The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.05.2019, 15:51
ja też się zgadzam oczywiście , wkurza mnie jedynie na tym forum, jak się tutaj niesprawiedliwie umniejsza piłkarzom na których i tak nas nie stać , i o piłkarzu który jest na chwile obecną na nas "za dobry" (Robak) , pisze że jest za słaby i nim wzgardza , choć i tak nawet takiego tematu nie ma
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.05.2019, 15:59
Jeszcze prościej: potrzebujemy zawodników, którym się chce. Część składu mogą stanowić zawodnicy, którym się chce, ale którzy (jeszcze) nie reprezentują określonego poziomu umiejętności indywidualnych, a większość powinni stanowić ludzie, którym się chce, a do tego reprezentują pewien poziom umiejętności indywidualnych już teraz.

Są zawodnicy w drużynach zagrożonych spadkiem, którzy mają nazwisko i sukcesy (sukcesiki), a do tego reprezentują pewien poziom umiejętności indywidualnych, ale którym niekoniecznie się chce, a więc nie gwarantują standardu minimum w przyszłym sezonie.

Oczywiście przy sprzyjających okolicznościach istnieje możliwość obudzenia w nich tego chcenia, tylko że Wisła dysponuje dość wirtualnym potencjałem motywacyjnym (oferujemy prestiż związany z wiślacką tradycją i rozpoznawalną marką, dobrą atmosferę w szatni, szansę wypromowania się na boisku, rozsądnego trenera, radosny styl gry) i może się okazać, że zapłacimy znacznie powyżej tego, co racjonalne w naszej sytuacji za granie piachu. Do tego przy starszych zawodnikach trzeba brać pod uwagę, że nie zarobimy na ich promocji i późniejszej sprzedaży.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.05.2019, 17:25
czaro napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze prościej: potrzebujemy zawodników, którym się chce. Część składu mogą stanowić zawodnicy, którym się chce, ale którzy (jeszcze) nie reprezentują określonego poziomu umiejętności indywidualnych, a większość powinni stanowić ludzie, którym się chce, a do tego reprezentują pewien poziom umiejętności indywidualnych już teraz.

Są zawodnicy w drużynach zagrożonych spadkiem, którzy mają nazwisko i sukcesy (sukcesiki), a do tego reprezentują pewien poziom umiejętności indywidualnych, ale którym niekoniecznie się chce, a więc nie gwarantują standardu minimum w przyszłym sezonie.

Oczywiście przy sprzyjających okolicznościach istnieje możliwość obudzenia w nich tego chcenia, tylko że Wisła dysponuje dość wirtualnym potencjałem motywacyjnym (oferujemy prestiż związany z wiślacką tradycją i rozpoznawalną marką, dobrą atmosferę w szatni, szansę wypromowania się na boisku, rozsądnego trenera, radosny styl gry) i może się okazać, że zapłacimy znacznie powyżej tego, co racjonalne w naszej sytuacji za granie piachu. Do tego przy starszych zawodnikach trzeba brać pod uwagę, że nie zarobimy na ich promocji i późniejszej sprzedaży.
No więc takiemu Pawłowskiemu się chce, a graczom Śląska to w większości tak sobie. Teraz trochę bardziej się starają, ale nie będą umierali za Śląsk. Widziałem ich kilka meczy i zblazowanie bije po oczach, a to w sumie są piłkarze którzy nic nie osiągnęli...

A wiek? Niestety piłkarz im młodszy tym droższy.
My chcemy zarobić na Plewce/Grabowskim/Szocie - ogólnie, na wychowankach. Na 26 latkach i tak guzik zarobimy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.05.2019 o godz. 17:29.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.05.2019, 21:47
wolfy napisał(a):Wyświetl post
graczom Śląska to w większości tak sobie. Teraz trochę bardziej się starają, ale nie będą umierali za Śląsk. Widziałem ich kilka meczy i zblazowanie bije po oczach, a to w sumie są piłkarze którzy nic nie osiągnęli...
Tak, to miałem na myśli wczoraj.

'Odnośnie do Pawłowskiego: widziałem go za mało, żeby uzasadnić przeciwne zdanie niż Twoje, chociaż w tym, co widziałem nie przekonał mnie. Kojarzę też (słusznie?), że wcześniej pogonili go z Lecha i chyba właśnie za zblazowanie, a nie brak umiejętności.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 01.05.2019, 22:58
Co do Robaka i posta Czerepacha - Robak mógłby pomóc doraźnie, lepiej się trzyma niż Brożek z wiekiem, ale i tak upływu lat nie oszukasz. On utrzyma poziom jeszcze max sezon - dwa i potem będzie zjazd mimo wszystko. I tak to jest ewenement, że facet w tym wieku jeszcze regularnie strzela.

Szczerze - wolę patrzeć jak rozwija się Drzazga czy Kolar. Bo oni do swojego pułapu jeszcze nie dobili. Jest szansa, że się rozwiną i coś dla nas zarobią.

W kolejce są jeszcze Balicki i Buksa, co jak co uważam, że pozycja nr 9 nie potrzebuje większych wzmocnień.

Jeśli nikt by nie ubył to najchętniej bym zobaczył transfer środkowego pomocnika, i ewentualnie stopera. Chyba, że stawiamy na Hoyo. Skrzydłowy też by się przydał bo Kuba szklany niestety, Peszko w pewnym momencie oddycha rękawami, podobnie Boguś. Chyba, że tu również stawiamy na młodych zmienników. Tu jest pole do popisu, ale środkowy pomocnik do Bashy i Savicevica potrzebny na gwałt. Bramkarz też by się klasowy sprzydał, ale o tym to nawet nie wspominam, bo trzeba by najpierw spylić Lisa jeśli są jacyś chętni.

To wszystko oczywiście zakładając, że utrzymujemy obecny stan posiadania (co jest pewnie myśleniem życzeniowym).

Pawłowskiego oceniam pozytywnie - głównie ze względu na cechy wolincjonalne, po nim widać, że mu się chce. Gdyby jednak został Peszko to nie próbowałbym podpisywać kolejnego wiekowego skrzydłowego. Wystarczy 3. Naprawdę.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 01.05.2019 o godz. 23:09.
Odpowiedz cytując
tsw biała gwiazda
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 02.05.2019, 11:02
Czemu nie postawić na Szota jako 6, Basha jeśli zostanie 8 i Savićević jako 10, wtedy można kombinować z Kolarem jako skrzydłowym. Chociaż fakt faktem skromny środek pola i najbardziej potrzebny ktoś taki jak Vukan, mogący grać na 6 i 10. W takim wypadku sondowałbym Chrapka i Możdżenia, ale pewnie Michał dużo zarabia, a Możdżeń pójdzie do kogoś z top 8.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 02.05.2019, 12:39
idealna 6tka (najlepsza nasza ever) to był POL , Szot ma raczej inną charakterystyke , Basha na 8 sie sprawdza , noatmiast Vukan na 10 to jest FENOMEN ! , dawno nie widziałem u nas takiego typowego playmakera !

Bardzo bym chciał żeby on i Vulnet zostali plus dobrać jakiegoś dobrego "przecinaka" , bo Plewka moim zdaniem się na tę pozycje nie nadaje
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 02.05.2019, 13:47
yyy
a w ktorym meczu Vukan gral na dziesiatce WTF?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 02.05.2019, 14:06
a w którym nie ?
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 02.05.2019, 14:46
w zadnym nie grał na 10, lub ewidentnie mamy inne wykladnie i zadania dla tej pozycji

Odpowiedz cytując
tsw biała gwiazda
Senior Member

Stary 02.05.2019, 16:01
Vukan nie był rozpisany na 10, jednak podczas meczu spełnia on zadania od 6 do 10. W Lubinie Savićević pokazał, że może grać na 10. Jednak lepiej by Basha i Vukan grali jako 8, obaj potrafią odebrać i rozegrać piłkę. Vukan jako bardziej mobilny zawodnik, często może włączać się do ataków. Z Szota można zrobić według mnie solidną 6, na pewno nie tak wybiegana jak Pol. Plewke zawsze jak oglądam to bardziej mi jego gra pasuje pod ofensywnego zawodnika. W obronie Plewka jakby bał się kontaktu z przeciwnikiem, a przy rozegraniu z tyłu boi się straty z własnej strony.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 02.05.2019, 16:43
wszyscy w trójke mamy rację , ponieważ , numeracja pozycji jest zasadniczo dość umowna odkąd fifa "uwolniła numery" , to jednoznaczna chyba jest tylko 1 i 9
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 02.05.2019, 17:27
ale przeciez mowimy o numeracji taktycznej
wiec moje kolejne pytanie - na jakiej pozycji taktycznej gra Krzysiek Drzazga skoro wg. Was Vukan gra na 10

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 02.05.2019, 17:42
sam nie wiem , dobry to temat dla rozważań , wynika z powyższej umowności

chyba najlepszym okresleniem byłoiby "falszywej 9"
zreszta podobnie mozna sie spytać na jakiej gra Kolar

oboje z Krzysiem nie są stuprocentowymi 9tkami , za taką można uznać np Robaka
Odpowiedz cytując
tsw biała gwiazda
Senior Member

Stary 02.05.2019, 17:47
Drzazga moim zdaniem to fałszywa 9, Kolar defensywy napastnik. Poza tym nikt nie wspominał, że Vukan gra na 10, tylko że dałby sobie na niej spokojnie rade
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 02.05.2019, 18:06
Jak na mój gust to wszystko zależy od pieniędzy, których jak rozumiem nie mamy... więc pewnie będzie dość skromnie... Ale puki co i tak idziemy w dobrym kierunku... Ściągnęliśmy zawodników z problemami a oni i tak dają jakość... Naprawdę nie wierzyłem, że sprawdzi się u nas taki zawodnik jak Sławomir Peszko... a tu proszę gra bardzo dobrze...

Jednocześnie wybaczcie za pytanie... ale kto odpowiadał za sprowadzenie takich zawodników jak Vukan Savićević czy Vullnet Basha?

Jak dla mnie powinniśmy iść w kierunku zawodników jak wspomniana przeze mnie dwójka... Obaj dają jakość, a w konsekwencji prezentują odpowiedni poziom aby grać w Wiśle Kraków.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 02.05.2019, 18:33
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
idealna 6tka (najlepsza nasza ever) to był POL , Szot ma raczej inną charakterystyke , Basha na 8 sie sprawdza , noatmiast Vukan na 10 to jest FENOMEN ! , dawno nie widziałem u nas takiego typowego playmakera !

Bardzo bym chciał żeby on i Vulnet zostali plus dobrać jakiegoś dobrego "przecinaka" , bo Plewka moim zdaniem się na tę pozycje nie nadaje
Czerepach albo Cię jeblo albo zaćmiło :
Najlepsza 6 w Wiśle Kraków to był Radek Sobolewski !!!!!
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 02.05.2019, 21:36
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
tzn sugerujesz żeby zarząd kopnał już w dupe Brożka i Wasyla ?
Niby wasyl ma kończyć karierę, a czy to prawda nie wiem? Gdzieś czytałem,że ma być czystka wiekowych grajków pierwszym ma być Boguski info tt
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 02.05.2019, 21:40
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Dokladnie - Radek poziom wyżej
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 03.05.2019, 06:42
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Ja jeszcze wyżej stawiam Kałużnego.
Świetnie czyścił, poza tym sporo strzelał, a uroda tych goli doprowadzała mnie do szaleństwa
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 03.05.2019, 06:45
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Niby wasyl ma kończyć karierę, a czy to prawda nie wiem? Gdzieś czytałem,że ma być czystka wiekowych grajków pierwszym ma być Boguski info tt
A bedzie zupelnie odwrotnie. Starzy w komplecie zostaną,.odejdą młodsi którzy chcą jeszcze się dorobić.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 03.05.2019, 08:25
to kiepsko. chciałbym żeby zostało ze dwóch wyjadaczy, którzy mają jeszcze zdrowie Wasyl/Rafał i Kuba. Za Sławomira ktoś młodszy, jeśli K chciałby nadal płacić to za 40/miesiąc można mieć np. nowego Imaza.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 03.05.2019, 09:24
Heh nie czytałem, że mamy pożegnać się z Boguskim. W obecnej sytuacji, której jesteśmy Rafał jest nam potrzebny, mało tego podobał mi się po takiej przerwie w ostatnich meczach.

Najbardziej martwi sprawa Kuby i jak czytam o jakimś usa czy arabii to płakac mi się chce.

DWA: BARDZo martwi sytuacja:
BASHY
PIETRZAKA
czy choćby DRZAZGI jako rezerwoego, nie wspominając o przynajmniej jednym z prawych obrońców Burliga/Palcic.

Strata Bashy będzie najbardziej odczuwalna i to mnie bardzo martwi. Jak czytam info, że testujemy na następny sezon to opad rak... Kogo 17 latków? Utrzymanie tej kadry, którą posiadamy to minimum na SRODEK tabeli, oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że jesteśmy w bardzo ciężkiej sytuacji i być może trza będzie robić kolejne zrzutki bo nie widać poważnych sponsorów na horyzoncie.

Bez żalu natomiast wywaliłbym Peszke i Wojtkowskiego :]
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 03.05.2019 o godz. 09:31.

Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 03.05.2019, 10:02
Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na odejście Bashy, Pietrzaka i Peszki.
Kontrakty Brożka, Wasyla i Boguskiego zostaną uroczyście przedłużone o kolejny sezon. Zostaną też pewnie Drzazga, Burliga, Szot a i myślę, że Słomka.

Dlatego przewidywany skład na nowy sezon: Lis - Burliga, Wasyl, Sadlok, Grabowski - Kuba, Vukan, Szot, Kumah (Słomka) - Drzazga, Kolar.
W odwodzie: Buchal, Ojo, Słomka, Plewka, Boguski, Brożek, Wojtkowski i reszta młodzieży.

W drugiej połowie sierpnia pewnie trafi się jeszcze ktoś bez kontraktu, będący "na musiku".

Kluczowe wydaje się pozostanie Kuby - pytanie tylko czy będzie chciał kolejny sezon tłuc się o utrzymanie...
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 03.05.2019, 11:02
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na odejście Bashy, Pietrzaka i Peszki.
Kontrakty Brożka, Wasyla i Boguskiego zostaną uroczyście przedłużone o kolejny sezon. Zostaną też pewnie Drzazga, Burliga, Szot a i myślę, że Słomka.

Dlatego przewidywany skład na nowy sezon: Lis - Burliga, Wasyl, Sadlok, Grabowski - Kuba, Vukan, Szot, Kumah (Słomka) - Drzazga, Kolar.
W odwodzie: Buchal, Ojo, Słomka, Plewka, Boguski, Brożek, Wojtkowski i reszta młodzieży.

W drugiej połowie sierpnia pewnie trafi się jeszcze ktoś bez kontraktu, będący "na musiku".

Kluczowe wydaje się pozostanie Kuby - pytanie tylko czy będzie chciał kolejny sezon tłuc się o utrzymanie...
Ty sie do kościoła wybierz w końcu na modlitwe i msze, nawrócić się na wiarę katolicką a nie jakieś zabobony wypisujesz o gwiazdach na niebie! Czarna magia cie kręci? Egzorcyste ci podeślemy
łukasza
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 03.05.2019, 11:12
Jak się nie ma miedzi, to się w domu siedzi.
Może się okazać, że trzeba będzie przedłużyc ze starą gwardią ( czy tego chcą w klubie, czy nie) - Brozkiem , Bogusiem i Wasylem bo na nikogo młodszego pieniędzy po prostu nie będzie.

Jeżeli Basha dostał lepsza ofertę, to normalne ze gościa nie zobaczymy.
Peszki i Kuby pewnie też, ale taka była umowa i chyba każdy spodziewał się tego.

Ważne, żeby nikt nam Vukana nie wyciągnął już w lecie.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2019, 11:25
sandomingo napisał(a):Wyświetl post

Czyli walka o 3 miejsce od końca...

Nie tak sobie wyobrażałem przyjście Kuby... pół roku i elo 3 2 0, sądziłem, że zostanie dożywotnio.

Za Basha będę ryczeć, za Kubą się potne, natomiast Peszce mówie NARA może nie być go już dziś - strata żadna, możemy grać w dziesięciu, prawie niezauważalne. Niech idzie do Lechii banany prostować i piłki podawać, szkoda, że Lechia wygrała PP :/
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 03.05.2019 o godz. 11:30.

Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 03.05.2019, 11:57
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Czyli walka o 3 miejsce od końca...

Nie tak sobie wyobrażałem przyjście Kuby... pół roku i elo 3 2 0, sądziłem, że zostanie dożywotnio.

Za Basha będę ryczeć, za Kubą się potne, natomiast Peszce mówie NARA może nie być go już dziś - strata żadna, możemy grać w dziesięciu, prawie niezauważalne. Niech idzie do Lechii banany prostować i piłki podawać, szkoda, że Lechia wygrała PP :/
4 miejsce od końca. Czwarte.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 03.05.2019, 12:24
Fundamentem powinno być zostawienie (dogadanie się z nim) Bashy. Wydaje mi się, że właśnie najtrudniej jest znaleźć odpowiednich zawodników do środka pola. Tym bardziej, że jeśli w obronie będziemy mieli kogoś młodego - np trener Stolarczyk postawi na Hoyo-Kowalskiego to taki Basha bardzo by się przydał jako ten który wchodzi w linie obrony i wprowadza piłkę do drugiej linii.

Jeśli odejdzie Pietrzak, Burliga i Peszko to ich straty bym się nie obawiał. Niestety Pietrzak popełnia sporo błędów w kryciu, jest solidnym ligowcem ale nic ponad to. Postawiłbym na lewej obronie mocniej na Grabowskiego na którym możemy mieć nadzieję na jakiś zysk w przyszłości.

Z Burligą sytuacja podobna - solidny ligowiec, jednak zbyt często popełnia juniorskie błędy - jak np ten z czerwoną kartką w meczu z Płockiem. Burliga jest niereformowalny przed odejściem z Wisły też łapał głupie czerwone kartki.
Za Łukasz spokojnie może grać Palcić i na jakości drużyna nie traci.

Oczywiście obronę należy wzmocnić przynajmniej jednym zawodnikiem pokroju Arsenicia - czyli takim który w razie potrzeby może wystąpić na każdej pozycji w obronie.

Co do Peszki to niestety on już lepszy nie będzie - ma dobry momenty jednak bardzo często też podejmuje złe decyzje w meczu. Za niego spokojnie możemy znaleźć kogoś młodszego, tańszego i pewnie lepszego.

Najważniejsze jest pozostawienie kręgosłupa drużyny czyli: Wasilewski/Sadlok - Basha - Savicević - Błaszczykowski.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2019, 12:55
Burliga coś w przodzie zagra, czasem strzeli, głupia żółta, obawy przed czerwienią, wykartowywuje się na mecz, sporadycznie czerwo i osłabienie drużyny - solidny ligowiec, ale takich nam trzeba. Natomiast
Pietrzak imo jest jedynym z lepszych lewych obrońców w lidze i jego strata byłaby dotkliwa.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów