The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Chimek12
Member

Od: 07.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.04.2016, 21:06
Nie wiem, jak Wy, ale ja mam wrażenie, że od następnego sezonu na pozycji DP-ŚP pierwszym wyborem będzie Brlek. Chłopak porządnie przepracuje okres przygotowawczy, poduczy się języka, zyska pewność siebie i wykorzysta swój (moim zdaniem bardzo wysoki) potencjał. A w najbliższych meczach należy spróbować wystawić Urygę na środku obrony, bo tam powinien odnaleźć się lepiej, niż w środku pola, gdzie ewidentnie brakowało mu zwrotności i tego "błysku"
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 20.04.2016, 21:31
A ja wierzę,że Wisła będzie zupełnie inna niż teraz, oby tylko Wdowczyk popracował nad motoryką i taktyką i będzie dobrze.Oczywiście liczę na wzmocnienia do pierwszej 11
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
KotWButach
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2015

Stary 20.04.2016, 22:08
arti napisał(a):Wyświetl post
Być może Smuda 98/99 i/albo Skorża 07/08. Nie chce mi się sprawdzać na 90 minut.
@JRQ
Nie zapominaj o Wolskim, Małym i Ondrasku.
Ponadto Crivellaro i Uryga wreszcie odesłani po naukę, za chwilę także Popovic usiądzie na ławie i będzie naprawdę całkiem przyzwoita "11".
Szkoda, że max na miejscu 9.
Za Smudy:
3. Wisła Kraków 6 13 4 1 1 10-6 2 0 1 4-3 2 1 0 6-3

Za Skorży:
2. Wisła Kraków 6 16 5 1 0 14-3 3 0 0 10-2 2 1 0 4-1

Po przejęciu Wisły przez TF:
1. Wisła Kraków 6 15 5 0 1 8-2 3 0 0 5-0 2 0 1 3-2
Ostatnio edytowane przez KotWButach : 20.04.2016 o godz. 22:13.
ZAWSZE WIERNE ZACHODNIE PODKARPACIE
WISŁA FC CHICAGO
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 20.04.2016, 23:57
rafalek napisał(a):Wyświetl post
Nie sądzę, że Mączyński z miejsca wygryzie Popovicia. Denis jest za ważny dla nas w tym momencie. Będą grali razem, koło siebie, tak mi się wydaje.
Też mam takie zdanie - na środek pomocy zostanie Mączyński, Denis i Wolski + plus dwóch skrzydłowych i jeden napastnik. W zależności od sytuacji na boisku (dobra) będzie wchodził ktoś do pomocy lub (zła) drugi napastnik.
Odpowiedz cytując
Vuko
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 20.04.2016, 23:58
rafalek napisał(a):Wyświetl post
Nie sądzę, że Mączyński z miejsca wygryzie Popovicia. Denis jest za ważny dla nas w tym momencie. Będą grali razem, koło siebie, tak mi się wydaje.
Popović nic nie gra. W obronie nie pomoże, a w ataku środkowi obrońcy muszą zaczynać konstruowanie akcji (tak wiem, to super nowoczesna piłka, tyle że robią to dlatego, bo Denis potrafi tylko podać do tyłu). Wot, strzelił karniaka i nic więcej.
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member

Od: 06.2014

Stary 21.04.2016, 00:03
Ktoś tu chyba nie ogląda meczów... Denis reguluje tempo, rozdziela większość piłek. Nie umie zagrać dobrego krosa, ale poza tym ma wszystko, żeby w parze z Mąką stanowić solidną podstawę naszej gry ofensywnej.
Odpowiedz cytując
cancer
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 21.04.2016, 00:07
Chimek12 napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem, jak Wy, ale ja mam wrażenie, że od następnego sezonu na pozycji DP-ŚP pierwszym wyborem będzie Brlek. Chłopak porządnie przepracuje okres przygotowawczy, poduczy się języka, zyska pewność siebie i wykorzysta swój (moim zdaniem bardzo wysoki) potencjał. A w najbliższych meczach należy spróbować wystawić Urygę na środku obrony, bo tam powinien odnaleźć się lepiej, niż w środku pola, gdzie ewidentnie brakowało mu zwrotności i tego "błysku"
Mam nadzieję! Obyś się nie mylił, bo takiego gościa nam brakuje mimo wszystko
Wiadomo, że można spekulować nad składem Wisły, ale po kilku wzmocnieniach i braku utraty kluczowych zawodników jest szansa w końcu sensownie powalczyć o TOP3.

Przy składzie typu: [bramkarz] (Miśkiewicz) - Jović (Bartosz), Głowacki, Guzmics/[obrońca], Sadlok/Pietrzak - Mączyński ([defensywny pomocnik]), Brlek (Popović) - Małecki/Sarki (o ile w ogóle będzie "żył" i zostanie), Wolski (Boguski), Guerrier/Bałaszow - Ondrasek/Brożek (Drzazga).

Po "/" walczący o miejsce w składzie. W "()" zmiennik.

Bramkarz koniecznie.
Obrońca koniecznie, bo nie wiadomo co z Głowackim, czy Guzmicsem po EURO. Ew. na środku mógłby zagrać Sadlok, a na lewej Pietrzak.
Defensywny pomocnik.
Skrzydłowy, bo nie wiem czy Sarki i Bałaszow długo u nas pograją. Jeden czy w ogóle zacznie z powrotem grać na poziomie z meczu, w którym doznał kontuzji, a drugi czy dostanie konkretną szansę na wykazanie się.

Dodatkowo zostają nam zawodnicy typu Buchalik, Uryga, Czekaj czy inny Cywka.

Jest dobrze, o ile uda się zostawić Wolskiego <3
Odpowiedz cytując
Vuko
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 21.04.2016, 00:09
PiVoSH92 napisał(a):Wyświetl post
Ktoś tu chyba nie ogląda meczów... Denis reguluje tempo, rozdziela większość piłek. Nie umie zagrać dobrego krosa, ale poza tym ma wszystko, żeby w parze z Mąką stanowić solidną podstawę naszej gry ofensywnej.
Na dolną 8 styknie. W górnej obok Mąki i Wolskiego potrzeba nam porządnego defensywnego pomocnika.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 21.04.2016, 05:28
KotWButach napisał(a):Wyświetl post
Za Smudy:
3. Wisła Kraków 6 13 4 1 1 10-6 2 0 1 4-3 2 1 0 6-3

Za Skorży:
2. Wisła Kraków 6 16 5 1 0 14-3 3 0 0 10-2 2 1 0 4-1

Po przejęciu Wisły przez TF:
1. Wisła Kraków 6 15 5 0 1 8-2 3 0 0 5-0 2 0 1 3-2
Coś mi tu nie gra...
Smuda miał tak naprawdę 13-1-0, (na tym etapie 6-1-0 br.11-6), a w 15 kolejce przegrał z Zagłębiem (mecz z 3 kolejki był grany jako ostatni o ile pamiętam przez strajk przeciwko Dziurowiczowi).
A Skorża przegrał po raz pierwszy dopiero w swojej 27 kolejce.
Oby Wdowczyk poprawił wynik Maćka
Ostatnio edytowane przez arti : 21.04.2016 o godz. 05:41.
Odpowiedz cytując
art
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 21.04.2016, 08:42

I możliwe, że tak będzie jak wróci Mąka, a przed Nimi Wolski w idealnym ustawieniu.

Na meczu z Górnikiem graliśmy trójką w obronie, a Pietrzak/Jovic zawieszenie pomiędzy obroną/pomocą.

Może, ze jest to trening ustawienia gdzie brak typowego defensywnego pomocnika i ten problem rozwiązuje się przez 5 obrońców wchodzących w linie/lub Pietrzak schodzący do środka w linie z Mączyńskim i Popovicem. Po przejściu do ataku mamy bardzo zagęszczony środek (3 środkowych i ktoś z dwójki z obrony) pola lub przy zejściu do skrzydła gdzie można przy takim ustawieniu zrobić szybko przewagę.

Mączyński wydolnościowo wyglądał nieźle, tak samo Jovic. Do tego Jovic w ataku jest dużo lepszy niż w obronie, nie ma się co oszukiwać. Problemem tego jest tylko zbyt mala liczba doświadczonych obrońców do grania na środku przy kartkach/kontuzjach.
Odpowiedz cytując
daniello1987
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 21.04.2016, 11:38
Trzeba sobie powiedziec wprost. Wdowczyk ratuje nasz klub przed równią pochyłą która była do momentu jego przyjscia.az strach pomyslec na którym miejscu bylibysmy teraz ... walka o utrzymanie z Górnikami była by nie mała. urataował( 8 pkt przewagi nad spadkie to sporo) nas przed I ligą i daje nadzieje na przyszły sezon. wiadomo jaką trener ma przeszłosc ale swoje odpokutował. miejmy nadzieje ze uda sie utrzymac skład(czyt.Wolski,Mąka,Zdenek) zrobic 2-3 mocne transfery i nastepny sezonn walka o cos wiecej niz I ósemka!
do zoba na meczu!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 21.04.2016, 12:12
Wygląda to trochę podobnie jak u sąsiadki kiedy przychodził Zieliński. Nabili wtedy sporo punktów w rundzie finałowej, a od nowego sezonu zaczęli piąć się w górę. Czy sytuacja się powtórzy?
Wtedy sąsiadka po rundzie finałowej miała 36 punktów. Ciekawe ile my będziemy mieli? Jest szansa na 39
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.04.2016, 13:01
Na razie Wdowczyk niewątpliwie sprawdził się. Odmienił pozytywnie drużynę, dotarł do zawodników, umie ich ustawić, "poprawiać". Gdyby przyszedł wcześniej, a nie Pawłowski, z pewnością gralibyśmy o puchary.

Zobaczymy, czy latem wykupią mu Wolskiego (koniecznie powinni, nawet dużym kosztem) i pozwolą stopniowo przebudowywać i dalej ulepszać drużynę jakimiś transferami. Oby.
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 21.04.2016, 13:25
Trzeba pochwalić prace trenera, wyglądają nasi zawodnicy jak wojownicy w końcu a nie jak panienki.
Ciekawy jestem po okresie przygotowawczym jak będzie wyglądać Wisła. Zawodnicy tacy jak Bałaszow, Brlek, Drzazga, i brak Maki nie pokazali jeszcze w pełni swoich możliwości. Jeśli Ci zawodnicy w komponują się w obecny skład będzie bardzo dobrze. Okienko zimowe można już trochę podsumować BYŁO W 100% trafione zakupy. Skład odmłodzony z dużym potencjałem będzie dobrze Panowie Wiślacy i Panie
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member

Stary 21.04.2016, 13:53
Vuko napisał(a):Wyświetl post
Na dolną 8 styknie. W górnej obok Mąki i Wolskiego potrzeba nam porządnego defensywnego pomocnika.
Wiadomo, na mecze z topką zamiast jednego z rozgrywających powinien wejść DP, ale takowego nie mamy (Alan się nie liczy), więc zostaje uszczelnienie boków - bardziej defensywni skrzydłowi (Boguś zamiast Małego czy Cywka zamiast Guerriera). O ile nie okaże się, że Wdowczyk ma ogromne jaja i wyjdzie na L czy Lechię bez DP ze stricte ofensywnym planem (tak jak gra Nowak w Gdańsku) i zamiast "zero z tyłu, z przodu może coś wpadnie" zagra na klasyczną wymianę ciosów - bo ja osobiście wolę wygrać 5-3 niż przerżnąć 0-1.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 21.04.2016, 19:31
bo ja osobiście wolę wygrać 5-3 niż przerżnąć 0-1.
No co ty nie powiesz?
Odpowiedz cytując
chimba
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 21.04.2016, 20:06
Popovic jest cieniutki mi sie jego gra nie podoba nic nie wnosi do druzyny poza chamskimi faulami na przeciwniku, powinuen grzac lawe a w poniedzialek za niego wystapic Maczynski.
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 21.04.2016, 20:16
chimba napisał(a):Wyświetl post
Popovic jest cieniutki mi sie jego gra nie podoba nic nie wnosi do druzyny poza chamskimi faulami na przeciwniku, powinuen grzac lawe a w poniedzialek za niego wystapic Maczynski.
Ty naprawdę jesteś zdrowy?
Popovic probuje być caly czas pod gra,gra typowa 6...
Wygląda zdecydowanie najlepiej od czasu przyjścia do klubu..

A kto ma za niego grac? kto? Maczynski?

Ten sam Maczynski ktory ma 4 miesieczna kontuzje i dopiero co wszedł w treningi na 100%..

Gosciu weź ochlon...
Odpowiedz cytując
chimba
Senior Member

Stary 21.04.2016, 20:36
Gościu chłonne jak widze kupe jaka on gra. No i co z jego gry wynika,wielkie nic, od momentu jego przyjscia nie zobaczylem ani jednej jego ciekawej akcji a jego wybicie z rzutu roznego przed pole karne przeciwnika w jednym z meczow i umozliwienie kontry to byl juz geniusz w jego wykonaniu a mial byc liderem druzyny w zamian za Stylica. Wole sto razy Maczynskiego po pol rocznej przerwie niz slabego Popovica. A wiesz czemu wyglada najlepiej bo przyszedl Wolski i rozgrywa pilke i ciagnie gre druzyny jak nie bylo Wolskiego to nie umial nic zrobic zawiazac zadnej ciekawej akcji a po to zostal sprowadzony zeby zastapic Stylica.
Ostatnio edytowane przez chimba : 21.04.2016 o godz. 21:33.
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 21.04.2016, 20:56
To chyba wg Ciebie Popović to zawodnik który miał zastąpić Štilicia. To są zupełnie inni zawodnicy.
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
chimba
Senior Member

Stary 21.04.2016, 21:07
Po to zostal sprowadzony przeciez i przez ta jego nieporadnosc gra wygladala fatalnie jakby nie przyszedl Wolski to dalej by sie tego ogladac nie dalo.
Odpowiedz cytując
Wesoły Romek
Senior Member

Od: 02.2010

Stary 21.04.2016, 21:59
Od przyjścia Wdowczyka, Popović gra bardzo, ale to bardzo dobrze.
Odpowiedz cytując
ferrekin
Member

Od: 01.2016

Stary 21.04.2016, 22:06
a słabo za Wdowczyka grają Guzmics i Sadlok,
takie tykające bomby,
Rysiek jak się nie ogarnie to jeszcze na Euro nie pojedzie
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 21.04.2016, 22:12
Czy ja wiem, Sadlok gra na swoim standardowym poziomie. Gumiś... on chyba za bardzo w głowie ma euro, strasznie zdekoncentrowany jest.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 21.04.2016, 23:53
Czy ja wiem ... Gumiś zawsze schodzi do boku, tam gdzie ma być Saldok. Tak bylo z Ruchem, gdzie nie trafił w piłkę, tak było ostatnio z Łęczną. To Pan Sadlok czasami nie wraca do obrony. Stąd są błędy Gumisa, który łata dzirę po Macieju.
Ostatnio edytowane przez Fugiel : 22.04.2016 o godz. 10:37.
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member

Stary 22.04.2016, 00:36
Z Zabrzem zajebał tylko i wyłącznie ze swojej winy. On z resztą od zawsze miał problem z koncentracją - jego pierwsze derby, powód, dla którego musiał odejść z Węgier...
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 22.04.2016, 00:53
Ale sorry, złe wybicie na rożnego, to nie to samo co podanie to napastnika... rożnego można wybić, to jest zupełnie inna akcja.
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 22.04.2016, 01:11
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Ty naprawdę jesteś zdrowy?
Popovic probuje być caly czas pod gra,gra typowa 6...
Wygląda zdecydowanie najlepiej od czasu przyjścia do klubu..

A kto ma za niego grac? kto? Maczynski?

Ten sam Maczynski ktory ma 4 miesieczna kontuzje i dopiero co wszedł w treningi na 100%..

Gosciu weź ochlon...

Bardzo wiele złego zrobiły prześmiewcze teksty "Weszło!" w którym (byle dowalić Wiśle) przedstawiano Denisa jako następcę Stilicia. Ci mniej rozgarnięci to łyknęli i - niestety- tak na długo zostanie w ich umysłach.

Popović to świetny piłkarz, wyciągnięty za grosze. Efektywny, nie efektowny. Klasyczny środkowy pomocnik, dawny łącznik. Do tego wyciągnięty za grosze.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 22.04.2016, 06:52
Niech on tylko karnych nie strzela. Dwa karne (Korona i Łęczna) strzelone na hiper mega farcie ze tylko sami bramkarze wiedza jak tego nie obronili. Juz pomijam to ze Denis strzela jakieś 1.5 metra o słupka , ale posyłanie piliki na najlepszej dla bramkarza wysokości (metr od ziemi) to kryminał.
Odpowiedz cytując
art
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 22.04.2016, 08:32
tommiyacht napisał(a):Wyświetl post
Niech on tylko karnych nie strzela. Dwa karne (Korona i Łęczna) strzelone na hiper mega farcie ze tylko sami bramkarze wiedza jak tego nie obronili. Juz pomijam to ze Denis strzela jakieś 1.5 metra o słupka , ale posyłanie piliki na najlepszej dla bramkarza wysokości (metr od ziemi) to kryminał.
Tylko, że On te karne trafia...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów