The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Slash
Senior Member

Od: 12.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.09.2019, 13:45. Wisła Kraków vs. urzędnicy miejscy - fakty, opinie, inicjatywy
Aż dziwne że nie ma takiego tematu i nieudzielający się od dawna na forum kibic w średnim wieku musi taki zakładać...

W skrócie, uważam że to coś niesamowitego, że miasto traktuje nasz klub jak piątą kolumnę. Większość z nas płaci podatki w Krakowie (akurat ja na szczęście już nie), mecze Wisły to największe imprezy masowe jakie odbywają się w naszym mieście. Mam do qrwy nędzy dosyć takiego traktowania, ale również tego że my - kibice - robimy chyba za mało w tej kwestii.

Mój pomysł na ten wątek to wrzucanie inicjatyw i pomysłów na wydarzenia (debaty i demonstracje), faktów na temat "pracy" urzędników, którzy w założeniu mają służyć obywatelowi.

Moja opinia/sugestia: jak pamiętacie, nasza sąsiadka szanowna była na początku stulecia w ciemnej de. Zaczęło się wszystko zmieniać po tym, jak wyszli na ulicę. Mieliśmy już i my wejść, ostatecznie odwołaliśmy tą inicjatywę. Wydaje się, że chyba trzeba do tego pomysłu powrócić.

Mam też nadzieję, że wypali również i ta inicjatywa, chociaż o posiadanie jaj urzędasów nie podejrzewam:
https://twitter.com/jarokrolewski/st...33496922476544
100% anty Ruch
Odpowiedz cytując
Cycu
Member

Od: 09.2019

Stary 13.09.2019, 15:33
Dobre pytanie...

Ktoś odpowie na co jeszcze czekamy?
Ostatnio edytowane przez Cycu : 13.09.2019 o godz. 15:42.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 13.09.2019, 18:24
Po prostu mielismy kurewskiego niefarta z tym stadionem i on się ciągnie za nami niczym kula u nogi od blisko 10 lat.. akurat nas to spotkało. Nasz jeden klub w skali całej Polski. Tylko u nas jest jeden i ten sam temat: stadion, stadion, stadion, stadion, stadion.. wszędzie indziej spokój.

Gdybym miał 2 życzenia do złotej rybki.. to po pierwsze zrównałbym z ziemią ten stadion, a po drugie wybudował nowy, taki na jaki zasłużyła Wisła Kraków

A Cracovią gówno osiagnela wtedy.. tam chodziło o jakiś niemiecki koncern który miał się u nich budować i remontować stadion i z tych budowali mieli dodatkowo czerpać zyski. I po tym proteście na Basztowej nic się nie zmieniło. Dopiero blisko 5 lat później miasto przejęło tam grunty i zaczął się jakiś remont stadioniku.. Ale to temat nie był już w ogóle związany z tym co się działo blisko 5 lat wcześniej na ulicach.

Zresztą to był 2001 rok.. inny klimat niż dzisiaj. Byl jesscze wyczuwalny klimat lat 90, a wtedy można było robić wszystko.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 13.09.2019 o godz. 18:31.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 13.09.2019, 19:18
Żeby miało to sens i urzędnicy nas zauważyli trzeba się zebrać w dzień powszedni w godzinach pracy.
Żeby miało to sens i zebrało się więcej niż 1-2 tys osób to trzeba wyznaczyć zbiórkę w dzień wolny od pracy.

Pomysł demonstracji fajny ale nie widzę opcji realizacji.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 13.09.2019, 19:20
U nas stadion jest z pewnością problemem, ale chyba jeszcze większym WŁADZE MIASTA z miłościwie nam panującym Jackiem.

Weź pod uwagę, że w Polsce są chyba tylko dwa stadiony, które się "spinają". Stadion Legii, ale tylko dlatego, że ceny w Warszawie są znacznie wyższe niż w Krakowie i Legia dysponując blisko 100-milionowymi przychodami jest w stanie te astronomiczne (z naszej perspektywy) koszty ponieść. Drugi stadion to ten sąsiadki, gdzie zrobili im piękny pasaż handlowy, który - wszystko na to wskazuje, bo użytkowniczka obiektu nie chwali się tymi danymi - generuje przychody bilansujące koszty.

Do CAŁEJ RESZTY dopłacają samorządy! Wrocław, Gdańsk, Poznań trochę też, Gliwice, Zabrze, Kielce, Białystok... Albo w formie dopłacania do stadionu, albo poprzez dotowanie klubu.

A'propos Białegostoku, gdzie stadion mieści 22,3 tys., więc jest mniej więcej takiej pojemności jaki chciała swego czasu Wisła. Roczny koszt utrzymania tego stadionu to... 6 mln zł! Zatem Wisła płacąc ok. 2,5 mln rocznie także nie byłaby w stanie go utrzymać.

Z pewnych źródeł słyszałem, że prawidłowe utrzymanie stadionu Wisły (i to jest największy dramat) powinno kosztować nawet 10-12 mln zł. Chodzi o wszystkie bieżące przeglądy, naprawy czy sprzątanie. Zaniechanie tych działań prowadzi do szybszego niszczenia obiektu.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Stary 13.09.2019, 19:25
Prezydent i radni mają wszelkie oświadczenia Wisły/Socios/i kogo tam jeszcze chcecie w głębokim poważaniu.

Tylko konkretny protest na mieście może coś zmienić.

Musieliby się wszyscy zmobilizować - ultrasi, Panowie od mocnych wrażeń, Socios, R22 i przede wszystkim zwykli niezaangażowani kibice, którzy tylko oglądają mecze.
Musielibyśmy się zebrać, najlepiej w kilkanaście tyś, żeby to miało siłę przebicia.
Przy takiej ilości ludzi dzień jest obojętny - przekaz pójdzie wszędzie.

Najtrudniesze sprawy to:
- dotarcie do zwykłych kibiców i zmobilizowanie ich do przyjścia
- zapewnienie porządku

Cała Wisła musi znowu stanąć razem!

Tylko czy jesteśmy w stanie?
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Stary 13.09.2019, 20:26
Swego czasu pewien użytkownik w roku 2008 napisał:
Cytat:
Mam nadzieję, że wszyscy będziemy pamiętać o tym co się działo ze stadionem przez te wszystkie lata przy kolejnych wyborach prezydenckich.
Przykre ale aktualne 11 lat później
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując
Slash
Senior Member

Stary 13.09.2019, 20:37
szym_ek napisał(a):Wyświetl post

Pomysł demonstracji fajny ale nie widzę opcji realizacji.
To każdy powinien siebie zmobilizować żeby taka opcja się pojawiła. Ja na ewentualnym proteście się stawiam, mimo że mam sprawy rodzinne i zawodowe. Marzy mi się, zeby na PWŚ przyszło chociaż 10% pojemności stadionu. Kopiując pomysł który miał swego czasu Ziemkiewicz moglibyśmy przynieść każdy po ziemniaku dla Jacka. Na znak że na jesień go wykopiemy, a na wiosnę wsadzimy.
100% anty Ruch
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Stary 13.09.2019, 22:42
Wszystkie, ale to wszystkie błędy, problemy i brak znalezienia rozwiązania zawdzięczamy jednej osoby.
Kto ma wątpliwości niech zobaczy co prezydent Krakowa, mówił na jednym z meczów (chyba noworocznym?)
Póki będzie on, nic się nie zmieni.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie, a przejdziesz na aukcję allegro.

Odpowiedz cytując
ABG Bochnia
Junior Member

Od: 07.2014

Stary 14.09.2019, 13:07
A nie prościej byłoby po prostu zrobić przemarsz na rynek po derbach? 30 tys osób, które na pewno się pojawi.
Miasto będzie sparaliżowane gdy taka grupa będzie się przemieszczać. W świat pójda zdjęcia pełnego rynku protestujących Wiślaków. Media podchwycą - tak myślę.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 14.09.2019, 15:01
To również jest jakaś myśl... ja bym się przeszedł, aczkolwiek fakt, że media podchwycą, zupełnie nie oznacza, że no osobach, do których przesłanie będzie kierowane, zrobi jakiekolwiek wrażenie - Ci ludzie reagują dopiero, jak im się zaczyna palić pod d00pamee...
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów