The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Don Donson
Senior Member

Od: 05.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 16.03.2014, 11:23
Co za typ napisał(a):Wyświetl post
raindog masz troche takie myslenie jak za czasow komuny byle kogos sprzedac bo wiesz kto? zalozmy sytuacje ze jedziesz z ojcem bratem samochodem przekroczyl predkosc dozwolona dzwonisz odrazu na psy go podac?
Ten post mówi bardzo wiele o tym co dzieli obydwie strony.
Oczywiście jak się domyślam specjalnie przerysowałeś powyższą metaforę...?

Są dwie ważne rzeczy i mówcie sobie co chcecie.
Pierwszą jest praworządność - oczywiste jest, że choćby nie wiem jak SKWK się uparło, jakie numery odwalało, to nawet zesranie się w heroicznym akcie protestu na dywanie w gabinecie Cupiała będzie odczytywane jako niepoważne. Akcja z racami spowodowała:

- możliwość usunięcia narośli w postaci SKWK, która wg ustaleń życzyła sobie 1 zł / biletu (i dużo to i mało, biorąc pod uwagę składki członkowskie + 18 meczów x liczba biletów to mówimy tu o konkretnych już pieniądzach). Wątpliwe w kontekście ostatnich zdarzeń jest powierzanie tym ludziom czegokolwiek, bo są nieobliczalni w świetle swoich niepowodzeń (Vide Race na Ruchu Chorzów).

- zdegradowanie SKWK jako potencjalnego partnera do jakiejkolwiek dyskusji - niestety o czymkolwiek. Pozwoliliście się podejść jak dzieci. Nie rozumiecie, że klub i władza czekały na debilną akcję? nawet jak o niej wiedzieli, to woleli poczekać aby mieć pretekst do zamknięcia całego kramiku. Czy chwalony przez wszystkie przypadki prezes Wawro nie potrafił swoim niewątpliwym autorytetem wpłynąć na pewne osoby?

- czarny PR - to już jest tylko konsekwencja. Ordynarne jest też ukazywanie się w roli Mesjasza ruchu kibicowskiego, bo tak nie jest. Kilka razy już pisałem przy różnych tematach, że albo będziecie płynęli z prądem albo zostaniecie zmarginalizowani. Na razie systemowo i instytucjonalnie, potem finansowo, poprzez ceny biletów. Przez połowę życia siedziałem na C, ostatnio na E a teraz na H. Prawda jest taka, że ludzie Waszych czynów nie określają inaczej jak debilizm i bandyci. co idealnie wpisuje się w politykę klubu wobec elementów skrajnych.

- Relatywizm. Po co klub ma inwestować w relacje ze środowiskiem, które posiada preferencyjne ceny biletów, jest roszczeniowe, naraża klub na straty, buduje zły wizerunek medialny? W buty sobie wsadźcie akcje z dziećmi. Jak nie wiecie, że renomę buduje się przez lata a można ją stracić w pięć minut, to jesteście zwyczajnie nieodpowiedzialni. W wolnych mediach i nie piszę tu o Polsce tylko o mechanizmie medialnym w krajach wolnych od reżimów totalitarnych jest tak zwane "odchylenie negatywne" czyli pisze i mówi się o tym co jest złe, bo nie będą pisać o oczywistości, że każdy może kupić sobie koszyk żarcia w tesco, bo to jest na tyle normalne, że nikogo to nie dziwi.
Jak nie potrafiliście się przez lata dogadać z kilkoma dziennikarzami krakowskiej albo dziennika żeby dobrze o Was pisał to czego chcecie? Media chodzą na postronku relacji ludzkich. Stąd się bierze ich przychylność lub odraza.

- Bilans strat. Finansowo wygląda to tak, że jeden człowiek na H jest wart tyle co 4 na C i nie sprawia kłopotów i niczego nie oczekuje oprócz świętego spokoju. Może to kwestia wieku, ale generalnie mam już w nosie ile osób będzie na Wiśle, ja będę i to się dla mnie liczy.

Druga sprawa to protekcjonalny ton jakim SKWK raczy klub, mówiąc, że bez niego klub będzie się staczał. Totalna bzdura!!!
Jest masa klubów z mniejszą liczbą kibiców i sobie radzą. Wisła wynajmuje obiekt tylko na mecze, więc nie musi go utrzymywać. Wpuszczenie policji oznacza dodatkową redukcję kosztów, bo policja nie wystawia faktury za ochronę tylko to jej ustawowy obowiązek.
Bednarz kawał ścierwa wiadomo - ale uniósł się już ambicją. W jego głowie już nie ma znaczenia czy on będzie prezesem czy nie, pewnie za jakiś czas nie. Ale do tego momentu tak Wam utrudni życie, że będziecie go mocno wspominać.

Wisła i tak się nie domyka finansowo przy 15.000 kibiców a więcej nie przyjdzie średnio na mecz inny niż z Legią i Cracovią. Dawajcie więcej pretekstów do takich akcji.
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
Pamiętajcie o tym, że:
- nie macie poparcia w klubie,
- nie macie poparcia w prasie,
- nie macie poparcia w odbiorze społecznym, więc mesjanizm jest żałosny,
- to, że środowisko kibicowskie się co do zasady zgadza, jest przeciwne odpowiedzialności zbiorowej i karaniem bez wyroku jest jasne.
- i teraz jeszcze jedna przykra dla Was sprawa - masa, naprawdę masa ludzi z zachodniej trybuny wg tego co słyszę podczas meczów, chciałaby zobaczyć jak gliniarze pałują C.

I na koniec. Aby prowadzić wojnę, trzeba mieć sojuszników, klub ma politykę klubową, media i władze. A SKWK kogo ma? Helsińską Fundację Praw Człowieka? Amnesty International?
Give me a break - cytując Maxa Kolonko...

Daliście się rozegrać i tyle. Aczkolwiek lepiej jak SKWK jest niżby miało go nie być. Bezdyskusyjnie.
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 16.03.2014, 11:25
Ponieważ wywołano mnie wielokrotnie, na koniec wypowiem się jeszcze bardzo krótko i zwięźle.

Liczę na poważne zmiany w SKWK i przekształceniu się stowarzyszenia w stowarzyszenie ludzi dorosłych, a przy tym w stowarzyszenie wszystkich kibiców Wisły Kraków. Dorosłość to odpowiedzialność za czyny. Ostatnia arogancja i zarozumialstwo SKWK , przed którą ostrzegałem SKWK, raczej się nie przysłużyły nikomu. Zero tolerancji dla szkodzenia klubowi przez kogokolwiek. Współpraca z klubem na rzecz usuwania elementów kibicowania szkodzącego klubowi ( w tym pseudo kibiców także). Powrót do szczytnych celów, jak pmomnik itp. Odcięcie się od szkodliwych opraw, bluzgów stadionowych itp. Przy takim SKWK liczę na powrót do współpracy z klubem SA. Ten kto potrawi ewoluować czyli przystosowywać się do postępu społecznego, ten potrafi przetrwać.

Liczę na powrót współpracy Wisły Kraków SA z mam nadzieję, zreorganizowanym jak wyżej jako warunkiem - SKWK - na rzecz dobra Wisły Kraków. Liczę na przyuczenie każdego prezesa Wisły Kraków SA do stosowania twardej i bezwzględnej walki z chuligaństwem stadionowym oraz szkodzeniem Wiśle Kraków także na wyjazdach. Kary powinny być wyłącznie indywidualne i skuteczne. Klub przy braku wskazania winnych za wyjazdowe kary dla klubu, powinien odciąć się od danych kibiców w całości i poprosić Ekstraklasę i PZPN o zakaz wyjazdów aż do skutku, a ewentualne indywidualne karanie winnych, pozostawić gospodarzom danych meczów wyjazdowych .

Mówiąc krótko - liczę na twórczy kompromis, wyłącznie wzmacniający Wisłę Kraków.

Ps. nie zgodzę się z argumentacją, że słaby poziom piłki nożnej, daje przyzwolenie na burdy stadionowe oraz tolerowanie chamstwa ( postkomunistycznego folkloru) stadionowego czy szkodnictwa wobec własnego klubu. No bo oprócz ekstraklasy, gdzie są także kluby prawie całkiem bez kasy, są także kluby niższych lig, gdzie wiadomo, że poziom piłkarski nie może być najwyższy. W cywilizowanych krajach piłkarskich, kibice zachowują się zgodnie z prawem i zasadami, niezależnie od poziomu piłkarskiego, danych rozgrywek. Czasy się zmieniają i kibice też powinni. Na dawnych otwartych i malutkich kopcach stadionowych, można było "ryja drzeć do woli" ale teraz bluzgi odbijają się od ścian i dachu i porażają uszy nie tylko mediów, ale i dzieci. Pora się "oddziczyć" trochę w tej UE, bo to nie to samo co dawne RWPG.
Ostatnio edytowane przez kot : 16.03.2014 o godz. 12:25.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 16.03.2014, 11:29
Co za typ napisał(a):Wyświetl post
raindog masz troche takie myslenie jak za czasow komuny byle kogos sprzedac bo wiesz kto? zalozmy sytuacje ze jedziesz z ojcem bratem samochodem przekroczyl predkosc dozwolona dzwonisz odrazu na psy go podac?
Przeczytaj jeszcze raz.

@Wolfy

Nie uważam, by działania Bednarza były jedyne słuszne, co staram się najzwyczajniej pokazać jego motywacje, które są inne, niż się tutaj wypisuje. Jak je ocenicie, to już inna sprawa. Jeżeli widzicie je inaczej, mamy otwarte pole do dyskusji. Jednak, jak sam widzisz wolfy, trudno na tym forum o jakąś rzeczową dyskusję. Z Tobą zwykle rzadko się zgadzałem (tym razem w dużej mierze się zgadzam - przynajmniej w kwestii opisu sytuacji - tu zresztą wiele się dowiedziałem, bo co do sposobu jej rozwiązania, niekoniecznie), ale cholera, jak pojawił się spór, to potrafiłeś odnieść się do tego, co się do Ciebie piszę. Niestety nie każdy posiadł tu taką zdolność.

To co mnie denerwuje, to przedstawianie jednych, jako białych, a drugich jako czarnych. Obecny konflikt, to nic innego jak konflikt interesów, tyle, że nie chodzi tutaj o Wisłę, a o pokazanie, kto tutaj rządzi. Gdyby chodziło o Wisłę, obie strony już dawno zasiadłyby do rozmów. Niestety wszyscy od samego początku dają do zrozumienia, że rozmawiać ze sobą nie będą.
Ostatnio edytowane przez raindog : 16.03.2014 o godz. 11:33.
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 16.03.2014, 11:45
Don Donson napisał(a):Wyświetl post
Ten post mówi bardzo wiele o tym co dzieli obydwie strony.
Oczywiście jak się domyślam specjalnie przerysowałeś powyższą metaforę...?

Są dwie ważne rzeczy i mówcie sobie co chcecie.
Pierwszą jest praworządność - oczywiste jest, że choćby nie wiem jak SKWK się uparło, jakie numery odwalało, to nawet zesranie się w heroicznym akcie protestu na dywanie w gabinecie Cupiała będzie odczytywane jako niepoważne. Akcja z racami spowodowała:

- możliwość usunięcia narośli w postaci SKWK, która wg ustaleń życzyła sobie 1 zł / biletu (i dużo to i mało, biorąc pod uwagę składki członkowskie + 18 meczów x liczba biletów to mówimy tu o konkretnych już pieniądzach). Wątpliwe w kontekście ostatnich zdarzeń jest powierzanie tym ludziom czegokolwiek, bo są nieobliczalni w świetle swoich niepowodzeń (Vide Race na Ruchu Chorzów).

- zdegradowanie SKWK jako potencjalnego partnera do jakiejkolwiek dyskusji - niestety o czymkolwiek. Pozwoliliście się podejść jak dzieci. Nie rozumiecie, że klub i władza czekały na debilną akcję? nawet jak o niej wiedzieli, to woleli poczekać aby mieć pretekst do zamknięcia całego kramiku. Czy chwalony przez wszystkie przypadki prezes Wawro nie potrafił swoim niewątpliwym autorytetem wpłynąć na pewne osoby?

- czarny PR - to już jest tylko konsekwencja. Ordynarne jest też ukazywanie się w roli Mesjasza ruchu kibicowskiego, bo tak nie jest. Kilka razy już pisałem przy różnych tematach, że albo będziecie płynęli z prądem albo zostaniecie zmarginalizowani. Na razie systemowo i instytucjonalnie, potem finansowo, poprzez ceny biletów. Przez połowę życia siedziałem na C, ostatnio na E a teraz na H. Prawda jest taka, że ludzie Waszych czynów nie określają inaczej jak debilizm i bandyci. co idealnie wpisuje się w politykę klubu wobec elementów skrajnych.

- Relatywizm. Po co klub ma inwestować w relacje ze środowiskiem, które posiada preferencyjne ceny biletów, jest roszczeniowe, naraża klub na straty, buduje zły wizerunek medialny? W buty sobie wsadźcie akcje z dziećmi. Jak nie wiecie, że renomę buduje się przez lata a można ją stracić w pięć minut, to jesteście zwyczajnie nieodpowiedzialni. W wolnych mediach i nie piszę tu o Polsce tylko o mechanizmie medialnym w krajach wolnych od reżimów totalitarnych jest tak zwane "odchylenie negatywne" czyli pisze i mówi się o tym co jest złe, bo nie będą pisać o oczywistości, że każdy może kupić sobie koszyk żarcia w tesco, bo to jest na tyle normalne, że nikogo to nie dziwi.
Jak nie potrafiliście się przez lata dogadać z kilkoma dziennikarzami krakowskiej albo dziennika żeby dobrze o Was pisał to czego chcecie? Media chodzą na postronku relacji ludzkich. Stąd się bierze ich przychylność lub odraza.

- Bilans strat. Finansowo wygląda to tak, że jeden człowiek na H jest wart tyle co 4 na C i nie sprawia kłopotów i niczego nie oczekuje oprócz świętego spokoju. Może to kwestia wieku, ale generalnie mam już w nosie ile osób będzie na Wiśle, ja będę i to się dla mnie liczy.

Druga sprawa to protekcjonalny ton jakim SKWK raczy klub, mówiąc, że bez niego klub będzie się staczał. Totalna bzdura!!!
Jest masa klubów z mniejszą liczbą kibiców i sobie radzą. Wisła wynajmuje obiekt tylko na mecze, więc nie musi go utrzymywać. Wpuszczenie policji oznacza dodatkową redukcję kosztów, bo policja nie wystawia faktury za ochronę tylko to jej ustawowy obowiązek.
Bednarz kawał ścierwa wiadomo - ale uniósł się już ambicją. W jego głowie już nie ma znaczenia czy on będzie prezesem czy nie, pewnie za jakiś czas nie. Ale do tego momentu tak Wam utrudni życie, że będziecie go mocno wspominać.

Wisła i tak się nie domyka finansowo przy 15.000 kibiców a więcej nie przyjdzie średnio na mecz inny niż z Legią i Cracovią. Dawajcie więcej pretekstów do takich akcji.
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
Pamiętajcie o tym, że:
- nie macie poparcia w klubie,
- nie macie poparcia w prasie,
- nie macie poparcia w odbiorze społecznym, więc mesjanizm jest żałosny,
- to, że środowisko kibicowskie się co do zasady zgadza, jest przeciwne odpowiedzialności zbiorowej i karaniem bez wyroku jest jasne.
- i teraz jeszcze jedna przykra dla Was sprawa - masa, naprawdę masa ludzi z zachodniej trybuny wg tego co słyszę podczas meczów, chciałaby zobaczyć jak gliniarze pałują C.

I na koniec. Aby prowadzić wojnę, trzeba mieć sojuszników, klub ma politykę klubową, media i władze. A SKWK kogo ma? Helsińską Fundację Praw Człowieka? Amnesty International?
Give me a break - cytując Maxa Kolonko...

Daliście się rozegrać i tyle. Aczkolwiek lepiej jak SKWK jest niżby miało go nie być. Bezdyskusyjnie.
100 % racji.
To jest właśnie smutne lecz prawdziwe. Stawiając sie w opozycji trzeba uważać by nie wypaść poza margines. Niestety właśnie tak się stało a syndyk Bednarz skwapliwie to wykorzystał.

Sory za polityczne porównanie ale jak się nie osiągnie progu wyborczego to pozostaje jedynie wegetacja. Mam nadzieję, tak jak kot, że w SKWK zajdzie zmiana która uwiarygodni stowarzyszenie w oczach tzw. opinii publicznej. Bo niestety kolejnymi "akcjami" kopie się coraz większy dołek, w którym SKWK może zostać ceremonialnie pochowane przez klub, media, miasto itd. A zamiast niego zainteresowane osoby powołają nowy tworek-potworek, który będzie bardziej "medialny".
c.d.n.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 16.03.2014, 13:04
Chyba, ze siedzisz w loży obok Bednarza, to tak. Ale ogólnie to chyba jednak ci się trochę popier...ło.
Odpowiedz cytując
jaro1985r
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 16.03.2014, 13:08
Przed chwilą w transmisji pokazali tą curwe bednarza. Podejrzewam ,że wszyscy Wiślacy wkurvieni po tym co się dzieje na boisku w Warszawie a ten pajac siedzi i się cieszy...! Mozecie mnie zbanować ale jak widzę taki obrazek po tym co dzieję się w klubie to mnie szlag trafia !Ludzie setki kilometrów jeżdżą za Wisłą rok w rok a taka .....a namieszała,najebała zakazów a teraz siedzi i cieszy michę w loży legii. BEDNARZ WYPIERDALAJ JEBANA WARSZAWSKA KURVO
Ostatnio edytowane przez jaro1985r : 16.03.2014 o godz. 14:38.
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 16.03.2014, 14:36

Wyraża więcej niż 1000 słów

bEDNARZ OUT!!!
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 16.03.2014, 14:37
jaro1985r napisał(a):Wyświetl post
Przed chwilą w transmisji pokazali ...
Jaro1985, ochłoń. Do niczego to nie doprowadzi. Jest jak jest i coś z tym trzeba zrobić - konstruktywnie. Ostania rzecz jaką nam teraz trzeba to następne pogłębienie konfliktu a wszystko do tego zmierza. Zastanów się kto specjalnie pokazuje Bednarza i dlaczego jątrzy wśród kibiców Wisły. Dajecie się manipulować swoim wrogom.

Szczęście nam sprzyja. Jeszcze. 2:2

Może zabrzmi to bluźnierczo ale napisze co mam na myśli. Liczę na konsolidację wszelkich grup kibicowskich na Wiśle i podporządkowanie swoich działań SKWK , aby stowarzyszenie reprezentowało szerszą rzeszę kibiców przed klubem. Liczę na to że SKWK zmieni swój zarząd i nowe władze zaczną z rozmowę z Jackiem, tak jak tego sobie życzy. On tu nie będzie wiecznie. Liczę na jakikolwiek dialog. Bez żądań wstępnych, dla dobra Wisły. Liczę na upublicznienie dialogu z klubem tak ab opinia publiczna mogła sama ocenić która strona na co się zgodziła i czego oczekiwała by podtrzymać dialog i w którym momencie ustępstwa czyni. Wszystko to aby skonsolidować kibiców Wisły który obecnie są skłóceni. Przeciwko tym którzy działają na szkodę klubu i niebawem znów wykorzystają nasz rozłam.

Mało mamy problemów by robić sobie następne?
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 16.03.2014 o godz. 14:43.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
jaro1985r
Senior Member

Stary 16.03.2014, 14:47
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Jaro1985, ochłoń. Do niczego to nie doprowadzi. Jest jak jest i coś z tym trzeba zrobić - konstruktywnie. Ostania rzecz jaką nam teraz trzeba to następne pogłębienie konfliktu a wszystko do tego zmierza. Zastanów się kto specjalnie pokazuje Bednarza i dlaczego jątrzy wśród kibiców Wisły. Dajecie się manipulować swoim wrogom.

Szczęście nam sprzyja. Jeszcze. 2:2

Może zabrzmi to bluźnierczo ale napisze co mam na myśli. Liczę na konsolidację wszelkich grup kibicowskich na Wiśle i podporządkowanie swoich działań SKWK , aby stowarzyszenie reprezentowało szerszą rzeszę kibiców przed klubem. Liczę na to że SKWK zmieni swój zarząd i nowe władze zaczną z rozmowę z Jackiem, tak jak tego sobie życzy. On tu nie będzie wiecznie. Liczę na jakikolwiek dialog. Bez żądań wstępnych, dla dobra Wisły. Liczę na upublicznienie dialogu z klubem tak ab opinia publiczna mogła sama ocenić która strona na co się zgodziła i czego oczekiwała by podtrzymać dialog i w którym momencie ustępstwa czyni. Wszystko to aby skonsolidować kibiców Wisły który obecnie są skłóceni. Przeciwko tym którzy działają na szkodę klubu i niebawem znów wykorzystają nasz rozłam.

Mało mamy problemów by robić sobie następne?
Z bednarzem nikt nie będzie już rozmawiał. MA WYPIERDALAĆ!
Odpowiedz cytując
Lechista69
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 16.03.2014, 14:52
Sorry panowie ale ta nagonka na Bednarza już dawno przekroczyla granice absurdu.. wiadomo ze to nie Wiślak tylko legionista ale na Boga jak możecie chciec go wywalic tylko dlatego ze sobie z ziomkiem rozmawia na stadionie i sie smieje ? Mial zejsc do Smudy z piana na pysku i zaczac blagac zeby pilkarze zaczeli grac lepiej Jesli macie argumenty merytoryczne zeby sie go pozbyc to prosze... ja widze ze zrobil bardzo wiele dobrego od kiedy przejal stery...
"Ciągle powtarzam to piłkarzom: Lechia to nie imienny u cioci Jadzi. To symbol daleko wykraczający poza sport." - Bobo K.
Odpowiedz cytując
jaro1985r
Senior Member

Stary 16.03.2014, 14:54
Lechista69 napisał(a):Wyświetl post
Sorry panowie ale ta nagonka na Bednarza już dawno przekroczyla granice absurdu.. wiadomo ze to nie Wiślak tylko legionista ale na Boga jak możecie chciec go wywalic tylko dlatego ze sobie z ziomkiem rozmawia na stadionie i sie smieje ? Mial zejsc do Smudy z piana na pysku i zaczac blagac zeby pilkarze zaczeli grac lepiej Jesli macie argumenty merytoryczne zeby sie go pozbyc to prosze... ja widze ze zrobil bardzo wiele dobrego od kiedy przejal stery...
Dał 420 zakazów za damski chyj
Odpowiedz cytując
Lechista69
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 16.03.2014, 14:56
Dał 420 zakazów
Ok, to jest już jakis argument.. a jak ma sie do tego stanowisko SKWK ktore domaga sie wywalenia jeszcze jakiegos prezesa i trenera Smudy? W sumie bardziej mnie interesuje dlaczego SKWK domaga się usunięcia trenera piłkarzy.. on zakazów nie dawał !

Więcej w tym tygodniu mówiło się nie o meczu z Legią, a o konflikcie klubu z częścią kibiców, którzy uderzyli też personalnie w Pana. Jak Pan to skomentuje?
Na pewno nie wszyscy kibice tak myślą. W ogóle nie rozumiem tej całej sprawy. Nigdy nie wypowiadałem się źle o kibicach, a wprost przeciwnie – często chwaliłem ich za duże wsparcie, jakiego udzielili zespołowi jesienią. Zastanawiam się zatem kto robi tę krecią robotę. Ja przecież nie pracuję tutaj, żeby zdemolować ten klub czy drużynę. Wprost przeciwnie, chcę wyciągnąć zespół z marazmu.
Rozmawiał Pan przez ostatnie miesiące z kibicami?
Na początku mieliśmy dwa, trzy spotkania. Odbyły się one w sympatycznej atmosferze. Prosiłem ich, żeby pomogli nam w trudnym momencie. Tak było jesienią. Teraz dziwię się, dlaczego ktoś miesza mnie w organizacyjne sprawy, skoro ja ani z Bogusławem Cupiałem, ani z prezesem Bednarzem w ogóle na takie tematy nie rozmawiałem, ani nie rozmawiam. Mnie interesuje tylko strona sportowa. Zresztą właściciel ostatnio był za granicą, więc nawet nie rozmawialiśmy na tematy sportowe, a co dopiero związane z tą aferą.
Nie obawia się Pan, że przez to całe zamieszanie stracicie atut swojego boiska?
Obawiam się, bo jeśli pójdzie to wszystko w negatywnym kierunku, to szkoda będzie tego wszystkiego. Przez ostatnie miesiące, w trudnej dla klubu sytuacji, zrobiliśmy bardzo dużo i nie można tego zniszczyć. Jeśli ktoś będzie robił inaczej, to ja już na to nie będę miał wpływu.
A na zawodników ten konflikt wpływa w jakimś stopniu?
Dużo na ten temat rozmawiają. Staram się im tłumaczyć, żeby nie zawracali sobie głowy tymi problemami, żeby skoncentrowali się na treningach i meczach. Oni do mnie też mówią, żebym się nie denerwował.
Ciężko się jednak chyba od tego wszystkie odciąć?
Na pewno nie motywuje to do dalszej budowy drużyny. Odbiera wręcz chęci, żeby coś tutaj stworzyć.
Na stronie Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków pojawił się tekst, w którym kibice wprost domagają się pańskiego zwolnienia.
Jestem takim człowiekiem, który jeśli komuś nie podoba się moja osoba, to wiem co mam robić. Potrafię się szybko spakować i po problemie.
Bierze Pan pod uwagę fakt, że to jednak nie jest głos wszystkich kibiców?
Biorę, bo wiem, że to jest jedynie grupa i nie wszyscy tak myślą. Powtórzę jeszcze raz, w żadnym klubie nie interesowały mnie sprawy organizacyjne. Nie wtrącam się w to.
Jeśli w czasie meczu z Zawiszą Bydgoszcz dojdzie do jakiś incydentów, związanych z pańską osobą, to będzie się Pan tym przejmował?
W czasie meczu nie, ale po nim zastanowię się co dalej. W takiej atmosferze trudno bowiem pracować.
Ze strony SKWK padają zarzuty, że miał Pan udział w odejściu Radosława Sobolewskiego. Jak Pan to skomentuje?
O tym decydował zarząd. Gdy przyszedłem do Wisły usłyszałem, że chłopak ma 37 lat i klub nie wiąże z nim już przyszłości. Myślę, że Radkowi wyszło to nawet na dobre, bo ma możliwość gry w Górniku.

http://skwk.pl/pilkanozna/8-pilka-no...m-z-klubu.html
Ostatnio edytowane przez Lechista69 : 16.03.2014 o godz. 14:59.
"Ciągle powtarzam to piłkarzom: Lechia to nie imienny u cioci Jadzi. To symbol daleko wykraczający poza sport." - Bobo K.
Odpowiedz cytując
jaro1985r
Senior Member

Stary 16.03.2014, 14:58
Lechista69 napisał(a):Wyświetl post
Ok, to jest już jakis argument.. a jak ma sie do tego stanowisko SKWK ktore domaga sie wywalenia jeszcze jakiegos prezesa i trenera Smudy? W sumie bardziej mnie interesuje dlaczego SKWK domaga się usunięcia trenera piłkarzy.. on zakazów nie dawał !
Właśnie za to ,że nie zajmuje się tylko trenowaniem pikarzy a wsadza kinola w sprawy w które nie powinien się mieszać ! Po więcej informacji sięgnij na stronkę SKWK. Tam masz wzystko opisane
Odpowiedz cytując
universe
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 16.03.2014, 15:18

Che?

Fanatyczni kibice to obok historii, herbu i barw najwieksze dobro kazdego klubu, jego tetniace serce.
May the road rise up to meet you. May the wind be always at your back.
May the sun shine warm upon your face. May the rain fall soft upon your fields,
and until we meet again, may God hold you in the palm of his hand. (gaelic blessing)
Odpowiedz cytując
saklak1906
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 16.03.2014, 15:35
Dał 420 zakazów za damski chyj
Napewno za ładne oczy, albo mu sie kolor dresu nie spodobał
,
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 16.03.2014, 15:43
saklak1906 napisał(a):Wyświetl post
To napisz za co ludzie dostali zakazy, czekamy.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Stary 16.03.2014, 16:45
Liczę na to że SKWK zmieni swój zarząd i nowe władze zaczną z rozmowę z Jackiem, tak jak tego sobie życzy. On tu nie będzie wiecznie. Liczę na jakikolwiek dialog. Bez żądań wstępnych, dla dobra Wisły.
A kibice liczą na nowy zarząd Wisły, nowego Prezesa, z którym zaczną rozmowę. Z Jackiem to sobie sam już rozmawiaj (tylko uważaj żebyś nie dostał zakazu stadionowego, kiedy mu się ton rozmowy nie spodoba).
Dobrze, ze się zreflektowałeś, ze on tu nie będzie wieczny w przeciwieństwie do nas. I z nowym Prezesem i Zarządem tez liczymy na dialog bez żądań wstępnych dla dobra Wisły.
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 16.03.2014, 16:48
Poszła odpowiedzialność zbiorowa za bohaterów z racami. Dopóki będą rzucać ukryci bez odwagi do zapłacenia finansowych kar, dopóty odpowiedzialność będzie albo żadna (jak dotychczas, na co wszyscy popierający rzuty racami na murawę liczyli) albo zbiorowa w przypadku eskalacji (a trudno inaczej opisać wrzucenie zza stadionu rac, durne postulaty skwk, czy nawet raca na derbach) konfliktu klub<->kibice.
Odpowiedz cytując
3120c
Member

Od: 06.2012

Stary 16.03.2014, 17:03
forthy napisał(a):Wyświetl post
Poszła odpowiedzialność zbiorowa za bohaterów z racami. Dopóki będą rzucać ukryci bez odwagi do zapłacenia finansowych kar, dopóty odpowiedzialność będzie albo żadna (jak dotychczas, na co wszyscy popierający rzuty racami na murawę liczyli) albo zbiorowa w przypadku eskalacji (a trudno inaczej opisać wrzucenie zza stadionu rac, durne postulaty skwk, czy nawet raca na derbach) konfliktu klub<->kibice.
Gdzie w takim razie w prawie polskim istnieje coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa kumaczu?
Dlaczego władza (psiarze, wojewodowie i inne pedały) wybiórczo stosuje prawo, skoro sama go łamie? Czy to nie aby bezsilność, a może to brak kompetencji?
Jak lubisz jak cię ruchają w dupkę to fajnie, ja nie lubię.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 16.03.2014, 17:08
saklak1906 napisał(a):Wyświetl post
Dał za co chciał. Tak na prawdę czy to ważne za co? Bardziej liczy się pytanie komu i po co. Odpowiedź na drugie pytanie jest oczywista, na pierwsze - trudna.

Klub zniżył się do metod które od dawien dawna stosowali kibice wobec walki z zasadami czy porządkiem proponowanym przez klub lub policję. Czyli zastosował metody równie 'dojrzałe i rozsądne' co reszta stawki. Zaczął używać prawo instrumentalnie. Potraktował tym samym część kibiców niegodnie do tego kim są i co wnoszą do społeczeństwa kibicowskiego. Rozumiem rozczarowanie ale należy jednak pamiętać ze klub jest tylko współwinny obecnej sytuacji, współwinny z kibicami którzy podnieśli bunt i przeciwstawili się swojemu klubowi czy jego władzom.

serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
To napisz za co ludzie dostali zakazy, czekamy.
Krązy ostatnio taki dowcip - "Z kim graniczy Rosja? Z kim chce."
Za co dostali zakazy? - za co chcesz. Za dres za oczy za cokolwiek. Ślepy cios w tych co odpalili race i w tych kibiców którzy kręcą się wokół tych którzy odpalali race. Jest to żałosne ale jest faktem. Co więcej - zabolało, jak nigdy do tej pory, vide:
Z bednarzem nikt nie będzie już rozmawiał. MA WYPIERDALAĆ!
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Dobrze, ze się zreflektowałeś, ze on tu nie będzie wieczny w przeciwieństwie do nas. I z nowym Prezesem i Zarządem tez liczymy na dialog bez żądań wstępnych dla dobra Wisły.
Jakieś przesłanki że ten dialog będzie znacząco lepszy? Bardzo wiele wskazuje że nie, dlatego że to co dzieli klub i kibiców nie uległo zmianie. Chodzi mi o różne podejście do kibicowania.

Dwa, jak myślisz, kto przyjdzie do nas na stanowisko JB widząc to co się dzieje? Dlaczego uważasz że nie jest tak że obecną sytuacją niestety tylko pracujemy nad tym by jeszcze bardziej zniechęcić Cupiała do inwestycji w klub? Przecież po zmianie prezesa prawo się nie zmieni, oczekiwania obu stron również.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 16.03.2014 o godz. 17:14.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 16.03.2014, 17:11
Zbiorowe karanie to w Korei Północnej, a nie w demokratycznym państwie prawa w środku Europy..., którym podobno jesteśmy...

Co do Jacka B. To wyżej zaprezentowane zdjęcie pokazuje stosunek tego Pana do Wisły. Wisła przegrywa 2-0, gramy w 10, kolejne mecze bez kapitana, zaledwie 2 dni wczesniej wywalił 500 osób ze stadionu, wprowadzil w ich miejsce funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej czym wywołał totalną wojnę z kibicami, a On zadowolony jakbyśmy mecz mieli wygrany i był "Wersal" w klubie.
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 16.03.2014 o godz. 17:23.
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 16.03.2014, 17:16
3120c napisał(a):Wyświetl post
Gdzie w takim razie w prawie polskim istnieje coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa kumaczu?
Dlaczego władza (psiarze, wojewodowie i inne pedały) wybiórczo stosuje prawo, skoro sama go łamie? Czy to nie aby bezsilność, a może to brak kompetencji?
Jak lubisz jak cię ruchają w dupkę to fajnie, ja nie lubię.
Zdecydowanie nie zniżam się do inwektyw, a co do wyższej części postu - skwk stara się walić gdzie popadnie w klub i dziwi się, że dostaje zwrotne ciosy? Jak już została przekroczona granica, to nie liczcie ze strony klubu na pobłażanie.

A najlepsze - pisanie, że skwk jest gotowe do rozmów bez żądań wstępnych z nowym prezesem, jest dowcipne, skoro jako warunek wysunięte jest już pierwsze żądanie. Myślicie, że Cupiał na to pójdzie? Poważnie?

Przy obecnym prawie na stadionach osoby rzucający race na murawy to nic innego jak potencjalni złodzieje okradający klub. I z tymi złodziejami Bednarz zamierza walczyć
Odpowiedz cytując
jaro1985r
Senior Member

Stary 16.03.2014, 17:31
Zdecydowanie nie zniżam się do inwektyw, a co do wyższej części postu - skwk stara się walić gdzie popadnie w klub i dziwi się, że dostaje zwrotne ciosy? Jak już została przekroczona granica, to nie liczcie ze strony klubu na pobłażanie.

A najlepsze - pisanie, że skwk jest gotowe do rozmów bez żądań wstępnych z nowym prezesem, jest dowcipne, skoro jako warunek wysunięte jest już pierwsze żądanie. Myślicie, że Cupiał na to pójdzie? Poważnie?

Przy obecnym prawie na stadionach osoby rzucający race na murawy to nic innego jak potencjalni złodzieje okradający klub. I z tymi złodziejami Bednarz zamierza walczyć
ok, w takim razie niech walczy z nami złodziejami,bandytami... Zakład ,że my kibole wygramy tą wojnę?
Odpowiedz cytując
3120c
Member

Od: 06.2012

Stary 16.03.2014, 17:32
Mało mnie interesuje twoje odniesienie się do jakichkolwiek inwektyw.
Żeby wymagać od kogoś przestrzegania prawa najpierw samemu je trzeba przestrzegać, a skoro zarząd klubu je łamie swoimi ruchami (zakazy, blokady kupna biletów, wraz z jakimiś nienormalnymi zapisami w regulaminie), psiarnia je łamie, urzędasy, wojewodowie, politycy je łamią to jakim prawem wymagają od nas przestrzegania prawa?
Zrozum raz a dobrze - SKWK nie uderza w klub tylko w osoby, które przynoszą złe działanie klubowi, działają ponad prawem. Ty broniąc władz klubu popierasz ich łamanie bądź nadużywanie prawa, skoro już tak ci się ubzdurało gadanie na temat jakiegoś zjebanego prawa.
Weź ogarnij przykład: ugadujesz się z kimś, ktoś robi cię w balona i puszcza wśród wspólnych znajomych bzdury na twój temat. Co robisz? Siedzisz na dupie i nic nie robisz czy walisz go w pysk za gadanie bredni. Umowa wcześniejsza nie ma tu już żadnego znaczenia, bo gość robi cię w babmuko. Pytanie ile razy dasz mu się ruchać w dupkę? Czaisz już?
Ponawiam pytanie: gdzie w polskim prawie istnieje odpowiedzialność zbiorowa?
Ostatnio edytowane przez 3120c : 16.03.2014 o godz. 17:35.
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 16.03.2014, 17:35

Jeśli klub chce walczyć z kibicami rzucającymi race to niech z nimi walczy, a nie z tymi którzy piją piwko i oglądają mecz na telebimie...na to zgody nie ma.

Bednarz też dał wymóg rezygnacji prezesa SKWK, co już nastąpiło. Teraz pora na niego...nikt poważny na Wiśle nie będzie z nim rozmawiał.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 16.03.2014, 17:38
Rozumiem rozczarowanie ale należy jednak pamiętać ze klub jest tylko współwinny obecnej sytuacji, współwinny z kibicami którzy podnieśli bunt i przeciwstawili się swojemu klubowi czy jego władzom.
O dłuższego czasu .......isz jakieś głodne kawałki nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, przestałem na to zwracać uwagę, ale są jakieś granice.

Kibice nie mogą się buntować przeciwko klubowi, ponieważ ten nie posiada nad nimi żadnej realnej władzy. Żadnej też sobie nie rościł i nie rości.
Pozujesz na forumowego intelektualistę, ale proponuję pozostać przy tematach piłkarskich, bo .......isz jak potłuczony. Idź się przewietrz, bo chwile temu dymisjonowałeś zarząd SKWK, teraz oskarżasz kibiców o bunt przeciw klubowi (WTF?), strach myśleć co będzie następne.
Tylko weź parasol.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
GAMBOS
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 16.03.2014, 17:41
Bednarza sam nie odejdzie a Cupiał go nie odsunie i to tyle w temacie kto wygra a kto przegra
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Stary 16.03.2014, 17:44
Dwa, jak myślisz, kto przyjdzie do nas na stanowisko JB widząc to co się dzieje? Dlaczego uważasz że nie jest tak że obecną sytuacją niestety tylko pracujemy nad tym by jeszcze bardziej zniechęcić Cupiała do inwestycji w klub? Przecież po zmianie prezesa prawo się nie zmieni, oczekiwania obu stron również.
Oby przyszedł kibic Wisły, tak jak w Warszawie, właścicielami Legii i preezsami zostali kibice Legii. Po okresie smuty na stadionie Legii wypeir...lili tow. Waltera i dokonali zmiany na lepsze. I stadion znowu pełny.
Skor imbecylowi nie związanemu emocjonalnie z Wisła daję się brzytwę to teraz u nas będzie pustawo i cicho. Podobała Ci się atmosfera na meczu z Ruchem ? A tak teraz będzie albo jeszcze gorzej.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Stary 16.03.2014, 17:46
GAMBOS napisał(a):Wyświetl post
Bednarza sam nie odejdzie a Cupiał go nie odsunie i to tyle w temacie kto wygra a kto przegra
Wiesz ilu już Cupiał prezesów zmienił ? Policz sobie, tego też zmieni, im prędzej tym lepiej. ymbardziej, że teraz będzie pustawy stadion i konflikt z kibicami.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 16.03.2014, 17:49
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Oby przyszedł kibic Wisły, tak jak w Warszawie, właścicielami Legii i preezsami zostali kibice Legii. Po okresie smuty na stadionie Legii wypeir...lili tow. Waltera i dokonali zmiany na lepsze. I stadion znowu pełny.
Skor imbecylowi nie związanemu emocjonalnie z Wisła daję się brzytwę to teraz u nas będzie pustawo i cicho. Podobała Ci się atmosfera na meczu z Ruchem ? A tak teraz będzie albo jeszcze gorzej.
Jeżeli 17,5 tys. na meczu z Koroną (inauguracja rundy) i 14,5 tys. na Jagiellonii to pełny stadion, to nie mam pytań. ;] Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Warszawie, gdzie Polonii właściwie nie ma, a Legia to - co by nie mówić - Mistrz Polski i lider tego sezonu. Tak więc już się w tą Legię i jej "kibiców-właścicieli" nie zapatruj...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów