The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.08.2018, 21:34. [V kolejka] Lech Poznań-Wisła Kraków, niedziela 19 sierpnia godzina 18:00

Po obiecującym ale pozostawiającym spory niedosyt meczu na Reymonta, czas wyruszyć na ulicę Bułgarską aby odbyć tam spotkanie z poznańskim Lechem.

Drużyna gospodarzy warto dodać że jest w sztosie i jako jedyna drużyna legitymuje się kompletem zwycięstw w bieżącym sezonie.

Zresztą rzućcie okiem na tabelę po czwartej kolejce:

i od razu kompletny zestaw par piątej kolejki:

Pamiętajmy że w czwartek Lech gra rewanżowy mecz w ramach Ligi Europy , w wyniku którego najprawdopodobniej zakończy swój udział w europejskich pucharach.

Czy to rozwali ich morale i zadziała na naszą korzyść ? A może podrażni ich ambicje i pozwoli skupić się na esktraklasie ?

Na dwoje babka wróżyła.

Historycznie Lech prowadzi z nami w bezpośredniej konfrontacji:

Z czego w zeszłym sezonie mieliśmy dwa remisy (jesienią w Poznaniu mecz życia Buchalika i w grupie mistrzowskiej po golu Brożka) oraz porażkę wiosną u nas.

Passa w tym sezonie:

Lech : Z-Z-Z-Z
Wisła : R-P-Z-R

A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

Mój typ na skład:

Buchalik-Pietrzak-Sadlok-Wasilewski-Bartkowski-Basha-Kort-Imaz-Wojtkowski-Bartosz-Ondrasek

Zapraszam do dyskusji

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 14.08.2018, 21:35
ps po latach samozwańczych prób zakładania meczówek , to mój pierwszy oficjalnie namaszczony temat, więc przy okazji możecie też napisać swoje uwagi krytyczne, jeśli ktoś ma ochotę napisać jakąś analizę którą mógłbym wrzucić jako opinie forumowicza to zapraszam na prv , od razu piszę że nie mam lekkiego pióra więc ciężko by mi było naskrobać coś więcej , no i na pewno nie potrafię robić takich pięknych grafik jak poprzedni twórcy meczówek , zdaje sobię sprawę że nie mam szans i nawet nie próbuje Im dorównać, za to zobowiązuje się do robienia tematów zawsze na czas, będę robił temat zawsze mniej-więcej w arytmetycznej połowie odległości pomiędzy meczem poprzednim, a następnym przykład mecz z Miedzią jest 10, mecz z Lechem 19-tego , więc temat meczowy pojawia się 14-15 , tak aby było dość czasu aby komentować mecz poprzedni, ale też i wystarczające wyprzedzenie aby sobie podywagować o nadchodzącym, dajcie sygnał jak to odbieracie , ale przede wszystkim zapraszam do dyskusji !
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 14.08.2018, 21:36
Czerepach, jak Ty mnie zaimponowałeś teraz. Dobra robota, fajnie że to robisz. Brakuje tylko "Okiem eksperta". Chociaż, z drugiej strony, takich tutaj wielu.

Remis 1:1.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 14.08.2018, 21:48
no tak "okiem eksperta" to będzie w co drugim poście

a no i jeszcze jedno : w moich tematach meczowych nie będzie miejsca na obrażanie przeciwnika, choć pewnie wielu by wolało aby temat nazywał się Amica-Wisła, to wg mnie naszym przeciwnikiem jest Lech Poznań , podobnie jak Legia to L-E-G-I-A , a nie lEGŁA itp , bądźmy poważni !
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Member

Od: 05.2010

Stary 14.08.2018, 21:58
Idąc za logiką Ekstraklasy (chyba, że ten sezon będzie wyjątkowo od wielu lat i wyłonią się ekipy, które zaczną seryjnie wygrywać) plus biorąc pod uwagę naszą wbrew pozorom dobrą formę - łatwa wygrana Wisły, obstawiam 3:1.
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 14.08.2018, 22:08
Jeden z trzech meczy w tym sezonie w którym przegrana jest wkalkulowana.. Co nie znaczy, że nie chcieli byśmy się miło zaskoczyc. Każdy gol i punkt będzie super. Rzuciłęm okiem i wydaje mi sie że w poprzednim sezonie najwięcej zwycięstw pod rząd miał Lech a były to 3 zwycięstwa, także może wystarczy im tego dobrego
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 14.08.2018, 23:13
Myślę, że Buchal wróci do 11-stki meczowej, a Lisu wyląduje na ławie, poza tym skład bez żadnych zmian. "Sprawdzone" 4-1-4-1 z Bashą jako defensywnym, Boguś na "środku pomocy" z Kortem i na szpicy Ondrasek. Skład bez zmian względem trzech pierwszych kolejek... Już na starcie wieje kiłą i szarzyzną.
Boguski, który chcąc nie chcąc walczy jednak o piłki i dający niewiele więcej niż robiący kółeczka na środku boiska Wojtkowski z zestawionymi na skrzydłach Imazem z Małeckim, wygrywający rywalizację z Bartoszem lub Kostalem, którzy pomimo szybkości, jaką posiadają, a powinni (jak Sarki lub Guerrier) obiegać bocznych obrońców i liczyć na prostopadłe podanie by, albo piłkę dograć do kogoś w polu albo oddać strzał na bramkę przeciwnika (czyt. celny) i liczyć na bramkę albo róg.
Ja na prawdę nic tym młodym chłopakom nie ujmuję, ale gdyby wykazali się jak to lubi powiedzieć Kazek Węgrzyn:" Boiskowym cwaniactwem" to szybkościowo przeciwnicy mieli by OGROMNY problem żeby ich upilnować/zatrzymać. Manu i Donalda, których miałem okazję poznać osobiście w gabinetach lekarskich dr. Urbana (sam to powiedział i potwierdził) nie przykładali uwagi do kondycji, zdrowia lub wszelakich rehabilitacji bądź ćwiczeń pourazowych... Byli najzwyczajniej w świecie leserami, dla których liczyły się imprezy na rynku lub spotykanie z "fankami". Dlatego też, mam szczerą nadzieję, że Kuba z Martinem to profesjonaliści (chociaż w jakimś stopniu), którym zależy na każdej minucie spędzonej na boisku i dawaniu z siebie 100% by pokazać trenerowi i fanom Białej Gwiazdy, że zależy im na klubie i jak najlepszym wyniku w meczu i na koniec sezonu.
Powód: alkohol swoje robi
Ostatnio edytowane przez Arek95 : 14.08.2018 o godz. 23:17.
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.08.2018, 23:46
Pięć zwycięstw z rzędu to już byłaby chyba przesada... Ale przegrać chyba też nie przegrają. Remis jak nic.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 15.08.2018, 00:15
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Myślę, że Buchal wróci do 11-stki meczowej, a Lisu wyląduje na ławie, ....
Po Jagielloni, mam nadzieję, że się tak nie stanie.

A, i obstawiam remis.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 15.08.2018, 07:37
Brawo Arku - bardzo fajnie to zrobiłeś!
Jakby Tobie się chciało i Inni widzieli potrzebę to proponuję jeszcze dodać wyniki z trzech albo pięciu ostatnich sezonów w Poznaniu i listę wykartkowanych i kontuzjowanych z obu drużyn (akurat w Wiśle chwilowo nie ma takich).
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 15.08.2018, 07:42
A mój typ - jeśli jutro nie będzie dogrywki i wypompowania się to w niedzielę będzie nam bardzo ciężko cokolwiek ugrać.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 15.08.2018, 08:34
Okiem eksperta

"Amica będzie po meczu w LE i nie zdążą się zregenerować, więc niektórzy będą oddychać rękawami mam nadzieję,że będą się ruszali jak wóz z węglem, a Wisełka wykorzysta to i wygra 0-1"
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 15.08.2018, 10:01
Tak tak Jagiellonia tez grala w LE i tez mieli byc zmeczeni. Ciezki mecz przed nami, byl remis, wygrana, porazka, remis to teraz pasowaloby wygrac ale jak wywieziemy 1 punkt to i tak bedzie dobrze. Skoro mamy sile wylacznie na polowe spotkania to lepiej zagrac w pierwszej polowie na remis a w drugiej zaatakowac.
Odpowiedz cytując
ArturBarlinek
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2011

Stary 15.08.2018, 10:03
Ostatni raz wygraliśmy tam 4 lata temu. Od 9 spotkań bez wygranej w Poznaniu.
Niech grają w czwartek a potem męczą się z nami.
Mamy aż 9 dni wolnego, oni tylko 3.

Sarapata o Głowackim i Brożku: Dziękuję za szacunek do kibiców, wierność barwom, siłę charakteru, wyrozumiałość i klasę. Za stawianie zawsze na pierwszym miejscu dobra klubu. Jesteście Wisłą Kraków. Jej siłą, historią i legendą na zawsze!

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 15.08.2018, 10:26
Jakbyśmy grali u siebie z Amicą to uwierzyłbym w dobry wynik. A tak raczej nie spodziewam się punktów. Pewnie znowu dobrze zagramy to albo Buchalik zaszaleje, albo skuteczność będzie żenująca.

A Amica ma piłkarzy którzy umieją niekonwencjonalnym zagraniem stworzyć 100 procentową sytuację, jak choćby Tiba.

Oczywiście jak zawsze wierzę w wygrana, ale rozum mówi że będzie licho.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 15.08.2018, 11:19
Powiem tak - remisu kolejnego raczej nie będzie.

Wszyscy widzę optymistycznie podchodzą do sprawy, więc pewnie będzie pierwszy gruby w....... po 5 kolejkach.

3-0 dla amiki
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Od: 08.2018

Stary 15.08.2018, 11:44
Powiem tak,wierzę w chłopaków i trenera,wiem na 100% że zostawią dużo zdrowia i serducha na boisku,ale żeby zdobyć jakiś punkt muszą spełnić dwie rzeczy, zagrać dwie równe połowy meczu i być zajebiscie skuteczni, serce mówi 2-0 dla nas,rozum 3-0 w plecy,nie liczylbym na zmęczenie pyty po pucharze,też wyglądają dobrze fizycznie
Odpowiedz cytując
roztropny
Member

Od: 01.2018

Stary 15.08.2018, 11:53
Skoro nie mamy szans na punkty,powinniśmy odważniej postawić na młodych.Wprowadzić dwóch młodych do pierwszego składu (pomocników,bo obrona w takim meczu musi być najmocniejsza) .Grym,Laskoś,Plewka,Śliwa.Wybrać dwóch w najlepszej dyspozycji.
Odpowiedz cytując
Lao
Junior Member

Od: 07.2018

Stary 15.08.2018, 11:56
dlaczego nie mamy szans na punkty?
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 15.08.2018, 12:18
To kolejny wpis tego typu, więc trollujacy icek lub idiota, tertium non datur

Co do wyniku też obawiam się zbyt odważnej i otwartej gry na dużej ambicji, po godzinie oddychania rękawami i gładkie 3-0. Amica jest jednak na ten moment najsilniejsza w lidze.. A może Stolar zaskoczy, zagramy tym razem w wyrachowany sposób?
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 15.08.2018, 12:53
Zmęczenie ... Mamy połowę sierpnia, kilka spotkań rozegranych i Leszek będzie oddychał rękawami(po meczu u siebie) . Obecnie grają najlepszą piłkę w lidze, więc to będzie łatwy mecz dla nich. Z drugiej strony to polska liga, gdzie dzieją się rzeczy irracjonalne(Piast dostaje u siebie z rozbitą i w rezerwowym składzie Legią, absurd).
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 15.08.2018, 15:58
Jak ktoś już wspomniał, dość długo nie wygraliśmy na ich terenie więc pora na przełamanie(jak to było w Warszawie). W poprzednich meczach brakowało szczęścia więc liczę, że w tym zwróci się z nawiązką. Mecz w którym się można pokazać, mecz który może być przełamaniem dla Imaza(chyba najwyższa pora). 0-1 po wyrównanym meczu.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 15.08.2018, 17:40
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Zmęczenie ... Mamy połowę sierpnia, kilka spotkań rozegranych i Leszek będzie oddychał rękawami(po meczu u siebie) . Obecnie grają najlepszą piłkę w lidze, więc to będzie łatwy mecz dla nich. Z drugiej strony to polska liga, gdzie dzieją się rzeczy irracjonalne(Piast dostaje u siebie z rozbitą i w rezerwowym składzie Legią, absurd).
Piast też ładnie wystartował i wyhamowała ich Legia to Wisła wyhamuje Amice
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 15.08.2018, 21:04
Na ekstraklasową logikę to minimum remis, możliwe nasze zwycięstwo. Amica ma serię 4 wygranych meczy, zkim ją przerwać jak nie z drużyną która ma trudności ze strzelaniem goli?

A tak na serio to jeden punkt będzie dobry, trzy byłyby ekstra.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 15.08.2018, 21:56
Obstawiam naszą wygraną trochę na zasadzie - ekstraklasa - skoro Lech ma dobrą passę, a my mamy pecha, to pewnie teraz będzie odwrotnie. Lech zagra dobry mecz, my wielką pytę - ale wykorzystamy wszystko co można i wywieziemy 3 punkty 8-)

A tak naprawdę Lech jest murowanym faworytem, co nie zmienia faktu, że my jak na razie gramy najładniejszą dla oka piłkę w lidze. Liczę po prostu na dobry mecz z naszej strony. Wynik jest sprawą drugorzędną, chociaż nie obraziłbym się na jakąś zdobycz punktową
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 15.08.2018, 22:41
s1mone napisał(a):Wyświetl post
A tak naprawdę Lech jest murowanym faworytem, co nie zmienia faktu, że my jak na razie gramy najładniejszą dla oka piłkę w lidze.
Już kilka osób (kibiców Wisly) mówi w ten sposób i naprawdę się zastanawiam gdzie się zaopatrujecie w towar. Ile spotkań w wykonaniu innych drużyn oglądaliście?

To cracovia się zawsze tak pyszy że gra pięknie a dostaje w dupe, nie idzmy tą drogą.

Gramy dobrze, ale nie zaglaskajmy ani pilkarzy ani trenera, bo jal narazie z tej ładnej piłki nie ma punktów.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 15.08.2018, 23:25
Ja dość sporo innych spotkań miałem okazję zobaczyć. Jeżeli chodzi o walory estetyczne, biorąc całokształt wszystkich rozegranych meczy to moim zdaniem prawda.

Inną sprawą jest, że wcale nie musimy tego kontynuować. Ja np. osobiście byłbym bardzo pozytywnie zaskoczony, gdybyśmy byli w stanie podtrzymać taką grę w dłuższym okresie czasu. Oznaczałoby to pewnie też bój o czołowe lokaty w lidze - bo z taką grą można bardzo wiele.

Niestety jak to w piłce bywa, podejrzewam, że dogoni nas szara rzeczywistość w końcu i pewnie zaczniemy męczyć bułę jak za Kiko (obym się mylił). Mam nadzieję, że nie zaczniemy w meczu z Lechem.

Mnie osobiście taka gra bardzo cieszy, bo skoro naszym sufitem ostatnio jest kwalifikacja do ósemki to wolę oglądać Wisła Stolara grającą z pasją i ofensywnie, niż zostawianie piłki przeciwnikowi i próby kontrowania. Było sporo takich meczów za Kiko po których oczy bolały. W tym sezonie - JAK NA RAZIE - ręce same się składają do oklasków. Jestem za.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 15.08.2018 o godz. 23:31.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 16.08.2018, 09:58
Oglądałem sobie z okazji urlopu mecze innych drużyn na C+. Jakkolwiek Karherop ma 100% racji w kwestii zagłaskania drużyny, braku punktów i ostrzeżenia przed wyborem drogi szyldu reklamowego Comarchu, to muszę przyznać, że nie widziałem ładniej grającej drużyny niż Wisła. Znajomy z Włoch, odwiedzający ze mną stadion na ostatnim meczu, po pierwszej połowie sam zapytał, dlaczego my tak narzekamy na tą Ekstraklasę i czemu dostajemy takie bęcki w pucharach, skoro chciałby widzieć takie spotkania u siebie ( mieszka we Florencji, więc zakładam, że ma porównanie do Fiorentiny). Druga połowa trochę zweryfikowała jego poglądy, ale był zadowolony.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 16.08.2018, 10:43
Nie oczekuję zdobyczy punktowych z czołówką ekstraklasy, każdy punkt będzie sporą niespodzianką i sukcesem (brakuje 35 pkt w 33 meczach do utrzymania) - w zeszłym sezonie lepiej punktowaliśmy na wyjazdach....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 16.08.2018, 11:46
Jakakolwiek zdobycz punktowa w Poznaniu może się zdarzyć tylko i wyłącznie na zasadzie tego ekstraklapowego paradoksu, w którym lider traci u siebie punkty z drużyną, która seryjnie marnuje sytuacje i to jeszcze po bramce "superstrzelca" typu Boguski, Małecki czy Imaz. Nie jest to wykluczone ale jednak mało prawdopodobne.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów