The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Kaan
Senior Member

Od: 09.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.08.2018, 10:43
Sukinkoty, zrobili tak, że ni huja, musimy Legii kibicować

Półśrodki owocują ćwierćrezultatami

To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 07.08.2018, 11:11
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
A u nas jak sie nie polepszy, to niedlugo Piast Gliwice bedzie wyciagal naszych zawodnikow za bezcen.
Dlatego miejmy nadzieje ze się polepszy ale te bonusy za Carlosa niewiele tutaj zmienia. W skali kilkudziesięciu milionów budżetu to nie jest coś co nas może uratować albo pogrzebać. Zejście z pensji Dukata dało podobny efekt.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 07.08.2018, 11:11
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
NIe rozumiem tylko dlaczego sprzedając Carlosa do Legii zapisali sobie jakieś bzdurne bonusy za awanse Legii - zapomnieli o zeszłorocznych bonusach za Mączyńskiego, które zobaczyliśmy jak świnia niebo.

Wg mnie powinno się postawić na bonus za sprzedaż (np. 30% kwoty transferu nie mniej niż 300 tys euro) oraz odszkodowanie w przypadku rozwiązania/wygaśnięcia kontraktu Carlosa z Legią 300 tys euro - przynajmniej byłoby to pewne do uzyskania.
Przecież taki bonus najprościej obejść. Sprzedać dwóch zawodników w pakiecie za określoną kwotę...
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 07.08.2018, 11:29
Przybyszewski napisał(a):Wyświetl post
Dlatego miejmy nadzieje ze się polepszy ale te bonusy za Carlosa niewiele tutaj zmienia. W skali kilkudziesięciu milionów budżetu to nie jest coś co nas może uratować albo pogrzebać. Zejście z pensji Dukata dało podobny efekt.
Jesli wolimy, zeby Legia nie grala w pucharach, a my zebysmy nie dostali 600 tysiecy zlotych, to na pewno sie nie polepszy. Dukat ile zarabial jesli mozna wiedziec?
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 07.08.2018 o godz. 11:32.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 07.08.2018, 11:42
Jesli wolimy, zeby Legia nie grala w pucharach, a my zebysmy nie dostali 600 tysiecy zlotych, to na pewno sie nie polepszy. Dukat ile zarabial jesli mozna wiedziec?
Ale ten zapis nawet nie brzmi:

"Gdy Carlitos jest zawodnikiem Legii i gdy Legia wtedy awansuje do LE, Wisła dostaje 150 tys. euro"

Nie wiemy jak brzmi, ile Carlitos musi rozegrać minut. A, że to nie taka prosta sprawa to:

"Krzysztof Stanowski @K_Stanowski 31 lip
Sprytny sposób z Carlitosem na ławce, żeby nie płacić Wiśle bonusu za awans do LM."
https://twitter.com/K_Stanowski/stat...75094288830465

Więc ostudźcie ten zapał kibicowania Legii...
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Stary 07.08.2018, 11:58
Miejmy nadzieje ze to nie jest jedyny pomysł na to żeby się polepszyło bo jeżeli od tego zależy być albo nie być Wisły to obawiam się ze nawet jak L wygra ligę mistrzów (oczywiście Twoje prawo żeby im w tym kibicować) to nasze dni są policzone.

Nie wiem przecież ile zarabiał Dukat a opieram się tutaj o doniesienia medialne jeżeli chodzi o koszt zarządu. Wiem ze się zaraz przyczepisz ze to nie jest sprawdzona informacja i jak nie widziałem jego umowy to nie ma co gadać a w tym samy czasie piszesz o 600k za awans L gdzie tez nie masz pojęcia jak ten zapis wygląda i o jakiej kwocie mowa.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 07.08.2018, 12:26
@kacpaw

Skoro jest napisane niemniej niż 300 tys euro, to niech go nawet sprzedadzą za złotówkę - mi należy się 300 tys. euro zgodnie z umową....

Dlatego napisałem też o płatności w przypadku rozwiązania kontraktu z zawodnikiem - też płacą 300 tys euro
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2018, 12:27
Ja nie musze wiedziec jak wygladal zapis, wystarczy, ze wiem jakie ma zdanie na ten temat Pani Prezes, cytuje: " W interesie Wisly Krakow jest awans Legii do pucharow". Mysle, ze pani Sarapata wie lepiej ode mnie, od Przybyszewskiego, od kacpawa91 i od Stanowskiego... Tak, "kibicuje" Legii bo mam na nia wyjebane, ale nie mam wyjebane na Wisle, widac, podobnie jak Pani Prezes Wisly.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 07.08.2018, 12:34
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
@kacpaw

Skoro jest napisane niemniej niż 300 tys euro, to niech go nawet sprzedadzą za złotówkę - mi należy się 300 tys. euro zgodnie z umową....

Dlatego napisałem też o płatności w przypadku rozwiązania kontraktu z zawodnikiem - też płacą 300 tys euro
Ale tak nie jest, więc nie widzę powodu aby kibicować Legii dla "dobra" Wisły...
Odpowiedz cytując
siedzenaganku2
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 07.08.2018, 12:42
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Ale ten zapis nawet nie brzmi:

"Gdy Carlitos jest zawodnikiem Legii i gdy Legia wtedy awansuje do LE, Wisła dostaje 150 tys. euro"

Nie wiemy jak brzmi, ile Carlitos musi rozegrać minut. A, że to nie taka prosta sprawa to:

"Krzysztof Stanowski @K_Stanowski 31 lip
Sprytny sposób z Carlitosem na ławce, żeby nie płacić Wiśle bonusu za awans do LM."
https://twitter.com/K_Stanowski/stat...75094288830465

Więc ostudźcie ten zapał kibicowania Legii...
Stano napisal to w formie zartu
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 07.08.2018, 12:55
siedzenaganku2 napisał(a):Wyświetl post
Stano napisal to w formie zartu
Dopóki nie znamy konkretnych zapisów to nie wiemy czy nawet w przypadku awansu do LE Wisła dostanie te 600 tys. zł...
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Stary 07.08.2018, 13:06
Ja nie musze wiedziec jak wygladal zapis, wystarczy, ze wiem jakie ma zdanie na ten temat Pani Prezes, cytuje: " W interesie Wisly Krakow jest awans Legii do pucharow". Mysle, ze pani Sarapata wie lepiej ode mnie, od Przybyszewskiego, od kacpawa91 i od Stanowskiego... Tak, "kibicuje" Legii bo mam na nia wyjebane, ale nie mam wyjebane na Wisle, widac, podobnie jak Pani Prezes Wisly.
To już kwestia Twojego zaufania lub tez naiwności, co nie zmienia faktu ze jak chcesz się przyczepić ze wspominam medialne doniesienia o zarobkach Dukata to sam nie opieraj się na medialnych doniesieniach. Nikt tutaj nie widział dokumentów i bazujemy na doniesieniach i domysłach.

A wracając do meritum czyli czy to jest w interesie Wisły żeby jej konkurent (w końcu konkurujemy w tej samej klasie rozgrywkowej) zarobił 15M i z tego odpalił nam 150k ? Nadal uważam ze nie bo nie działamy w próżni i pompowanie jednego hegemona może na długie lata zamknąć możliwość dostępu do euro tortu. Dlatego krótkoterminowo masz racje lepiej mieć 150k ale długoterminowo lepiej żeby w L pierdyknęło bo wtedy takiego Carlosa możemy sprzedać za normalne pieniądze, prędzej będziemy mieli możliwość gry o coś więcej (jakkolwiek abstrakcyjnie to nie brzmi), itd itp. A to 150k myślę ze lepiej oszczędzić na Dukacie, Carillo, Mitrovicu, Pelcicu itd itp
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2018, 13:07
W czym Legia jest obecnie naszym konkurentem konkretnie?
PS. Carlosa moglismy sprzedac za normalne pieniadze już teraz, gdyby tylko on sam chcial.
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 07.08.2018 o godz. 13:12.
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Stary 07.08.2018, 13:11
Trzy razy w roku z nią gramy czyli jak nie patrzeć o 9 punktów z nią konkurujemy ? czy nie ?
PS. Jak Legia nie będzie taka napompowana to taki Carlitos, Maka, Cierzniak nie będą tam walić drzwiami o oknami ...
Ostatnio edytowane przez Przybyszewski : 07.08.2018 o godz. 13:14.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 07.08.2018, 13:12
Chyba w lidze jest naszym konkurentem tak jak i 14 innych drużyn. Konkurujemy w tej samej lidze i każdy walczy o mistrza. Nawet sąsiadka która jest na przedostatnim miejscu idąc za słowami Probierza walczy o mistrza, bądź walczyła.

7egia z taką formą na 99% nie awansuje do pucharów więc wszystkie bonusy za Carlitosa sobie darujcie. Jechaliście zarząd że ustalali budżet w oparciu o dochody których jeszcze nie ma, a teraz to Wy opieracie budżet i funkcjonowanie klubu na bonusach za awans 7egii do pucharów?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2018, 13:13
I te 9 pkt jest warte 600 tysiecy mniej w naszym budzecie? Powaznie?
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 07.08.2018, 13:14
I te 9 pkt jest warte 600 tysiecy mniej w naszym budzecie? Powaznie?
Ostatnio 3 pkt z Górnikiem były warte ponad 1 mln.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2018, 13:17
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Ostatnio 3 pkt z Górnikiem były warte ponad 1 mln.
Nie rozumiem. Co do tego ma Legia?
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 07.08.2018, 13:19
Nie rozumiem. Co do tego ma Legia?
To znaczy, że nie jesteś zbyt rozumny.
Dla mnie z każdym trzeba walczyć o 3 pkt, czy to Legia czy inny zespół. I tak, może 'globalnie' i tak będziemy słabsi od Legii na koniec sezonu, ale ujebanie im jakichkolwiek pkt może mieć swoje dodatnie konsekwencje finansowe.
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Stary 07.08.2018, 13:22
A ile jest warte Twoim zdaniem 9 punktów ? O ile dobrze pamiętam z raportu EY to Wisłe zdobycie jednego punktu kosztuje kolo 500k (55pkt przy 25M budżetu). I każdy punkt ma taka sama wagę, ten zdobyty z Legia nawet jeżeli nie uważasz jej za konkurenta ma taka sama wagę jak każdy inny.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 07.08.2018, 13:35
Ja .......ę, przeciez ten argument o 9 pkt jest w 100% demagogiczny. Zakladajac nawet, że Legia będzie faktycznie dzięki temu silniejsza i zrobi na nas więcej punktów niz bez niego, to czy on tylko przeciwko nam będzie grał? Czy też przeciwko naszym rzeczywistym konkurentom czyli miejscom powiedzmy 6-16? Czyli dla naszego miejsca w tabeli obecność czy nie Carlitosa w Legii jest w 100 procentach neutralna.
Ostatnio edytowane przez masada : 07.08.2018 o godz. 13:38.
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Stary 07.08.2018, 13:44
Ale przecież nie o tym jest rozmowa. Jak już się chcesz w.......ić to przynajmniej przeczytaj.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2018, 13:48
Przybyszewski, przedstaw mi prosze finanse Legii Warszawa, skad Mioduski bierze pieniadze, i jak mocno ewentualny brak awansu odbije sie na ich sytuacji.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 07.08.2018, 13:49
No tak, bo jak Carlitos nie grał w Legii to zdobywaliśmy z nimi po 9 punktów w sezonie Osobiście pamiętam jeden sezon kiedy ograliśmy ich dwukrotnie, ale to było w czasach zanim wielu użytkowników tego forum przyszło na świat. Odejście Carlitosa nie zmieniło tego, że i tak w meczach z Legią będziemy zbierać bęcki.
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Stary 07.08.2018, 13:56
Przybyszewski, przedstaw mi prosze finanse Legii Warszawa, skad Mioduski bierze pieniadze, i jak mocno ewentualny brak awansu odbije sie na ich sytuacji.
Czekaj czekaj gdzie można tutaj jakiegoś excela załączyć ? Nie bądź smieszny no chyba ze chcesz udowodnić ze awans lub jego brak jest L obojętny ?
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Stary 07.08.2018, 13:58
kbr napisał(a):Wyświetl post
No tak, bo jak Carlitos nie grał w Legii to zdobywaliśmy z nimi po 9 punktów w sezonie Osobiście pamiętam jeden sezon kiedy ograliśmy ich dwukrotnie, ale to było w czasach zanim wielu użytkowników tego forum przyszło na świat. Odejście Carlitosa nie zmieniło tego, że i tak w meczach z Legią będziemy zbierać bęcki.
Ale tutaj nie chodzi o Carlitosa tylko o to czy to jest korzystne dla Wisly żeby pompowac Legie w momencie jak nam z tego skapnie 150k EUR. Moim zdaniem jeden hegemon na kształt Legi jest dla nas niekorzystny nawet w momencie jak obecnie z nimi bezpośrednio nie konkurujemy. Dlatego tez kibicuje zeby dostali bęcki i wpadli w kryzys finansowy....tyle. I nawet 150k EUR z potencjalnych bonusow za Lopeza tego nie zmienia.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2018, 14:01
Przybyszewski napisał(a):Wyświetl post
Czekaj czekaj gdzie można tutaj jakiegoś excela załączyć ? Nie bądź smieszny no chyba ze chcesz udowodnić ze awans lub jego brak jest L obojętny ?

Nie wiem, dlatego pytam, nie badz smieszny i wrzucaj excela.
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Stary 07.08.2018, 14:04
Nie wiem, dlatego pytam, nie badz smieszny i wrzucaj excela.
Moze zaczniemy operowac na banalach. Zgodzisz sie ze predzej Legia bedzie miala problemy finansowe jak zarobi mnie niz wiecej ? To i bez Excela da sie zrozumiec.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2018, 14:07
Zgodze sie, ale nie wiem ile brakuje do tych ich problemów finansowych. Sprzedadza np. Niezgode czy Szymanskiego i pewnie zarobia wiecej niz za ta cala LE.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 07.08.2018, 14:26
Jakie ma znaczenie czy kibicujecie Legii czy nie? W interesie Wisły jest ich awans, ale są żałośnie słabi i ludzie się na poważnie zastanawiają czy nie będzie niespodzianki z Luksemburgiem.
Tak, przydałyby nam się pieniądze za awans, ale co z tego skoro w Superpucharze robi ich Arka Gdynia, która sama w sobie jest tragicznie słaba.
Tą rundę pewnie przejdą ale Cluj ich zwyczajnie zaora.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów