The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Pablito
Member

Od: 11.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.05.2019, 08:55
wg mnie Kumah zaliczył wczoraj niezłe wejście, mógł pare razy lepiej się zachować ale przynajmniej wyskakuje do główek żeby o nie powalczyć a nie na asekuracje
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 22.05.2019, 21:21
Karherop napisał(a):Wyświetl post
A są do tego jakiekolwiek wątpliwości?

Już za czasów Petrescu Stolarczyk był jego prawą ręką, także dlatego, że mógł z nim bez problemu porozmawiać.
Nie wiedziałem, dlatego pytam.
Jeżeli potrafi to mega duży plus dla niego, świadczy to tylko o jego profesjonalizmie.
W dzisiejszych czasach uważam, że każdy trener powinien umieć rozmawiać w języku angielskim, nawet jeżeli jest to buraczana polska liga.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie, a przejdziesz na aukcję allegro.

Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 29.05.2019, 14:16
W DOMU BRACI MAKÓW BRAKUJE GWOŹDZI NA MEDALE

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...tlenie/t9tsgt3
Odpowiedz cytując
siara
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 29.05.2019, 16:16
Super wywiad. Jak ich nie lubić ?
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 29.05.2019, 21:23
Maciej Sadlok: Ta drużyna za tym trenerem pójdzie w ogień
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-14169147
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 30.05.2019, 08:48
leszekm napisał(a):Wyświetl post
W DOMU BRACI MAKÓW BRAKUJE GWOŹDZI NA MEDALE

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...tlenie/t9tsgt3
Wydaje mi się, że w kwestii Mateusza i tego o czym mówił w kwestii transferu do nas to Piast się nie potrafi ciągle określić czy przedłużają z nim umowę. I jeśli tak się nie stanie to na 99% trafi on do Wisły.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 30.05.2019, 18:08
Lis powolany do kadry U21 na ME.
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Od: 08.2015

Stary 31.05.2019, 06:44
Oj gdyby mu się udało wystąpić to 5 w plecy pewna
Niestety jedyne co Mateusz robi dobrze, to wyjmowanie piłki z siatki. Szkoda, że ma dużo okazji by to ćwiczyć
Mój post jest subiektywną, własną opinią na dany temat i ma na celu wyrażenie osobistego zdania na dany temat
Odpowiedz cytując
lukaszsz86
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 31.05.2019, 08:04
iamironman napisał(a):Wyświetl post
Niestety jedyne co Mateusz robi dobrze, to wyjmowanie piłki z siatki. Szkoda, że ma dużo okazji by to ćwiczyć
może przejrzyj sobie statystyki całego sezonu to zobaczysz że to nie Mateusz zawalił tylko cała formacja obronna. Powiedział bym że Lis jak na liczbę strzałów jaką oddano na naszą bramkę nie wypadł wcale tak źle jak na pierwszy sezon w ekstraklasie
Odpowiedz cytując
nemox007
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 31.05.2019, 09:32
Blixa napisał(a):Wyświetl post
Lis powolany do kadry U21 na ME.
A czy UEFA płaci cokolwiek w przypadku powołań do juniorskich turniejów?
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 31.05.2019, 09:58
nemox007 napisał(a):Wyświetl post
A czy UEFA płaci cokolwiek w przypadku powołań do juniorskich turniejów?
nie
10348w9548508345
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 31.05.2019, 10:47
Nawet jeśli Lis nie pogra to i tak jego wartość wzrosła przez samo powołanie. A że ma bardzo dobrą agencję menagerską po cichu liczę, że w lecie może trafić do nas jakaś oferta za niego. Nie można zresztą ukrywać, że jego transfer od samego początku był nastawiony na "szybkie" spieniężenie. Stąd też mocne postawienie na niego w poprzednim sezonie.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 31.05.2019, 16:37
No nie wiem.
Mateusz odrzucił twoje zaloty, że tak się co chwilę na nim skupiasz?
Twoje posty to 90% o tym jaki to Lis jest niedobry.

Syndrom odrzuconej baby?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 31.05.2019, 17:48
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nawet jeśli Lis nie pogra to i tak jego wartość wzrosła przez samo powołanie. A że ma bardzo dobrą agencję menagerską po cichu liczę, że w lecie może trafić do nas jakaś oferta za niego. Nie można zresztą ukrywać, że jego transfer od samego początku był nastawiony na "szybkie" spieniężenie. Stąd też mocne postawienie na niego w poprzednim sezonie.
Są na to spore szanse. Młody, perspektywiczny, w orbicie zaitneresowań selekcjonera reprezentacji. Byłoby miło przytulić za chłopaka parę groszy.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Od: 08.2015

Stary 03.06.2019, 06:57
Po prostu nigdy w życiu nie widziałem gorszego bramkarza z białą gwiazdą na piersi. A już trochę wiosen mam i meczów Wisły przeżyłem. Jestem zszokowany co w nim niektórzy widzą. Bo ilekroć piłka zmierza w kierunku bramki w której stoi Mateusz, tylekroć emocje sięgają zenitu. Obroni czy puści, zazwyczaj to drugie
Mój post jest subiektywną, własną opinią na dany temat i ma na celu wyrażenie osobistego zdania na dany temat
Odpowiedz cytując
Qadou
Member

Od: 01.2015

Stary 03.06.2019, 07:40
Nie przesadzajcie z tym Lisem, parę meczy nam wybronił, ma dobry refleks aczkolwiek ma duże problemy z podstawowymi rzeczami jak łapanie piłek czy wyprowadzanie. Ale do Pawełka i huguesa mu trochę brakuje jeszcze
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 03.06.2019, 10:24
Po prostu nigdy w życiu nie widziałem gorszego bramkarza z białą gwiazdą na piersi. A już trochę wiosen mam i meczów Wisły przeżyłem.
Albo musiało to być dosłownie i w pełnym tego słowa znaczeniu "trochę", albo jesteś uprzedzony.
Odpowiedz cytując
pchelas
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 03.06.2019, 12:49
Trabalik, Hugues, Juszczyk
Odpowiedz cytując
lukaszsz86
Senior Member

Stary 03.06.2019, 12:54
oj niestety Wisła miała wielu gorszych bramkarzy. Lis może do najlepszych u nas nie należy, ale my nigdy nie mieliśmy dobrych bramkarzy.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 03.06.2019, 12:56
Milan Jovanic, przyspawany do linii łapał muchy
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
santiago_1986
Member

Od: 07.2009

Stary 03.06.2019, 13:18
Do tej pory pamiętam odgłos ścinanego drzewa przy tym jak Trabalik rzucał się do piłki.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 03.06.2019, 13:20
to są zwykłe bzdury , Mateusz jest naszym najlepszym bramkarzem w historii w zakresie gry nogami , co się dzisiaj bardzo ceni w nowoczesnym futbolu (patrz Manuel Neuer itp) i całkiem niezłym jeśli chodzi o bronienie strzałów wystarczy popatrzeć na procent obronionych , a nie na bezwzględną ilość goli

to co kuleje i od początku na to zwracałem uwagę to łapanie piłek , zdecydowanie większość obroninych strzałów to piłki odbite , a z tego wiadomo - różne rzeczy mogą wychodzić potem (i wychodziły)
Odpowiedz cytując
pchelas
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 03.06.2019, 13:25
lukaszsz86 napisał(a):Wyświetl post
oj niestety Wisła miała wielu gorszych bramkarzy. Lis może do najlepszych u nas nie należy, ale my nigdy nie mieliśmy dobrych bramkarzy.
Dolha (tfu) , Pareiko (ale ten klops w Nikozji do szatni...), Cierzniak (tfu tfu).
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 03.06.2019, 13:28
Lis jest nadal młody jak na bramkarza i jest spora szansa, że po kolejnym sezonie odejdzie(być może nawet w tej przewie między sezonowej). Swoje za uszami ma ale nie jet to znów żaden parodysta i ręcznik. Lis musi sobie poukładać w głowie bo nieraz wyjdzie mu dobry mecz i kilka świetnych parad a nieraz puszcza pawełki.... Kolejna rzecz zagrał teraz cały sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w poprzednim grał w 1 lidze ponad 20 mecz z tego co dobrze pamiętam, sezon wcześniej tez miał występy w 1 lidze. Gość zdobywa doświadczenie i nie zdziwił bym się gdyby w kolejnym sezonie grał o wiele lepiej niż w minionym.

Z resztą narazie gramy piłkarzami adekwatnymi do stanu konta więc nie oczekujcie rewelacji i cieszcie się z tego co mamy...
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 03.06.2019, 13:57
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post

to co kuleje i od początku na to zwracałem uwagę to łapanie piłek , zdecydowanie większość obroninych strzałów to piłki odbite , a z tego wiadomo - różne rzeczy mogą wychodzić potem (i wychodziły)
Kiksy i brak lapania piłek to wynika z braku pewności siebie. On ma niepewność/strach wymalowaną na twarzy. Każdy drobny kiks powoduje u niego spadek pewności i spinanie się do każdej piłki. Wydaję mi się że praca z psychologiem mogłaby mu pomóc w dalszym rozwoju. Umiejętności na pewno on ma co wiele razy udowodnił.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 03.06.2019, 13:57
Cytat:
Gość zdobywa doświadczenie i nie zdziwił bym się gdyby w kolejnym sezonie grał o wiele lepiej niż w minionym.

Jestem tego samego zdania.

Wprawdzie Lis zanotował w tej rundzie zjazd formy, do tego doszło frycowe, które zapłacił on (i pośrednio klub, zajmując miejsce w spadkowej ósemce), ale IMHO facet ma papiery na solidne granie. Fabiańskim ani Szczęsnym nie będzie (Mateuszu, spraw bym musiał odszczekiwać), ale jeśli poprawi to, co do tej pory szwankowało, a dodatkowo ktoś (liczę na Trenera) trafi do jego głowy, to jeszcze będziemy mieli z niego sporo pociechy.

Musimy pamiętać, że stawianie na młodych zawsze jest obarczone wysokim ryzykiem, a tutaj jeszcze ryzykujemy na pozycji "saperskiej", tzn nie ma miejsca na błąd.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 03.06.2019, 14:26
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
Jestem tego samego zdania.

Wprawdzie Lis zanotował w tej rundzie zjazd formy, do tego doszło frycowe, które zapłacił on (i pośrednio klub, zajmując miejsce w spadkowej ósemce), ale IMHO facet ma papiery na solidne granie. Fabiańskim ani Szczęsnym nie będzie (Mateuszu, spraw bym musiał odszczekiwać), ale jeśli poprawi to, co do tej pory szwankowało, a dodatkowo ktoś (liczę na Trenera) trafi do jego głowy, to jeszcze będziemy mieli z niego sporo pociechy.

Musimy pamiętać, że stawianie na młodych zawsze jest obarczone wysokim ryzykiem, a tutaj jeszcze ryzykujemy na pozycji "saperskiej", tzn nie ma miejsca na błąd.
Swoją drogą, kibice masowo cisną po Lisie za zjazd formy na wiosnę, a chwalą zarząd za ściągnięcie 5 lat starszego, ogranego już na poziomie Ekstraklasy, Janickiego, który cały poprzedni sezon miał przefatalny.

Ktoś tu poruszał temat dobrej gry nogami Lisa. Ja się z tym zgadzam. Wychodziło to szczególnie jesienią, gdy kopał długie na Ondraska. Wiosną już nie było na kogo kopać długich piłek.

https://ekstraklasa.tv/bramki/lech-w...fatalny/vkbzch - tutaj przykład dobrego wybicia Lisa słabszą, lewą nogą (przy okazji wielbłąd naszego nowego środkowego obrońcy - Janickiego, którego transferu co niektórzy nie mogą się nachwalić)

https://ekstraklasa.tv/bramki/wisla-...iego-i/vexcjlp - a tu świetne, długie wybicie z piątego metra. Właściwie to niemalże jak asysta Lisa.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 03.06.2019, 14:52
z dobrą grą nogami nie chodziło mi tylko o najoczywistszą rzecz czyli dobre wyprowadzanie długich podań od bramki , a przede wszystkim stwarzanie obrońcom alternatywy do podania , tzw dodatkowy obrońca

nasi obrońcy nader chętnie wymieniali z tyłu klepki z Mateuszem, darzyli go w tej grze kombinacyjnej zaufaniem i to było widać

w dzisiejszej nowoczesnej piłce , bramkarz który wyłącznie "dobrze broni" a nie daje takich opcji , to jakby grać w zasadzie o 3/4 zawodnika mniej

nie przypominam sobie u nas bramkarzem , tak często i chetnie "zatrudnianego" do rozgrywania od tyłu , przez kolegów z obrony jak Mateusz
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 03.06.2019, 15:01
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
z dobrą grą nogami nie chodziło mi tylko o najoczywistszą rzecz czyli dobre wyprowadzanie długich podań od bramki , a przede wszystkim stwarzanie obrońcom alternatywy do podania , tzw dodatkowy obrońca

nasi obrońcy nader chętnie wymieniali z tyłu klepki z Mateuszem, darzyli go w tej grze kombinacyjnej zaufaniem i to było widać

w dzisiejszej nowoczesnej piłce , bramkarz który wyłącznie "dobrze broni" a nie daje takich opcji , to jakby grać w zasadzie o 3/4 zawodnika mniej

nie przypominam sobie u nas bramkarzem , tak często i chetnie "zatrudnianego" do rozgrywania od tyłu , przez kolegów z obrony jak Mateusz
To prawda, acz w tym przypadku pewnie wynika to także z trendów w światowym futbolu i taktyki Stolarczyka.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 03.06.2019, 15:46
Zarzucę maleńki offtop do rozważań o bramkarzu - jestem ciekawy, o ile mniej goli stracilibyśmy, gdyby środkowi pomocnicy zawsze wracali obaj przed nasze pole karne ? Robił ktoś może statystykę, ile goli dla przeciwników padło po tym, jak poszedł strzał z dystansu/prostopadłe podanie ze środka przed polem karnym ?
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów