The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.04.2016, 19:07. [31 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 17 kwietnia, godz. 18:00
Sezon zasadniczy za nami, niestety mimo starań naszym piłkarzom nie udało się awansować od TOP8 i od najbliższej kolejki rozpoczną oni walkę o zwycięstwo w grupie spadkowej. Pierwszym rywalem Białej Gwiazdy będzie Górnik Zabrze. W dotychczasowych pojedynkach zanotowano dwa remisy 1:1.

Spotkanie obu ekip zaplanowano na niedzielny wieczór, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00. Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył już arbitra naszego meczu, będzie to Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Do tej pory arbiter ze stolicy aż sześciokrotnie prowadził mecze Białej Gwiazdy, co ciekawe żadne z nich nie zakończyło się zwycięsko dla drużyny z Grodu Kraka. Trzykrotnie padał rezultat remisowy ( Lechia 3:3, Ruch 0:0, Korona 1:1) oraz trzykrotnie schodziliśmy z boiska bez żadnej zdobyczy punktowej ( Łęczna 1:0, Derby 2:1, Podbeskidzie 2:1).

Zapraszam na krótką zapowiedź graficzno-tekstową.
Za przygotowanie graficzne odpowiada wolfu.

Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze:

Wieści z Zabrza. Pierwsza liga puka?

Górnik Zabrze to aktualnie ostatnia drużyna naszej Ekstraklasy, gdyby nie fakt, że po sezonie zasadniczym mamy jeszcze rundę finałową to Zabrzanie żegnaliby się z Ekstraklasą już w zeszłym tygodniu. Dzięki reformie ligi, mają jeszcze cień szansy na utrzymanie, sami muszą zacząć punktować i liczyć na korzystne rezultaty w innych spotkaniach. Jednak nawet ich ewentualne zwycięstwo w Krakowie, nie sprawi, że Górnicy uciekną ze strefy spadkowej, ich strata do bezpiecznej pozycji wynosi cztery oczka, a przed podziałem było to aż osiem.

Jedno jest pewne, niedzielny mecz nie będzie lekkim spacerkiem z pewnym wynikiem, o każdy metr boiska trzeba będzie walczyć do upadłego, stawka jest dużo wyższa niż tylko trzy punkty.

Podopieczni Jana Żurka nie mają praktycznie nic do stracenia, runda finałowa począwszy od spotkania w Krakowie o ostatni dzwonek na uratowanie dla śląskiego klubu Ekstraklasy. Czy misja ratowania 14-krotnego Mistrza Polski zakończy się happy end'em? O tym przekonamy się już za miesiąc.

Piłkarze Górnika pod lupą TWSD.

Dziś przyglądniemy się kluczowym zawodnikom naszego najbliższego rywala.

Na pierwszy ogień idzie, były zawodnik Wisły Kraków, wieloletni kapitan - Radek Sobolewski, który mimo upływu lat, wciąż imponuje formą na krajowych boiskach. Wiele wskazuje na to, że dla Radka to może być ostatni sezon w karierze. 39-Letni zawodnik w tym sezonie zdobył dla Zabrzan już trzy bramki i zaliczył jedną asystę.

Kolejnym ważnym punktem w zespole Jana Żurka jest Roman Gergel. Słowak w brawach Górnika w tym sezonie zdobył dziewięć bramek i asystował przy czterech trafieniach swoich kolegów. Co czyni go zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców śląskiego klubu. Bardzo dobry sezon rozgrywa również, młody obrońca Bartosz Kopacz, mimo pozycji na boisku ma już na swoim koncie cztery trafienia, co ciekawe, kiedy Bartosz Kopacz zdobywa bramkę Zabrzanie nie przegrywają spotkań.

Liderem linii defensywnej jest jednak Adam Danch. 28-Letni zawodnik, jest kapitanem zespołu i głównodowodzącym linią defensywy.

Oprócz wyżej wymienionych warto również zwrócić uwagę, na takich graczy, jaka Aleksander Kwiek czy Maciej Korzym. Do formy po długiej kontuzji powoli wraca Mariusz Przybylski, który w ostatniej kolejce przerwał swoją serię spotkań bez zdobytej bramki. Pomocnik Górnika na trafienie czekał 31 miesięcy i 10 dni.

Kogo zabraknie w Krakowie?

Trener Jan Żurek nie ma zbyt łatwego życia. Jego podopieczni, co chwilę trapieni są kontuzjami czy drobnymi urazami. W Krakowie na pewno nie będzie mógł skorzystać z takich graczy jak Rafał Kosznik czy Erik Grendel, obaj zawodnicy, co prawda wznowili już treningi, jednak ograniczają się póki co do indywidualnych zajęć.

W gronie rekonwalescentów można znaleźć natomiast takich piłkarzy jak Paweł Widanow, Radosław Sobolewski czy Mariusz Magiera. W Zabrzu mają nadzieję, że cała trójka będzie do dyspozycji trenera Żurka już w najbliższą niedzielę.

Smutek na Reymonta, zamiast TO8, walka o utrzymanie.

Niestety w sobotę ziścił się czarny scenariusz dla Wisły. Biała Gwiazda nie potrafiła wygrać przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin, przez co pozbawiała się szans na awans do pierwszej ósemki i walkę o coś więcej niż. Z perspektywy trybun mecz na pewno mógł się podobać, ponieważ zarówno Wisła jak i goście z Lubina zadbali o emocję praktycznie do samego końca.

Pojawia się jednak zasadnicze pytanie, czy Wisła na ewentualny awans do TOP8 zasłużyła czy też nie? Patrząc na wyniki osiągane przez cały sezon zasadniczy nasuwa się odpowiedź, że raczej nie. Zespół, który na własnym boisku potrafi wygrać tylko trzy spotkania, raczej nie zasługuje na grę w górnej ósemce.
Taki obrót spraw spowodował, że Wiślacy do samego końca sezonu będą musieli skupić się tylko i wyłącznie na piłce i gromadzeniu punktów. Każdy punkt będzie tutaj na wagę złota, nie ma miejscu na pomyłki, czy lekceważenie przeciwników.

Przygotowania do potyczki z Górnikiem Zabrze.

Wiślacy po sobotnim meczu z Zagłębiem, dostali dwa dni wolnego na regenerację i odpoczynek. Od wtorku natomiast podopieczni Dariusza Wdowczyka, ostro zabrali się do pracy i przygotowań do niedzielnego pojedynku z Górnikiem Zabrze.

Trener Białej Gwiazdy ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Indywidualnie trenują tylko Paweł Brożek narzekający an problemy mięśniowe oraz Krzysztof Mączyński wracający do pełni sił po operacji kolana.

Przez ostatnie treningi Wiślacy szlifowali elementy taktyczne, oraz rozegrania stałych fragmentów gry, pierwsze efekty ich pracy powinniśmy widzieć już w najbliższym pojedynku. Czy okażą się one na tyle skuteczne, aby zaskoczyć defensywę Zabrzan? Miejmy taką nadzieję.

Rzut oka na tabelę.

Po rundzie zasadniczej Wisła plasuje się na 11 pozycji, jednak małe różnice punktowe sprawiają, że jej przewaga na przedostatnim Górnikiem Łęczna wynosi tylko dwa punkty. Jasne, zatem jest, że Wiślacy w najbliższych meczach nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów.

Uwaga na kartki!

Jak pokazuje powyższa grafika Patryk Małecki, Tomasz Cywka oraz Arkadiusz Głowacki muszą wciąż mieć się na baczności, aby nie zobaczyć żółtej kartki. Dla tego pierwszego ewentualne napomnienie oznaczać będzie pauzę aż w dwóch spotkaniach Ekstraklasy.

Ciekawostki.

W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
Bene Nati
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 14.04.2016, 19:20
Mobilizacja na murawie, mobilizacja na trybunach!

Ważny mecz dla układu tabeli.

Górnik gra ostatnio fatalnie, ale nie ma nic do stracenia zajmując ostatnie miejsce w tabeli także nie ma co lekceważyć przeciwnika.

Może będzie nas z 12 tysięcy?
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 14.04.2016, 19:35
Grunt to 3 punkty. Mam nadzieje, ze mecz nie bedzie wygladał jak pierwszy z Gornikiem na Reymonta. Trzeba zrobic wszystko zeby jak najszybciej odskoczyc od miejsc, ktore moga umozliwic spadek. Roznica punktowa nie jest duza a nikt nam łatwo zwyciezyc nie da. Oby Brozek zagrał bo z Ondraskiem bardzo dobrze sie rozumieja a to dodatkowy procent w ataku
Odpowiedz cytując
radek2323
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 14.04.2016, 23:15
Wazny mecz cos czuje ze pojedziemy Gornika ......
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!

Quo vadis Wisło?
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 15.04.2016, 08:05
Co się dzieje z Mączyńskim? Ile jego przerwa jeszcze potrwa?
Odpowiedz cytując
Kaan
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 15.04.2016, 08:07
Jeszcze chwila i nie załapie się na Euro.
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami

To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 15.04.2016, 08:31
Cytat:
Co się dzieje z Mączyńskim? Ile jego przerwa jeszcze potrwa?
W przyszłym tygodniu ma trenować z zespołem już na 100%.
Ostatnio edytowane przez krzaq12 : 15.04.2016 o godz. 08:52.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 15.04.2016, 09:56
Na zdjęciu zamiast Kopacza jest Szeweluchin

Ps. Tylko zwycięstwo
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 15.04.2016, 18:36
będzie meczowa 18? Bo na ostatnim meczu jakaś tajemnica wielka była...
łukasza
Odpowiedz cytując
szczepans21
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 15.04.2016, 19:33
moge przegrać padake cały mecz byle 3pkt...
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 15.04.2016, 19:55
musimy wygrać - mamy tylko 2 pkt przewagi nad miejscem spadkowym.
Nie ma prawa być żadnej depresji po remisie, poczucia wyższości, odprężenia, napięcia itp. pierdół.
Odpowiedz cytując
Robbie92
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 15.04.2016, 20:02
fansorina napisał(a):Wyświetl post

Ps. Tylko zwycięstwo
Otóż to.. ZWE do poprawy

Mam wrażenie za aż za bardzo my, oczywiście na fali mediów podkreślających że były legionista, odmienił Wisłę pan Wolski.. Nie zagłaskajmy go, zagrał 3 skuteczne mecze i tyle.. Bardzo możliwe że obniży loty niedługo, wiadomo jak to jest na początku, pewnie chciał się pokazać.. Obym się mylił.. Powtarzam nie zagłaskajmy go, niech zapracuje na wykupienie, a tym samym na lepszą przyszłość.. Bo wątpię czy pogra tam jak wróci do Belgii..
B.Cupiał o Danie Petrescu: "On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Niestety."

Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 15.04.2016, 20:42
Robbie92 napisał(a):Wyświetl post
Otóż to.. ZWE do poprawy

Mam wrażenie za aż za bardzo my, oczywiście na fali mediów podkreślających że były legionista, odmienił Wisłę pan Wolski.. Nie zagłaskajmy go, zagrał 3 skuteczne mecze i tyle.. Bardzo możliwe że obniży loty niedługo, wiadomo jak to jest na początku, pewnie chciał się pokazać.. Obym się mylił.. Powtarzam nie zagłaskajmy go, niech zapracuje na wykupienie, a tym samym na lepszą przyszłość.. Bo wątpię czy pogra tam jak wróci do Belgii..
Zagrał więcej niż 3 dobre mecze i taki ktoś jest nam koniecznie potrzebny.
Może się nie nazywać Wolski, ale musimy mieć kogoś kto gra jak On, Stilić, Melikson, albo Szymek itd. itp.
Z Popovicem, Crivellaro itp. dziadami na rozegraniu nic nie osiągniemy - to pewne.
Odpowiedz cytując
Robbie92
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 15.04.2016, 21:11
arti napisał(a):Wyświetl post
Zagrał więcej niż 3 dobre mecze i taki ktoś jest nam koniecznie potrzebny.
Może się nie nazywać Wolski, ale musimy mieć kogoś kto gra jak On, Stilić, Melikson, albo Szymek itd. itp.
Z Popovicem, Crivellaro itp. dziadami na rozegraniu nic nie osiągniemy - to pewne.
Okej cztery, Korona, Nieciecza, Ruch, Jaga.. Niech zagra następne cztery wtedy pomyslmy nad wykupem.. Owszem póki co dobrze rokuje.. Ale się szykuję mecz w niedzielę, teoretycznie, Górnik ma przebłyski dobrej gry, ale no właśnie, oby to u nas się nie odblokował, bo wszystkie zachwyty ostatnimi meczami odejdą w dal i wrócimy do punktu wyjścia, co wydaje się możliwe.. Wszyscy na R22 w niedzielę! Z Lubinem w analogicznym teraz czasie sprzedano 5 000 biletów więcej!!
B.Cupiał o Danie Petrescu: "On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Niestety."

Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 15.04.2016, 21:27
fansorina napisał(a):Wyświetl post
Niestety nie znam facjat wszystkich piłkarzy Górnika Zabrze
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 16.04.2016, 08:09
Tak poczekajmy jeszcze cztery mecze jak czekalismy z kontraktem dla Cierzniaka a pozniej bedzie placz. Widac juz ze ten Wolski to choc w tej lidze wyglada i porusza sie jak piłkarz.
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Stary 17.04.2016, 12:43
Garstka przedmeczowych ciekawostek. Szczególnie ta pierwsza inspiruje

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 17.04.2016, 13:01
wolfu - to jaki jest bilans wszystkich spotkań pomiędzy Wisłą a Górnikiem? (Możesz dać linka?)
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Stary 17.04.2016, 13:28
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
wolfu - to jaki jest bilans wszystkich spotkań pomiędzy Wisłą a Górnikiem? (Możesz dać linka?)
Nie wiem, nie mam dostępu do takich statystyk. Chodzi mi o pierwszą ciekawostkę, tę wyżej. To dość zabawne, że nawet prostej grafiki nie potrafią wydać na fejsbuku

edit. pierwsza strona od góry jaka ukazała mi się w Google, tutaj już inny bilans aniżeli na grafice powyżej
http://www.hppn.pl/liga/kluby/26,Wis...s-Wisla-Krakow
Odpowiedz cytując
Biroman
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2012

Stary 17.04.2016, 17:39
Nad E16 siedzi górnik, nie mam drabiny...
Odpowiedz cytując
simo23
Member

Od: 02.2009

Stary 17.04.2016, 17:56
Głowacki to jest jednak maszyna, w nocy obronił pas, a dzisiaj jeszcze Sadloka klepie
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 17.04.2016, 17:57
simo23 napisał(a):Wyświetl post
Głowacki to jest jednak maszyna, w nocy obronił pas, a dzisiaj jeszcze Sadloka klepie
Made my day niech ten Sadlok idzie do tej 7egii bo mnie irytuje
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Stary 17.04.2016, 19:01
Nie było tak źle. Wrócił stary, dobry Małecki, dawać go na EURO Wolski na plus, Popović również, Głowacki. Słabiutki Sadlok i jeszcze gorszy Rysiek, straconej bramki nie będę komentował.

Tak na marginesie, jeśli nie odejdzie nikt ważny, dokupimy bocznego i środkowego obrońcę, to mamy kadrę na puchary w przyszłym sezonie. A ofensywa - Mączyński(Popović) Wolski Małecki Donald(Boguski) - Brożek, Ondrasek wygląda wyśmienicie, nie mogę się doczekać

simo23 napisał(a):Wyświetl post
skopiowane z Weszło, nie liczy się
Ostatnio edytowane przez wolfu : 17.04.2016 o godz. 19:03.
Odpowiedz cytując
Patrvk
Senior Member

Od: 04.2015

Stary 17.04.2016, 19:03
Moim zdaniem mamy za słabych obronców żeby ich zostawało 3 z tyłu
TYLKO Wisła
Odpowiedz cytując
jendrus
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 17.04.2016, 19:03
Głowacki tez miał mnóstwo strat. Wgl obrona masakryczna naszczescie to był górnik.
lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 17.04.2016, 19:07
Małecki Pan Piłkarz. Nie wierzylem w niego kompletnie, mylilem sie- czas przyznac sie do bledu
Dobrze ze mamy trenera, ktor nie boi zmieniac ustawienia ale wyszlo to dzisaj mocno srednio - szczegolnie srodek pola pustawy
A no i Rychu moglby ze 2 mecze odpoczac na lawce, cala runde robi potworne bledy ale dzisiaj to juz byl sabotaz zupelny
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 17.04.2016 o godz. 19:10.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
orm
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 17.04.2016, 19:27
Świetny mecz Małeckiego.
Gry 3 w obronie dopiero zaczynamy się uczyć, na razie kiepsko to wychodzi, przy lepszy przeciwniku poleglibyśmy dziś.
Fatalna decyzja ze zmianą Wolskiego.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 17.04.2016, 19:27
Glowa byl dzis strasznie slaby
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 17.04.2016, 19:28
wolfu napisał(a):Wyświetl post
Nie było tak źle. Wrócił stary, dobry Małecki, dawać go na EURO Wolski na plus, Popović również, Głowacki. Słabiutki Sadlok i jeszcze gorszy Rysiek, straconej bramki nie będę komentował.

Tak na marginesie, jeśli nie odejdzie nikt ważny, dokupimy bocznego i środkowego obrońcę, to mamy kadrę na puchary w przyszłym sezonie. A ofensywa - Mączyński(Popović) Wolski Małecki Donald(Boguski) - Brożek, Ondrasek wygląda wyśmienicie, nie mogę się doczekać
skopiowane z Weszło, nie liczy się
1. koniecznie wykupić Wolskiego - to podstawa naszej gry
2. co do dokupienia to wolałbym skrzydłowego (nie mamy na prawą, chyba że Mały, a Guerrier wróci do swojej najlepszej formy na lewym) i napastnika za Brożka, a Pawła... może pora pożegnać?
Co z Boguskim (kontrakt do czerwca)?
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Stary 17.04.2016, 19:32
arti napisał(a):Wyświetl post
a Pawła... może pora pożegnać?
Nie róbmy sobie jaj. Nawalił 10 bramek w tym sezonie, a słabsza forma zdarza się każdemu. To przejściowe.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów