The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.01.2019, 11:37
Tylko, kto do tego innego organu będzie występował ? Poza tym, że zastosowanie mają przepisy prawa polskiego do umowy (wg twitterowych informacji) to nie sądzę, aby śmiejący się Mats Hartling i schorowany Vanna w tym zakresie cokolwiek przedsięwzięli....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Putin2000
Member

Od: 02.2008

Stary 21.01.2019, 11:56
Tercet egzotyczny musiałby wystąpić z jakimiś roszczeniami. Jeśli Wisłocki jest wpisany do KRS, to jest spory krok naprzód. Swoją drogą ciekawe, jak wygląda wobec tego jego relacja z trójką inwestorów, którzy mieli "przejąć kontrolę"? Do dziś nie wiem na czym to miało polegać, ale niech tam. Jeśli jutro KL przywróci licencję będzie można ogłosić powrót z zaświatów.

Tak na marginesie - ja nie jestem zwolennikiem triumwiratów. Cezar, Napoleon, Leśnodorski, Hartling... ta formuła się nie sprawdza na dłuższą metę Ale u nas z założenia ma być przejściowa.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 21.01.2019, 12:06
[QUOTE=Putin2000;1531291]Do dziś nie wiem na czym to miało polegać, ale niech tam. /QUOTE]

Tercet nie przejmuje władzy w Wiśle na codzień ale jest w pełni odpowiedzialny za szukanie i negocjowanie z potencjalnym inwestorem.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 21.01.2019, 12:13
Przecież sam Wisłocki sprowadził Królewskiego, a 3 naszych pożyczkodawców otrzymało pełnomocnictwa od TS na wyłączność zarządzania Wisła SA - czyli reprezentowania na Zgromadzeniach, negocjowania z przyszłymi inwestorami etc. myślę, że tu akurat Leśnodorski o to zadbał o co nie zadbała MS z kolegami. Jaki deal ma w tym BL ? Proste - jak się uda operacja związana z podwyższeniem kapitału w formie przedstawionej w zeszłym tygodniu to ma "know-how" biznesowe i to nie byle jakie....
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 21.01.2019, 12:13
Wystarcza pełnomocnictwa , umowy na wyłączność , Królewski ze swoimi ludźmi nie musi być w Zarządzie by szukac inwestora.
Odpowiedz cytując
Putin2000
Member

Od: 02.2008

Stary 21.01.2019, 12:23
Pisząc tercet egzotyczny miałem na myśli Hartlinga et consortes. Mam nadzieję, że już w żaden sposób nie będą mogli wpływać na działania spółki.

OK, czyli pełnomocnictwa. Dziękuję za wytłumaczenie.
Odpowiedz cytując
Tomek_06
Member

Od: 01.2008

Stary 21.01.2019, 12:55
Wybiera się ktoś do KRS żeby sfotografować tą słynną umowę? Powinna być już dostępna w aktach rejestrowych.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 21.01.2019, 13:10
Czy ja wiem - przecież ta umowa nie stanowi podstawy wpisu w rejestrze więc może jej tam wcale nie być....
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 21.01.2019, 13:19
it napisał(a):Wyświetl post
Oby.
Na razie wszystko na to wskazuje, acz rozstrzygał będzie o tym wszak nie sąd rejestrowy lecz inny organ.
Sądzę, że gdyby KRS miał jakiekolwiek wątpliwości co do umowy, nie dokonałby wpisu w dniu dzisiejszym. Skoro dostarczona i przetłumaczona im umowa nie wzbudziła żadnych wątpliwości, można domniemywać jednego - faktycznie nie weszła w życie. Właśnie dlatego Wisłocki został uznany przez KRS jako Prezes Wisły Kraków SA.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 21.01.2019, 13:35
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Sądzę, że gdyby KRS miał jakiekolwiek wątpliwości co do umowy, nie dokonałby wpisu w dniu dzisiejszym. Skoro dostarczona i przetłumaczona im umowa nie wzbudziła żadnych wątpliwości, można domniemywać jednego - faktycznie nie weszła w życie. Właśnie dlatego Wisłocki został uznany przez KRS jako Prezes Wisły Kraków SA.
Clou w tym, że KRS nie dokonuje wpisy Wisłockiego na podstawie tej umowy, ale na podstawie wniosku o wpis z towarzyszącym mu aktem powołania na prezesa, sporządzonym przez niewykreślonego do tej pory właściciela Wisły SA jakim jest TS.
Umowa spisana przez Sarapatę nie ma tu nic do rzeczy.
KRS w ogóle się nią nie zajmuje.

Co innego, gdyby tercet egzotyczny złożył wniosek o wpis polegający na zmianie właściciela i przedłożył jako dowód notarialną umowę w języku polskim.
A do tej pory tego nie uczynił.
Tak więc KRS nic tu nie rozstrzyga bo nie jest do tego powołany.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 21.01.2019, 13:43
Ale po drodze zdaje sie ktos z dziennikarzy podawal, ze KRS zarzadal umowy tlumaczonej na PL.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 21.01.2019, 14:16
Owszem wezwano o umowę, bo sędzia chciał sprawdzić, czy rzeczywiście TS jako właściciel Wisła SA miał prawo do WZA -akt notarialny i podjęcia uchwał powołujących Członków Rady Nadzorczej a następnie Zarząd SA.

Sędzia badał umowę na podstawie informacji o sprzedaży akcji i musiał to zrobić jeżeli chciał być rzetelny...
Odpowiedz cytując
dzollo
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 21.01.2019, 14:30
4Te 3 mln zł za Kostala i Imaza daje nam spokój i pewność, że jeśli komisja odwiesi licencje a wszystkie znaki na ziemi i niebie na to wskazują, to spokojnie zaczniemy ligę rewanzowa i dogramy ja do końca. Zostały prawie Mc do startu ligi a jak wiemy klub potrzebuje 1.2mln miesięcznie na egzystencję. Później zaczną spływac pieniądze z praw tv (te na których jeszcze nie ma cesji), tańsze od sponsorów, kasa z karnetów plus pieniądze od Socios. Do tego może uda się projekt z publicznymi akcjami za 4mln zł o którym mówił Pan Królewski. Jaro i Kuba będą mieli pół roku, żeby na spokojnie znalesc inwestora z prawdziwego zdarzenia. Kadra jeśli ominia nas kontuzje spokojnie wystarczy do utrzymania. Przydałby się ktoś do wzmocnienia środka pola, lecz nawet bez ruchów IN do klubu powinno starczyć na zostanie w Ekstraklasie.
Ostatnio edytowane przez dzollo : 21.01.2019 o godz. 14:44.
Czy wygrywasz czy nie.... <3
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Stary 21.01.2019, 14:32
dzollo napisał(a):Wyświetl post
Zostały prawie 2 Mc do startu ligi.

eeeee r u sure ?

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 11 lutego, 18:00
Odpowiedz cytując
dzollo
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 21.01.2019, 14:46
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
eeeee r u sure ?

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 11 lutego, 18:00
Hehe no tak nie wiem czemu miałem w głowie 11.03... To lepiej dla Nas i muszę się w końcu po karnet wybrać bo czasu nie wiele.
Czy wygrywasz czy nie.... <3
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 21.01.2019, 14:51
dzollo napisał(a):Wyświetl post
4Te 3 mln zł za Kostala i Imaza daje nam spokój i pewność, że jeśli komisja odwiesi licencje a wszystkie znaki na ziemi i niebie na to wskazują, to spokojnie zaczniemy ligę rewanzowa i dogramy ja do końca. Zostały prawie Mc do startu ligi a jak wiemy klub potrzebuje 1.2mln miesięcznie na egzystencję. Później zaczną spływac pieniądze z praw tv (te na których jeszcze nie ma cesji), tańsze od sponsorów, kasa z karnetów plus pieniądze od Socios. Do tego może uda się projekt z publicznymi akcjami za 4mln zł o którym mówił Pan Królewski. Jaro i Kuba będą mieli pół roku, żeby na spokojnie znalesc inwestora z prawdziwego zdarzenia. Kadra jeśli ominia nas kontuzje spokojnie wystarczy do utrzymania. Przydałby się ktoś do wzmocnienia środka pola, lecz nawet bez ruchów IN do klubu powinno starczyć na zostanie w Ekstraklasie.
Problem w tym, że do końca marca trzeba spłacić zobowiązania licencyjne, czyli słynne 12 baniek (pomniejszone o pożyczone już 4). Skombinować resztę w nieco ponad 2 miesiące może być ciężko.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 21.01.2019 o godz. 14:54.

[19/39]
Odpowiedz cytując
Valencia
Member

Od: 12.2018

Stary 21.01.2019, 14:59
Cytat:
4Te 3 mln zł za Kostala i Imaza daje nam spokój i pewność, że jeśli komisja odwiesi licencje a wszystkie znaki na ziemi i niebie na to wskazują, to spokojnie zaczniemy ligę rewanzowa i dogramy ja do końca.
Uważam, że to są dobre pieniążki jak na transfer między klubami polskimi. I ja osobiście będę zadowolony z faktu, jeśli trafią do Jagiellonii, a nie gdzieś do Slavii Praga czy Karabachu Agdam.

Proszę wybaczyć mi mój optymizm ale oczami wyobraźni widzę, że Wisła stanie kiedyś na nogi, Dajmy na to za rok za dwa lata. Zważywszy, że jest w Wiśle pewnego rodzaju promocja ze względu na trudną sytuacje finansową uważam że Wisła powinna zagwarantować sobie opcje pierwokupu obu zawodników za określoną kwotę. Rzecz jasne nie mam pretensji jeśli akutalne władzę tego nie zrobiły/zrobią. Trudno w takiej sytuacji myśleć o przyszłości.
Ostatnio edytowane przez Valencia : 21.01.2019 o godz. 15:01.
SKAWINA
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 21.01.2019, 15:09
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Problem w tym, że do końca marca trzeba spłacić zobowiązania licencyjne, czyli słynne 12 baniek (pomniejszone o pożyczone już 4). Skombinować resztę w nieco ponad 2 miesiące może być ciężko.
Wpadają przecież prawie 3 bańki od Jagielloni. Utrzymanie zespołu raczej spadło już poniżej miliona. Wierzę, że zrobimy dobry wynik z karnetami (Widzewa raczej nie pobijemy, może jak klub ogłosi, że do końca sezonu zamykamy niektóre sektory i wchodzi maksymalnie 20000 to damy radę ) Do tego akcje wyjdą. JAk tylko wystartujemy to idę o zakłąd że z tymi ludźmi u steru nie tylko dokończymy sezon ale kolejny również rozpoczniemy w ekstraklasie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 21.01.2019, 15:27
Te mityczne 12.2 baniek jako zobowiązania licencyjne to może być za mało, kwota potrzebna na 31 marca jest dużo wyższa. W międzyczasie dochodzą pensje za grudzień , styczeń, luty, opłacenie spotkań miastu (w tym ten fatalny termin meczu ze Śląskiem ) .
Wierzę że nam się uda , bo już udało się coś co wydawało się niemożliwe przez cały grudzień. Były momenty że 95% kibiców straciło wiarę w grę drużyny na wiosnę ...
Rekord karnetów nie padnie, ale uważam że te 8k jest realne.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Stary 21.01.2019, 15:42
Pożyczka od tercetu - 4 mln
Sprzedaż akcji Wisły - 4 mln
sprzedaż Kostala i Imaza - 3,2 mln
to już mamy 11,2 mln

karnety - już jest duża mobilizacja więc myślę, że 10 tys karnetów jest możliwe, licząc po 200 zł za karnet to jest 2 mln zł

Czyli jesteśmy 1 mln do przodu (przypominam, że aby uzyskać licencje na nowy sezon trzeba miaeć spłącone wszystko za 2018 rok)
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 21.01.2019, 15:48
Wszyscy licza, że pójdzie dużo karnetów... Tylko weźcie pod uwage, że karnety z założenia są tańsze niż suma za pojedyncze bilety. A co za tym idzie mniejszy zysk dla klubu. Fajnie jakby teraz sprzedać 10 tys. karnetow i klub będzie miał z tego kasę na już. Tylko potem proporcjonalnie spada zysk za dzień meczowy. Także na dwoje babka wróżyła.

Pytanie czy ta operacja jest możliwa do przeprowadzenia w takim czasie.
Ostatnio edytowane przez ciacho : 21.01.2019 o godz. 15:52.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 21.01.2019, 16:17
No to nawet niech sprzedadza 8-10 tys karnetow.
A to i tak sporo 1,5-2 mln.Do tego zysk z biletow w dniu meczowym ,+ 7,8 tys x25 zl=200 tys,za mecz w zaleznosci od naszej mobilizacji.
No i Socios ,skladki na dzis to prawie 100 tys miesiecznie(same skladki,a liczba czlonkow rosnie),to ponad 1 mln rocznie.+ darowizny. akcje klub dla klubu itp.po tym co zesmy przeszli w grudniu nic nam juz nie straszne.
wystarczy popatrzec na ukradziony zysk meczowy z Lechem,900 tys ile za to mozna by opłat porobić,za ktore teraz musi placic Socios ,zeby klub mogl egzystowac nawet za np kosiarke do murawy,czy ogrzewanie boiska treningowego.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 21.01.2019 o godz. 16:29.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 21.01.2019, 16:31
Jak mam być szczery to rzuca się w oczy ten o to framgent z artykuł na stronie sport.pl"

"(...) umowa sprzedaży chroniła też w pewien sposób sprzedających. Umieszczono w niej specjalny punkt, który odnosił się do dodatkowego gwarancyjnego porozumienia. Mówiło ono o niepociąganiu do odpowiedzialności cywilnej, byłych zarządców spółki przez nowych inwestorów.".
.
Więcej: http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24...amy-wazne.html

Krótko mówiąc wiadomo, że stary zarząd ma czego się bać i dlatego należy go bezwzględnie rozliczyć! Nie chodzi tu o samą karę, a sprawiedliwość!
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 21.01.2019, 17:04
Mowa o 12 mln ale bedzie pewnei mniej. Zawodnicy odchodzacy zapewne podpisuja porozumienia o przedluzeniu. splaty. Cos tak mowil rowniez Wislocki u Stanowskiego.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 21.01.2019, 17:22
Pożyczka od tercetu - 4 mln
sprzedaż Kostala i Imaza - 3,2 mln
to już mamy 11,2 mln

karnety - już jest duża mobilizacja więc myślę, że 10 tys karnetów jest możliwe, licząc po 200 zł za karnet to jest 2 mln zł

Czyli jesteśmy 1 mln do przodu (przypominam, że aby uzyskać licencje na nowy sezon trzeba miaeć spłącone wszystko za 2018 rok)
Dodaj do tego zobowiązania za pierwsze 3 miesiące tego roku (w zależności za jaki okres zostali spłaceni piłkarze) - mówiono o 1,2 mln na miesiąc, teraz pewnie będzie to oscylować w okolicy miliona, jeśli nie mniej.

Edit: zapomniałem, że to nie wchodzi do zobowiązań licencyjnych, więc pewnie nie będzie płacone. Pytanie tylko, czy piłkarze nie wkurzą się, jak znowu nie będą mieli kasy na czas.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 21.01.2019 o godz. 17:30.

[19/39]
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Stary 21.01.2019, 17:36
Było już gdzieś podawane że po ugodach z piłkarzami dług licencyjny spadł do 10.5 miliona. Sprzedaż zawodników, pożyczka i akcje pokryją to w zasadzie w całości. Ergo to co zarobimy na karnetach i biletach będzie szło na utrzymanie zespołu i przynajmniej w teorii nie powinniśmy już powiększać zadłużenia i nawet bez inwestora powinniśmy móc dotrzymać do następnego sezonu jeśli chodzi o licencję. Sportowo też jakoś się nie martwię, nie przy Stolarze. Poza tym jestem pewien, że zobaczymy jeszcze ruchy kadrowe do nas poza dwoma obrońcami.

Inna sprawa, że nie sądzę żeby tak długi okres bez nowego właściciela był przewidywany
Odpowiedz cytując
Davey777
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 21.01.2019, 17:55
A umowy na sprzątanie stadionu, ochronę i catering zostały rozwiązane za porozumieniem stron czy przez wypowiedzenie, wie ktoś coś ?
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Stary 21.01.2019, 18:45
Dodaj do tego zobowiązania za pierwsze 3 miesiące tego roku (w zależności za jaki okres zostali spłaceni piłkarze) - mówiono o 1,2 mln na miesiąc, teraz pewnie będzie to oscylować w okolicy miliona, jeśli nie mniej.

Edit: zapomniałem, że to nie wchodzi do zobowiązań licencyjnych, więc pewnie nie będzie płacone. Pytanie tylko, czy piłkarze nie wkurzą się, jak znowu nie będą mieli kasy na czas.
Mogą się wkurzyć, to jasne.
ale pamiętając jak zaskoczeni byli dotrzymaniem obietnicy odnośnie ost wypłat i generalnie jest spore zaufanie do nowego zarządu więc na pewne ustępstwa pójdą. Nie na tyle duże, żeby znowu wytrzymać pół roku bez wypłat ale też nie sądze żeby były podobne wały jak za poprzedniego zarządu
Odpowiedz cytując
avitus
Member

Od: 09.2005

Stary 21.01.2019, 19:21
Niejaki Jakub M. dorzuci 103 000 zł, płatne do końca marca...a właściwie zwróci te które sobie przywłaszczył,w zamian dostanie rok w zawiasach
2,5 roku na rozstrzygnięcie w tak banalnej sprawie,aż strach pomyśleć co by się stało gdyby doszło do procesu z duetem grudniowych właścicieli w polskich sądach , najlepiej gdyby doszło do dobrowolnej obustronnej ugody i zrzeczeniu się roszczeń obu stron ich do Wsły SA. , TS od odszkodowania od nich (którego i tak nie można wyegzekwować bo to dwaj Golce )
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 21.01.2019, 19:23
a stąd nikt nic nie dorzuca ?

https://www.facebook.com/bnisharks/
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu