The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ramzes190
Member

Od: 09.2014

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.10.2018, 10:08
Sory, bo chyba nie rozumiem. Jestescie organizacja w zaden sposob nie powiazana z Wisla, nie macie realnego wplywu na polityke klubu i w zamian za skladki dajecie mozliwosc glosu na walnym fanklubu? Zawsze mi sie wydawalo, ze Socios sa wtedy gdy w zamian za glos dostaje sie udzial w walnym klubu i ma sie jakis tam wplyw na jego polityke. Wytlumaczcie mi to
Odpowiedz cytując
Laszi
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2006

Stary 18.10.2018, 10:53
ramzes190 napisał(a):Wyświetl post
Sory, bo chyba nie rozumiem. Jestescie organizacja w zaden sposob nie powiazana z Wisla, nie macie realnego wplywu na polityke klubu i w zamian za skladki dajecie mozliwosc glosu na walnym fanklubu? Zawsze mi sie wydawalo, ze Socios sa wtedy gdy w zamian za glos dostaje sie udzial w walnym klubu i ma sie jakis tam wplyw na jego polityke. Wytlumaczcie mi to
Wałkowane było wiele razy.
Chodzi o wsparcie klubu. Nikt nie oczekuje niczego w zamian. Jak już dojdziemy do odpowiednio dużego poziomu wsparcia to będziemy rozmawiać z klubem o możliwości wpływu na pewne jego aspekty.
No i oczywiście to członkowie będą wybierać na jaki cel przeznaczyć zebrane środki.
Odpowiedz cytując
Kamil
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2006

Stary 18.10.2018, 13:02
ramzes190 napisał(a):Wyświetl post
ale co ci tłumaczyć, żeby mieć realny wpływ na politykę klubu, trzeba mieć za sobą rzesze ludzi, do czegoś takiego nie dojdzie sie w jeden dzien, wszystko po kolei, na poczatek wsparcie klubu, jesli by sie okazalo ze z czasem w stowarzyszeniu bedzie ogrom ludzi, bedzie mozna miec ambitniejsze plany, o ile takie zarzad w razie czego przewiduje,
eh, najlepiej isc na gotowe.
ja juz jestem, a wlasciwie to prawie , na ten moment oczekujący
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 19.10.2018, 09:55
Panie i Panowie przez weekend będę zapraszał Was privem do przystąpienia do Socios. Ale już dziś zachęcam zapisujcie się. Bez Was nic nie zrobimy.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 19.10.2018, 15:22
Dajcie jakieś info jak to wygląda na teraz, ile ludzi do tej pory się zgłosiło(przeszło weryfikacje).
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 19.10.2018, 16:22
Od poniedziałku do dziś do godz 1400 wpłynęło 38 deklaracji.
Szczegółowe zestawienie opracuje przez weekend.
Jest moc.
Piszę z pamięci więc mogę się mylić ale dziś rano jeśli dobrze pamiętam to
Wśród tych deklaracji było
12 Srebrnych Gwiazd
14 Złotych gwiazd
6 Białych gwiazd
1 Młoda gwiazda
Coś tu mylę ale tak jak mówię pisze z pamięci. Później to skoryguje
Jest wśród nas też niewiasta choć tylko jedna. Są ludzie z Wejherowa, Płońska, Anglii chyba Holandii.

Jest jedna osoba która zapłaciła za rok z góry za Białą Gwiazdę...
Dziś wpłynęła pierwsza darowizna. Symboliczna bo 10 zl ale baaaardzo dziękujemy za każdy grosz.

Szczegóły podam niebawem. Kiedyś robiłem rankingi, pewnie niektórzy pamiętają. Teraz będę Wam robił analizę finansów i tego kim jesteśmy w Socios.

Jestem pełen wiary, że będziemy robić wielkie rzeczy. Takie które będą budować siłę Wisły na lata.

Jest moc. Wierzcie mi.
Witek Ekielski
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 19.10.2018 o godz. 16:46.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 19.10.2018, 17:21
Ile wynosi wpisowe i na jaki rachunek?
Sorry, nie mogę znaleźć
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 19.10.2018, 17:29
https://socioswisla.pl Wszystko masz tutaj

Dajemy, dajemy!!! Z liczb podanych przez Witka mamy juz prawie 40 tysiecy zlotych rocznie, a to dopiero po trzech dniach!!! Za taka kwote mozna nie wiem, kupic po kilkadziesiąt biletow na kazdy domowy mecz dla dzieciakow z bidula, ogarnąć jakiś sprzęt dla malolatow z naszej akademii, zatankowac smoczyce Powoli do przodu!!!
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
SONNE
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 19.10.2018, 17:55
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Ile wynosi wpisowe i na jaki rachunek?
Sorry, nie mogę znaleźć
Wpisowe to jednocześnie pierwsza składka
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Stary 19.10.2018, 18:04
SONNE napisał(a):Wyświetl post
Wpisowe to jednocześnie pierwsza składka
W pewnym uproszczeniu.
Odpowiedz cytując
ArturBarlinek
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2011

Stary 19.10.2018, 18:10
No i fajnie, było ponad 200 deklaracji, czekamy na zapisy

Sarapata o Głowackim i Brożku: Dziękuję za szacunek do kibiców, wierność barwom, siłę charakteru, wyrozumiałość i klasę. Za stawianie zawsze na pierwszym miejscu dobra klubu. Jesteście Wisłą Kraków. Jej siłą, historią i legendą na zawsze!

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.10.2018, 09:18
Pytanie: czy po akcesie do socios będzie możliwe np zawieszenie składek, a jednocześnie pozostanie w gronie? (przy jednoczesnym np zawieszeniu w prawach głosu). Pytam bo nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość.
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 20.10.2018, 09:28
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Od poniedziałku do dziś do godz 1400 wpłynęło 38 deklaracji.
Szczegółowe zestawienie opracuje przez weekend.
Jest moc.
Piszę z pamięci więc mogę się mylić ale dziś rano jeśli dobrze pamiętam to
Wśród tych deklaracji było
12 Srebrnych Gwiazd
14 Złotych gwiazd
6 Białych gwiazd
1 Młoda gwiazda
Coś tu mylę ale tak jak mówię pisze z pamięci. Później to skoryguje
Jest wśród nas też niewiasta choć tylko jedna. Są ludzie z Wejherowa, Płońska, Anglii chyba Holandii.

Jest jedna osoba która zapłaciła za rok z góry za Białą Gwiazdę...
Dziś wpłynęła pierwsza darowizna. Symboliczna bo 10 zl ale baaaardzo dziękujemy za każdy grosz.

Szczegóły podam niebawem. Kiedyś robiłem rankingi, pewnie niektórzy pamiętają. Teraz będę Wam robił analizę finansów i tego kim jesteśmy w Socios.

Jestem pełen wiary, że będziemy robić wielkie rzeczy. Takie które będą budować siłę Wisły na lata.

Jest moc. Wierzcie mi.
Witek Ekielski
Wielki szacun i podziękowania dla Ciebie Witek i wszystkich, którzy poświęcili swój czas dla projektu Socios!
Biorąc pod uwagę jakie kwoty zbierała Wisła w akcjach fans4club jestem spokojny o to, że rocznie będzie wpadać niezła sumka, która może być np. dużym zastrzykiem pomocy dla Akademiii Wisły prowadzonej przez Rafała Wisłockiego. Dzięki Socios duże wsparcie może pochodzić od kibiców Wisły z Wysp Brytyjskich i przede wszystkim Chicago!

Wielkie brawa Panowie!
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 20.10.2018, 10:34
lucas8 nie chcę psuć Twojego optymizmu, bo sam wierzę, że możemy razem stworzyć coś fajnego, ale nie ma co porównywać tego do akcji crowdfundingowych. Tam fani zostawiali kasę ale dostawali coś w zamian. Tu tego nie będzie.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 20.10.2018, 10:58
Zdecydowanie najlepszą formą wsparcie będą bilety dla dzieciaków z domów dziecka, rodzin zastępczych, czy szkół.
Korzyść jest podwójna, a nawet potrójna:
-po pierwsze kasa dla klubu,
-po drugie możliwy wzrost frekwencji,
-po trzecie, teoretycznie łatwiejsze pozyskanie partnerów biznesowych przy lepszej frekwencji.

Można byłoby pomyśleć jeszcze o ewentualnej reklamie na stadionie, by jeszcze bardziej rozreklamować akcję.
Np zasłaniając niewielki fragment betonowych kondygnacji na R22.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 20.10.2018, 11:03
petred napisał(a):Wyświetl post
lucas8 nie chcę psuć Twojego optymizmu, bo sam wierzę, że możemy razem stworzyć coś fajnego, ale nie ma co porównywać tego do akcji crowdfundingowych. Tam fani zostawiali kasę ale dostawali coś w zamian. Tu tego nie będzie.
Będzie będzie, spokojnie

krzaq12 napisał(a):Wyświetl post
Można byłoby pomyśleć jeszcze o ewentualnej reklamie na stadionie, by jeszcze bardziej rozreklamować akcję.
Np zasłaniając niewielki fragment betonowych kondygnacji na R22.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę - podczas meczu z Koroną Kielce było info o nas na telebimie i bandach reklamowych.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 20.10.2018, 11:48
Można by jeszcze wydrukować ulotki i zostawić w kasie, żeby była wręczana razem z biletem
Odpowiedz cytując
Radwi
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2005

Stary 20.10.2018, 13:49
Panowie, potrzebuję wyjaśnienia co do składek na Socios. Składka roczna jest zawsze stała, tzn 50 zł * 12 = 600 zł, a w deklaracji wybieram jedynie co jaki czas chcę ją zapłacić, np dwa razy w roku po 300 zł? Bo rozumiem, że nie chodzi o zapłacenie dwa razy w roku 50 zł ?
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Stary 20.10.2018, 14:19
Radwi. wybierasz ile chcesz wpłacać minimalnie co miesiąc. Masz to zaznaczone przy kwotach wpłat. wybierasz 50 to wpłacasz jednorazowo 600 (cały rok) 50 co miesiąc, 300 dwa razy w roku lub 150 co kwartał.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Stary 20.10.2018, 14:26
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Pytanie: czy po akcesie do socios będzie możliwe np zawieszenie składek, a jednocześnie pozostanie w gronie? (przy jednoczesnym np zawieszeniu w prawach głosu). Pytam bo nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość.
Szczerze mówiąc do głowy nam nie przyszła taka sytuacja ale uchwałą Zarządu da się kogoś zwolnić ze składek tak by nie zadziałał automat jakim jest wygaśnięcie członkostwa po 3 miesięcznej zaległości.
Natomiast odnośnie członkostwa w Radzie Socios jest to sprawa do przedyskutowania przez Zarząd i aktualizacji Regulaminu Rady Socios by wiadome było co w takiej sytuacji.

Natomiast mogę Cię zapewnić, że jest wśród nas bardzo wiele zrozumienia i przede wszystkim wdzięczności wobec każdego kto do nas przystąpił więc ze strony Zarządu zrobimy tak wiele jak to możliwe zachowując oczywiście porządek formalny by każdy z Was był z nami jaknajdłużej.
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 20.10.2018, 14:41
Nie do końca się zgodzę, bo raczej nie wszyscy patrzyli na te upominki, które były w zamian za wpłaty.
Socios jest dla węższej grupy kibiców, którzy będą czuć frajdę i satysfakcję, że składki zostały przeznaczone np. na bilety dla dzieciaków z domów dziecka, czy na zakup jakiegoś sprzętu dla akademii do odnowy biologicznej, albo poszerzenie grona trenerów. Dla nich to będzie większa frajda, niż otrzymanie kubka czy koszulki.

Temat Socios z miesiąca na miesiąc musi być mocno nakręcany i widoczny na banerach stadionowych, na wiślackich portalach. Myślę, że nasi sponsorzy również mogliby o tym wspominać przy każdej okazji, bądź na swoich stronach internetowych. Spory % wpłat przypuszczam może pochodzić od kibiców Wisły rozsianych po całym świecie.

Do tego jak będą co miesiąc przedstawiane raporty, aktualne liczby składek i osób to będzie tylko zwiększać wiarygodność i powiększać grono zainteresowanych.
Ostatnio edytowane przez lucas8 : 20.10.2018 o godz. 14:52.
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 20.10.2018, 15:26
Czytam wpisy w tym temacie i w zasadzie pojawia się tylko tu aspekt finansowy jaki ma przyświecać Socios. Czy faktycznie tak jest czy ja się mylę ?

Największą wartością dodaną jest to, że rozpoczęła się integracja części środowiska kibicowskiego, która nie chciała lub nie identyfikowała się z innymi inicjatywami podejmowanymi przez kibiców (np. SKWK). Zawsze pojawiał się zarzut, że internetowi kibice potrafią i mogą tylko sobie popisać. Bo tylko na to ich stać. Powstałe Stowarzyszenie jest zatem taką (w moim odczuciu) inicjatywą, która ma zerwać z taką postacią rzeczy. I mam nadzieję, że członkowie Stowarzyszenia poprzez stworzenie odpowiednich warunków organizacyjno-prawnych będą mogli wnieść swoją energię, zaangażowanie w różne inicjatywy i przedsięwzięcia wspierające klub. I taki cel powstania Stowarzyszenia widzę a same składki powinny być tylko dodatkiem (no chyba że z czasem liczbę członów będzie można liczyć w tysiącach).

Dlatego nie zgadzam się z takimi wpisami jak krzaq12:

Cytat:
Zdecydowanie najlepszą formą wsparcie będą bilety dla dzieciaków z domów dziecka, rodzin zastępczych, czy szkół.
Korzyść jest podwójna, a nawet potrójna:
-po pierwsze kasa dla klubu,
-po drugie możliwy wzrost frekwencji,
-po trzecie, teoretycznie łatwiejsze pozyskanie partnerów biznesowych przy lepszej frekwencji.
Ostatnio edytowane przez krakus76_ : 20.10.2018 o godz. 15:28.
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Stary 20.10.2018, 16:09
Myślę, że zagraniczni kibice przynajmniej na początku bedą stanowić o sile stowarzyszenia. Oni nie moga iść na mecz, więc kasę przeznaczoną na to mogą wydać na Socios. Jak przynajmniej połowa z tych co deklarowali przystąpienie do stowarzyszenia na tym forum wywiąże się ze swoich deklaracji to bedzie nieźle na starcie.Wiem, że dla nie których może to źle zabrzmieć ale trzeba znaleźć sposób żeby zatrzymać w swoich strukturach tych którzy już przystąpili, bo z czasem część z nich zwłaszcza tych co przystąpili pod wpływem emocji zacznie w swoich głowach podważać sens tych wpłat które przecież można wydać np. na rodzinę itd. Nie wiem jeszcze jak to rozwiązać (jak się dowiem to napiszę) ale bez pewnych ,,korzyści,, płynących z kolejnych lat członkostwa w Socios Wisły będzie tracić członków. Wiem, iż powinno być, że jak ktoś zostanie naszym członkiem to tylko ze względu na pomoc Wiśle ale z czasem może być różnie. Zniżki np. na bilety lub zakupy w sklepie za każdy rok członkostwa które się traci za odejście albo zawieszenie członkostwa. To jest przykład, bo jak napisałem wcześniej sam nie wiem jak to rozwiązać ale wydaje mi się że żeby zatrzymać niektórych w swoich kręgach trzeba ich ,,zmobilizować'' w pewien sposób. Jest nas na razie niedużo ale z czasem bedzie więcej i trzeba znaleźć sposób żeby zatrzymać w stowarzyszeniu tych którzy do niego przystąpili.
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 20.10.2018, 17:39
Nie wiem jeszcze jak to rozwiązać (jak się dowiem to napiszę) ale bez pewnych ,,korzyści,, płynących z kolejnych lat członkostwa w Socios Wisły będzie tracić członków.
Odpowiedź masz powyżej. Bycie członkiem "martwego" (ograniczającego się tylko do zbierania wpłat członkowskich) stowarzyszenia nie mobilizuje i nie przynosi chwały. Tą wartością dodaną o której piszesz jest poczucie dumy że należy się do organizacji, która prężnie działa i ma realny wpływ na decyzje podejmowane przez klub.

ps. Nie po to ktoś wpłaca pieniądze żeby korzystać ze zniżek rabatów uszczuplających przychody klubu ze sprzedaży biletów/gadżetów.
Odpowiedz cytując
Alf kibic Wisły
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2010

Stary 20.10.2018, 18:08
Wszyscy co zapisali się do Socios są fanatykami którzy kochają ten klub, pomysł krzaq12 nie jest taki zły pod warunkiem że bilety trafią do tych których naprawdę nie stać na kupno biletu. Zniżki na bilety czy karnety raczej osłabią wsparcie Wisły, a przecież nie o to chodzi. Można za to wypuścić jakieś markowe bluzy dla członków Socios żeby byli widoczni na stadionie co też będzie fajną reklamą dla naszego Stowarzyszenia. Oczywiście bluzy będą do kupienia co też wygeneruje jakiś zysk. Reklama na stadionie też może pomóc, a jeżeli chodzi tworzenie społeczności to już ją stworzyliście teraz tylko będzie się powiększała.
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Stary 20.10.2018, 18:13
krakus76 nie zrozumiałeś mojego posta
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 20.10.2018, 18:56
krakus76 nie zrozumiałeś mojego posta
Zrozumiałem w 100%.

Nie rozumiem za to Twojego toku myślenia. Zatrzymywać tych którzy płacą składki (wspierają klub) cyt.:

"Zniżki np. na bilety lub zakupy w sklepie za każdy rok członkostwa które się traci za odejście albo zawieszenie członkostwa.". ?

No może jeszcze kupon zniżkowy do agencji towarzyskiej ? Chyba nie po to ktoś przystępuje do Stowarzyszenia żeby coś dostać za darmo lub dostać kupon rabatowy.

To zaproponuj w takim razie darmowe karnety i wyjdzie na zero. Efekt gwarantowany i kilka tysięcy członków masz jak w banku.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Stary 20.10.2018, 19:48
Wczoraj obiecałem, że napisze dziś podsumowanie tygodnia.
Zrobię to ale pewnie późno w nocy.

Jest moc
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Stary 20.10.2018, 20:03
krakus76_ nie wyjdzie na zero! Darmowy karnet to koszt od 200 zł a 10% od koszuli i bluzy plus szalik nie jest równy 200 zł. Ale nic, dalej nie rozumiesz mojego posta. Nie piszę o tych co przystępują do Stowarzyszenia żeby coś dostać za darmo lub dostać (kupon rabatowy do agencji towarzyskiej). Piszę o tych co przystępują do Socios ale w trakcie ,,prania,, zmieniają im się priorytety- powiększa im się rodzina, kupują samochód, poznają dziewczynę. Pojawiają się inne wydatki. Piszę o takich osobach. Którę bedą już w stowarzyszeniu powiedzmy rok. Żeby na wypadek wyżej wymienionych sytuacji spowodować iż nie zrezygnują z Socios dla nowych części do samochodu czy wycieczki dla dziewczyny. Tylko pewne korzyści zachęcą ich do nieprzerwanego wspieraniu Wisły. Świat nie jest czarno- biały. To że dziś ktoś zadeklaruje chęć bycia Socios nie znaczy że to się za kilka miesięcy nie zmieni. Nie ma co zamykać drzwi dla takich ,,zagubionych,, tylko delikatnie ich prowadzić dalej w wyznaczonym kierunku nawet kosztem jakichś materialnych bonusów.Nie mówię o milionach przelewanych na konto tylko o delikatnej zachęcie w uczestnictwu w projekcie do którego już dołączyli.
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 20.10.2018, 20:21
petred i ja Ciebie również kompletnie nie rozumiem. Może ktoś inny to zrozumie ja wymiękam.

Poznajesz dziewczynę i musisz kupić jej waciki i nie srać Cię na opłacanie składek ?
Rodzi Ci się dziecko i nie srać Cię na opłacanie składek ?
Kupujesz samochód i musisz wlewać paliwo do baku i nie srać Cię na opłacanie składek ?

Co robisz ? Rezygnujesz z Socios lub tak jak ktoś wcześniej zaproponował (a nie było to rozważane) zawieszasz swoje członkostwo. Jak masz jakąś wolną kasę i chcesz wspomóc wpłacasz darowiznę.

Ale w między czasie może okazać się, że zmienisz pracę i będziesz miał dopływ dodatkowej gotówki, rzuci Cię dziewczyna, sprzedasz samochód i będziesz jeździł rowerem co pozwoli ponownie zostać aktywnym członkiem Socios.

Zadam Tobie pytanie. Jak utrzymać kibica który teraz chodzi na mecze i jest w takiej sytuacji:
a) Poznaje dziewczynę i musi kupić jej waciki i nie stać go na kupienie biletu ?
b) Rodzi mu się dziecko nie stać go na kupienie biletu ?
c) Kupuje samochód i musi wlewać paliwo do baku i nie stać go na kupienie biletu ?

Zniżka 10% na zakup szalika spowoduje że będzie go stać na zakup biletu ?

Prześpij się z tym. Może zrozumiesz.
Powód: literówki
Ostatnio edytowane przez krakus76_ : 20.10.2018 o godz. 20:27.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów