The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.05.2019, 14:26
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
Piszesz jakby poszedł na wypożyczenie do klubu który walczy o utrzymanie żeby nabrał doświadczenia ... A on przeszedł do Lecha który skończył ligę na 3 miejscu (wyżej niż.Lechia). No i jakby nie było to utrzymał się w nim przez dwa sezony.
Przeszedł.do Lecha jak miał 24 lata. Więc nie rokował jak Leszczak i Zając bo oni nigdy w seniorach się nie pokazali.
I na koniec ten gość któÂŽy jechał na nazwisku rozegrał ponad 200 spotkań w ekstraklasie.
Gdyby był dobry to Lechia, by go sprzedała, a nie wypożyczała do innego klubu ESA. Miał iść do Lecha, spróbować innych bodźców i się wybić. W sumie jest to wiedza dla interesujących się Ekstraklasą tak oczywista, że bez sensu jest o tym dyskutować.

Mariusz Pawełek ma meczów w Ekstraklasie 258 i nigdy nie był dobrym bramkarzem. Bartosz Śpiączka - 27 lat, 126 meczów, 26 bramek, kopie się po czole. Mieliśmy fart, że nie było Wisły na niego stać i w jego miejsce wzięto starszego o rok Carlitosa.

Janicki to kotlet odgrzewany już 3 raz, ze żmudną nadzieją, że jego smak się poprawił.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 24.05.2019, 14:34
Przychodzi podstawowy stoper drużyn które od 5 lat kończą ligę wyżej od nas (Lechia/Lech) a tu narzekania?

Narzekania kibicow drużyny w której z przymusu na środku obrony grał boczny obrońca w parze z 15 latkiem?

Narzekajcie sobie dalej. Na szczęście Stolarczyk i Głowacki znają się "trochę" lepiej na piłce od Was

Brawa dla Wisły, bo zapowiada się że od pierwszego treningu Stolarczyk będzie miał zamknięta kadrę. Sytuacja u nas niespotykana od lat.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 24.05.2019, 14:47
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Przychodzi podstawowy stoper drużyn które od 5 lat kończą ligę wyżej od nas (Lechia/Lech) a tu narzekania?

Narzekania kibicow drużyny w której z przymusu na środku obrony grał boczny obrońca w parze z 15 latkiem?

Narzekajcie sobie dalej. Na szczęście Stolarczyk i Głowacki znają się "trochę" lepiej na piłce od Was

Brawa dla Wisły, bo zapowiada się że od pierwszego treningu Stolarczyk będzie miał zamknięta kadrę. Sytuacja u nas niespotykana od lat.
Jak Janicki złapie kontuzje, to Hoyo znów będzie grać... Ilu chcesz mieć teraz zawodników na każdą pozycję? 3? Z resztą, nowy, wypalony piłkarz, na którym już się nie zarobi zajmie teraz to miejsce temu 15-latkowi.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 24.05.2019, 14:51
Bielau napisał(a):Wyświetl post
O czym w ogóle tu pisać. Na środku obrony mamy obecnie 40 letniego Wasyla albo 16 letniego Hoyo. Do tego Klemenz, który w Ekstraklasie zagrał trochę ponad 20 meczów i naturalny lewy obrońca Sadlok, który dobry mecz ostanio zagrał chyba kilka sezonów temu. A teraz przychodzi do nas gość w sile wieku, który zagrał w lidzie ponad 220 spotkań i ludzie narzekają. W naszej sytuacji. Paranoja.
Debile, po prostu debile.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 24.05.2019, 14:53
Po 2 wystarczy . A między Bogiem a prawda defensywa która straciła w sezonie ponad 60 bramek musi dostać świeża krew. I dostaje.
O Klemenzie były podobne opinię gdy przychodził, a jednak Stolarczyk potrafił coś z niego wycisnąć. Dziwi mnie as taki brak zaufania do naszego trenera.
Hoyo ma jeszcze 2 lata otrzaskania w juniorach/4 lidze.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 24.05.2019, 15:18
Po 2 wystarczy . A między Bogiem a prawda defensywa która straciła w sezonie ponad 60 bramek musi dostać świeża krew. I dostaje.
O Klemenzie były podobne opinię gdy przychodził, a jednak Stolarczyk potrafił coś z niego wycisnąć. Dziwi mnie as taki brak zaufania do naszego trenera.
Hoyo ma jeszcze 2 lata otrzaskania w juniorach/4 lidze.

Niech drużyna się wzmacnia. Po prostu jestem przekonany, że ściągamy odpalonych ekstraklasowiczów, nie dlatego, że są najlepszymi zawodnikami w tej cenie, a dlatego, że nie mamy skautingu. Rynki: hiszpański, słowacki, litewski czy nawet niższe ligi polskie to obecnie dla Wisły czarna magia.

Transfery Klemenza, Janickiego, Burligi, Peszki czy Maka są bardzo krótkofalowe. Nawet jeśli ktoś cudem odpali (pewnie Mak), to bez dopływu zawodników z większym potencjałem, czy to wprowadzanych z akademii, czy sprowadzonych dzięki skautingowi, nie ma szans na długofalowy sukces czy nawet dobry zarobek.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 24.05.2019, 15:45
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
Niech drużyna się wzmacnia. Po prostu jestem przekonany, że ściągamy odpalonych ekstraklasowiczów, nie dlatego, że są najlepszymi zawodnikami w tej cenie, a dlatego, że nie mamy skautingu. Rynki: hiszpański, słowacki, litewski czy nawet niższe ligi polskie to obecnie dla Wisły czarna magia.

Transfery Klemenza, Janickiego, Burligi, Peszki czy Maka są bardzo krótkofalowe. Nawet jeśli ktoś cudem odpali (pewnie Mak), to bez dopływu zawodników z większym potencjałem, czy to wprowadzanych z akademii, czy sprowadzonych dzięki skautingowi, nie ma szans na długofalowy sukces czy nawet dobry zarobek.
Kurna gościu, pomyśl trochę.
po1. Oczywiście, że nie ma skautingu bo nie ma na to kasy
po2. Oczywiście, że lepiej by było sprowadzić.20 latka grającego od 2 lat w I lidze ale nie ma na to kasy
po3. Z zawodników których wymieniłeś to Peszko i Klemenz się.sprawdzili, kilka punktów dzięki nim Wisłą zdobyła i była bardzo blisko TOP8. Jak można krytykować te transfery? Nawet jak tylko na pół roku to pozwoliło to nam się utrzymać!
Jak zabrakło tych zawodników to nagle zaczeliśmy przegrywać i gdyby nie wcześniej wyrobiona przewaga, utrzymanie nie byłoby takie pewne.

Popatrz na Górnika Zabrze. Jesienią chcieli grać samymi młodymi to byli w strefie spadkowej. W zimie ściągneli doświadczonych zawodników - też nie jakich wybitnie utalentowanych - i utrzymali się.z palcem w d.

Za dużo FM'a.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 24.05.2019, 15:59
Kurna gościu, pomyśl trochę.
po1. Oczywiście, że nie ma skautingu bo nie ma na to kasy
po2. Oczywiście, że lepiej by było sprowadzić.20 latka grającego od 2 lat w I lidze ale nie ma na to kasy
po3. Z zawodników których wymieniłeś to Peszko i Klemenz się.sprawdzili, kilka punktów dzięki nim Wisłą zdobyła i była bardzo blisko TOP8. Jak można krytykować te transfery? Nawet jak tylko na pół roku to pozwoliło to nam się utrzymać!
Jak zabrakło tych zawodników to nagle zaczeliśmy przegrywać i gdyby nie wcześniej wyrobiona przewaga, utrzymanie nie byłoby takie pewne.

Popatrz na Górnika Zabrze. Jesienią chcieli grać samymi młodymi to byli w strefie spadkowej. W zimie ściągneli doświadczonych zawodników - też nie jakich wybitnie utalentowanych - i utrzymali się.z palcem w d.

Za dużo FM'a.
Sprawdź sobie ile liczą za swoją grę ekstraklasowe, wypalone gwiazdki, np. tutaj: https://sport.dziennik.pl/pilka-nozn...oseckiego.html

Myślisz, że Peszko, Janicki czy Mak to za frytki grają? Jakoś kasa na ich wysokie kontrakty się znalazła. Zamiast szukać kasy na kontrakty przestarzałych ekstraklasowych gwiazdek, można to lepiej zainwestować. Tego się też spodziewałem po nowej ekipie. A tymczasem politykę transferową mamy jak Śląsk Wrocław.

Klemenz się sprawdził? Tylko mecze z Górnikiem i Koroną oglądałeś? Nie widziałeś 4 bramek od Sosnowca, 3 od Arki i 5 od Miedzi u siebie? Czego Ty po nim oczekiwałeś? Co mecz samobója i zawalonych dwóch goli?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 24.05.2019, 16:12
Whitney*star skoro tak dobrze znasz się na skautingu i zarządzaniu może byś się zgłosił na dyrektora sportowego Wisły? Właśnie mamy wakat. Lepiej znasz rynek, świetnie analizujesz zawodników, zaraz byś znalazł nam za grosze grajka który po roku jest wart 5 mln euro. Marnujesz się tutaj.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 24.05.2019, 16:24
Whitney*star skoro tak dobrze znasz się na skautingu i zarządzaniu może byś się zgłosił na dyrektora sportowego Wisły? Właśnie mamy wakat. Lepiej znasz rynek, świetnie analizujesz zawodników, zaraz byś znalazł nam za grosze grajka który po roku jest wart 5 mln euro. Marnujesz się tutaj.
Sorry, nie jestem byłym piłkarzem i nie mam znajomości. Nie wezmą mnie. Mam tylko logikę i potrafię wyciągać wnioski z obserwacji. Choćby do czego prowadzi polityka transferowa taka jak w Śląsku. Za rok będziecie robić zrzutki na wynagrodzenia piłkarzy. By znów przez pół roku cieszyć się widokiem takich piłkarzy jak 34-letni Peszko czy 35-letni Boguski. I tak do usranej śmierci...
Odpowiedz cytując
quenta
Junior Member

Od: 04.2013

Stary 24.05.2019, 16:47
White*star, bądź bardziej konstruktywny w krytyce i zaproponuj lepszych zawodników z kartą na ręku, niż Mak i Janicki. Oczywiście weź też pod uwagę, że kontrakt na 70k miesięcznie jest w Wiśle nierealny.
Bo na razie to tylko zwykłe ujadanie z twojej strony.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 24.05.2019, 16:50
Sprawdź sobie ile liczą za swoją grę ekstraklasowe, wypalone gwiazdki, np. tutaj: https://sport.dziennik.pl/pilka-nozn...oseckiego.html

Myślisz, że Peszko, Janicki czy Mak to za frytki grają? Jakoś kasa na ich wysokie kontrakty się znalazła. Zamiast szukać kasy na kontrakty przestarzałych ekstraklasowych gwiazdek, można to lepiej zainwestować. Tego się też spodziewałem po nowej ekipie. A tymczasem politykę transferową mamy jak Śląsk Wrocław.

Klemenz się sprawdził? Tylko mecze z Górnikiem i Koroną oglądałeś? Nie widziałeś 4 bramek od Sosnowca, 3 od Arki i 5 od Miedzi u siebie? Czego Ty po nim oczekiwałeś? Co mecz samobója i zawalonych dwóch goli?
Śląsk jest kiepskim przykładem bo tam płacili pensje NIEADEKWATNE do warunków rynkowych.

Jak nie widzisz różnicy pomiędzy "gwiazdeczkami" a piłkarzami na zakręcie którzy muszą coś udowodnić (tak jak Peszko i Klemenz) to już nic nie poradzę. Tylko proszę - idź głosić tą swoją"logikę" gdzie indziej.

Tak, Klemenz się sprawdził Widać po nim, że będziemy mieli z niego pocięchę. No ale jak się sprawdza tylko wyniki na flashscorze to się ma taki osąd jak Ty.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.05.2019, 16:51
Co do ogółu masz rację, aczkolwiek diabeł tkwi w szczegółach
Nie stać nas na kupowanie młodych, wyróżniających zawodników z ligi
Błędnie dajesz przykład Śląska, my ściągamy zawodników 24,27 i 28 letnich nie jak oni mających grubo po 30 Piecha, Robaka czy Vacka
Bierzemy piłkarzy na zakręcie, do odbudowy - siła rzeczy nie wierzę żeby dostali jakieś ekstra warunki - każdy z nich zszedł z oczekiwań względem poprzednich kontraktow
Nam brakowało zawodników w tzw peaku wiekowym, mieliśmy masę juniorów, i "emerytów", zawodników w wieku 24-30 było bodajże 5,6?
Ostatnie 10 meczow pokazało że granie tylko juniorami i i over 32 może się skończyć kiepsko, spokój mieliśmy zapewniony tak naprawdę tylko dzięki punktom z jesieni
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 24.05.2019 o godz. 16:54.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 24.05.2019, 16:58
quenta napisał(a):Wyświetl post
White*star, bądź bardziej konstruktywny w krytyce i zaproponuj lepszych zawodników z kartą na ręku, niż Mak i Janicki. Oczywiście weź też pod uwagę, że kontrakt na 70k miesięcznie jest w Wiśle nierealny.
Bo na razie to tylko zwykłe ujadanie z twojej strony.
Jak mnie Arek Głowacki zastąpi w mojej pracy, to ja go zastapię w jego. Sprowadzanie wypalonych i DROGICH ligowców, na których już teraz Socios robi zrzutki to każdy głupi potrafi. Jakoś dało się znaleźć Kostala, Brleka, Carlitosa, Lloncha czy Imaza.

Obecna polityka albo doprowadzi do spektakularnego sukcesu albo Wisła znów się wy.......i i będziecie musieli sięgać do portfeli. Ja po transferze Peszki już sobie odpuściłem wszelkie zrywy na ratowanie klubu. Są jak próby wylewania wódki alkoholikowi Szkoda mi pieniędzy na tak krótkofalowe myślenie.
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 24.05.2019, 17:04
Biorąc pod uwagę w jakiej jesteśmy sytuacji to naprawdę robimy super transfery. Polacy, których kariery nie do końca potoczyły się tak jak mogły. Do tego są w najlepszym dla piłkarzy wieku. Za starzy żeby uciekać za granice i za młodzi na emeryturę. Myśle, ze tez głodni sukcesów. Janicki wypali tak jak Czerwiński w Piascie. Z Legii chcieli go wywieść na taczkach a teraz płaczą.

Gdyby była jeszcze taka opcja, to można by ściągnąć Możdżenia. Nie brałbym Augustyniaka bo przypominam, iż w lecie wypiął się na Wisłe uważając ze lepsze perspektywy w Miedzi. W ataku Kolar, Balicki i Buksa mogą wystarczyć.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 24.05.2019, 17:33
A ja bym Możdżenia napiętego jak baranie jaja na Wisłę w każdym meczu za nic nie brał. A Augustyniak się nie wypiął tylko Wisła zrezygnowała z transferu z tego co pamiętam. Zdecydowanie bym wolał Jego niż druga z podanych opcji.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 24.05.2019, 17:44
Kto tutaj przyjdzie grać z poza polski ? Nawet gdy mieliśmy ludzi od szukania, to ilu darmowych graczy wypaliło przez ostatnie x lat ? Pomijam, że była wtedy większa kasa na kontrakty. Teraz trzeba pokazać, że są pieniądze. Myślicie, że zagraniczni gracze chowani są w dżungli i nie mają dostępu do internetu i ślepo wpakują się do klubu gdzie jest jedna wielka niewiadoma ? Przecież ja ręki nie dam obecnie, że najbliższy sezon dociągniemy.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 24.05.2019, 18:10
PS Savicevic to akurat najlepszy transfer Wisły - poza Kubą rzecz jasna - od 2 lat. I dowód na to, że jednak warto wychylić się poza rodzimą ligę w poszukiwaniu klasowych piłkarzy.
Jak patrzę na tę kadrę prowadzoną przez Magierę na MŚ U-20 to jestem wręcz przekonany, że nie tylko warto, ale wręcz trzeba.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 24.05.2019, 18:48
master17 napisał(a):Wyświetl post
Kto tutaj przyjdzie grać z poza polski ? Nawet gdy mieliśmy ludzi od szukania, to ilu darmowych graczy wypaliło przez ostatnie x lat ? Pomijam, że była wtedy większa kasa na kontrakty. Teraz trzeba pokazać, że są pieniądze. Myślicie, że zagraniczni gracze chowani są w dżungli i nie mają dostępu do internetu i ślepo wpakują się do klubu gdzie jest jedna wielka niewiadoma ? Przecież ja ręki nie dam obecnie, że najbliższy sezon dociągniemy.
Wypalili tylko w ostatnich latach: Brlek, Imaz, Carlitos, Arsenic, Halilovic, Kolar, Basha, Savicevic, Kostal, Pol Llonch, Velez.

Ilu Polakow?
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 24.05.2019, 19:28
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Wypalili tylko w ostatnich latach: Brlek, Imaz, Carlitos, Arsenic, Halilovic, Kolar, Basha, Savicevic, Kostal, Pol Llonch, Velez.

Ilu Polakow?
Przede wszystkim nie ma takiego budżetu (tzn zaciągania na kredyt jak za poprzedniego zarządu)

Ale to się tak nie liczy Jak ktoś chce zrobić porządną analizę to również cały szrot zagraniczny trzeba przywołać. I takie same wyliczenia z Polakami.

Oczywiście uwzględnienie kosztów byłoby tu podobnie kluczowe.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 24.05.2019, 19:39
Oczywiście, ze sie liczy. Z tego co wiem wszyscy wymienieni zarabiali mniej niz wyrob made in PL o zblizonych mozliwosciach.

Nie mówię o braniu 30 jak kiedys ale faktem jest, ze sporo fajnych graczy za ludzkie pieniądze sie przewinelo. Czyli mozna.

Na ichbpolskie odpowiedniki nas nie stac i dlugo nie bedzie, chyba, ze sobie wychowamy ale to melodia przyszlosci.
Ostatnio edytowane przez MB1906 : 24.05.2019 o godz. 19:42.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 24.05.2019, 20:15
Nie szokuje mnie taki kontrakt ale wydaje mi się, że Wasyl przedłużył aby grać co powoduje, że ktoś z trójki Sadlok/Klemenz/Janicki będzie siedział na ławce. Nie mówiąc już o Szocie i Hoyo.
Wasyl to ma 39 lat. Więc należy zakładać, że będzie bardziej dbał o atmosferę niż grał.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 24.05.2019, 20:21
forthy napisał(a):Wyświetl post
Przede wszystkim nie ma takiego budżetu (tzn zaciągania na kredyt jak za poprzedniego zarządu)

Ale to się tak nie liczy Jak ktoś chce zrobić porządną analizę to również cały szrot zagraniczny trzeba przywołać. I takie same wyliczenia z Polakami.

Oczywiście uwzględnienie kosztów byłoby tu podobnie kluczowe.
Skąd to przekonanie, że Polacy są tańsi? Wszak już potyczki naszych drużyn w europejskich pucharach oraz powodzenie piłkarzy z hiszpańskiej 3. ligi powinny być wystarczającymi dowodami na przepłacanie w Ekstraklasie.

Poza tym, może ktoś mi wytłumaczy. Jak będąc świadomym obecnej sytuacji finansowej można chwalić klub za podpisanie kontraktu z drogim w utrzymaniu zawodnikiem, który zagrał już w Ekstraklasie 8 pełnych sezonów i jeszcze nikt go stąd nie wykupił? Zrozumiałym, gdyby sięgał po niego beniaminek. Natomiast Wisła miała szukać oszczędności i myśleć o zarabianiu. Janicki nie odpowiada żadnemu z tych założeń.
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Stary 24.05.2019, 20:24
@MB1906 No to zrób porównanie i analizę dokładną, a nie zapominając o szrocie sprowadzanym również pisz jedynie o dobrych stranierich ;-)

Cierzniak, Załuska, Bartkowski, Burliga, Pietrzak, Wasilewski, Cywka, Wolski, Błaszczykowski, Peszko, Drzazga.
Też były dobre transfery Polaków do Wisły. Więc też można.

Ogólnie zazwyczaj wyciąga się tanio obcokrajowców w sierpniu, kiedy im się kończą opcję i schodzą z oczekiwań. Taka jest od lat zasada rynku.
Stolarczyk bardzo chce mieć kadrę (wiadomo, że ktoś później jeszcze może dojść) niemal dopiętą na start przygotowań.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 24.05.2019, 20:30
MB1906 napisał(a):Wyświetl post

Ilu Polakow?
Pomijając już kwestię tego, co uważasz za "wypalił" np. w przypadku Halilovicia, to do tego mamy też:
González, Špičić, Echavarría, Valencia, Ze Manuel, Vidémont, Pérez, Bałaniuk, Cuesta, Palčič, Mitrović, Kumah

A teraz lista nowych Polaków, nie juniorów i z polskiej ekstraklasy (bo rozumiem, że o sensie takich transferów jest ta dyskusja, skoro wybuchła przy okazji Janickiego, Maka i Niepsuja), którzy w tym samym okresie nas zasilili:
Mójta, Kort, Klemenz, Peszko.

I co z tego wynika? Wg tych Twoich "kryteriów" "wypaliło" 75% Polaków i 52% obcokrajowców
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Stary 24.05.2019, 20:31
Skąd to przekonanie, że Polacy są tańsi? Wszak już potyczki naszych drużyn w europejskich pucharach oraz powodzenie piłkarzy z hiszpańskiej 3. ligi powinny być wystarczającymi dowodami na przepłacanie w Ekstraklasie.

Poza tym, może ktoś mi wytłumaczy. Jak będąc świadomym obecnej sytuacji finansowej można chwalić klub za podpisanie kontraktu z drogim w utrzymaniu zawodnikiem, który zagrał już w Ekstraklasie 8 pełnych sezonów i jeszcze nikt go stąd nie wykupił? Zrozumiałym, gdyby sięgał po niego beniaminek. Natomiast Wisła miała szukać oszczędności i myśleć o zarabianiu. Janicki nie odpowiada żadnemu z tych założeń.

Bo nawet taki Palcić zarabiał więcej niż Niepsuj, a pewnie +- tyle co Janicki czy Mak. Dodatkowo ściąganie w sierpniu/wrześniu ludzi po 30 osobową kadrę kończyło się gigantycznymi łącznie wydatkami na pensje. Śmieszy mnie założenie "hej można było nie kupować tych Perezów i byłoby zajebiście". Tylko jest druga opcja : co jakby sprowadzeni zostali TYLKO Perezy i Balanyuki? Jak by to wyglądało? Zero logiki.

Piszesz butnie, że Janicki jest drogi. Skąd to wiesz? Nie wiesz i tyle, budujesz sobie narrację pod z góry dobraną tezę. Wisła na warunki EKS daje niskie pensje, naprawdę niskie. Jest to sprawdzony solidny ligowiec, a Wisła takich (lub nawet gorszych) pod kontraktami ma obecnie bardzo niewielu, aktualnie to nie licząc sprowadzonego tercetu graczy było takich... 6 Wasilewski, Sadlok, Klemenz(?), Lis(?), Savicevic, Kolar. Lodu, naprawdę lodu, bo trzeba mieć kim grać.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 24.05.2019, 20:50
Jak byśmy tak wybrzydzali jak kolega to byśmy nikogo nie zakontraktowali w tym okienku

Transfery jak narazie na duży plus jak dla mnie i widać, że są przemyślane w jakimś stopniu. Zobaczymy jak sie to dalej potoczy i kto odejdzie oraz jaka kwota nam wpadnie po Carlitosie....
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 24.05.2019, 20:52
forthy napisał(a):Wyświetl post
Bo nawet taki Palcić zarabiał więcej niż Niepsuj, a pewnie +- tyle co Janicki czy Mak. Dodatkowo ściąganie w sierpniu/wrześniu ludzi po 30 osobową kadrę kończyło się gigantycznymi łącznie wydatkami na pensje. Śmieszy mnie założenie "hej można było nie kupować tych Perezów i byłoby zajebiście". Tylko jest druga opcja : co jakby sprowadzeni zostali TYLKO Perezy i Balanyuki? Jak by to wyglądało? Zero logiki.

Piszesz butnie, że Janicki jest drogi. Skąd to wiesz? Nie wiesz i tyle, budujesz sobie narrację pod z góry dobraną tezę. Wisła na warunki EKS daje niskie pensje, naprawdę niskie. Jest to sprawdzony solidny ligowiec, a Wisła takich (lub nawet gorszych) pod kontraktami ma obecnie bardzo niewielu, aktualnie to nie licząc sprowadzonego tercetu graczy było takich... 6 Wasilewski, Sadlok, Klemenz(?), Lis(?), Savicevic, Kolar. Lodu, naprawdę lodu, bo trzeba mieć kim grać.
Cytat:
Konkretnie 300 tysięcy euro. Być może właśnie aż tyle mogą wyciągnąć Sebastian Mila i Sławomir Peszko jako zawodnicy Lechii Gdańsk. O ile ten drugi wciąż mocno dobija się do reprezentacji i z gry w lidze eliminować może go tylko kontuzja (jak ostatnio), to doświadczony Mila przegrywa sportową rywalizację o miejsce w składzie. Na podobnym poziomie kontrakty mieli byli już stoperzy Lechii - Rafał Janicki i Mario Maloca.
źródło: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...skich-ligach/2

To tylko punkt wyjścia. Janicki oczywiście teraz ma mniej, jednak na pewno nie zszedł na poziom piłkarzy z ligi słowackiej czy 3 ligi hiszpańskiej. Wisła wciąż płaci tyle by rywalizować z innymi klubami, bo inaczej piłkarze z Ekstraklasy, by tu po prostu nie przyszli. Peszko z samej Wisły miał 40 tys. zł miesięcznie. Wasilewski ma 25 tys. zł, Boguski ma 100 tys € rocznie.

Co do niewypałów transferowych: te równie dobrze mogą się trafić w Polsce. Co jeśli Wisła ściągałaby tylko takich Klemenzów? Patrzeć na doświadczenie w Ekstraklasie? Piłkarze GKS Katowice mieli ponad 1100 meczów w Ekstraklasie, a frajerami spadli do II ligi.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 24.05.2019, 21:03
Sezon ma 37 kolejek i trzeba miec pilkarzy wszystkich profili, od mlodziakow na ktorych sie kiedys zarobi do dziadkow na koncu kariery ktorzy trzymaja poziom i moga pomoc swoim doswiadczeniem mlodszym pilkarzom. Czas najwyzszy zeby sie oswoic ze jest 2019 a nie 2009 i ze mamy wyjatkowo male pole manewru. Ktos sie pyta gdzie jest skauting? Jest w Myslenicach w biurze TF ktora zakosila 500 tys kilka tygodni temu.
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 24.05.2019, 21:09
tas de fleia napisał(a):Wyświetl post
A ja bym Możdżenia napiętego jak baranie jaja na Wisłę w każdym meczu za nic nie brał. A Augustyniak się nie wypiął tylko Wisła zrezygnowała z transferu z tego co pamiętam. Zdecydowanie bym wolał Jego niż druga z podanych opcji.
Ad.1 Jakby strzelał samoboje w meczach z Wisła albo trałkowal to byłby w porzadku ? No co za dziadowski zawodnik ze daje z siebie wszystko podczas spotkań nawet jak gra w Sosnowcu ze świadomością spadku. Lepiej odpuszczać mecze innym ....

Ad.2 Augustyniak stwierdził ze woli Miedź to niech tam zostanie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów