The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.04.2019, 08:46
AMEN, Szanowny Panie Karheropie, AMEN !
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 01.04.2019, 12:40
na oficjalnej nie znalazłem - do Kiedy trener ma kontrakt podpisany?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 02.04.2019, 10:31
"46-letni Stolarczyk podpisał kontrakt ważny na najbliższy sezon, w którym zawarto opcję przedłużenia o kolejny rok, co będzie uwarunkowane określonymi osiągnieciami sportowymi. "
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 02.04.2019, 12:45
Z przymrużeniem oka - jeśli awansujemy do pucharów (niezależnie od tego, czy w nich zagramy czy nie), Trener powinien dostać propozycję kontraktu przynajmniej 3-letniego (najlepiej wspartą pisemną informacją o obowiązku utrzymania przez klub poziomu sportowego)
Na serio - zastanawiam się, jakie to osiągnięcia sportowe mają być ? Awans do ósemki ? Bo biorąc pod uwagę, co się działo w klubie w zeszłym roku, to chyba nie awans do pucharów
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 02.04.2019, 13:20
@BlurgH ja myślę, że jednak puchary, bo dobrze wiedzieli na co Stolara stać także dali mu ambitny cel i pewniaka że jak awansuje to dostanie trochę więcej % niż Sławek Peszko lubi
Odpowiedz cytując
Maine_Coon
Member

Od: 05.2013

Stary 02.04.2019, 13:25
Ciekawe czy Peszko może (chce) przedłużyć wypożyczenie
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 02.04.2019, 13:27
Maine_Coon napisał(a):Wyświetl post
Wątpie aby była taka opcja w kontrakcie, a jeśli będą o tym rozmawiać to najwcześniej w czerwcu/lipcu.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 02.04.2019, 14:20
Maine_Coon napisał(a):Wyświetl post
Hipotetycznie- Lechia gra w LM- Peszko na pewno nie będzie dla nich wzmocnieniem. Ani sportowym ani mentalnym prosta więc droga do tego aby- jeśli zachowa obecną formę- postarać się ,żeby został u Nas
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 02.04.2019, 14:34
Peszko wnosi sporo, gra lepiej niż się spodziewalem
Ale on ma rok kontraktu jeszcze z Lechia za 80 tys /miesiac
U nas gra za połowę ale wątpię że się zgodzi na dłuższy układ tego typu
A za 80 to mamy 2 graczy w jego miejsce, słuchy chodzą że przymierzamy Pawłowskiego
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 02.04.2019, 14:51
Teraz pytanie- czy Peszko chce zarabiać czy chce grać?
Pawłowski który?
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 02.04.2019, 15:34
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Peszko wnosi sporo, gra lepiej niż się spodziewalem
Ale on ma rok kontraktu jeszcze z Lechia za 80 tys /miesiac
U nas gra za połowę ale wątpię że się zgodzi na dłuższy układ tego typu
A za 80 to mamy 2 graczy w jego miejsce, słuchy chodzą że przymierzamy Pawłowskiego
Mało tego, Peszko ma tam kontrakt który gwarantuje po skończeniu kariery pracę Skauta przez 5 lat czy coś w tym rodzaju... On w życiu z tego nie zrezygnuje. Czeka tylko aż się zmieni trener, bo w końcu musi.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 02.04.2019, 15:47
Mimo, ze temat o trenerze, to wg mnie powinien zostac i Sławek i jesli to mozliwe i jest coś na rzeczy, to przyjsc Szymon Pawłowski, bo 90% gry Sosnowca to wlasnie on. Poza tym w koncu mielibysmy ekstra sytuacje na skrzydłach i konkurencje w zespole. Kuba, Sławek i Szymon Pawłowski. Kazdy mogacy grac na przemiennie na kazdej stronie i kogos na zmiane, bo wszyscy maja juz swoje lata i te 15-20 ostatnich minut meczu idealnie na zastepstwo np. Slawek schodzi Pawłowski wchodzi.
Odpowiedz cytując
viktor56
Member

Od: 12.2017

Stary 02.04.2019, 17:14
Ja w tego Pawłowskiego nie wierzę, stary, oddalony w Lechu, jak już to na 1 sezon i za małą kasę.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 02.04.2019, 17:37
viktor56 napisał(a):Wyświetl post
Ja w tego Pawłowskiego nie wierzę, stary, oddalony w Lechu, jak już to na 1 sezon i za małą kasę.
Wypisz wymaluj Peszko a nie, 2 lata mlodszy

Ogladalem kilka meczow Sosnowca i naprawde 90% ich gry to on. Wyroznia sie na tle kazdego przeciwnika wiec na pewno nie bylby oslabieniem.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 02.04.2019, 18:07
Chyba żartujecie ze Sławomirem?! Niech w lecie wraca skąd przyszedł, znaleźć na jego miejsce jakiegoś chłopaka, który będzie robił progres i za rok-dwa odejdzie za kasę. Za pewne 40 tys. miesięcznie to będzie kolejka takich od stadionu do hali. Jeden gol z L wiosny absolutnie nie czyni (wg mnie).
Odpowiedz cytując
michu28
Junior Member

Od: 03.2019

Stary 02.04.2019, 20:32
Ja w Pawłowskiego wierze . Miałem tego byka w FM-ie , jak jeszcze grał w Niecieczy. Solidny ligowiec .
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 03.04.2019, 08:34
michu28 napisał(a):Wyświetl post
Ja w Pawłowskiego wierze . Miałem tego byka w FM-ie , jak jeszcze grał w Niecieczy. Solidny ligowiec .
Bardzo adekwatne w kontekście Ekstraklasy... Myślę, że Kuźba w ten sam sposób przysyłał raporty o danych zawodnikach
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 03.04.2019, 09:01
michu28 napisał(a):Wyświetl post
A to jakiś nowy Bożek, czy co?

A Łobodziński wymiatał w FMie? Może Miedź go puści do nas
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Stary 03.04.2019, 09:13
Karherop napisał(a):Wyświetl post
A to jakiś nowy Bożek, czy co?

A Łobodziński wymiatał w FMie? Może Miedź go puści do nas
Zależy w którym chyba w 09 był całkiem dobry
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 03.04.2019, 09:39
Pawłowski przed kontuzją i przed Niecieczką był świetnym grajkiem jak na polską ligę, Nie sądzę żeby się tu pchał, i pamiętajmy. Nasza stara gwardia prędzej niż póżniej się wysypie. A jeśli mamy zarabiać, to sorry ale nie na takich leciwych.
Jeśli ktoś nie rozumie, w jakim klubie gra i dla kogo, to niech stąd lepiej odejdzie i nie zawraca głowy - mówi ostro były piłkarz "Białej Gwiazdy", MAREK MOTYKA
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 03.04.2019, 10:01
to temat o trenerze , więc dywagacje czy jeden z topowych ligowców jest dla nas wystarczający dobry zachowajcie sobie do ".......ety oraz Wasze fantasmagorie dotyczące transferów" a nie przepraszam "Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów"

...
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 04.04.2019, 19:27
https://twitter.com/jazdzynski/statu...rc=twsrc%5Etfw

Czyżby coś ruszyło ?
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 04.04.2019, 20:37
BlurgH napisał(a):Wyświetl post

Dzisiaj zarząd @WislaKrakowSA spotkał się z trenerem Stolarczykiem aby w imieniu swoim i Rady Nadzorczej przekazać mu pełne poparcie i chęć długoterminowej współpracy. Trener taką chęć również wyraził więc będziemy jeszcze długo współpracować! 👍💪✌️
Hip, hip, huraaa!
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 04.04.2019, 20:42
BlurgH napisał(a):Wyświetl post

Czyżby coś ruszyło ?
Czyli co, Stolarczyk na wylocie? Bo jak klub po przegranej zapewnia o tym że trenerowi nic nie grozi i jest na lata to zwykle może się już powoli pakować...

A tak serio to bardzo dobra wiadomość.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 05.04.2019, 07:02
Chciałbym aby Stolarczyk został najdłużej pracującym (bez przerwy, z jednym klubem) trenerem w całej historii polskiej ligi.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 05.04.2019, 07:37
swiety37 napisał(a):Wyświetl post
Chciałbym aby Stolarczyk został najdłużej pracującym (bez przerwy, z jednym klubem) trenerem w całej historii polskiej ligi.
Ciekawą kwestię poruszyłeś. Starałem się znaleźć takie informacje i generalnie nikt się tą kwestią nie zajął, a jeśli już to tylko na przestrzeni XXI wieku, trochę to roboty więc odpuszczam.

Natomiast tutaj najdłużej obecnie pracujący trenerzy w ekstraklasie https://polskatimes.pl/zakrecili-kar...ie/ar/13939221

Maciej Stolarczyk aktualnie na 9 miejscu 262 dni

W Wiślackiej historii nie mamy się czym chwalić jeśli chodzi o staż trenerski, najdłużej (bez przerwy) pracowali:

(brałem pod uwagę tylko trenerów pracujących powyżej 2 lat)

1. Czesław Skoraczyński: 06.06.1964 - 30.06.1967: (3 lata, 24 dni)
2. Maciej Skorża: 13.06.2007 - 15.03.2010 (2 lata 9 miesięcy 2 dni)
3. Michał Matyas: 01.12.1951-31.07.1954 (2 lata 8 miesięcy 30 dni)
4. Henryk Kasperczak: 16.03.2002 - 14.12.2004 (2 lata 8 miesięcy, 29 dni)
5. Josef Kuchynka 22.05.1948-01.12.1950 (2 lata 6 miesięcy 9 dni)
6. Jerzy Steckiw 20.07.1972 - 20.10.1974 (2 lata 3 miesiące)
Lucjan Franczak: 1994-10.04.1996 (około 2 lata)
Adam Musiał: 29.03.1990-1992 (około 2 lata)
Aleksander Brożyniak: 1987-1989 (do czerwca) (około 2 lata)
Orest Lenczyk 1977-1979 (do czerwca) (około 2 lata)

1 trener powyżej 3 lat. Tak więc, można sobie zadać pytanie jaki był sens podpisywanie długich kontraktów z trenerami
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 05.04.2019, 07:58
2 z 5 trenerów to czasy Telefoniki. Jaka była cierpliwość zarządu do trenerów w tym czasie - wszyscy pamiętamy. Moim zdaniem mamy niepowtarzalną okazję ustabilizować pozycję trenera w Klubie.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Stary 05.04.2019, 08:50
O ile jestem jak najbardziej za podpisaniem kontraktu z trenerem na kolejne lata polecam zimny kubeł na głowy zwolennikom kontraku ala Stawowy tzn 10 letniego.
Bo chyba nikt nie powie, że tacy trenerzy jak Guardiola czy Klopp są słabi a jednak nie pracują dalej odpowiednio w Barcelonie i BVB.
Takie historie jak MU i Ferguson chyba już nie mają miejsca w futbolu (Chętnie bym się.pomylił )
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 05.04.2019, 09:05
Nowy kontrakt dla Stolarczyka - jak najbardziej za.
Długość - 3 lata wydaje się być optymalne. Jakieś kryzysy w tym czasie będą ale trzeba się z tym liczyć. Póki co trener pokazał, że pomysły na wyjście z takich kryzysów ma.

Bardziej interesujące są dwie kwestie z tym związane:

1) na czym w praktyce miałoby polegać to zwiększenie kompetencji Stolarczyka, bo rozumiem, że w praktyce chodzi o znaczną część obowiązków przypisanych dotychczas dyrektorowi sportowemu. Póki co lwią część transferów Wisła przeprowadza z "zaprzyjaźnionymi" agentami (Hucika) czy agencjami (Fabryka Futbolu, Box2Box). Czy i w jakim zakresie miałoby się to zmienić? Dodatkowo klub nie ukrywa, że w tej chwili skauting na poziomie pierwszej drużyny praktycznie nie istnieje, czyli zawodników do klubu polecają właśnie agenci.

2) gdzieś między wierszami, coraz częściej daje się wyczuć, że żadnego nowego, generalnego inwestora nie będzie.
Wywiady Królewskiego, Wisłockiego, Obidzińskiego a wcześniej wypowiedź Leśnodorskiego. Teraz sprawa z trenerem i treść komunikatu Jażdżyńskiego dotyczącego Stolarczyka.
Nie mówię że to źle, nie napalałem się na żadnego wielkiego dobrego wujka, który wpompuje w klub masę forsy.
Ale jest to jednak bardzo ważna kwestia - gdyby rządząca trójka miała pozostać na dłużej chciałbym poznać ich plan i zamiary na dalsze funkcjonowanie klubu. Bo na dłuższą metę emisjami akcji długów nie spłacimy...
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 05.04.2019, 09:29
ad2
Niestety żaden długoterminowy plan bez stałego zasilania z zewnątrz nie jest niestety możliwy w perspektywie dłuższej niż sezon lub dwa (piszę że dwa, bo oczywiście może się zdarzyć fart, że ktoś nagle ni stąd ni zowąd wypali i sprzedamy go za 5 milionów eurasów). Więc pewnie nie poznasz ;(
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów