The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.01.2019, 09:58
Z tego co pamiętam, Szymański grał w pierwszej linii w procesie "odbijania" klubu z rąk Meresia.
Potem negocjował powrót Stilica.

A jako powodu jego odejścia z zarządu wskazywano coś w rodzaju "utraty zaufania" a mówiło się o jego sprawie karnej związanej z Bussines Parkiem...Tylko że on odszedł chyba stosunkowo szybko - znaczy się już wtedy MS musiała wiedzieć, co jest grane?
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Stary 10.01.2019, 10:06
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Ja jej absolutnie bronić nie zamierzam - dałem się jej i DD oszukać i straciłem przez to chociażby trochę kasy.
Chodzi mi tylko o to, czy od początku wiedziała na co się pisze, czy może był jakiś punkty zwrotny a może po prostu tak jak piszesz, stopniowo prezesowania zaczęło się jej podobać i żeby to utrzymać godziła się na coraz bardziej zgniłe kompromisy...
To o bronieniu jej to bylo bardziej o mojej wypowiedzi niz Twojej Nie sugerowalem ze jej bronisz czy cos, bylo bardziej zeby podkreslic ze ja piszac co pisze tez tego nie robie
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 10.01.2019, 10:08
Tavez napisał(a):Wyświetl post
Generalnie nie ma mowy o bronieniu Piggy bo kazdy odpowiada za swoje decyzje a te jej byly karygodne i zdecydowanie nie przystajace komus kto mowi ze kocha klub albo nawet komus kto chce sie nazywac uczciwym czlowiekiem. Ale nie sadze ze tak to planowala w 2016, jestem w stanie uwierzyc ze wtedy w tej sekundzie naprawde chciala dobrze. Ale potem pewnie zaczela systematycznie pozwalac sobie na wiecej, wpuszczac w swoje rejony ludzi ktorym sie nie odmawia. I tak grosz do grosza i mamy teraz kobite ktorej miejsce powinno byc zapewne w wiezieniu.
Oczywiście, że planowali. Nie mogli jednak tego robić od razu, bo gdyby spłynęła oferta kupna SA, oni nie mieliby nic do gadania, a wszelkie machloje zaraz by wyszły. Nie jest chyba przypadkiem, że te firmy zaczęły powstawać po 23 lipca 2017 i wówczas zaczęło się dla nich eldorado. Pozbycie się Szymańskiego, który otwarcie mówił, że TS-u nie stać na utrzymanie SA i trzeba poszukać inwestora jest chyba dobitnym potwierdzeniem tej teorii.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Stary 10.01.2019, 10:09
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że planowali. Nie mogli jednak tego robić od razu, bo gdyby spłynęła oferta kupna SA, oni nie mieliby nic do gadania, a wszelkie machloje zaraz by wyszły. Nie jest chyba przypadkiem, że te firmy zaczęły powstawać po 23 lipca 2017 i wówczas zaczęło się dla nich eldorado. Pozbycie się Szymańskiego, który otwarcie mówił, że TS-u nie stać na utrzymanie SA i trzeba poszukać inwestora jest chyba dobitnym potwierdzeniem tej teorii.
Ze "oni" to planowali to nie mam watpliwosci. Ale tez nie mam pewnosci ze sama Piggy planowala to od poczatku - mysle ze wpadala w to bagno systematycznie az do poziomu z ktorego nie mogla albo nie chciala sie wygrzebac.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 10.01.2019, 10:10
Szymański od razu na pamiętnej konferencji mówił że TS nie ma pieniędzy na prowadzenie SA - miał rację i być może nie zgodziłby się na wałki - dlatego pewnie został zmuszony do odejścia.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 10.01.2019, 10:11
A mi właśnie chodzi o samą postać Piggy (skoro tak ją nazywacie - nawet pasuje). I jej drogę do aktualnej "sławy"...
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 10.01.2019, 10:18
Pablito napisał(a):Wyświetl post
Szymański jaki był taki był, ale nie sądzę żeby pozwolił na takie k*rewstwo
Szymański od razu po przejęciu klubu przez TS bardzo twardo mówił, że TS-u nie stać na prowadzenie SA. To miało być maksymalnie paromiesięczne uporządkowanie kilku spraw i szukanie nowego właściciela.
Dlatego przede wszystkim się go pozbyto, a okoliczności zarzutów prokuratorskich, to była ta wymarzona okazja, by go wyimpasować. Tamci się już przygotowywali do dojenia klubu, a ten im zaczął mącić.
Trzęsące się ręce Sarapaty i przerażenie na tłustej gębie podczas podczas "wjazdu" Stecherta, mówiły aż za dużo o intencjach,tylko że źle odczytaliśmy te oznaki.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 10.01.2019, 10:25
rozarian napisał(a):Wyświetl post
Szymański od razu po przejęciu klubu przez TS bardzo twardo mówił, że TS-u nie stać na prowadzenie SA. To miało być maksymalnie paromiesięczne uporządkowanie kilku spraw i szukanie nowego właściciela.
Dlatego przede wszystkim się go pozbyto, a okoliczności zarzutów prokuratorskich, to była ta wymarzona okazja, by go wyimpasować. Tamci się już przygotowywali do dojenia klubu, a ten im zaczął mącić.
Trzęsące się ręce Sarapaty i przerażenie na tłustej gębie podczas podczas "wjazdu" Stecherta, mówiły aż za dużo o intencjach,tylko że źle odczytaliśmy te oznaki.
Dlatego przypomniałem jego osobę i tę emocjonalną konferencję z Dukatem i kimś tam jeszcze. Potem widocznie zmieniła się "wizja zarządzania" klubem i zamiast szybko przygotować go do sprzedaży, to dojono, dojono, dojono...
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 10.01.2019, 10:30
Sarapata doskonale wiedziała w co się pcha i była częścią tego planu od dłuższego czasu. Wybranie jej jako delegata do TS z sekcji trenuj sporty walki, reprezentwoanie michalskiego, myslicie, że przez przypadek została prezesem SA a potem weszła w bagno? Nic bardziej mylnego, musiała o wszystkim doskonale wiedzieć, kumplowała się z Dukatem który jest mentalnym ortalionem wcisnietym w garnitur i który okładał braci po szalu na trybunach... wiedziałą doskonale z jakimi ludźmi sie zadaje (a wręcz mam wrażenie, że charakterem do nich idealnie pasowała) i ponosi pełną odpowiedzialność za t oco się wydarzyło...
Odpowiedz cytując
sl@y
Senior Member

Od: 10.2014

Stary 10.01.2019, 10:34
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Dlatego przypomniałem jego osobę i tę emocjonalną konferencję z Dukatem i kimś tam jeszcze. Potem widocznie zmieniła się "wizja zarządzania" klubem i zamiast szybko przygotować go do sprzedaży, to dojono, dojono, dojono...
Idąc dalej, zaczął sie proces "rodzinny interes" i widocznie uznali ze Szymański nie pasuje do tego układu.
Odpowiedz cytując
Yggdrasil
Member

Od: 10.2003

Stary 10.01.2019, 10:47
Uważajmy z tym kreowaniem i odczytywaniem rzeczywistości..Tak naprawdę praktycznie nic nie wiemy, a jak będziemy się tu nakręcać, że ten był na pewno dobry, a ci byli na pewno źli, to pokażemy że się nie uczymy na błędach i za jakiś czas znowu się obudzimy z ręką w nocniku, bo ktoś o kim zbiorcza, kolektywna opinia wydała werdykt - ten jest spoko, zaraz nas zrobi w buca.
Może Szymański faktycznie był ostatnim sprawiedliwym, a może sam kradł więcej niż oni i wykolegowali wspólnika przy pierwszej okazji..
Nie wiemy..można oczywiście fantazjować, ale nie nakręcajmy się wzajemnie, bo wiadomo że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 10.01.2019, 10:55
Yggdrasil napisał(a):Wyświetl post
Uważajmy z tym kreowaniem i odczytywaniem rzeczywistości..Tak naprawdę praktycznie nic nie wiemy, a jak będziemy się tu nakręcać, że ten był na pewno dobry, a ci byli na pewno źli, to pokażemy że się nie uczymy na błędach i za jakiś czas znowu się obudzimy z ręką w nocniku, bo ktoś o kim zbiorcza, kolektywna opinia wydała werdykt - ten jest spoko, zaraz nas zrobi w buca.
Może Szymański faktycznie był ostatnim sprawiedliwym, a może sam kradł więcej niż oni i wykolegowali wspólnika przy pierwszej okazji..
Nie wiemy..można oczywiście fantazjować, ale nie nakręcajmy się wzajemnie, bo wiadomo że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.
Nie twierdzę, że Szymański był "biały", a reszta "czarna". Przecież skoro poszedł siedzieć (za inne nieprawidłowości) to nie oznacza to, że był czysty.
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 10.01.2019, 10:57
Yggdrasil napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie tak.
Nie chodzi już akurat o Szymańskiego, ale ogólnie znajdowanie "dobych" i "złych". Przez to ze uwierzylismy już raz w dobrych a Ci ukrócili dziennikarzy mamy co mamy. Dlatego pisze swoje rozważania w formie pytająco przypuszczjacej.

emptyspacenpg napisał(a):Wyświetl post
Nałożyło się kilka rzeczy.
Spółka już od dawna balansowała na cienkiej granicy wypłacalności manewrując swoimi długami i układając się za każdym razem z wierzycielami,ale:
- zablokowano środki z C+ na poczet miasta (te zapewne trafiały na wypłaty na zawodników)
- wpływy transferowe były niższe niż zakładane

Tak to zabawa trwała by jeszcze krócej/dłużej dalej gdyby nie to.
No chyba nie. Z tego co kojarzę transza z praw wpłynęła przed lipcem i woltą Majchra, a pierwsza zablokowana miała byc albo z końca 2018 albo 2019.
Nie dogrzebałem się do tego szybko,jakby ktoś odnalazł ten plan spłat to by wiele pomogło.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 10.01.2019, 10:59
KS Wiązownica przekazał 2 tys. złotych
https://gol24.pl/wisla-krakow-ks-wia...de/ar/13797221
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 10.01.2019, 11:01
Szymański ostatnim sprawiedliwym...
A to nie on i Wawro zagospodarowali Miśka po pierwszym powrocie z wakacji?
To nie jego Cayenne pojechał na słynna akcje po maczety do marketu?
Inna sprawa że ktoś tu musiał za sznurki pociągąć, bo ani Piggy a już szczególnie nie kochający dukaty, nie mają do tego predyspozycji umysłowych, że tak to łagodnie okresle
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 10.01.2019 o godz. 11:04.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Janusz
Member

Od: 06.2013

Stary 10.01.2019, 11:02
Ja się zastanawiam o sensie tej dyskusji.
Już sama nazwa wątku jest nieprawdziwa.
Właścicielem Wisły jest nadal tych 2 cwaniaków, to ze nie przelali środków to jedno, a unieważnienie umowy sprzedaży, i cofnięcie własności akcji to TS nie może sobie tak po prostu zrobić
Co by cygan nie mówił, jego słowa nie maja żadnej mocy prawnej, tu musi być wyrok sadu niemaziający umowę.
Tak przykładowo
Jak sprzedajesz towar z odroczonym terminem płatności i ci nie zapłacą to nie możesz unieważnić umowy sprzedaży jakimś śmiesznym oświadczeniem/uchwałą, tylko dochodzić pieniędzy...
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Od: 04.2014

Stary 10.01.2019, 11:05
rozarian napisał(a):Wyświetl post
Owszem , TS nie było stać na to aby zrobić budżet zapewniający walkę o pierwszą trójkę w tabeli ale spokojnie mogli prowadzić klub jako "ligowego średniaka" , wyczyścić przez 2 lata wszystkie nabyte długi , i spokojnie (w imię sukcesów sportowych) sprzedać klub poważnemu inwestorowi. Można to było zrobić , jako dowód przytoczę słowa Leśnego z wczoraj -"widziałem to od środka , tam są niskie koszty , nie da się na tym stracić"
Ale , jak widać , intencje były zupełnie inne ...
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 10.01.2019, 11:07
@pan_premier napisał:
"Nie do końca prawda: pierwszy rok to było już ścinanie kosztów, problem zaczął się latem 2017 i zima 2018 kiedy koszty zaczęły znowu rosnąć.

Tylko czy miasto zabrało nam chociaż 100k PLN w tym roku z pieniędzy z C+?"

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości, tylko właśnie po pierwszym ścięciu kosztów, należało dalej zacisnąć pasa i zacząć spłacać stare sprawy, tym bardziej, że wychodziły nowe długi (pozostałości po TFK w postaci spłat kontraktów Jovanicia i Jovanovicia, rozwiązanie niekorzystnej umowy z UFA) natomiast latem 2017 TS zaczął cudować z mocarstowością i zaciągiem piłkarzy ponad wszelkie możliwości, dobiciem finansowym było zatrudnienie Carrillo i nieudany rzut na puchary.....

Gromadząc fakty dotyczące zadłużenia spółki to TS przejmując klub miał ok 12 mln zł długów bieżących + zobowiązania długoterminowe - 5 mln zł zapłaty zobowiązań wobec TFK z tytułu sprzedaży akcji, ponad 6 mln zł z tytułu należności za bazę szkoleniową w Myślenicach - które to kwoty są objęte cesjami z wpływów z tytułu praw z ekstraklasy, do tego dochodzi 3,5-4 mln zł zobowiązań z tytułu przegranych spraw (Jovanić i Jovanović) - daje to już kwotę sięgającą łącznie ok 27 mln zł długów - jak do tego dodać spłatę firmy UFA za rozwiązanie umowy też zabezpieczonej cesją z praw pewnie nie mniej niż 1 mln zł.....
Przypomnę, że kwoty zabezpieczone cesjami na rzecz TFK nie trafiały do rąk klubu tylko bezpośrednio do TFK (akcje plus Myślenice) więc tym samym po stronie wpływów było sporo, ale w kasie raczej spora pustka.
Natomiast TS wydawał te pieniądze jakby miał je w rzeczywistości - stąd wystarczyło tupnięcie nogą miasta i z kwoty należnych z praw od ekstraklasy zniknęła spora sumka i to był przedostatni gwóźdź do trumny zarządu, ostatnim był reportaż Jadczaka.....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 10.01.2019, 11:07
Janusz napisał(a):Wyświetl post
Właścicielem Wisły jest nadal tych 2 cwaniaków, to ze nie przelali środków to jedno, a unieważnienie umowy sprzedaży, i cofnięcie własności akcji to TS nie może sobie tak po prostu zrobić
Co by cygan nie mówił, jego słowa nie maja żadnej mocy prawnej, tu musi być wyrok sadu niemaziający umowę.
Tak przykładowo
Jak sprzedajesz towar z odroczonym terminem płatności i ci nie zapłacą to nie możesz unieważnić umowy sprzedaży jakimś śmiesznym oświadczeniem/uchwałą, tylko dochodzić pieniędzy...
Nie twierdze na 100%, że umowa jest nieważna, ale nie masz pojęcia o czym piszesz, a twoje porównanie jest całkowicie nietrafione.

Dodam bardziej trafiony przykład. Kupujesz mieszkanie z klauzulą, że wchodzi w życie w momencie wpłaty 400k złotych na konto bankowe dewelopera. Nie wpłacasz. Nie możesz tam mieszkać i "dopóki sąd nie uzna, że umowa jest nieważna to mieszkanie jest moje i może mnie Pan pocałować".
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 10.01.2019 o godz. 11:14.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Od: 04.2014

Stary 10.01.2019, 11:09
Tak przykładowo
Widziałeś umowę ?
Wiesz że tak jest ?
Czy też se spekulujesz ( od tego w końcu to forum )
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 10.01.2019, 11:11
Tak przykładowo
Mylisz różne sytuacje...
Nie trzeba iść do sądu żeby "unieważnić" umowę warunkową...
Ewentualnie, w przypadku wypełnienia warunków można iść do sądu celem przymuszenia drugiej strony do zawarcia umowy przyrzeczonej...
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 10.01.2019, 11:17
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
jako dowód przytoczę słowa Leśnego z wczoraj -"widziałem to od środka , tam są niskie koszty , nie da się na tym stracić"
No nie wiem... być może Leśny mówi tak celowo, aby przyciągnąć uwagę inwestorów? Dlaczego nie?

Poza tym te procenty Stanowskiego na tłiterze nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. Nie osądzam go o złe działanie, wręcz przeciwnie, może to robi specjalnie, aby studzić atmosferę kibiców i zachęcić nas bardziej do pomocy.. To są luźne przemyślenia.

Nie wiem dlaczego, ale ufam w to co robi Leśny, mam nadzieję, że się na tym nie przejadę.

Odpowiedz cytując
BigLeb
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 10.01.2019, 11:48
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Szymański ostatnim sprawiedliwym...
A to nie on i Wawro zagospodarowali Miśka po pierwszym powrocie z wakacji?
To nie jego Cayenne pojechał na słynna akcje po maczety do marketu?
Inna sprawa że ktoś tu musiał za sznurki pociągąć, bo ani Piggy a już szczególnie nie kochający dukaty, nie mają do tego predyspozycji umysłowych, że tak to łagodnie okresle
To Szymański był prezesem i głównym rozgrywającym wojny z Bednarzem o zniechęcenie Cupiała do Wisły. A z czyjego poparcia wszedł do zarządu TS nie z sekcji TSW?
Odpowiedz cytując
Davey777
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 10.01.2019, 11:59
Ponadto Szymański był prezesem skwk
Odpowiedz cytując
zibi7
Member

Od: 01.2013

Stary 10.01.2019, 12:07
BigLeb napisał(a):Wyświetl post
To Szymański był prezesem i głównym rozgrywającym wojny z Bednarzem o zniechęcenie Cupiała do Wisły. A z czyjego poparcia wszedł do zarządu TS nie z sekcji TSW?
Szymański był już w zarządzie TS, jak jeszcze sekcja TSW nie istniała.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 10.01.2019, 12:16
Tak przykładowo
Calkowicie inne sytuacje.na podstawie doniesien medialnych przynajmniej to wyglada tak..
Tu byla umowa warunkowa.Spelnieniem jej warunkow bylo konieczne aby plynela kwota. Poniewaz nie wplynela umowa jest niewiazaca(tak jakby jej nie bylo).
W podanym przez Ciebie przykladzie opieniadzach umowa juz weszla w zycie. Wtedy trzeba dochodzic swoich praw w sadzie. I przyklad jest dziwny bo niby mialby wypowiedziec umowe ktos kto jest wierzycielem a nie dluznikiem ? To nielogiczne
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 10.01.2019, 12:21
To Szymański rozpoczął wojnę domową w Wiśle i zaczął podburzać tych, których IPN szkolił na ,,prawdziwych patriotów", aby pomogli mu w obaleniu Cupiała.

Szymański chciał przejąć klub, ale wiedział, że Cupiał mu nie sprzeda, bo nie byłoby go na to stać, a potem to już się potoczyło z wiadomym finałem.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 10.01.2019, 12:23
Sz. wiedział o machlojkach ale miał nad tym "jakaś" kontrolę.
Jak Sarapata, Dukaty, Miski dostały palec to wzięły całą rękę. Czy on by ich powstrzymał gdyby był jeszcze w klubie ? Wątpliwe, ale jest taka możliwość .

Wybielać go jednak nie ma po co.
Odpowiedz cytując
BigLeb
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 10.01.2019, 12:29
zibi7 napisał(a):Wyświetl post
Szymański był już w zarządzie TS, jak jeszcze sekcja TSW nie istniała.
Fakt, nie ta kolejność - przepraszam.
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 10.01.2019, 12:42
nowak napisał(a):Wyświetl post
Niestety dla nas Szwed ciągle się interesuje nie siedzi cicho jak Lee i to może stanowić problem dla Licencji opinia prawna nie jest niczym znaczącym w dzisiejszych czasach ....
Ale PZPN też ma swoich prawników i jeśli po spojrzeniu w papiery dojdą do tego samego wniosku co Leśniodorski to psychiczny szwed nie będzie problemem. Całe to jego szczekanie wynika ze strachu, żeby nie dostał po dupie, bo z tego co się słyszy kara za nie przelanie tych 12 mln wynosi milion euro, więc jeśli to prawda, to ja mu się nie dziwię, że robi zamęt.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów