The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
butazango
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.05.2019, 11:40
Ceny biletów nie są problemem, wg mnie powinni podnieść o 5zl. Większość tych co narzeka i tak by nie kupiło nawet jakby były 10zl tansze.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 22.05.2019, 11:44
Po to była między innymi akcja "zasponsoruj karnet" (bardzo IMHO udana). Wiadomym jest, że nie każdy będzie w stanie wydać 300-400 zł na rundę, ale też takie karnety to nie cały stadion.

320 PLN za karnet na sezon (czyli minimum 18 meczy w Eklasie + może jakiś puchar) daje średnią cenę wejściówki na poziomie 17,8 PLN. Niestaty ale nie znajdziesz nic tańszego (chyba, że wchodzisz na ulgowym).
2 bilety w miesiącu kupowane osobno dadzą min 50PLN. Zwiększenie ceny karnetu (rocznego) o 10% nic nie zmieni w sytuacji typowego nabywcy (a jeśli zmieni, to wybacz, ale przy obecnej sytuacji na rynku pracy/płacy, można mówić o zjawisku mocno nietypowym), natomiast dla Klubu będzie sporym ułatwieniem (zakładając 12k karnetów rocznych, średnia podwyżka o 40 PLN na karnecie powinna wygenerować ok 0,5mln złotych do klubu EXTRA! 0,5 mln to jest zakładam koszt utrzymania tak potrzebnych dla dalszego rozwoju naszych młodych talentów rezerw.

W kwestiach "potem kupi droższy" to moje własne życiowe doświadczenie (a czwarty krzyżyk się kończy, więc mogę mówić o takowym) brutalnie podpowiada, że 90% NIE kupi droższego, tylko będzie się burzyło, że dlaczego nie za darmo. Ale to wynika z mojego doświadczenia i jeśli ktoś ma inne, to w pełni się z nim zgadzam.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 22.05.2019, 11:46
@iamironman Tylko w 2008 roku był jeszze bogaty wojek, który doplacal roznice.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 22.05.2019, 11:50
I który teraz przypomniał sobie, że chce odzyskać tamtą kasę...
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Od: 08.2015

Stary 22.05.2019, 11:52
Pewnie, podnośmy ceny. Żydostwo rozdaje bilety za darmo (świetny ruch marketingowy z tymi sześcioraczkami), zdobywa nowych sympatyków, robi dobry PR, a my? Wisła tylko dla bogatych, czy Wisła dla wszystkich? to jak to jest?
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Od: 06.2008

Stary 22.05.2019, 11:53
iamironman napisał(a):Wyświetl post
Wisła Kraków sezon 2008:
Mistrzostwo kraju, finał Pucharu Polski, Superpuchar Polski, 1 miejsce Młoda Ekstraklasa, chicago trophy, w pucharach natomiast zwycięstwo nad barceloną.
Parę nazwisk ze składu:Kosowski, Niedzielan, Brożek, Boguski, Junior Diaz, Sobolewski, Głowacki ...i tak mógłbym wymieniać. Z 15 reprezentantów swoich krajów, to tak z pamięci

Chłopie jakbyś dzisiaj miał to co w 2008 to byś rzucił bilety po stówce i by przyszło tyle samo osób.

A teraz na co chcesz kasować ludzi? Na walkę spadek do 1 ligi lub bankructwo?

Otrzeźwiejcie
A teraz mamy charakterną grupę, której spora część nie wypięła się na Wisłę, kiedy nie dostawali kasy i potrafiła stworzyć świetne widowiska, grając miłą dla oka piłkę.

To ty otrzeźwiej, skończ z demagogią i zastanów się czy zależy ci na klubie. Jak zbankrutujemy i spadniemy do IV ligi, to będziesz płacił 10PLN za wejście na Kmitę? Czy wtedy też poziom będzie ujowy i będziesz uważał, że drogo, bo trza piątkę/dyche na dojazd plus bilet za dychę.

I tak, chcę kasować ludzi na większe pieniądze, bo to jest jedyny sposób na to żeby klub mógł stanąc na nogi i uniknąć bankructwa.

Już kilka osób pisało, nie jesteśmy Piastem, który dostaje z miasta wsparcie w wysokości ok. 12 mln. czy Górnikiem Z., który kasuje ponad 30 baniek żeby olewać dochód z dnia meczowego.
Ostatnio edytowane przez Aalcman : 22.05.2019 o godz. 12:05.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 22.05.2019, 12:06
Pewnie, podnośmy ceny. Żydostwo rozdaje bilety za darmo (świetny ruch marketingowy z tymi sześcioraczkami), zdobywa nowych sympatyków, robi dobry PR, a my? Wisła tylko dla bogatych, czy Wisła dla wszystkich? to jak to jest?
Rozdajmy też za darmo - co prawda my już nie mamy swojego "Filipiaka", ale co tam. Zobowiązania licencyjne opłacą nam w przyszłości nowi kibice, których dzięki tej cudownej akcji przyciągniemy teraz na stadion (oczywiście nie ma co liczyć, że kupią choćby hot doga na stadionie, bo ich obecnie nie stać).
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Stary 22.05.2019, 12:12
A myślimy o tym klubie w kontekście tu i teraz, czy o przyszłości również?
Bo tu i teraz jest tragicznie. Fajną macie teorię: Wisła dla lepiej sytuowanych - szkoda, że wzięła ona w łeb!
Nie ma bogatego sponsora - to może zmieńmy filozofię na Wisła dla wszystkich, może w tedy się znajdzie
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Stary 22.05.2019, 12:17
Jeśli w klubie myślą tak, jak w komentarzach powyżej, czyli kibice Wisły powinni być bogaci,a do tego z Krakowa. To nie dziw, że bankrutujemy.
Dawniej Wiśle kibicowała cała Polska, z całej Małopolski się ludzie zjeżdżali na mecz. Nie tylko bogaci, nie tylko zza miedzy.
A prawda o Krakowie jest taka, że to miasto zamieszkałe przez samych przyjezdnych, którzy mają w d.... jakikolwiek klub tutejszy i sport. Na wydarzenia sportowe chodzi kilkanaście tysięcy tych samych osób. Czy na piłkę, czy na inne dyscypliny. Trzeba się naprawdę postarać by takiego napływowego nakłonić do przyjścia na stadion
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 22.05.2019, 12:18
Swietnych ruch marketingowy z 6raczkami. Zwlaszcza jak rodzice podziękowali bo Wislacy
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 22.05.2019, 12:19
@iamironman
Z całym szacunkiem dla Ciebie, bo nie znam Twojej sytuacji - ale nie uważasz, że przepychanka o parę złotych miesięcznie albo parenaście/parędziesiąt PLN rocznie jest w sytuacji naszego Klubu hmmmm.... mało stosowna ?
Argument Wisła dla bogatych czy dla wszystkich ? Również z całym szacunkiem, ale 10 PLN to moja 12-letnia córka zarabia sama z siebie za wyprowadzanie psów sąsiadów DZIENNIE (jedno wyjście, kilka czworonogów), bo stwierdziła, że chce spróbować (chociaż nie ma problemu z kasą, bo dostaje regularnie kieszonkowe - po prostu sobie dorabia). W związku z tym nie jestem w stanie swoją percepcją ogarnąć takiego problemu.
Powód: Polska język, trudna język
Ostatnio edytowane przez BlurgH : 22.05.2019 o godz. 12:21.
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Od: 06.2008

Stary 22.05.2019, 12:20
@iamironman
Udowadniasz, że piszesz swoje posty w oderwaniu od rzeczywistości. I żyjesz ciągle w historią, zbudowaną za pieniądze Telefoniki.
Wisła potrzebuje pieniędzy tu i teraz. Mamy ogromne długi, które musimy spłacać.
Naszą przyszłością mogą być piłkarze, których uda nam się wypromować i sprzedać. Nie zrobimy tego grając w IV lidze.
Ostatnio edytowane przez Aalcman : 22.05.2019 o godz. 12:24.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 22.05.2019, 12:25
A myślimy o tym klubie w kontekście tu i teraz, czy o przyszłości również?
Bo tu i teraz jest tragicznie. Fajną macie teorię: Wisła dla lepiej sytuowanych - szkoda, że wzięła ona w łeb!
Nie ma bogatego sponsora - to może zmieńmy filozofię na Wisła dla wszystkich, może w tedy się znajdzie
Ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, jak poważna jest sytuacja klubu TERAZ... Przyszłości nie będzie, jak padniemy dzisiaj.

Mamy tanie bilety, więc o jakiej Ty Wiśle dla lepiej sytuowanych piszesz?
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 22.05.2019, 12:36
dajcie mu spokój, szkoła się kończy iamironman zasiadł za kompem. nie rozumie, że dla Wisły jest teraz ważniejsza kasa, niż romantyczne przemyślenia gimnazjalisty. moim zdaniem 5 zeta w górę nie zmieni frekwencji a pomoże. Wisłą jest w mega potrzebie... a to te płacze o 5 zeta to śmiech na sali... tym bardziej, że 5 zł x 19 x 16000 = 1,5 mln złotych, stadion na 12 spotkań...
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Stary 22.05.2019, 12:36
Fakt, 20 lat się chodzi na Wisłę. Ciężko uwierzyć, że teraz to my mamy podziwiać grę Piasta Gliwice, a nie odwrotnie, a do tego płacić za to na własnym stadionie 2 razy więcej niż podziwianie tego samego Piasta u niego.
Wybaczcie, jestem sentymentalny i wielu rzeczy nie rozumiem i nie zrozumiem widocznie.

@PsycholTSW hahaha z tą gimbazą to trafiłeś kulą w płot
Powód: dopisek
Ostatnio edytowane przez iamironman : 22.05.2019 o godz. 12:38.
Odpowiedz cytując
sndr
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2008

Stary 22.05.2019, 12:44
(...) Ciężko uwierzyć, że teraz to my mamy podziwiać grę Piasta Gliwice, a nie odwrotnie, a do tego płacić za to na własnym stadionie 2 razy więcej niż podziwianie tego samego Piasta u niego.
Ciężko też zrozumieć dlaczego ten sam Piast dostaje od miasta Gliwice 12 mln zł na sezon a my za każdy mecz na R22 płacimy miastu Kraków 123 000 zł brutto Jako, że żadne argumenty nie docierają to podpowiem: 18 meczów x 123 000 zł = ok. 2 200 000 zł.

Bilans między Wisłą i Piastem to zatem ponad 14 mln na korzyść Gliwiczan. Coś jeszcze wytłumaczyć?
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 22.05.2019, 12:52
skoro masz taki poziom intelektualny, że pisze się z Tobą jak z gimbazy, to napisałem w ten sposób. Wisła od miasta nie ma pomocy, ma za to duże kłopoty... Twoje biadolenie jest żenujące. ceny biletów są śmieszne i ten kto nie kupuje ich teraz nie kupi ich również jak będą o te 5 zł taniej.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 22.05.2019, 12:59
Fakt, 20 lat się chodzi na Wisłę. Ciężko uwierzyć, że teraz to my mamy podziwiać grę Piasta Gliwice, a nie odwrotnie, a do tego płacić za to na własnym stadionie 2 razy więcej niż podziwianie tego samego Piasta u niego.
Wybaczcie, jestem sentymentalny i wielu rzeczy nie rozumiem i nie zrozumiem widocznie.

@PsycholTSW hahaha z tą gimbazą to trafiłeś kulą w płot
Kuerwa... rok temu były karnety za 345 zł i za 540 zł (nowy karnet, normalny)
Czyli 19,5 zł/miesiąc albo 45 zł/miesiąc
już nie róbmy jaj, że są to wysokie ceny. 19,5 zł!! MIESIĘCZNIE!!

MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Swietnych ruch marketingowy z 6raczkami. Zwlaszcza jak rodzice podziękowali bo Wislacy
to był fejk. i to bardzo niskich lotów.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 22.05.2019, 13:01
Biorąc pod uwagę ilość argumentów i długość tej dyskusji odnoszę wrażenie, że ktoś nas Szanowni Panowie trolluje...
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 22.05.2019, 13:10
Dokładnie, ja już dałem ignora ponad godzinę temu.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.05.2019, 13:12
Jak czytam tą dyskusję, to utwierdzam się w myśli, że podstawy ekonomii powinny być przynajmniej w liceum. To wcale nie są takie skomplikowane sprawy, a przynajmniej rzadziej by się spotykało ekonomicznych analfabetów.

A zainteresowanym polecam np. to:
David Begg "Mikroekonomia"
rozdziały 3, 4 i 5 ... w rozdziale 4 jest nawet paragraf p.t. "Ceny biletów na mecze piłki nożnej"
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
Pablito
Member

Od: 11.2018

Stary 22.05.2019, 13:16
Zobacz sobie na tytano, rynek, kazimierz - piwa poniżej 10pln już nie kupisz a w knajpie z jedzeniem jest po 15 byle sikacz.

Karnety wychodzą naprawdę przyzwoicie, nikt nie mowi o drastycznych zmianach ale np 5pln na topowe mecze czy 20 pln na karnecie to nie dramat
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 22.05.2019, 13:49
@Adasss - jak czytam twoją wypowiedź, to mam wrażenie, że żeby posługiwać się pewnymi narzędziami, trzeba najpierw wiedzieć, w który momencie należy ich używać.

Wyjaśnij proszę wszystkim forumowiczom, w jaki sposób model w Beggowskim ujęciu mikro (czyli w warunkach doskonałej równowagi rynkowej, więc w warunkach laboratoryjnych) będzie wiarygodny w przypadku Wisły ? Czekam na wykres z legendą (najlepiej na priv, żeby nie zaśmiecać forum).
W którym miejscu osiągniesz stan równowagi dla tych x kibiców, którzy są niewrażliwi na warunki cenowe, bo kierują się czymś więcej niż rachunkiem ekonomicznym, a w którym dla pozostałych? Którego narzędzia mikroekonomicznego użyjesz, żeby wziąć poprawkę na szok popytowy typu Kuba Błaszczykowski w Wiśle/ akcja "Czyny nie słowa"?
Jak chcesz pisać mądrze - pisz, nie ma problemu, bardzo chętnie słucham ludzi, którzy mają coś mądrego do powiedzenia. Tylko pamiętaj, że klub piłkarski z tradycją to nie jest biznes sprzedający produkty pierwszej potrzeby w warunkach doskonałej równowagi rynkowej.
Powód: Begg
Ostatnio edytowane przez BlurgH : 22.05.2019 o godz. 13:53.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.05.2019, 13:51
Dive Pirate napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie, ja już dałem ignora ponad godzinę temu.
Ja mu dałem już rok temu i tylko się śmieję z tego jak karmicie trolla. On ma mega ubaw piszą te głupoty i wyprowadzając ludzi z równowagi.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 22.05.2019, 13:54
Bilety są za tanie. Podwyżka 5/10 zł (w zależności na miejsce) i droższe karnety to coś co klub powinien poważnie rozważyć.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 22.05.2019, 14:00
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Bilety są za tanie. Podwyżka 5/10 zł (w zależności na miejsce) i droższe karnety to coś co klub powinien poważnie rozważyć.
I to jest postulat do podniesienia w klubie.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.05.2019, 14:19
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
@Adasss - jak czytam twoją wypowiedź, to mam wrażenie, że żeby posługiwać się pewnymi narzędziami, trzeba najpierw wiedzieć, w który momencie należy ich używać.
Po pierwsze zalecam przeczytanie wszystkich wymienionych rozdziałów, sam wymieniony paragraf o cenach biletów przytoczyłem raczej jako ciekawostkę, jest za krótki i ma za dużo ukrytych założeń, które w naszym przypadku by się pewnie nie sprawdziły.
Ostatnio edytowane przez Adasss : 22.05.2019 o godz. 14:29.
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 22.05.2019, 14:25
a tak btw to ktoś wie kiedy Klub ma ogłosić ceny karnetów i od kiedy będą w sprzedaży?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 22.05.2019, 15:03
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ja mu dałem już rok temu i tylko się śmieję z tego jak karmicie trolla. On ma mega ubaw piszą te głupoty i wyprowadzając ludzi z równowagi.
No i trzeba chyba było tak od razu...

Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 22.05.2019, 15:07
Wow, jestem zaskoczony, że poza jednym przypadkiem próbującym zawrócić - nomen omen - Wisłe kijem wszyscy potrafią się zgodzić, że ceny na Wisłę sa obecnie śmiesznie niskie. Co do argumentacji - że kogoś stać teraz na mecze, ale nie będzię go stać gdy cena sie zmieni o np. 5zł to szkoda nawet czasu.

serek.c2 - skoro jest taka zgoda w narodzie, to może warto taką propozycje klubowi przedstawić? Wątpie, by ktokolwiek zauważył różnice w cenie nawet tych najtańszych biletów jeśli ktoś ją podniesie o 5zł. Tak samo jak i wątpię by ktoś szczególnie długo rozpatrywał cenę tych droższych biletów jeśli ich cena sie zmieni o 10zł.

Karnety to samo - jeśli suma pojedyńczych biletów na mecz wynosi w sezonie dajmy na to około 750-800zł (mysle o normalnych biletach na trybuny E czy H) to niech karnet kosztuje 600-650zł, a nie 500zł. I tak kupując go jest się sporo do przodu i średnio na mecz wychodzi to 33-36zł przy 18 meczach. Jeśli chcemy jeszcze kiedyś oglądać Wisłe z pierwszej dekady tego wieku, to niestety innej drogi nie ma. Mnie przeraża jak czytam uświadomiony, że teraz za mecze Wisły płaci sie tyle co za paczkę fajek albo mniej niż za zestaw w McDonaldzie... to jest jakas abstrakcja. Jeśli ten klub ma przetrwac, to to musi sie zmienic. Lepiej chyba zrobić coś takiego niż co pol roku kupować na siłe akcje, koszulki i inne takie, bo klub upada. Na ostatnim meczu ktos dostał pamiątke za bycie 300,000 kibicem Wisły na stadionie w tym sezonie. Łatwo policzyć, ze głupie 5zł za mecz kazdego kibica, to 1,5 miliona wiecej w kasie Wisly. 1,5 miliona to utrzymanie calego sztabu i druzyny przez 2 miesiace.

Naprawde zastanawiam sie gdzie sa granice cebulactwa (no chyba, ze to trolling) zeby bronic jak niepodległości kwoty 5zł.... w 2019 roku w Polsce. Niektórzy chyba nadal mentalnie zyją w latach 90, albo przeprowadzili sie tu niedawno z Mołdawii. Serio - mówić, ze sie chodzi na mecze, ale gdy cena sie zmieni o 5 (słownie: P I Ę Ć) złotych, to juz będzie Wisła "tylko dla bogatych", to jakiś inny poziom fantazji.

Ja uważam, że nawet kwota 10-15zł więcej za mecz na te droższe trybuny nie byłaby zła. Wolę wydac raz więcej na karnet i mięc spokojnego ducha, ze klub sobie radzi niz załowac tych 10zł, a potem sie zastanawiac - upadnie, czy nie upadnie. Czy bede miał kasę na nowe akcje czy inne zbiórki czy nie.

Mam nadzieje, ze ktoś to klubowi przedstawi jako propozycje. (Serek.c2 )
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów