The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 25.04.2019, 07:36. [XXXIII kolejka] Wisła Kraków - Śląsk Wrocław, niedziela 28 IV, godzina 18:00

33 kolejka :

Jako że wyjeżdżam za chwile i do kompa dostęp będę miał dopiero w maju, a wychodzę z założenia, że z dwojga złego, lepiej żeby temat meczowy pojawił się za wcześnie niż wcale, to jestem zmuszony na odstępstwo od zasady "połowy odległości" i zakładam go już dzisiaj.
Z oczywistych względów nie wrzucam statystyk , bo jeszcze trwa poprzednia kolejka.

Swoja drogą zgadzam się z pp Mamrotem i Probierzem , że takie zagęszczenie meczów w decydującej fazie sezonu to po prostu absurd , ZWŁASZCZA w naszej sytuacji kadrowej:

Probierz napisał(a):Wyświetl post
To jest kuriozum, że najważniejsze mecze sezonu rozgrywa się co trzy dni. Z Legią graliśmy w sobotę o 20:30, skończyliśmy go w nocy i w domach byliśmy w niedzielę o 4 nad ranem i za dwa dni znowu gramy. Widziałem, ile moich zawodników kosztował mecz z Legią. Nie szukam wytłumaczenia, ale w fazie finałowej, zwłaszcza w grupie spadkowej, rozstrzygają się losy klubów
Mamrot napisał(a):Wyświetl post
Podpisuję się pod tym. Rozegraliśmy najwięcej spotkań ze wszystkich drużyn ekstraklasy, a teraz mamy maraton i zagramy pięć spotkań co trzy dni. W końcówce sezonu zdecydowana większość zespołów nie ma najmocniejszej kadry. My przy trzech kontuzjach mamy mniejsze pole manewru.
Ciekawe co powiedzieliby panowie trenerzy w naszej sytuacji kadrowej , dzisiaj w Sosnowcu niedostępni będą: Jakub Bartosz, Jakub Błaszczykowski, Michał Buchalik, Lukas Klemenz, Maciej Sadlok, Vukan Savicević, Marcin Wasilewski i Kamil Wojtkowski,Łukasz Burliga, Basha , trudno powiedzieć czy przed niedzielą sytuacja się pogorszy czy poprawi ?

zapraszam do dyskusji
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 26.04.2019, 09:38
Jeśli dojdzie Vukan i Basha to można liczyć po cichu na remis, jednak drużyna poza tym że przetrzebiona kontuzjami wygląda fatalnie fizycznie.
Natomiast Śląsk to obecnie drużyna... najgorsza w lidze. Wielu życzy im spadku widzac co wyprawiają na boisku. Bodajże od 8 spotkań nie strzelili bramki z gry. Ja im tego nie życzę, aczkolwiek jak się mają przełamać to nie w spotkaniu z nami.
Jakikolwiek punkty w tym meczu prawdopodobnie dadza nam już utrzymanie .
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 26.04.2019, 10:02
Wróci Vukan i może Plewka
Jak dla mnie pewna 2, kurs na Śląsk póki co 2,5 warto korzystac
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 26.04.2019, 10:12
dawac juz ten nastepny oklep, spokojnie ze 3:0 dla slaska
Odpowiedz cytując
Maine_Coon
Member

Od: 05.2013

Stary 26.04.2019, 10:13
2:1 dla Wisły
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 26.04.2019, 10:16
dlaczego oklep? Śląsk gra najgorszą piłkę w lidze. Z Savicevicem lub Bashą w środku pola jesteśmy w stanie spokojnie sobie z nimi poradzić.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 10:20
Szneka napisał(a):Wyświetl post
dlaczego oklep? Śląsk gra najgorszą piłkę w lidze. Z Savicevicem lub Bashą w środku pola jesteśmy w stanie spokojnie sobie z nimi poradzić.
Dokladnie. Sądzę że tak jak teraz niektórzy wróżą nam 7/7 porażek, po meczu z Legią widzieli puchary. Trochę odlatujecie .

Jeśli zagramy jak z Płockiem to jest szansa na punkty. Tym bardziej że Śląskiem.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 10:22
Mecz z Płockiem zajebał Burliga. Tylko i wyłącznie . W pełnej jedenastce na boisku wygralibyśmy spokojnie. Ze Śląskiem spokojna głowa i grać swoje. WKS-owi będą się gotowały głowy.Bo oni muszą a my możemy.
Remis nawet da nam dużo.

Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Member

Od: 12.2006

Stary 26.04.2019, 11:08
Remis będzie oznaczał, że na 4 kolejki przed końcem sezonu utrzymamy przewagę 11 pkt nad strefą spadkową. To już praktycznie da nam utrzymanie. Natomiast w przypadku przegranej zacznie się powoli robić troszkę duszno...
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 26.04.2019, 11:08
Ja tam uważam, że mecz z Płockiem to nam sędzia zawalił, a nie Burliga.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 11:20
Serek sędzia .... to wiadomo ale Bury? Tak doświadczony zawodnik a przyjął piłkę jak paralityk.

Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 26.04.2019, 11:47
Co do śląska, to podobno grają jeszcze większa pytę od tych kalek z Sosnowca.

Ale różnica jest taka, że mają jednak graczy, którzy potencjał mają sporo większy.
I jak faktycznie się ogarną i widmo spadku zajrzało im w oczy, to może być różnie.

Remis max wyciągniemy.
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 26.04.2019, 12:02
Niech spadają i niech Chrapek do nas wraca.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 26.04.2019, 12:11
Chrapek ostatnio przedłużył o rok kontrakt ze Śląskiem więc raczej do nas nie wróci.
Odpowiedz cytując
Booze1988
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2018

Stary 26.04.2019, 12:27
tas de fleia napisał(a):Wyświetl post
Chrapek ostatnio przedłużył o rok kontrakt ze Śląskiem więc raczej do nas nie wróci.
Szkoda chłopa w I lidze...
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 26.04.2019, 12:38
Różne może mieć zapisy w kontrakcie w przypadku spadku.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 26.04.2019, 13:01
Zła wiadomość:
https://twitter.com/WojtowiczG/statu...29853089304576
Grzegorz Wójtowicz (PAP) napisał(a):
W niedzielnym meczu Wisły ze Śląskiem nie zagra I. Tarasovs (pauzuje za kartki). To chyba nie jest dobra wiadomość dla Wisły, bo w Krakowie zazwyczaj coś zwalał, a i ostatnio nie był też filarem defensywy swojego zespołu
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Remis będzie oznaczał, że na 4 kolejki przed końcem sezonu utrzymamy przewagę 11 pkt nad strefą spadkową. To już praktycznie da nam utrzymanie. Natomiast w przypadku przegranej zacznie się powoli robić troszkę duszno...
Remis daje nam utrzymanie, a jak Korona nie przegra, a przegra Miedź to nie ma znaczenia jaki będzie nasz wynik.
Nie ma co płakać. W poprzedniej kolejce potrzeba było 2 punktów, teraz jednego, a za chwilę nie będzie to miało znaczenia.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 26.04.2019 o godz. 13:04.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 13:55
Basha z Vukanem wyszli dziś na trening. Trzeba za nich trzymać kciuki.

Wtedy skład widziałbym taki:
Lis - Pietrzak,Palcic,Hoyo,Grabowski- Boguski, Vukan, Basha, Slomka- Drzazga, Kolar

Peszce i Brożkowi mocno odcina tlen, może pora aby weszli z ławki na podmeczonego przeciwnika?
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 14:01
i Peszek i Brożek na pod męczonego przeciwnika jak znalazł. tylko może zamiast Boguskiego na skrzydło dać młodego szybkiego np Kumaha?

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 26.04.2019, 14:01
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Basha z Vukanem wyszli dziś na trening. Trzeba za nich trzymać kciuki.

Wtedy skład widziałbym taki:
Lis - Pietrzak,Palcic,Hoyo,Grabowski- Boguski, Vukan, Basha, Slomka- Drzazga, Kolar

Peszce i Brożkowi mocno odcina tlen, może pora aby weszli z ławki na podmeczonego przeciwnika?
Ja uważam że na podmęczonego przeciwnika powinni wybiegać młodzi, tylko może nie wszyscy na raz (z Zagłębiem było to podyktowane kadrą). Wtedy będzie im łatwiej wykorzystać szybkość, zagrać jeden na jeden, pójść z kontrą. Zaletą Brożka jest to że nie da się odepchnąć czy przestawić jak (nomen omen) junior i obrońcy się go boją, bo może ukąsić. Z Zagłębiem dopóki miał siły to sporo strachu im napędził. Peszko był najlepszy na placu.

Plan był dobry tylko nie udało się utrzymać korzystnego wyniku. Z Vukanem i Bashą będzie łatwiej.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 14:10
Wszystko się zgadza, pytanie jak wyglądają obaj Panowie bo 2 dni regeneracji to może być dla nich za mało. Brożek już od 35 minuty wyglądał co raz gorzej, Peszko po przerwie był już tłem.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 26.04.2019, 14:37
swiety37 napisał(a):Wyświetl post
Niech spadają i niech Chrapek do nas wraca.
tak w sumie to mnie zastanawia jedno
PO CO?

wy oglądacie jak gra Ślask i Michał? Wiecie co odpierdala we Wrocławiu czy chcecie go dlatgeo ze kiedyś grał w Wiśle?

A Śląsk raczej nie spadnie, z Nami mają mecz o 9 punktów, wczoraj mieli mocne rozmowy (zresztą, dziś w sumie też) wychowawcze.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 26.04.2019, 14:40
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Wszystko się zgadza, pytanie jak wyglądają obaj Panowie bo 2 dni regeneracji to może być dla nich za mało. Brożek już od 35 minuty wyglądał co raz gorzej, Peszko po przerwie był już tłem.
Trener zadecyduje. Ale nie jest przypadkiem że Zagłębie w pierwszej połowie praktycznie nie istniało. W drugiej, kiedy mogli się skupić tylko na ofensywie gorzej to wyglądało.
Brożek i Peszko dopóki mieli siły absorbowali obronę Zagłębia bardzo mocno, nie jest przypadkiem że ich obrońca dostał wędkę po pół godziny gry.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 26.04.2019, 14:52
Dla slaska to idealny mecz i przeciwnik na przelamanie
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 26.04.2019, 14:56
szprotson napisał(a):Wyświetl post
tak w sumie to mnie zastanawia jedno
PO CO?

wy oglądacie jak gra Ślask i Michał? Wiecie co odpierdala we Wrocławiu czy chcecie go dlatgeo ze kiedyś grał w Wiśle?

A Śląsk raczej nie spadnie, z Nami mają mecz o 9 punktów, wczoraj mieli mocne rozmowy (zresztą, dziś w sumie też) wychowawcze.
Zgadzam sie. Tez nie jestem przekonany do jego powrotu bo on sprawia wrazenie na kawal lenia ktory na dodatek sam sie przyznal ze ma problem z utrzymaniem wagi. Jako pilkarz kompletenie sie cofnal, a druga sprawa jest taka ze za okruchy ktore my oferujemu on i tak prawdopodobnie nie bedzie zainteresowany powrotem. Szkoda bo zapowiadal sie na pilkarza z potencjalem.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 28.04.2019, 08:28
Z innej beczki TOP 10 frekwnecji w tym sezonie. Wskoczyl wczorajszy mecz Lechia-Legia a wypadl mecz WIsla-Lech
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 28.04.2019, 08:38
Dajcie Pany meczową osiemnastkę

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 28.04.2019, 12:12
Z całym szacunkiem dla Michała Chrapka, ale to jest piłkarz na dolną połówkę ekstraklasy. Moim zdaniem to nie byłoby żadne wzmocnienie, ewentualnie uzupełnienie przy kontuzjach / kartkach. Ale też nie jakieś super jakości. Niech zostanie we Wrocławiu. Życzę mu szczęścia.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 28.04.2019, 13:08
A ja przekornie uważam, że Michał by się u nas odbudował. To jest dobry piłkarz, a Śląsk to jest antydrużyna, podobnie jak Lech. Już nie raz tacy zawodnicy w Wiśle wracali na swoje tory i podejrzewam że pod okiem Stolara czy Sobola Michał zaczął by pracować A nie lecieć w kule. Inna kwestia, że jego powrót to abstrakcja z punktu widzenia finansowego i tego, że przedłużył mu się ostatnio o rok kontrakt.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 28.04.2019, 13:19
Też bym go u nas widział,Stolar go na nogi postawi
Jedyne co to on w Śląsku ponad 40 tys na miesiąc kasuje, u nas tyle nikt nie ma
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 28.04.2019 o godz. 13:22.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów