The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.07.2017, 09:54
Loco Kiko... Zrobił dobrą robotę w poprzednim sezonie, to teraz musi od jebać 3-5-2 -3-6-1 -3-7-0
Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2015

Stary 08.07.2017, 10:28
Dajcie mu pracować eksperci z FM'a.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 08.07.2017, 11:38
Nie strzelił Tak dziwnie się złożył i sama piłka tak dziwnie poleciała, a na dodatek sędzia zasłonił to co tam się stało na transmisji i tak mi sie wydawało. No ale jak nie krzyżakiem, to nie odpali
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 08.07.2017, 12:10
Nikt nie mówi, że nie odpali - to jednak był klops, a nie zamierzone zagranie.
Odpowiedz cytując
Smuga
Senior Member

Od: 07.2013

Stary 08.07.2017, 18:28
Z napastnikiem nigdy nie wiadomo do końca czy odpali, czy nie. Nie takie kozaki z ataku sprowadzane w przeszlości do polskiej ligi za gruby hajs rozczarowywały potem na całej linii. Najbardziej martwi mnie ta niepewność w obronie. Na papierze wszystko wygląda ładnie pięknie, ale naszą bolączką nadal jest to, że tracimy stanowczo zbyt dużo bramek. 57 bramek straconych w ubiegłym sezonie, to stanowczo za dużo i czas wreszcie, by Kiko głębiej zastanowił się, co jest tego przyczyną.
http://www.wislakrakow.com/forum/signaturepics/sigpic239871_1.gif
W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!!
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 08.07.2017, 18:33
Tylko ile tych bramek wpadło na początku sezonu gdy testowaliśmy wahadłowe ustawienie.
Widać te wahadła to nie jest system dla Wisły co pokazują też sparingi.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 08.07.2017, 20:48
Ja myślę, że nie ma żadnego szczególnego związku pomiędzy klubem a systemem gry (no chyba, że ktoś upiera się, że tradycja zobowiązuje, by w Wiśle grać zawsze krakowską piłkę). Co najwyżej dane ustawienie może nie pasować do drużyny. Skład bardzo się zmienił, więc teoretycznie można byłoby grać tymi wahadłami, ale znów to nie wypala. Więc albo nowi piłkarze rzeczywiście potrzebują czasu, albo nie nadają się do tego tak samo, jak ci przed rokiem (jeżeli to miałeś na myśli i użyłeś po prostu skrótu myślowego, to przepraszam).

Ale jeżeli nasz aktualny skład też nie pasuje do ustawienia wahadłowego, to należy zadać pytanie, czy przeprowadzono odpowiednie transfery.

Ogólnie już od dłuższego czasu mam wrażenie, że nasz trener zrobił się trochę jak ciepłe kluchy i on się uśmiecha do piłkarzy, piłkarze do niego i tak sobie to płynie. Raz się zdenerwował na meczu z Lechią to chwilę na agresji pociągnęli.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
MELON
Member

Od: 08.2008

Stary 08.07.2017, 21:52
Ja tu prędzej widze system 5-3-2 . Obrona jest słaba to trzeba wzmocnić , pomoc i tak nie istnieje za bardzo to dwóch z pomocy wspomaga obronę a teoretyczni napastnicy zostają , Tak pół żartem
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 09.07.2017, 17:22
Więcej nie zawsze oznacza lepiej. Jeśli jest trzech środkowych obrońców którzy mają w krwi grę we dwóch się po prostu dublują, kryją w złe strefie i dochodzi do konfliktów, który z obrońców ma wyjść do piłki/przeciwnika.

A pierwsza bramka w zupełności obnażyła błędy tego systemu. Wahadłowy Cywka nie zdążył do obrony, Sosnowiec wyszedł w z kontrą, a trójka środkowych obrońców nie wiedziała co ma grać.

Nie wiem co musi się stać, aby Kiko zrezygnował z tego systemu. Może musimy dostać w dupę od Pogoni?
Oby to była zasłona dymna i na ligę wyjdziemy klasycznym systemem. Martwi, że na treningach ćwiczą głównie nowy system (z tego co się słyszy)...
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 11.07.2017, 09:18
My tu gadu-gadu, a może by się już przydał temat meczowy?
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 11.07.2017, 10:48
Spokojnie. ZWE zrobi daj mu czas, a jak nie to W.S ewentualnie czerepach
Ostatnio edytowane przez brylant17 : 11.07.2017 o godz. 10:51.
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 11.07.2017, 14:47
mówisz masz:

http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=9812
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 13.09.2017, 12:48
ktoś zrelacjonuje pokrótce dzisiejszy sparing ?
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 13.09.2017, 13:04
W dupe 1:0, Banialuk poprzeczka
Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 13.09.2017, 13:14
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Komentowali dla Państwa Mateusz Worek i Tomasz PcHajto
Odpowiedz cytując
KrzychooR
Senior Member

Od: 12.2011

Stary 13.09.2017, 13:22
Sięgnęliśmy bruku
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 13.09.2017, 13:25
Gimbaza nie w szkole ?
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 13.09.2017, 13:40
silver03 napisał(a):Wyświetl post
banialuki to sobie możecie opowiadać

Bałaniuk, jak już...
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 13.09.2017, 15:14
Tyle co z tt:

Balaniuk - poprzeczka + pokazał, że ma potencjał
Perez - podobno widać, że jest 2 miesiąc bez gry, raczej słabo
Jezus - zmarnował dobrą sytuację, raczej słaby występ
Ze Manuel - poprzeczka
Świątko - obiecujący występ, ale był przestraszony debiutem
Basha - dobrze się zaprezentował
Wojtkowski - dobry występ
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 13.09.2017, 17:30
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Tyle co z tt:

Balaniuk - poprzeczka + pokazał, że ma potencjał
Perez - podobno widać, że jest 2 miesiąc bez gry, raczej słabo
Jezus - zmarnował dobrą sytuację, raczej słaby występ
Ze Manuel - poprzeczka
Świątko - obiecujący występ, ale był przestraszony debiutem
Basha - dobrze się zaprezentował
Wojtkowski - dobry występ
To juz wolałem Twoją analizę z konferencji
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 13.09.2017, 18:57
Dariook napisał(a):Wyświetl post
To juz wolałem Twoją analizę z konferencji
Na konferencjach zawsze wszystko wygląda optymistyczniej
Odpowiedz cytując
power1928
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 13.09.2017, 19:28
Moja opinia:
Na plus:
Bałaniuk - umie prowadzić piłkę krótko przy nodze - niezły strzał i drybling
Świątko - poziom Arsenica
Chorążka - wybronił co musiał, kilka dobrych interwencji na przedpolu, przy bramce bez szans
Wojtkowski - szarpał starał się dużo walczył, ale niedokładny
Basha - ma spokój w rozegraniu, dużo widzi
Na minus:
Ze Manuel - zagubiony w akcji przypomina mi Boguskiego, niby biega ale zwykle gubił piłkę i niedokładny
Imaz - nic nie pokazał nie strzelił 100% sytuacji
Pietrzak - słabo bronił, słabo w ofensywie wolałbym dawać szansę juniorowi myślę, że nie byłby gorszy
Perez - dobry w rozegraniu ale zero biegania z jego strony - potrzebuje dużo czasu
Z tysięcy klubów wybrałem ten...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 13.09.2017, 22:30
no właśnie a jak Chorążka ?

biorąc pod uwagę że z Cuesty już chyba nic nie będzie , a Buchalik jaki jest każdy widzi , kto wie czy młodemu nie trzeba będzie dać szansy na dłużej
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.09.2017, 05:11
Kiko na niego nie postawi, chyba że Buchalikowi i Cuescie urwie nogi.
Ten typ tak ma.
Z tego co słyszałem Chorazka poprawny występ.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 14.09.2017, 08:43
to 1/2 tych założeń* w sumie jest spełniona

*UWAGA PRZENOŚNIA-SKRÓT MYŚLOWY, ZARAZ MI PREZYDENTOWA Z BRYLANTEM WYSKOCZĄ ŻE NADERWANE MIĘŚNIE A URWANA NOGA TO W CHVJ CO INNEGO
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 14.09.2017, 09:51
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post

biorąc pod uwagę że z Cuesty już chyba nic nie będzie
Po chłopie, szkoda. Zdążył się chociaż pożegnać z rodziną?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 14.09.2017, 10:39
ashkeczup, jak wiadomo powszechnie jesteś bardzo inteligentny, wszakże zdolność do ironii nie jest dana idiotom, ufam też , że oprócz tego jesteś także poinformowany

powiedz mi zatem , bo zapewne dysponujesz większą wiedzą w temacie odemnie, (inaczej byś się nie pokusił o tak subtelną ironię) więc powiedz czy wedle Twojej wiedzy możemy jeszcze liczyć na gościa, który w meczu dostał "problemu mięśniowego" * , następnie po interwnecji medycznej wznowił grę , ale "problem mięśniowy" się nasilił do tego stopnia że opuścił boisko, poczym przez kilka tygodni nie był wstanie grać, a jak już podjął trening "problem mięśniowy" powrócił i Julian znowu jest wyłączony ?

*używam ogólnego określenia problem mięśniowy żeby nie być chwytanym za słówka, które jak wiadomo (prezydentowej" robią ogromną różnicę
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 07.10.2017, 15:20
Czy ktoś miał okazję zobaczyć dzisiejszy sparing?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 07.10.2017, 16:00
@aszkeczup , dlaczego nie udzieliłeś odpowiedzi ?
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 07.10.2017, 16:19
Tak byłem, ogladalem. Tak w skrócie postaram się przekazać co widziałem.

Mecz bardzo rwany, z jednej i z drugiej strony sporo niedokładności. Termalica próbowala cały czas pressingiem na nas siąść, ale średnio im to wychodziło. Wisła starała się grać po ziemi, kilkukrotnie widziałem jak Kiko pokazywal żeby po ziemi podawać. Kilka naprawdę ładnych akcji ze strony Wisły. Termalica też miała kilka okazji, ale wg mnie mniej dogodne niż My.

Buchalik - bardzo dobrze na linii, parę razy niedogadal się z Głowacki na przed polu, kiedy wychodził do piłki ale bez przekonania. Kilka słabych wybić piłki, ale generalnie poprawnie.

Sadlok - dobry mecz, trzy bardzo groźne uderzenia po akcjach z Imazem, Perezem, minimalnie obok slupka. W obronie solidnie, pamiętam jedno podanie na minę i stratę.

Głowacki - chyba bez błędu.

Arsenic - grał solidnie (zszedł z kontuzja w drugiej połowie), kilka razy stracił piłkę ale w niegroźnych sytuacjach przy jej wyprowadzaniu. Niezły mecz

Cywka - mam wrazenie że on zawsze gra tak samo, ani mega dobrze ani mega słabo, poprostu solidnie, parę razy mu ktoś tam uciekł, kilka razy on uciekł, uderzał na bramkę chyba 2 albo 3 razy. Wrzutki miał 2 ale niedokladne.

Boguski - piekna bramka, prawie nie tracił piłek i dobrze się ustawiał, wyglądał wg mnie bardzo dobrze, chyba najlepiej w Wiśle.

Llonch - agresywny, sporo rozgrywał, przede wszystkim w drugiej połowie, widać że Kiko dużo mu podpowiada i mówi jak ma grać. Grał niezły mecz ale jeszcze nie tak dobrze jak w tamtym sezonie. Raz dostał zjebe od Kiko że nie zagrał Brożkowi na wolne pole do tylko do boku.

Basha- zszedł z kontuzja, do tego czasu grał dobrze, raz głupio stracił piłkę, ale dużo widział i mocno zapieprzal.

Imaz - zaczął od głupiego podania i straty, potem też coś spieprzyl. Później kilka razy ładnie wychodził do klepek, ładne że dwie akcję z Sadlok, jedna z Perezem, jedna z Brożkiem. Drybling później zaczal mu wychodzić. Na minus 200% sytuacja po klepce chyba z Perezem znalazł się sam na sam z bramkarzem (był mniej więcej na rogu piątki) i uderzył w boczną siatkę.

Perez - przede wszystkim konkretnie zjebał dwie 100% okazję. Jedna po klepce z Brożkiem lub Imazem (nie pamiętam) był wtedy nie pilnowany na 16 metrze i uderzył obok. Potem sam na sam po wymianie podań z Imazem biegł na bramkę z 10 metrów sam i uderzył w bramkarza. Kilka naprawdę ciasteczkowych podan, ale również sporo strat. Po spieprzeniu sytuacji grał już bojaźliwie. Średni wystep, takie 4,5 / 10.

Brozek - tyłem do bramki grał bardzo dobrze, ładnie parę razy poklepal z Bogusiem, Perezem i Imazem. Ale jak był z piłką odworocny w stronę bramki to glupial... Dwa razy zaplątał się w swoje nogi, po jednej takiej akcji klęczał na boisku z 15 sekund i było po nim widać wielką bezradność.

Chorazka - wszedł w jakiejs 60-70 minucie, nie miał chyba strzału w światło bramki, coś tam podpowiadał, wprowadzenie piłki do gry raczej lepsze niż Buchalik

Swiatko - wszedł za Głowackiego od początku drugiej połowy. Bardzo wątły chlopak, myślałem że ma z 15 lat. Dobrze się ustawiał, nie było widać po nim większej presji. Dużo podpowiadał mu Cywka, grał raczej bezpiecznie, raz chyba niedokladnie zagrał i potem wydawał się nerwowy. Potencjał pewnie jest, ale za mało miał akcji by jakoś go ocenić.

Bartkowski - wszedł za Arsenicia w drugiej połowie około 70 min. Przegrał chyba wszystkie pojedynki główkowe. Źle się ustawial. Zdecydowanie nie jest to środkowy obrońca. Raz ładnie włączył się do przodu. Nie podobał mi się.

Pietrzak - raz ładnie podryblowal, i raz cudownie wrzucił Balanyukowi, ale bramkarz obronił strzał. W defensywie słabiutko. Dwa razy mu uciekli skrzydlowi, raz prosta piłkę miał podać do Chorazki głową, to omalo rogu nie było. Olbrzymia nieodpowiedzialność przy różnym w 90 minucie dla nas, gdy zagrali krótkie rozegranie z Kolarem i chciał tak dziubnac do wchodzącego w szesnastkę chyba Halilovicia, oczywiście piłka nie przeszla i poszła bardzo groźna kontra Termaliki. Kiko skwitował to jego zagranie wymownym gestem niezadowolenia

Halilovic - wszedł w 20 min za Bashe. Potwornie dużo strat, minimum 10. Szukał niekonwencjonalnych zagrań, choć mógł wybierać prostsze dogrania. Kilka razy ładnie odebrał piłkę. Kilka razy ładnie poszedl rajdem przez środek. Ale nie może tak nieodpowiedzialnie grać w środku pola. Widać w nim technikę, ale na razie jego gra przypomina mi grę na hali. Za ten mecz ocena 3/10.

Kostal - pierwsze kontakty z piłką to goście z Termalici nie wiedzieli coś się dzieje jak ich zaprosił na karuzele . Później troszkę zgasł, w defensywie zdecydowanie za mało pracował. Jeden groźny strzał, kilka nie potrzebnych strat. Ale myślę że występ na plus.

Balanyuk - gral całą połowę za Brozka. Na początku kompletnie nie widoczny, głupie straty. Potem się ogarnął i że 3 razy był ostro faulowany jak zaczął się urywać rywalom. Oddał chyba 3 strzały, jeden po genialnym rajdzie Kostala został zablokowany. Drugi po pięknej akcji na lewym skrzydle gdzie związał 3 rywali został wybroniony. I trzeci po idealnej wrzutce Pietrzaka tez został sparowany na róg. To uderzenie po centrze Pietrzaka powinno zakończyć się bramka. Raz ładnie zakręcił w srodku pola, jak uwolnił się od krycia ruletką. Obiecująca końcówka w jego wykonaniu.

Kolar - grał mało, chyba że 25 min. Ale widać po tym jak się rusza po boisku ze myśli. Widziałem jak 3 razy wychodzil Pietrzakowi na wolne pole ale ten ani razu mu nie zagrał. Umiał się zastawić i dać sfaulowac. Ale grał zbyt mało by go ocenić. A jeszcze przy rzutach różnych Faio kazal mu podchodzić do krótkiego rozegrania ale nie wiedział jak to rozegrać z Pietrzakiem. I raz właśnie Pietrzak to koncertowo zdupczyl.

Ondrasek - grał najmniej. Jedna ładna akcja jak gościowi założył siatkę i uderzył na bramkę, ale chyba wtedy był róg. Dużo biegał i się staral jak zawsze. Wygrał też że dwie główki.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów