The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ziz99
Senior Member

Od: 10.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.08.2010, 00:01
Trochę statystyki dot ligi holenderskiej 2009-2010, z uwzględnieniem drużyny Maaskanta.

Punkty
NAC Breda, poz 10 z 46 pkt, 1. Twente 86 pkt, 18. RKC Waalwijk 15 pkt

Bramki na mecz
NAC Breda, poz 10 z 1,24 br/m, 1. Ajax 3,12, 18. RKC Waalwijk 0,88

Strzały oddane na mecz
NAC Breda, poz 16 z 11,26 strz/m, 1. Ajax 21,0, 18. RKC Waalwijk 10,38

Strzały oddane przeciwko danej drużynie
NAC Breda, poz 9 z 13,91 strz/m, 1. Ajax 9,35, 18. Willem II Tilburg 17,97

Faule własne na mecz
NAC Breda, poz 10 z 14,79 f/m, 1. NEC Nijmegen 18,38, 18. Twente 12,82

Ogólnie rzecz biorąc wyniki nie powalające jak na potencjał:
http://www.transfermarkt.de/de/holla...ewerb_NL1.html

Kierunek z jakiego pochodzi trener bardzo dobry, ale ten Pan praktycznie nie miał konkretnych sukcesów poza Roosendaal. Opowiada nam się w przedbiegach (jak zwykle!) o konkretnych trenerach/piłkarzach, a zatrudnia jakiś przeciętnych. Ważne żeby było, że prawie był ale ...

A nie lepiej było poszukać trenera o dużo lepszych wynikach niż skład. Przykład - Spartak Nalchik:
http://www.transfermarkt.de/de/1-lig...ewerb_RU1.html
czy IB
http://www.transfermarkt.de/de/lands...ewerb_IS1.html

Na starcie "nasze gwiazdy" wiedzą, że trener jest z niskim autorytetem i jak tylko podpadnie to mogą go chcieć spuścić z ławki.

Obym się mylił, ale już na starcie zamiast budować potęgę, skazujemy się na duże ryzyko niepowodzenia. Najwyraźniej Cupiałowi to wystarcza, ale nie wiem czy nam też...
Ostatnio edytowane przez ziz99 : 22.08.2010 o godz. 00:11.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 22.08.2010, 00:10
Widze za na forum ostra zmiana nastrojow

najpierw bylo zalamanie ze Jimeneza nie ma
potem byla euforia ze jednak Maaskant to dobry trener z dobrej ligi

a teraz jakby mala konstrenacja ze jednak to trener nie potrafiacy stworzyc cos wielkiego a nadajacy sie tylko na stabilizacje w przecietnosci(wg opini znawcow Eredivisie)

sam wiec zaczynam miec pewne znaki zapytania ale coz napewno kazdy je ma
oby tylko nie poblazal nikomu mamy na tyle szeroka kadre ze w klubie nie moze byc mozy o swietych krowach

Czas pokaze ,ale jestem dobrej mysli,coz innego pozostaje
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 22.08.2010, 00:13
ziz99 napisał(a):Wyświetl post
...
No i to jest właśnie polska mentalność.

Przychodzi młody, perspektywiczny trener z Holandii, kraju, z którego wyszło wielu fachowców jeśli chodzi o trenerkę, o piłkarzach nie wspominając, a wielu, jeszcze przed prezentacją, skazuje faceta na pożarcie. Ja rozumiem, że daliście się omamić prasowymi doniesieniami - sam naprawdę liczyłem, że uda się jednak złapać Jimeneza, ale z ust żadnego człowieka związanego z Wisłą nie przypominam sobie słów: "Jesteśmy dogadani z Jimenezem/Petrescu/etc."

Pretensje - drodzy rozgoryczeni - możecie mieć jedynie do naszych pożal się Boże pismaków (dziennikarzami ich nie nazwę, bo szanuję ten zawód, a oni go zbezcześcili do granic możliwości), którzy wprowadzają nas po raz kolejny w błąd. Mam do tych ludzi mniejszy szacunek niż do byle k u r w y, która sprzedaje swoją dupę spoconym frajerom.

Co do zaś samego Maaskanta - dajmy mu wszyscy czas i święty spokój. Niech chłop robi, jak uważa, byle z tego drewna stworzył jakiś mebel. I niech on oczywiście nie będzie stołem z trzema złamanymi nogami.
Ostatnio edytowane przez !!IRIVER!! : 22.08.2010 o godz. 00:16.
Odpowiedz cytując
rasel1906
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 22.08.2010, 00:16
Skonczcie z tym Petrescu koleś przegrał nam mistrzostwo, tylko dzięki szczęściu awansowaliśmy do LE a drużyna grała styl a la Valerenga Oslo nie wystarczy wymachiwac rekoma przed lawką trenerska i gadac frazesy. Cztery lata temu zegnalismy go bez zalu a dzisiaj tak wielu kibicow za nim teskni.
Przyszedl mlody trener z Holandii na dorobku kraju ktory ma najlepsza szkole trenerska na swiecie poza tym prowadzil kilka druzyn w swoim kraju a w tamtym roku odprawil bez najmniejszego trudu Polonie Warszawa. Mysle ze moze dac naszej druzynie nowy styl i poukladac wszystkie trybiki w druzynie. Mam nadzieje ze stworzy z tych zawodnikow ktorych mamy dobrze zorganizowany team.
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.08.2010, 00:34
http://www.youtube.com/watch?v=h0LDe...eature=related
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 22.08.2010, 00:43
Czerwień zasłużona
Odpowiedz cytując
mgła
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 22.08.2010, 00:44
hehe ma podejście, na Małego może sposób znajdzie :0 zaimponował mi (Kasper by stał i patrzył)

Nic, trzeba być dobrej myśli nasza liga nie jest taka mocna, może ten trener to będzie strzał w 10

edit: zasłużona to nie ulega kwestii
btw ma niezłą chrype na tym filmiku czyli potrafi zdzierać gardełko na meczu
Ostatnio edytowane przez mgła : 22.08.2010 o godz. 00:49.
Odpowiedz cytując
Maćko
Urodzony optymista

Od: 07.2005

Stary 22.08.2010, 01:04
Zaraz wejdzie jeden z drugim i powiedzą, że jak tak obejmuje piłkarza to na pewno pedał, jak to w Holandii, no i karuzela pt. "on jest zły!" znowu się rozpocznie.
Chcesz mieć prawo do komentowania? Rusz dupsko na wyjazd!
Odpowiedz cytując
wooojo
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 22.08.2010, 08:39
W tym komentarzu ma głos jak Don Vito Corleone a ten miał twardą ręke, czyli sie nadaje ... oczywiście pół żartem pól serio
CZY CIEMNO CZY JASNO PŁYNIE WISŁA PRZEZ MIASTO

...... BO TO MIASTO JEST NASZE !!
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member

Stary 22.08.2010, 09:09

Na starcie "nasze gwiazdy" wiedzą, że trener jest z niskim autorytetem i jak tylko podpadnie to mogą go chcieć spuścić z ławki.

Obym się mylił, ale już na starcie zamiast budować potęgę, skazujemy się na duże ryzyko niepowodzenia. Najwyraźniej Cupiałowi to wystarcza, ale nie wiem czy nam też...
Bo nasze gwiazdy widziałoby u siebie przynajmniej paru innych trenerów ze znacznie wyższym autorytetem
Odpowiedz cytując
arbuz
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 22.08.2010, 09:45
Panowie co wy z ta twarda reka caly czas przeciez to nie jest jakis oboz karny. Wszyscy graja w tym klubie z wlasnego wyboru. Niewiem jak wy ale mnie w pracy nikt niemusi katowac ani stac nademna bo praca sprawia mi przyjemnosc. Mysle ze nasi pilkarze graja w pilke z wlasnego wyboru i jest to praca jak i pasja dla nich. Ja rozumiem ze trener musi byc twardy psychicznie i nie dac sobie w kasze dmuchac ale nie schodzmy w skrajnosci, a na autorytet pilkarzy bedzie musial sobie sam zasluzyc wlasna praca.
Odpowiedz cytując
Bielau
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 22.08.2010, 09:56
A ja myśle, że wszyscy za i przeciw powinni się wstrzymać z ocenami przynajmniej do wiosny bo to bez sensnu teraz. Ahaa i wiele osób narzeka że strasznie się stało bo to nie Dan! Dan by nas zbawił! Bo taki Maaskant nie ma sukcesów, a pamiętacie jakie sukcesy miał zbawca Dan jak przychodził do nas?(tak tak wiem że teraz już coś ma)
Odpowiedz cytując
arbuz
Senior Member

Stary 22.08.2010, 10:01
Oczywiscie ze wszystkimi ocenami za i przeciw jak najbardziej trzeba sie wstrzymac. Ja jestem pozytywnie nastawiony do nowego trenera i dyrektora sportowego, kazdemu trzeba dac szanse i czas. Ile czasu ? to jest pytanie bez odpowiedzi na ta chwile. Moim zdaniem dobrze by bylo dac ten sezon na odbudowe zespolu stworzenie kolektywu, dobranie kilku nowych zawodnikow w zimie, kilku nastepnych sprzedac, wypozyczyc.
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 22.08.2010, 10:07
Kierunek z jakiego pochodzi trener bardzo dobry, ale ten Pan praktycznie nie miał konkretnych sukcesów poza Roosendaal. Opowiada nam się w przedbiegach (jak zwykle!) o konkretnych trenerach/piłkarzach, a zatrudnia jakiś przeciętnych. Ważne żeby było, że prawie był ale ...
Kto ci opowiadał? Przegląd Sportowy czy forumowi wieszcze pokroju Zbymaka i Maciosa?
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
master777
Senior Member

Od: 04.2010

Stary 22.08.2010, 10:18
Jak oglądam te filmy to widzę w nim dość niebagatelnego gościa... W sposobie bycia może dorównywać tylko Lenczykowi

Z drugiej strony jak tak dba o piłkarzy to oni, może, pójdą za nim na śmierć i życie?
Ostatnio edytowane przez master777 : 22.08.2010 o godz. 10:21.
Odpowiedz cytując
hors
Socios Wisła Kraków

Stary 22.08.2010, 10:24
Obawiam się od nowego trenera "stylu Skorży" długa piłka od obrońców i wysoki napastnik... Taktykę może zmienić gdy zobaczy jaki mamy aktualny poziom i przestawi się na grę z kontry. Ciężko mi sobie wyobrazić grę u nas 4-3-3 . Myślę że trzeba poczekać na konfernecję i uważnie posłuchać co mówi.
Wierność
Odpowiedz cytując
Cynamon
Junior Member

Od: 08.2010

Stary 22.08.2010, 10:52
Niestety ale pokemonów to tutaj jest najwięcej. Żeby nie było że off-top to ja na razie nie widze powodów do narzekania. Gość wydaje się dość ciekawy, pracował w sporo mocniejszej lidze niż nasza, czegóż więcej chcieć. Ja też bym wolał Arsena Wengera ale co z tego. Że taki trener chciał w ogóle do naszej zaściankowej ligi przyjść to już duży sukces. A czy się sprawdzi to pożyjemy zobaczymy.
Odpowiedz cytując
Jonasz
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 22.08.2010, 10:53
wygląda na to, że Maaskant jest w dużej części wyborem nowego (przyszłego?) dyrektora sportowego. Jeśli tak, to Basałaj postąpił bardzo logicznie. Pisałem wcześniej nawet posta na ten temat, że trzeba najpierw znaleźć dyrektora, który będzie uczestniczył w wyborze trenera - w ten sposób powstaje jakaś myśl, teraz we dwóch (dyr. i trener) biorą odpowiedzialność za zespół. Nie liczyłem na jakieś wielkie nazwisko, ale wybór nie jest zły. Trener młody i z ambicją, więc powinien mieć parcie na wynik, sprawia wrażenie zrównoważonego, więc powinien też dobrze nas prezentować ( a to też ważne). Może jeśli w NAC jest taka bieda, to przyciągnie jeszcze jakiegoś dobrego kopacza. Sport jest nieprzewidywalny - mógł do nas przyjść nawet Jimenez, na którego nas zwyczajnie nie stać i mogłoby się to też skończyć brakiem wyniku, mógłby przyjść ktoś zupełnie nie znany i taki wynik uzyskać, bo funkcjonowanie drużyny z trenerem jest skomplikowane i nie zawsze jak pamiętamy wypala. Maaskant jest takim wyborem środka - z opinią dobrze zapowiadającego się trenera, jeszcze bez dużych sukcesów - oby te zdobywał z naszą Wisełką i oby potrafił znaleźć sposób na naszych kopaczy.
Odpowiedz cytując
jason wiślak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 22.08.2010, 10:55
Powiem jedno: Wkur**a mnie już to wasze gadanie. Ciągłe narzekanie i szykany w stosunku do innych? Czyżby to forum służylo tylko do tego? Wy się nazywacie kibicami Wisły? Przychodzi zawodnik -źle... Przychodzi nowy trener -źle....Ktoś Was informuje o sytuacji w klubie-jeszcze gorzej...KUr*a ...Może jakiś kreyt zaufania dla nowych członków naszego klubu, szacunek dla tych, ktorzy chcą abyście coś wiedzieli...To forum odwiedzają także kibice innych klubów...i jakie świadectwo o kibicach Białej Gwiazdy wysnuwają?! Jeśli macie zamiar tylko obrażać i drwić to nie nazywajcie się kibicami Wisły!!! Kibice są od kibicowania i wspieranie, a nie totalnego dołowania i pokazu braku kultury! Tyle....
Odpowiedz cytując
Adam
Member

Od: 05.2010

Stary 22.08.2010, 11:01
jason wiślak napisał(a):Wyświetl post
Powiem jedno: Wkur**a mnie już to wasze gadanie. Ciągłe narzekanie i szykany w stosunku do innych? Czyżby to forum służylo tylko do tego? Wy się nazywacie kibicami Wisły? Przychodzi zawodnik -źle... Przychodzi nowy trener -źle....Ktoś Was informuje o sytuacji w klubie-jeszcze gorzej...KUr*a ...Może jakiś kreyt zaufania dla nowych członków naszego klubu, szacunek dla tych, ktorzy chcą abyście coś wiedzieli...To forum odwiedzają także kibice innych klubów...i jakie świadectwo o kibicach Białej Gwiazdy wysnuwają?! Jeśli macie zamiar tylko obrażać i drwić to nie nazywajcie się kibicami Wisły!!! Kibice są od kibicowania i wspieranie, a nie totalnego dołowania i pokazu braku kultury! Tyle....
Bardzo dobrze powiedziane! tez to zauwazylem od pewnego czasu na forum panuje wieczne narzekanie... Trener zły piłkarze zli mecze wszystkie przegramy itd... tego sie poprostu nie da słuchać
Moge sie zalozyc ze 95% tych krzykaczy i niedowiarkow ostatni raz mecz wisły widziało na zdjęciu...

Przychodzi nowy trener wiec dajcie mu kredyt zaufania... mnie wybor holendra na trenera nie dziwi tym bardziej ze kolejny holender ma być dyrektorem sportowym
Odpowiedz cytując
zbymak
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 22.08.2010, 11:05
Strach pomyslec co bedzie jak nowy trener postawi np na Łobodzinskiego.Skreslony bedzie na starcie
Kolego Koalik nie jestes u siebie i nie ty bedziesz decydował gdzie bede pisał.Nie obrazaj ludzi
Odpowiedz cytując
arbuz
Senior Member

Stary 22.08.2010, 11:06
hmm w duzej czesci polska mentalnosc ktora nie jest zla ale czesto ludzie wpadaja w skrajnosci i wszechmogaca wiara w to ze lepiej wiedza od innych i ze maja zawsze racje od to kwinesencja marnych ludzi. Niemozna powiedziec i przyczepic tego do kibicow wisly ja mysle ze tyczy sie to poprostu do czesci polakow.

Koalik troche szacunku, to forum to miejsce publiczne kazdy ma prawo do wlasnych mysli nawet TY ale trzymajmy sie pewnego w miare dobrego poziomu kultury
Ostatnio edytowane przez arbuz : 22.08.2010 o godz. 11:08.
Odpowiedz cytując
armani199
Senior Member

Stary 22.08.2010, 11:13
Nie pierwsze mecze i wyniki ale pierwsze treningi dadzą odpowiedź co to za trener. Oby na treningach litry potu mieszały sie naszym z krwią. Nie mamy wielkich piłkarzy i talentów w składzie ale niech biegają i zabiegaja lepszych abyśmy sie już więcej nie musieli wstydzić że jacyś nienadzwyczajni piłkarze z Karabachu zabiegali naszych przemęczonych
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member

Stary 22.08.2010, 11:14
To jest temat dotyczący nowego trenera, a nie Zbymaka i Maciosa.
Jeśli komuś owe "pokemony" przeszkadzają, przypominam, iż została wprowadzona opcja "ignoruj".

Co się tyczy Roberta, to każda nowa miotła chce zamiatać po swojemu, a temu chyba nikt się dziwić nie może.
Ze strony osób decyzyjnych jak i naszej - kibiców, potrzebna będzie cierpliwość i zaufanie.
Konferencja rozjaśni trochę nasze umysły.
Odpowiedz cytując
jason wiślak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 22.08.2010, 11:16
Maaskant i Vlackx to może być ciekawy duet. Moga tu stworzyć cos fajnego...wierzę w to!
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 22.08.2010, 11:40
Najistotniejsza sprawa na teraz - jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy Maaskanta? Mam nadzieję, że nasz nowy trener będzie miał dwóch asystentów - jeden wybrany przez niego samego (może weźmie kogoś ze sobą z Bredy) i drugi z Polski (może nawet Kaziu Moskal - gość od relacji na linii trener - zawodnicy, facet znający drużynę). Jednak najbardziej liczę na "szefa" przygotowania fizycznego - bardzo ważne, by był to ktoś doświadczony, pracujący w ligach zachodnich od dłuższego czasu.

Mam po prostu nadzieję, że wreszcie nasi kopacze zaczną pracować jak na zachodzie i już nigdy z ust piłkarza emigrującego z Wisły na zachód nie usłyszę, że treningi to w jego nowym klubie prawdziwa katorga w porównaniu do tych w Polsce. Tu nie chodzi o tą legendarną już "silną rękę", tu chodzi o najzwyklejsze profesjonalne treningi.
Odpowiedz cytując
Lysy
Senior Member

Stary 22.08.2010, 11:52
Jestem dobrej myśli. Chciałbym kiedyś dożyć chwili, by Wisła była takim polskim odpowiednikiem Ajaxu lub PSV z fantastycznym zapleczem, szkółką dla młodzieży produkującą rok w rok zawodników gotowych do gry w pierwszej drużynie. Byśmy nie musieli ściągać jakiegoś zagranicznego szrotu lecz, opierali swoją potęgę głównie na wychowankach. Daleko nam do tego, aczkolwiek liczę, że Cupiał myśli podobnie i zatrudnienie Holendrów będzie pierwszym krokiem do budowy infrastruktury szkolno treningowej.
Odpowiedz cytując
sebanop
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2010

Stary 22.08.2010, 11:55
Witam. Wie ktoś czy będzie jakaś transmisja live z jutrzejszej konferencji Chętnie obejrzałbym naszego nowego coacha jak przemawia...
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Stary 22.08.2010, 12:14
Narzekacie na forum, a sami je psujecie. Po co wdajecie się w głupią dyskusję? Od upominania pokemonów są admini. Jak wam jakiś post zalatuje pokemoństwem, to zamiast robić dzieciakowi przyjemność i go cytować wyślijcie pw do admina, że jest taki problem.

I przede wszystkim: wrzućcie na luz. Cokolwiek więcej o trenerze będzie można powiedzieć pod koniec rundy. Lepiej pisać, co od niego oczekujemy.

1. Ja chcę, żeby przez te parę miesięcy Maaskant dokonał wyraźnej selekcji w kadrze, wyraźnie odsiewając ziarno od plew. Ufam, że zachodni trener nie skażony naszymi układami i "polską myślą szkoleniową" zrobi to rzetelnie.

2. Ponadto oczekuję, że będzie widać po zespole rękę trenera - nauczy ich paru schematów rozgrywania piłki, szczególnie w kontrach, które w naszym wykonaniu wyglądają obecnie żałośnie. Plus stałe fragmenty gry.

To da się wypracować w tym okresie, to nie jest zadanie dla cudotwórcy.

Natomiast nie oczekuję:

1. Radykalnej poprawy gry, szczególnie w ataku pozycyjnym - drużyna jest w rozsypce i potrzeba ją przede wszystkim scementować. To wymaga czasu.

2. Radykalnej poprawy kondycji - to zostało najprawdopodobniej zepsute przez Kasperczaka i można to naprawić dopiero w zimie.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów