The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.05.2019, 02:13
Wolfy - Lis nie zagrał tragicznie, ale znowu były babole.

Raz: przy spalonym piłka między nogami.

Dwa: tuż przed naszym drugim golem, Górnik ostro założył pressing na obrońcach, ci wycofali piłkę do bramkarza - ten jednak zamiast ją wybić na pałę, przypomniał sobie, że umie grać nogami! I podał tuż przed pole karne pod nogi piłkarza Górnika...

Hejt to wyzywanie piłkarzy, ciśnięcie im. Jeżeli ktoś uważa, że Lis jest słabym bramkarzem - to ma prawo to wyrazić na forum.

Co do wstydzenia się po dobrym meczu krytkowanego zawodnika - ja zawsze zaznaczam, że trzymam kciuki, żebym się mylił. Oby za dwa lata gdy Lis odejdzie z Ajaxu do Manchesteru, mój post był cytowany jako tych "którzy się nie znali".
21312
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 05.05.2019, 07:38
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Czyli rozchodzi sie najwidoczniej o rozne postrzeganie czyjejs gry. Dla Ciebie gra dobre mecze, dla innego nie. Ani ten, dla ktorego nie gra dobrych meczow go nie hejtuje, ani ten, dla ktorego gra dobre mecze nie masturbuje sie pod jego gre. Dla mnie np. jest slabym bramkarzem, niepewnym, stracil najwiecej bramek w lidze, do tego mial najwiecej szczescia (liczba trafionych obramowan), ma niski procent obronionych strzalow i moim zdaniem wcale nie gra dobrze nogami. Wychozi na to, ze jego statystyki sa jego najwiekszym hejterem
Nie jesteś. Fajny merytoryczny post. Szanuje.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 05.05.2019, 09:34
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Wolfy - Lis nie zagrał tragicznie, ale znowu były babole.

Raz: przy spalonym piłka między nogami.

Dwa: tuż przed naszym drugim golem, Górnik ostro założył pressing na obrońcach, ci wycofali piłkę do bramkarza - ten jednak zamiast ją wybić na pałę, przypomniał sobie, że umie grać nogami! I podał tuż przed pole karne pod nogi piłkarza Górnika...

Hejt to wyzywanie piłkarzy, ciśnięcie im. Jeżeli ktoś uważa, że Lis jest słabym bramkarzem - to ma prawo to wyrazić na forum.

Co do wstydzenia się po dobrym meczu krytkowanego zawodnika - ja zawsze zaznaczam, że trzymam kciuki, żebym się mylił. Oby za dwa lata gdy Lis odejdzie z Ajaxu do Manchesteru, mój post był cytowany jako tych "którzy się nie znali".
Sorry, ale strzał ze spalonego z bliskiej odległości to nie babol. Podobnie złe wybicie pod presją.
Gdybyście oglądali mecze ekstraklasy innych drużyn ( a w niektórych przypadkach - w ogóle je oglądali), to byście zauważyli że takie "babole" popełniają w każdym prawie meczu bramkarze uważani za bardzo pewnych.
Różnica jest taka że nikt tego nie pamięta.

Lis zagrał dobry mecz z Górnikiem, miał kilka dobrych interwencji, przy golu nie zawalił (zawaliła obrona, poczynając od Hoyo Kowalskiego).

Ja nie wiem czy coś z Lisa będzie. Szczerze mówiąc to mam wątpliwości. Ale drażni mnie brak konsekwencji i szukanie dziury w całym.

P.S. a nasz środek pola z Plewką radził sobie całkiem dobrze z silnym środkiem pola Górnika Zabrze. Indywidualnie trzeba by to było prześledzić, ale bałem się że nas zdominują.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.05.2019 o godz. 10:57.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 05.05.2019, 11:21
U nas na forum hejt piłkarzy Poczytajcie forum debili z Warszawy to zobaczycie co to jest hejt.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 05.05.2019, 13:58
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Sorry, ale strzał ze spalonego z bliskiej odległości to nie babol. Podobnie złe wybicie pod presją.
Gdybyście oglądali mecze ekstraklasy innych drużyn ( a w niektórych przypadkach - w ogóle je oglądali), to byście zauważyli że takie "babole" popełniają w każdym prawie meczu bramkarze uważani za bardzo pewnych.

Lis zagrał dobry mecz z Górnikiem, miał kilka dobrych interwencji, przy golu nie zawalił (zawaliła obrona, poczynając od Hoyo Kowalskiego).

Ja nie wiem czy coś z Lisa będzie. Szczerze mówiąc to mam wątpliwości. Ale drażni mnie brak konsekwencji i szukanie dziury w całym.

P.S. a nasz środek pola z Plewką radził sobie całkiem dobrze z silnym środkiem pola Górnika Zabrze. Indywidualnie trzeba by to było prześledzić, ale bałem się że nas zdominują.
Jak to złe wybicie pod presją to nie jest babol ? To czym to jest skoro pilkarz pod presja jest przez 90 minut? To jest brak chlodnej głowy, czyli popełnia bład czyli babola
Z racji ze troche ogladam, wskaz przyklady o ktorych mowisz powyzej, tych bardzo pewnych ktorzy walą babole - dla mnie Plach to nr 1 w lidze jak coś.

czy zagral dobry mecz z Gornikiem? Imho zagral poprawnie, bo jak bedziemy sie jarali tym ze nic nie zajebał... to słabo to wyglada.

Brak konsekwencji ? od poczatku znasz moje zdanie nt. Lisa bo wiele razy byla polemika i ono sie nie zmienia - z mojej strony. Z Twojej zmienia sie rownie, ale pewnie zaprzeczysz.
Nasz srodek radził sobie z Gornikiem dobrze bo sie swietnie na Gornika przygotowalismy taktycznie. Tylko i wylacznie, podkreslali to nawet zawodnicy (zarowno Zabrza jak i Nasi) takze gloryfikowanie Plewki bardzo słabe. Pokaż statystyki tej mocnej "8" inne niz ze przebiegł najszybciej. Grał i tak nieźle, bo nie zrobil czego co robi prawie zawsze - daje swojemu na konia, tudziez kanapke dla przeciwnika.

wrócmy do czasów Pawelków, i zadajmy to samo pytanie by ocenić bramkarza;
Czy czujesz sie pewnie jak pilka leci w jego kierunku. To bardzo proste pytanie, bardzo. Na plus z mojej strony dla niego, niektore zagrania nogami. I tylo.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 05.05.2019, 14:43
Aby nie szukać daleko, Cierzniak miał dwa takie wybicia z Piastem, gdzie Piast nie stosował jakiegoś wielkiego pressingu. Podobnie, dwa razy tak podał u nas w Krakowie... ale ile on miał takich sytuacji? Kilka? A Lis praktycznie cały czas jest pod grą. Jesteśmy w tym momencie chyba jedynym zespołem w Ekstraklasie, który zaczyna rozgrywać piłkę dołem od własnej bramki. Liczymy, że przeciwnik wyjdzie wyżej i uda się go skontrować. W każdym razie, bardzo często gramy na bramkarza, nawet jak rywal gra wysokim pressingiem.

Oceniając ten sezon, Lis wypada blado, jako bramkarz, ale trudno zarzucić mu jakieś znaczące błędy w kilku ostatnich meczach. Chyba ostatnia pomyłka to niepotrzebne wyjście w meczu z Płockiem. W Zabrzu zagrał naprawdę dobrze. Miejmy nadzieję, że się wyrobi, bo przez swoją postawę w drużynie, zasłużył na szacunek.

Cieszy natomiast postawa Daniela Hoyo-Kowalskiego. Widać, że podejmuje dobre decyzje. Kiedy ma podawać do przodu, podaje; kiedy ma grać do najbliższego, gra; as kiedy ma wypierdzielać piłkę do przodu, wypierdziela. I jest to o tyle istotne, że młodzi zawodnicy lubią grać lekkomyślnie, a on tego nie robi. Zgubił linię spalonego, ale jakby nie patrzyć, to jest junior i rozgrywa swoje pierwsze mecze w dorosłej piłce... będąc nadal jeszcze dzieckiem.

Fajnie, bo w ostatnich meczach widać mądrość, która nie zawsze pojawiała się wcześniej. Trener nauczył się, że czasami trzeba jednak wstrzymać się z zasadą - oni strzelą 5, my strzelimy 6. Ot, po prostu, trzeba liczyć siły na zamiary i wiedzieć, kiedy można zaatakować, a kiedy mądrze się bronić. Przy czym skuteczna obrona może istnieć tylko wtedy, gdy przeciwnik mimo wszystko cały czas obawia się, że może stracić bramkę z kontry. A do tego potrzebne są wyćwiczone schematy i ogólnie jakiś pomysł na grę. Z Zabrzem broniliśmy się, ale nie była to gra na dzidę do przodu.
Ostatnio edytowane przez raindog : 05.05.2019 o godz. 14:47.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 05.05.2019, 15:34
Nie jestem fanem Lisa ale ten hejt jest przegieciem paly. Zobaczcie co Kelemen odwalil w finale PP zanim cos zlego powiecie o Lisie.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 05.05.2019, 19:38
Serio piszesz?
Bo ja widzę że Lis jechany zawsze, nawet jak ostatnio gra dobre mecze i nic nie zawala (kilka trudnych piłek wybronił).
Powiedz mi: jak nie jechać po Lisie jak puścił kolejnego babola, a strzelec był tyłem do bramki uderzając piętką wprost w niego....

Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 05.05.2019, 19:58
ciacho napisał(a):Wyświetl post
U nas na forum hejt piłkarzy Poczytajcie forum debili z Warszawy to zobaczycie co to jest hejt.
No właśnie. Czy mamy pisać o sobie per "debile"?
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
Azmo
Junior Member

Od: 09.2013

Stary 05.05.2019, 20:06
Nie chce bronic Lisa, ale pierwszy raz widzę, by czepiać się bramkarza puszczającego bramkę po spalonym. Można iść dalej i chodzić na treningi i tam szukać jego błędów?
Mecz z Zabrzem wyszedł mu nieźle. Kilka dobrych interwencji, w szczególności warto wyróżnić obrone 1 na 1 z Angulo tuż przed dobitką i straconym golem.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.05.2019, 20:25
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Jak to złe wybicie pod presją to nie jest babol ? To czym to jest skoro pilkarz pod presja jest przez 90 minut? To jest brak chlodnej głowy, czyli popełnia bład czyli babola
Z racji ze troche ogladam, wskaz przyklady o ktorych mowisz powyzej, tych bardzo pewnych ktorzy walą babole - dla mnie Plach to nr 1 w lidze jak coś.

czy zagral dobry mecz z Gornikiem? Imho zagral poprawnie, bo jak bedziemy sie jarali tym ze nic nie zajebał... to słabo to wyglada.

Brak konsekwencji ? od poczatku znasz moje zdanie nt. Lisa bo wiele razy byla polemika i ono sie nie zmienia - z mojej strony. Z Twojej zmienia sie rownie, ale pewnie zaprzeczysz.
Nasz srodek radził sobie z Gornikiem dobrze bo sie swietnie na Gornika przygotowalismy taktycznie. Tylko i wylacznie, podkreslali to nawet zawodnicy (zarowno Zabrza jak i Nasi) takze gloryfikowanie Plewki bardzo słabe. Pokaż statystyki tej mocnej "8" inne niz ze przebiegł najszybciej. Grał i tak nieźle, bo nie zrobil czego co robi prawie zawsze - daje swojemu na konia, tudziez kanapke dla przeciwnika.

wrócmy do czasów Pawelków, i zadajmy to samo pytanie by ocenić bramkarza;
Czy czujesz sie pewnie jak pilka leci w jego kierunku. To bardzo proste pytanie, bardzo. Na plus z mojej strony dla niego, niektore zagrania nogami. I tylo.
Skoro dla Ciebie Plach to nr 1 to pytanie czy oglądałeś mecz z Legią. Zaskoczę Cię ale kilka razy pomylił się przy wykopach, a Piast grał przez niego o wiele mniej niż my przez Lisa. Do tego dwa razy przeszły obok niego dośrodkowania wzdłuż linii i nie zablokował. Co nie zmienia faktu że bronił bardzo dobrze i wygrał Piastowi mecz.
Nie ma bezbłędnych bramkarzy, a z Zabrzem Lis zagrał dobry mecz. Ze Śląskiem zresztą też.

Co do Plewki, to zwyczajnie jesteś śmieszny. "Przygotowaliśmy się taktycznie na Górnika, to nie zasługa Plewki że dobrze zagrał". Serio?
No to super że Boguski z Saviceviciem ogarnęli środek pola dwóch na trzech (zwłaszcza że Zabrze ma świetny jak na E-klasę).
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.05.2019 o godz. 20:36.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 05.05.2019, 21:35
Fakt, że Stolar dużo gra przez bramkarza więc i więcej okazji do bledu, ale te wyjścia Liska to serducho zawsze drży. I mówię o wrzutach, bo nogami wbrew pozorom jest ok. Byli lepsi, byli gorsi bramkarze u nas. Kibicuje żeby spełnił nadzieje.
Odpowiedz cytując
Kristoferson
Member

Od: 06.2015

Stary 05.05.2019, 22:47
A może my po prostu mamy słabego trenera bramkarzy? Nie pomyślał nikt o tym skoro ciągle jest problem na tej pozycji?
[B]WIELKA WISŁA[B]
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 06.05.2019, 06:57
Kristoferson napisał(a):Wyświetl post
A może my po prostu mamy słabego trenera bramkarzy? Nie pomyślał nikt o tym skoro ciągle jest problem na tej pozycji?
Problem to my mamy z pieniędzmi, a nie z trenowaniem.
Cierzniak, Cuesta, Załuska dawali rade. Buchalik się połamał, Miśkiewicz się połamał. Akademia wypuszczała bramkarzy tylko teoretycznie, bo szansę na grę wychowankowie mieli iluzoryczne.

Obecnie po raz pierwszy od niepamiętnych czasów zamiast "gotowego produktu", budujemy sobie młodego bramkarza i już zdecydowana większość kibiców zapomniała z czym to się wiąże.

Fakt jest na pewno taki, że w trakcie sezonu Stolar chciał wymienić Lisa na innego bramkarza , ale konkurent się rozlozyl. I nie wiadomo jak spisują się Broda/Tobiasz na treningach. Zapewne gorzej od Lisa.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 06.05.2019 o godz. 07:06.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 06.05.2019, 08:23
Właśnie. Przecież jakby nie kontuzja w derbach to broniłby Buchalik, gdyż nawet Stolar uznał, że jest pewniejszy od Lisa. Ależ mamy hejtera za trenera:(
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 06.05.2019, 09:28
Właśnie. Przecież jakby nie kontuzja w derbach to broniłby Buchalik, gdyż nawet Stolar uznał, że jest pewniejszy od Lisa. Ależ mamy hejtera za trenera:(
Zakładając, że to bramkarze o podobnych umiejętnościach postawienie na jednego nie oznacza że automatycznie drugi jest 'beznadziejny'.
Jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację w której przed rozpoczęciem rundy Stolar mówi do Lisa i Buchalika: "każdy z Was dostanie po 5 spotkań do rozegrania i na tej podstawie zobaczymy kto jest 'lepszy'". A że Buchal się połamał...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 06.05.2019, 10:04
Skoro dla Ciebie Plach to nr 1 to pytanie czy oglądałeś mecz z Legią. Zaskoczę Cię ale kilka razy pomylił się przy wykopach, a Piast grał przez niego o wiele mniej niż my przez Lisa. Do tego dwa razy przeszły obok niego dośrodkowania wzdłuż linii i nie zablokował. Co nie zmienia faktu że bronił bardzo dobrze i wygrał Piastowi mecz.
Nie ma bezbłędnych bramkarzy, a z Zabrzem Lis zagrał dobry mecz. Ze Śląskiem zresztą też.

Co do Plewki, to zwyczajnie jesteś śmieszny. "Przygotowaliśmy się taktycznie na Górnika, to nie zasługa Plewki że dobrze zagrał". Serio?
No to super że Boguski z Saviceviciem ogarnęli środek pola dwóch na trzech (zwłaszcza że Zabrze ma świetny jak na E-klasę).
pomylił się przy wykopach tzn miał wybijać na lewo a wybił na prawo? Rozumiem ze siedziałęś na ławce z Waldkiem

że tak zapytam Panie manipuatorze. Cytat który zamieściłeś to z jakiej bajki Liczę na odpowiedź.
Ostatnio edytowane przez szprotson : 06.05.2019 o godz. 11:33.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 06.05.2019, 10:19
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Zakładając, że to bramkarze o podobnych umiejętnościach postawienie na jednego nie oznacza że automatycznie drugi jest 'beznadziejny'.
Jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację w której przed rozpoczęciem rundy Stolar mówi do Lisa i Buchalika: "każdy z Was dostanie po 5 spotkań do rozegrania i na tej podstawie zobaczymy kto jest 'lepszy'". A że Buchal się połamał...
Jasna sprawa. Mi osobiscie wydaje sie, ze Stolar nie jest po prostu slepy i widzi to co my w trakcie meczow + to czego my nie widzimy na treningach. Moim zdaniem nie bez powodu sezon rozpoczal Buchalikiem w bramce (moze wyzej go sobie cenil, a moze jak piszesz chcial dac kazdemu pograc po rowno?) do meczu, w ktorym dostal czerwo i musial zastapic go Lis. Lis zas wykorzystal swoja szanse, jesienia bronil calkiem przyzwoicie. Nie wiem co sie stalo w przerwie miedzy rundami, ale na wiosne Lis jest duzo slabszy i pewnie to samo zauwazyl Stolar, wstawiajac Buchalika na jeden z najwazniejszych meczow sezonu. Wyszlo jak wyszlo. Trzeba liczyc na to, ze w trakcie kolejnej przerwy trend sie zmieni i Lis w przyszlym sezonie po prostu zacznie grac lepiej.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 06.05.2019, 10:56
Co się mogło stać w przerwie między rundami? Kolejki 21-24 to było pokłosie perturbacji przedsezonowych, w tym zgrupowanie w Turcji w którym normalnie przepracowano 2 dni. I to się odbiło na formie nie tylko Lisa, a całego zespołu. A jakoś Lisowi się najbardziej oberwało, wg mnie niesłusznie.
Później doszła kwestia perturbacji z całą linią obrony o której wszyscy wiemy. Pare bramek zawalił Sadlok, kilka Burliga, pare strat Plewki. Każdy ma coś na sumieniu.

A to że Lis został kozłem ofiarnym? Kibice zawsze takiego szukają i potrzebują Jedyny mecz który ewidentnie zawalił to mecz z Piastem. Przemotywowanie odbiło się zresztą nie tylko jemu w tym meczu.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 06.05.2019, 11:22
Ale zaraz, zaraz. Jakim kozlem ofiarnym stal sie Lis? Tzn. czego jest winien? Nie wiem jak inni, ja mu niczego w sumie nie zarzucam poza tym, ze jest slabym bramkarzem i gra gorzej niz jesienia, choc nawet nie wiem czy to pod jakis zarzut podchodzi. Fakt, mecz z Piastem ewidentnie spartaczyl, ale takie babole to i najlepszym bramkarzom sie czasem zdarzaja. Na wiosne mamy duzo slabszy sklad, doszly jeszcze do tego kontuzje w kluczowych momentach to i punktujemy gorzej niz jesienia, ale w zyciu bym nie powiedzial, ze jeden Lis jest temu winien.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 06.05.2019, 11:39
@wiesniak842

Od 40 postów trwa dyskusja nad "babolami" Lisa. Do pieca dorzucono też pojazd po Plewce Młodzi goście, ogrywają się, nie od razu będą porywać tłumy i grać goście z 5-cio letnim doświadczeniem w seniorskiej piłce.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 06.05.2019, 17:08
szprotson napisał(a):Wyświetl post
pomylił się przy wykopach tzn miał wybijać na lewo a wybił na prawo? Rozumiem ze siedziałęś na ławce z Waldkiem

że tak zapytam Panie manipuatorze. Cytat który zamieściłeś to z jakiej bajki Liczę na odpowiedź.
To nie jest cytat tylko parafraza Twojego postu, zwyczajnie mi się nie chciało wklejać na komórce. Sens zachowany.

@wiesniak842
Ty może specjalnie po nim nie jedziesz, ale kilka osób przegina od dłuższego czasu. Zwłaszcza po dobrych meczach Lisa, kiedy na siłę szuka mu się błędów a olewa dobre interwencje.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 06.05.2019 o godz. 17:12.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 06.05.2019, 17:42
To nie jest cytat tylko parafraza Twojego postu, zwyczajnie mi się nie chciało wklejać na komórce. Sens zachowany.

@wiesniak842
Ty może specjalnie po nim nie jedziesz, ale kilka osób przegina od dłuższego czasu. Zwłaszcza po dobrych meczach Lisa, kiedy na siłę szuka mu się błędów a olewa dobre interwencje.
Nie popadajmy w paranoje... Koleś zapieprzył nam ósemke i nie ma nic na jego usprawiedliwienie, nie ma co doszukiwać się tych legendarnych dobrych wykopów bo bywały mecze, że piłka po ziemi zatrzymała się na nodze przeciwnika.

babol to babol i trzeba o tym wspominać. Po to jest forum, widziałem babola, szczęście miał, że sędzia odgwizdał spalonego. W meczu z Płociem też nieudolnie i za późno wychodził sam na sam... Nie chciało mi się nawet o tym pisać.

Słabo broni to o tym piszemy, wybroni mecz to też wspomniemy (szkoda, że nie da nam szansy). Póki co jest babol za babolem i grupa spadkowa - nie widzę sensu przeinaczania faktów.

Tak jak ktoś wspominał wcześniej - trener też dostrzegł babole i w tak ważnym meczu derbowym postanowił wymierzyć plaskacza i posadzić na ławe... Bardzo ryzykowne było wstawianie buvhala po takiej przerwie w tak prestiżowym meczu, widocznie trener widział w tym mniejsze ryzyko niż postawienie na Lisa.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 06.05.2019 o godz. 21:50.

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 06.05.2019, 20:20
Ja nadal podtrzymuje, ze Lis bardzo dobrze gra nogami.

Obrońcy bardzo często mu podają i nie widać po nim nerwowości w wyprowadzaniu piłki. Mają pewność, że spokojnie mu mogą zagrać i to widać.

Bardzo często Lis jest przez to przy piłce i ma więcej szans na niedokładne jej zagranie, z tymże w przekroju całego sezonu odkąd gra złe wybicia pod nogi przeciwnika to rzadkość. Czasem się zdarzy - ale nie wprost pod nogi pierwszego obrońcy, tylko gdzieś bliżej środka koła przy podaniach na 40 metrów, więc tutaj nie ma czego się czepiać. Takie zagrania zdarzają się czasem, tak samo jak zdarzały się asysty lub kluczowe podania przy bramkach dla nas. Jeżeli takie złe zagrania równoważą się z tymi dobrymi po których stwarzamy sytuacje bramkowe to jest więcej niż dobrze (a mam przeczucie, że Lis jest mocno na plusie w takim zestawieniu). Parokroć był też wsadzany przez stoperów na minę dostając stykową piłkę i praktycznie zawsze wychodził z pressingu jak weteran środka pola, a nie bramkarz. Czepianie się go za jedno czy drugie podanie na środek boiska, który był niepokryty przez naszą pomoc i szła kontra to jawna głupota.Generalnie niedokładne podanie na 40-50 metrów często się zdarza nawet graczom z pola, więc nie rozumiem hejtu.

Krytykowanie, że wykop za połowę nie jest dokładnie dograny do jednego z naszych piłkarzy to już w ogóle kretynizm. Dobrze jak takie zagranie idzie w okolicę naszego ofensywnego piłkarza i Lis się z tego dobrze wywiązuje, stąd po jego lagach często jest smród pod bramką przeciwnika.

Generalnie odkąd broni Lis przy grze do bramkarza jest spokój, pikawa nie nawala, dużo nerwowiej było przy Buchalu czy Załusce nie wspominając o Miśkiewiczu, który miał kilo w gaciach jak szła do niego piłka i nie miał 10 godzin na zagranie jej.

Problemem Lisa nie jest granie piłką, nogami - jego problemem jest odsetek bronionych strzałów. Mało interwencji kluczowych z najwyższej półki w trudnych momentach, dużo wpuszczonych piłek 'do wyjęcia' - które mógł ale nie musiał wyciągnąć. Jeśli dodać do tego parę klasycznych baboli to mamy bramkarza, który wszystko robi dobrze lub bardzo dobrze poza pewnym łapaniem piłki.

Rozumiem, że jest perspektywiczny, rozumiem, że wielu mocno przesadza z jego krytyką, ale faktem jest, że NA TEN MOMENT jest to jeden z gorszych bramkarzy w Ekstraklasie. W tym co się liczy, czyli w bronieniu dostępu do bramki. Rozumiem za to, że jest niemal niezbędny przy krótkim rozegraniu jakie nasza drużyna prezentuje, bo piłkarsko jak na gościa, który głównie łapie piłkę zamiast ją kopać jest bardzo dobry.

Dla mnie osobiście wyczerpał limit wpadek na dłuższy czas. Jeśli dalej będzie robił babole to powinien usiąść. Jeśli nie to tym lepiej dla nas. Podejrzewam, że u Stolara też przez jakiś czas będzie na cenzurowanym po paru klopsach z tej rundy. Muszę też zasmucić hejterów. W ostatnim meczu zagrał dobrze, więc krytykowanie go akurat za ten mecz to usilne dopasowywanie realiów do postawionej wcześniej tezy. Nie ma nic wspólnego z rzetelną oceną.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 06.05.2019 o godz. 21:45.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 06.05.2019, 20:51
Po meczu Górnik-Wisła

InStat index* sklasyfikowanych piłkarzy Wisły Kraków:

387 - Vukan Savićević
373 - Marko Kolar
345 - Lukas Klemenz
293 - Mateusz Lis
284 - Łukasz Burliga
267 - Sławomir Peszko
265 - Krzysztof Drzazga
252 - Rafał Pietrzak
250 - Marcin Grabowski
232 - Daniel Hoyo-Kowalski
231 - Patryk Plewka
222 - Rafał Boguski

Proszę się od Lisa odkrochmalić.
Wielu innych piłkarzy popełniło na innych pozycjach więcej błędów i jest spoko.
Pozycja bramkarza jest specyficzna, a i tak wypadł w statach lepiej od prawie całej obrony i defensywnych pomocników.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 06.05.2019, 21:01
Jak czytam po raz kolejny o tym, że Lis popełnił babola puszczając piłkę między nogami w meczu z Górnikiem i biorąc pod uwagę odległość od oddającego strzał, to zastanawiam się, czy piszący w ten sposób uważają, że:

- bramkarz ma się nastawiać przede wszystkim na to, żeby nie wpuścić piłki między nogami, resztę możliwości może olać,
- czy też, że oczywiste jest, że stojący tyłem do ciebie napastnik, oddając strzał piętą, na 100% będzie celował między nogi.
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 06.05.2019, 21:02
Instat, prosze Ciebie
Kazde podanie do obroncy, kazdy obroniony strzal lecacy prosto w niego z predkoscia kuli do kregli, toczacej sie pod gore po piaszczystej wydmie, jest liczony do Instata, na ktorym chyba tylko jedynie opieraja sie takie tuzy skautingu jak Kuzba (o czym sam wspominal w wywiadzie).
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 06.05.2019, 21:30
Instat wiadomo nie jest jakimś mega wyznacznikiem, ale w dłuższym czasie oddaje w jakimś stopniu poziom piłkarski. Tak jak każda statystyka jest wadliwy, ale nie można powiedzieć, że całkowicie bezużyteczny.

Lis miał trochę dobrych meczy, jeden wręcz bardzo dobry (derby), ostatnio też zagrał dobrze. Polemizowanie z tym to kretynizm. To nie jest opinia tylko zwykły fakt. Jego nikt normalny się nie czepia za mecz z Górnikiem. Jeżeli go krytykować to za bramki puszczone z Piastem czy Lechią. Może za parę innych strzałów z dystansu, które inny bramkarz miałby szansę wyjąć, a on nie dał rady. Ale nie za mecz, w którym obronił wszystko co miał obronić i dogrywał nogami lepiej i celniej niż zwykli to robić jego poprzednicy. Bądźmy poważni. To już jest nakręcanie jakieś śmiesznej spirali hejtu, a nie rzetelna ocena.

Przypomina mi się wtedy kretyński post, któregoś kolegi po szalu - de facto zatwardziałego hejtera Rafała, po jednym z jego hat-tricków sezon - dwa temu. Cytując klasyka "BOGUSKI POZA GOLAMI NIC NIE POKAZAŁ....".

Co do strzału ze spalonego. Bramka wpuszczona z piątego metra, może być nawet strzał pomiędzy uchem, a ramieniem - to nigdy nie jest wina bramkarza. Nawet gdyby dostał piłką za przeproszeniem w czoło i wpadłaby od poprzeczki to pewnie by było śmiesznie, ale też by nie była to jego wina. Kanał jest zawsze zawstydzający dla bramkarza - ale tylko z zasady. Ot, bo głupio wygląda. I tam penis jest. W sumie tyle.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 06.05.2019 o godz. 21:42.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 06.05.2019, 21:31
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Jak czytam po raz kolejny o tym, że Lis popełnił babola puszczając piłkę między nogami w meczu z Górnikiem i biorąc pod uwagę odległość od oddającego strzał, to zastanawiam się, czy piszący w ten sposób uważają, że:

- bramkarz ma się nastawiać przede wszystkim na to, żeby nie wpuścić piłki między nogami, resztę możliwości może olać,
- czy też, że oczywiste jest, że stojący tyłem do ciebie napastnik, oddając strzał piętą, na 100% będzie celował między nogi.
Osoby, które uważają, że akurat w tym momencie Lis popełnił babola nie mają zielonego pojęcia o bronieniu, tak po prostu.

Lis wybitny nie jest, zawalił sporo, kilka razy wprost przeciwnie, wyciągnął coś, co musiało wpaść, ogólnie jest taki, jaki jest, ale jak widać każde pokolenie musi mieć swojego Boguskiego, którego krytykuje się tutaj z zasady, niezależnie od tego, czy grał dobrze, czy źle. Sorry, takie mamy klimat.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 06.05.2019, 21:43
Instat, prosze Ciebie
Kazde podanie do obroncy, kazdy obroniony strzal lecacy prosto w niego z predkoscia kuli do kregli, toczacej sie pod gore po piaszczystej wydmie, jest liczony do Instata, na ktorym chyba tylko jedynie opieraja sie takie tuzy skautingu jak Kuzba (o czym sam wspominal w wywiadzie).
Ty poważnie sądzisz że z Instata korzysta tylko Kuzba?

Cyferki są coraz wazniejsze w skautingu i takie programy jak instat maja bardzo duże znaczenie. Na nos to się obserwowalo piłkarzy 10 lat temu.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 06.05.2019 o godz. 21:46.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów