The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.09.2018, 12:45. [IX kolejka] Pogoń Szczecin - Wisła Kraków, piątek 21 września, godzina 18:00

Czy uda nam się kontynuować naszą podtrzymaną pięknym zwycięstwem z Lechią passę ?
Co przeważy: dobry kalendarz czy brutalna statystyka ?

Sytuacja w tabeli na chwilę obecną:

i od razu kompletny zestaw par nadchodzącej kolejki:

Mecz poza oczywiście ciężarem punktowym, ciekawy o tyle, że taka nam się ostatnio trochę „szczecińska” Wisełka zrobiła (Kort, Wojtkowski, TRENER) więc jest to fajny smaczek jak się będą chciały pokazać chłopaki.

Dotychczasowe mecze

W poprzednim sezonie wygraliśmy 2:1 w Szczecinie oraz 1:0 w Krakowie.

Passa (6 ostatnich meczów):

Rywal : D-D-L-D-D-L
Wisła : W-W-W-W-D-L

Pogoń w meczach domowych (nowość)

Wisła w meczach wyjazdowych (nowość)

A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

Jaki typujecie skład?

Zapraszam do dyskusji

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 18.09.2018, 12:58
Może pytanie poza właściwym tematem:

Rozszyfrujesz mi skróty - W-W-W-W-D-L ?
Domyślam się, że W to Wygrana. A reszta?
Tym bardziej, że potem piszesz - Wygrane - Remisy - Przegrane.
Więc powinno być W-R-P
Lub w ogóle
Zwycięstwo
Remis
Porażka

-------------------------
Co do meritum:
- Obawiam się powtórki ze Śląska chociaż zakończone tym razem pechowo. Wyjdziemy pewni, że samo się strzeli, a okaże się, że samo śledziom wpadnie.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 18.09.2018, 13:03
FraMat W - Win D - Draw L - Loss na litość
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 18.09.2018, 13:07
pojąłem

a spać przez to nie mogłem

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 18.09.2018, 13:09
silver03 napisał(a):Wyświetl post
FraMat W - Win D - Draw L - Loss na litość
A mówią ze football jest językiem uniwersalnym

Pogoń pomimo takiej a nie innej pozycji nie jest chlopcem do bicia. Mogą w tym meczu nastąpić okoliczności w których remis przyjmiemy z pokorą.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 18.09.2018, 13:54
Pogoń nie jest chłopcem do bicia, ale jej obrona (swoją drogą - 3 najgorsza e.a w lidze) jeszcze nie zderzyła się z takim walcem, jak nasza ofensywa. Po trudnym meczu 3 pkt pojadą do KRK.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 18.09.2018, 14:34
Po pierwsze - w Szczecinie szpital. Nie zagra zapewne 4 kolejnych w zamyśle podstawowych napastników (nominalni - jakiś tam zagraniczniak, co nie zdążył minuty w EKS zagrać i Buksa oraz przestawiani Frączczak i Żyro).
W związku z tym na 9 z konieczności gra młodziutki i jak dotąd słabiutki Benedyczak.

Dodatkowo kontuzjowani są również Delew i Drygas. Można powiedzieć więc, że ich niemal cała siła ofensywna się leczy, a zmiennicy grają słabo lub fatalnie. Po słabym początku jako tako radzi sobie Majewski, ale są to raczej pojedyncze zrywy.

Szczecinianie naprawdę są w dużym dołku - nie funkcjonuje im atak pozycyjny, który opiera się głównie na lagach do przodu. Skrzydła mierne, atak mierny, środek pola mierny, w sumie najlepiej tam z przodu wyglądają Majewski i ... boki obrony. Tutaj więc zadanie dla skrzydłowych Wisły by wspomagać Bartkowskiego i Pietrzaka.

Defensywa Pogoni jednak także nie jest ich atutem, bardzo często Walukiewicz, Dwali i reszta ferajny popełnia proste błędy i wynik ratować musi im niezły Załuska.

Podsumowując wszystkie atuty po stronie Wisły, ale to jest ekstraklasa... Oby wpadły 3 punkty.
Sugerowałbym żółtka dla Bashy i Bogusia - lepiej by pauzowali w kolejnym meczu u siebie z Koroną (a za to Basha mógłby grać w PP z Lechią) niż ryzykowali zawieszenie przed Derbami.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 18.09.2018, 14:44
Jesteśmy na takiej fali, że możemy wygrać z każdym. Widać tim spirit, każdy jest zadowolony, nikt nie strzela fochów. Gramy swoje mamy swój styl który przypadł do gustu wielu kibicom jak i komentatorom. Stolarczyk pokazał, ze potrafi dobrze ustawić zespół i reagować na sytuacje na boisku.

Mecz nie będzie należał do łatwych, oczekuję czegoś jak ze Śląskiem tylko może bardziej wyrównanego. Potem mamy w środku tygodnia kolejny mecz z Lechią więc być może zagramy trochę zachowawczo jeżeli nie mamy zamiaru odpuszczać PP.

Jeszcze dzień czy dwa dni temu faworytem według bukmacherów była Pogoń, teraz już szala przechyla się na naszą stronę.
Odpowiedz cytując
Now
Member

Od: 08.2016

Stary 18.09.2018, 16:59
Z tym PP to są jakieś jaja odnośnie naszych losowań. Mam nadzieje że nie odpuścimy w składzie Lechii ma być zmiana bramkarza może jakieś babole pójdą, osobiście marzy mi się bardzo finał na narodowym i 10 specjali wypełnionych kibicami Białej Gwiazdy.
Odnośnie meczu z Pogonią to jak to bywa w ekstraklasie jak dla mnie faworytem Pogoń z oczywistego względu. Ekstraklasa ma to do siebie że drużyna która nie potrafi wygrać żadnego meczu nagle wygrywa z drużyną która idzie jak burza z 4 zwycięstwami pod rząd, oby jednak wynik był przynajmniej taki jak rok temu albo dwa lata temu tylko że na naszą stronę
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 18.09.2018, 17:01
W Szczecinie będzie przykra niespodzianka. Pogoń wygra 2:0.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 18.09.2018, 17:28
Kiedys pewnie wygra. Nie w tym meczu. Z taka Pogonia, nawet przy naszej beznadziejnej dyspozycji, jestesmy w stanie wywiezc jakies punkty. 2:1 dla nas po kopaninie i ciezkim meczu.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Lonia
Junior Member

Od: 08.2018

Stary 18.09.2018, 17:35
sandomingo,Ty to musiałeś mieć naprawdę ciężkie dzieciństwo.Widzisz jakieś pozytywy w tym świecie?Pytam poważnie,bo nie kojarze żadnej Twojej wypowiedzi ,która by miała optymistyczne akcenty.A z Pogonią będzie tak jak mówił Stolar;jak nam strzelą 1 to my i 2 jak oni dwie to my i cztery itd... przewiduje ,że potkniemy się dopiero na farszafce.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 18.09.2018, 17:41
Lonia napisał(a):Wyświetl post
sandomingo,Ty to musiałeś mieć naprawdę ciężkie dzieciństwo.Widzisz jakieś pozytywy w tym świecie?Pytam poważnie,bo nie kojarze żadnej Twojej wypowiedzi ,która by miała optymistyczne akcenty.A z Pogonią będzie tak jak mówił Stolar;jak nam strzelą 1 to my i 2 jak oni dwie to my i cztery itd... przewiduje ,że potkniemy się dopiero na farszafce.
Ty nie miej żadnych uwag do Sandomingo bo to jest taka świecka tradycja. Jeśliby Sandomingo nie prorokował przed meczem totalnej porażki to na pewno dostalibyśmy mocno w trąbę
Odpowiedz cytując
Eberk
Member

Od: 04.2010

Stary 18.09.2018, 19:14
Alez tu zachowawczosci i asekuranctwa. Szok A pomyslec, ze kibice Lechii u siebie na forum przed meczem z nami niemal jednoglosnie stawiali na wlasne zwyciestwo. U nas na Reymonta, gdzie sami graja mimo wszystko padake od poczatku sezonu. Bedac w takiej dyspozycji, w takim gazie, biorac pod uwage w jakiej czarnej dupie jest Pogon, trzeba ten zespol po prostu rozjechac jak na lidera przystalo. Trzeba to wykorzystac poki tak dobrze idzie i poki szczescie jest przy nas, a jest niezaprzeczalnie, mimo wszystko. Ja wiem, ze to ekstraklasa, ze wyjazd, ze na pewno sie przelamia na nas (hehe), ze Slask itd., ale panowie, troche wiary. Nie bojcie sie myslec pozytywnie. Nawet jesli przegramy. Wiadomo, to jest futbol. Skoro nawet bukmacher stawia szanse gosci wyzej niz gospodarzy, to juz cos znaczy. Postawie przewrotnie na czworke do jednego zeby nie bylo tu tak smutno
Odpowiedz cytując
Sami
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 18.09.2018, 19:24
Z oficjalnej strony Pogonii:

Cytat:
Kontuzja Michała Żyry wyklucza go z gry na co najmniej 2 tygodnie. Wypożyczony z Wolverhampton zawodnik doznał urazu mięsinia przywodziciela i nie zagra w piątkowym meczu przeciwko Wiśle Kraków.
Mecz z Koroną z urazem zakończył również Iker Guarroxtena. Hiszpański skrzydłowy także ma problem z mięśniem przywodziciela i czeka go również minimum dwa tygodnie przerwy.
W spotkaniu z liderem tabeli Lotto Ekstraklasy nie wystąpią też Jarosław Fojut (rozpoczyna treningi z drużyną po rekonstrukcji więzadeł), Soufian Benyamina (nie trenuje w pełnym zakresie), Spas Delev (trenuje indywidualnie i przechodzi zabiegi u fizjoterapeutów), Adam Frączczak (przygotowuje się do operacji na przełomie listopada i grudnia).
Dobrą informacją jest powrót do zajęć Adama Buksy. Wygląda na to, że napastnik będzie już do dyspozycji sztabu szkoleniowego.
"Nie dla ligi, nie dla mody, nie dla żadnego szpanu, nigdy nie zaliczaj nas do stada tych baranów..."
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 19.09.2018, 07:05
Myślę, że przed meczem warto zwrócić uwagę na Boguskiego i Bashę. Na tą chwilę obaj mają na koncie po 3 żółte kartki i być może najlepiej niech obaj zagrają od pierwszej minuty przeciwko paprykarzom i niech obaj złapią po żółtej kartce. Odbębnią mecz ze scyzorami i będą mieli czyste konto na derby i 7egłe. A gwarantuję że w tamtych meczach oraz na Kielce przypadnie jakiś nieprzychylny sędzia, który będzie żółtka jak ulotki rozdawał...
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Od: 08.2018

Stary 19.09.2018, 08:02
My ostatnio zachowujemy się jak wyglodniale stado wilków, które jak poczuje krew to dobija przeciwnika.Takze myślę że będzie jakies 4-0 dla nas. Pogoń na chwilę obecną jest za bardzo rozbita personalnie. Co do żółtych kartek, sztab trenerski musi to dobrze rozegrać, bo na 100% będą nas chcieli wykartkowac na mecz z cwelka.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 19.09.2018, 09:13
Gorzej ja krwi nie poczujemy
Naprawdę, wystarczy, że ten cały Runjac ustawi Pogoń na defensywę i nie pozwoli im grać otwartej piłki, a może być bardzo ciężko.
Nie jesteśmy hegemonem tej ligi, gramy ładny, otwarty futbol, ale nadal mamy problem z atakiem pozycyjnym i popełniamy błędy w grze obronnej.
Szansy upatruję w tym, że Pogoń w dołku i tak naprawdę gra prawie rezerwami.

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 19.09.2018, 09:59
Pogoń w ostatnim meczu z Koroną po strzeleniu bramki zaczęła murowanko i antyfutbol. Z nami tym bardziej wyjdą obsrani i murowanie zacznie się od pierwszych minut. Przewiduje 0:1, zobaczymy w którą stronę.
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Stary 19.09.2018, 10:17
Murowanie bramki przez przeciwnika oraz antyfutbol obecnie Wiśle nie przeszkadza
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.09.2018, 10:22
mecz będzie też ciekawym probierzem postawy reakcji naszych piłkarzy na ostatnie sensacje medialne
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 19.09.2018, 11:32
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
mecz będzie też ciekawym probierzem postawy reakcji naszych piłkarzy na ostatnie sensacje medialne
wypluj to słowo

Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 19.09.2018, 11:45
Bez Bashy na derby czy Legie będzie ciężko. Żółta to obowiązek.
Co do meczu to uważać na stałe fragmenty gry - Majewski itp.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.09.2018, 11:55
sam zwracam uwagę innym a tu taki klops

chodziło mi oczywiście o postawę naszych piłkarzy W reakcji na ostatnie doniesienia medialne
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 19.09.2018, 13:11
Za karę udzielisz wywiadu SZ.J bez zasłoniętych oczu, Ty kryminalisto językowy niedobry
Powód: Oczy
Ostatnio edytowane przez BlurgH : 19.09.2018 o godz. 13:11.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 19.09.2018, 15:17
Dobrze chociaż ze to słowo napisales z małej. Mam fart, bo wysłali mnie z pracy na delegację do Szczecina i w końcu pierwszy raz zobaczę w tym sezonie Wisełke na żywo. Liczę na trzy do koła. Jesteśmy Jesteśmy w niesamowitym gazie i wątpię by Pogoń mogla nas zatrzymać
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 19.09.2018, 15:20
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
Za karę udzielisz wywiadu SZ.J bez zasłoniętych oczu, Ty kryminalisto językowy niedobry

Oplułem monitor.

A co do meczu to może być równie dobrze powtórka ze Śląska.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Stary 19.09.2018, 15:20
Szkoda, że Buksa wraca, bo znów graliby bez napastnika.
Ale i tak mają szpital poważny, trza to wykorzystać i 3 pkt zainkasować.

Plus mam nadzieję, że ich defensywa wyjdzie z pełnymi gaciami przed taką Wisłą
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Stary 19.09.2018, 15:22
pepe72 napisał(a):Wyświetl post

Oplułem monitor.

A co do meczu to może być równie dobrze powtórka ze Śląska.
Raczej nie, Śląsk czystej piłkarskiej jakości z przodu ma znacznie więcej.
Choć owszem, może znów zdarzyć się mecz, gdzie 30 +- około dobrze zapowiadających się akcji skończy się podaniem w aut/ lub co gorsza do rywala na kontrę/rekontrę.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 19.09.2018, 15:42
forthy napisał(a):Wyświetl post
Raczej nie, Śląsk czystej piłkarskiej jakości z przodu ma znacznie więcej.
Choć owszem, może znów zdarzyć się mecz, gdzie 30 +- około dobrze zapowiadających się akcji skończy się podaniem w aut/ lub co gorsza do rywala na kontrę/rekontrę.
Bardziej mi chodziło o niemoc/padakę z tamtego meczu. Zwłaszcza, że do Szczecina to się chwilę pojedzie. Patrząc na statystyki z Wrocka to mieliśmy jak na nas słabe wyniki biegowe.

Ale oczywiście liczę na walec.

Nie należy zapominać, że wszyscy podejdą do meczu z nami z respektem, wynikającym z tabeli. I pewnie wcześniej czy później ktoś jakiś patent na nas wymyśli. Chociaż łatwo nie będzie bo "obstawienie" Ondraszka w tym roku nie zadziała.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów