The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
vote-for-mikey
Senior Member

Od: 08.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 31.05.2011, 14:10
Wiadomo - uniknąć Kaukazu. Mocne drużyny to na pewno Videoton i Neftczi.

Videoton wiadomo, przecinki nie zostają mistrzem Węgier. Natomiast w Neftczi gra kilku mocnych piłkarzy: Mpenza, Mitreski (2,5 sezonu w Niemczech, pełna runda w Belgii w pierwszym składzie, 4 sezony w Spartaku Moskwa), na pewno też grający tam Azerowie też "łatwo skóry nie oddadzą"
.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 31.05.2011, 14:41
zapominamy, że gra w LM daje niebotycznie wyższe pieniądze niż zwycięstwa w grupie LE.
Sam udział w sezonie 2010/2011:

Każdy zespół otrzymał bonus za uczestnictwo w wysokości 3,9 miliona euro oraz bonus za mecz w grupie 550 000. Oprócz tego wypłacane były bonusy: 800 000 za każde zwycięstwo i 400 000 za każdy remis w fazie grupowej.

A więc sam udział i mecze to razem 7,2 mln euro
Po co nam punkty?
Za takie pieniadze można zespół wzmocnić sportowo i w nastepnym sezonie nie bac się braku rozstawienia
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 31.05.2011, 14:47
Najlepiej trafić na kogoś kto zaczyna lige podobnie jak Ekstraklasa.
Odpowiedz cytując
dawidTS
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 31.05.2011, 14:49
FraMat napisał(a):Wyświetl post
zapominamy, że gra w LM daje niebotycznie wyższe pieniądze niż zwycięstwa w grupie LE.

Każdy zespół otrzymał bonus za uczestnictwo w wysokości 3,9 miliona euro oraz bonus za mecz w grupie 550 000. Oprócz tego wypłacane były bonusy: 800 000 za każde zwycięstwo i 400 000 za każdy remis w fazie grupowej.

A więc sam udział i mecze to razem 7,2 mln euro
Po co nam punkty?
Za takie pieniadze można zespół wzmocnić sportowo i w nastepnym sezonie nie bac się braku rozstawienia
Do tego trzeba doliczyć kase z praw transmisyjnych,wplywy z biletow oraz przy dobrych wynikach wzrost sprzedaży pamiątek klubowych .
TYLKO CW3L3 NOSZA ZELE !
Odpowiedz cytując
plomien23
Member

Od: 09.2010

Stary 31.05.2011, 14:56
kondrad czyli wg. Ciebie lepiej grać w LE po ujj na Lm omgg....

Nie dogodzi niestety wszystkim tak źle i tak nie dobrze

Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 31.05.2011, 15:40
dawidTS napisał(a):Wyświetl post
Do tego trzeba doliczyć kase z praw transmisyjnych,wplywy z biletow oraz przy dobrych wynikach wzrost sprzedaży pamiątek klubowych .
Prawa transmisyjne są sprzedawane w pakiecie i z tego właśnie dostajesz kasę z UEFA.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 31.05.2011, 15:46
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Prawa transmisyjne są sprzedawane w pakiecie i z tego właśnie dostajesz kasę z UEFA.
Nie do końca
Po zakończeniu gry jest jakas pula rozdysponowana miedzy kluby
jej wielkosc zalezy od tego ile nadawcy z kraju zainteresowanej druzyny zaplacili za prawa do transmisji

Z tego też wzgledu mozna smialo liczyc minimalny przychod w przypadku awansu na ok 10 mln E
a to przy relatywnie tanich biletach
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 31.05.2011 o godz. 15:50.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
alterego
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 31.05.2011, 18:32
Pokusiłam się o małe zestawienie. ceny za lot na 12/13 lipca. Charakter szacunkowy i na szybko, jak gdzieś odkrył ktoś błąd pw proszę.

Dacia Kiszyniów (Mołdawia) - 920/970 km, lot z Wawy od 1600zł z przesiadkami w Monachium. Dojazd na kołach - średnio. Niby blisko ale trasa przez Ukrainę koszmarek.

Pjunik Erewań (Armenia) - 3327/3440 km - z przesiadką w Moskwie z Wawy 1200 zł (ruskimi liniami ) bezpośredni z Wawy 1900zł. Dojazd na kołach - dla desperatów

FK Borac (Bośnia i Hercegowina) - ok 1000km - lot z przesiadką w Ljublianie od 1100zł z Wawy. Dojazd na kołach - da się zrobić.

FK Mogren (Czarnogóra) - 1500 km, od 2 tysięcy z Wawy. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Skonto Ryga (Łotwa) - 920 km, z Krakowa z przesiadką w Warszawie od 800 zł. Dojazd na kołach - da się zrobić bez większych problemów.

Videoton FC Fehervar (Węgry) - 440km. O ilę się nie mylę - najbliższy możliwy kierunek.

Bangor City FC (Walia) - 2300 km ( google maps wyliczyło 12 dni podróży ze względu na prom ), samolotem do Liverpoolu z Krakowa od 400zł. Dojazd na kołach - dla desperatów. Drogo!

HB Torshavn (Wyspy Owcze) - koniec świata.Można lecieć do Bergen od 400zł a potem bajońskie sumy za prom, lot z Wawy z przesiadkami od 3300. Dojazd na kołach - szanse są, dla desperatów.

Linfield FC (Irlandia Płn.) - 2400 km, lot z Krakowa od 650zł, można też lecieći do Dublina bo to 150km różnicy. Dojazd na kołach - da się zrobić ale po co.

Toboł Kostanaj (kazachstan) - kolejna porażka dla wyjazdowicza - prawie 9 000 km, loty od 4400zł z Krakowa z dwoma przesiadkami. Dojazd na kołach - chyba nie ma co rozważać

Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - 1300 km, z przesiadką w Pradze od 900zł, Dojazd na kołach - luksusowy ale płatne autostrady

FC Flora Tallin (Estonia) - 1300 km, z przesiadką w Wawie od 800zł. Dojazd na kołach - kto był ten wie. Kto nie był - można przeżyć przy odpowiednim stężeniu alkoholu we krwi.

Breidablik (Islandia) - kolejny koszmarek, loty od 2200.Dojazd na kołach - nie rozważam.

Valletta FC (Malta) - 2600km, lot od 1200 zł (ale i na farcie znajdzie się za ok 800zł). Dojazd na kołach - można ale prom potęguje koszty. Dodatkowo płatne autostrady po drodze i Włoska mafia

Neftci Baku (Azerbejdżan) - jedyne 4 800 km, lot i tutaj zaskoczenie, nadzień dzisiejszy od 2000zł. Dojazd na kołach - nie rozważam

FK Szkendija 79 (Macedonia) - 1300 km, lot do Skopje (ok 100km) - od 1200zł. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Skenderbeu Korce (Albania) - ok 1500km,lot do Tirany (ok 180km) od 1200zł, przesiadką w Bolonii. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Jeśli chodzi o kibicowanie - Bałkany i Wielka Brytania ciekawe, o dojazd no to Węgry ew Łotwa, piłkarsko trudno powiedzieć. Turystycznie poproszę Luksemburg. A od Islandii, Wysp Owczych, Kazachstanu i Azerbejdżanu zachowaj nas ręko losująca.
Odpowiedz cytując
Zed_is_dead
Member

Od: 11.2009

Stary 31.05.2011, 19:09
Ja mam pytanie, czy gospodarz pierwszego meczu w każdej rundzie kwalifikacyjnej do CL jest zawsze losowany. W szczególności interesuje mnie 4 runda kwal. o ile tam Wisła dojdzie to czy najpierw będzie grać u siebie czy na wyjeździe ? Czy szanse są pół na pół.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 31.05.2011, 19:32
plomien23 napisał(a):Wyświetl post
kondrad czyli wg. Ciebie lepiej grać w LE po ujj na Lm omgg....

Nie dogodzi niestety wszystkim tak źle i tak nie dobrze
Przeczytaj sobie ostatnie zdanie z mojego postu, a jak masz problem z interpretacją to poproś panią od polskiego...

Napisałem to jedynie jako ciekawostkę, gdyż wg. mnie trochę za mało punktów do rankingu jest przyznawanych za awans do grupy LM. Tyle.
21312
Odpowiedz cytując
Św. Mikołaj
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 31.05.2011, 19:33
alterego napisał(a):Wyświetl post
Pokusiłam się o małe zestawienie. ceny za lot na 12/13 lipca. Charakter szacunkowy i na szybko, jak gdzieś odkrył ktoś błąd pw proszę.

Dacia Kiszyniów (Mołdawia) - 920/970 km, lot z Wawy od 1600zł z przesiadkami w Monachium. Dojazd na kołach - średnio. Niby blisko ale trasa przez Ukrainę koszmarek.

Pjunik Erewań (Armenia) - 3327/3440 km - z przesiadką w Moskwie z Wawy 1200 zł (ruskimi liniami ) bezpośredni z Wawy 1900zł. Dojazd na kołach - dla desperatów

FK Borac (Bośnia i Hercegowina) - ok 1000km - lot z przesiadką w Ljublianie od 1100zł z Wawy. Dojazd na kołach - da się zrobić.

FK Mogren (Czarnogóra) - 1500 km, od 2 tysięcy z Wawy. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Skonto Ryga (Łotwa) - 920 km, z Krakowa z przesiadką w Warszawie od 800 zł. Dojazd na kołach - da się zrobić bez większych problemów.

Videoton FC Fehervar (Węgry) - 440km. O ilę się nie mylę - najbliższy możliwy kierunek.

Bangor City FC (Walia) - 2300 km ( google maps wyliczyło 12 dni podróży ze względu na prom ), samolotem do Liverpoolu z Krakowa od 400zł. Dojazd na kołach - dla desperatów. Drogo!

HB Torshavn (Wyspy Owcze) - koniec świata.Można lecieć do Bergen od 400zł a potem bajońskie sumy za prom, lot z Wawy z przesiadkami od 3300. Dojazd na kołach - szanse są, dla desperatów.

Linfield FC (Irlandia Płn.) - 2400 km, lot z Krakowa od 650zł, można też lecieći do Dublina bo to 150km różnicy. Dojazd na kołach - da się zrobić ale po co.

Toboł Kostanaj (kazachstan) - kolejna porażka dla wyjazdowicza - prawie 9 000 km, loty od 4400zł z Krakowa z dwoma przesiadkami. Dojazd na kołach - chyba nie ma co rozważać

Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - 1300 km, z przesiadką w Pradze od 900zł, Dojazd na kołach - luksusowy ale płatne autostrady

FC Flora Tallin (Estonia) - 1300 km, z przesiadką w Wawie od 800zł. Dojazd na kołach - kto był ten wie. Kto nie był - można przeżyć przy odpowiednim stężeniu alkoholu we krwi.

Breidablik (Islandia) - kolejny koszmarek, loty od 2200.Dojazd na kołach - nie rozważam.

Valletta FC (Malta) - 2600km, lot od 1200 zł (ale i na farcie znajdzie się za ok 800zł). Dojazd na kołach - można ale prom potęguje koszty. Dodatkowo płatne autostrady po drodze i Włoska mafia

Neftci Baku (Azerbejdżan) - jedyne 4 800 km, lot i tutaj zaskoczenie, nadzień dzisiejszy od 2000zł. Dojazd na kołach - nie rozważam

FK Szkendija 79 (Macedonia) - 1300 km, lot do Skopje (ok 100km) - od 1200zł. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Skenderbeu Korce (Albania) - ok 1500km,lot do Tirany (ok 180km) od 1200zł, przesiadką w Bolonii. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Jeśli chodzi o kibicowanie - Bałkany i Wielka Brytania ciekawe, o dojazd no to Węgry ew Łotwa, piłkarsko trudno powiedzieć. Turystycznie poproszę Luksemburg. A od Islandii, Wysp Owczych, Kazachstanu i Azerbejdżanu zachowaj nas ręko losująca.
Czyli tak podsumowując najbardziej pod względem finansowym opłaca nam sie wylosować zespół z Węgier lub Wielkiej Brytanii.
Odpowiedz cytując
alterego
Senior Member

Stary 31.05.2011, 19:50
Nie wzięłam pod uwagę kosztów wyjazdu autokarem / samochodem więc jest kilka tańszych niż UK np Łotwa czy Estonia
Odpowiedz cytując
murray
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 31.05.2011, 19:53
Weźcie pod uwagę też to, że jeżeli wylosujemy jakiś Ryanairowy czy Wizzairowy kierunek, to ceny biletów pójdą w górę. Co oczywiście nie oznacza, że nie można się dostać do Londynu czy innego Birmingham i stamtąd ogarniać transport lądowy.
Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie kierunku wschodniego.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 31.05.2011, 19:53

Z Krakowa Ryanair lata na Malte za 400-500 zł w dwie strony. Plus dojazd do stolicy.
Dla osobówek niemieckie i polskie autostrady są darmowe (Katowicki odcinek można spokojnie ominąć). Luksemburg jest na tyle mały, że spokojnie można po nim jeźdźić krajówkami. Plus: najtańsze paliwo w Unii - tańsze niż u nas.

Zapomniałeś jeszcze o dwóch potencjalnych rywalach. Mianowicie przeciwnikami Valletty i Football 1991 Dudelangen w pierwszej rundzie będą:

SP Tre Fiori (San Marino)
FC Santa Coloma (Andora)

I żaden z tych zespołów nie jest bez szans. Turystycznie (a ja pierwszy pucharowy wyjazd zawsze tak traktuje) mistrzostwo.

W przypadku Tre Fiori, samolotem do Bolonii z Krakowa bezpośredni ryanairem to zaledwie 300 złotych w dwie strony. Potem jeszcze 150 km pociagiem/pksem.

Z Santa Coloma gorzej, 2300 km w jedną stronę przez niemcy samochodem. Plus drogie francuskie autostrady. Lotów nie sprawdzałem...
21312
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 31.05.2011, 19:54
Najwazniejsze by nie czekaly naszych pilkarzy dalekie wyjazdy.
Odpowiedz cytując
przem
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 31.05.2011, 20:08
Teraz spojrzałem na stronę lotu i KRK-RIX (Ryga) wylot 12, powrót 14 Lipca jest za 440 PLN. Wprawdzie czasami loty są tak pokręcone, że lepiej polecieć WAW-RIX, a transport KRK-WAW załatwić osobno (no bo jak się ma czekać 12 h na Okęciu...) A z małym trikiem ze zmianą kraju użytkownika powinno wyjść parę złotych taniej. Do Dudelange można z kolei polecieć ryanem do Charleroi, a stamtąd busy do Luksemburga jeżdżą w cenie od 5 do 25 EUR. Dla większej (4-5 osobowej) ekipy, pewnie i samochód z lotniska byłby dobry (no, tylko trzeba zrezygnować ze znakomitego belgijskiego piwa). Ale o tym będziemy rozmawiać, gdy będzie po losowaniu - no i pewnie wtedy też bilety mogą podrożeć :/

P.S. Do Andory (w okolice) można, chyba, dość łatwo dotrzeć z lotniska w Gironie (przez niektórych dumnie zwane Barceloną), bodaj z Rzeszowa i Wrocka lata Ryan.
Odpowiedz cytując
alterego
Senior Member

Stary 31.05.2011, 20:12
Z tą Maltą jest tak, że bilety teraz są za ok 400-500 zł. a po losowaniu pójdą w górę.Tak było z Alicante po tym jak okazało się, że koszykarki awansowały do F4 w Walencji.
a jeśli chodzi o SP Tre Fiori (San Marino) i FC Santa Coloma (Andora) to przeoczyłam bo sugerowałam się artykułem nt potencjalnych rywali. Czyli wyjazd do Luksemburga lepszy niż mi się początkowo wydawało

Pisząc o cenach biletów brałam pod uwagę to, że od losowania do meczu będą 3 tygodnie a wtedy ceny będą wyższe niż teraz gdzie do meczu jest 7 tygodni.
i powtarzam - są to wyliczenia szacunkowe

Co do ryanaira i wizzaira sprawdzając ceny weźcie pod uwagę dopłatę za zapłatę ( wiecie o co chodzi nie? ) oraz ew zakup bagażu (wódeczki w podręcznym niet)
Ostatnio edytowane przez alterego : 31.05.2011 o godz. 20:17.
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Stary 31.05.2011, 20:22
Tak się zastanawiam, czy hipotetyczny awans do Ligii Mistrzów naprawdę sprawi, że odjedziemy reszcie stawki na kilka lat. Przykłady:
FC Unirea
Steaua Bukareszt
Artmedia Petrżałka
FC Thun
Debrecen

Pokazują, że pieniądze z LM nie gwarantują dominacji na krajowym podwórku. Tak się zastanawiam, czym to może być spowodowane?
Odpowiedz cytując
wis997
Member

Stary 31.05.2011, 20:28
Zycze powodzenia na Malcie bylem na wakacjach teraz w maju
Odpowiedz cytując
wis997
Member

Stary 31.05.2011, 20:30
autobusy sa tanie jak barszcz najdrozszy bilet to ze stefy bodajze A do C Koszt: 1.16 Euro zajebiste autobusy super sie jedzie
Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 31.05.2011, 20:50
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
Tak się zastanawiam, czy hipotetyczny awans do Ligii Mistrzów naprawdę sprawi, że odjedziemy reszcie stawki na kilka lat. Przykłady:
FC Unirea
Steaua Bukareszt
Artmedia Petrżałka
FC Thun
Debrecen

Pokazują, że pieniądze z LM nie gwarantują dominacji na krajowym podwórku. Tak się zastanawiam, czym to może być spowodowane?
Brak fachowcow, i pieniadze moze ida na inne cele niz rozwoj klubu (sa przejadane).
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
Acima
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 31.05.2011, 21:22

Pięniądze nie grają czego najlepszy przykład masz choćby w Manchesterze City czy w Polonii Warszawa. Po za tym sukcesy w pucharach często powodują, że drużyna się sypie. Jedni chcą odejść, inni podwyżki itp. Budowa profesjonalego klubu piłkarskiego to nie jest prosta sprawa i dlatego potrzeba do tego fachowców.
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 31.05.2011, 21:38
FC Unirea
Steaua Bukareszt
Artmedia Petrżałka
FC Thun
Debrecen

3 z tych drużyn to totalne wioski które nie miały prawa bytu. Taka nasza Amica czy Groclin. Steua za to kase z LM zgarneła, ale tam weszło kilku bogatych w inne kluby i nie zdołali odjechać. Debrescen to nie wiem, ale raczej też infrastruktura nie generuje przychodów i pewnie brak pomysłu na rozwój. To też nie chodzi by mieć pieniądze ale by mieć plan ich wydawania.
Odpowiedz cytując
DrunkenBear
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 01.06.2011, 02:02
FraMat napisał(a):Wyświetl post

A nie jest przypadkiem tak, że za granie w 4 rundzie eliminacji do LM drużyna dostała 2,1 mln euro. Za awans do fazy grupowej 3,9 mln euro?

Ale nie oszukujmy się. Jak uda się wreszcie doczłapać do 4 rundy, to tam będziemy potrzebować dużo szczęścia żeby dobrze wylosować i awansować. A z tego co wyczytałem w 4 rundzie eliminacji grać będą na pewno: Arsenal FC, Villarreal CF, Udinese Calcio, FC Bayern München, Olympique Lyonnais. Więc znając nasze szczęście do losowania trafimy Arsenal albo Bayern....
Ostatnio edytowane przez DrunkenBear : 01.06.2011 o godz. 02:07.
Odpowiedz cytując
Gargamel
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 01.06.2011, 02:08
Chłopie, ale my nie możemy na nich trafić!!! Ile razy ma być to wałkowane? Poczytałbyś trochę.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 01.06.2011, 04:10
DrunkenBear napisał(a):Wyświetl post
A nie jest przypadkiem tak, że za granie w 4 rundzie eliminacji do LM drużyna dostała 2,1 mln euro. Za awans do fazy grupowej 3,9 mln euro?

Ale nie oszukujmy się. Jak uda się wreszcie doczłapać do 4 rundy, to tam będziemy potrzebować dużo szczęścia żeby dobrze wylosować i awansować. A z tego co wyczytałem w 4 rundzie eliminacji grać będą na pewno: Arsenal FC, Villarreal CF, Udinese Calcio, FC Bayern München, Olympique Lyonnais. Więc znając nasze szczęście do losowania trafimy Arsenal albo Bayern....
A kolega to chyba na starych zasadach jedzie - przepisy sie zmienily, mozemy grac tylko z Mistrzem danego kraju.
Odpowiedz cytując
Dani
Member

Od: 04.2005

Stary 01.06.2011, 04:47

kurcze ale denerwują takie posty , zasady się zmieniły ponad 2 lata temu a są ludzie którym ciągle trzeba o tym przypominać .
Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Stary 01.06.2011, 04:51
ja juz kiedys napisalem ze pierwszy polski klub ktory trafi do LM odjedzie konkurencji w polskiej lidze na pare lat. dlatego tak wazny byl tegoroczny tytul. w tym sezonie - prawdopodobnie po raz ostatni - jest latwe podejscie do Champions League. start Wisly w LM to srednio10 mln. euro zysku (i to przy 6 porazkach) biorac pod uwage to ze pracuja u nas fachowcy (przynajmniej 3) to wydanie w jednym okienku chocby polowy z zyskow z LM powoduje ze w kraju nie mamy konkurencji a i braku rozstawienia nie musimy sie bac. A Stan umie madrze wydac. w tym roku musimy awansowac. bo za rok moze byc znacznie ciezej, a mimo milosci Cupiala do Wisly, ciezko jest mi sobie wyobrazic ze sypnie takim groszem jakiego mozemy doswiadczyc od UEFA za Champions League. Panowie nie biora jeszcze jednej rzeczy pod uwage. LM to nie tylko UEFA, to sposorzy, u nas, w Polsce. Nie Milko jak w Bialymstoku tylko powazne firmy: Pepsi, Coca Cola. Inny poziom sponsorigu i kontrakty idace w mln euro (nie zlotych). momencie awansu do LM przed Wisla otworza sie niespotykane mozliwosci. Taki Melikson po pary dobrych meczach bedzie wart parenscie razy wiecej niz obecnie; kazdy pilkarz podniesie swoja wartosc. Obnizenia wartoscie nie ryzykujemy bo tylko mozemy zyskac, nie stracic. A i wezcie pod uwage (uzywajac przykladu Roberta Lewandowskiego) ze Wisla w LM nie mialaby zadnego problemu aby przekonac KAZDEGO polskiego pilkarza do gry u siebie kosztem Legii, Lecha czy innych klubow. Nalezy jeszcze wziasc pod uwage ze lepiej jest przekonac do pracy u siebie zagranicznego dobrego trenera grajac w CL niz nie grajac. Mowie o tym dlatego ze w razie awansu trzeba by sie liczyc z mozliwoscia odejscia RM.

Troche off topic ale mam nadzieje ze moderatorzy wybacza. Podpiolem sie pod dyskusje
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Stary 01.06.2011, 04:52
Dani napisał(a):Wyświetl post
kurcze ale denerwują takie posty , zasady się zmieniły ponad 2 lata temu a są ludzie którym ciągle trzeba o tym przypominać .
najlepsze jest to ze on pisze ze gdzies to wyczytal moze stara gazeta
Odpowiedz cytując
Tenzen
Senior Member

Stary 01.06.2011, 06:39
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Bo zakładając, że uda nam się przejść tą IV rundę. Z naszym rankingiem, będziemy przed ostatnią drużyną (gorszy ranking od nas ma tylko Rumuńskie Galații ew. Sturm Graz jeśli udało by im się załapać), stąd miejsce w najsłabszym koszyku. Dlatego w wariancie optymistycznym, naszymi trzema najsłabszymi (wg. punktów rzecz jasna) przeciwnikami, będą:

FC Internazionale Milano ITA 100,110
Olympique de Marseille FRA 68,735
FC Basel 1893 SUI 39,980

W pesymistycznym:
Manchester United FC ENG 151,157
Milan AC ITA 94,110
Zienit Sankt Petersburg RUS 60,441

Jednym słowem bardzo prawdopodobne jest odniesienie sześciu porażek... No, ew. optymistycznie, dwa remisy...
Już rozmyślamy nad fazą grupową LM

Mnie na razie bardziej interesują charakterystyki rywali w eliminacjach. Na kogo lepiej trafić, kogo teoretycznie będzie łatwiej ograć itd.

RAF napisał(a):Wyświetl post
najlepsze jest to ze on pisze ze gdzies to wyczytal moze stara gazeta
A czy nowe gazety trzymają poziom? Lepiej napisać ciekawą głupotę bo się lepiej sprzeda. Niestety... A ludzie dalej kupują. Także nie zdziwiłbym się jakby w Fakcie ktoś coś przekręcił odnośnie potencjalnych rywali
Ostatnio edytowane przez Tenzen : 01.06.2011 o godz. 07:25.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów