The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.05.2019, 04:41
Nie chodzilo mi o to, że korzysta tylko Kuzba, bardziej o to, ze Kuzba korzysta chyba tylko z instata( po lekturze ostatniego z nim wywiadu). Poza tym o czym niby ma świadczyć taki wynik z jednego meczu? Klemenz wszystko czyscil jak profesor, groznych strzalow za wiele nie bylo, wpadla tylko jedna bramka, wygralismy, Lis obronil bodajze jeden grozny strzal. Taki w porzadku wystep bym powiedzial. Bardziej to ciekawilaby mnie srednia z calego sezonu i jak wypada na tle reszty ligowych golkiperow (może poza liczba krotkich podan, bo w tym to pewnie kroluje bezapelacyjnie, a przeciez to tez sie liczy do Instata).
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 07.05.2019 o godz. 05:08.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Od: 08.2015

Stary 07.05.2019, 06:51
O średniej swego czasu pisaliśmy, wychodziła blisko dwie puszczone bramki na mecz. (Najgorszy bramkarz w historii klubu?), teraz w dwóch meczach puścił "tylko" po jednym golu to mu się poprawiło ;-) Generalnie naj....jowszy golkiper jaki stał pomiędzy słupkami....co gorsza dalej tam sto.
Wy....ić na zbity pysk

Jak się patrzy na 18/19/20 latków broniących w byle dziadowskich klubach to zazdrość jest gigantyczna.... a nam się trafił taki ......
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 07.05.2019, 08:33
iamironman napisał(a):Wyświetl post
O średniej swego czasu pisaliśmy, wychodziła blisko dwie puszczone bramki na mecz. (Najgorszy bramkarz w historii klubu?), teraz w dwóch meczach puścił "tylko" po jednym golu to mu się poprawiło ;-) Generalnie naj....jowszy golkiper jaki stał pomiędzy słupkami....co gorsza dalej tam sto.
Wy....ić na zbity pysk

Jak się patrzy na 18/19/20 latków broniących w byle dziadowskich klubach to zazdrość jest gigantyczna.... a nam się trafił taki ......
Lubię takie merytoryczne i przemyślane posty.

A tak na serio, to zapominasz o bardzo ważnej kwestii - statystyka straconych bramek obciąża tak samo obronę jak i bramkarza. Nasza obrona popełnia mnóstwo błędów - gubi krycie, nie wraca, pozwala na strzały i dośrodkowania etc. Z Lechią taki Sobiech mógł sobie przespacerować pół boiska a i tak bramka padła...

Wymienisz tych genialnych 18/19/20 latków? O ile wiem w większości klubów bronią bramkarze bardzo doświadczeni.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
TifoTifosi
Junior Member

Od: 01.2019

Stary 07.05.2019, 08:44
Ta dyskusja jest o Lisie czy o meczu z Gornikiem?
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Od: 08.2015

Stary 07.05.2019, 13:15
Majecki, Bursztyn, Zapytowski, Żynel i jest jeszcze kilku młodszych
Średnia cudnego golkipera: 1,8 gola straconego na mecz (167 strzałów oddanych, 115 obronionych czyli co 3eci strzał gość puszcza) ...W sumie to statystyka mówi prawdę.
Statystyki powyższe dotyczą samej ekstraklasy

Mecz z Górnikiem był chyba jego najlepszym w karierze.....a jak to wyglądało to widzieliśmy :-(

Mateuszowi należy podziękować przy najbliższej okazji. I całować rączki komukolwiek kto go weźmie. Nawet dopłacić.
Gość kosztował kupę kasy, a zawalił mecze które dałyby nam jeszcze znacznie więcej pięniędzy w perspektywie
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 07.05.2019, 13:30
napewno warto docenić to ile możliwości daje Mateusz w rozegraniu piłki z obrońcami , to jest już nowoczesny bramkarz w stylu Manueal Neuera - czyli w zasadzie dodatkowy stoper

mimo wszystko oceniając całokształt + plus ambicja i zaangażowanie , dla mnie to postać na plus

a jak na początku jego gry u nas , gdy większość piłek odbijał (szczęśliwie wtedy mieliśmy lepszą obrone/wiecej szcześcia) i nie generowało to dobitek , i słusznie zwracałem uwagę na ten problem - wtedy to mnie uznawano za czepialskiego...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 07.05.2019, 13:31
jak ktoś grał kiedyś w piłke, to niech sam sobie zada pytanie :
czy czułby sie pewnie mając Lisa za sobą. Pytanie zamknięte bardzo proste.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.05.2019, 13:33
Średnia cudnego golkipera: 1,8 gola straconego na mecz (167 strzałów oddanych, 115 obronionych czyli co 3eci strzał gość puszcza) ...W sumie to statystyka mówi prawdę.
Jeszcze raz, bo ktoś tu czegoś nie rozumie:

- za stracone gole nie odpowiada tylko goalkiper ale też obrona.
Zwłaszcza w takich przypadkach, gdy jak u nas, obrona i druga linia były często sklecane eksperymentalnie.

Szczerze: bardziej jestem przekonany do Lisa niż do Buchalika.
Wiem, że Lis wyciągnie to, co powinien przeciętny bramkarz.
Raz wyciągnie ponad stan, innym razem wpuści łatwiejszą piłkę.

Buchalik być może podobnie, ale on z kolei gra dużo słabiej nogami i jest bardziej elektryczny.

No chyba że Stolarczyk go odmienił, ale nie dane nam było się przekonać.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.05.2019, 13:40
szprotson napisał(a):Wyświetl post
No to zadaj to pytanie naszym obrońcom.
Na forum nie ma wielu zawodowych piłkarzy.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 07.05.2019, 13:45
Majecki, Bursztyn, Zapytowski, Żynel i jest jeszcze kilku młodszych
Statystyki powyższe dotyczą samej ekstraklasy

Mecz z Górnikiem był chyba jego najlepszym w karierze.....a jak to wyglądało to widzieliśmy :-(

Mateuszowi należy podziękować przy najbliższej okazji. I całować rączki komukolwiek kto go weźmie. Nawet dopłacić.
Gość kosztował kupę kasy, a zawalił mecze które dałyby nam jeszcze znacznie więcej pięniędzy w perspektywie
Ile bronił Majecki, bo reszty nawet nie kojarzę?
Pomijając już że jeśli Legia to dla Ciebie "byle dziadowski klub", to lepiej idź się przewietrz. Legia odkąd pamiętam ma świetną pracę z bramkarzami, wychowała większość bramkarzy reprezentacyjnych ostatnich lat, a i tak bronią głównie Malarz i Cierzniak.

Serio, o tym pisałem odnośnie jazdy po piłkarzach. Zero konkretów, realnej oceny naszych możliwości, tylko gigantyczny ból dupy bo jesteśmy sportowo w miejscu w którym jesteśmy.

O wiele więcej bramek zawaliła nam obrona niż bramkarz.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.05.2019 o godz. 13:52.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 07.05.2019, 13:48
FraMat napisał(a):Wyświetl post
No to zadaj to pytanie naszym obrońcom.
Na forum nie ma wielu zawodowych piłkarzy.
oj tam zawodowych.
w PL też nie ma takich

jak dla mnie Lis to taki GK który broni bo nie ma kto bronić. Nie ma co go winić, bo i tak nie ma kto stać.
Wartością dodaną jak kiedyś Cierzniak, Dolha, Pareiko, Załuska póki co nie jest, i nie mam pewności czy będzie. Czasem odnoszę wrażenie ze ma probem z kontracją.

Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
zadaj to pytanie Stolarczykowi, sam jestem ciekaw na kogo by postawił, a nie czekaj...
i przychodzą takie hmmm ....derby. I trener zmienia.
ŁAJ, Leo why?
Ostatnio edytowane przez szprotson : 07.05.2019 o godz. 13:50.

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 07.05.2019, 13:49
szprotson napisał(a):Wyświetl post
zadaj to pytanie Stolarczykowi, sam jestem ciekaw na kogo by postawił, a nie czekaj...
Odpowiedz cytując
WioReXXX
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 07.05.2019, 14:04
wolfy napisał(a):Wyświetl post

O wiele więcej bramek zawaliła nam obrona niż bramkarz.
Mysle nawet, ze indywidualnie wiecej bramek zawalil Sadlok, niz Lis.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 07.05.2019, 16:06
WioReXXX napisał(a):Wyświetl post
Mysle nawet, ze indywidualnie wiecej bramek zawalil Sadlok, niz Lis.
Grając z kontuzją zaliczył spory zjazd, no ale taką mamy kadrę...
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 07.05.2019, 16:46
@iamironman i reszta, załóżcie sobie zamknięty temat "tu hejtujemy Lisa" i pi...szcie do woli. Byleby tego się nie dało czytać przez niezalogowanych.
A w tematach meczowych nie pi...szcie o tym, że Lis zawalił nam top8 tylko piszcie o aktualnym meczu. Wtedy może będzie można pogadać o bramkarzu.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
krysztal
Member

Od: 05.2011

Stary 07.05.2019, 21:09
Lis zawalił nam top8? A przepraszam to o top 8 to walczyliśmy w 29 kolejce czy przez 30 kolejek?
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 07.05.2019, 22:26
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Grając z kontuzją zaliczył spory zjazd, no ale taką mamy kadrę...
Sadlok to jest lewy obrońca a nie stoper.
Ja mam nadzieje, że Kowalski jako młody wielki talent odpali na jesień jako pełnowartościowy piłkarz i razem z Wasylem będzie pełnić ultra mieszankę młodości i rutyny a Sadlok wróci na pozycje na którą stworzyła go Bozia
łukasza
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 07.05.2019, 23:11
Nie Bozia, tylko Smuda
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 08.05.2019, 00:20
rozarian napisał(a):Wyświetl post
Nie Bozia, tylko Smuda
dziekuje Jezus, Polska, Wisła, Franiciszek Smuda

Jak ktoś uważa ze Lis zawalił nam 8 to ma nierówno na strychu

Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 08.05.2019, 05:19
Wychwalanie Lisa na siłę ze względu na wiek czy słabą grę całej formacji obronnej jest tak samo słabe jak ciągłe dopierdalanie się do każdej jego interwencji.
Dla mnie gość jest po prostu słaby, głównie ze względu na brak umiejętności łapania piłki (łapania, nie odbijania). Niepotrzebne wyjścia i powroty ok chvjowe ustawienie ok wyjścia w tłoku w polu karnym ok - tych umiejętności i doświadczenia pewnie nabierze w każdym kolejnym meczu ale jeśli do tej nie nauczył się pewnie łapać piłki to...
Ostatnio edytowane przez Levis88 : 08.05.2019 o godz. 05:24.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 08.05.2019, 06:31
Lisa problemem głównym jest niepewność i strach. Objawia się to w wypluwaniu piłki po strzałach nawet lekkich i prostych a przede wszystkim w grze na przedpolu. Czyli do dośrodkowań nie wychodzi lub próbuje wychodzić i się cofa (najgorsza rzecz) z powrotem do bramki. Jemu potrzebny jest psycholog.
Odpowiedz cytując
krysztal
Member

Od: 05.2011

Stary 08.05.2019, 08:45
Ja tu wychwalania Lisa nigdzie nie widzę . To raczej usprawiedliwianie jego błędów młodym wiekiem jak na bramkarza i brakiem doświadczenia.Natomiast wczoraj posprawdzałem trochę statystyki żeby nie być gołoduposłownym.Lis miał dobre wejście w ligę i np do 10 kolejki miał średnią 1 bramkę na mecz.Potem ta średnia rosła .W tej chwili podobną ilość straconych bramek ma Wisła Płock,Miedż,tak chwalony Górnik Pogoń ponoć z jakimś młodym kozakiem i doświadczonym Załuską którego tutaj tak się chwali.10 drużyn straciło po ponad 45 bramek.Taka Jagielonia np 48 a mają Sandomierskiego i Kelemena,Lech 45 a nikt nie powie że Putnocky czy Buric to ogóry.
Weżmy przy tym wszystkim pod uwagę bezkompromisowy styl Stolarczyka i chyba się wtedy punkt widzenia zmienia
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów