lechia to nie imienny u cioci Jadzi. To symbol daleko wykraczający poza sport." - Bobo K.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 20.02.2012, 14:50
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Tak nieśmiało zapytam - na ile Ty tego przeciętnego kopacza wyceniasz?
Za ile poszedł Kiełb? Albo ten parch do Bundesligi? A Grosicki, który miał o wiele gorsze odpały z wódą i hazardem, notorycznie spóźniał się na treningi i miał w głębokim poważaniu trenerów?

Za ile przechodzą piłkarze do Turcji, Rosji?

Za granicą milion euro za młodego piłkarza to są grosze. A Małecki nie jest taki ułomny jak chcielibyście wierzyć.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 20.02.2012, 14:54
czyli 24 to jednak młody piłkarz?

Wolfy, przesadzasz.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
sqallpl
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 20.02.2012, 14:55
wolfy, rozumiem ze oczekujesz w tym momencie od gory aby zacinsela zeby, pozwolila Małeckiemu grac (kiedy juz mu przejdzie) i jednoczesnie usilnie szukala okazji zeby sprzedac go zanim ten skorzysta z prawa webstera?
Odpowiedz cytując
zim zum
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 20.02.2012, 14:56
Za ile poszedł Kiełb? Albo ten parch do Bundesligi? A Grosicki, który miał o wiele gorsze odpały z wódą i hazardem, notorycznie spóźniał się na treningi i miał w głębokim poważaniu trenerów?

Za granicą milion euro za młodego piłkarza to są grosze. A Małecki nie jest taki ułomny jak chcielibyście wierzyć.
Małecki już nie jest młody. Po drugie nikt za niego nie da poważnych pieniędzy, bo gość jest w tragicznej formie od jakiegoś czasu. Na cuda nie ma co liczyć.
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 20.02.2012, 14:56

Czyli co? Mamy napisac ze Malecki zrobil co prawda chujowo, ale ze mozemy go sprzedac i to Basalaj ma go przeprosic?
Gdyby odjebal taki numer w chetnie przez Ciebie powolanej tutaj Rosji czyTurcji to mialby co najmniej giwere u skronii....
Ostatnio edytowane przez Pan Jotka : 20.02.2012 o godz. 15:01.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 20.02.2012, 15:02

młody?

Długo nad tym myślałeś?

Grosicki pomimo przypałów gdy odchodził z Jagi był w świetnej formie. A Małecki ją stracił...do tego nie potrafi grać zespołowo.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Fuks
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 20.02.2012, 15:04
Smolarka młodym talentem nazywano do 26 roku życia, wg wolfiego Małecki łapie sie na tę samą skalę

przekaz jednak jest prawidłowy - brac ile kto da najwiecej, i won.
Odpowiedz cytując
wachoGdy
Junior Member

Od: 02.2009

Stary 20.02.2012, 15:07
Drozd napisał(a):Wyświetl post
A argument że Wilk zarabia tyle samo i nie podskakuje jest załamujący. Przecież to o to chodzi, że młodzi Polacy są traktowani w klubie jak wyrobnicy, a kasa idzie na mniej lub bardziej osłabiające transfery.
Dziwny pogląd, albo brak zrozumienia. Kim był Wilk jak tu przechodził? Szczerze szarym wychowankiem Polonii Wawa, grającym w jakimś tam klubiku. Więc otrzymał tyle ile był wart i wynegocjował. A jaką wartość przedstawia dla klubu, jak się rozwinął? A co reprezentuje sobą sportowo i poza sportowo Małecki i jak się rozwija?
Klub zaproponował mu nowy kontrakt na tyle ile wycenia jego sportowa i pozasportową wartość. Chłopaczek nie potrafi tego zrozumieć bo uważa że sam jest Białą Gwiazdą. Nikt nie kazała mu podpisywać. Nie podoba się trudno. Doczekaj do końca kontraktu i papa. A Czarek uwierz mi zostanie nagrodzony prędzej czy później za swoją grę.
A że są transfery mniej lub bardziej osłabiające? Życie. Ty na pewno zajmując się polityką transferową klubu "załatwił " byś samych "meliksonów" z pensją na poziomie średniej krajowej, na dodatek bez prowizji menadżerskich. Jest gro przykładów w światowej piłce że gówniarze pokroju Małeckiego z talentem 100 krotnie większym, a nawet podstawowi zawodnicy zostali oddani za przysłowiową czapkę gruszek byle nie siać fermentu w klubie.

Że młodzi Polacy w klubie są traktowani jak wyrobnicy? Bo nimi są. Niczym więcej. Walcz staraj się o nowy kontrakt, ale nie sraj w swoje gniazdo.
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Stary 20.02.2012, 15:10
Dla przypomnienia: te drobniaki to 30.000 golego kontraktu. Do tego premie i wyjsciowki. Drobne 50.000/ msc dla chlopaka z podstawowym wyksztalceniem, musiejacym pobiegac 4 godziny dziennie. Na prawde pieniadze niegodne wstawania.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 20.02.2012, 15:10
brać ?Jak brać to okienko w Rosji chyba do 24 lutego

kur**, broniłem Małego jak we frustracji wysyłał kibiców do żydów, broniłem jak głupio nie wyszedł na gierke u Kasperczaka, cieszyłem sie jak tatuował sobie Reymana, jak mówił w wywiadach ze chciałby zostać w Wiśle do końca kariery i być ikoną
Szczególnie na względzie mam opinie paru osób które Małego znają bardzo dobrze, nie tylko z czytania, i cieżko mi sobie wytłumaczyć cała sytuacje inaczej niż zagranie menadżera. Tylko to zachowanie niczym Jurek Podbrożny

Pan Jotka napisał(a):Wyświetl post
Dla przypomnienia: te drobniaki to 30.000 golego kontraktu. Do tego premie i wyjsciowki. Drobne 50.000 dla chlopak z podstawoym wyksztalceniem, musiejacym pobiegac 4 godziny dziennie. Na prawde pieniadze niegodne wstawania.
To już jest .......enie.
Stary uwierz, ze żeby zostać już tym piłkarzem który zarabia na siebie grająć w piłke, nie wystarczy biegac dziennie 4 godziny. Szczególnie jeśli nie jesteś od urodzenia z wielkiego miasta, łatwe to nie jest, nawet nie wiesz z ilu rzeczy musisz zrezygonować.
Ostatnio edytowane przez szprotson : 20.02.2012 o godz. 15:12.

Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Stary 20.02.2012, 15:18
szprotson napisał(a):Wyświetl post
brać ?Jak brać to okienko w Rosji chyba do 24 lutego

kur**, broniłem Małego jak we frustracji wysyłał kibiców do żydów, broniłem jak głupio nie wyszedł na gierke u Kasperczaka, cieszyłem sie jak tatuował sobie Reymana, jak mówił w wywiadach ze chciałby zostać w Wiśle do końca kariery i być ikoną
Szczególnie na względzie mam opinie paru osób które Małego znają bardzo dobrze, nie tylko z czytania, i cieżko mi sobie wytłumaczyć cała sytuacje inaczej niż zagranie menadżera. Tylko to zachowanie niczym Jurek Podbrożny

To już jest .......enie.
Stary uwierz, ze żeby zostać już tym piłkarzem który zarabia na siebie grająć w piłke, nie wystarczy biegac dziennie 4 godziny. Szczególnie jeśli nie jesteś od urodzenia z wielkiego miasta, łatwe to nie jest, nawet nie wiesz z ilu rzeczy musisz zrezygonować.
Szprotson...Zrezygnowac z czego? Wyjscia do Cienia w tygodniu? Za to, ze ma nie pic w tygodniu i w weekend przed meczem i ma nie wciagac koksu chyba dobrze mu placa, nie?
Odpowiedz cytując
pozowski
Member

Od: 03.2010

Stary 20.02.2012, 15:18
Był Dolha, Kokoszka, były spięcia z Brożkami i Błaszczykowskim (dobrze że Borussia się zgłosiła, bo nie chciał podpisać nowego kontraktu), był Kosowski "frytkowy" i "pampersowy", ostatnio odpuściliśmy Baszczyńskiego żeby przepłacić Lameya.
Nie za dużo tego?
Baszczyńskiego i Kosowskiego odpuściliśmy chyba z innych powodów, Kokoszka nie miał widoków na grę w pierwszym składzie, a po pochwałach Beenhakera ego poszybowało w górę.
Błaszczykowski i tak długo w Wiśle by nie pograł (przypominam, że jak odchodził kończyliśmy na 8 miejscu).
Spięcia na linii zawodnik - zarząd zdarzają się w lepszych klubach nawet w takim jak ManUtd (Rooney) bo każda ze stron chce zmaksymalizować zysk lub zminimalizować straty.

Małecki zachował się jak dziecko któremu zabrano zabawki i chce teraz zrobić na złość rodzicom.

Uważam, że jedyne co pozostało to go wytransferować jak najszybciej do Rosji (chyba tam pozostało otwarte okienko) Za ile? Niestety od klubu już dużo nie zależy, karty co ciekawe rozdaje Małecki.

P.S. Za Weszło ale czy Małeckiemu wiślacy po meczu z Zagłębiem wysłali chociaż smsa? Ciekawe u ilu pojawiła się myśl: dobrze, że go tutaj z nami nie ma? Faktycznie czy ktoś z drużyny by się wstawił za Małeckim?
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 20.02.2012, 15:22
przykład Małego :
masz 13 lat biorą Cie na drugi koniec polski, wdupcaja do jakiegoś akademika i radź se sam.
Nie masz pod ręką rodziców ani nikogo, i z racji tego ze jesteś nowy będziesz tępiony.
Tak sie zaczyna i jest tego dużo. Nie wiesz ile tracisz zycia przez obozy wyjazdy etc.
ja wiem ze w polsce łatwo sei deprecjonuje bycie piłkarzem bo połowa jest piłkarzami dzięki znajomościom, no ale Małecki akurat tyrał.

: idąc takim tokiem rozumowania : Jakim cudem prezesi spółek państwowych dostają ogromne odszkodowania jak ostatnio Kapler? Przecież ich praca to nawet 4h sie na najdroższym fotelu nie siedzi.Zwykłe palenie cygar i udział w spotkaniach okraszanych dobrym barkiem.
Ostatnio edytowane przez szprotson : 20.02.2012 o godz. 15:25.

Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Stary 20.02.2012, 15:29
przykład Małego :
masz 13 lat biorą Cie na drugi koniec polski, wdupcaja do jakiegoś akademika i radź se sam.
Nie masz pod ręką rodziców ani nikogo, i z racji tego ze jesteś nowy będziesz tępiony.
Tak sie zaczyna i jest tego dużo. Nie wiesz ile tracisz zycia przez obozy wyjazdy etc.
ja wiem ze w polsce łatwo sei deprecjonuje bycie piłkarzem bo połowa jest piłkarzami dzięki znajomościom, no ale Małecki akurat tyrał.
I to go usprawiedliwia do takiego zachowania? A wiesz ile traci osoba , ktora musi byc lekarzem? Ile traci osoba jaka ma byc adwokatem czy radca prawnym? Ile to nauki ? Ile zdrowia trzeb poswiecic pracujac na kopalni na przyklad na nocce? Gdyby taki lekarz powiedzial, ze dzisiaj ma dupie operowanie i pacjenci niech soie sami zaszywaja to by wszyscy jeczeli jaki z niego kutafon. No ale ze pan pilkarz pokaze faka wszystkim bo uwaza ze za malo zarabia to juz usprawiedliwiony bo kmusi na obozy jezdzic. Przepraszam nie kupuje tego.
Odpowiedz cytując
riv
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 20.02.2012, 15:29
Zgadzam się z tym (głupotą się nie zgadzać), że Klub rozwiązując kontrakt Małeckiego poniesie finansową stratę i dlatego lepiej go spylić gdzieś do Ruskich przy pierwszej okazji...to jest jasne i oczywiste.

Ale wypada tez zadać sobie pytanie - czy Wisła Kraków jest poważnym, profesjonalnym klubem piłkarskim? Jeżeli odpowiedź będzie brzmiała 'tak' to nawet niedawna historia pokazuje co poważne kluby robią w takich sytuacjach: Manchester City i Tevez - tu chyba nie trzeba niczego rozwijać, gwiazda zespołu została odpalona bez żalu. przywalili mu milionowe kary a jak sobie pojechał do Argentyny to przestali płacić pensje, nie moze trenować z pierwszym zespołem (chodzą niby jakieś ploty, że wrócił ale to nic konkretnego). Teraz siedzi i wypełnia kontrakt bez szans na grę. W poważnej piłce już raczej nie zagra.

I drugi przykład Man Utd i Ravel Morrison. Chłopak obwołany jednym z największych angielskich talentów, niesamowicie perspektywiczny, ale też poczuł się gwiazdorkiem i woził się z 'kumatymi ludźmi' zupełnie jak nasz Patryczek. Tak samo też kłócił się z kontraktem. I co? Ferguson widząc, że chłopak ma nasrane w głowie nie patrząc na straty nie podpisał kontraktu i puścił go za frytki do West Hamu.

I teraz trzeba sobie zadać pytanie - czy bardziej aspirujemy do Aleksa Fergusona czy np. Franka Smudy, który nie ma żadnych zasad?

Odpowiedz cytując
Ciastek1
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 20.02.2012, 15:33
przykład Małego :

.
Masz 13 lat , topowy klub Wisła Kraków wyciąga do Ciebie ręka dając szanse zaistnieć w futbolu krajowym , dają ci lokum, kieszonkowe i dbają o wykształcenie.W przeciwieństwie do wielu kolegów dla którzy szczytem była gra dla Wigrów masz szansę walczyć o najwyższe trofea w polskim futbolu oraz zaistnieć w Europie .Wystarczy tylko chcieć i dawać z siebie wszystko na treningach .
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 20.02.2012, 15:34
Pan Jotka napisał(a):Wyświetl post
I to go usprawiedliwia do takiego zachowania? A wiesz ile traci osoba , ktora musi byc lekarzem? Ile traci osoba jaka ma byc adwokatem czy radca prawnym? Ile to nauki ? Ile zdrowia trzeb poswiecic pracujac na kopalni na przyklad na nocce? Gdyby taki lekarz powiedzial, ze dzisiaj ma dupie operowanie i pacjenci niech soie sami zaszywaja to by wszyscy jeczeli jaki z niego kutafon. No ale ze pan pilkarz pokaze faka wszystkim bo uwaza ze za malo zarabia to juz usprawiedliwiony bo kmusi na obozy jezdzic. Przepraszam nie kupuje tego.
Ależ ja nigdzie nie powiedziałem że go to tłumaczy!
Dajże spokój.

Ja odpowiedziałem na twoje "4 godziny biegania" i tyle.

O tym że o pensje walczy się na boisku pisałem juz wczesniej i nigdy tego nie zmienię.Żeby nie było że go bronię.

Ciastek1 napisał(a):Wyświetl post
Masz 13 lat , topowy klub Wisła Kraków wyciąga do Ciebie ręka dając szanse zaistnieć w futbolu krajowym , dają ci lokum, kieszonkowe i dbają o wykształcenie.W przeciwieństwie do wielu kolegów dla którzy szczytem była gra dla Wigrów masz szansę walczyć o najwyższe trofea w polskim futbolu oraz zaistnieć w Europie .Wystarczy tylko chcieć i dawać z siebie wszystko na treningach .
skąd wiesz ze dla kolegów szczytem były Wigry? I to co oferuje klub : Byłeś, widziałeś, znasz ludzi którzy tam byli czy tylko z zasłyszenia coś gdzieś ale nie wiadomo w którym kościele?
Wystarczy tylko chcieć ? Oj wcale że nie.
Ostatnio edytowane przez szprotson : 20.02.2012 o godz. 15:36.

Odpowiedz cytując
Don Donson
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 20.02.2012, 15:36
Wolfy,
jak Ci się jedna koparka w firmie zepsuje to od tego inne koparki się nie popsują - co do zasady.
Przestań być technokratycznym ignorantem - to jest praca z ludźmi i dobrze willow napisał bo Wisła popełniła dużo błędów ale jako klub nie może sobie pozwolić na takie jaja.
Było nie było to jest tylko pracownik/zleceniobiorca...

Co do sum: sam też podpisuje umowy na dziesiątki milionów, ale zasady są podobne jak przy mniejszych umowach. Pacta sunt servada
Ostatnio edytowane przez Don Donson : 20.02.2012 o godz. 15:47.
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Stary 20.02.2012, 15:37
Ależ ja nigdzie nie powiedziałem że go to tłumaczy!
Dajże spokój.

Ja odpowiedziałem na twoje "4 godziny biegania" i tyle.

O tym że o pensje walczy się na boisku pisałem juz wczesniej i nigdy tego nie zmienię.Żeby nie było że go bronię.
4 godziny teraz. Ile czasu trzeba na szkolenie itzw. dochodzenie do roli pilkarza to inna sprawa. Tym bardziej dziwi lekkomyslnosc w olewaniu obowiazkow. Sprzedadza go jak sie uda i tyle. Pytanie czy sie uda...
Odpowiedz cytując
Bronex
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 20.02.2012, 15:40
Przykład Małeckiego pokazuje ,że w Wiśle oprócz szkolenia czysto piłkarskiego nie ma również ludzi-wychowawców, którzy by poprowadzili takiego bardzo młodego chłopaka ,który przychodzi często z małej miejscowości do dużego miasta ,zaczyna uczyć się rzemiosła w klubie z tradycjami. W takiej Hiszpanii jest to rozwiązane kompleksowo. Ludzie którzy uczą grać , uczą też żyć, zastępują z racji rozłąki rodziców. Kształtują mentalnie człowieka ale też przyszłego pracownika. Tacy ,którzy w jakimś sensie usilnie wyłamują się ze schematu bardzo często szybko odpadają z selekcji. No ale na Zachodzie jest wielki przemysł. U nas malutka manufaktura.

Problem z Małeckim jest teraz duży. Najgorsze co by zrobiły władze klubu to swoją biernością przedłużały stan niedookreślenia. Surowa kara w gruncie rzeczy przekreśla szanse piłkarza na transfer. To zamknięte koło. Żeby go sprzedać ,trzeba go promować ,musi grać dobrze. Gra źle i strzela fochy więc transfer z korzyścią dla klubu odpada. Zresztą w mojej ocenie domniemane podłoże finansowo-transferowe jest tylko racjonalizacją mediów. Patryk jest po prostu człowiekiem cholernie rozchybotanym i niewdzięcznym. Tak jak ktoś słusznie zauważył , Patryk nawet nie ma argumentów ,żeby ubiegać się o podwyżkę.

PS. Nowe informacje w sprawie Małeckiego pokazują jedno - bajdurzenie małego Dyzia. Klub powinien mu dać solidną karę finansową , zesłać do końca sezonu do rezerw. Jak odpocznie , pomyśli może mu się światopogląd polepszy. Kara powinna być bezwzględnie wyegzekwowana. Bez żadnych klauzul, odstępstw. Jak oni mu taki numer teraz puszczą to za chwilę będzie to samo. Zresztą jeżeli władze klubu ,Małeckiego nie ukarzą to dla drużyny będzie sygnał ,że Kazimierza mogą traktować z przymrużeniem oka bo nic nie znaczy.
Ostatnio edytowane przez Bronex : 20.02.2012 o godz. 16:02.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 20.02.2012, 15:41
skoro w zimie kupcy na Małego byli to teraz też powinni byc bo w sumie to jedna osoba odpowiada za kontakt z nimi.
ale czy go sprzedadzą czy podpisze nową umowe jako wolny piłkarz to sie okaże.
Na bank musi mieć przygotowane juz pewne wyjscie awaryjne ...no chyba ze to wszystko zrobił w przypływie emocji

Odpowiedz cytując
mgła
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 20.02.2012, 15:49
Decyzja co z Małeckim jutro:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ego_we_wtorek/
Odpowiedz cytując
vote-for-mikey
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 20.02.2012, 15:49
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze co do "strat" Wisły. Nikt Małeckiego za darmo nie odda. Jeśli odejdzie zgodnie z prawem Webstera należy nam się choćby ekwiwalent za wyszkolenie. Pamięta ktoś ile to było za Kokoszkę? O ile mnie pamięć nie myli było to kilkaset tysięcy Euro. Akurat tyle, iel ten gwiazdor jest warty.
Chyba że go rozwiąże na podstawie prawa Webstera.
Wtedy klub zarobi jakieś ochłapy.
W przypadku kupowania zawodnika przez prawo Webstera nie ekwiwalent za wyszkolenie (na przykład przy podpisywaniu kontraktu zawodowego z juniorem), a rekompensata - trzeba zapłacić tyle, ile zawodnik zarobiłby do końca kontraktu. Jednak na prawie Webstera Małecki będzie mógł odejść dopiero po 1 października 2012 - trzy lata po wejściu w życie jego aktualnego kontraktu, a Wisła zarobiłaby na tym ~720 tys. zł.
.
Odpowiedz cytując
Oldpara
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 20.02.2012, 15:53
Miałem dokładnie tak samo. Dla mnie Małecki to był "gość" mimo, że czasem przesadzał. Ale teraz kuvra przegiął tak na maksa, że nie widzę innego wyjścia jak usunąć go z drużyny. Stał sie jątrzącym się, ropiejącym wrzodem na tkance drużyny, i żadne gadanie o miłości do Wisły aż po grób tego nie zmieni. Sodówka mu uderzyła na maksa.
Sra we własne gniazdo, niszczy zespół, niszczy autorytet trenera, niszczy szanse Wisły na awans do następnej rundy LE, na walkę w lidze. Osłabia nas patrząc tylko na czubek własnego nosa.

Brak mi słów, żeby opisać jego głupotę - można wybaczyć raz, można drugi, ale teraz..... i to z jakiego powodu? bo grał piach i został zmieniony? W problemy z zarobkami, czy transferem nie wierzę - przecież za ok 8 miesięcy może odejść za darmo gdzie chce.
....Głupota jest niezniszczalna i nieprzenikniona....
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 20.02.2012, 15:59
mgła napisał(a):Wyświetl post
Decyzja co z Małeckim jutro:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ego_we_wtorek/
To samo miałem wrzucić.
Jak widać decyzja nie jest taka łatwa jak się niektórym wydaje

Małecki podobno stwierdził też, że woli grać w ME niż pierwszej drużynie. Innymi słowy - szykuje się na webstera.

vote-for-mikey napisał(a):Wyświetl post
W przypadku kupowania zawodnika przez prawo Webstera nie ekwiwalent za wyszkolenie (na przykład przy podpisywaniu kontraktu zawodowego z juniorem), a rekompensata - trzeba zapłacić tyle, ile zawodnik zarobiłby do końca kontraktu. Jednak na prawie Webstera Małecki będzie mógł odejść dopiero po 1 października 2012 - trzy lata po wejściu w życie jego aktualnego kontraktu, a Wisła zarobiłaby na tym ~720 tys. zł.
720 tys. złotych to jednak trochę mało.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.02.2012 o godz. 16:02.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów